О внесении изменений и дополнений в решение Глубоковского районного маслихата от 24 декабря 2013 года № 22/2-V "О бюджете Глубоковского района на 2014-2016 годы"
Решение Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 апреля 2014 года N 26/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 29 апреля 2014 года N 3273. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 362)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Глубоковского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 362).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 апреля 2014 года № 19/216-V «О внесении изменений и дополнений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3240) Глубоковский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Глубоковского районного маслихата «О бюджете Глубоковского района на 2014 - 2016 годы» от 24 декабря 2013 года № 22/2-V (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3145, опубликовано 21 января 2014 года в газетах «Ақ бұлақ», «Огни Прииртышья») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4981709 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1579127 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6742 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 93798 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3302042 тысячи тенге;
2) затраты – 5005982 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85494 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 94270 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8776 тысяч тенге;

"2014-2016 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/2-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 21 сәуірдегі № 26/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 29 сәуірде № 3273 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 362 хаты). Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 362 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Глубокое аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 362 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 сәуірдегі № 19/216-V "Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3240 болып тіркелген), Глубокое аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2014-2016 жылдарға арналған Глубокое ауданының бюджеті туралы" Глубокое аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/2-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3145 болып тіркелген, 2014 жылғы 21 қаңтардағы "Ақ бұлақ", "Огни Прииртышья" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4981709 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 1579127 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6742 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93798 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3302042 мың теңге;
2) шығындар - 5005982 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 85494 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 94270 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8776 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -109767 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 109767 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 94270 тысяч тенге;
погашение займов – 8776 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 24273 тысячи тенге.»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.»;
в пункте 5:
абзацы первый, второй изложить в новой редакции:
«5. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из областного бюджета в сумме 69558 тысяч тенге, в том числе:
24649 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан;»;
дополнить абзацем четвертым следующего содержания:
«909 тысяч тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой.»;
в пункте 6:
абзац первый изложить в новой редакции:
«6. Учесть в районном бюджете целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1480334 тысячи тенге, в том числе:»;
абзац третий изложить в новой редакции:
«125826 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;»;
абзац шестой изложить в новой редакции:
«360112 тысяч тенге на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;»;
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым следующего содержания:
«137442 тысячи тенге на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -109767 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109767 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 94270 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8776 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 24273 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар бюджет қаражаты есебiнен белгiленедi.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.";
5-тармақта:
бірінші, екінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 69558 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:
жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке 24649 мың теңге;".
төртінші абзацпен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылық малдарының құнын қайтаруға (50 % дейін) 909 мың теңге.";
6-тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 1480334 мың теңге сомасында ескерілсін, оның ішінде:";
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 125826 мың теңге;";
алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге 360112 мың теңге;";
тоғызыншы, оныншы, он бірінші абзацтармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлемге 137442 мың теңге;

45 тысяч тенге на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
320 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи.»;
пункт 11 изложить в новой редакции:
«11. В расходах бюджета района учтены затраты по программам:
услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в сумме 219995 тысяч тенге согласно приложению 5;
капитальные расходы государственного органа в сумме 2647 тысяч тенге согласно приложению 6;
освещение улиц населенных пунктов в сумме 19520 тысяч тенге согласно приложению 7;
обеспечение санитарии населенных пунктов в сумме 9951 тысяча тенге согласно приложению 8;
содержание мест захоронений и погребение безродных в сумме 1292 тысячи тенге согласно приложению 9;
благоустройство и озеленение населенных пунктов в сумме 7140 тысяч тенге согласно приложению 10;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах в сумме 12623 тысячи тенге согласно приложению 11;
реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 71005,1 тысяч тенге согласно приложению 12;
реализация физкультурно-оздоровительных и спортивных мероприятий на местном уровне в сумме 4750 тысяч тенге согласно приложению 13;
ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 6051 тысяча тенге согласно приложению 14.»;
приложения 156781012 изложить в новой редакции согласно приложениям 1234567 к настоящему решению.

18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 45 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне 320 мың теңге.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Аудан бюджетінің шығыстарында бағдарламалар бойынша шығындар ескерілді:
қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге 5 қосымшаға сәйкес 219995 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарының шығыстары 6 қосымшаға сәйкес 2647 мың теңге сомасында;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға 7 қосымшаға сәйкес 19520 мың теңге сомасында;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге 8 қосымшаға сәйкес 9951 мың теңге сомасында;
жерлеу орындарын күтіп-ұстау мен туысы жоқ адамдарды жерлеуге 9 қосымшаға сәйкес 1292 мың теңге сомасында;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 10 қосымшаға сәйкес 7140 мың теңге сомасында;
аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 11 қосымшаға сәйкес 12623 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 12 қосымшаға сәйкес 71005,1 мың теңге сомасында;
жергілікті деңгейде дене шынықтыру-сауықтыру және спорттық іс-шараларды іске асыруға 13 қосымшаға сәйкес 4750 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 Жол картасы бойынша қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу мен абаттандыруға 14 қосымшаға сәйкес 6051 мың теңге сомасында;
осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес 1, 5, 6, 7, 8, 10, 12 қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.