Об утверждении формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 октября 2014 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2014 года № 9854. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 14.07.2016 № 125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В связи с принятием новых Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014 года и Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре",
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по Перечню согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан А.
Даулбаев
Приложение 1
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 октября 2014 года № 112
Форма № 3-К. Отчет о коррупционных преступлениях, лицах
их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о
коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных
правонарушений
Раздел 1. Сведения о зарегистрированных в ЕРДР
коррупционных преступлениях и уголовных делах о них
Наименование
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
в т.ч. уголовных преступлений, зарегистрированных прокурорами (из графы 2)
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 4

"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 қазандағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 қарашада № 9854 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 14.07.2016 № 125 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
2014 жылдың 3 шілдесінен бастап Қазақстан Республикасының жаңа Қылмыстық кодексінің және 2014 жылдың 4 шілдесінен бастап Қылмыстық-процестік кодексінің қабылдануына байланысты, "Прокуратура туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К есеп нысанын қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық.
2. Осы бұйрықтың Тізім бойынша 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрығының күші жойылған деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелеріне, Комитеттің аумақтық органдарына жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялануға тиісті және 2015 жылдың 1-қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А.Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2014 жылғы 8 қазандағы
№ 112 бұйрығына
№ 1-қосымша
№ 3-К нысаны. Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған адамдар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы есеп
1-тарау. СДТБ-де тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар жөніндегі қылмыстық істер туралы мәліметтер
Атауы
Есепті мерзімде қылмыстық істері өндірісте болған қылмыстар саны
Есепті мерзімде СДТБТ-де тіркелген қылмыстар саны
с.і. прокурорлар тіркеген қылмыстар (2-бағаннан)
Қылмыстық істері тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстар саны
4-бағаннан

1. Общие положения
1. Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" (далее - отчет) отражает работу уполномоченных государственных органов по выявлению, пресечению коррупционных правонарушений и привлечению лиц, виновных в их совершении, к ответственности, содержит статистическую информацию о материальном вреде, причиненном коррупционными преступлениями, и состоянии работы по его возмещению, а также ведомственной принадлежности лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, о лицах, уголовные дела в отношении которых рассмотрены судом, видах мер ответственности за коррупционные деяния.
К субъектам данной правовой статистики относятся правоохранительные, специальные и военные органы, канцелярии местных судов и Департамент по обеспечению судов при Верховном Суде Республики Казахстан, а также все иные государственные органы и организации, органы местного самоуправления, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" (далее - Закон).
Отчет по республике формирует Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) на основании отчетов по регионам, представленных территориальными управлениями Комитета (далее – территориальные управления), сформированных на основании сведений Единого реестра досудебных расследований (далее - ЕРДР), Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан и на основании данных Комитета по информационным учетным документам формы № 1-АВ, 1-АП (разделы 5, 5-1) и № 1-К (раздел 6).
При формировании отчета по региону необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями. Датой представления отчета считается дата его поступления в Комитет по электронной связи.
Отчет формируется ежемесячно с нарастающим итогом и представляется в следующие сроки:
1) территориальными управлениями в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом;
2) Комитетом сводный отчет по республике в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.

1. Жалпы ережелер
1. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған адамдар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К есеп нысаны (бұдан әрі – есеп) өкілетті мемлекеттік органдардың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және оларды жасаған кінәлі адамдарды жауаптылыққа тарту жөніндегі жұмысын бейнелейді, сыбайлас жемқорлық қылмыстардан келген материалдық зиянды және оны өтеу жөніндегі жұмыс күйін, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың ведомстволық тиістілігі туралы, қылмыстық істерін сот қараған адамдар туралы, сыбайлас жемқорлық әрекет үшін жауаптылық шараларының түрлері туралы статистикалық ақпараттан тұрады.
Осы құқықтық статистика субъектілеріне құқық қорғау, арнайы және әскери органдар, жергілікті соттардың кеңселері және Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты жанындағы Соттарды қамтамасыз ету жөніндегі департамент, сондай-ақ өз өкілеттіліктері шегінде "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) талаптарын орындауды қамтамасыз ететін барлық өзге мемлекеттік органдар мен ұйымдар, жергілікті өзін-өзі басқару органдары жатады.
Республика бойынша есепті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) Комитеттің аумақтық басқармалары (бұдан әрі – аумақтық басқармалар) ұсынған, Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі - СДТБТ), Қазақстан Республикасының сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі (бұдан әрі - ҚР СО БААТЖ) мәліметтері негізінде және № 1-АВ, 1-АП (5, 5-1-тараулар) және № 1-К (6-тарау) нысанды ақпараттық есеп құжаттары бойынша Комитеттің деректері негізінде құрастырылған, өңірлер бойынша есептердің негізінде қалыптастырады.
Өңір бойынша есепті қалыптастырған кезде жеке көрсеткіштер арасындағы логикалық арақатынасты сақтау қажет. Есепті ұсыну күні оның электрондық байланыс арқылы Комитетке келіп түскен күні болып есептеледі.
Есеп өспелі қорытындымен ай сайын құрастырылады және келесі мерзімде ұсынылады:
1) Комитеттің аумақтық басқармалары есепті мерзімнен кейінгі айдың 4-күніне;
2) республика бойынша жиынтық есепті Комитет Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есепті мерзімнен кейінгі айдың 8-күніне.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне келмесе (демалыс, мереке күндері), онда мерзімнің соңғы күні болып одан кейінгі бірінші жұмыс күні есептеледі.

2. Формирование отчета
2. Раздел 1 отчета отражает основные сведения о коррупционных преступлениях, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования, зарегистрированных, оконченных расследованием, по которым сроки досудебного расследования прерваны в отчетном периоде, а также сведения по возмещению причиненного вреда.
Раздел 2 отчета отражает сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним.
В разделе 3 отчета отражаются сведения о лицах, совершивших коррупционные преступления.
Раздел 4 отчета включает сведения о лицах осужденных, оправданных, уголовные дела в отношении которых прекращены судом, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера, а также указываются назначенные меры наказания.
Территориальные управления представляют в Комитет списочные сведения о лицах, осужденных за совершение коррупционных преступлений (раздел 4).
Раздел 5 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, с разбивкой по регионам.
Раздел 5-1 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, с разбивкой по статьям 676-681 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года.
Раздел 6 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к дисциплинарной ответственности в соответствии с требованиями Закона, с разбивкой по регионам.
3. В строке 1 раздела 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 коррупционные преступления указываются с разбивкой по тяжести преступления. Из строки 1 в строках 6-26 перечисляются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с Уголовным Кодексом Республики Казахстан (далее – УК РК). В строке 27 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи УК РК, не входящие в перечень коррупционных.
В графе 1 отражается количество преступлений, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования в отчетном периоде.
В это число входят преступления прошлых лет, по которым:
1) процессуальные решения не приняты;
2) впервые процессуальные решения приняты в отчетном периоде;
3) начато досудебное расследование в отчетном периоде;

2. Есепті қалыптастыру
2. Есептің 1-тарауы сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы негізгі мәліметтерді қылмыстық істері қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған, тіркелген, тергеп-тексерумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есепті мерзімде үзілген, сондай-ақ келтірілген зиянды өтеу бойынша мәліметтерді бейнелейді.
Есептің 2-тарауы мемлекеттік функцияларды орындауға өкілеттендірілген адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерді бейнелейді.
Есептің 3-тарауында сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 4-тарауы сотталған, ақталған, қылмыстық істерін сот тоқтатқан, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды, сондай-ақ тағайындалған жазалау шаралары көрсетіледі.
Аумақтық басқармалар Комитетке сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдар туралы тізімдік мәліметтерді ұсынады (4-тарау).
Есептің 5 тарауы әкімшілік сыбайлас құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Есептің 5-1 тарауы әкімшілік сыбайлас құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы 2014 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 676-681-баптары бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Есептің 6-тарауы Заң талаптарына сәйкес тәртіптік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
3. 1-тараудың 1-жолында жасалған сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны көрсетіледі, олардың ішінде 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп көрсетіледі. 1-жолдан 6-26-жолдарда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне (бұдан әрі – ҚР ҚК) сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар санамаланады. 27-жолда ҚР ҚК баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне енбейтін қылмыстар бейнеленеді.
1-бағанда қылмыстық істері есепті мерзімде қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған қылмыстардың саны бейнеленеді.
Бұл санға бұрынғы жылдардағы қылмыстар кіреді, оның ішінде:
1) процестік шешім қабылданбаған;
2) есепті мерзімде алғаш рет процестік шешім қабылданған;
3) есепті мерзімде сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған;

4) прекращенные по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
5) направленные по подследственности в отчетном периоде со снятием с учета.
В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде, за исключением деяний, уголовные дела по которым прекращены со снятием с учета. В случае регистрации преступления одним органом уголовного преследования (например, службой экономических расследований) и последующей передачей по подследственности в другой орган (например, в органы внутренних дел) в данной графе преступление указывается только в отчете органа, зарегистрировавшего преступление (в отчете по органу службы экономических расследований). В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Из графы 2 в графе 3 отражаются преступления, по которым начато досудебное расследование органами прокуратуры. При этом преступления, по которым начато досудебное расследование прокурорами, учитываются в графе 2 отчета органа, которому поручено производство расследования.
Сведения о преступлениях, по которым уголовные дела впервые окончены расследованием в отчетном периоде, отражаются в графе 4 с распределением их на графы 5 и 6 в зависимости от окончательных процессуальных решений. Преступления, дела по которым прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК, указываются в графе 7.
В графе 8 указываются сведения о преступлениях, по которым сроки досудебного расследования впервые прерваны, с отражением их по основаниям принятия решения в графах 9-14.
В графе 15 указывается количество преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны впервые в отчетном периоде по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК, в графе 16 - преступления прошлых лет, по которым сроки досудебного расследования прерваны в предыдущие годы по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК.
Графа 17 отражает установленный размер материального ущерба (в тысячах тенге), причиненного преступлениями, по которым уголовные дела впервые в отчетном периоде направлены в суд или прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК. В графе 18 указывается сумма (в тысячах тенге), на которую наложен арест на имущество по делам о преступлениях, указанных в графе 4. Сумма (в тысячах тенге), на которую изъято имущество или которая добровольно погашена по уголовным делам, указывается в графе 19.
Сведения о преступлениях, по которым по уголовным делам истек установленный УПК РК срок следствия, а информация о его продлении в органы правовой статистики не поступила, учитываются в графе 20.

4) Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған;
5) тергеулігі бойынша есепті мерзімде есептен алынумен жолданғандар.
2-бағанда есепті мерзімде СДТБТ-нде тіркелген қылмыстар саны көрсетіледі, қылмыстық істері есептен алынумен тоқтатылған әрекеттерден басқа. Қылмысты бір қылмыстық қудалау органы тіркеген (мысалы, экономикалық тергеп-тексеру қызметі) және тергеулігі бойынша кейін басқа органға берген (мысалы, ішкі істер органдарына) жағдайда осы бағанда қылмыс тек қылмысты тіркеген органның есебінде көрсетіледі (экономикалық тергеп-тексеру қызметі органы бойынша есепте). Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен артық болуына жол беріледі.
2-бағаннан 3-бағанда прокуратура органдары сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған қылмыстар бейнеленеді. Сонымен бірге прокурорлар сотқа дейінгі тергеп-тексерулерді бастаған қылмыстар тергеп-тексеру өндірісі тапсырылған органның есебінің 2-бағанында ескеріледі.
Қылмыстық істері есепті мерзімде алғаш рет тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстар туралы мәліметтер ақырғы процестік шешімдерге байланысты оларды 5 және 6-бағандарға бөліп, 4-бағанда бейнеленеді. Істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған қылмыстар 7-бағанда көрсетіледі.
8-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексерулер мерзімі алғаш рет үзілген қылмыстар туралы мәліметтер оларды шешім қабылдау негіздері бойынша 9-14-бағандарға бейнелеп көрсетіледі.
15-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есепті мерзімде ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 4)-тармағы негізінде үзілген қылмыстардың саны, 16-бағанда – сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі алдыңғы жылдары ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 4)-тармағы негізінде үзілген бұрынғы жылдардың қылмыстары көрсетіледі.
17-баған қылмыстық істері есепті мерзімде алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған қылмыстардан келген материалдық залалдың белгіленген көлемі (мың теңгемен) бейнеленеді. 18-бағанда 4-бағанда көрсетілген қылмыстар туралы істер бойынша тыйым салынған мүліктің сомасы (мың теңгемен) көрсетіледі. Қылмыстық істер бойынша мүлік алынған немесе ерікті түрде өтелген сома (мың теңгемен) 19-бағанда көрсетіледі.
Қылмыстық істері бойынша ҚР ҚПК белгіленген тергеу мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат құқықтық статистика органдарына түспеген қылмыстар туралы мәліметтер 20-бағанда ескеріледі.

Из числа зарегистрированных в отчетном периоде (графа 2) в графе 21 указывается количество преступлений, уголовные дела по которым переданы со снятием с учета.
При этом если уголовное дело передается по подследственности со снятием с учета внутри области, то в сводном отчете области во избежание двойного учета, данное дело в графе 21 не отражается. В областном сводном отчете данная графа заполняется только в случае передачи дела по подследственности со снятием с учета за пределы области.
4. Раздел 2 содержит сведения о преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним.
В строке 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 коррупционные преступления указываются с разбивкой по тяжести преступления, в строке 6 – выявленные по инициативе самого государственного органа. Из строки 1 в строках 7-27 раздела указываются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с УК РК. В этой строке не учитываются преступления, уголовные дела по которым прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК и переданные по подследственности со снятием с учета. В строке 28 отражаются преступления, дела по которым прекращены по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК. В строке 29 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи УК РК, не входящие в перечень коррупционных.
5. В графе 1 раздела 3 учитывается количество лиц, в отношении которых вынесено постановление о признании подозреваемым в совершении коррупционного преступления в отчетном периоде. В графе 2 указывается число лиц, совершивших коррупционные преступления, в отношении которых уголовные дела впервые направлены в суд или прекращены по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК в данном отчетном периоде. Из них в графе 3 выделяются лица, уголовные дела в отношении которых направлены в суд. Данные из графы 3 распределяются по лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, и лицам, приравненным к ним, в графах 4-45.
6. В графе 1 таблицы А раздела 4 отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде. В графах 2-43 из графы 1 отражаются сведения о лицах, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лицах, приравненных к ним.
В строке 1 таблицы А раздела 4 отражается общее количество лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений. Из строки 1 в строках 2-22 отражаются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с УК РК.
В строке 23 отражается число оправданных лиц.
В строке 24 указывается число лиц, дела о которых прекращены судом.

Есепті мерзімде тіркелгендер қатарынан (2-баған) 21-бағанда қылмыстық істері есептен алынумен берілген қылмыстар саны көрсетіледі.
Сонымен бірге егер қылмыстық іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс ішінде берілетін болса, онда облыстың жиынтық есебінде қосалқы есепке алуды болдырмау үшін, осы іс 21-бағанда бейнеленбейді. Облыстық жиынтық есепте осы баған тек іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс шегінен тыс берілген жағдайда толтырылады.
4. 2-тарау мемлекеттік функцияларды орындауға өкілеттендірілген тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады.
1-жолда сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны, олардың ішінен 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп, 6-бағанда – мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша анықталғандар бейнеленеді. Тараудың 1-жолынан 7-27-жолдарда ҚР ҚК сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар көрсетіледі. Осы жолда қылмыстық істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған және тергеулігі бойынша есептен алынумен берілген қылмыстар ескерілмейді. 28-жолда істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтарымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылған қылмыстар бейнеленеді. 29-жолда ҚР ҚК баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне енбейтін қылмыстар бейнеленеді.
5. 3-тараудың 1-бағанында оларға қатысты есепті мерзімде күдікті деп тану туралы қаулы шығарылған адамдар саны ескеріледі. 2-бағанда осы есепті мерзімде қылмыстық істері алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылған, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдар саны көрсетіледі. 3-бағанның деректері 4-45-бағандарда мемлекеттік функцияларды атқаруға өкілеттендірілген адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға бөлінеді.
6. Есептің 4-тарауы А кестесінің 1-бағанында осы есепті мерзімде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдар саны көрсетіледі. 2-43-бағандарда 1-бағаннан мемлекеттік функцияларды атқаруға өкілеттендірілген адамдар және оларға теңестірілген адамдар бейнеленеді.
4-тараудың А кестесінің 1-бағанында сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдардың жалпы саны көрсетіледі. 1-бағаннан 2-22-бағандарда ҚР ҚК сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар бейнеленеді.
23-жолда ақталған адамдар саны бейнеленеді.
24-жолда істері сотпен тоқтатылған адамдар саны бейнеленеді.

Из строки 24 в строке 25 учитываются лица, в отношении которых дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК.
В строке 26 отражается число лиц, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера.
В таблице Б раздела 4 отчета отражаются сведения о результатах рассмотрения судами уголовных дел в отношении лиц, совершивших коррупционные преступления (по вступившим в законную силу судебным актам).
В графе 1 таблицы В отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников, по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде. В графах 2-42 из графы 1 выделяется количество работников отдельных государственных органов, осужденных за коррупционные деяния, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников. В графе 43 учитываются лица, являющиеся субъектами в соответствии требованиями Закона.
7. Разделы 5, 5-1 и 6 отчета формируются на основании данных Комитета по информационным учетным документам формы № 1-АВ, 1-АП (разделы 5, 5-1) и № 1-К (раздел 6) и состоят из таблиц А и Б.
В таблицах А разделов 5, 5-1 и 6 отчета учитываются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на учете Комитета, по состоянию на день составления отчета.
В таблицах Б разделов 5, 5-1 и 6 отчета отражаются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на учете Комитета, привлеченных к ответственности за отчетный период.
В графе 1 разделов 5, 5-1 и 6 отчета отражается общее количество лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, с отражением по графам 2-42 сведений о лицах, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лицах, приравненных к ним.
Приложение 3
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 октября 2014 года № 112
Перечень
утративших силу приказов
Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года № 69 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2642).
2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 июня 2005 года № 23 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года № 69 "Об утверждении статистического отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3711).

24-жолдан 25-жолда істері ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған тұлғалар ескеріледі.
26-жолда медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар саны бейнеленеді.
Есептің 4-тарауы Б кестесінде соттардың сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді (заңды күшіне енген сот актілері бойынша).
Есептің В кестесінің 1-бағанында мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша жұмысшыларының арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін осы есепті мерзімде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сотталған адамдар саны көрсетіледі. 2-42-бағандарда 1-бағаннан мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша жұмысшыларының арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған жеке мемлекеттік орган қызметкерлерінің саны ерекшеленеді. 43-бағанда Заң талаптарына сәйкес субъектілер болып табылатын адамдар ескеріледі.
7. Есептің 5, 5-1 және 6-тараулары № 1-АВ, 1-АП (5, 5-1-тараулар) және № 1-К (6-тараулар) нысанды ақпараттық есеп құжаттары бойынша Комитеттің деректері негізінде қалыптастырылады да, А және Б кестелерінен тұрады.
Есептің 5, 5-1 және 6-тараулардың А кестесінде есепті құрастыру күніне Комитетте есепте тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер ескеріледі.
Есептің 5, 5-1 және 6-тараулардың Б кестесінде есепті мерзімде жауаптылыққа тартылған, Комитетте есепте тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 5, 5-1 және 6-тарауларының 1-бағанында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың жалпы саны 2-42 бағандар бойынша мемлекеттік функцияларды атқаруға өкілеттендірілген адамдар және оларға теңестірілген адамдар туралы бейнелеумен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 8 қазандағы
№ 112 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
күшін жойған бұйрықтарының
ТІЗБЕСІ
1. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 желтоқсандағы № 69 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2642 тіркелген).
2. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 желтоқсандағы № 69 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы № 23 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 3711 тіркелген).

3. Подпункт 3) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года № 76 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4512).
4. Подпункт 2) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 ноября 2007 года № 45 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5047).
5. Подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 5 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5158).
6. Подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года № 50 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317).
7. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 января 2010 года № 5 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 декабря 2003 года № 69 "Об утверждении статистического отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его составлению" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6076).
8. Подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 55 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7099).

3. "Статистикалық есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы № 76 бұйрығы 1-тармағының 3)-тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 4512 тіркелген).
4. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 13 қарашадағы № 45 бұйрығы 1-тармағының 2)-тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 5047 тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 ақпандағы № 5 бұйрығы 1-тармағының 1)-тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 5158 тіркелген).
6. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 4 қыркүйектегі № 50 бұйрығы 1-тармағының 1)-тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 5317 тіркелген).
7. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған тұлғалар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 11 желтоқсандағы № 69 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 25 қаңтардағы № 5 бұйрығы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 6076 тіркелген).
8. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 24 маусымдағы № 55 бұйрығы 1-тармағының 1)-тармақшасы (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 7099 тіркелген).