Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 1 июля 2014 года № 177. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 7 августа 2014 года № 3602. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 4 августа 2015 года № 204
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 04.08.2015 № 204 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере социальной защиты населения:
1) "Регистрация и постановка на учет безработных граждан";
2) "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений";
3) "Выдача справок безработным гражданам";
4) "Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи";
5) "Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами";
6) "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет";
7) "Назначение государственной адресной социальной помощи";
8) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
9) "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски";
10) "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
11) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)";
12) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому";
13) "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
14) "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости";
15) "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива";
16) "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";

Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 1 шілдедегі № 177 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 7 тамызда № 3602 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 4 тамыздағы № 204 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 04.08.2015 № 204 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін:
1) "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою";
2) "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру";
3) "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру";
4) "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
5) "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
6) "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау";
7) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау";
8) "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу";
9) "Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
10) "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу";
11) "Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу";
12) "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу";
13) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау";
14) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру";
15) "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау";
16) "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру";

17) "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому";
18) "Присвоение статуса оралмана".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Макен Б.М.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области                     Н. Ногаев
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде (далее - уведомление) или мотивированный ответ об отказе (далее - мотивированный ответ об отказе).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН, а также при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 (десять) минут при обращении к услугодателю, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 (пятнадцать) минут на обслуживание одного услугополучателя;

17) "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау";
18) "Оралман мәртебесін беру".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары Б. М. Мәкенге жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға құжаттарын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін құжаттарын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 10 (он) минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады, ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 минут, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 (пятнадцать) минут.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта (далее - документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат - запись в журнале регистрации;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя - в течение 2 (двух) минут.
Результат - дает поручение ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает документы и готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе, направляет на подписание руководителю услугодателя – в течение 3 (трех) минут.
Результат – подготовка уведомления или мотивированного ответа об отказе для подписания;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат – направление уведомления или мотивированного ответа об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю - в течение 1 (одной) минут.
Результат – получение услугополучателя результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действия) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной
услуги

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минуттан аспайды, ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – 15 (он бес) минуттан аспайды.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
iс-қимыл тәртiбi сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 2 (екі) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) минут ішінде құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – жауапты орындаушыға тапсырма береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 3 (үш) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту дәлелді жауапты рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – анықтаманы немесе бас тарту дәлелді жауапты қол қою үшін дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) минут ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаға немесе бас тарту дәлелді жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 1 (бір) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызмет алушыға береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметтің алуының нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет Регламентінің 1 - қосымшасына сәйкес көрсетілген (бұдан әрі - Регламент).
4. ХҚО–мен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление сотруднику ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя - в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудника ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) - в течение 1 (одной) минуты.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП - в течение 1 (одной) минуты;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течение 1 (одной) минуты;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через сотрудника ЦОН результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течение 2 (двух) минут;
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

9. ХҚО жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өндеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарын және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның қызметкері ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі – 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұрау жолдауы 2 (екі) минут ішінде;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің және БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі – 1 (бір) минут ішінде);
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің немесе БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыруы – 1 (бір) минут ішінде;
7) 5-процесс – электрондық үкіметтің аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) ЭҮШ арқылы ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдауы – 1 (бір) минут ішінде;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесінің сипаттасы, оның ұзақтығы:
1) 6-процесс – электрондық құжаттарын ЭҮАШ АЖО-да тіркеуі -1 (бір) минут ішінде;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтапмасының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) – 1 (бір) минут ішінде;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыруы – 1 (бір) минут ішінде;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ХҚО қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО-нда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы – 2 (екі) минут ішінде;
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения о мотивированном отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН, указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
8) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателем через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
9) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов;
10) процесс 6 – формирование сообщения о мотивированном отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
11) процесс 7 – получение услугополучателем результата государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.

11. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және сондай-ақ парольдің (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін іске асырылады) көмегімен порталға тіркеледі;
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының ЖСН және паролін (авторизациялау үдерісі) енгізуі;
3) 1-шарт – порталда ЖСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінде кемшіліктердің болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы дәлелді жауабы жөніндегі хабарламаның қалыптасуы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушы осы Регламентте көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдау, қызметті көрсету үшін экранға сұраныстың нысанын шығару нысанды (мәліметтерді енгізу) және үлгі талаптары мен оның құрылымын ескере отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды (мәліметтерді енгізу) толтыру, қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде сұраныс нысанына жалғау, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ бірдейлендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауабы жөнінде хабарлама қалыптастыру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті беруші сұранысты өңдеу үшін ЭҮШ арқылы көрсетілетін қызметті алушымен ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысы) ЭҮАШ АЖО-ға жолдауы;
9) 3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарының сәйкестігін тексеруі;
10) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауабы жөнінде хабарламаны қалыптастыруы;
11) 7-процесс - көрсетілетін қызметті алушы порталда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (электрондық құжат түріндегі хабарлама) алу. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
13. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствий с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Схема
описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту
оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
при оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту
оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет
безработных граждан"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, выплата
единовременной государственной денежной
компенсации, выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық
өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен
азаматтарды тіркеу және есепке алу,
біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу,
куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) Республиканского государственное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем и ЦОН:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - решение о признании);
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в государственном центре по выплате пенсий (далее – ГЦВП):
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказания в местах лишения свободы (далее – компенсация).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является при обращении к услугодателю и ЦОН - заявление по формам согласно приложениям 1 и (или) 2 Стандарта (далее - заявление).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта, (далее – необходимый пакет документов) в течении 30 (тридцати) минут осуществляет прием, их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы и оформляет:
решение о признании в течении 17 (семнадцати) рабочих дней;
выдача удостоверения или его дубликата в течении 3 (трех) рабочих дней;
решение о выплате компенсации;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе).
Результат - направляет руководителю услугодателя для подписания оформленные документы.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті беруші және ХҚО қызмет көрсеткен кезде:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім (бұдан әрі - тану туралы шешім);
2) куәлік немесе оның телнұсқасын беру;
зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығында (бұдан әрі – ЗТМО):
1) көрсетілетін қызметті алушының жеке шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына аудару арқылы өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) төлеу болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті берушіге және ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 1 және (немесе) 2 қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш) болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны және оның нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды және мыналарды ресімдейді:
17 (он жеті) жұмыс күні ішінде тану туралы шешім;
3 (үш) жұмыс күні ішінде куәлік немесе оның телнұсқасын беру;
өтемақы төлеу туралы шешім;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап).
Нәтижесі – ресімделген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешім қабылдау үшін қосымша сұраулар, тексерулер жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) ай мерзімге ұзартылады.

4) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает оформленные документы.
Результат – направляет подписанные документы в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя в течении 30 (тридцати) минут регистрирует подписанные документы и выдает результат государственной услуги услугополучателю, в ГЦВП направляет документы о выплате компенсации.
Результат – выдает результат государственной услуги услугополучателю, ГЦВП - выплачивает компенсацию путем перечисления на лицевые счета услугополучателей.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) ГЦВП.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление сотруднику ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя - в течение 2 (двух) минут;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ресімделген құжаттарға қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде қол қойылған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, ЗТМО-на өтемақы төлеу туралы құжаттарды жолдайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді, ЗТМО көрсетілетін қызметті алушының жеке шотына аудару арқылы өтемақы төлейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) ЗТМО.
7. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген (бұдан әрі - Регламент).
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-ға жүгіну тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттар топтамасын және өтінішті ХҚО операторына береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады - 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның операторы ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның операторы мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО операторы көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі - 2 (екі) минут ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ)–көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұрау жолдауы - 2 (екі) минут ішінде;

5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудника ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) - в течение 1 (одной) минуты.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП - в течение 1 (одной) минуты;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течение 1 (одной) минуты;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через сотрудника ЦОН результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течение 2 (двух) минут;
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
10. Описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Схема
описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных
при оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Регистрация и
учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне, выплата единовременной
государственной денежной компенсации,
выдача удостоверений"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области

5) 1 шарт - ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің және БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі - 1 (бір) минут ішінде;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің немесе БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыруы - 1 (бір) минут ішінде;
7) 5-процесс – электрондық үкіметтің аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) ЭҮШ арқылы ХҚО операторының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдауы - 1(бір) минут ішінде;
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесінің сипаттасы, оның ұзақтығы:
1) 6-процесс – электрондық құжат топтамасын ЭҮАШ АЖО-да тіркеуі - 1 (бір) минут ішінде;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) - 1 (бір) минут ішінде;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыруы - 1(бір) минут ішінде;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ХҚО операторы арқылы ЭҮАШ АЖО-нда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы - 2 (екі) минут ішінде.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-лардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
Семей ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
Семей ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
Семей ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай
өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
3-қосымша
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды
тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного (далее – справка) или мотивированный ответ об отказе (далее - мотивированный ответ об отказе).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 минут;
в ЦОН и на портал – 15 (пятнадцать) минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 (десять) минут при обращении к услугодателю;
при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 (пятнадцать) минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) при обращении услугодателю максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 (десять) минут;
при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 (пятнадцать) минут.

2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 10 (он) минут ішінде;
ХҚО-ға және порталға – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызмет берушіге жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 10 (он) минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минуттан аспайды;
ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – 15 (он бес) минуттан аспайды.

2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта (далее - документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат - запись в журнале регистрации;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя - в течение 2 (двух) минут.
Результат - дает поручение ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает документы и готовит справку или мотивированный ответ об отказе, направляет на подписание руководителю услугодателя – в течение 3 (трех) минут.
Результат – подготовка справки или мотивированного ответа об отказе для подписания;
4) руководитель услугодателя подписывает справку или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат – направление справки или мотивированного ответа об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя регистрирует справку или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю - в течение 1 (одной) минут.
Результат – получение услугополучателя результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действия) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
iс-қимыл тәртiбi сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 2 (екі) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) минут ішінде құжаттарын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – жауапты орындаушыға тапсырма береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 3 (үш) минут ішінде анықтаманы немесе бас тарту дәлелді жауапты рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – анықтаманы немесе бас тарту дәлелді жауапты қол қою үшін дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) минут ішінде анықтамаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды.
Нәтижесі – анықтаманы немесе бас тарту дәлелді жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 1 (бір) минут ішінде анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызмет алушыға береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметтің алуының нәтижесі.
3 Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет Регламентінің 1 - қосымшасына сәйкес көрсетілген (бұдан әрі - Регламент).
4. ХҚО – мен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік
қызмет көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өндеудің ұзақтығы:

1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление сотруднику ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течение 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течение 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя - в течение 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС - в течение 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудника ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) - в течение 1 (одной) минуты.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП - в течение 1 (одной) минуты;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течение 1 (одной) минуты;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через сотрудника ЦОН результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течение 2 (двух) минут;
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарын және өтінішті ХҚО операторына береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның операторы ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі – 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның операторы мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО операторы көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі – 2 (екі) минут ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұрау жолдауы - 2 (екі) минут ішінде;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің және БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі – 1 (бір) минут ішінде);
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің немесе БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыруы – 1 (бір) минут ішінде;
7) 5-процесс – электрондық үкіметтің аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) ЭҮШ арқылы ХҚО операторының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдауы – 1 (бір) минут ішінде;
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесінің сипаттасы, оның ұзақтығы:
1) 6-процесс – электрондық құжаттарын ЭҮАШ АЖО-да тіркеуі - 1 (бір) минут ішінде;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар топтамасының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) – 1 (бір) минут ішінде;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыруы – 1 (бір) минут ішінде;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ХҚО операторы арқылы ЭҮАШ АЖО-нда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы – 2 (екі) минут ішінде;
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары диаграммасы осы Регламенттің 2-қосымшасында берілген.

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
13. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствий с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Схема
описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Оформление документов инвалидам для
предоставления им протезно-ортопедической помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).

12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимылдарының
диаграммасы
" Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи (далее-уведомление) или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю в течение 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя не более 30 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
7. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы).
8. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации полученных от услугополучателя документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя.
Результат - запись в журнале регистрации и направление на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 рабочего дня рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат - определение ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 8 рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления документов, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе, направляет на подписание руководителю услугодателя.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе на подпись руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;

2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну мерзімін көрсете отырып құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен (бұдан әрі - құжаттар) қоса өтініш беруі мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерін (іс-қимыл) бастауға негіз болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – жауапты орындаушыны белгілеу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 8 жұмыс күні ішінде құжаттардың толық және дұрыс ресімделгенін тексереді, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жібереді.
Нәтижесі – хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне жібереді;

5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует в журнале регистрации уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат - запись в журнале регистрации о выдаче и роспись услугополучателя о получении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) услугодателя сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - регламент).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящего регламента.
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Блок – схема
Описание последовательности процедур
(действий), между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Оформлению документов
на инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими средствами"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алғандығы туралы қолы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
" Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз
ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует в журнале регистрации уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат - запись в журнале регистрации о выдаче и роспись услугополучателя о получении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) услугодателя сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами" (далее - регламент).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящего регламента.
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами"
Блок – схема
Описание последовательности процедур
(действий), между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Назначение государственного пособия на
детей до восемнадцати лет"

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алғандығы туралы қолы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2 - қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3 - бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз
ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ города районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) акима села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно приложению 1 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении к услугодателю:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы), в течении 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) ауыл, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;

3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течении 5 (пяти) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат – направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
4) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя в течении 30 (тридцати) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю.
Результат – выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю;
при обращении к акиму сельского округа:
1) специалист акима сельского округа с момента подачи услугополучателем необходимых документов в течении 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию акиму сельского округа;
2) аким сельского округа в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя акима сельского округа.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю акима сельского округа;
3) ответственный исполнитель акима сельского округа в течении 5 (пяти) рабочих дней рассматривает поступившие документы и готовит сопроводительное письмо с документами услугополучателя для направления услугодателю.
Результат - передает акиму сельского округа для подписания сопроводительное письмо с документами услугополучателя для направления услугодателю;
4) аким сельского округа в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает сопроводительное письмо с документами услугополучателя.
Результат – передает подписанное сопроводительное письмо с документами услугополучателя услугодателю;
5) специалист канцелярии услугодателя осуществляет в течении 30 (тридцати) минут прием и регистрацию сопроводительного письма в журнале регистрации с документами услугополучателя.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жібереді.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді;
ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1) ауылдық округ әкімінің маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды ауылдық округ әкіміне бұрыштама қоюға жолдайды;
2) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін ілеспе хатты дайындайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хаттың жобасын ауылдық округ әкіміне қол қоюға жолдайды;
4) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хатқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған ілеспе хатты көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хатты қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;

7) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течении 5 (пяти) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат - направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
8) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
9) специалист канцелярии услугодателя в течении 30 (тридцати) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и передает акиму сельского округа.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе акиму сельского округа;
10) аким сельского округа в течении 1 (одного) рабочего дня выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат - выдача уведомления или мотивированного ответа об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) специалист акима сельского округа;
5) аким сельского округа;
6) ответственный исполнитель акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - Регламент), при обращении акиму сельского округа согласно приложению 2 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращений в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление сотруднику ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течении 2 (двух) минут;

7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ауылдық округ әкіміне жолдайды;
10) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) ауылдық округ әкімінің маманы;
5) ауылдық округ әкімі;
6) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде осы Регламенттің 2–қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс - қимыл
тәртібін, сондай - ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО на жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады - 2(екі) минут ішінде;

2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течении 1(одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;
4) процесс 3 – направление запроса через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в государственную базу данных физических (далее – ГБД ФЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее - ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя - в течении 2 (двух) минут;
5) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ и данных доверенности в ЕНИС - в течении 1(одной) минуты;
6) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ или данных доверенности в ЕНИС - в течении 1 (одной) минуты;
7) процесс 5 – направление электронных документов (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) сотрудника ЦОН через ШЭП в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза электронного правительства (далее – АРМ РШЭП) - в течении 1(одной) минуты.
9. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) процесс 6 – регистрация электронных документов в АРМ РШЭП - в течении 1 (одной) минуты;
2) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов - в течении 1 (одной) минуты;
3) процесс 7 – формирование сообщения о мотивированном ответе об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя - в течении 1 (одной) минуты;
4) процесс 8 – получение услугополучателем через сотрудника ЦОН результата государственной услуги (уведомление или мотивированный отказ об отказе), сформированной АРМ РШЭП - в течении 2 (двух) минут.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через ЦОН приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.

2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның қызметкері ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі - 2 минут (екі) ішінде;
4) 3-процесс – электрондық үкімет шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының мәліметтері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат мәліметтері туралы сұрау жолдауы - 2 (екі) минут ішінде;
5) 1 шарт - ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің және БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің бар болуын тексеруі - 1 (бір) минут ішінде;
6) 4-процесс – ЖТ МДҚ-нда көрсетілетін қызметті алушы мәліметтерінің немесе БНАЖ-де сенімхат мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндіктің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыруы - 1 (бір) минут ішінде;
7) 5-процесс – электрондық үкіметтің аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – ЭҮАШ АЖО) ЭҮШ арқылы ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) жолдауы - 1 (бір) минут ішінде;
9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚО арқылы алу процесінің сипаттасы, оның ұзақтығы:
1) 6-процесс – электрондық құжаттарын ЭҮАШ АЖО-да тіркеуі - 1 (бір) минут ішінде;
2) 2 шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі) - 1 (бір) минут ішінде;
3) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту жөніндегі хабарламаны қалыптастыруы - 1 (бір) минут ішінде;
4) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ХҚО қызметкері арқылы ЭҮАШ АЖО-нда қалыптастырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін (хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты) алуы – 2 (екі) минут ішінде.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылдары диаграммасы осы Регламенттің 3-қосымшасында берілген.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги при обращении к услугодателю приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4, при обращении к акиму сельского округа приведено согласно приложению 5 настоящего Регламента.
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственного
пособия на детей до
восемнадцати лет"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственного
пособия на детей до
восемнадцати лет"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении
акиму сельского округа
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственного
пособия на детей до
восемнадцати лет"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственного
пособия на детей до
восемнадцати лет"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Назначение
государственного пособия на детей до
восемнадцати лет" при обращении услугодателю
Приложение 5
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственного
пособия на детей до
восемнадцати лет"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
1.Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде осы Регламенттің 4–қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде 5-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
Регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
Регламентіне
2-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
Регламентіне
3-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
Регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
" Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
Регламентіне
5-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно - Казахстанской области (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) акима села, сельского округа (далее – аким сельского округа) - в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении к услугодателю:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы), в течении 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда - ауыл, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес нысан бойынша өтініш болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) тапсырған кезден бастап 15 (он бес) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;

7) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течении 5 (пяти) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат - направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
8) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
9) специалист канцелярии услугодателя в течении 15 (пятнадцати) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и передает акиму сельского округа.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе акиму сельского округа;
10) аким сельского округа в течении 1 (одного) рабочего дня выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат - выдача уведомления или мотивированного ответа об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) специалист акима сельского округа;
5) аким сельского округа;
6) ответственный исполнитель акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Регламент), при обращении акиму сельского округа согласно приложению 2 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН
и (или) иными услугодателями, а также
порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращений в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течении 2 (двух) минут;

7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 15 (он бес) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ауылдық округ әкіміне жолдайды;
10) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) ауылдық округ әкімінің маманы;
5) ауылдық округ әкімі;
6) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде осы Регламенттің 2–қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО на жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги при обращении к услугодателю приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4, при обращении к акиму сельского округа согласно приложению 5 настоящего Регламента.
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Схема
описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (сотрудниками)
с указанием длительности каждой процедуры
(действия) при обращении к услугодателю
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Назначение
государственной адресной социальной помощи"
при обращении услугодателю
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального помощника
для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в
передвижении и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде осы Регламенттің 4–қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде 5-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың)
ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық
бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы
рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
2-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
3-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимылдарының
диаграммасы
" Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
" Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
5-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту кемістігі бар
мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует в журнале регистрации уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат - запись в журнале регистрации о выдаче и роспись услугополучателя о получении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) услугодателя сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - регламент).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящего регламента.
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Блок – схема
Описание последовательности процедур
(действий), между структурными подразделениями
(работниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов
для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Оформление документов
на инвалидов для предоставления им услуги
индивидуального помощника для инвалидов
первой группы, имеющих затруднение передвижении
и специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алғандығы туралы қолы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Жүріп-тұруы қиын бірінші
топтағы мүгедектерге жеке
көмекшінің және есту
кемістігі бар мүгедектерге
ымдау тілі маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Жүріп-тұруы қиын бірінші
топтағы мүгедектерге жеке
көмекшінің және есту
кемістігі бар мүгедектерге
ымдау тілі маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
"Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту кемістігі бар
мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам кресла-коляски (далее - уведомление) или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю в течение 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя не более 30 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
7. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы).
8. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут осуществляет прием и регистрацию в журнале регистрации полученных от услугополучателя документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя.
Результат - запись в журнале регистрации и направление на рассмотрение руководителю услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектерге кресло-арбалар ұсыну мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен (бұдан әрі - құжаттар) қоса өтініш беруі мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерін (іс-қимыл) бастауға негіз болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
2. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам санаторно-курортного лечения (далее - уведомление) или мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю в течение 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя не более 30 минут.
6. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
7. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
8. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут осуществляет прием и регистрацию полученных от услугополучателя документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя.
Результат - запись в журнале регистрации и направление на рассмотрение руководителю услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
2. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттармен (бұдан әрі - құжаттар) қоса өтініш беруі мемлекеттік қызметті көрсету рәсімдерін (іс-қимыл) бастауға негіз болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынған құжаттарды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды;

2) руководитель услугодателя в течение 1 рабочего дня рассматривает документы, определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – определение ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 8 рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный ответ об отказе направляет на подписание руководителю услугодателя.
Результат - направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе на подпись руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя в течение 1 рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 минут регистрирует в журнале регистрации уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат - запись в журнале регистрации о выдаче и роспись услугополучателя о получении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
10. Описание последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) услугодателя сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - регламент).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государтсвенной услуги согласно приложению 2 настоящего регламента.
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Блок – схема
Описание последовательности процедур
(действий), между структурными подразделениями
(работниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Оформлению документов
на инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги "Оформление документов
на оказание специальных социальных услуг в
медико-социальных учреждениях (организациях)"

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – жауапты орындаушыны белгілеу;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 8 жұмыс күні ішінде құжаттардың толық және дұрыс ресімделгенін тексереді, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілген қызметті берушінің кеңсесіне жібереді.
Нәтижесі – хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілген қызмет берушінің кеңсесіне жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алғандығы туралы қолы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі регламентінің 1 қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызметтер
көрсетуге құжаттар ресiмдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием услугодателем от услугополучателя пакета документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги (далее - пакет документов).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует в журнале регистрации полученный пакет документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя.
Результат - запись в журнале регистрации и направление руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет ответственному исполнителю услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметi (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
iс-қимыл тәртiбi сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қабылдау мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде алынған құжаттар топтамасын тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – жауапты орындаушыға жолдайды;

3) ответственный исполнитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней оформляет уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет на подписание руководителю услугодателя.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе для подписания руководителю услугодателя;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя.
Результат – подписание уведомления или мотивированного ответа об отказе;
5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат - выдача результата государственной услуги услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действия) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок–схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)" (далее - регламент).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящего регламента.
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)"
Блок – схема
описание последовательности процедур
(действия) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги "Оформление
документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Оформление документов
на оказание специальных социальных услуг в
медико-социальных учреждениях (организациях)"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 15 (он бес) жұмыс күн ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен
көрсетілетін қызметті берушінің
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау "Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген (бұдан әрі - регламент).
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылдары реттілігінің толық сипаттамасы, осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк
қызметтер көрсетуге құжаттар ресiмдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете
отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк
қызметтер көрсетуге құжаттар ресiмдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Медициналық-әлеуметтiк мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтiк қызметтер
көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги "Оформление документов на
оказание специальных социальных услуг в
условиях ухода на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель), в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием услугодателем от услугополучателя пакета документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги (далее - пакет документов).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность и его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати ) минут регистрирует в журнале регистрации полученный пакет документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя.
Результат - запись в журнале регистрации и направление руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет ответственному исполнителю услугодателя;

2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы
әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттар ресiмдеу"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызметi (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттар ресiмдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесі – үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
iс-қимыл тәртiбi сипаттау
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) қабылдау мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде алынған құжаттар топтамасын тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күн ішінде құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – жауапты орындаушыға жолдайды;

от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб - портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) для инвалидов и лиц, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно пункту 9 Стандарта или электронный запрос услугодателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении к услугодателю:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы), в течении 30 (тридцати) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;

2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдарға – www.egov.kz "электронды үкімет" веб - порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес нысан бойынша өтініш немесе көрсетілетін қызметті берушінің электрондық сұранысы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;

6) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
7) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течении 2 (двух) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат - направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
8) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
9) специалист канцелярии услугодателя в течении 15 (пятнадцати) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и передает акиму сельского округа.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе акиму сельского округа;
10) аким сельского округа в течении 30 (тридцати) минут выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат - выдача уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) специалист акима сельского округа;
5) аким сельского округа;
6) ответственный исполнитель акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Регламент), при обращении акиму сельского округа согласно приложению 2 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги

6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 2 (екі) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 15 (он бес) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ауылдық округ әкіміне жолдайды;
10) ауылдық округ әкімі 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) ауылдық округ әкімінің маманы;
5) ауылдық округ әкімі;
6) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде осы Регламенттің 2–қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау

от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно-Казахстанской области (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации (далее – направление).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 30 (тридцать) минут;
на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 (тридцати) минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30(тридцать) минут.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги

2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің
белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету (бұдан әрі – жолдама).
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттарын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) минут;
порталға – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін құжаттарын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 (отыз) минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

5. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя регистрирует полученные документы и передает на рассмотрение руководителю услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат - запись в журнале регистрации;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя - в течение 5 (пяти) минут.
Результат - дает поручение ответственному исполнителю;
3) ответственный исполнитель услугодателя изучает документы и готовит направление или мотивированный ответ об отказе, направляет на подписание руководителю услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут.
Результат – подготовка направления или мотивированного ответа об отказе для подписания;
4) руководитель услугодателя подписывает направление или мотивированный ответ об отказе и направляет в канцелярию услугодателя – в течение 2 (двух) минут.
Результат – направление подписанного направления или мотивированного ответа об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя регистрирует направление или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю - в течение 1 (одной) минут.
Результат – получение услугополучателя результата государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действия) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) ұсынады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процессінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 2 (екі) минут ішінде алынған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарау үшін жолдайды.
Нәтижесі – тіркеу журналына жазу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 5 (бес) минут ішінде құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – жауапты орындаушыға тапсырма береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 20 (жиырма) минут ішінде жолдаманы немесе бас тарту дәлелді жауапты рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – жолдаманы немесе бас тарту дәлелді жауапты қол қою үшін дайындау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 2 (екі) минут ішінде жолдамаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды.
Нәтижесі – анықтаманы немесе бас тарту дәлелді жауапқа қол қою;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 1 (бір) минут ішінде жолдаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызмет алушыға береді.
Нәтижесі – көрсетілетін қызмет алушының мемлекеттік қызметтің алуының нәтижесі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
8. Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызмет Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген (бұдан әрі - Регламент).
4. Халыққа қызмет көрсету орталығы мен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
9. Жүгіну тәртібін және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту.
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц, ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствий с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту
оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Схема
описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к Регламенту
оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту
оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам
социальной сферы, проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно- Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) в случае отсутствия услугодателя по месту жительства - акимами села, сельского округа (далее - аким сельского округа).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является сдача необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении к услугодателю:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов в течение 30 (тридцать) минут осуществляет прием и их регистрацию.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течение 7 (семи) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат – направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда - ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9 тармағына сәйкес қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) тапсыру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жібереді.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;

5) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю.
Результат – выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
при обращении к акиму сельского округа:
1) специалист акима сельского округа с момента подачи услугополучателем необходимых документов в течение 30 (тридцать) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию акиму сельского округа;
2) аким сельского округа в течение 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя акима сельского округа.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю акима сельского округа;
3) ответственный исполнитель акима сельского округа в течение 2 (двух) рабочих дней рассматривает поступившие документы и готовит сопроводительное письмо с документами услугополучателя для направления услугодателю.
Результат - передает акиму сельского округа для подписания сопроводительное письмо с документами услугополучателя для направления услугодателю;
4) аким сельского округа в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает сопроводительное письмо с документами услугополучателя.
Результат – передает подписанное сопроводительное письмо с документами услугополучателя услугодателю;
5) специалист канцелярии услугодателя осуществляет в течение 30 (тридцать) минут прием и регистрацию сопроводительного письма в журнале регистрации с документами услугополучателя.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
7) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течение 7 (семи) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат - направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
8) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;

5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді;
ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде:
1) ауылдық округ әкімінің маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды ауылдық округ әкіміне бұрыштама қоюға жолдайды;
2) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 2 (екі) жұмыс күні ішінде қарайды және көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін ілеспе хатты дайындайды.
Нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушіге жолдау үшін көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хаттың жобасын ауылдық округ әкіміне қол қоюға жолдайды;
4) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хатқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған ілеспе хатты көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарымен қоса ілеспе хатты қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын белгілейді.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;

9) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцать) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе в журнале регистрации и передает акиму сельского округа.
Результат – направляет уведомление или мотивированный ответ об отказе акиму сельского округа;
10) аким сельского округа в течении 1 (одного) рабочего дня выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
Результат - выдача уведомления или мотивированного ответа об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) специалист акима сельского округа;
5) аким сельского округа;
6) ответственный исполнитель акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее - Регламент), при обращении акиму сельского округа согласно приложению 2 настоящего Регламента.
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или)
иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
8. Описание порядка обращений в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течении 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течение 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течение 2(двух) минут;

9) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ауылдық округ әкіміне жолдайды;
10) ауылдық округ әкімі 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) ауылдық округ әкімінің маманы;
5) ауылдық округ әкімі;
6) ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес, ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде осы Регламенттің 2–қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет
көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО на жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның қызметкері ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі - 2 минут (екі) ішінде;

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Назначение социальной
помощи специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в сельских
населенных пунктах, по приобретению топлива"
при обращении услугодателю
Приложение 5
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в
сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Назначение социальной
помощи специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в сельских
населенных пунктах, по приобретению топлива"
при обращении акиму сельского округа
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги"
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга).

11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
2-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
3-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде "Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы
" Ауылдық елді мекендерде тұратын
және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет Регламентіне
5-қосымша
Ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және
жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Өтініш берушінің (отбасының) атаулы
әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно- Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима села, сельского округа (далее - аким сельского округа);
3) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале (далее - справка).
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя в
процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при обращении услугодателю или акиму сельского округа в течении 15 (пятнадцать) минут:
1) специалист канцелярии услугодателя или специалист акима сельского округа с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы), осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя или акиму сельского округа;
2) руководитель услугодателя или аким сельского округа ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя или акима сельского округа.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя или акима сельского округа;

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама (бұдан әрі - анықтама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызмет берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9 тармағына сәйкес қажетті құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) тапсыру болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде 15 (он бес) минут ішінде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы немесе ауылдық округ әкімінің маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезден бастап оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ауылдық округ әкіміне бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе ауылдық округ әкімі құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округтің әкімінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысына жолдайды;

3) ответственный исполнитель услугодателя или акима сельского округа рассматривает поступившие документы и оформляет справку.
Результат - передает справку руководителю услугодателя или акиму сельского округа для подписания;
4) руководитель услугодателя или аким сельского округа подписывает справку.
Результат – направляет подписанную справку в канцелярию услугодателя или специалисту акима сельского округа;
5) специалист канцелярии услугодателя или специалист акима сельского округа регистрирует справку в журнале регистрации и выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Результат – выдает справку услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя или специалист сельского округа;
2) руководитель услугодателя или аким сельского округа;
3) ответственный исполнитель услугодателя или ответственный исполнитель акима сельского округа.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) при обращении к услугодателю и акиму сельского округа сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и
(или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращений в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление оператору ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течении 2 (двух) минут;
2) процесс 1 – ввод сотрудника ЦОН в автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы ЦОН (далее – АРМ ИИС ЦОН) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги - в течении 1 (одной) минуты;
3) процесс 2 – выбор сотрудником ЦОН государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод сотрудником ЦОН данных услугополучателя или данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности данные доверенности не заполняются) - в течении 2 (двух) минут;

3) көрсетілетін қызметті берушінің немесе ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды қарайды, анықтаманы ресімдейді.
Нәтижесі – анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ауылдық округ әкіміне қол қою үшін жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе ауылдық округ әкімі анықтамаға қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған анықтаманы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне немесе ауылдық округ әкімінің маманына жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы немесе ауылдық округ әкімінің маманы анықтаманы тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет нәтижесін береді.
Нәтижесі - анықтаманы көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы немесе ауылдық округ әкімінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе ауылдық округ әкімі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы немесе ауылдық округ әкімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті берушіге және ауылдық округ әкіміне жүгінген кезде "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет Регламентінің (бұдан әрі - Регламент) 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО на жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;
2) 1-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін ХҚО-ның қызметкері ХҚО ЫАЖ АЖО логинді және парольді (авторизациялау үдерісі) енгізуі - 1 (бір) минут ішінде;
3) 2-процесс – ХҚО-ның қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, экранға мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұраныс нысаны шығуы және ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің (нотариалды куәландырылған сенімхаттың болуы қажет, басқалай куәландырылған сенімхаттың мәліметтері толтырылмайды) мәліметтерін енгізуі - 2 (екі) минут ішінде;

от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Назначение материального обеспечения
детям-инвалидам, обучающимся на дому"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" (далее - государственная услуга).
Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и города областного значения Западно- Казахстанской области (далее - услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2013 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).
Прием заявлений и выдача Результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал) в части предоставления информации назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – услугополучатель) бесплатно.
3. Результат оказания государственной услуги - уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - мотивированный ответ об отказе).
Форма предоставления Результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление по форме согласно пункту 9 Стандарта или электронный запрос услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысының аудандар және облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес қөрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту туралы дәлелді жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес нысан бойынша өтініш немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұранысы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:

1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее - документы), в течении 30 (тридцать) минут осуществляет прием и их регистрацию в журнале регистрации.
Результат – направляет документы на резолюцию руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня ознакамливается с документами и определяет ответственного исполнителя услугодателя.
Результат – направляет документы ответственному исполнителю услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает поступившие документы в течении 7 (семи) рабочих дней, готовит уведомление или мотивированный ответ об отказе и передает для подписания руководителю услугодателя.
Результат – направляет руководителю услугодателя для подписания уведомления или мотивированного ответа об отказе;
4) руководитель услугодателя в течении 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление или мотивированный ответ об отказе.
Результат – направляет подписанное уведомление или мотивированный ответ об отказе в канцелярию услугодателя;
5) специалист канцелярии услугодателя в течении 30 (тридцать) минут регистрирует уведомление или мотивированный ответ об отказе и выдает услугополучателю.
Результат – выдает уведомление или мотивированный ответ об отказе услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому" (далее - Регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН
и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращений в ЦОН, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявление сотруднику ЦОН, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди - в течении 2 (двух) минут;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9 - тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды (бұдан әрі - құжаттар) тапсырған кезден бастап 30 (отыз) минут ішінде оларды қабылдауды және тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы келіп түскен құжаттарды 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қарайды, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жібереді.
Нәтижесі – хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды.
Нәтижесі – қол қойылған хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі - хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты көрсетілетін қызметті алушыға береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде
құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер)
мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер арасындағы өзара іс-қимылдың рәсімдер реттілігін сипаттау "Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау" (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет Регламентінің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
4. ХҚО және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті
көрсету процесінде ақпараттық
жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. ХҚО на жүгіну тетігінің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды және өтінішті ХҚО қызметкеріне береді, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады – 2 (екі) минут ішінде;

11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) ЦОН и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно 4 приложений к настоящему Регламенту.
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя ЦОН и (или) их сотрудников по вопросам оказания государственных услуг осуществляется согласно в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому"
Схема
описания последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности каждой
процедуры (действия) при обращении к услугодателю
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через ЦОН
Приложение 3
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому"
Диаграмма
функционального взаимодействия
информационных систем, задействованных при
оказании государственной услуги через портал
Приложение 4
к Регламенту
государственной услуги
"Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам, обучающимся
на дому" при обращении услугодателю
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 1 июля 2014 года № 177
Регламент
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение статуса оралмана" (далее – государственная услуга).
Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Западно-Казахстанское областное управление координации занятости и социальных программ" (далее – услугодатель) расположенного по адресу: Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Сарайшык, дом 44/2, телефон: 8 (7112) 512866, в соответствии со стандартом государственной услуги "Присвоение статуса оралмана" утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения" (далее - Стандарт).

11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезекшілігінің толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен ХҚО өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің нақты сипаттамасы осы Регламенттің 4-қосымшасына сәйкес көрсетілген.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ХҚО-ның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің
(қызметкерлердің) арасындағы рәсімдер
(іс-қимылдар) реттілігін сипаттау
схемасы
" Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
2-қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету
кезінде іске қосылатын ақпараттық
жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимылдарының
диаграммасы
" Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
тартылған ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимылдарының
диаграммасы
" Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
Регламентіне
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген
кезде "Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 1 шілдедегі № 177
қаулысымен бекітілген
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Сарайшық көшесі, 44/2 үй, телефон: 8 (7112) 512866 мекенжайында орналасқан "Батыс Қазақстан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 5 (пять) рабочих дней;
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Результат оказания государственной услуги – выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является заявление и документы в соответствии с пунктом 9 Стандарта (далее – документы).
7. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя:
до оформления регистрации заявления проводит проверку данных услугополучателя через электронную базу данных "Оралман" на предмет его регистрации в другой области;
в случае обнаружения регистрации услугополучателя в другой области регистрация заявления не производится;
2) специалист канцелярии услугодателя после внесения данных услугополучателя в электронную базу данных "Оралман" сотрудникам услугодателя с момента подачи документов осуществляет прием, регистрирует в журнале регистрации и направляет на резолюцию руководителю услугодателя в течение 30 минут.
Результат – прием, регистрация в журнале регистрации и направление на резолюцию руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя ознакамливается с документами и направляет начальнику отдела услугодателя для исполнения в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат – направление начальнику отдела услугодателя для исполнения;
4) начальник отдела услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя услугодателя для оказания государственной услуги в течение 1 (одного) часа.
Результат – направление документов ответственному исполнителю услугодателя для оказания государственной услуги;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
3. Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
1) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша іс-қимылдарды бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағына сәйкес өтінішті және құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
өтінішті тіркеуді ресімдегенге дейін "Оралман" электрондық деректер қоры арқылы көрсетілетін қызметті алушының деректерін оның басқа облыста тіркелуі жөнінен тексереді;
көрсетілетін қызметті алушының басқа облыста тіркелгені анықталған жағдайда өтінішті тіркеу жүргізілмейді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы "Оралман" электрондық дерек қорына көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері деректерді енгізгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды тапсырған кезден бастап 30 минут ішінде қабылдауды, тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдайды.
Нәтижесі – қабылдау, тіркеу журналына тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына бұрыштама қоюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде құжаттармен танысады және орындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдайды.
Нәтижесі – орындау үшін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына жолдау;
4) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 1 (бір) сағат ішінде құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды.
Нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;

5) ответственный исполнитель услугодателя изучает поступившие документы, готовит решение и передает начальнику отдела услугодателя для согласования в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат – передача решения на согласование начальнику отдела услугодателя;
6) начальник отдела услугодателя согласовывает решение и передает для подписания руководителю услугодателя в течение 1 (одного) часа.
Результат – согласование решения и передача для подписания руководителю услугодателя;
7) руководитель услугодателя подписывает решение и передает ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) часа.
Результат – подписание решения и передача ответственному исполнителю услугодателя;
8) ответственный исполнитель услугодателя на основании решения заполняет удостоверение оралмана и передает начальнику отдела услугодателя для согласования в течение 1 (одного) часа.
Результат – передача удостоверения оралмана на согласование начальнику отдела услугодателя;
9) начальник отдела услугодателя согласовывает удостоверение оралмана и передает для подписания руководителю услугодателя в течение 1 (одного) часа.
Результат – согласование удостоверения оралмана и передача для подписания руководителю услугодателя;
10) руководитель услугодателя подписывает удостоверение оралмана и передает ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) часа.
Результат – подписание удостоверения оралмана и передача ответственному исполнителю услугодателя;
11) ответственный исполнитель услугодателя регистрирует в журнале учета выдачи удостоверений и выдает удостоверение оралмана услугополучателю в течение 30 минут.
Результат – запись в журнале учета выдачи удостоверений и выдача удостоверения оралмана услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (сотрудников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) начальник отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (сотрудниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) сопровождается блок-схемой согласно приложению 1 регламента государственной услуги "Присвоение статуса оралмана" (далее – Регламент).

5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде келіп түскен құжаттарды зерделейді, шешімді дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жібереді.
Нәтижесі – шешімді көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жіберу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 1 (бір) сағат ішінде шешіммен келіседі және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Нәтижесі – шешіммен келісу және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді.
Нәтижесі – шешімге қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
8) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 (бір) сағат ішінде шешімнің негізінде оралман куәлігін толтырады және көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жібереді.
Нәтижесі – оралман куәлігін көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысына келісуге жіберу;
9) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 1 (бір) сағат ішінде оралман куәлігімен келіседі және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді.
Нәтижесі – оралман куәлігімен келісу және қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберу;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) сағат ішінде оралман куәлігіне қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді.
Нәтижесі – оралман куәлігіне қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 30 минут ішінде куәліктің берілуін есепке алу журналына тіркейді және оралман куәлігін көрсетілетін қызметті алушыға береді.
Нәтижесі – куәліктің берілуін есепке алу журналына жазу және оралман куәлігін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың блок-схемасы "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 1-қосымшасына сәйкес көрсетілген.

10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаймодействий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 настоящего Регламента.
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг осуществляется в соответствии с разделом 3 Стандарта.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Блок – схема
Описание последовательности процедур
(действий) между структурными подразделениями
(сотрудниками) с указанием длительности
каждой процедуры (действия)
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Справочник
бизнес-процессов оказания
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"

10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және (немесе) рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі Стандарттың 3-бөліміне сәйкес жүзеге асырылады.
" Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын
көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің
(іс-қимылдардың) реттілігін сипаттаудың
блок-схемасы
" Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестерінің
анықтамалығы