Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 47. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2015 года № 10409.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Касымбек Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
5 февраля 2015 года
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 января 2015 года № 47
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности
по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечень
документов, подтверждающих соответствие им

Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 47 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 наурызда № 10409 тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiліп отырған теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі Ж.М. Қасымбекке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 5 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 47 бұйрығымен
бекітілді
Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

Сноска. Квалификационные требования с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.06.2016 № 509; от 26.02.2018 № 132 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1.
производственных активов на праве собственности или других законных основаниях, включающих:
вагоноремонтные депо;
подъездные пути;
программно-технические средства (автоматизированное рабочее место товарного кассира, автоматизированное рабочее место приемосдатчика)
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии производственных активов на праве собственности или других законных основаниях
2.
исправного подвижного состава на праве собственности или других законных основаниях, включая тяговые транспортные средства, соответствующего требованиям безопасности
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии исправного подвижного состава, включая тяговые транспортные средства, соответствующего требованиям безопасности
3.
штата квалифицированных работников
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии штата квалифицированных работников
4.
военизированной охраны для сопровождения грузов при перевозке железнодорожным транспортом
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии военизированной охраны для сопровождения грузов при перевозке железнодорожным транспортом
5.
инвестиционной программы на приобретение, восстановление и (или) обновление парка подвижного состава, включая тяговые транспортные средства
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии инвестиционной программы на приобретение, восстановление и (или) обновление парка подвижного состава, включая тяговые транспортные средства
6.
системы управления безопасностью
форма сведений, согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям и перечню документов, содержащая информацию о наличии документа, подтверждающего прохождение аудита системы управления безопасностью
Приложение
к квалификационным требованиям,
предъявляемым к деятельности по перевозке грузов железнодорожным
транспортом, и перечню документов, подтверждающих соответствие им
Форма сведений к квалификационным требованиям, предъявляемым
к деятельности по перевозке грузов железнодорожным транспортом, и перечню документов,
подтверждающих соответствие им

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.06.2016 № 509 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 26.02.2018 № 132 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
р/с
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1.
меншік құқығындағы немесе басқа да заңды негіздерде өндірістік активтер, олар мыналарды қамтиды:
вагон жөндеу депосы;
кірме жолдары;
бағдарламалық-техникалық құралдар (тауар кассирінің автоматтандырылған жұмыс орны, қабылдап-тапсырушының автоматтандырылған жұмыс орны)
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес меншік құқығындағы немесе басқа да заңды негіздердегі өндірістік активтердің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2.
меншік құқығындағы немесе басқа да заңды негіздерде қауіпсіздік талаптарына сай келетін тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жарамды жылжымалы құрам
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес қауіпсіздік талаптарына сәйкес тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жарамды жылжымалы құрамның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3.
білікті қызметкерлер штаты
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес білікті қызметкерлер штатының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4.
теміржол көлігімен тасымалдау кезде жүкті алып жүру үшін әскерилендірілген күзет
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес теміржол көлігімен тасымалдау кезінде жүкті алып жүру үшін әскерилендірілген күзеттің болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5.
тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жылжымалы құрам паркін сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарлама
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жылжымалы құрам паркін сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға арналған инвестициялық бағдарламаның болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6.
қауіпсіздікті басқару жүйесі
осы біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесіне қосымшаға сәйкес қауіпсіздікті басқару жүйесі аудитінің жүргізілуін растайтын құжаттың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
Теміржол көлігімен жүктерді
тасымалдау қызметіне қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен оларға
сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне
қосымша
Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын
бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын
құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны

1. Для подвида деятельности по перевозке грузов железнодорожным
транспортом включает наличие:
1) производственных активов на праве собственности или других
законных основаниях, в том числе:
вагоноремонтных депо;
подъездных путей;
программно-технические средства (автоматизированное рабочее место товарного кассира, автоматизированное рабочее место приемосдатчика), включающие:
номер и дату подписания договора купли-продажи либо аренды на
производственные активы ____________________________________________;
номер и дату подписания договора с вагоноремонтными заводами и
(или) депо и мастерскими по обслуживанию и ремонту подвижного состава
____________________________________________________________________;
вид собственности ____________________________________________;
срок аренды __________________________________________________;
станция местонахождения ______________________________________;
вид правоустанавливающего документа __________________________;
иное _________________________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества ______________________;
информацию о наличии программно-технических средств
(автоматизированное рабочее место товарного кассира, автоматизированное рабочее место приемосдатчика) ___________________;
2) исправного подвижного состава, включая тяговые транспортные
средства на праве собственности или других законных основаниях,
соответствующего требованиям безопасности, включающего:
номер и дату подписания договоров купли-продажи подвижного состава, договоров аренды и (или) лизинга___________________________;
номер и дату свидетельства о государственной регистрации подвижного состава__________________________________________________;
3) штата квалифицированных работников согласно перечню должностей (профессий) работников железнодорожного транспорта и квалификационные требования, предъявляемые к ним, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 424 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6581), включающие:
фамилию, имя, отчество (при наличии) _________________________;
должность_____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении__________________;
стаж работы по специальности__________________________________;
специальность по образованию__________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
сведения о нострификации документов об образовании____________;

1. Жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау бойынша кіші қызмет
түрі үшін мыналардың болуы:
1) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
өндірістік активтердің, оның ішінде:
вагон жөндеу депосы;
кірме жолдары, олар мыналарды қамтиды:
өндірістік активтерді сатып алу-сату не жалға алу шарттарының нөмірі және қол қойған күні ________________________________________;
вагон жөндеуші зауыттармен және (немесе) жылжымалы құрамға
қызмет көрсету және жөндеу деполарымен және шеберханаларымен
шарттардың нөмірі және қол қойған күні _____________________________;
меншік түрі __________________________________________________;
жалға алу мерзімі ____________________________________________;
орналасқан станциясы _________________________________________;
құқық белгілеуші құжаттың түрі _______________________________;
басқа ________________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
бағдарламалық-техникалық құралдардың (тауар кассирінің
автоматтандырылған жұмыс орны, қабылдап-тапсырушының
автоматтандырылған жұмыс орны) болуы туралы ақпарат ________________;
2) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
қауіпсіздік талаптарына сәйкес тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда,
жарамды жылжымалы құрам, ол мыналарды қамтиды:
жылжымалы құрамды сатып алу-сату, жалға алу және (немесе)
лизинг шарттарының нөмірі және қол қойған күні
____________________________;
жылжымалы мүлікті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
және күні
_______________________________________________________________;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 424 бұйрығымен
(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6581
нөмірмен тіркелген) бекітілген теміржол көлігі қызметкерлері
лауазымдарының (мамандықтарының) тізбесіне және оларға қойылатын
біліктілік талаптарына сәйкес білікті қызметкерлердің штаты, ол
мыналарды қамтиды:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойған күні ______;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
арнайы білім туралы дипломның нөмірі және берілген күні ______;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
білім алуы туралы құжаттарының нострификациялау ақпараты _____;

4) договора на охрану грузов в соответствии с перечнем грузов,
подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке
железнодорожным транспортом, утвержденным приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года № 344-I (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3931), со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану производственных активов_____________________________________________________________;
наименование специализированной организации, номер и дату выдачи лицензии на охранную деятельность, с которой заключен договор
____________________________________________________________________;
5) инвестиционной программы на приобретение, восстановление и
(или) обновление парка подвижного состава, включая тяговые транспортные средства, включающей:
номер и дату утвержденной инвестиционной программы ___________;
6) системы управления безопасностью, включающей:
номер и дату составления заключения аудита ___________________.

4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің
2005 жылғы 10 қарашадағы № 344-І бұйрығымен (нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3931 нөмірмен тіркелген)
бекітілген теміржол көлігімен тасымалдау кезіңде әскерилендірілген
күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесіне сәйкес күзет
қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жүкті күзетуге
арналған шарты, ол мыналарды қамтиды:
өндірістік активтерді күзету шартының нөмірі және қол қойған
күні
____________________________________________________________________;
шарт жасалған мамандандырылған ұйымның атауы, күзет қызметіне
арналған лицензиясының нөмірі және берілген күні ___________________;
5) тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жылжымалы құрам
паркін сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға
арналған инвестициялық бағдарлама, ол мыналарды қамтиды:
бекітілген инвестициялық бағдарламаның нөмірі және күні
____________;
6) қауіпсіздікті басқару жүйесі, ол мыналарды қамтиды:
аудиттің қорытындысын жасау нөмірі және күні _______________________;