Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, к деятельности по производству табачных изделий
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 61. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2015 года № 10436.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, к деятельности по производству табачных изделий.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
"Согласовано"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_____________________А. Исекешев
10 февраля 2015 года
"Согласовано"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________Е. Досаев
29 января 2015 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 61
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, к деятельности по
производству табачных изделий

Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 наурызда № 10436 тіркелді.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 10 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 29 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 61 бұйрығымен бекітілген
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі

Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 15.10.2019 № 1139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
Для вида деятельности по производству табачных изделий
1.
Паспорта производства производителя табачных изделий
Паспорт производства, разработанного и заполненного производителем табачных изделий

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 15.10.2019 № 1139 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметтің түрі үшін
1.
Темекі өнімдерін өндірушінің өндіріс паспорты
Темекі өнімдерін өндіруші әзірлеген және толтырған өндіріс паспорты

Паспорт производства заполняется с соблюдением требований, предусмотренных пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 июня 2003 года "О государственном регулировании производства и оборота табачных изделий"
2.
Зданий и помещений, принадлежащих заявителю на праве собственности или иных правах, необходимых для производства табачных изделий, указанных в паспорте производства
Правоустанавливающий документ с отметкой регистрирующего органа о произведенной регистрации
Подтверждается услугодателем из информационной системы Государственная база данных "Регистр недвижимости" посредством шлюза "электронного правительства"
Копия договора аренды или безвозмездного пользования в случае заключения данных договоров на срок менее одного года
3.
Технологического оборудования, используемого при производстве табачных изделий, соответствующего технологической схеме производства, указанной в паспорте производства
Форма сведений, содержащих информацию о наличии технологического оборудования (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие указанного оборудования устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 137 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
4.
Средств измерений, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан в области обеспечения единства измерений
Форма сведений, содержащих информацию о наличии средств измерений (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие средств измерений устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 137 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
5.
Лаборатории по технологическому контролю производства табачных изделий
Форма сведений, содержащих информацию о наличии лаборатории (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие лаборатории устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 137 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
6.
Перечня производимой продукции с указанием точных и полных наименований всех товарных знаков
Форма сведений, содержащих информацию о перечне производимой продукции (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
-
7.

Өндірістік паспорты "Темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 12 маусымдағы Заңының 7-бабы 2-тармағында көзделген талаптарды сақтай отырып толтырылады
2.
Өндіріс паспортында көрсетілген, өтініш берушіге меншік құқығында тиесілі темекі өнімдерін өндіру үшін қажетті ғимараттар мен үй-жайлар немесе өзге құқықтар
Өндірістік тіркелгені туралы тіркеу органының белгісі бар құқықтығын белгілейтін құжат.
_____________________
Аталған шарттарды бір жылдан аз мерзімге жасаған жағдайда жалға беру немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі
Қызмет берушімен "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік деректер қорының тіркелімі ақпараттық жүйесі арқылы дәлелденеді "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы
3.
Өндіріс паспортында көрсетілген өндірістің технологиялық схемасына сәйкес келетін темекі өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын технологиялық жабдық
Технологиялық жабдықтың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Көрсетілген жабдықтың болуын 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 137-бабына сәйкес лицензиар бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жолымен белгілейді
4.
Қазақстан Республикасының өлшеу бірлігін қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары
Өлшеу құралдарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Өлшеу құралдарының болуын 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 137-бабына сәйкес лицензиар бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жолымен белгілейді
5.
Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалар
Зертхананың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Зертхананың болуын 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 137-бабына сәйкес лицензиар бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалау жолымен белгілейді
6.
Барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын корсете отырып, өндірілетін өнім тізбесі
Өндірілетін өнім тізбесі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
-
7.

Нормативных технических документов, соответствующих требованиям Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании"
Форма сведений, содержащих информацию о наличии нормативных технических документов (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
-
Приложение
к Квалификационным требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, к деятельности
по производству табачных изделий
форма
Формы сведений к квалификационным требованиям для
осуществления деятельности по производству табачных изделий
1. Технологическое оборудование, используемое при производстве табачных изделий, соответствующее технологической схеме производства, указанной в паспорте производства производителя табачных изделий, указать:
1) наименование оборудования__________________________________;
2) тип________________________________________________________;
3) марку______________________________________________________;
4) производительность оборудования____________________________;
5) количество_________________________________________________;
6) номер и дату документа, подтверждающего приобретение оборудования________________________________________________________;
(не заполняется при истечении установленного законодательством срока хранения документа)
7) дату последней и последующей поверки (калибровки)__________.
2. Средства измерений, соответствующие требованиям
законодательства Республики Казахстан в области обеспечения единства
измерений, указать:
1) наименование средства измерения ____________________________;
2) наименование производителя с указанием территориального места
производства ______________________________________________________;
3) тип _______________________________________________________;
4) модель ____________________________________________________;
5) заводской номер ____________________________________________;
6) номер сертификата о поверке (калибровке) с указанием даты
последней и последующей поверки (калибровки) ________________________.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 15.10.2019 № 1139 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Лаборатория по технологическому контролю производства табачных изделий, указать при наличии:
1) орган, выдавший аттестат (свидетельство) аккредитации______;
2) срок действия аттестата (свидетельства)____________________;
3) области аккредитации (аттестации)__________________________;

"Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін нормативтік техникалық құжаттар
Нормативтік техникалық құжаттарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
-
Темекі өнімдерін өндіру
жөніндегі қызметке қойылатын
біліктілік талаптары мен оларға
сәйкестігін растайтын
құжаттардың тізбесіне қосымша
нысан
Темекі өнімдерін өндіру жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтер нысандары
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 15.10.2019 № 1139 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Темекі өнімдерін өндірушінің өндірістік паспортында көрсетілген өндірістің технологиялық схемасына сәйкес келетін темекі өнімдерін өндіру кезінде пайдаланылатын технологиялық жабдық, мыналар:
1) жабдықтың атауы ___________________________________________;
2) түрі ______________________________________________________;
3) маркасы ___________________________________________________;
4) жабдықтың өнімділігі ______________________________________;
5) саны ______________________________________________________;
6) жабдықты сатып алуды растайтын құжаттың нөмірі мен күні
_____________________________________________________________________
(құжаттын белгілінген заңнама сақтау мерзімің өткен бойда толтырмайды)
7) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күні ________________ көрсетілсін.
2. Қазақстан Республикасының өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары, мыналар:
1) өлшеу құралының атауы _____________________________________;
2) аумақтық өндіріс орнын көрсете отырып өндірушінің атауы
_____________________________________________________________;
3) типі _______________________________________________________;
4) моделі _____________________________________________________;
5) зауыттық нөмірі _____________________________________________;
6) соңғы және кейінгі тексеру (калибрлеу) күнін көрсете отырып тексеру
(калибрлеу) туралы сертификаттың нөмірі _____________ көрсетілсін.
3. Темекі өнімдерінің өндірісін технологиялық бақылау бойынша зертханалар, болған кезде мыналар:
1) аккредиттеу аттестатын (куәлігін) берген орган ____________;
2) аттестаттың (куәліктің) қолданыс мерзімі __________________;
3) аккредиттеу (аттестаттау) саласы __________________________;

4) номер и дату аттестата (свидетельства) аккредитации________;
5) место выдачи_______________________________________________.
4. Перечень производимой продукции с указанием точных и полных наименований всех товарных знаков, указать:
1) точное и полное наименование производимой продукции с указанием наименований всех товарных знаков_________________________;
2) номер и дату регистрации товарного знака___________________.
5. Нормативные технические документы, соответствующие требованиям Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании", указать наличие технической документации:
1) номер и дату стандарта_____________________________________;
2) номер и дату технического регламента_______________________;
3) номер и дату технологической инструкции (при наличии)______;
4) другую документацию (при наличии)__________________________.

4) аккредиттеу аттестатының (куәлігінің) нөмірі және күні
__________________________________________________ көрсетілсін;
5) берген орны _______________________________________________.
4. Барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін өнім тізбесі, мыналар:
1) барлық тауар белгілерінің дәл және толық атауларын көрсете отырып, өндірілетін өнімнің дәл және толық атауы ___________________;
2) тауар белгісін тіркеу нөмірі және күні ____________________ көрсетілсін.
5. "Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес келетін нормативтік техникалық құжаттар, техникалық құжаттаманың болуы көрсетілсін:
1) стандарттың нөмірі және күні ______________________________;
2) техникалық регламенттің нөмірі және күні __________________;
3) технологиялық нұсқаулық нөмірі және күні (болған кезде)
______________________________________________________________;
4) басқа құжаттама (болған кезде) ____________________________.