Об утверждении Правил ведения единой базы данных добычи и оборота нефти
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 40. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2015 года № 10456. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 152 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 28.04.2018 № 152 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 8) статьи 18 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения единой базы данных добычи и оборота нефти.
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Министр
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
"____"__________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ А. Смаилов
"____"__________2015 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 27 января 2015 года № 40
Правила
ведения единой базы данных добычи и оборота нефти
1. Общие положения
1. Правила ведения единой базы данных добычи и оборота нефти (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и определяют порядок ведения единой базы данных добычи и оборота нефти, сформированной на основе соответствующей информации, представляемой уполномоченным лицом недропользователя, транспортировщика, руководителя нефтеперерабатывающего (нефтегазоперерабатывающего) завода (далее – уполномоченные лица).

Мұнай өндірудің және айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 40 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 наурызда № 10456 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 152 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 28.04.2018 № 152 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 18-бабының 8) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мұнай өндірудің және айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармағының 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік етуші Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Министр
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 27 аңтардағы
№ 40 бұйрығымен
бекітілген
Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және жер қойнауын пайдаланушының, тасымалдаушының, терминалдың меншік иесінің мұнай өңдеу (мұнай-газ өңдеу) зауыты басшысының уәкілетті адамы (бұдан әрі – уәкілетті адамдар) ұсынатын тиісті ақпарат негізінде қалыптасқан мұнай өндіру мен оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу тәртібін айқындайды.

2. В Правилах используются следующие термины:
1) диспетчер – юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных;
2) нефтеперерабатывающие заводы – заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках;
3) транспортировщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти;
4) собственник терминала – юридическое или физическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры и пр.) или в нефтепровод.
Иные понятия, используемые в Правилах, применяются в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".
2. Порядок ведения
единой базы данных добычи и оборота нефти
3. Единая база данных добычи и оборота нефти формируется диспетчером на основании информации, представляемой уполномоченными лицами.
4. Информация также предоставляется посредством заполнения экранной формы интегрированной информационной системы "Единой государственной системы управления недропользования Республики Казахстан" (далее - ИИС ЕГСУ НП РК), подкрепленной электронной цифровой подписью уполномоченного лица.
5. Недропользователи:
1) ежесуточно, до 04.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными, представляют диспетчеру информацию по формам согласно приложениям 1, 2 к Правилам, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти;
2) ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по формам согласно приложениям 3, 4, 5 и 6 к Правилам;
3) ежемесячно, до десятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по формам согласно приложениям 7 и 8 к Правилам;
4) ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 9 к Правилам;
5) ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года, представляют диспетчеру информацию по формам согласно приложениям 10 и 11 к Правилам.
6. Транспортировщики:
1) ежесуточно, до 06.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 12 к Правилам;

2. Қағидада мынадай терминдер пайдаланылады:
1) диспетчер – мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) мұнай өңдеу зауыты – өңделген өнімдерді кейін ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін мұнай өңдеу мақсатында мұнайды қабылдайтын зауыт;
3) тасымалдаушы – мұнай тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) терминалдың меншік иесі – резервуар сипатындағы мұнай сақтауға арналған өнеркәсіп нысанын, сондай-ақ мұнайды көлікке (теміржол цистерналары, автоцистерналар, танкерлер және т.б.) немесе мұнай құбырына қабылдауға/тиеуге арналған платформаларын иеленетін заңды немесе жеке тұлға.
Осы Қағидада пайдаланылатын өзге де ұғымдар "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қолданылады.
2. Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу тәртібі
3. Диспетчер мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын уәкілетті адамдар ұсынатын ақпарат негізінде қалыптастырады.
4. Ақпарат уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен расталған немесе диспетчердің электрондық мекенжайына толтырылған және қол қойылған электрондық нысанының сканерленген нұсқасын жіберу "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттік бірыңғай басқару жүйесі" интеграцияланған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ҚР ЖҚП МББЖ ИАЖ) арқылы да ұсынылады.
5. Жер қойнауын пайдаланушылар:
1) тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 04.00 сағатына дейін, геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндірмейтін жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, диспетчерге осы Қағидаға 1, 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ақпарат береді;
2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ақпарат береді;
3) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ақпарат береді;
4) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінші күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді;
5) жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін диспетчерге осы Қағидаға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ақпарат береді.
6. Тасымалдаушылар:
1) тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 06.00 сағатына дейін диспетчерге осы Қағидаға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді;

2) ежемесячно, до восьмого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 13 к Правилам;
3) ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 14 к Правилам.
7. Нефтеперерабатывающие заводы ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 15 к Правилам.
8. Собственники терминалов ежемесячно, до шестого числа месяца, следующего за отчетным, представляют диспетчеру информацию по форме согласно приложению 16 к Правилам.
9. Диспетчер систематизирует представленную информацию по добыче и обороту нефти и представляет ее уполномоченному органу в области нефти и газа:
1) ежесуточно до 09.00 часов по астанинскому времени суток;
2) ежемесячно: предварительную – первого числа месяца, следующего за отчетным, окончательную - к двенадцатому числу месяца, следующего за отчетным;
3) ежегодно: предварительную – первого января года, следующего за отчетным, окончательную - к двенадцатому числу января года, следующего за отчетным.
10. Диспетчер предоставляет сводную информацию, указанную в пунктах 5, 6, 7 настоящих Правил, в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан ежемесячно к пятнадцатому числу месяца, следующего за отчетным, и ежегодно к восемнадцатому числу января года, следующего за отчетным.
11. Уполномоченный орган в области нефти и газа проводит анализ информации, представленной диспетчером, и направляет ее в Правительство Республики Казахстана к пятнадцатому числу января года, следующего за отчетным.
12. Уполномоченный орган в области нефти и газа осуществляет контроль по предоставлению уполномоченными лицами информации по добыче нефти и ее обороту.
Приложение 1
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежесуточная информация по добыче и
сдаче нефти и газового конденсата
Отчетный период _______________________________ 20 _____ года. Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-1 (приложение 1 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежесуточно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).

2) ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді;
3) жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін диспетчерге осы Қағидаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді.
7. Мұнай өңдеу зауыттары ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді.
8. Терминалдардың меншік иелері ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күніне дейін диспетчерге осы Қағидаға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақпарат береді.
9. Диспетчер мұнай өндіру мен оның айналымы жөнінде ұсынылған ақпаратты жүйелендіріп, оны мұнай және газ саласындағы уәкілетті органға:
1) тәулік сайын, тәуліктің астана уақыты бойынша 09.00 сағатына дейін;
2) ай сайын: алдын ала – есепті айдан кейінгі айдың бірінші күнінде, соңғы – есепті айдан кейінгі айдың он екінші күніне қарай;
3) жыл сайын: алдын ала – есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші қаңтарында, соңғы – есепті жылдан кейінгі жылдың он екінші қаңтарына қарай ұсынады.
10. Диспетчер осы Ереженің 5, 6, 7-тармақтарында көрсетілген жинақталған ақпаратты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетіне есепті айдан кейінгі айдың он бесінші күніне және есепті жылдан кейінгі жылдың 18 қаңтарына қарай ұсынады.
11. Мұнай және газ саласындағы уәкілетті орган диспетчер ұсынған ақпаратты талдайды және оны есептіден кейінгі жылдың он бесінші қаңтарына қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынады.
12. Мұнай және газ саласындағы уәкілетті орган уәкілетті тұлғалардың мұнай өндіру мен оның айналымы бойынша ақпаратты ұсынуына бақылауды жүзеге асырады.
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнай және газ конденсатын өндіру және тапсыру жөніндегі тәулік сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-1 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 1-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – тәулік сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).

Срок представления формы – ежесуточно, до 04.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными.
Пояснение
по заполнению формы "Ежесуточная информация по добыче и
сдаче нефти и газового конденсата"
1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежесуточно, до 04.00 часов по астанинскому времени суток,
следующих за отчетными.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Название месторождения" указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2 "Добыча" указывается объем добытой нефти в тоннах и газового конденсата в тоннах, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
в графе 3 "Сдача" указывается объем сданной недропользователем нефти транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки за сутки и с начала месяца по месторождениям;
в графе 4 "Остаток" указывается объем остатка нефти и газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец дня по месторождениям;
в графе 5 "Простой скважин" указывается количество простаивающих скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электроэнергии;
в графе 6 "Потери" указывается объем потери (недобор) нефти, связанной с простоем скважин, т.е. сколько тонн нефти давала бы скважина, если она не простаивала (дебит), примерный расчет;
в графе 7 "Расходы на собственные нужды" указывается объем нефти и газоконденсата, используемый на собственные производственно–технологические нужды по месторождениям;
в графе 8 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Название
место-
рождения
Добыча
Сдача
Остаток
Простой
скважин
Потери
Расходы
на
собственные
нужды
Примечание
Нефть,
тн
Газовый
конденсат, тн
Нефть,
тн
Газовый
конден-
сат, тн
нефти, тн
газового
конденсата, тн
нефтяных, ед.
газокон-
денсат-
ных
ед.
нефти, тн
газового
конденсата, тн
по
нефти, тн
по
газовому
конден сату, тн
за
сутки
с начала
месяца
за
сутки
с
начала
месяца
за
сутки
с начала
месяца
за
сутки
с
начала
месяца
1
2
3
4
5
6
7
8
{месторождение 1}
{месторождение 2}
{месторождение 3}
...
{месторождение n}
Всего
Примечание: компании-недропользователи с объемом годовой
добычи нефти до 20 тыс. тонн представляют
ежедекадно (по состоянию на 11-ое, 21-ое и 1-ое числа)
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 2
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежесуточная информация по добыче попутного и природного газа
Отчетный период _________ 20 __ года.

Нысанды тапсыру мерзімі – тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 04.00 сағатына дейін.
"Мұнай және газ конденсатын өндіру мен тапсыру жөніндегі тәулік сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және тәулік сайын, есептіден кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 04.00 сағатына дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Кен орнының атауы" деген 1-бағанда реті бойынша кен орнының атауы көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Өндіру" деген 2-бағанда кен орындары бойынша тәуліктегі және ай басынан бастап өндірілген мұнай тоннамен және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Тапсыру" деген 3-бағанда одан әрі сыртқы және ішкі нарықтарға жеткізу үшін тасымалдаушыларға жер қойнауын пайдаланушы тапсырған кен орындары бойынша бір тәуліктегі және ай басынан бергі мұнай көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Қалдық" деген 4-бағанда кен орындары бойынша күннің соңында мұнай және газ конденсатының резервуардағы деңгейі қалдықтарының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Ұңғымалардың бос тұруы" деген 5-бағанда кез келген себеп бойынша бос тұрған ұңғымалардың саны көрсетіледі: жөндеу жұмыстарына, аварияларды жоюға, зерттеу жұмыстарын жүргізуге, электр энергиясын ажыратуға байланысты;
"Шығындар" деген 6-бағанда ұңғымаларың бос тұруына байланысты мұнай шығындарының (кем алынған) көлемі көрсетіледі, яғни егер ұңғыма бос тұрмағанда, ұңғыма қанша тонна мұнай беретін еді (дебит), жобалап есептеу;
"Меншікті мұқтаждықтарға арналған шығыстар" деген 7-бағанда кен орындары бойынша жеке өндірістік-технологиялық мұқтаждықтарға пайдаланылатын мұнай және газ конденсатының көлемі көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 8-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Қалдық
Ұңғымалардың бос тұруы
Шығындар
Меншікті мұқтаждықтарға арналған шығыстар
Ескертпе
мұнай, тн.
газ конденсаты, тн
мұнай, тн.
газ конденсаты, тн
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
тәулік ішінде
ай басынан бастап
тәулік ішінде
ай басынан бастап
тәулік ішінде
ай басынан бастап
тәулік ішінде
ай басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
{1 кен орны}
{2 кен орны}
{3 кен орны}
...
{n кен орны}
Барлығы
Ескертпе: жылдық мұнай өндіру көлемі 20 мың тоннаға дейінгі жер қойнауын пайдаланушы компаниялар онкүндік сайын (11, 21 және 1 күнгі жағдай бойынша)
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ілеспе және табиғи газ өндіру жөніндегі тәулік сайынғы ақпарат
Есепті кезең ________ 20__ жыл.

Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-2 (приложение 2 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежесуточно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи, за исключением недропользователей, проводящих геологоразведочные работы и не осуществляющих добычу нефти.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежесуточно, до 04.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными.
Пояснение
по заполнению формы "Ежесуточная информация
по добыче попутного и природного газа"
1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежесуточно, до 04.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Название месторождения" указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2 "Добыча, тыс. м3" указывается объем добытого попутного газа в м3 и природного газа в м3, за сутки и с начала месяца по месторождениям;
в графе 3 "Простой скважин" указывается количество простаивающих газовых скважин по любой причине: из-за ремонтных работ, ликвидация аварий, проведение исследовательских работ, из-за отключения электроэнергии;
в графе 4 "Потери" указывается объем потери (недобор) газа, связанной с простоем газовых скважин;
в графе 5 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Название месторождения
Добыча, тыс. м3
Простой скважин, ед.
Потери, тыс. м3
Примечание
попутный газ
природный газ
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
5
{месторождение 1}
{месторождение 2}
{месторождение 3}
...
(месторождение n}
Всего по компании
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 3
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по добыче нефти, газового конденсата и
стадиям разработки по месторождениям (скважинам)
Отчетный период _________ 20 __ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-3 (приложение 3 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение
по заполнению формы "Ежемесячная информация
по добыче нефти и газового конденсата и стадиям
разработки о месторождениям (скважинам)"

Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-2 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 2-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – тәулік сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін және мұнай өндіруді жүзеге асырмайтын жер қойнауын пайдаланушыларды қоспағанда, жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – тәулік сайын, есептіден кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 04.00 сағатына дейін.
"Ілеспе және табиғи газ өндіру жөніндегі тәулік сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және тәулік сайын, есептіден кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 04.00 сағатына дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Кен орнының атауы" деген 1-бағанда реті бойынша кен орнының атауы көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Өндіру, мың м3" деген 2-бағанда кен орындары бойынша тәуліктік және ай басынан бастап өндірілген м3 ілеспе және м3 табиғи газ көлемі көрсетіледі;
"Ұңғымалардың бос тұруы" деген 3-бағанда кез келген себеп бойынша бос тұрған газ ұңғымаларының саны көрсетіледі: жөндеу жұмыстарына, аварияларды жоюға, зерттеу жұмыстарын жүргізуге, электр энергиясын ажыратуға байланысты;
"Шығындар" деген 4-бағанда газ ұңғымаларының бос тұруына байланысты газ шығындарының (кем алынған) көлемі көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Кен орнының атауы
Өндіру, мың м3
Ұңғыманың бос тұруы, бірл.
Шығындар, мың м3
Ескертпе
ілеспе газ
табиғи газ
тәулігіне
айдың басынан бастап
тәулігіне
айдың басынан бастап
1
2
3
4
5
{1 кен орны}
{2 кен орны}
{3 кен орны}
...
(n кен орны}
Компания бойынша барлығы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Кен орындары (ұңғымалар) бойынша мұнайды және газ конденсатын
өндіру және игеру сатылары бойынша ай сайынғы ақпарат
Есепті кезең ___________ 20__ жыл.
Нысандар индексі нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) - МҚ-3 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 3-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін.
Кен орындары (ұңғымалар) бойынша мұнайды және газ конденсатын
өндіру және игеру сатылары бойынша ай сайынғы ақпарат

1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Название месторождения" указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2 "Номера скважин" указывается номер скважины по порядку на месторождении, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 3 "Стадия разработки месторождения" указывается состояние освоения месторождения (скважин);
в графе 4 "Добыча" указывается общий объем добытой нефти в тоннах по месторождениям (скважинам);
в графе 5 "Добыча" указывается общий объем добытого газового конденсата в тоннах по месторождениям (скважинам);
в графе 6 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям (скважинам).
Название месторождения
Номера скважин
Стадия разработки месторождения
Добыча нефти, тн
Добыча газового конденсата, тн
Примечание
1
2
3
3
4
5
(месторождение 1)
(месторождение 2)
.....
(месторождение n)
Всего
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 4
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Фактическая ежемесячная добыча и сдача нефти, газового
конденсата
Отчетный период _________ 20 ____ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-4 (приложение 4 к Правилам ведения единой базы добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение
по заполнению формы "Фактическая ежемесячная
добыча и сдача нефти, газового конденсата"
1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Месяц" указываются месяца года, последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2 "Название месторождения" указывается название месторождения по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 3 "Добыча" указывается объем добытой нефти и газового конденсата в тоннах, с января по отчетный месяц текущего года, по месторождениям;
в графе 4 "Сдача" указывается объем нефти и газового конденсата в тоннах, сданной недропользователем транспортировщикам для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по отчетный месяц текущего периода, по месторождениям;
в графе 5 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тн
Газовый конденсат, тн
Нефть, тн
Газовый конденсат, тн
1
2
3
4
5
Январь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Февраль
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Март
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Апрель
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Май
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Июнь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Июль
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Август
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Сентябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Октябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Ноябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Декабрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
{ГГГГ} год
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Дата
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 5
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Фактическая ежемесячная добыча попутного и природного газа
Отчетный период ________ 20 ___ года.

1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Кен орнының атауы" деген 1-бағанда реті бойынша кен орнының атауы көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Ұңғыма нөмірі" деген 2-бағанда кен орнындағы ұңғыманың нөмірі реті бойынша көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат реті бойынша нөмірленуді бұзбауы қажет;
"Кен орнын игеру сатысы" деген 3-бағанда кен орнын (ұңғыманы) игеру жай-күйі көрсетіледі.
"Өндіру" деген 4-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген мұнайдың жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Өндіру" деген 5-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша өндірілген газ конденсатының жалпы көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 6-бағанда кен орындары (ұңғымалар) бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Кен орнының атауы
Ұңғыма нөмірлері
Кен орнын игеру сатысы
Мұнайды өндіру, тн
Газ конденсатын өндіру, тн
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
(1 кен орны)
(2 кен орны)
.....
(n кен орын)
Барлығы
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнайды және газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) - МҚ-4 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 4-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін.
"Мұнайды және газ конденсатын нақты ай сайынғы өндіру және тапсыру" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Ай" деген 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Кен орнының атауы" деген 2-бағанда реті бойынша кен орнының атауы көрсетіледі, келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Өндіру" деген 3-бағанда ағымдағы жылғы қаңтардан бастап есепті айға дейінгі кен орындары бойынша өндірілген мұнай және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Тапсыру" деген 4-бағанда одан әрі сыртқы және ішкі нарықтарға жеткізу үшін тасымалдаушыларға жер қойнауын пайдаланушы тапсырған қаңтардан бастап ағымдағы кезеңнің есепті айына дейінгі кен орындары бойынша мұнай және газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
мұнай, тн
газ конденсаты, тн
1
2
3
4
5
Қаңтар
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Ақпан
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Наурыз
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Сәуір
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Мамыр
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Маусым
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Шілде
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Тамыз
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Қыркүйек
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Қазан
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Қараша
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Желтоқсан
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
{ЖЖЖЖ} Жыл
{№ 1 кен орны}
{№ 2 кен орны}
...
{№ n кен орны}
Барлығы
Күні
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ілеспе және табиғи газды нақты ай сайынғы өндіру
Есепті кезең __________ 20__ жыл.

1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 указаны показатели, в соответствии с которыми необходимо заполнить;
в графе 3 "План за год" указываются плановые значения показателей в соответствии с наименованием графы 2.1.- 2.10 на текущий год;

1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге береді.
2. Нысан былайша толтырылады:
"№" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
2-бағанда толтыру қажет көрсеткіштер көрсетіледі;
"Жыл бойынша жоспар" деген 3-бағанда 2.1.–2.10-бағандарының атауына сәйкес ағымдағы жылғы сәйкес көрсеткіштердің жоспарлы мәндері көрсетіледі;

в графе 4 "За месяц" указываются плановые и фактические значения показателей в соответствии с наименованием графы 2.1.- 2.10 за отчетный месяц;
в графе 5 "С начала года" указываются плановые и фактические значения показателей в соответствии с наименованием графы 2.1.- 2.10 за период с января по отчетный месяц текущего года;
в графе 6 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
план за год
за месяц
с начала года
Примечание
план
факт
план
факт
1
2
3
4
5
6
1.
Добыча газа, всего, тыс. м. куб.
в том числе:
2.
природный газ, тыс. м. куб.
3.
попутный газ, тыс. м. куб.
4.
Расходы на собственные нужды, всего, тыс. м. куб.
4.а)
в т.ч. использование на ГТУ, тыс. м. куб.
5.
Поставка на УПГ, ГПЗ, тыс. м. куб.
6.
Потери, тыс. м. куб.
7.
Обратная закачка газа, тыс. м. куб.
8
Сожжено на факеле, тыс. м. куб.
9.
Продано, тыс. м. куб.
10.
Сдача в газопровод, тыс. м. куб.
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 7
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по балансу нефти
Отчетный период_______ 20___ года
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-7 (приложение 7 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до десятого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение по заполнению
формы "Ежемесячная информация по балансу нефти"
1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно, до десятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 " " указываются показатели, в соответствии с которыми необходимо заполнить сведения;
остаток на месторождении – объем нефти, находящийся в емкостях на месторождении;
остаток на ЦППН – объем нефти, находящийся в резервуарах пунктов, где подготавливается нефть для дальнейшей транспортировки товарной нефти;
остаток на ответ хранении – указывается остаток нефти, находящийся в компании, которая занимается "подготовкой" нефти для данного недропользователя;
сторонние ресурсы – указываются объемы нефти, приобретенные у других компаний;
технологические потери – это объем нефти, который неизбежно теряется при технологических процессах сбора, подготовки и хранения в связи с невозможностью осуществления этих процессов без указанных потерь при современном уровне техники и технологии;
в графах 2 – 13 "Январь, февраль, март, апрель, май, июнь, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь, декабрь" указываются показатели по месяцам в соответствии с наименованиями граф 1.1 – 1.16;
в графе 14 "Всего" указываются итоговые (суммарный показатель граф 2 – 13) показатели по месяцам в соответствии с наименованиями граф 1.1 – 1.16.
янв.
фев.
март
апр.
май
июнь
июль
авг.
сен.
окт.
нояб.
дек.
ВСЕГО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

"Ай бойынша" деген 4-бағанда 2.1.–2.10-бағандарында сәйкес есептік айдағы жоспарлық және нақты көрсеткіштері көрсетіледі;
"Жыл басынан" деген 5-бағанда 2.1.–2.10-бағандарының атауына сәйкес ағымдағы жылға қаңтардан бастап есепті айға дейінгі көрсеткіштердің жоспарлы және нақты мәндері көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 6-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
жыл бойынша жоспар
ай бойынша
жыл басынан бастап
Ескертпе
жоспар
іс жүзінде
жоспар
іс жүзінде
1
2
3
4
5
6
1.
Газ өндіру, барлығы, мың текше метр
соның ішінде:
2.
табиғи газ, мың текше метр
3.
ілеспе газ, мың текше метр
4.
Меншікті мұқтаждықтарға арналған шығыстар, мың текше метр.
4.а)
соның ішінде ГТҚ пайдалану, мың текше метр
5.
ГАҚ, ГӨЗ жеткізу, мың текше метр.
6.
Шығындар, мың текше метр
7.
Газды кері айдау, мың текше метр
8
Алауда жағылғаны, мың текше метр
9.
Сатылды, мың текше метр
10.
Газ құбырына тапсырылды, мың текше метр
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-7 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 7-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар. Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейін.
"Мұнай теңгерімі бойынша ай сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейін диспетчерге береді.
2. Нысан былайша толтырылады:
" " деген 1-бағанда оларға сәйкес мәліметтер толтыруға қажет көрсеткіштер көрсетіледі:
кен орнындағы қалдық – кен орнындағы сыйымдылықтардағы мұнайдың көлемі;
МДАЦ–тағы қалдық – тауарлық мұнайды одан әрі тасымалдауға арналған мұнай дайындалатын пункттердің резервуарларындағы мұнай көлемі;
жауапты сақтаудағы қалдық – осы жер қойнауын пайдаланушы үшін мұнайды "дайындаумен" айналысатын компанияда қалған мұнай қалдығы көрсетіледі:
бөгде ресурстар – басқа компаниялардан алынған мұнай көлемі көрсетіледі;
технологиялық шығындар – техника және технологияның қазіргі заманғы деңгейінде осы процестерді көрсетілген шығындарсыз жүзеге асырудың мүмкін еместігіне байланысты жинау, дайындау және сақтау технологиялық процестері кезінде сөзсіз жоғалатын мұнай көлемі;
"Қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, маусым, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша, желтоқсан" деген 2-13-бағандарда 1.1-1.6-бағандардың атауына сәйкес айлар бойынша көрсеткіштер көрсетіледі;
"Барлығы" деген 14-бағанда 1.1-1.6-бағандардың атауына сәйкес айлар бойынша жиынтық көрсеткіштер (2-13-бағанның қосынды көрсеткіші) көрсетіледі.
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

1. Остаток нефти и газового конденсата на начало месяца ВСЕГО, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на ЦППН
остаток нефти на ответ хранении
и т.д.
2. Добыча нефти и газового конденсата
Всего, в том числе:
нефть
газовый конденсат
3. Сторонние ресурсы
4. Итого (1 ст.+ 2 ст.+ 3 ст.)
5. Технологические потери
6. Расход на собственные нужды и прочие
7. Сдача нефти транспортировщику (в том числе стор. организациям) ВСЕГО, в том числе
нефть
газовый конденсат
8. Остаток нефти и газового конденсата на конец месяца ВСЕГО, в том числе:
остаток нефти на месторождении
остаток нефти на ЦППН
остаток нефти на ответ хранении
и т.д.
9. Остатки у транспортировщика на начало месяца ВСЕГО, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
10. Ресурсы для реализации
ВСЕГО (7+9)
11. Поставка на внешний рынок ВСЕГО, в том числе:
11. а) по н/п АТЫРАУ-САМАРА
11. б) по н/п КТК
11. в) по н/п ККТ
11. г) по железной дороге
11. д) морпорт Актау
11. е)...
12. Поставка на внутренний рынок ВСЕГО, в том числе:
12. а) НПЗ 1
12. б) НПЗ 2
12. в) НПЗ 3
12. г)...
13. Налоги (специальные платежи недропользователей), уплачиваемые в натуральной форме
ВСЕГО, в том числе:
13. а) Налог на добычу полезных ископаемых (роялти)
13. б) Рентный налог на экспорт
13. в) Доля Республики Казахстан по разделу продукции
14. Передача сторонним организациям
15. Потери нефти при транспортировке
16. Остатки у транспортировщика на конец месяца ВСЕГО, в том числе:
у транспортировщика 1
у транспортировщика 2
у транспортировщика 3
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 8
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по ценам на нефть компании
Отчетный период ________ 20 ___ года.

1. Ай басындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы Барлығы, соның ішінде:
кен орнындағы мұнай қалдығы
МДАЦ мұнай қалдығы
жауапты сақтаудағы мұнай қалдығы
және т.б.
2. Мұнай мен газ конденсатын өндіру
Барлығы, соның ішінде
мұнай
газ конденсаты
3. Бөгде ресурстар
4. Жиыны (1 жол + 2 жол + 3 жол)
5.Технологиялық шығындар
6. Меншікті мұқтаждықтарға арналған шығыстар және өзгелер
7. Мұнайды тасымалдаушыға (соның ішінде бөгде ұйымдарға) тапсыру
БАРЛЫҒЫ, соның ішінде
Мұнай
газ конденсаты
8. Ай соңындағы мұнай мен газ конденсатының қалдығы,
БАРЛЫҒЫ, соның ішінде
кен орнындағы мұнай қалдығы
МДАЦ мұнай қалдығы
жауапты сақтаудағы мұнай қалдығы
және т.б.
9.Тасымалдаушында ай басындағы қалдықтар БАРЛЫҒЫ, соның ішінде:
1 тасымалдаушында
2 тасымалдаушында
3 тасымалдаушында
10. Сатуға арналған ресурстар
БАРЛЫҒЫ (7+9)
11. Сыртқы нарыққа жеткізу
БАРЛЫҒЫ, соның ішінде:
11.а) АТЫРАУ-САМАРА м/қ арқылы
11.ә) КҚК м/қ арқылы
11.б) ҚҚҚ м/қ арқылы
11.в) темір жол арқылы
11.г) Ақтау теңіз порты
11.д)...
12. Ішкі нарыққа жеткізу
БАРЛЫҒЫ, соның ішінде:
12.а) МӨЗ
12.ә) МӨЗ
12.б) МӨЗ
12.в)...
13. Заттай түрде төленетін салық (жер қойнауын пайдаланушының арнайы төлемдері) Барлығы, соның ішінде
13.а) Пайдалы қазбаларды өндіру салығы (роялти)
13.ә) Экспортқа рента салығы
13.б) Өнімді бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесі
14. Бөгде ұйымдарға беру
15. Тасымалдау кезіндегі мұнай шығындары
16. Тасымалдаушында ай соңындағы қалдықтар БАРЛЫҒЫ, соның ішінде:
1 тасымалдаушында
2 тасымалдаушында
3 тасымалдаушында
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Компанияның мұнай бағалары бойынша ай сайынғы ақпараты
Есепті кезең _________ 20__ жыл.

1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно до десятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "п/п" указывается номер по порядку, при этом последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование месторождения" указывается месторождение по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 3 "Основной покупатель, БИН" указывается фирменное наименование юридического или физического лица (покупателя), которое приобретает нефть у недропользователя, с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (БИН или ИИН);

1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың оныншы күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"р/с" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі, бұл ретте келесі ақпарат реті бойынша нөмірленуді үзбеуі тиіс;
"Кен орнының атауы" деген 2-бағанда реті бойынша кен орны көрсетіледі, келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы қажет;
"Негізгі сатып алушы, БСН" деген 3-бағанда оның ұйымдық–құқықтық нысаны мен деректемелерін (БСН немесе ЖСН) көрсете отырып, жер қойнауын пайдаланушыдан мұнайды сатып алып отырған заңды және жеке тұлғаның (сатып алушының) фирмалық атауы көрсетіледі;

в графе 4 "Цена на нефть на внутреннем рынке (Цена в тенге за 1 (одну) тн)" указывается стоимость нефти за 1 (одну) тонну, выражаемая в денежном эквиваленте национальной валюты Республики Казахстан с учетом условия продажи (указать условия продажи - с месторождения, на терминал, на завод и т.д.).
№ п/п
Наименование месторождения
Основной покупатель, (БИН или ИИН)
Цена на нефть на внутреннем рынке
Цена в тенге за 1 (одну) тн
Примечание (указать условия продажи – с месторождения, на терминал, на завод и т.д.)
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): и Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 9
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по добыче, сдаче и остаткам нефти и
газового конденсата по получателям
Отчетный период ________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-9 (приложение 9 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение
по заполнению формы "Ежемесячная информация по добыче, сдаче и
остаткам нефти и газового конденсата по получателям"

"Ішкі нарықтағы мұнай бағалары" (баға 1 (бір) тн үшін теңгеде) деген 4-бағанда 1 (бір) тонна үшін мұнай бағасы көрсетіледі, ол сату шарттарын ескере отырып, Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының ақшалай эквивалентінде көрсетіледі (сатылым шарттарын көрсету – кен орныннан, терминалға, зауытқа және т.б.).
Р/с
Кен орнының атауы
Негізгі сатып алушы (БCН немесе ЖCН)
Ішкі нарықтағы мұнай бағасы
1 (бір) тн үшін теңгедегі бағасы
Ескертпе (сатылым шарттарын көрсету – кен орнынан, терминалға, зауытқа және т.б.)
1
2
3
4
1.
2.
3.
4.
5.
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Алушылар бойынша мұнай және газ конденсатын өндіру, тапсыру
және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-9 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 9-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың жиырма бесінші күніне дейін.
"Алушылар бойынша мұнай және газ конденсатын өндіру, тапсыру
және оның қалдықтары бойынша ай сайынғы ақпарат" нысанын
толтыру бойынша түсініктеме

1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежемесячно, до двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "п/п" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Добыча нефти" указывается объем добытой нефти в тоннах за отчетный месяц;
в графе 3 "Добыча газового конденсата" указывается объем добытого газового конденсата в тоннах за отчетный месяц;
в графе 4 "Сдача нефти" указывается объем нефти в тоннах, сданной недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;
в графе 5 "Сдача газового конденсата" указывается объем газового конденсата в тоннах, сданного недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки;
в графе 6 "Остаток нефти" указывается объем остатка нефти тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
в графе 7 "Остаток газового конденсата" указывается объем остатка газового конденсата в тоннах по уровню в резервуарах на конец отчетного месяца по месторождениям;
в графе 8 "Наименование получателя с указанием БИН" указывается наименование юридического лица (получателя) с указанием его организационно-правовой формы и реквизитов (БИН);
в графе 9 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по получателям.
п/п
Добыча нефти, тн
Добыча газового конденсата, тн
Сдача нефти, тн
Сдача газового конденсата, тн
Остаток нефти, тн
Остаток газового конденсата, тн
Наименование получателя с указанием БИНа
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 10
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежегодная информация по плану
добычи и сдачи нефти и газового конденсата
Отчетный период ________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-10 (приложение 10 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота).
Периодичность сбора информации – ежегодно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года.
Пояснение
по заполнению формы "Ежегодная информация
по плану добычи и сдачи нефти и газового конденсата"

1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінші күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Р/с" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Келесі ақпарат реті бойынша нөмерленуін үзбеуі тиіс;
"Мұнай өндіру" деген 2-бағанда есепті айдағы өндірілген мұнай көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Газ конденсатын өндіру" деген 3-бағанда есепті айдағы өндірілген газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Мұнай тапсыру" деген 4-бағанда жер қойнауын пайдаланушының тасымалдаушыларына одан әрі ішкі және сыртқы нарықтарға жеткізу үшін тапсырылған мұнай көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Газ конденсатын тапсыру" деген 5-бағанда жер қойнауын пайдаланушының тасымалдашыларына одан әрі ішкі және сыртқы нарықтарға жеткізу үшін тапсырылған газ конденсатының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Мұнай қалдығы" деген 6-бағанда есепті айдың соңына кен орындары бойынша резервуарлардағы деңгей бойынша мұнай қалдығының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Газ конденсатының қалдығы" деген 7-бағанда есепті айдың соңына кен орындары бойынша резервуарлардағы деңгей бойынша газ конденсаты қалдығының көлемі тоннамен көрсетіледі;
"БСН-і көрсетілген алушының атауы" деген 8-бағанда ұйымдық-құқықтық нысаны мен деректемелерін көрсете отырып, заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 9-бағанда алушылар бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Р/с
Мұнай өндіру, тн
Газ конденсатын өндіру,тн
Мұнай тапсыру, тн
Газ конденсатын тапсыру, тн
Мұнай қалдығы, тн
Газ конденсатының, қалдығы, тн
БСН-і көрсетілген алушының атауы
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
2.
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнай және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары
бойынша жыл сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-10 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 10-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін.
"Мұнай және газ конденсатын өндіру және тапсыру жоспары бойынша
жыл сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Форма заполняется недропользователями и представляется диспетчеру ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Месяц" указываются месяца года, последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2 "Название месторождения" месторождение по порядку, при этом последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 3 "Добыча" указывается планируемый объем добываемой нефти и газового конденсата в тоннах с января по декабрь отчетного года, по месторождениям;
в графе 4 "Сдача" указывается планируемый объем нефти и газового конденсата в тоннах, сдаваемой недропользователем транспортировщику для дальнейшей поставки на внешний и внутренний рынки, с января по декабрь отчетного года;
в графе 5 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Месяц
Название месторождения
Добыча
Сдача
Примечание
Нефть, тн
Газовый конденсат, тн
Нефть, тн
Газовый конденсат, тн
1
2
3
4
5
Январь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Февраль
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Март
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Апрель
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Май
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Июнь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Июль
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Август
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Сентябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Октябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Ноябрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Декабрь
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
{ГГГГ} год
{месторождение № 1}
{месторождение № 2}
...
{месторождение № n}
Всего
Дата
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 11
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежегодная информация по плану
добычи попутного и природного газа
Отчетный период ________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-11 (приложение 11 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежегодно.
Круг лиц представляющих информацию – недропользователи.
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года.
Пояснение
по заполнению формы "Ежегодная информация
по плану добычи попутного и природного газа"

1. Нысанды жер қойнауын пайдаланушылар толтырады және жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін диспетчерге тапсырады.
2.Нысан былайша толтырылады:
"Ай" деген 1-бағанда жылдың айлары көрсетіледі, келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Кен орнының атауы" деген 2-бағанда реті бойынша кен орны көрсетіледі, келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"Өндіру" деген 3-бағанда кен орындары бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейінгі өндірілетін мұнай және газ конденсатының жоспарланған көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Тапсыру" деген 4-бағанда кен орындары бойынша есепті жылдың қаңтарынан бастап желтоқсанына дейінгі жер қойнауын пайдаланушының тасымалдаушыларына одан әрі сыртқы және ішкі нарықтарға жеткізу үшін тапсырылатын мұнай және газ конденсатының жоспарланған көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 5-бағанда кен орындар бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Ай
Кен орнының атауы
Өндіру
Тапсыру
Ескертпе
Мұнай, тн
Газ конденсаты, тн
Мұнай, тн
Газ конденсаты, тн
1
2
3
4
5
Қаңтар
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Ақпан
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Наурыз
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Сәуір
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Мамыр
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Маусым
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Шілде
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Тамыз
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Қыркүйек
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Қазан
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Қараша
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Желтоқсан
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
{ЖЖЖЖ} жыл
{№ 1 орны}
{№ 2 орны}
...
{№ n орны}
Барлығы
Күні
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары жөніндегі жыл сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-11 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 11-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – жер қойнауын пайдаланушылар.
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін.
"Ілеспе және табиғи газды өндіру жоспары жөніндегі жыл
сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

Срок представления формы – ежесуточно, до 06.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными.
Пояснение
по заполнению формы "Ежесуточная информация по транспортировке
нефти и газового конденсата на экспорт"
1. Форма заполняется транспортировщиком и представляется диспетчеру ежесуточно, до 06.00 часов по астанинскому времени суток, следующих за отчетными.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Направление" указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
в графе 2 "Объем" указываются объемы транспортированной нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
в графе 3 "в т.ч. объем казахстанской нефти" указываются объемы транспортированной казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за сутки и с начала месяца по направлениям;
в графе 4 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Направление
Объем, тн
в т.ч. объем казахстанской нефти
Примечание
за сутки
с начала месяца
за сутки
с начала месяца
1
2
3
4
{направление 1}
{направление 2}
{направление 3}
...
{направление n}
Итого
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 13
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Форма ежемесячной информации по транспортировке нефти и
газового конденсата на экспорт (за исключением трубопровода
"Омск – Павлодар")
Отчетный период _________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-13 (приложение 13 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти).
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до восьмого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение
по заполнению формы "Ежемесячная информация
по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
1. Форма заполняется транспортировщиком и представляется диспетчеру ежемесячно, до восьмого числа месяца, следующего за отчетным.

Нысанды тапсыру мерзімі – тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 06.00 сағатына дейін.
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау жөніндегі
тәулік сайынғы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды тасымалдаушы толтырады және тәулік сайын, есепті тәуліктен кейінгі тәуліктің астана уақыты бойынша 06.00 сағатына дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Бағыты" деген 1-бағанда мұнайды құбыр бойынша тасымалдаған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнайды теңіз көлігімен тасымалдаған кезде теңіз портының атауы, мұнайды теміржолмен тасымалдаған кезде жөнелту станциясының атауы көрсетіледі;
"Көлемі, тонна" деген 2-бағанда тасымалданған мұнай және газ конденсатының бір тәулікте және ай басынан бастап көлемі бағыттар бойынша тоннамен көрсетіледі;
"оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі" деген 3-бағанда қазақстандық мұнай және газ конденсатының тәулікте және ай басынан бастап көлемі бағыттар бойынша тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 4-бағанда кен орнындар бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Бағыты
Көлемі, тонна, тн
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
бір тәулікте
айдың басынан бастап
бір тәулікте
айдың басынан бастап
1
2
3
4
{1-бағыт}
{2-бағыт}
{3-бағыт}
...
{n-бағыт}
Жиыны
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау жөніндегі ай
сайынғы ақпараттың нысаны ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда)
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-13 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 13-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – тасымалдаушы (мұнайды тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға).
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күніне дейін.
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдау жөніндегі
ай сайынғы ақпарат ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) нысанын
толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды тасымалдаушы толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың сегізінші күніне дейін диспетчерге тапсырады.

2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Недропользователь" указываются сведения физического или юридического лица, передающего нефть транспортировщику для дальнейшей транспортировки. Последующая информация не должна нарушать заполняемый порядок;
в графе 2, 3 и далее "Направление 1, 2 … n" указываются объемы нефти и газового конденсата, транспортированные за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов казахстанской нефти и газового конденсата в соответствии с направлениями и по недропользователям.
Направлением указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом;
название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге.
При транспортировке нефти по трубопроводу, в данной информации будет включен объем, транспортированный по трубопроводу "Омск – Павлодар".
Недропользователь
{направление 1}
(направление 2}
{направление n}
Всего
в т.ч. объем казахстанской нефти
Всего
в т.ч. объем казахстанской нефти
Всего
в т.ч. объем казахстанской нефти
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года*
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с начала года
1
2
3
(недропользователь 1}
(недропользователь 2}
(недропользователь 3}
...
(недропользователь n}
Итого
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 14
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Оперативные планы по транспортировке нефти
и газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")
Отчетный период _________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-14 (приложение 14 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежегодно.
Круг лиц представляющих информацию – транспортировщик (физическое или юридическое лицо, осуществляющее транспортировку нефти).
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года.
Пояснение
по заполнению формы "Оперативные планы
по транспортировке нефти и газового конденсата на экспорт
(за исключением трубопровода "Омск – Павлодар")

2. Нысан былайша толтырылады:
"Жер қойнауын пайдаланушы" деген 1-бағанда тасымалдаушыға мұнайды одан әрі тасымалдау үшін беретін жеке немесе заңды тұлғаның мәліметтері көрсетіледі. Келесі ақпарат толтыру ретін бұзбауы тиіс;
"1, 2... n бағыт" деген 2, 3-бағандарда және бұдан әрі бағыттарға сәйкес және жер қойнауын пайдаланушылар бойынша қазақстандық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, бір айда және жыл басынан тасымалданған мұнай және газ конденсатының көлемдері көрсетіледі;
Құбыр арқылы мұнайды тасымалдау кезінде магистральдық мұнай құбырының атауы; теңіз көлігімен мұнайды тасымалдау кезінде теңіз портының атауы; теміржол арқылы мұнайды тасымалдау кезінде тиелген станцияның атауы көрсетіледі;
Құбыр арқылы мұнайды тасымалдау кезінде, осы ақпаратта бұл мәліметтерде "Омбы-Павлодар" құбыры арқылы тасымалданған көлем көрсетілетін болады.
Жер қойнауын пайдаланушы
{1-бағыт}
{2-бағыт}
{n-бағыт}
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Барлығы
соның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Барлығы
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
бір айдағы
жылдың басынан бастап
бір айдағы
жылдың басынан бастап
бір айдағы
жылдың басынан бастап
бір айдағы
жылдың басынан бастап
бір айдағы
жылдың басынан бастап
бір айдағы
жылдың басынан бастап
1
2
3
(1 жер қойнауын пайдаланушы}
(2 жер қойнауын пайдаланушы}
(3 жер қойнауын пайдаланушы}
...
(n жер қойнауын пайдаланушы}
Жиыны
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
{формула}
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдаудың жедел
жоспарлары ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда)
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-14 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 14-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – жыл сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – тасымалдаушы (мұнайды тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға).
Нысан қайда тапсырылады – диспечерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін.
"Мұнайды және газ конденсатын экспортқа тасымалдаудың жедел
жоспарлары ("Омбы-Павлодар" құбырын қоспағанда) нысанын толтыру
бойынша түсініктеме

1. Форма заполняется транспортировщиком и представляется диспетчеру ежегодно, до двадцать пятого декабря каждого года.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Месяц" указывается период с начала года (январь) до конца года (декабрь);
в графе 2 "Направление транспортировки" указывается наименование магистрального нефтепровода при транспортировке нефти по трубопроводу; название морского порта при транспортировке нефти морским транспортом; название станции отгрузки нефти при транспортировке нефти по железной дороге;
в графе 3 "Объем" указываются объемы транспортируемой нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
в графе 4 "в т.ч. объем казахстанской нефти" указываются объемы транспортируемой казахстанской нефти и газового конденсата в тоннах за год по направлениям;
в графе 5 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения по месторождениям.
Месяц
Направление
транспортировки
Объем, тн
в т.ч. объем казахстанской нефти
Примечание
1
2
3
4
5
Январь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Февраль
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Март
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Апрель
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Май
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Июнь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Июль
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Август
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Сентябрь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Октябрь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Ноябрь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
Декабрь
{направление № 1}
{направление № 2}
...
{направление № n}
Всего
{формула}
{формула}
{ГГГГ} год
{направление № 1}
{формула}
{формула}
{направление № 2}
{формула}
{формула}
...
{формула}
{формула}
{направление № n}
{формула}
{формула}
Всего
{формула}
{формула}
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 15
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по приему нефти и газового конденсата
Отчетный период _________ 20 ___ года.
Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-15 (приложение 15 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – нефтеперерабатывающие заводы (заводы, принимающие нефть в целях переработки нефти, предназначенной для последующей реализации продуктов переработки на внутреннем и внешнем рынках), нефтеперерабатывающие заводы малой мощности (заводы, осуществляющие производство нефтепродуктов на технологических установках, проектная мощность которых
предусматривает объем переработки сырой нефти и (или) газового конденсата менее восьмисот тысяч тонн в год).
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение
по заполнению формы "Ежемесячная информация
по приему нефти и газового конденсата"

1. Нысанды тасымалдаушы толтырады және жыл сайын, әрбір жылдың жиырма бесінші желтоқсанына дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Ай" деген 1-бағанда жыл басынан (қаңтар) бастап жылдың аяғына дейінгі (желтоқсан) кезең көрсетіледі;
"Тасымалдау бағыты" деген 2-бағанда мұнайды құбыр бойынша тасымалдаған кезде магистральді мұнай құбырының атауы; мұнайды теңіз көлігімен тасымалдаған кезде теңіз портының атауы, мұнайды теміржолмен тасымалдаған кезде жөнелту станциясының атауы көрсетіледі;
"Көлемі" деген 3-бағанда тасымалданған мұнай және газ конденсатының жыл бойынша көлемі бағыттар бойынша тоннамен көрсетіледі;
"оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі" деген 4-бағанда қазақстандық мұнай және газ конденсатының жыл бойынша көлемі бағыттар бойынша тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 5-бағанда кен орындары бойынша қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі
Ай
Тасымалдау бағыты
Көлемі, тн
оның ішінде қазақстандық мұнай көлемі
Ескертпе
1
2
3
4
5
Қаңтар
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Ақпан
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{ № n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Наурыз
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Сәуір
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Мамыр
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Маусым
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Шілде
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Тамыз
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Қыркүйек
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Қазан
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Қараша
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
Желтоқсан
{№ 1 бағыт}
{№ 2 бағыт}
...
{№ n бағыт}
Барлығы
{формула}
{формула}
{ЖЖЖЖ} жыл
{№ 1 бағыт}
{формула}
{формула}
{№ 2 бағыт}
{формула}
{формула}
...
{формула}
{формула}
{№ n бағыт}
{формула}
{формула}
Барлығы
{формула}
{формула}
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мұнайды және газ конденсатын қабылдау жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.
Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-15 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 15-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – мұнай өңдеу зауыттары (өңделген өнімдерді кейін ішкі және сыртқы нарықтарда сату үшін мұнай өңдеу мақсатында мұнайды қабылдайтын зауыттар), қуаты аз мұнай өңдеу зауыттары (жобалық қуаты жылына сегіз жүз мың тоннадан кем шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеуді көздейтін, технологиялық қондырғыларда мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын мұнай өңдеу зауыттары).
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін.
"Мұнайды және газ конденсатын қабылдау жөніндегі ай сайынғы
ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме

1. Форма заполняется нефтеперерабатывающими заводами, нефтеперерабатывающими заводами малой мощности и представляется диспетчеру ежемесячно, до пятого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "Недропользователь" указывается наименование недропользователей, от которых принимается нефть для дальнейшей переработки;
в графе 2 "Поставщик" указываются сведения о физическом или юридическом лице, поставляющем нефть нефтеперерабатывающему заводу, нефтеперерабатывающему заводу малой мощности от недропользователей; в графе 3 "Поступление нефти" указываются объемы нефти и
газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с отдельным указанием объемов импортной нефти и газового конденсата в соответствии с недропользователями;
в графе 4 "в том числе" указываются объемы нефти и газового конденсата в тоннах, принятые за месяц и с начала года с разбивкой по способам транспортировки в соответствии с поставщиками;
в графе 5 "Остаток нефти на начало месяца" указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на начало отчетного месяца;
в графе 6 "Переработано" указывается объем нефти в тоннах, переработанной нефтеперерабатывающим заводом, нефтеперерабатывающим заводом малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
в графе 7 "Отгружено" указывается объем нефти в тоннах, отгруженный с нефтеперерабатывающего завода, нефтеперерабатывающего завода малой мощности за отчетный месяц и с начала года;
в графе 8 "Остаток нефти на конец месяца" указывается объем нефти в тоннах, находящийся на нефтеперерабатывающем заводе, нефтеперерабатывающем заводе малой мощности по состоянию на конец отчетного месяца;
в графе 9 "Примечание" указываются дополнительные или справочные сведения.
Недропользователь
Поставщики
Поступление
нефти,
всего, тн
В том числе, тн
Остаток
нефти на
начало
месяца,
тн
Переработано
нефти,
тн
Отгружено
нефти,
тн
Остаток
нефти на
конец
месяца, тн
Примечание
ж/д
а/транспорт
магистральный трубопровод
за
месяц
с
начала
года
за
месяц
с
начала
года
за месяц
в
том
числе
импорт
за
месяц
с начала года
в
том
числе
импорт
с начала года
за месяц
с начала года
за месяц
с
начала
года
за
месяц
с
начала
года
1
2
3
5
5
6
7
8
9
Руководитель (должность): Ф.И.О. подпись
Ответственный исполнитель (должность): Ф.И.О. подпись
служебный телефон:
мобильный телефон:
электронный адрес:
Приложение 16
к Правилам ведения
единой базы данных добычи
и оборота нефти
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Ежемесячная информация по движению нефти на терминале
Отчетный период _________ 20 ___ года.

1. Нысанды мұнай өңдеу зауыттары толтырады және ай сайын есепті айдан кейінгі айдың бесінші күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Жер қойнауын пайдаланушы" деген 1-бағанда кейіннен өңдеу үшін мұнай алынатын жер қойнауын пайдаланушының атауы көрсетіледі;
"Жеткізуші" деген 2-бағанда мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына мұнайды жер қойнауын пайдаланушылардан жеткізетін жеке немесе заңды тұлғаның туралы мәліметтері көрсетіледі;
"Келіп түскен мұнай" деген 3-бағанда жер қойнауын пайдаланушылар бойынша импорттық мұнай мен газ конденсатының көлемдерін жеке көрсете отырып, мұнай мен газ конденсатының бір айда және жыл басынан қабылданған көлемдері тоннамен көрсетіледі;
"Соның ішінде" деген 4-бағанда жеткізушілер бойынша тасымалдау тәсілдері бөлінісінде мұнай мен газ конденсатының бір айда және жыл басынан қабылданған көлемдері тоннамен көрсетіледі;
"Айдың басындағы мұнай қалдығы" деген 5-бағанда мұнай өңдеу зауытындағы, қуаты аз мұнай өңдеу зауытындағы мұнайдың есепті айдың басындағы қалдығы көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Өңделген" деген 6-бағанда мұнай өңдеу зауытында, қуаты аз мұнай өңдеу зауытында мұнайдың бір айда және жыл басынан өңделген көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Тиелген" деген 7-бағанда мұнай өңдеу зауытынан, қуаты аз мұнай өңдеу зауытынан мұнайдың бір айда және жыл басынан тиелген көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Айдың соңындағы мұнай қалдығы" деген 8-бағанда мұнай өңдеу зауытындағы, қуаты аз мұнай өңдеу зауытындағы мұнайдың есепті айдың соңындағы қалдығы көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Ескертпе" деген 9-бағанда қосымша немесе анықтамалық деректер көрсетіледі.
Жер қойнауын пайдаланушы
Жеткізушілер
Келіп түскен мұнай, барлығы, тн
Соның ішінде, тн
Айдың басындағы мұнай қалдығы, тн
Өңделген мұнай, тн
Тиелген мұнай, тн
Айдың соңындағы мұнай қалдығы, тн
Ескертпе
т/ж
а/көлік
магистральды құбырмен
бір айда
соның ішінде бір айдағы импорт
жылдың басынан бастап
соның ішінде импорт жылдың басынан бастап
бір айда
жылдың басынан бастап
бір айда
жылдың басынан бастап
бір айда
жылдың басынан бастап
бір айда
жылдың басынан бастап
бір айда
жылдың басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Басшы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
Жауапты орындаушы (лауазымы): Т.А.Ә. қолы
қызметтік телефоны:
ұялы телефоны:
электрондық мекенжайы:
Мұнай өндірудің және оның
айналымының бірыңғай дерекқорын
жүргізу қағидасына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Терминалда мұнай қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат
Есепті кезең _________ 20__ жыл.

Индекс форм (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы) – ПН-16 (приложение 16 к Правилам ведения единой базы данных добычи и оборота нефти).
Периодичность сбора информации – ежемесячно.
Круг лиц представляющих информацию – собственники терминалов (юридическое или физическое лицо, владеющее промышленным объектом для хранения нефти, представляющим собой резервуары, а также платформу для приема/отгрузки нефти на транспорт (железнодорожные цистерны, автоцистерны, танкеры и пр.) или в нефтепровод).
Куда представляется форма – диспетчеру (юридическое лицо, находящееся в ведении уполномоченного органа в области нефти и газа и осуществляющее ведение единой базы данных).
Срок представления формы – ежемесячно, до шестого числа месяца, следующего за отчетным.
Пояснение по заполнению формы
"Ежемесячная информация по движению нефти на терминале"
1. Форма заполняется собственниками терминалов и представляется диспетчеру ежемесячно, до шестого числа месяца, следующего за отчетным.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№ п/п" указываются номера по порядку;
в графе 2 "Наименование предприятия, поставляющего нефть" указывается наименование предприятия, поставляющего нефть на нефтеперерабатывающий завод, нефтеперерабатывающий завод малой мощности;
в графе 3 "Контактные данные предприятия, поставляющего нефть" указывается адрес, телефоны и руководители предприятий, поставляющих нефть;
в графе 4 "Происхождение нефти (название месторождения и добывающей компании)" указывается название месторождения и добывающей компании, нефть от которых поступает на терминал для дальнейшей транспортировки;
в графе 5 "Объем приема нефти" указывается объем нефти в тоннах, поступающий на терминал для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;
в графе 6 "Объем отгрузки" указывается объем нефти в тоннах, отгруженный из терминала для дальнейшей транспортировки за отчетный месяц и с начала года;

Нысандар индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық көрінісі) – МҚ-16 (Мұнай өндірудің және оның айналымының бірыңғай дерекқорын жүргізу қағидасына 16-қосымша).
Ақпаратты жинау кезеңділігі – ай сайын.
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы – терминалдардың меншік иелері (резервуар сипатындағы мұнай сақтауға арналған өнеркәсіп нысанын, сондай-ақ мұнайды көлікке (теміржол цистерналары, автоцистерналар, танкерлер және т.б.) немесе мұнай құбырына қабылдауға/тиеуге арналған платформаларын иеленетін заңды немесе жеке тұлға).
Нысан қайда тапсырылады – диспетчерге (мұнай және газ саласындағы уәкілетті органның қарамағындағы және бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыратын заңды тұлға).
Нысанды тапсыру мерзімі – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күніне дейін.
"Терминалда мұнай қозғалысы жөніндегі ай сайынғы ақпарат"
нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысанды терминалдың иелер толтырады және ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың алтыншы күніне дейін диспетчерге тапсырады.
2. Нысан былайша толтырылады:
"Р/с №" деген 1-бағанда реті бойынша нөмірлері көрсетіледі;
"Мұнайды жеткізетін кәсіпорынның атауы" деген 2-бағанда мұнай өңдеу зауытына, қуаты аз мұнай өңдеу зауытына мұнайды жеткізетін кәсіпорынның атауы көрсетіледі;
"Мұнайды жеткізетін кәсіпорынның байланыс деректері" деген 3-бағанда мұнай жеткізетін кәсіпорынның мекен-жайы, телефондары және басшылары көрсетіледі;
"Мұнайдың шығу тегі (кен орны мен өндіруші компанияның атауы)" деген 4-бағанда одан әрі тасымалдау үшін терминалға жеткізілетін мұнай келетін кен орны мен компанияның атауы көрсетіледі;
"Мұнайды қабылдау көлемі" деген 5-бағанда есепті айда және жыл басынан одан әрі тасымалдау үшін терминалға жеткізілетін мұнай көлемі тоннамен көрсетіледі;
"Тиеу көлемі" деген 6-бағанда есепті айда және жыл басынан одан әрі қарай тасымалдау үшін терминалға жеткізілетін мұнай көлемі тоннамен көрсетіледі;