Об утверждении формы налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 февраля 2015 года № 86. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2015 года № 10458. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 01.02.2018 № 97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 56 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму налоговой учетной политики для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для крестьянских или фермерских хозяйств.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожину Д.Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 февраля 2015 года № 86
Форма
Налоговая учетная политика
для налогоплательщиков, применяющих специальный налоговый режим
для субъектов малого бизнеса, специальный налоговый режим для
крестьянских или фермерских хозяйств
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)/наименование налогоплательщика)
1. Индивидуальный или бизнес идентификационный номер (ИИН/БИН)
_____________________________________________________________________
2. Виды осуществляемой деятельности
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Метод отнесения в зачет налога на добавленную стоимость (НДС)*
_____________________________________________________________________
(раздельный, пропорциональный)

Шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 12 ақпандағы № 86 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 наурызда № 10458 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 97 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 01.02.2018 № 97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 56-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы салық режимін қолданатын салық төлеушілер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин):
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрі Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 12 ақпандағы
№ 86 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Шағын бизнес субъектілеріне арналған арнаулы салық
режимін, шаруа немесе фермер қожалықтарына арналған арнаулы
салық режимін қолданылатын салық төлеушілер үшін салықтық
есепке алу саясаты
_____________________________________________________________________
(Салық төлеушінің Т.А.Ә. (бар болған кезде))
1. Жеке немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
2. Жүзеге асыратын қызметтің түрі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Қосылған құн салығын (ҚҚС) есепке жатқызу әдісі*
_____________________________________________________________________
(бөлек, барабар)

4. Метод определения себестоимости запасов в соответствии с
пунктом 2 статьи 60-3 Налогового кодекса**___________________________
5. Перечень налоговых регистров, формы которых разработаны самостоятельно ***
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
6. Ведение налогового учета индивидуальными предпринимателями,
применяющими специальный налоговый режим на основе патента (отметьте
X в соответствующей ячейке):
1) по Книге налогового учета для индивидуальных
предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на
основе патента и не являющихся плательщиками налога на добавленную
стоимость, согласно приложению 1 к настоящей форме
2) по Книге налогового учета для индивидуальных
предпринимателей, применяющих специальный налоговый режим на основе
патента и являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость,
согласно приложению 2 к настоящей форме
3) ведение ведомости учета обязательств по плате за эмиссии в
окружающую среду согласно приложению 3 к настоящей форме
7. Лицо, ответственное за соблюдение налоговой учетной
политики:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________________________________________________
(наименование должности)
8. Дата принятия налоговой учетной политики "__" ___ 20___года
Примечание:
* не заполняется индивидуальными предпринимателями, которые в
соответствии с законодательным актом Республики Казахстан о
бухгалтерском учете и финансовой отчетности вправе не осуществлять
ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
** заполняется только индивидуальными предпринимателями,
которые в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан о
бухгалтерском учете и финансовой отчетности вправе не осуществлять
ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
*** заполняется при наличии налоговых регистров, разработанных
налогоплательщиком самостоятельно в дополнение к налоговым регистрам,
формы которых установлены уполномоченным органом, в соответствии с
пунктом 1 статьи 77 Налогового кодекса, а также индивидуальными
предпринимателями, которые в соответствии с законодательным актом
Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности
вправе не осуществлять ведение бухгалтерского учета и составление
финансовой отчетности, в соответствии с пунктом 2 статьи 60-3
Налогового кодекса, осуществляющими производство товаров, а также
выбравшими метод средневзвешенной стоимости.
Приложение 1
к форме налоговой учетной
политики для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Книга налогового учета для индивидуальных предпринимателей,
применяющих специальный налоговый режим на основе патента и
не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость
(титульный лист)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя
______________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности
______________________________________________________________________________________
Дата начала и окончания деятельности
______________________________________________________________________________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Наименование операций
Сумма
1
2
3
Итого за день
X
Итого за месяц
X
Итого за квартал
X
Итого за год
X
Примечание: Книга заполняется по мере поступления дохода, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 2
к форме налоговой учетной
политики для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Книга налогового учета для индивидуальных предпринимателей,
применяющих специальный налоговый режим на основе патента и
являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость
(титульный лист книги)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя
______________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
Вид осуществляемой предпринимательской деятельности
______________________________________________________________________________________
Свидетельство о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость:
серия ___________________ номер _____________________ дата выдачи ____________________
дата постановки на учет ______________________________________________________________
Дата начала и окончания деятельности
______________________________________________________________________________________
Ведомость учета доходов
(в тенге)
Дата
Обороты по реализации
Обороты по счетам-фактурам, выставленным поставщиками
Наименование операций
Общая сумма
В том числе
Наименование операций
Стоимость без налога на добавленную стоимость
Сумма налога на добавленную стоимость
Оборот, облагаемый налогом на добавленную стоимость
Сумма налога на добавленную стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого за день
Итого за месяц
Итого за квартал
Итого за год
Примечание: Книга заполняется ежедневно, в хронологическом порядке с подведением итогов на конец рабочего дня. В конце месяца, квартала, года подводятся итоговые данные за месяц, квартал, год.
Приложение 3
к форме налоговой учетной
политики для налогоплательщиков,
применяющих специальный
налоговый режим для субъектов
малого бизнеса, специальный
налоговый режим для крестьянских
или фермерских хозяйств
Ведомость учета обязательств по плате за эмиссии в
окружающую среду
(в тенге)
Дата
Наименование операций (выбросы, сбросы, размещение отходов)
Вид загрязняющего вещества, топлива, отходов
Единица измерения
Количество
Ставка платы
Сумма платы
1
2
3
4
5
6
7
XXX
XXX
Итого за день
XXX
XXX
Итого за месяц
Итого за квартал
Итого за год
XXX
XXX
Примечание: Ведомость заполняется по мере проведения операций (выброса, сброса, размещения отходов), в хронологическом порядке с подведением итогов на конец квартала. В конце года подводятся итоговые данные за год.

4. Салық кодексінің 60-3-бабының 2-тармағына сәйкес қорлардың
өзіндік құнын айқындау әдісі**: _____________________________________
5. Нысандары дербес әзірленген салық тіркелімдерінің
тізбесі***:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
6. Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын дара
кәсіпкердің салық есепке алуды жүргізуі (тиісті төркөзде X
көрсетіңіз):
1) осы нысанға 1-қосымшаға сәйкес патент негізінде арнаулы
салық режимін қолданатын және қосылған құн салығын төлеушілер болып
табылмайтын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
бойынша
2) осы нысанға 2-қосымшаға сәйкес Патент негізінде арнаулы
салық режимін қолданатын және қосылған күн салығын төлеушілер болып
табылатын дара кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
бойынша
3) осы нысанға 3-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға эмиссия үшін
төлемақы жөніндегі міндеттемені есепке алу ведомосін жүргізу
7. Салықтық есепке алу саясатын сақтауға жауапты адам:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде))
_____________________________________________________________________
(лауазымының атауы)
8. Салықтық есепке алу саясатын қабылдау күні 20__ жылғы "__"
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар дара кәсіпкерлер толтырмайды;
** Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар дара кәсіпкерлер ғана толтырады;
*** Салық кодексінің 77-бабының 1-тармағына сәйкес нысандарын уәкілетті орган белгілеген салық тіркелімдеріне салық төлеушілер дербес әзірлеген қосымша салық тіркелімдері болған кезде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы заңнамалық актісіне сәйкес бухгалтерлік есеп жүргізуді және қаржылық есептілікті жасауды жүзеге асырмауға құқығы бар, Салық кодексінің 60-3-бабы 2-тармағына сәйкес тауарлар өндіруді жүзеге асыратын, сондай-ақ орташа өлшемді құн әдісін таңдаған дара кәсіпкерлер толтырады.
Шағын бизнес субъектілеріне
арналған арнаулы салық режимін,
шаруа немесе фермер қожалықтарына
арналған арнаулы салық режимін
қолданатын салық төлеушілер үшін
салықтық есепке алу саясатының
нысанына 1-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және қосылған
құн салығын төлеушілер болып табылмайтын дара кәсіпкерлерге
арналған салықтық есепке алу кітабы
(басқы беті)
Дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Жүзеге асырылатын кәсіпкерлік қызметтің түрі
____________________________________________________________________
Қызметтің басталу және аяқталу күні
____________________________________________________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы
Сомасы
1
2
3
Бір күнде жиыны
X
Бір айда жиыны
X
Бір тоқсанда жиыны
X
Бір жылда жиыны
X
Ескертпе: Кітап табыстың түсу ретіне қарай, жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілеріне
арналған арнаулы салық режимін,
шаруа немесе фермер қожалықтарына
арналған арнаулы салық режимін
қолданатын салық төлеушілер үшін
салықтық есепке алу саясатының
нысанына 2-қосымша
Патент негізінде арнаулы салық режимін қолданатын және
қосылған құн салығын төлеушілер болып табылатын дара
кәсіпкерлерге арналған салықтық есепке алу кітабы
(басқы беті)
Дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
___________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Жүзеге асырылатын кәсіпкерлік қызметтің түрі
___________________________________________________________________
Қосылған құн салығы бойынша есепке қою туралы куәлік:
сериясы ________ нөмірі ________ берілген күні ________ есепке қойылған күні ________
Қызметтің басталу және аяқталу күні
___________________________________________________________________
Кірістерді есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Сату жөніндегі айналымдар
Өнім берушілер берген шот-фактуралар бойынша айналым
Операциялардың атауы
Жалпы сомасы
Оның ішінде
Операциялардың атауы
Қосылған құн салығынсыз құны
Қосылған құн салығының сомасы
Қосылған құн салығы салынатын айналым
Қосылған құн салығының сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
Бір күнде жиыны
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
Ескертпе: Кітап күн сайын, жұмыс күнінің соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Айдың, тоқсанның, жылдың соңында ай, тоқсан, жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.
Шағын бизнес субъектілеріне
арналған арнаулы салық режимін,
шаруа немесе фермер қожалықтарына
арналған арнаулы салық режимін
қолданатын салық төлеушілер үшін
салықтық есепке алу саясатының
нысанына 3-қосымша
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақы жөніндегі міндеттемені
есепке алу ведомосі
(теңге)
Күні
Операциялардың атауы (шығарындылар, төгінділер, қалдықтарды орналастыру)
Ластағыш заттың, отынның, қалдықтардың түрі
Өлшем бірлігі
Саны
Төлемақы ставкасы
Төлемақы сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
XXX
XXX
Бір күнде жиыны
XXX
XXX
Бір айда жиыны
Бір тоқсанда жиыны
Бір жылда жиыны
XXX
XXX
Ескертпе: Ведомость операциялардың (шығарындылардың, төгінділердің, қалдықтар орналастыруына) жүргізілуіне қарай, тоқсанның соңында қорытындыны шығара отырып хронологиялық тәртіппен толтырылады. Жылдың соңында бір жыл үшін қорытынды деректер шығарылады.