Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 418. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2015 года № 11006. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 457.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 08.09.2020 № 457 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направлении его копии на официальное опубликование в периодических печатных изделиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года № 418
Правила оформления гарантийных обязательств импортеров
(конечных пользователей) и проверок их исполнения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и определяют порядок оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения.

Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 418 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 мамырда № 11006 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 457 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 08.09.2020 № 457 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік заңнамада бекітілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интернет-порталдарында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар жоспарының орындалуы туралы мәліметтерді жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің вице-министіріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы № 418
бұйрығымен бекітілген
Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 15) тармақшасына сәйкес әзірленді және импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру тәртібін айқындайды.

2. Порядок оформления гарантийных обязательств импортеров
(конечных пользователей) и проверок их исполнения
2. Оформление гарантийного обязательства импортера (конечного пользователя) осуществляется заявителем, импортирующим товары, в том числе продукцию, подлежащую экспортному контролю.
3. Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) является основанием для выдачи гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя).
4. Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) оформляется по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) оформляется на одну сделку независимо от количества и номенклатуры продукции, включенных в контракт.
6. Гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) подписывается уполномоченным лицом и удостоверяется печатью (при наличии) импортера (конечного пользователя).
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 27 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Проверки обязательств импортеров (конечных пользователей) осуществляются и назначаются в пределах своей компетенции уполномоченным органом в сфере экспортного контроля совместно с государственными органами Республики Казахстан системы экспортного контроля в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Приложение
к Правилам оформления
гарантийных обязательств
импортеров (конечных
пользователей) и проверок
их исполнения
форма
Гарантийное обязательство импортера
(конечного пользователя)
СЕРТИФИКАТ №
1. Импортер (юридический и фактический адреса, телефон) БИН (ИИН)
2. Страна импортера
3. Экспортер (юридический и фактический адреса, телефон)
4. Страна экспортера
5. Конечный пользователь (адрес, телефон и область деятельности)
6. Информация о полученных лицензиях
7. Место установки и (или) использования товарар
8. Конечное использование товара
9. Наименование товара
10. Код товара по ТН ВЭД
11. Код товара по контрольным спискам
12. Основание для запроса сертификата (контракт или договор, № и дата подписания)

2. Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру тәртібі
2. Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесінің ресімдеуді тауарлар, соның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімдерді импорттаушы өтініш жасаушы жүзеге асырады.
3. Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификатын) алу үшін негіз болып табылады.
4. Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
5. Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі келісімшартқа енгізілген өнімнің мөлшері мен номенклатурасына қарамастан бір мәмілеге ресімделеді.
6. Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесіне уәкілетті адам қол қояды және импорттаушының (түпкі пайдаланушының) мөрімен(бар болған жағдайда) куәландырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 27 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін тексеру және белгілеуді өз құзырет шеңберінде экспорттық бақылау жүйесіндегі Қазақстан Республикасының органдарымен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес өкілетті орган жүзеге асырады.
Импорттаушылардың
(түпкі пайдаланушылардың)
кепілдік міндеттемелерін
ресімдеу және олардың орындалуын тексеру
қағидаларына қосымша
нысан
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі
СЕРТИФИКАТ №
1. Импорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны) БИН (ЖСН)
2. Импорттаушы ел
3. Экспорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
4. Экспорттаушы ел
5. Түпкі пайдаланушы (мекенжайы, телефоны және қызмет саласы)
6. Алынған лицензиялар туралы ақпарат
7. Тауарды орналастыру және (немесе) пайдалану орны
8. Тауарды түпкі пайдалану
9. Тауардың атауы
10. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
12. Сертификатты сұрату үшін негіздеме (келісімшарт немесе шарт, № мен қол қойылған күні)

13. Единица измерения
14. Количество
15. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать товар, указанный в пункте 9, в Республику Казахстан. Импортер (конечный пользователь) обязуется использовать товар, указанный в пункте 9, в целях, указанных в пункте 8, не передавать его другому субъекту хозяйственной деятельности на территории Республики Казахстан и не реэкспортировать без разрешения уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по экспортному контролю
16. Импортер
Ф.И.О
Должность
Подпись, МП
Дата

13. Өлшем бірлігі
14. Саны
15. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген тауарды Қазақстан Республикасына импорттауға міндеттенеді. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген тауарды 8-тармақта көрсетілген мақсатта пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы шаруашылық қызметтің басқа субъектісіне бермеуге және Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз кері экспорттамауға міндеттенеді

17. Конечный пользователь
Ф.И.О Должность
Подпись, МП
Дата
Оборотная сторона
Приложение к гарантийному обязательству импортера
(конечного пользователя)
№ п/п
Наименование товара
КОД ТН ВЭД
Код по контрольным спискам
Количество
Единица измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов
Лист №
Импортер
Ф.И.О
Должность
Подпись, МП
Дата
Конечный пользователь
Ф.И.О
Должность
Подпись, МП
Дата

17. Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
18. Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Сыртқы жағы
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесіне қосымша
Р/с
Тауардың атауы
СЭҚ ТН бойынша коды
Бақылау тізімдері бойынша коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Барлығы парақ
Парақ №
Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні