Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2015 года № 11229. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК 02.06.2020 № 130 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" согласно приложению 3 к настоящему приказу";
4) стандарт государственной услуги "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача комплексного экологического разрешения" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) стандарт государственной услуги "Предоставление экологической информации" согласно приложению 10 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 мамырда № 11229 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 02.06.2020 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "I санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
___________А. Исекешев
"__"________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________Е. Досаев
"__"________2015 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 15.03.2017 № 96 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекциялау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интернет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы "____" ______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы ______________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 15.03.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
с момента обращения на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение 3 (трех) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.04.2018 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды либо мотивированный ответ об отказе в оказание государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет:
за выдачу лицензии - 50 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
за переоформление лицензии составляет 10% от ставки при выдаче лицензии.
Лицензионный сбор за выдачу и переоформление приложения к лицензии не взимается.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
Оплата производится в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.04.2018 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру - 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.04.2018 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) оның қосымшасын қайта ресімдеу, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензияны беруге және лицензияны қайта ресімдеуге лицензиялық алым 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге – 50 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК);
лицензияны қайта ресімдеуге – лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10 %-ды құрайды.
Лицензияға қосымшаны беруге және қайта ресімдеуге лицензиялық алым алынбайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.04.2018 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии по форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о лицензии, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтердің электрондық нысаны;
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жеке қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сәйкес келетін "электронды үкімет" шлюзінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) наличие вступившего в законную силу приговора суда в отношении услугополучателя государственной услуги, запрещающего ему заниматься заявляемым видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг.
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынуы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы.
3- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя – www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо ___________ _____________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или подвида (ов) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ___________ __________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "__" ______ 20__ год
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Сведения
о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по
выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4 -тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лері) толық атауы көрсетілсін)
_______________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________
Телефондары ________________________________________________
Факс _______________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ____________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
_____ парақ қоса беріледі
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
Жеке тұлға __________ ____________________________________________
(қолы)      (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ___________ ___________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
______________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы _______________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы,
қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _________________________________________________
Телефондары _______________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банк шоты _________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге
қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
Басшы ______________ ______________________________________________
(қолы)            (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _____________________________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары

1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и (или)
экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических
лиц:
1) Соответствующее высшее образование по профилю:
наименование специальности и квалификации ________________________________;
номер и дата выдачи диплома ______________________________________________;
место выдачи диплома ____________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _________________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования
________________________________________________________.
2) Практический опыт работы в области охраны окружающей среды не менее трех
лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования не менее
одного года для деятельности по экологическому аудиту:
стаж работы в области охраны окружающей среды __________________________;
стаж работы в области природоохранного проектирования, нормирования:
____________________________________________________________________________;
место работы __________________________________________________________;
занимаемая должность __________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора _____________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении
аналитических работ (услуг) организациями, имеющими аккредитованные лаборатории:
наличие собственной лаборатории ________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации ______________________________________;
область аккредитации ___________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации _____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации _____________________________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
аккредитованные лаборатории: ______________________________;
наименование организации, имеющей лабораторию _________________________;
номер и дата заключения договора ________________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации ______________________________________;
область аккредитации ___________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации _____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации _____________________________________.
4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
наименование программного комплекса ___________________________________;
производитель программного комплекса ___________________________________.

1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және (немесе) экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1) Бейіні бойынша тиісті жоғары білімі:
мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні___________________________;
диплом берілген орны _________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ______________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні
__________________________________________________________________;
2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл оның ішінде, экологиялық аудит
жөніндегі қызмет үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы практикалық
жұмыс тәжірибесі кемінде бір жыл:
қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі_____________________;
табиғатты қорғауды жобалау нормалау саласындағы жұмыс өтілі_________;
жұмыс орны ___________________________________________________;
атқаратын лауазымы _________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының
нөмірі және күні_________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не аккредиттелген зертханалары бар
ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы _______________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _______________________;
аккредиттеу саласы __________________________________________;
аттестатты берген орган ________________________________________;
аттестат берген орын____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ____________________;
Өз зертханасы болмаған жағдайда
1) зертханасы бар ұйымның атауы _________________________________;
шарттың нөмірі және жасалған күні_______________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы __________________________________________;
аттестатты берген орган ______________________________;
аттестат берілген орын _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі___________________________.
2) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық
кешен: бағдарламалық кешеннің атауы ___________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.

2. Для деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и (или)
экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для
юридических лиц:
1) Высшее образование (для руководителя):
наименование специальности и квалификации ______________________________;
номер и дата выдачи диплома ____________________________________________;
место выдачи диплома __________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _______________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования __________________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя и (или) номер и
дата индивидуального трудового договора _______________________________________.
2) Не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица,
имеющих соответствующее высшее образование по профилю с практическим опытом
работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет:
фамилия, имя, отчество специалиста ______________________________________;
занимаемая должность: _________________________________________________;
стаж работы в области охраны окружающей среды: _________________________;
занимаемые должности _________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора __________________________________________________________;
наименование специальности и квалификации ____________________________;
номер и дата выдачи диплома __________________________________________;
место выдачи диплома ________________________________________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об
образовании, выданных зарубежными организациями образования_________________.
Для экологического аудита: не менее двух экологических аудиторов, работающих в
штате данного юридического лица:
фамилия, имя, отчество экологического аудитора __________________________;
занимаемая должность: ________________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата индивидуального
трудового договора _________________________________;
номер и дата выдачи лицензии с указанием подвида деятельности (экологический
аудит) ______________________________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договор о выполнении
аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _______________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации _____________________________________;
область аккредитации __________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации __________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации ____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации ____________________________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
наименование организации, имеющей лабораторию _________________________;
номер и дата заключения договора _______________________________________;
номер и дата аттестата аккредитации _____________________________________;
область аккредитации __________________________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации __________________________________;
место выдачи аттестата аккредитации ____________________________________;
срок действия аттестата аккредитации ____________________________________.
4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду:
наименование программного комплекса __________________________________;
производитель программного комплекса __________________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии (нужное
подчеркнуть)
№_________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _______________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
________________________________________________________________________________
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или)
________________________________________________________________________________
приложение(я) к лицензии)
на осуществление ________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности) по
следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменение фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-
лицензиата _____________________________________________________;
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
наименования __________________________________________________________________;

2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау,
нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1) Жоғары білімі (басшы үшін):
мамандықтың және біліктіліктің атауы ____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні_____________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________;
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген
күні ____________________________________________________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке
еңбек шартының нөмірі және күні ____________________.
2) Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін бейіні бойынша тиісті жоғары білімі,
қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар кем
дегенде екі маманның болуы:
атқаратын лауазымдары маманның тегі, аты, әкесінің аты ____________;
қоршаған ортаны қорғау саласындаға жұмыс өтілі ___________________;
лауазымы___________________________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек
шартының нөмірі және күні _____________;
мамандықтың және біліктіліктің атауы _____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні______________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және
нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____.
Экологиялық аудит үшін осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін кем дегенде екі эколог
аудитордың болуы:
эколог аудиторының тегі, аты, әкесінің аты _________________________;
атқаратын лауазымы ____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек
шартының нөмірі және күні ________________________________;
қызметтің кіші түрі (экологиялық аудит) көрсетілген лицензияның берілген күні және нөмірі
__________________________________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар
ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы ________________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы______________________________________________;
аттестатты берген орган _________________________________________;
аттестат берілген орын ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі _____________________.
Өз зертханасы болмаған жағдайда:
зертханасы бар ұйымның атауы ___________________________________;
шарттың нөмірі және жасалған күні________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аттестат берілген жер ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.
4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен:
бағдарламалық кешеннің атауы __________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ____________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта
___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай
(тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі;

3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменение его
юридического адреса ____________________________________________________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" _________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
_______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________;
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Физическое лицо ____________ ______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                               Дата заполнения: "___" _____ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение
работ и оказание услуг в области
охраны окружающей среды"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационным номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер
филиала или представительства иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
_______________________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
На осуществление _________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"
путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния __________________________________________________________________;
преобразования ___________________________________________________________;
присоединения ____________________________________________________________;
выделения ________________________________________________________________;
разделения ____
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________________;

3) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ______________________ негіз(дер) бойынша
қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы ________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________
Телефондары _____________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_______________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат(стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен куәландыруына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтерді
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _____________ берілген, (лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) мынадай (тиісті жолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу __________________________________________________________________________
қайта құру ______________________________________________________________________
қосылу _________________________________________________________________________
бөліп шығару ___________________________________________________________________
бөліну ___________________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ___________________________________;

3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата __________________;
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые
на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость
лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" __________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для
лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов ___________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
______________________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности ________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности _____________________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить
лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ______________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________________
Факс __________________________________________________________________________
Банковский счет ________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_______________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Руководитель _______________ ______________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)                                     Дата заполнения: "__" _____ 20__
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 15.03.2017 № 96 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"

3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ________________________;
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда,
лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін
рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы __________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензия үшін
немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей
оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған
жағдайларда ____________________________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі _____________________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _______________________________________
негіздер бойынша қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес
келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтінішті электрондық цифрлық
қолтаңбамен куәландыруына келіседі (Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ____________________________________________
(қолы)       (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 15.03.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
с момента обращения на портал:
выдача лицензии – не позднее 8 (восьми) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.04.2018 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личным кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее - МРП).
Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.04.2018 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
порталға жүгінген сәттен бастап:
лицензия беру - 8 (сегіз) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.04.2018 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тиісті жылдық кезеңіне озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) сәйкес озонды бұзатын заттарды және құрамында солардың өнімдері бар заттарды Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және осы елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы негізде көрсетіледі.
Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнімдерді Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беруге лицензиялық алым 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беруге - 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды.
Төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.04.2018 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
для получения лицензии:
заявление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия квитанции об уплате в бюджет лицензионного сбора на право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через ПШЭП;
электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве заявителя выступает посредник);
электронная копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и (или) продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством государства-члена Союза, подтверждающего обеспечение заявителем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и (или) продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма заявителя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
электронная копия сведений, подтверждающих, что перемещение озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования, в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз (вывоз) озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9) Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
порталға:
лицензия алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін экспортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардың жеке түрлерін импортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде түбіртектің электрондық көшірмесі;
делдалдық қызмет көрсету туралы (егер тапсырыс беруші ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе оларды құрайтын өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын өтініш берушінің қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Одаққа мүше мемлекет заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
озон қабатын бұзатын заттардың шикізат ретінде пайдалану үшін әкелу мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын өтініш берушінің электрондық хаты немесе озон қабатын бұзатын заттардың озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың электрондық көшірмесі;
егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкелуге (әкетуге) тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердың электрондық нысаны.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сәйкес келетін "электронды үкімет" шлюзінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталға – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель государственной услуги не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю лицензию;
6) отсутствие квоты потребления озоноразрушающих веществ установленные уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в соответствии с международными договорами Республикой Казахстан по веществам, разрушающим озоновый слой.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады:
1) жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарында тыйым салынған;
2) лицензиялық алымның төленбеуі;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
6) Қазақстан Республикасының озон қабатын бұзатын заттар жөніндегі халықаралық шарттарына сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін озонды бұзатын заттарды тұтыну квоталарының болмауы.
3- тарау . Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) интернет-ресурсе Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз на
территорию Республики Казахстан
из стран, не входящих в Таможенный
союз, и вывоз с территории
Республики Казахстан в эти страны
озоноразрушающих веществ и
содержащей их продукции"
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын
заттар бар өнiмдердi Кеден
одағына кірмейтін
елдерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін экспорттауға лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда|
3. Лицензия типі
| ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт №
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
"Озонды бұзатын заттарды және
құрамында озонды бұзатын
заттар бар өнiмдердi Кеден
одағына кірмейтін елдерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы елдерге әкетуге
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін импорттауға лицензия беру туралы өтініш

1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя Фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Телефон
Подпись, печать (в случае наличия), дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Приложение 3
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 15.03.2017 № 96 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
в течение 8 (восьми) рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда |
3. Лицензия типі
| ИМПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел|
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық
құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауар коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (болған жағдайда) күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
3-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 15.03.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау . Жалпы ережелер
1. "Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетики министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
8 (сегіз) жұмыс күні ішінде, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап, 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества либо мотивированный ответ об отказе в оказание государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
на портал:
заявка на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форму сведений с документами, подтверждающими наличие в штате заявителя не менее 2 (двух) сотрудников – ответственных исполнителей, имеющих соответствующее высшее образование и стаж работы по специальности не менее 3 (трех) лет или соответствующие техническое и профессиональное образование и стаж работы по специальности не менее 5 (пяти) лет по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на оказание государственной услуги.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат немесе осы стандарттың 10 тармағында көрсетілген негізде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
порталға:
озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
өтінім берушінің штатында тиісті жоғарғы білімі және мамандық бойынша 3 (үш) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар немесе тиісті техникалық және кәсіптік білімі және мамандық бойынша 5 (бес) жылдан кем емес жұмыс өтілі бар кем дегенде 2 (екі) қызметкердің – жауапты орындаушылардың болуын растайтын құжаттармен бірге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мәліметтер нысаны;
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), жеке кәсіпкерлікті мемлекетті тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет"шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
порталда – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы хабарлама жіберіледі.

Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействия) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни, а также посредством портала.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10.Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз:
1) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) қызмет көрсетуге қажетті қызметті алушының және (немесе) берілген материалдар, объектілер, ақпараттар мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының құқықтық нормалық актілерінің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) белгілі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды қажет ететін қызметтер және жеке қызметтер түрлері туралы қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы (сот үкімі);
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты қызметті алушыға арнайы құқығынан айыру туралы заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.
3-тарау.Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
3) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
4) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) на портале.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Форма
ЗАЯВКА
на выдачу разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего
озоноразрушающие вещества
________________________________________________________________________________
(наименование организации-заявителя или фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
индивидуального предпринимателя)
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации или адрес проживания заявителя)
контактные телефоны, факс _______________________________________________________
Заявляет о производстве работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт,
монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
_________________________________________
Число специалистов, задействованных в техническом обслуживании
__________________________________________________________________
Число специалистов, прошедших профессиональную подготовку по работе с
озоноразрушающими веществами _____________________________________
Деятельность
Укажите вид деятельности, характерный для компании:
Производство холодильного оборудования
Сборка/установка холодильного оборудования
Продажа
Ремонт и техническое обслуживание холодильного оборудования
Прочее
________________________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
Руководитель
предприятия __________________ __________________________________________________
(личная подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия))
" " 20 __ год.
Место печати (в случае наличия)
Приложение 2
стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство работ с
использованием озоноразрушающих
веществ, ремонт, монтаж,
обслуживание оборудования,
содержащего озоноразрушающие вещества"
Сведения
о соответствии заявителя требованиям для получения разрешения на производство
работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание
оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества

Портал арқылы жүгінгенде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының телефоны 1414, 8 800 080 7777 бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды
бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге
рұқсат беруге
ӨТІНІМ
________________________________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның атауы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
________________________________________________________________________________
(өтініш беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы)
байланыс телефондары, факс ______________________________________________________
Озон қабатын бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізу, құрамында озон
қабатын бұзатын заттар бар жабдықтарды жөндеу, монтаждау, оларға қызмет көрсету туралы мәлімдейді
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Техникалық қызмет көрсетуге тартылған мамандар саны ______________________________.
Озон қабатын бұзатын заттармен жұмыс істеу бойынша кәсіптік даярлаудан өткен мамандар саны
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қызметі
Компанияға тән қызметтің түрін көрсетіңіз:
Тоңазытқыш жабдықты шығару
Тоңазытқыш жабдықты жинақтау/орнату
Сату
Тоңазытқыш жабдықты жөндеу және оған техникалық қызмет көрсету
Басқалар
__________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Кәсіпорын басшысы
____________ _______________________ ________________________
(жеке қолы) мөрдің орны (болған жағдайда) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Өтінімді тіркеу күні 20 __ жылғы "___" _____________.
"Озонды бұзатын заттарды
пайдалана отырып, жұмыстар
жүргізуге, құрамында
озонды бұзатын заттар бар
жабдықтарды жөндеуге,
монтаждауға, оларға қызмет
көрсетуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттар бар жабдықты жөндеуге, монтаждауға, оған қызмет көрсетуге рұқсат алу үшін талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Технический паспорт оборудования по переработке и извлечению
озоноразрушающих веществ:
1) наименование оборудования;
2) модель (марка) оборудования;
3) краткое описание функций;
2. Производственно-техническая база:
1) номер и дата договора купли/продажи аренды производственных помещений;
2) с кем заключен договор (наименование юридического/физического лица);
3) местонахождение (адрес).
3. Служба, обеспечивающая эксплуатацию, техническое обслуживание оборудования,
учет и перевозку озоноразрушающих веществ:
1) наименование документа;
2) дата выдачи документа.
4. Страховой полис по обязательному экологическому страхованию:
1) номер и дата выдачи страхового полиса;
2) наименование страховщика;
3) наименование страхователя;
4) срок действия страхового полиса.
5. Персонал:
1) фамилия, имя, отчество (при наличии) сотрудников;
2) наименование специализации и квалификации;
3) номер и дата выдачи диплома;
4) наименование учебного заведения, выдавшего диплом;
5) номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов об образовании (при необходимости), выданных зарубежными организациями образования;
6) стаж работы по специальности согласно документам, подтверждающим трудовую деятельность;
7) номер и дата выдачи сертификата/удостоверения;
8) наименование организации, выдавшей сертификат/удостоверение.
Приложение 4
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 15.03.2017 № 96 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Выдача экологических разрешений для объектов I категории"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача экологических разрешений для объектов I категории" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Озон қабатын бұзатын заттарды қайта өңдеу және алу жөніндегі жабдықтың техникалық паспорты:
1) жабдықтың атауы;
2) жабдықтың моделі (маркасы);
3) функциялардың қысқаша сипаттамасы.
2. Өндірістік-техникалық базасы:
1) өндірістік үй-жайларды сатып алу/сату, жалға алу шартының нөмірі және күні;
2) кіммен шарт жасасқан (заңды/жеке тұлғаның атауы);
3) орналасқан жері (мекенжайы).
3. Жабдықтарды пайдалануды, оларға техникалық қызмет көрсетуді, озон қабатын бұзатын заттарды есепке алуды және тасымалдауды қамтамасыз ететін қызмет:
1) құжаттың атауы;
2) құжаттың берілген күні.
4. Міндетті экологиялық сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисі:
1) сақтандыру полисінің нөмірі және берілген күні;
2) сақтанушының атауы;
3) сақтандырушының атауы;
4) сақтандыру полисінің қолданылу мерзімі.
5. Қызметкерлер:
1) қызметкерлердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);
2) мамандануы мен біліктілігінің атауы;
3) диплом нөмірі және берілген күні;
4) диплом берген оқу орнының атауы;
5) шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау (қажет болған жағдайда) туралы куәліктің нөмірі және берілген күні;
6) еңбек қызметін растайтын құжаттарға сәйкес мамандығы бойынша жұмыс өтілі;
7) сертификат/куәлік нөмірі және берілген күні;
8) сертификат/куәлік берген ұйымның атауы.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
4-қосымша
"І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 15.03.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "І санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді (бұдан әрі – қызмет көрсетуші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача разрешения - не более 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление разрешения - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней.
Услугодатель в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации пакета документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2- тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
рұқсат беру – 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды;
рұқсатты қайта ресімдеу - 15 (он бес) күнтізбелік күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеген сәттен бастап, 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі –қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
для получения разрешения:
1) заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) заключение государственной экологической экспертизы либо заключение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, содержащие утвержденные нормативы эмиссий (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) план мероприятий по охране окружающей среды;
для переоформления разрешения:
1) заявка на переоформление разрешения согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего переход права собственности на объект (объекты) природопользования, в отношении которого (которых) выдано переоформляемое разрешение на эмиссии.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешениях, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и нормативов эмиссий услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов на портал в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;

9. Порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
рұқсат алу үшін:
1) І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
2) бекітілген эмиссиялар нормативтері қамтылған құрылыс жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы не ведомстводан тыс кешенді сараптама қорытындысы;
3) қоршаған орта қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
рұқсаттарды қайта ресімдеу үшін:
1) І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта ресімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
2) қайта ресімделетін эмиссияға рұқсат берілген табиғат пайдалану объектісіне (объектілеріне) қатысты оған (оларға) меншік құқығының ауысқанын растайтын құжаттың көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, рұқсат туралы, қоса тіркелетін қоршаған ортаға әсерін бағалау бойынша бөлімі бар, көзделген қызмет жобасына және техникалық үлестік нормативтері қамтылған эмиссия нормативтерінің жобасына мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындылары құжаттарының мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы порталға барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде – "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінімді қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлікке осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс нөмірі;
2) заңды тұлға - атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушының қол қоюы керек.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарастыру нәтижелері бойынша дәлелді жауап қызмет алушыға пошта байланысыарқылы жіберіледі не көсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Разграничение предоставления услугодателем государственной услуги устанавливается приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями".
15. Исключен приказом Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по средствам "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 580058, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Форма
Наименование государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов I категории
________________________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтер ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kzинтернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Министрліктің - www.cerc.energo.gov.kz. интернет-ресурсы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) порталда.
14. Көрсетілетін қызметті берушімен мемлекеттік қызметті беруді шектеу Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау Министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар беру үшін I санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу бөлу туралы" бұйрығымен белгіленеді.
15. Алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"І санаттағы объектілер үшін
экологиялық рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
I санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу өтінімі
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(өтініш иесі-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның мекенжайы)

1. Общая информация
Контактные телефоны, факс _________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
________________________________________________________________________________
категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, градус, минут, секунд
Занимаемая территория, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещаемых отходов (серы) по годам:
Таблица 2. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2 и т.д.
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы отходов
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за год, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование заключение государственной экологической экспертизы.
Номер и дата выдачи заключения государственной экологической экспертизы
Нормативные объемы серы
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
тонн/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2 и т.д.
Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут соответствовать
описанным в настоящей заявке.

1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефоны, факс _________________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы _________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
2. Өндіріс объектісінің қоршаған ортаны ластау кезідері тұратын өнеркәсіп алаңдарының
орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан жері туралы мәліметтер
Өнеркәсіптік алаңның нөмірі
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облысы
Ауданы, елді мекені
Координаттары градус, минута, секунда
Алып жатқан аумағы, гектар
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Жылдар бойынша ластаушы заттардың шығарындылары, (төгінділерді) және
орналастырылатын қалдықтары (күкірт) көлемінің сұратылатын лимиттері.
2-Кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысың нөмері және берілген күні
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативтік көлемі
Ластаушы заттардың шығарындыларының сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2-алаң және т. б.
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмері және берілген күні
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативтік көлемі
Ластаушы заттардың төгінділерінің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
2-су шығарымы бойынша және т.б.
4-кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысының нөмері
және берілген күні
Қалдықтардың нормативтік көлемі
Қалдықтардың сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың іс жүзіндегі көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
1
2
3
4
5
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2 -алаң және т. б.
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының атауы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының нөмері және берілген күні
Күкірттің нормативтік көлемі
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі күкірт орналастыру көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
4
5
20__жылға
барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
2 -алаң және т. б.
Табиғат пайдаланушылар ұсынатын табиғат пайдалану шарттары:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде көрсетілгендерге сәйкес болатындығын растаймыз.

4. К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ _________________________________________
(личная подпись)                   (расшифровка подписи)
Место печати
" " 20 __ год
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача экологических разрешений
для объектов I категории"
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов I категории
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы,
реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду с
________________________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое была оформлено
разрешение)
на______________________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения ________________ выданное (кем) _____________________________________
на______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
________________________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ______________ ___________________________________________
(личная подпись)             (расшифровка подписи)
Место печати
Приложение 5
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы объектов I категории"

4. Өтінімге мынадай құжаттар ұсынылады:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Заңмен корғалатын ақпараттық жүйелер қамтитын кұпия мәліметтерді қолдануға келісемін
Уәкілетті
(жеке тұлға) _____________________ ____________________________
(жеке қолы)            (қолын ашып жазу)
Мөр орны
20___ жыл ____ " "
"І санаттағы объектілер үшін
экологиялықрұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
І санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу өтінімі
(табиғат пайдаланушының атауы немесе ұйымдық-құқықтық
нысаны өзгерген, қайта құрылған жағдайда)
Сізден Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
________________________________________________________________________________
(рұқсат рәсімделген жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның ауыстырылған атауы)
Берілген рұқсат №
(кіммен) ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты ( өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар ұсынылады:
________________________________________________________________________________
Заңмен қорғалатын ақпараттық жүйелер қамтитын құпия мәліметтерді қолдануға келісемін
Уәкілетті
(жеке тұлға) ________________ ______________________
(жеке қолы)             (қолын ашып жазу)
Мөр орны
20___ жыл ____
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 5-қосымша
"I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы объектов I категории" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы – в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней;
проверка представленных документов на полноту – не более 5 (пяти) рабочих дней.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае наличия замечаний по содержанию представленных документов, услугодатель через портал направляет услугополучателю мотивированные замечания в течение 25 (двадцати пяти) рабочих дней для объектов I категории, которые устраняется услугополучателем в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня выдачи замечаний на портале. При этом по истечении 10 (десяти) рабочих дней услугодателем переработанные документы по выданным замечаниям не принимаются.
В случае устранения их в установленный срок, выдается положительное заключение государственной экологической экспертизы.
В случае неустранения их в установленный срок, выдается отрицательное заключение государственной экологической экспертизы.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - выдача заключения государственной экологической экспертизы объектов I категории по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру – 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру – 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ұсынылған құжаттардың мазмұны бойынша ескертулер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға I санатты объектілер үшін 25 (жиырма бес) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды порталда ескертулер берілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жояды. Бұл ретте, 10 (он) жұмыс күні өткеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші ескертулер бойынша өңделген құжаттарды қабылдамайды.
Олар белгіленген мерзімде жойылған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы беріледі.
Олар белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – I санатты объектілердің мемлекеттік экологиялық сараптамасының қорытындысын осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанда немесе осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
1) заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности оказывающей воздействие на окружающую среду в следующем составе:
предпроектная либо проектная документация с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), оформленные в виде электронного документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения для видов хозяйственной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 57-2 Кодекса;
план мероприятий по охране окружающей среды;
3) в случае проектов нормативов эмиссий:
проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды;
4) в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду в следующем составе:
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов;
5) в случае проектов естественно-научных обоснований и технико-экономических обоснований по созданию и расширению особо охраняемых природных территорий, естественно-научных обоснований по упразднению государственных природных заказников и государственных заповедных зон республиканского значения и уменьшению их территории в следующем составе:
проекты естественно-научных обоснований либо технико-экономических обоснований;
6) в случае технико-экономических обоснований перевода земель особо охраняемых природных территорий в земли запаса, изменения границ и (или) площади территории специальных экономических зон в следующем составе:
технико-экономические обоснования с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандарда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен расталған электронды құжат нысанындағы мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге арналған өтінім;
2) қоршаған ортаға әсер ететін межелі қызметтің жоба алдындағы және жобалау құжаттамасы жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
Кодекстің 57-2-бабының 1-тармағына сәйкес шаруашылық қызметтің түрлері үшін қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) эмиссиялар нормативтерінің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
эмиссиялар нормативтері жобалары;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
4) iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкелуі мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары жағдайында мынадай құрамда:
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттар жобалары;
5) ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құру және кеңейту бойынша жаратылыстану-ғылыми және техникалық-экономикалық негіздемелердің, республикалық маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалдар мен мемлекеттік қорық аймақтарын тарату және олардың аумақтарын кішірейту жөніндегі жаратылыстану-ғылыми негіздемелердің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
жаратылыстану-ғылыми негіздемелер немесе техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
6) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың босалқы жерлерін босалқы жерге ауыстыруға, арнайы экономикалық аймақтар аумақтарының шекараларын және (немесе) аудандарын өзгертуге техникалық-экономикалық негіздемелері болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдарымен бірге техникалық-экономикалық негіздемелердің жобалары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;

7) в случае биологических обоснований на добычу и использование ресурсов растительного и животного мира в следующем составе:
проект биологических обоснований;
8) в случае материалов обследования территорий, обосновывающих отнесение этих территорий к зонам экологического бедствия или чрезвычайной экологической ситуации в следующем составе:
материалы обследования территорий с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
заключения уполномоченных государственных органов в области здравоохранения, науки и научно-технической деятельности и образования;
9) в случае материалов комплексного экологического обследования земельных участков, на которых проводились испытания ядерного оружия (оценка последствий проведенных испытаний) для дальнейшей передачи земель в хозяйственный оборот в следующем составе:
материалы комплексного экологического обследования с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
положительное заключение санитарно-эпидемиологической экспертизы;
10) в случае проектов хозяйственной деятельности, которая может оказывать воздействие на окружающую среду сопредельных государств или для осуществления которой необходимо использование общих с сопредельными государствами природных объектов либо которая затрагивает интересы сопредельных государств, в том числе по комплексу "Байконур", определенные международными договорами Республики Казахстан в следующем составе:
проекты хозяйственной деятельности, с сопровождающими их материалами ОВОС, оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения;
план мероприятий по охране окружающей среды.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

7) өсімдіктер мен жануарлар дүниесi ресурстарын алу мен пайдалануға арналған биологиялық негiздемелер болған жағдайда мынадай құрамда:
биологиялық негiздемелердің жобалары;
8) осы аумақтарды экологиялық зілзала немесе төтенше экологиялық жағдай аймақтарына жатқызуды негiздейтiн аумақтарды зерттеу материалдары болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдары бірге жүретін аумақтарды зерттеп-қарау материалдары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
денсаулық сақтау, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет және білім беру салаларындағы уәкілетті мемлекеттік органдардың қорытындылары;
9) жерді одан әрі шаруашылық айналымына беру үшін ядролық қаруды сынау (жүргізілген сынақтардың салдарын бағалау) нәтижелерін жүргiзiлген жер учаскелерiн кешендi экологиялық зерттеу материалдары болған жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін құжат түрінде ресімделген ҚОӘБ материалдарымен бірге кешендi экологиялық зерттеу материалдары;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың оң қорытындысы;
жобаның электрондық нұсқасы;
10) іргелес мемлекеттердің қоршаған ортасына әсер етуі мүмкін немесе оны жүзеге асыру үшін іргелес мемлекеттермен ортақ табиғи объектілерді, оның ішінде "Байқоңыр" кешені бойынша, пайдалану қажет болатын не іргелес мемлекеттердің Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарымен белгіленген мүдделерін қорғайтын шаруашылық қызметтің жобалау алдындағы құжаттамасы жағдайында мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікке шағым беріледі.
Шағым жазбаша нысанда поштамен не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес услугодателя размещен на интернет - ресурсах:
1) Министерства - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Услугодателя - www.cerc.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Разграничение предоставления услугодателем государственной услуги осуществляется согласно приказу Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 143-Ө "О распределении объектов I категории, подлежащих государственной экологической экспертизе, и для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и его территориальными подразделениями" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5741).
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-08-55, Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Выдача заключений
государственной
экологической экспертизы
объектов I категории"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на ____________________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны__________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта _____________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы представлены:
______________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности
представленных материалов, других документов)
Материалы поступили на рассмотрение __________________ 20__ года
(дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических, технологических решений, в том числе описание технологического процесса, оказывающего отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию (расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель экспертного подразделения
уполномоченного органа ____       _____________ _______________________
ЭЦП       фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель экспертного подразделения
территориального подразделения
уполномоченного органа _______       ________________________________
ЭЦП       фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы объектов
I категории"
Форма
В ______________________________
(полное наименование
государственного органа)
от ______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя
_____________ (№ свидетельства о
государственной регистрации
юридического
лица/физического лица БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель___________ ________________________________________
ЭЦП             фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы объектов
I категории"
Форма
В _____________________________
(полное наименование
государственного органа)
от ______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты заявителя
________________
(№ свидетельства о
государственной регистрации
физического или юридического лица,
БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы с последующей выдачей заключения государственной экологической экспертизы одновременно с разрешением на эмиссии в окружающую среду
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект и выдать разрешение на эмиссии в окружающую среду
_______________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 немесе 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы интернет-ресурстарда орналасқан:
1) Министрліктің - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің - www.cerc.energo.gov.kz, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті беруге шектеуі "Мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатттар беру үшін І санат объектілерін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі № 143-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5741 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтінім беруші (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
_____________________________________________________________
(жобаның, құжаттың атауы)
Материалдарды__________________________________________әзірледі.
(жобаны әзірлеуші ұйымының толық атауы)
Жоба материалдарына тапсырыс беруші
______________________________________________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекенжайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қарауына
____________________________________________________ұсынылды.
(жобалау құжаттамасының атауы, ұсынылған материалдардың, басқа
құжаттардың жинағын атау)
Материалдар қарауға 20___жылғы________________________келіп түсті.
(кіріс нөмірі және күні)
Жалпы мәліметтер
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының, қоршаған ортаның фондық жағдайының, негізгі техникалық, технологиялық шешімдердің қысқаша сипаттамасы, оның ішінде қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін технологиялық процестерді сипаттау, баламалы нұсқаларды заманауи технологиялардың үздік аналогтарымен салыстырып қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жер ресурстарына, жануарлар және өсімдіктер дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің, физикалық әсер етулердің толық сипаттамасы, апаттық жағдайлар мен экологиялық қауіп-қатерлердің болу мүмкіндігі және ықтималдығы.
Сәулеттік-жобалық құжаттамаларды, елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымын дамыту схемаларын, қолданыстағы кәсіпорындарды реконструкциялау (кеңейту) жобаларын қарау кезінде қоршаған табиғи ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер қазіргі жағдай бойынша да, есептілік мерзімге де беріледі, сол қолданыстағы жағдайдың жай-күйі бойынша да, есептік мерзімдегі жағдай бойынша да беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүзеге асырудың нәтижесі "келісілді/келісілмеді" деген тұжырымдамасы бар қорытынды болып табылады.
Уәкілетті органның сараптамалық бөлімшесінің басшысы
____________________________________________________________________
(ЭЦҚ, аты, әкесінің аты (бар болса),тегі)
Уәкілетті органның аумақтық
бөлімшесі сараптамалық
бөлімшесінің басшысы__________________________________________
ЭЦҚ, аты, әкесінің аты (бар болса),тегі)
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен ______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекенжайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді сұраймын.
Қоса берілген құжаттардың тізбесі:
___________________________________________________________________
Басшы ___________ __________________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
"___" ___________ 20 ___ жыл
"I санаттағы объектілер үшін
мемлекеттік экологиялық
сараптама қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекенжайы__________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізгеннен кейін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатпен бірге беруге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты беруді сұраймын.

1. Запрашиваемые объемы эмиссий
Таблица 1. Лимиты выбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
Фактические выбросы за последние 3 года, предшествующие подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
Таблица 2. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты сбросов загрязняющих веществ
Фактический объем сбросов за последние 3 года, предшествующий подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
По водовыпуску 2
Таблица 3. Лимиты на размещение отходов производства и потребления
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты отходов
Фактические объемы размещения (хранения) отходов за последние 3 года, предшествующие подаче заявки
тонн/год
тонн/год
1
2
3
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
Таблица 4. Лимиты на размещение серы
Запрашиваемый период, площадки
Запрашиваемые лимиты серы
Фактические объемы размещения серы за год, предшествующий заявке
тонн/год
тонн/год
1
2
3
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
Площадка 2
2. Предлагаемые природопользователем условия природопользования:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
3. План природоохранных мероприятий согласно приложению к настоящей заявке
Перечень прилагаемых документов:
____________________________________________________________________
Руководитель ___________ ____________________________________________
ЭЦП
фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение к
заявке на проведение
государственной экологической
экспертизы с последующей
выдачей заключения
государственной экологической
экспертизы одновременно с
разрешением на эмиссии в
окружающую среду
Форма
Согласовано:
Руководитель (уполномоченное
лицо)
____________________ фамилия, имя, отчество
(при наличии)
______________________________
(подпись) "___" _____________ 20___ год
Утверждаю:
Руководитель (уполномоченное
лицо) физического или
юридического лица
__________________ фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________
(подпись)
"___" _____________ 20___ год
План мероприятий по охране окружающей среды
№ п/н
Наименование мероприятия
Объем планируемых работ
Общая стоимость (тыс. тенге)
Источник финансирования
Срок выполнения
План финансирования (тыс.тенге)
Ожидаемый экологический эффект от мероприятия (тонн/год)
начало
конец
20__ год
20__ год
20__ год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

1. Сұратылатын эмиссиялардың көлемдері
1-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларының лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы, соңғы 3 жылдағы нақты шығарындылар
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
2-кесте. Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Ластаушы заттар төгінділерінің сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы, соңғы 3 жылдағы нақты төгінділер
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, соның ішінде су шығарымдары бойынша:
1 су шығарымы бойынша
2 су шығарымы бойынша
3-кесте. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Қалдықтардың сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы қалдықтарды орналастырудың соңғы 3 жылдағы көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
4-кесте. Күкіртті орналастыру лимиттері
Сұратылатын кезең, алаңдар
Күкірттің сұратылған лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы күкіртті орналастырудың соңғы 3 жылдағы көлемдері
тонн/жыл
тонн/жыл
1
2
3
20__ жылға
Барлығы, оның ішінде алаң бойынша:
1 алаң
2 алаң
2. Табиғат пайдаланушылар ұсынатын табиғат пайдалану шарттары:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
3. Осы өтінімге қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
_______________________________________________________________
Басшы ___________ ___________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"___" ____________ 20___жыл
Мемлекеттік экологиялық
сараптаманы жүргізгеннен кейін
мемлекеттік экологиялық
сараптаманың қорытындысын
қоршаған ортаға эмиссияға
рұқсатпен бірге беруге өтінімге
қосымша
Нысан
Келісілді: Басшы (уәкілетті адам) ___________________________ аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі _____________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _____________
Бекітемін:
Жеке немес заңды тұлғаның басшысы
(уәкілетті адамы)
____________________________ аты,
әкесінің аты (бар болса), тегі
________________________________
(қолы)
20___ жылғы "___" _____________
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
№. р/с
Іс-шара атауы
Жоспарланатын жұмыстар көлемі
Жалпы құны
(мың теңге)
Қаржыландыру көзі
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру жоспары (мың теңге)
Іс-шарадан күтілетін экологиялық нәтиже (тонна/жылына)
басы
соңы
20_жыл
20__ жыл
20__ жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

10. Научно-исследовательские, изыскательские и другие разработки
10.1
Итого
11. Экологическое просвещение и пропаганда
11.1
Итого
ВСЕГО:
Приложение 6
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категории в срок не более 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации заявки;
выдача разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки;
переоформление разрешения - в течение 15 (пятнадцати) календарных дней;
Услугодатель для объектов II и III категории в срок не более 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявки услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ с в дальнейшем рассмотрении.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение, переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

10. Ғылыми-зерттеу, іздестіру және басқа әзірлемелер
10.1
.
Жиыны
11. Экологиялық ағарту және насихат
11.1
.
Жиыны
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
6-қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері порталға жүгінген кезден бастап:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
ІV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру өтінімді тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
рұқсатты қайта ресімдеу - 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген қызметті алушының өтінімін тіркеген кезден бастап ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін ұсынылған құжаттардың толық болуын 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес екендігі және (немесе) мерзімі өткендігі анықталған жағдайда көрсетілген қызметті беруші белгіленген мерзімде өтінішті қарастыру бойынша себептерін негіздей отырып уәжді бас тарту береді.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық түрінде.
6. Мемлекеттік көрстілетін қызметті көрсету нәтижесі – II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат, рұқсатты қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электронды цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжаттар нысанында "жеке кабинетке" жолданады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III категории:
1) заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II и III категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) заключение государственной экологической экспертизы либо заключение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, содержащее утвержденные нормативы эмиссий;
3) план мероприятий по охране окружающей среды;
для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
1) заявка на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
1) заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа, подтверждающего переход права собственности на объект (объекты) природопользования, в отношении которого (которых) выдано переоформляемое разрешение на эмиссии.
Сведения документов, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, государственной регистрации индивидуального предпринимателя, о разрешении, заключениях государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
1) ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанындағы өтінім;
2) бекітілген эмиссиялар нормативтері қамтылған құрылыс жобаларына мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысы не ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысы;
3) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін:
1) IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінім;
2) қоршаған ортаға эмиссиялардың есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген нормативтері;
II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
1) II, III және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінім;
2) қайта ресімделетін эмиссияға рұқсат берілген табиғат пайдалану объектісіне (объектілеріне) қатысты оған (оларға) меншік құқығының ауысқанын растайтын құжаттың көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), дара кәсіпкерлікті мемлекеттік тіркеу, эмиссияның нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындылары, рұқсаттары туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қызметтерді алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе көрсетілетін ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиясы бар мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде порталға "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.

10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;
3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мыналар мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша облыстардың, облыстық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах электронного правительства Республики Казахстан - www.egov.kz, раздел "Государственные органы Республики Казахстан".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV
категорий"
Форма
Наименование
государственного органа
Заявка
на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду
для объектов II и III категорий
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)_____________________________________
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс_____________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта)_____________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Қазақстан Республикасының электрондық үкіметі www.egov.kz, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 58 00 58, 119 және бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
ІІ және ІІІ санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алуға өтінім
________________________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
________________________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
________________________________________________________________________________
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс ________________________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
__________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________

4. К заявке прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Заявитель согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Уполномоченное
(физическое лицо) ________________ ___________________________________
ЭЦП
"__" _______ 20 __ год.
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешений на
эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV
категорий"
Форма
Заявка на переоформление разрешения на эмиссии в окружающую
среду для объектов II, III и IV категорий
(в случаях изменения наименования или организационно-правовой формы,
реорганизации природопользователя)
Прошу Вас переоформить разрешение на эмиссии в окружающую среду с
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование юридического или физического лица, на которое было оформлено
разрешение)
на__________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование измененного юридического или физического лица)
№ разрешения _____________________________________выданное (кем)
____________________________________________________________________
на__________________________________________________________________
(юридический адрес организации заявителя или адрес проживания физического лица)
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
К заявке прилагаются следующие документы:
____________________________________________________________________
Заявитель согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
Уполномоченное
(физическое лицо) _____________________________________________________
ЭЦП
"__" __________ 20 __ год
Приложение 7
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

4. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
_______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) __________________ _______________________________
ЭЦҚ
"__" ________ 20 __ жыл.
"ІІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін қоршаған
ортаға эмиссияға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
ІІ, ІІІ және IV санаттағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуге өтінім (табиғат пайдаланушының атауын немесе ұйымдық-құқықтық нысанын өзгерткен,қайта құрылған жағдайларында)
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеуді сұраймын
____________________________________________________________________
(рұқсат ресімделген жеке немесе заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның өзгерген атауы)
Рұқсат № берілген
(кімге_______________________________________________________________
(өтініш иесінің-ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы) ___________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушы санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірi/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиядан құралған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Уәкілетті
(жеке тұлға) __________________ _______________________________
ЭЦҚ
"__" ________ 20 __ жыл.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
7-қосымша
"II, III және IV санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкент (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача заключения государственной экологической экспертизы:
для объектов II категории в течение 30 (тридцати) рабочих дней;
для объектов III и IV категорий в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
проверка представленных документов на полноту – не более 3 (трех) рабочих дней.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
В случае наличия замечаний по содержанию представленных документов, услугодатель через портал направляет услугополучателю мотивированные замечания:
для объектов II категории в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней, которые услугополучателем устраняется в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня выдачи замечаний услугодателем;
для объектов III и IV категорий в течение 7 (семи) рабочих дней, которые услугополучателем устраняется в течение 3 (трех) рабочих дней со дня выдачи замечаний услугодателем. При этом по истечении указанных сроков услугодателем переработанные документы по выданным замечаниям не принимаются.
В случае устранения их в установленный срок, выдается положительное заключение государственной экологической экспертизы.
В случае неустранения их в установленный срок, выдается отрицательное заключение государственной экологической экспертизы.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги - выдача заключения государственной экологической экспертизы объектов II, III и IV категорий по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "II, III және IV санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі порталға жүгінген сәттен бастап:
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру:
II санаттағы объектілер үшін – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
III және IVсанаттағы объектілер үшін – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру – 3 (үш) жұмыс күнінен асырмай.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.
Ұсынылған құжаттардың мазмұны бойынша ескертулер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға:
II санатты объектілер үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды ескертулер берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жояды.
III және IV санатты объектілер үшін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәжді ескертулерді жолдайды, көрсетілетін қызметті алушы оларды ескертулер берілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жояды.
Бұл ретте, көрсетілген мерзімдер өткеннен кейін көрсетілетін қызметті беруші ескертулер бойынша өңделген құжаттарды қабылдамайды.
Олар белгіленген мерзімде жойылған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы беріледі.
Олар белгіленген мерзімде жойылмаған жағдайда, мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы беріледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшасына сәйкес нысанда II, III және IV санатты объектілердің мемлекеттік экологиялық сараптамасының қорытындысын не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении на портал:
1) заявка на проведение государственной экологической экспертизы, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) в случае предпроектной и проектной документации намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду в следующем составе:
предпроектная либо проектная документация с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), оформленные в виде документа, уровень разработки которого соответствует стадиям проектирования;
результаты учета общественного мнения для видов хозяйственной деятельности в соответствии с пунктом 1 статьи 57-2 Кодекса;
план мероприятий по охране окружающей среды;
3) в случае проектов нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления в следующем составе:
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в случае проектов нормативов эмиссий в следующем составе:
проекты нормативов эмиссий;
план мероприятий по охране окружающей среды.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности, представленных услугополучателем документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан в области охраны окружающей среды;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандарда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен расталған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуге арналған өтінім;
2) қоршаған ортаға әсер ететін межелі қызметтің жоба алдындағы және жобалық құжаттамасы жағдайда мынадай құрамда:
әзірлеу деңгейі жобалау сатыларына сәйкес келетін, құжат түрінде ресімделген қоршаған ортаға әсерді бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдары бірге жүретін жоба алдындағы немесе жобалау құжаттамасы;
Кодекстің 57-2-бабының 1-тармағына сәйкес шаруашылық қызметтің түрлері үшін қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсерлерге әкелуі мүмкiн Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары жағдайында мынадай құрамда:
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң жобалары;
4) эмиссиялар нормативтерінің жобалары жағдайда мынадай құрамда:
эмиссиялар нормативтері жобалары;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары.
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) несоответствие запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
4) несоответствие плана мероприятий по охране окружающей среды экологическим требованиям и нормам, установленным экологическим законодательством Республики Казахстан, обеспечивающим достижение нормативов эмиссий в окружающую среду;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) местных исполнительных органов областей, городов областного значения, столицы, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобы, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

3) сұратылып отырған табиғат пайдалану шарттары Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес келмеуі;
4) қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен белгіленген экологиялық талаптар мен нормаларға, қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтеріне қол жеткізуді қамтамасыз етуге сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына шағым беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда поштамен, портал арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті берушінің қолы қойылуы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах электронного правительства Республики Казахстан - www.egov.kz, раздел "Государственные органы Республики Казахстан".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
Заявитель (наименование организации)
Заключение государственной экологической экспертизы
на ___________________________________________________________________
(наименование проекта, документа)
Материалы разработаны________________________________________________
(полное наименование проектной организации-разработчика)
Заказчик материалов проекта ___________________________________________
(полное название организации-заказчика, адрес)
На рассмотрение государственной экологической экспертизы представлены:
_____________________________________________________________________
(наименование проектной документации, перечисление комплектности
представленных материалов)
Материалы поступили на рассмотрение __________________ 20__ года
(дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика физико-географических условий района размещения объекта экспертизы, фонового состояния окружающей среды, основных технических, технологических решений, в том числе описание технологического процесса, оказывающего отрицательное воздействие на окружающую среду, рассмотрение альтернативных вариантов в сравнении с лучшими аналогами современных технологий.
Оценка воздействия намечаемой деятельности
на окружающую среду (ОВОС)
Полная характеристика воздействия объекта на воздушную среду, поверхностные и подземные воды, земельные ресурсы, растительный и животный мир, недра, физических воздействий, возможность и вероятность аварийных ситуаций, экологических рисков.
При рассмотрении архитектурно-планировочной документации, схем развития инженерной инфраструктуры населенных пунктов, проектов на реконструкцию (расширение) действующих предприятий все показатели в части воздействия на окружающую природную среду даются по состоянию, как на существующее положение, так и на расчетный срок.
Вывод
Результатом осуществления государственной экологической экспертизы является заключение с выводом "согласовывается/не согласовывается".
Руководитель
экспертного подразделения
местного исполнительного
органа __________       __________________________________________________
ЭЦП                         фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
В ______________________________
(полное наименование государственного органа)
от ________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ___________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________
(№ свидетельства о государственной регистрации
физического или юридического лица
БИН, ИИН)
Заявка на проведение государственной экологической экспертизы
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на проект
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Руководитель___________ __________________________________________
ЭЦП                  фамилия, имя, отчество (при наличии)
"___" ____________ 20___год
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключений
государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и
IV категорий"
Форма
В ________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ____________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________
(№ свидетельства о государственной регистрации физического / юридического лица БИН, ИИН)
Заявка
на проведение государственной экологической экспертизы с последующей
выдачей заключения государственной экологической экспертизы одновременно
с разрешением на эмиссии в окружающую среду
Прошу провести государственную экологическую экспертизу на
проект__________________________________________________________________________
и одновременно выдать разрешение на эмиссии в окружающую среду

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайы Қазақстан Республикасы Электрондық үкіметінің интернет-ресурстарында - www.egov.kz, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары" бөлімінде орналасқан.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777
"II, III және IV санаттағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтінім беруші (ұйымның атауы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы
_____________________________________________________________
(жобаның, құжаттың атауы)
Материалдарды__________________________________________әзірледі.
(жобаны әзірлеуші ұйымының толық атауы)
Жоба материалдарына тапсырыс беруші ___________________________
_______________________________________________________________
(тапсырыс беруші ұйымның толық атауы, мекенжайы)
Мемлекеттік экологиялық сараптама қарауына ______________________
_______________________________________________________________ ұсынылды.
(жобалау құжаттамасының атауы, ұсынылған материалдардың, басқа құжаттардың жинағын атау)
Материалдар қарауға 20___жылғы________________________келіп түсті.
(кіріс нөмірі және күні)
Жалпы мәліметтер
Сараптама объектісінің орналасу ауданының физикалық-географиялық жағдайының, қоршаған ортаның фондық жағдайының, негізгі техникалық, технологиялық шешімдердің қысқаша сипаттамасы, оның ішінде қоршаған ортаға теріс әсерін тигізетін технологиялық процестерді сипаттау, баламалы нұсқаларды заманауи технологиялардың үздік аналогтарымен салыстырып қарау.
Межеленіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалау (ҚОӘБ)
Объектінің ауа ортасына, жерасты және жерүсті суларына, жер ресурстарына, жануарлар және өсімдіктер дүниесіне, жер қойнауына әсер етуінің, физикалық әсер етулердің толық сипаттамасы, апаттық жағдайлар мен экологиялық қауіп-қатерлердің болу мүмкіндігі және ықтималдығы.
Сәулеттік-жобалық құжаттамаларды, елді мекендердің инженерлік инфрақұрылымын дамыту схемаларын, қолданыстағы кәсіпорындарды реконструкциялау (кеңейту) жобаларын қарау кезінде қоршаған табиғи ортаға әсер ету бөлігінде барлық көрсеткіштер жақазіргі жағдай бойынша да, есептілік мерзімге де беріледі. сол қолданыстағы жағдайдың жай-күйі бойынша да, есептік мерзімдегі жағдай бойынша да беріледі.
Тұжырымдама
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүзеге асырудың нәтижесі "келісілді/келісілмеді" деген тұжырымдамасы бар қорытынды болып табылады.
Жергілікті атқарушы
органның сараптамалық
бөлімшесінің
басшысы_______________ ________________________________
ЭЦҚ аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
"II, III және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекен жайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді сұраймын.
Қоса берілген құжаттар тізбесі:
___________________________________________________________________
Басшы ___________ __________________________________________________
ЭЦҚ (аты, тегі, әкесінің аты (бар болса)
"___" ___________ 20 ___ жыл
"IІ, ІІІ және IV санаттардағы
объектілер үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама
қорытындысын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Қайда ______________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
кімнен ______________________
(өтініш иесінің толық атауы)
Мекен жайы _________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон)
Өтініш иесінің деректері ______
(Заңды немесе жеке тұлғаның мемлекеттік тіркеуден өткен куәлігі, БСН, ЖСН)
Мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізгеннен кейін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын қоршаған ортаға эмиссияға рұқсатпен бірге беруге өтінім
____________________________________________________________________
______________________________________________________________жобаға
(жобаның толық атауын көрсету)
мемлекеттік экологиялық сараптаманы жүргізуді және қоршаған ортаға рұқсатты беруді сұраймын.

10. Научно-исследовательские, изыскательские и другие разработки
10.1
.
Итого
11. Экологическое просвещение и пропаганда
11.1
.
Итого
ВСЕГО:
Приложение 8
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача комплексного экологического разрешения"
Сноска. Приказ дополнен Стандартом в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача комплексного экологического разрешения" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства и его территориальными подразделениями (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателям, а также при обращении на портал:
выдача комплексного экологического разрешения - не более 2 (двух) месяцев со дня его регистрации;
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации пакета документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанный срок дает письменный мотивированный отказ с обоснованием причин отклонения.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – комплексное экологическое разрешение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭПЦ) уполномоченного лица услугодателя.

10. Ғылыми-зерттеу, іздестіру және басқа әзірлемелер
10.1
.
Жиыны
11. Экологиялық ағарту және насихат
11.1
.
Жиыны
БАРЛЫҒЫ:
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 8-қосымша
"Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық стандартпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кешенді экологиялық рұқсатты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
кешенді экологиялық рұқсат беру – оны тіркеген күннен бастап 2 айдан аспау керек;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тіркеген күннен бастап 2 (екі) күн ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолдану мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде бас тарту себептерін негіздей отырып, өтінішті қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап береді.
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін жол берілетін ең көп күту уақыты - 15-минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең көп уақыт – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз және (немесе) электрондық.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – кешенді экологиялық рұқсат не осы мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявка на получение комплексного экологического разрешения по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии заключений государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) проект программы перехода к достижению наилучших доступных технологий;
4) копия договора обязательного экологического страхования для природопользователей, осуществляющих экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности (нотариально засвидетельствованной в случае непредставления оригиналов для сверки).
на портал:
1) заявка на получение комплексного экологического разрешения по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронные копии заключений государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы (в случае отсутствия сведений в информационной системе);
3) электронная копия проекта программы перехода к достижению наилучших доступных технологий;

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден жұмаға дейін қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініш қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
2) порталдың - тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысанда кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім;
2) техникалық меншікті нормативтерді қамтитын эмиссиялар нормативтері жобаларына және қоршаған ортаға әсерді бағалау бойынша бөлімі бар межелі қызмет жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындыларының көшірмелері (ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) қолжетімді озық технологияларға қол жеткізуге ауысу бағдарламаларының жобасы;
4) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын табиғат пайдаланушылар үшін міндетті экологиялық сақтандыру шартының көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
порталға жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электрондық құжат түрінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанда кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім;
2) техникалық меншікті нормативтерді қамтитын эмиссиялар нормативтері жобаларына және қоршаған ортаға әсерді бағалау бойынша бөлімі бар межелі қызмет жобасына мемлекеттік экологиялық және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама қорытындыларының көшірмелері (ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаған жағдайда);
3) қолжетімді озық технологияларға қол жеткізуге ауысу бағдарламаларының жобасы;

4) электронная копия договора обязательного экологического страхования для природопользователей, осуществляющих экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности (нотариально засвидетельствованной в случае непредставления оригиналов для сверки).
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов;
на портал - в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявлении на оказание государственной услуги.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным экологическими законодательствами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучатель имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, а также посредством портала.
В жалобе:

4) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын табиғат пайдаланушылар үшін міндетті экологиялық сақтандыру шартының көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы болмаған жағдайда нотариалды куәландырылған көшірмесі);
Жеке басты куәландыратын құжаттардың, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы, дара кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде Қазақстан Республикасының өзге заңдарымен көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпиялардан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге берген кезде – құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, кеңседе тіркелгені туралы оның көшірмесіне қойылған белгі қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
порталға берген кезде - мемлекетік қызмет көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе "жеке кабинетке" жолданады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері мыналар болып табылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлікке шағым беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда поштамен не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымда:

16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача комплексного
экологического разрешения"
Форма
Заявка
на получение комплексного экологического разрешения
____________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
____________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес проживания физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс
____________________________________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
____________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного объекта)
____________________________________________________________________
Учетный номер природопользователя*
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых осуществляется природопользование:
Таблица 1
Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер промышленной площадки
Наименование промышленной площадки
Область
Район, населенный пункт
Координаты, град. мин. сек.
Занимаемая территория, гектар
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые объемы выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещаемых отходов по годам
Таблица 2
Источники выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух

16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефоны: 8 (7172) 74-08-55, Бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8-800-080-7777.
"Кешенді экологиялық рұқсатты
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның атауы
Кешенді экологиялық рұқсат алуға арналған өтінім
_____________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
_____________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе жеке тұлғаның тұратын мекенжайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс ____________________________________
Өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы ________________________
Табиғат пайдаланушының санаты (өндірістік объектінің қауіптілік класы)
_____________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының есепке алу нөмірі*
_____________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________
2. Табиғат пайдалану жүзеге асырылатын өндірістік алаңдардың орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте
Өндірістік алаңдардың орналасқан жері туралы деректер:
Өндірістік алаңның нөмірі
Өндірістік алаңның атауы
Облыс
Аудан, елді мекен
Координаттары, град. мин. сек.
Алып жатқан аумағы, гектар
ендігі
бойлығы
1
2
3
4
5
6
7
3. Ластаушы заттар шығарындыларның (төгінділерінің) және орналастырылатын қалдықтардың жылдар бойынша сұратылып отырған көлемдері
2-кесте. Атмосфералық ауаға шығарылатын ластаушы заттар шығарындыларының көздері

1) на момент подачи заявки
Параметр
Значение показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года (Киловатт в час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (Киловатт в час)
Потребление энергии на единицу продукции (Киловатт в час единица производимой продукции)
Потребление энергии от альтернативных источников (% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным видам), тонн в единицу производимой продукции
2) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Параметр
Значение показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года (Киловатт в час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (Киловатт в час)
Потребление энергии на единицу продукции (Киловатт в час /единица производимой продукции)
Потребление энергии от альтернативных источников (% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным видам), тонна/единица производимой продукции
Таблица 10
7. Готовность к чрезвычайным ситуациям
Программа действий в условиях чрезвычайной ситуации
Вид чрезвычайной ситуации
Действия по охране окружающей среды и здоровья населения
Ответственный
Таблица 11
8. Сроки и условия внедрения наилучших доступных технологий
Программа перехода к наилучшим доступным технологиям
Внедряемая технология
Планируемый экологический эффект
Срок внедрения
Стоимость (миллионов тенге)
Примечание: * Подтверждение отнесения внедряемых технологий к категории наилучших доступных технологий (ссылка на утвержденный перечень наилучших доступных технологий либо на иную проектную документацию).
9. Предлагаемые условия природопользования:
Настоящим удостоверяем, что условия природопользования будут соответствовать описанным в настоящей заявке.
10. К заявке прилагаются следующие документы:
________________________________________________________________________________
Руководитель
Предприятия ________________       ____________________________________________________
(личная подпись)                         (расшифровка подписи)
Примечание: * учетный номер природопользователя указывается в случае его присвоения.
"_______"______________ 20 __ год
Приложение 9
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов"
Сноска. Приказ дополнен Стандартом в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 27.12.2018 № 537 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" (далее – государственная услуга).

1) өтінім беру сәтіне
Параметр
Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну (негізгі түрлер бойынша), т/өндірілген өнімнің бірлігіне
2) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Параметр
Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну (негізгі түрлер бойынша), т/өндірілген өнімнің бірлігіне
10-кесте
7. Төтенше жағдайларға дайындық
Төтенше жағдайлардағы іс-әрекеттер бағдарламасы
Төтенше жағдайдың түрі
Қоршаған ортаны және халықтың денсаулығын қорғау жөніндегі іс-әрекеттер
Жауапты
11-кесте
8. Ең озық қолжетімді технологияларды енгізудің мерзімдері және шарттары
Ең озық қолжетімді технологияларға көшу бағдарламасы
Енгізілетін технология
Жоспарланатын экологиялық әсер
Енгізу мерзімі
Құны (миллион теңге)
Ескертпе
* Енгізілетін технологияларды ең озық қолжетімді технологиялар санатына жатқызуды растау (ең озық қолжетімді технологиялардың бекітілген тізбесіне немесе мемлекеттік сараптамадан өткен басқа жобалық құжаттамаға сілтеме)
9. Табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
_______________________________________________________________
Осымен табиғат пайдалану шарттары бұл өтінімде сипатталғанға сәйкес болатындығын растаймыз.
10. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кәсіпорын басшысы _______________ __________________________________
(жеке тұлға) (жеке қолы) (қолдың толық жазылуы)
Ескертпе: * берілген жағдайда табиғат пайдаланушының есептік нөмірі көрсетіледі.
"_______"______________ 20 __ жыл
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына 9-қосымша
"Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық стандартпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 27.12.2018 № 537 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
выдача лицензии и приложения к лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Лицензионный сбор за выдачу лицензии на экспорт и импорт опасных отходов осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП).
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Экологиялық реттеу және бақылау комитетімен көрсетеді (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
порталға жүгінген кезден бастап:
лицензия және лицензияға қосымшалар беру – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасы толық емес болған және (немесе) құжаттардың жарамдылық мерзімі өткен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жазбаша уәжді жауап дайындайды.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бастарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi - ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі және сақталады.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушылар) ақылы түрде көрсетiледi.
Лицензия беру үшін лицензиялық алым, қоршаған ортаны қорғау саласында қызмет көрсету және жұмыстарды орындау үшін лицензияны қайта рәсімдеу "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды.
лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі – ЭҮТШ) жүзеге асырылады.

8. График работы:
портала - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при обращении услугополучателя на портал:
для получения лицензии и приложения к лицензии:
заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов в форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 1, 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов в форме, электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, по формам, согласно приложениям 3, 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Союза;
иные документы (сведения), если они определены решением Комиссии, на основании которого введено лицензирование соответствующего товара;
электронная копия документов, о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

8. Порталдың жұмыс графигі - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының порталға жүгінуі кезінде мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
лицензия және лицензияға қосымшалар алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1, 2-қосымшаларындағы нысанға сәйкес қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электронды құжат нысанындағы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3, 4-қосымшаларындағы нысанға сәйкес қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия алу үшін, көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, электронды құжат нысанындағы заңды тұлғаның өтініші;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, оған қосымшалар және (немесе) толықтырулар (бір реттік лицензияға), егер сыртқы сауда шарты болмаған жағдайда, тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
ЭҮТШ арқылы төлеуді есептемегенде, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);
оның негізінде тиісті тауарға лицензиялау енгізілген Комиссия шешімімен егер олар айқындалған болса, өзге де құжаттар (мәліметтер);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі;
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәлiметтерді, ЭҮТШ арқылы төленген туралы көрсетiлетiн қызметтi берушi "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттiк ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде портал арқылы - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
8) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
9) нарушение международных обязательств государств-членов Евразийского экономического союза, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
10) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары);
11) иные основания, предусмотренные актом Комиссии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтінім беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес мәліметтердің болуы;
4) өтініш беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген қызмет түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда;
7) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда;
8) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
9) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің лицензиясы талап етілетін шартты (келісімшартты) орындау нәтижесінде туындауы мүмкін халықаралық міндеттемелерді бұзу;
10) квоталардың, сондай-ақ тарифтік квотаның сарқылуы немесе олардың болмауы (квоталанған тауарларға лицензия рәсімдеген жағдайда);
11) Комиссия актісімен көзделген өзге де негіздер.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
5) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
6) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов"
1. Заявление №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГТ |
3. Тип лицензии| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна назначения |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт опасных отходов"
1. Заявление №
3. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Покупатель
7. Страна отправления |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов"
1. Заявление №
3. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ|
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ТС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись, дата
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт опасных
отходов"
Форма
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта опасных отходов и перечень документов, подтверждающих соответствие им
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие им*
Примечание
1
2
3
4
При экспорте и импорте опасных отходов
1
Наличие согласия уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся отходы, в соответствии с Базельской конвенцией
Согласие (в письменной форме) уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся опасные отходы и (или) через территорию которого перемещаются опасные отходы в соответствии с Базельской конвенцией
В случае вывоза опасных отходов
2
Наличие сделки и (или) намерения, иного отчуждения между сторонами
Копия контракта (договора) между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара
В случае, если заявитель выступает посредником
3
Обеспечение безопасной транспортировки
Копия контракта (ов) (договора (ов)) на перевозку
4
Наличие производственной базы, соответствующей экологическим требованиям
Копия заключения государственной экологической экспертизы
5
Наличие сделки о безопасном использовании отходов
Копия контракта между экспортером (импортером) и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов
6
Наличие уведомления о трансграничной перевозке в соответствии требованиями Базельской конвенции
Уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с Базельской конвенцией
в 3 (трех) экземплярах
7
Наличие документа о перевозке
Документ о перевозке отходов в соответствии с требованиями Базельской конвенции
в 3 (трех) экземплярах
8
Наличие технических (технологических) возможностей для использования ввозимых отходов
Информация о наличии технических (технологических) возможностей для использования опасных отходов (выписка из технологического регламента, подтверждающая возможность использования опасных отходов в качестве сырья, или иной документ, подтверждающий вовлечение их в использование, не допускающее образование иных опасных отходов или их остатков)
В случае ввоза опасных отходов
9
Наличие договора страхования, выдаваемого страхователю страховщиком в соответствии с Базельской конвенции
Копия документа, подтверждающего покрытие страхованием, залогом или иной гарантией при трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с законодательством и Базельской конвенцией
10
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности в области использования отходов
Копия лицензии на осуществления вида деятельности по использованию отходов
Приложение 10
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 15.03.2017 № 96 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт оказания государственной услуги
"Предоставление экологической информации"

14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін жеке тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел|
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісім-шарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатып алушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. КК.АА.ЖЖЖЖ. бастап КК.АА.ЖЖЖЖ дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. КО СЭҚ ТН тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
Қолы, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
№ п/п
Біліктілік талаптары
Оларға сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импорты кезінде
1
Базель конвенциясына сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін мемлекеттің қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органы келісімінің болуы
Базель конвенциясына сәйкес аумағына қалдықтар әкелінетін және (немесе) оның аумағы арқылы өткізілетін мемлекеттің қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органының келісімі (жазбаша түрде)
Қауіпті қалдықтар әкетілген жағдайда
2
Тараптарарасындағымәміленіңжәне (немесе) ниеттің, өзгеиеліктеншығарудыңболуы
Экспорттаушы мен өндіруші немесе импорттаушы мен тауарды тұтынушы арасындағы келісім шарттардың (шарттардың) көшірмесі
Тапсырыс беруші делдал болып әрекет еткен жағдайда
3
Қауіпсіз тасымалдауды қамтамасыз ету
Тасымалдауға берілген келісімшарттың (шарттың) көшірмесі
4
Экологиялық талаптарға сәйкес келетін өндірістік базаның болуы
Мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының көшірмесі
5
Қалдықтарды қауіпсіз қолдану туралы келісімнің болуы
Жауапты экспорттаушы мен тұлғаның арасындағы осы қалдықтарды қолданудың экологиялық қауіпсіздігі айтылған қалдықтарды жоюға келісімшарттың көшірмесі
6
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау жөніндегі хабарламаның болуы
Базель конвенциясына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау жөніндегі хабарлама
Үш данада
7
Тасымалдау туралы құжаттың болуы
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес тасымалдау туралы құжат
Үш данада
8
Әкелінетін қалдықтарды қолдану үшін техникалық (технологиялық) мүмкіндіктердің болуы
Әкелінетін қалдықтарды қолдану үшін техникалық (технологиялық) мүмкіндіктердің бар екені туралы ақпарат (қауіпті қалдықтарды шикізат ретінді пайдаланау мүмкіндігін растайтын технологиялық регламенттен көшірме немесе оларды қауіпті қалдықтарды немесе олардың қалдықтарының қалыптасуына жол жіберілмейтін, пайдалануға тартылуын растайтын өзге құжат)
Қауіпті қалдықтар әкелінген жағдайда
9
Базель конвенциясына сәйкес сақтанушының сақтандырушыға беретін шарттың болуы
Базель конвенциясының заңнамасына сәйкес қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау кезінде сақтандырумен, кепілмен немесе кепілдікпен табылғанын растайтын құжаттың көшірмесі
10
Қалдықтарды қолдану саласындағы тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Қалдықтарды қолдану бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
10-қосымша
"Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 15.03.2017 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление экологической информации" (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов:
услугодателю – в течение 10 рабочих дней;
в филиалы Государственной корпорации, расположенные в городе Астана - в течение 10 рабочих дней;
для других филиалов Государственной корпорации – в течение 10 рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем услугодателю - 20 минут, в Государственную корпорацию - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя -10 минут, в Государственной корпорации – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: экологическая информация.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе, физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги устанавливается с 9-00 часов до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 часов до 14-30 часов.
2) Государственной корпорации - с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезден бастап:
Көрстілетін қызметті берушіге- 10 күнтізбелік күнаралығында;
Мемлекеттік корпорацияның Астана қаласында орналасқан филиалдарына– 10 күнтізбелік күн аралығында;
Мемлекеттік корпорацияның басқа филиалдарына – 10 күнтізбелік күн аралығында.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш берген күн көрсетілетін мемлекеттік қызметтің мерзіміне кірмейді;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті алушының құжаттарды тапсыру үшін күтуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыты– 20 минут, Мемлекеттік корпорацияда –15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: қағаз.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі: экологиялық ақпарат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсынудың нысаны: қағаз.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі- көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – сенбіге дейін қоса алғанда бекітілген жұмыс тәртібіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз "электрондық кезек" тәртібімен үзеге асады, "электрондық үкімет" веб-порталының көмегімен электрондық кезекті брондауға болады.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя либо его уполномоченного представителя по нотариально заверенной доверенности:
1) к услугодателю:
заявление о предоставлении экологической информации по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) в Государственную корпорацию:
заявление о предоставлении экологической информации по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности).
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник Государственной корпорации получает из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронную копию заявления.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
10. Основаниями отказа в оказании государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю, являются:
1) услугодатель не располагает запрашиваемой экологической информацией государственный орган, в который направлена просьба, не располагает запрашиваемой экологической информацией;
2) просьба является явно необоснованной или сформулирована в слишком общем виде;
3) просьба касается материалов, находящихся на заключительном этапе их подготовки, или внутренней переписки государственных органов и между ними, когда такое исключение предусматривается национальным законодательством или сложившейся практикой, при этом учитывается заинтересованность общественности в получении такой информации;

9. Қызметті алушының немесе оның нотариалды куәландырылған сенімхат бойыншауәкілетті өкілінің өтініші бойынша мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы стандарттың 1- қосымшасына сәйкес экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш;
2) Мемлекеттік корпорацияға:
осы стандарттың 1- қосымшасына сәйкес экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш;
жеке тұлға үшін - жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі).
Жеке басты куәландыратын құжаттарлың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттарының мәліметтерін Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызмет беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттардың электрондық көшірмелерін жасайды.
Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілмесе қызмет беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет алушыдан ақпарат жүйесіндегі заңмен қорғалатын құпияны пайдалануға келісім алады.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын болған құжаттарды беру, көрсетілетін қызметті жеке басын куәландыратын құжат көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат алушы (немесе оның сенімхат бойынша нотариалды куәландырылған өкілі ) негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация бір ай ішінде нәтижені сақтауды жүзеге асырады, содан кейін әрі қарай оларды сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырады. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұранысы бойынша бір жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті беруші дайын болған құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
10. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті беруші жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті берушіде сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмауы, өтiнiш жiберiлген мемлекеттiк органда сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмауы;
2) өтініш айқын негізсіз болуы немесе тым жалпылама түрде тұжырымдалуы;
3) өтініш әзірлеудің ақырғы кезеңінде немесе мемлекеттік органдардың ішкі хат жазысуларында және олардың арасында тұрған, ұлттық заңнамада немесе қалыптасқан практикада мұндай жағдай көзделген материалдарға қатысты болса, экологиялық ақпарат беру туралы өтініштен бас тартылуы мүмкін, бұл орайда жұртшылықтың мұндай ақпарат алуға мүдделілігі ескеріледі;

4) разглашение такой информации отрицательно повлияет на:
конфиденциальность работы государственных органов в тех случаях, когда такая конфиденциальность предусматривается национальным законодательством;
международные отношения, национальную оборону или государственную безопасность;
отправление правосудия возможность для лиц подвергаться справедливому судебному разбирательству или способность государственных органов проводить расследование уголовного или дисциплинарного характера;
конфиденциальность коммерческой и промышленной информации в тех случаях, когда такая конфиденциальность охраняется законом в целях защиты законных экономических интересов. В этих рамках информация о выбросах, относящаяся к охране окружающей среды, подлежит раскрытию;
права интеллектуальной собственности.
5) конфиденциальность личных данных и/или архивов, касающихся физического лица, когда соответствующее лицо не дало согласия на представление такой информации общественности в соответствии с положениями национального законодательства;
6) интересы третьей стороны, представившей запрашиваемую информацию, если эта сторона не связана правовым обязательством поступать подобным образом, или если на эту сторону не может быть возложено такое обязательство, и в тех случаях, когда эта сторона не дает согласия на разглашение материала;
7) окружающую среду, к которой относится эта информация, например места размножения редких видов.
Основанием отказа в оказании государственной услуги при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию, является представление услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному подпунктом 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, в этом случае работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпораций и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя либо Министерства в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;

4) мұндай ақпаратты жария ету мыналарға:
құпиялылық ұлттық заңнамамен қарастырылған кездегі, мемлекеттік органдар жұмысының құпиялылығына;
халықаралық қатынастарға, ұлттық қорғанысқа немесе мемлекеттікқауіпсіздікке;
сот әділдігін жасауға, адамдарға әділетті сот тергеуін жүргізу мүмкіндігіне немесе органдардың қылмыстық немесе тәртіптік сипаттағы тергеу жүргізу қабілетіне;
заңды экономикалық мүдделерді қорғау мақсатында коммерциялық және өнеркәсіптік ақпараттың жасырылуына. Бұл шеңберде қоршаған ортаны қорғауға қатысты шығарындылар туралы ақпарат ашып көрсетілуі тиіс;
зияткерлік меншік құқықтарына.
5) ұлттық заңнама ережелеріне сәйкес жұртшылыққа мұндай ақпарат беруге тиісті адам келісім бермеген кезде жеке адамға қатысты жеке деректердің және/немесе мұрағаттардың құпиялылығына;
6) егер бұл тарап бұлайша әрекет жасауға құқықтық міндеттемемен байланысты болмаса немесе егер бұл тарапқа мұндай міндеттеме жүктелуі мүмкін болмаса және бұл тарап материалды жария етуге келісім бермесе, сұрау салынған ақпаратты берген үшінші тараптың мүдделеріне;
7) осы ақпартат қоршаған ортаға, мысалы, сирек кездесетін түрлердің өсіп-өнетін орындарынатеріс әсер етеді
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағы 2) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкесМемлекеттік корпорацияға құжаттар жиынтығын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері осы мемлекеттік қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта бойынша, портал арқылы немесе жұмыс күндері қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қабылданады.
Шағымда:
1) жеке тұлға - оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;

2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства или Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Подтверждением принятия жалобы в Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется на интернет-ресурс Государственной корпорации, указанный в подпункте 3) пункта 14 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе через Государственную корпорацию
13. Услугополучателям, имеющим нарушения здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт - центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан - www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";

2) заңды тұлға - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке қол қоюы керек.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні, тапсырылған шағымға жауапты алу орнымен мерзімі көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Мемлекеттік корпорация кеңсесінде қолма қол және поштамен жіберілген шағымды тіркеу (шағымның немесе шағымға ілеспе хаттың екінші данасында мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады) оны қабылдауды растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағы 3) тармақшасында көрсетілген Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсынажіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету,оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Адамның тыныс-тіршілігін шектейтін организм функцияларының үнемі нашарлауы салдарынан денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылар 1414, 8 800 080 7777 - бірыңғай байланыс орталығы арқылы жүгінген кезде, олардың мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қажеттілігі болған жағдайда тұрғылықты жеріне бара отырып, Мемлекеттік корпорация қызметкері қабылдайды.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет сайты - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде;

2) интернет-ресурсе услугодателя: www.ecogosfond.kz раздел "Государственная услуга";
3) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.goscorp.kz;
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 58 00 58, 119 и Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Форма
Генеральному директору
РГП на ПХВ "Информационно-
аналитический центр охраны окружающей
среды"
______________________________________
(фамилия и инициалы)
от ____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
в случае подачи юридическим лицом
необходимо указать наименование)
ИИН/БИН_____________________________
адрес:_________________________________
тел.___________________________________
Заявление
о предоставлении экологической информации
Прошу предоставить следующую экологическую информацию:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата: " " ___________ 20___год
Подпись: ________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Форма
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел №__ филиала Некоммерческого акционерного
общества "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги
__________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ____________________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________________;
3) ____________________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             подпись
(работника Государственной корпорации)
Исполнитель ____________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон_________________________________________________
Получил: ________________________________________ / ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 11
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 23 апреля 2015 года № 301
Стандарт государственной услуги
"Регистрация паспортов опасных отходов"
Сноска. Приложение 11 исключено приказом Министра энергетики РК от 26.12.2016 № 563 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) Қызмет берушінің интернет-ресурсы: www.ecogosfond.kz, бөлім "Мемлекеттік қызмет";
3) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында: www.goscorp.kz;
15. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметтерінің байланыс телефондары 8 (7172) 58 00 58, 119 және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Экологиялық ақпаратты беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
ШЖҚ "Қоршаған ортаны
қорғаудың ақпараттық-талдау
орталығы" республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының Бас
директорына
______________________
(Аты-жөні)
______________________
(тегі мен аты-жөні (бар болса),
заңды тұлға берген жағдайда
атауын көрсету қажет )
ЖСН/БСН___________________
Мекенжайы__________________
Телефоны___________________
Экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш
Мынадай экологиялық ақпаратты беруді сұраймын:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мен ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәлiметтердi пайдалануға келісемін.
Күні: "____" ___________20__ж.
Қолы: ______________________
Экологиялық ақпаратты беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалының №___ бөлімі ( мекенжайын көрсету), Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында қарастырылған тізбеге сәйкес, ________________________құжаттардың толық пакетінің болмауына байланысты, Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Болмаған құжаттардың атауы:
1) ______________________________________________
2) ______________________________________________
3) ______________________________________________
Осы қолхат әрбір тарап үшін біреуден, 2 данада жасалды.
____________________________ ________________________
(Мемлекеттік корпорация                  ( қолы)
қызметкерінің) аты-жөні
Орындаушы:___________________________
Аты-жөні (болған жағдайда)
Телефоны_____________________
Алдым: _________________________________ / _____________________________
Аты-жөні (болған жағдайда) / көрсетілетін қызмет алушының қолы
"____" ___________20__ж.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 23 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
11-қосымша
"Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 26.12.2016 № 563 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.