Об утверждении положений о районных (городских) управлениях юстиции Департаментов юстиции областей, городов Астана и Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 243. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2015 года № 11237. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 мая 2017 года № 530 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.05.2017 № 530 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 4-1 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение Управления юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение Управления юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Положение Управления юстиции района Есиль Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Положение Управления юстиции Алмалинского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Положение Управления юстиции Ауэзовского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Положение Управления юстиции Бостандыкского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Положение Управления юстиции Жетысуского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Положение Управления юстиции Медеуского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Положение Управления юстиции Турксибского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Положение Управления юстиции Алатауского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы әділет департаменттерінің аудандық (қалалық) әділет басқармалары туралы ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 243 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 мамырда № 11237 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 11 мамырдағы № 530 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.05.2017 № 530 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-1-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Алматы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
2) осы бұйрықтың 2–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Сарыарқа аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
3) осы бұйрықтың 3–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің Есіл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
4) осы бұйрықтың 4–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Алмалы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
5) осы бұйрықтың 5–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Әуезов аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
6) осы бұйрықтың 6–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Бостандық аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
7) осы бұйрықтың 7–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Жетiсу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
8) осы бұйрықтың 8–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Медеу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
9) осы бұйрықтың 9–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Алматы қаласы Әдiлет департаментiнің Түрксіб аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
10) осы бұйрықтың 10–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы қаласы Әділет департаментінің Алатау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

11) Положение Управления юстиции Наурызбайского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Положение Управления юстиции Аккольского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Положение Управления юстиции Аршалынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Положение Управления юстиции Атбасарского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) Положение Управления юстиции Астраханского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) Положение Управления юстиции Буландинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) Положение Управления юстиции Егиндыкольского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) Положение Управления юстиции Ерейментауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) Положение Управления юстиции Енбекшильдерского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) Положение Управления юстиции Есильского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) Положение Управления юстиции Жаркаинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) Положение Управления юстиции Жаксынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) Положение Управления юстиции Зерендинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) Положение Управления юстиции Коргалжынского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 24 к настоящему приказу;

11) осы бұйрықтың 11–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы қаласы Әділет департаментінің Наурызбай аудандық әділет басқармасының ережесі;
12) осы бұйрықтың 12–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Ақкөл аудандық әдiлет басқармасы;
13) осы бұйрықтың 13–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Аршалы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
14) осы бұйрықтың 14–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Атбасар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
15) осы бұйрықтың 15–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Астрахан аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
16) осы бұйрықтың 16–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Бұланды аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
17) осы бұйрықтың 17–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Егіндiкөл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
18) осы бұйрықтың 18–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Ерейментау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
19) осы бұйрықтың 19–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Еңбекшiлдер аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
20) осы бұйрықтың 20–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысының Әдiлет департаменті Есiл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
21) осы бұйрықтың 21–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әділет департаментiнің Жарқайың аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
22) осы бұйрықтың 22–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Жақсы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
23) осы бұйрықтың 23–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Зерендi аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
24) осы бұйрықтың 24–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Қорғалжын аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

25) Положение Управления юстиции города Степногорска Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) Положение Управления юстиции Сандыктауского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 26 к настоящему приказу;
27) Положение Управления юстиции Целиноградского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) Положение Управления юстиции Шортандинского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) Положение Управления юстиции Бурабайского района Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) Положение Управления юстиции города Кокшетау Департамента юстиции Акмолинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) Положение Управления юстиции Айтекебийского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) Положение Управления юстиции Алгинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) Положение Управления юстиции Байганинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) Положение Управления юстиции Иргизского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) Положение Управления юстиции Каргалинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) Положение Управления юстиции Кобдинского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) Положение Управления юстиции Мартукского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) Положение Управления юстиции Мугалжарского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 38 к настоящему приказу;

25) осы бұйрықтың 25–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Степногор қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
26) осы бұйрықтың 26–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Сандықтау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
27) осы бұйрықтың 27–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментінің Целиноград аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
28) осы бұйрықтың 28–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Ақмола облысы Әдiлет департаментінің Шортанды аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
29) осы бұйрықтың 29–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментінің Бурабай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
30) осы бұйрықтың 30–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Ақмола облысы Әдiлет департаментiнің Көкшетау қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
31) осы бұйрықтың 31–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Әйтеке би аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
32) осы бұйрықтың 32–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Алға аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
33) осы бұйрықтың 33–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Байғанин аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
34) осы бұйрықтың 34–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ырғыз аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
35) осы бұйрықтың 35–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қарғалы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
36) осы бұйрықтың 36–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Қобда аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
37) осы бұйрықтың 37–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мәртөк аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
38) осы бұйрықтың 38–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мұғалжар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

39) Положение Управления юстиции Темирского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) Положение Управления юстиции Уилского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 40 к настоящему приказу;
41) Положение Управления юстиции Хромтауского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 41 к настоящему приказу;
42) Положение Управления юстиции Шалкарского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 42 к настоящему приказу;
43) Положение Управления юстиции города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) Положение Управления юстиции Аксуского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 44 к настоящему приказу;
45) Положение Управления юстиции Алакольского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 45 к настоящему приказу;
46) Положение Управления юстиции Балхашского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 46 к настоящему приказу;
47) Положение Управления юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 47 к настоящему приказу;
48) Положение Управления юстиции Енбикшиказахского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 48 к настоящему приказу;
49) Положение Управления юстиции Ескельдинского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 49 к настоящему приказу;
50) Положение Управления юстиции Илийского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 50 к настоящему приказу;
51) Положение Управления юстиции Карасайского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 51 к настоящему приказу;
52) Положение Управления юстиции Каратальского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 52 к настоящему приказу;

39) осы бұйрықтың 39–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Темір аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
40) осы бұйрықтың 40–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ойыл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
41) осы бұйрықтың 41–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Хромтау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
42) осы бұйрықтың 42–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Шалқар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
43) осы бұйрықтың 43–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Ақтөбе қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
44) осы бұйрықтың 44–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментiнің Ақсу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
45) осы бұйрықтың 45–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментінің Алакөл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
46) осы бұйрықтың 46–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментiнің Балқаш аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
47) осы бұйрықтың 47–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Алматы облысы Әдiлет департаментiнің Жамбыл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
48) осы бұйрықтың 48–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментiнің Еңбекшiқазақ аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
49) осы бұйрықтың 49–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Алматы облысы Әдiлет департаментінің Ескелдi аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
50) осы бұйрықтың 50–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментінің Iле аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
51) осы бұйрықтың 51–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Алматы облысы Әдiлет департаментінің Қарасай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
52) осы бұйрықтың 52–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Қаратал аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

53) Положение Управления юстиции Кербулакского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 53 к настоящему приказу;
54) Положение Управления юстиции Коксуского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 54 к настоящему приказу;
55) Положение Управления юстиции Райымбекского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 55 к настоящему приказу;
56) Положение Управления юстиции Панфиловского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 56 к настоящему приказу;
57) Положение Управления юстиции Саркандского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 57 к настоящему приказу;
58) Положение Управления юстиции Талгарского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 58 к настоящему приказу;
59) Положение Управления юстиции Уйгурского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 59 к настоящему приказу;
60) Положение Управления юстиции города Капшагая Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 60 к настоящему приказу;
61) Положение Управления юстиции города Текели Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 61 к настоящему приказу;
62) Положение Управления юстиции города Талдыкоргана Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 62 к настоящему приказу;
63) Положение Управления юстиции Жылыойского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 63 к настоящему приказу;
64) Положение Управления юстиции Махамбетского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 64 к настоящему приказу;
65) Положение Управления юстиции Исатайского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 65 к настоящему приказу;
66) Положение Управления юстиции Кызылкогинского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 66 к настоящему приказу;

53) осы бұйрықтың 53–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Кербұлақ аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
54) осы бұйрықтың 54–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Көксу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
55) осы бұйрықтың 55–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Райымбек аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
56) осы бұйрықтың 56–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Панфилов аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
57) осы бұйрықтың 57–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Сарқан аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
58) осы бұйрықтың 58–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Талғар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
59) осы бұйрықтың 59–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Ұйғыр аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
60) осы бұйрықтың 60–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Қапшағай қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
61) осы бұйрықтың 61–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Текелі қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
62) осы бұйрықтың 62–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Алматы облысы Әділет департаментінің Талдықорған қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
63) осы бұйрықтың 63–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Жылыой аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
64) осы бұйрықтың 64–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Махамбет аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
65) осы бұйрықтың 65–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Исатай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
66) осы бұйрықтың 66–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Қызылқоға аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

67) Положение Управления юстиции Индерского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 67 к настоящему приказу;
68) Положение Управления юстиции Макатского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 68 к настоящему приказу;
69) Положение Управления юстиции Курмангазинского района Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 69 к настоящему приказу;
70) Положение Управления юстиции города Атырау Департамента юстиции Атырауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 70 к настоящему приказу;
71) Положение Управления юстиции Акжаикского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 71 к настоящему приказу;
72) Положение Управления юстиции Бурлинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 72 к настоящему приказу;
73) Положение Управления юстиции Сырымского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 73 к настоящему приказу;
74) Положение Управления юстиции Жангалинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 74 к настоящему приказу;
75) Положение Управления юстиции Жанибекского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 75 к настоящему приказу;
76) Положение Управления юстиции Зеленовского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 76 к настоящему приказу;
77) Положение Управления юстиции Казталовского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 77 к настоящему приказу;
78) Положение Управления юстиции Таскалинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 78 к настоящему приказу;
79) Положение Управления юстиции Бокейординского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 79 к настоящему приказу;
80) Положение Управления юстиции Теректинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 80 к настоящему приказу;

67) осы бұйрықтың 67–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Индер аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
68) осы бұйрықтың 68–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Мақат аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
69) осы бұйрықтың 69–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Құрманғазы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
70) осы бұйрықтың 70–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Атырау облысы Әділет департаментінің Атырау қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
71) осы бұйрықтың 71–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ақжайық аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
72) осы бұйрықтың 72–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бөрлі аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
73) осы бұйрықтың 73–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Сырым аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
74) осы бұйрықтың 74–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жаңақала аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
75) осы бұйрықтың 75–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жәнібек аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
76) осы бұйрықтың 76–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зеленов ауданы әдiлет басқармасының ережесі;
77) осы бұйрықтың 77–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Казталов аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
78) осы бұйрықтың 78–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тасқала аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
79) осы бұйрықтың 79–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бөкей ордасы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
80) осы бұйрықтың 80–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Теректі аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

81) Положение Управления юстиции Каратобинского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 81 к настоящему приказу;
82) Положение Управления юстиции Чингирлауского района Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 82 к настоящему приказу;
83) Положение Управления юстиции города Уральска Департамента юстиции Западно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 83 к настоящему приказу;
84) Положение Управления юстиции Байзакского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 84 к настоящему приказу;
85) Положение Управления юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 85 к настоящему приказу;
86) Положение Управления юстиции Жуалынского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 86 к настоящему приказу;
87) Положение Управления юстиции Кордайского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 87 к настоящему приказу;
88) Положение Управления юстиции района Турара Рыскулова Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 88 к настоящему приказу;
89) Положение Управления юстиции Меркенского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 89 к настоящему приказу;
90) Положение Управления юстиции Мойынкумского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 90 к настоящему приказу;
91) Положение Управления юстиции Сарысуского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 91 к настоящему приказу;
92) Положение Управления юстиции Таласского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 92 к настоящему приказу;
93) Положение Управления юстиции Шуского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 93 к настоящему приказу;
94) Положение Управления юстиции города Тараза Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 94 к настоящему приказу;

81) осы бұйрықтың 81–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Қаратөбе аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
82) осы бұйрықтың 82–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Батыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шыңғырлау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
83) осы бұйрықтың 83–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Батыс Қазақстан облысының Әдiлет департаменті Орал қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
84) осы бұйрықтың 84–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Байзақ аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
85) осы бұйрықтың 85–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Жамбыл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
86) осы бұйрықтың 86–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Жуалы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
87) осы бұйрықтың 87–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Қордай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
88) осы бұйрықтың 88–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Тұрар Рысқұлов аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
89) осы бұйрықтың 89–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Мерке аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
90) осы бұйрықтың 90–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Мойынқұм аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
91) осы бұйрықтың 91–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Сарысу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
92) осы бұйрықтың 92–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Талас аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
93) осы бұйрықтың 93–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Шу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
94) осы бұйрықтың 94–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Тараз қалалық әдiлет басқармасының ережесі;

95) Положение Управления юстиции города Сарани Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 95 к настоящему приказу;
96) Положение Управления юстиции города Темиртау Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 96 к настоящему приказу;
97) Положение Управления юстиции города Шахтинска Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 97 к настоящему приказу;
98) Положение Управления юстиции Абайского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 98 к настоящему приказу;
99) Положение Управления юстиции Бухар-Жырауского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 99 к настоящему приказу;
100) Положение Управления юстиции Каркаралинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 100 к настоящему приказу;
101) Положение Управления юстиции Нуринского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 101 к настоящему приказу;
102) Положение Управления юстиции Осакаровского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 102 к настоящему приказу;
103) Положение Управления юстиции города Балхаша Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 103 к настоящему приказу;
104) Положение Управления юстиции Актогайского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 104 к настоящему приказу;
105) Положение Управления юстиции Жанааркинского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 105 к настоящему приказу;
106) Положение Управления юстиции Улытауского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 106 к настоящему приказу;
107) Положение Управления юстиции Шетского района Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 107 к настоящему приказу;
108) Положение Управления юстиции города Жезказгана Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 108 к настоящему приказу;

95) осы бұйрықтың 95–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Саран қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
96) осы бұйрықтың 96–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментінің Темiртау қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
97) осы бұйрықтың 97–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Шахтинск қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
98) осы бұйрықтың 98–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Абай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
99) осы бұйрықтың 99–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Бұқар жырау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
100) осы бұйрықтың 100–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Қарқаралы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
101) осы бұйрықтың 101–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментінің Нұра аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
102) осы бұйрықтың 102–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Осакаров аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
103) осы бұйрықтың 103–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Балқаш қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
104) осы бұйрықтың 104–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Ақтоғай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
105) осы бұйрықтың 105–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Жаңаарқа аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
106) осы бұйрықтың 106–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Ұлытау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
107) осы бұйрықтың 107–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментінің Шет аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
108) осы бұйрықтың 108–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Жезқазған қалалық әдiлет басқармасының ережесі;

109) Положение Управления юстиции города Сатпаева Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 109 к настоящему приказу;
110) Положение Управления юстиции города Каражала Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 110 к настоящему приказу;
111) Положение Управления юстиции города Караганды Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 111 к настоящему приказу;
112) Положение Управления юстиции города Приозерск Департамента юстиции Карагандинской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 112 к настоящему приказу;
113) Положение Управления юстиции Алтынсаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 113 к настоящему приказу;
114) Положение Управления юстиции Амангельдинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 114 к настоящему приказу;
115) Положение Управления юстиции Аулиекольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 115 к настоящему приказу;
116) Положение Управления юстиции Денисовского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 116 к настоящему приказу;
117) Положение Управления юстиции Жангильдинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 117 к настоящему приказу;
118) Положение Управления юстиции Житикаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 118 к настоящему приказу;
119) Положение Управления юстиции Камыстинского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 119 к настоящему приказу;
120) Положение Управления юстиции Карабалыкского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 120 к настоящему приказу;
121) Положение Управления юстиции Карасуского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 121 к настоящему приказу;
122) Положение Управления юстиции Костанайского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 122 к настоящему приказу;

109) осы бұйрықтың 109–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Сәтбаев қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
110) осы бұйрықтың 110–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Қаражал қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
111) осы бұйрықтың 111–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қарағанды облысы Әдiлет департаментiнің Қарағанды қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
112) осы бұйрықтың 112–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қарағанды облысы Әділет департаментінің Приозерск қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
113) осы бұйрықтың 113–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әділет департаментiнің Алтынсарин аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
114) осы бұйрықтың 114–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Амангелдi аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
115) осы бұйрықтың 115–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Қостанай облысының Әдiлет департаментi Әулиекөл аудандық әдiлет басқармасы;
116) осы бұйрықтың 116–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Денисов ауданы әдiлет басқармасының ережесі;
117) осы бұйрықтың 117–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Жангелді аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
118) осы бұйрықтың 118–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Жiтiқара аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
119) осы бұйрықтың 119–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Қамысты аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
120) осы бұйрықтың 120–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Қарабалық аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
121) осы бұйрықтың 121–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Қарасу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
122) осы бұйрықтың 122–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Қостанай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

123) Положение Управления юстиции Мендыкаринского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 123 к настоящему приказу;
124) Положение Управления юстиции Наурзумского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 124 к настоящему приказу;
125) Положение Управления юстиции Сарыкольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 125 к настоящему приказу;
126) Положение Управления юстиции Тарановского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 126 к настоящему приказу;
127) Положение Управления юстиции Узункольского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 127 к настоящему приказу;
128) Положение Управления юстиции Федоровского района Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 128 к настоящему приказу;
129) Положение Управления юстиции города Аркалыка Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 129 к настоящему приказу;
130) Положение Управления юстиции города Лисаковска Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 130 к настоящему приказу;
131) Положение Управления юстиции города Рудного Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 131 к настоящему приказу;
132) Положение Управления юстиции города Костаная Департамента юстиции Костанайской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 132 к настоящему приказу;
133) Положение Управления юстиции Аральского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 133 к настоящему приказу;
134) Положение Управления юстиции Казалинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 134 к настоящему приказу;
135) Положение Управления юстиции Кармакшинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 135 к настоящему приказу;
136) Положение Управления юстиции Жалагашского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 136 к настоящему приказу;

123) осы бұйрықтың 123–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Меңдiқара аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
124) осы бұйрықтың 124–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Наурызым аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
125) осы бұйрықтың 125–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Сарыкөл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
126) осы бұйрықтың 126–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Таран аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
127) осы бұйрықтың 127–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Ұзынкөл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
128) осы бұйрықтың 128–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Федоров аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
129) осы бұйрықтың 129–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Арқалық қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
130) осы бұйрықтың 130–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментінің Лисаковск қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
131) осы бұйрықтың 131–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әдiлет департаментiнің Рудный қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
132) осы бұйрықтың 132–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қостанай облысы Әділет департаментiнің Қостанай қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
133) осы бұйрықтың 133–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қызылорда облысы Әділет департаментiнің Арал аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
134) осы бұйрықтың 134–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қызылорда облысы Әдiлет департаментінің Қазалы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
135) осы бұйрықтың 135–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қызылорда облысы Әдiлет департаменті Қармақшы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
136) осы бұйрықтың 136–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қызылорда облысы Әдiлет Департаментінің Жалағаш аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

137) Положение Управления юстиции Сырдарьинского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 137 к настоящему приказу;
138) Положение Управления юстиции Шиелийского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 138 к настоящему приказу;
139) Положение Управления юстиции Жанакорганского района Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 139 к настоящему приказу;
140) Положение Управления юстиции города Байконыра Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 140 к настоящему приказу;
141) Положение Управления юстиции города Кызылорды Департамента юстиции Кызылординской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 141 к настоящему приказу;
142) Положение Управления юстиции города Жанаозена Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 142 к настоящему приказу;
143) Положение Управления юстиции Бейнеуского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 143 к настоящему приказу;
144) Положение Управления юстиции Тупкараганского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 144 к настоящему приказу;
145) Положение Управления юстиции Каракиянского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 145 к настоящему приказу;
146) Положение Управления юстиции Мангистауского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 146 к настоящему приказу;
147) Положение Управления юстиции Мунайлинского района Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 147 к настоящему приказу;
148) Положение Управления юстиции города Актау Департамента юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 148 к настоящему приказу;
149) Положение Управления юстиции города Арыса Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 149 к настоящему приказу;
150) Положение Управления юстиции города Кентау Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 150 к настоящему приказу;

137) осы бұйрықтың 137–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қызылорда облысы Әдiлет департаментінің Сырдария аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
138) осы бұйрықтың 138–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қызылорда облысы Әдiлет департаментiнің Шиелi аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
139) осы бұйрықтың 139–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Қызылорда облысы Әдiлет департаментiнің Жаңақорған аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
140) осы бұйрықтың 140–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қызылорда облысы Әдiлет департаментінің Байқоңыр қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
141) осы бұйрықтың 141–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Қызылорда облысы Әдiлет департаментінің Қызылорда қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
142) осы бұйрықтың 142–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Маңғыстау облысы Әділет департаментінің Жаңаөзен қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
143) осы бұйрықтың 143–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Маңғыстау облысы Әдiлет департаментінің Бейнеу аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
144) осы бұйрықтың 144–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Маңғыстау облысы Әділет департаментінің Түпқараған аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
145) осы бұйрықтың 145–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнің Маңғыстау облысы Әдiлет департаментiнің Қарақия аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
146) осы бұйрықтың 146–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Маңғыстау облысы Әдiлет департаментінің Маңғыстау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
147) осы бұйрықтың 147–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы Әділет департаментінің Мұнайлы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
148) осы бұйрықтың 148–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Маңғыстау облысы Әділет департаментінің Ақтау қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
149) осы бұйрықтың 149–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Арыс қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
150) осы бұйрықтың 150–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Кентау қалалық әдiлет басқармасының ережесі;

151) Положение Управления юстиции города Туркестана Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 151 к настоящему приказу;
152) Положение Управления юстиции Байдибекского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 152 к настоящему приказу;
153) Положение Управления юстиции Казыгуртского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 153 к настоящему приказу;
154) Положение Управления юстиции Мактааральского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 154 к настоящему приказу;
155) Положение Управления юстиции Ордабасинского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 155 к настоящему приказу;
156) Положение Управления юстиции Отрарского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 156 к настоящему приказу;
157) Положение Управления юстиции Сайрамского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 157 к настоящему приказу;
158) Положение Управления юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 158 к настоящему приказу;
159) Положение Управления юстиции Созакского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 159 к настоящему приказу;
160) Положение Управления юстиции Толебийского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 160 к настоящему приказу;
161) Положение Управления юстиции Тюлькубасского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 161 к настоящему приказу;
162) Положение Управления юстиции Шардаринского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 162 к настоящему приказу;
163) Положение Управления юстиции Аль-Фарабийского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 163 к настоящему приказу;
164) Положение Управления юстиции Енбекшинского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 164 к настоящему приказу;

151) осы бұйрықтың 151–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Түркiстан қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
152) осы бұйрықтың 152–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Бәйдiбек аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
153) осы бұйрықтың 153–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Қазығұрт аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
154) осы бұйрықтың 154–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнің Оңтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Мақтаарал аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
155) осы бұйрықтың 155–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Ордабасы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
156) осы бұйрықтың 156–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Отырар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
157) осы бұйрықтың 157–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Сайрам аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
158) осы бұйрықтың 158–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігiнің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Сарыағаш аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
159) осы бұйрықтың 159–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Созақ аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
160) осы бұйрықтың 160–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Төлеби аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
161) осы бұйрықтың 161–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстiк Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Түлкібас аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
162) осы бұйрықтың 162–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Шардара аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
163) осы бұйрықтың 163–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Әл-Фараби аудандық әділет басқармасының ережесі;
164) осы бұйрықтың 164–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Еңбекші аудандық әділет басқармасының ережесі;

165) Положение Управления юстиции Абайского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 165 к настоящему приказу;
166) Положение Управления юстиции Каратауского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 166 к настоящему приказу;
167) Положение Управления юстиции города Аксу Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 167 к настоящему приказу;
168) Положение Управления юстиции Актогайского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 168 к настоящему приказу;
169) Положение Управления юстиции Баянаульского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 169 к настоящему приказу;
170) Положение Управления юстиции Железинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 170 к настоящему приказу;
171) Положение Управления юстиции Иртышского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 171 к настоящему приказу;
172) Положение Управления юстиции Качирского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 172 к настоящему приказу;
173) Положение Управления юстиции Лебяжинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 173 к настоящему приказу;
174) Положение Управления юстиции Майского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 174 к настоящему приказу;
175) Положение Управления юстиции Павлодарского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 175 к настоящему приказу;
176) Положение Управления юстиции Успенского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 176 к настоящему приказу;
177) Положение Управления юстиции Щербактинского района Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 177 к настоящему приказу;
178) Положение Управления юстиции города Экибастуза Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 178 к настоящему приказу;

165) осы бұйрықтың 165–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Абай аудандық әділет басқармасының ережесі;
166) осы бұйрықтың 166–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Қаратау аудандық әділет басқармасының ережесі;
167) осы бұйрықтың 167–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Ақсу қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
168) осы бұйрықтың 168–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Ақтоғай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
169) осы бұйрықтың 169–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Баянауыл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
170) осы бұйрықтың 170–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Железин аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
171) осы бұйрықтың 171–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Ертiс аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
172) осы бұйрықтың 172–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Қашыр аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
173) осы бұйрықтың 173–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Лебяжi аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
174) осы бұйрықтың 174–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Май аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
175) осы бұйрықтың 175–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Павлодар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
176) осы бұйрықтың 176–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Павлодар облысы Әдiлет департаментінің Успен аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
177) осы бұйрықтың 177–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Шарбақты аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
178) осы бұйрықтың 178–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Екiбастұз қалалық әдiлет басқармасының ережесі;

179) Положение Управления юстиции города Павлодара Департамента юстиции Павлодарской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 179 к настоящему приказу;
180) Положение Управления юстиции Аккайынского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 180 к настоящему приказу;
181) Положение Управления юстиции Айыртауского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 181 к настоящему приказу;
182) Положение Управления юстиции Акжарского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 182 к настоящему приказу;
183) Положение Управления юстиции района Магжана Жумабаева Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 183 к настоящему приказу;
184) Положение Управления юстиции Есильского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 184 к настоящему приказу;
185) Положение Управления юстиции Жамбылского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 185 к настоящему приказу;
186) Положение Управления юстиции Кызылжарского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 186 к настоящему приказу;
187) Положение Управления юстиции Мамлютского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 187 к настоящему приказу;
188) Положение Управления юстиции района имени Шал акына Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 188 к настоящему приказу;
189) Положение Управления юстиции Тайыншинского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 189 к настоящему приказу;
190) Положение Управления юстиции Тимирязевского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 190 к настоящему приказу;
191) Положение Управления юстиции Уалихановского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 191 к настоящему приказу;
192) Положение Управления юстиции района имени Габита Мусрепова Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 192 к настоящему приказу;

179) осы бұйрықтың 179–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Павлодар облысы Әдiлет департаментiнің Павлодар қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
180) осы бұйрықтың 180–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Аққайың аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
181) осы бұйрықтың 181–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Айыртау аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
182) осы бұйрықтың 182–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Ақжар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
183) осы бұйрықтың 183–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Мағжан Жұмабаев аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
184) осы бұйрықтың 184–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Есiл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
185) осы бұйрықтың 185–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Жамбыл аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
186) осы бұйрықтың 186–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментiнің Қызылжар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
187) осы бұйрықтың 187–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Мамлют аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
188) осы бұйрықтың 188–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Шал ақын атындағы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
189) осы бұйрықтың 189–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігiнің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Тайынша аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
190) осы бұйрықтың 190–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Тимирязев аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
191) осы бұйрықтың 191–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Уәлиханов аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
192) осы бұйрықтың 192–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Ғабит Мүсiрепов атындағы аудандық әдiлет басқармасының ережесі;

193) Положение Управления юстиции города Петропавловска Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 193 к настоящему приказу;
194) Положение Управления юстиции Абайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 194 к настоящему приказу;
195) Положение Управления юстиции Аягозского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 195 к настоящему приказу;
196) Положение Управления юстиции Бескарагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 196 к настоящему приказу;
197) Положение Управления юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 197 к настоящему приказу;
198) Положение Управления юстиции Глубоковского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 198 к настоящему приказу;
199) Положение Управления юстиции Жарминского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 199 к настоящему приказу;
200) Положение Управления юстиции Зайсанского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 200 к настоящему приказу;
201) Положение Управления юстиции Зыряновского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 201 к настоящему приказу;
202) Положение Управления юстиции Катон-Карагайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 202 к настоящему приказу;
203) Положение Управления юстиции Курчумского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 203 к настоящему приказу;
204) Положение Управления юстиции Кокпектинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 204 к настоящему приказу;
205) Положение Управления юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 205 к настоящему приказу;

193) осы бұйрықтың 193–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Солтүстiк Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Петропавл қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
194) осы бұйрықтың 194–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Абай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
195) осы бұйрықтың 195–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Аягөз аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
196) осы бұйрықтың 196–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бесқарағай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
197) осы бұйрықтың 197–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
198) осы бұйрықтың 198–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Глубокое аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
199) осы бұйрықтың 199–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жарма аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
200) осы бұйрықтың 200–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зайсан ауданы әдiлет басқармасының ережесі;
201) осы бұйрықтың 201–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Зырян аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
202) осы бұйрықтың 202–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Катонқарағай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
203) осы бұйрықтың 203–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Күршім аудандық әдiлет басқармасы ның ережесі;
204) осы бұйрықтың 204–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Көкпекті аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
205) осы бұйрықтың 205–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қалалық әдiлет басқармасының ережесі;

206) Положение Управления юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 206 к настоящему приказу;
207) Положение Управления юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 207 к настоящему приказу;
208) Положение Управления юстиции Тарбагатайского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 208 к настоящему приказу;
209) Положение Управления юстиции Уланского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 209 к настоящему приказу;
210) Положение Управления юстиции Урджарского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 210 к настоящему приказу;
211) Положение Управления юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 211 к настоящему приказу;
212) Положение Управления юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению 212 к настоящему приказу.
2. Департаментам юстиции областей, городов Астаны и Алматы принять соответствующие меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 243
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управлении юстиции района Алматы
Департамента юстиции города Астаны
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны (далее – Управление) является территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан и входит в единую систему Министерства юстиции.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

206) осы бұйрықтың 206–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әдiлет басқармасының ережесі;
207) осы бұйрықтың 207–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қалалық әдiлет басқармасы ның ережесі;
208) осы бұйрықтың 208–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Тарбағатай аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
209) осы бұйрықтың 209–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Ұлан аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
210) осы бұйрықтың 210–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Үржар аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
211) осы бұйрықтың 211–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әдiлет басқармасының ережесі;
212) осы бұйрықтың 212–қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Шығыс-Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық әдiлет басқармасының ережесі бекітілсін.
2. Облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы әділет департаменттері осы бұйрықтан туындайтын тиісті шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Астана қаласы Әдiлет департаментінің
Алматы аудандық әділет басқармасы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Астана қаласы Әдiлет департаментінің Алматы аудандық әділет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) әділет органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.

5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 010005, город Астана, район Алматы, улица Иманова, 31.
9. Полное наименование Управления – Республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансовое и материально-техническое обеспечение Управления осуществляется централизованно Департаментом юстиции города Астаны (далее – Департамент юстиции).
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления
13. Задачи Управления:
1) осуществление государственной регистрации юридических лиц, прав на недвижимое имущество;
2) реализация государственной политики в сфере осуществления государственной регистрации юридических лиц и прав на недвижимое имущество, организации правовой помощи и оказания юридических услуг, правовой пропаганды;
3) реализация государственной политики в области охраны и защиты прав интеллектуальной деятельности;
4) осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законом.
14. Функции Управления:
1) в сфере государственной регистрации:
государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация филиалов и представительств, прав на недвижимое имущество;
ведение Национального реестра бизнес-идентификационных номеров;
ведение правового кадастра;
нормативно-методологическое обеспечение деятельности местных исполнительных органов по вопросам государственной регистрации актов гражданского состояния;
2) в сфере организации юридических услуг:
взаимодействие с юридическими службами местных государственных органов районного уровня;
координация организации правовой пропаганды, участие в разъяснении законодательства;
организация бесплатной необходимой правовой помощи физическим и юридическим лицам, пострадавшим в результате акта терроризма, и лицам, участвовавшим в его пресечении, по вопросам, касающимся их компетенции, в том числе в выдаче необходимых документов;

5. Басқарма мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы, егер заңнамаға сәйкес оған үәкілеттілік берілген жағдайда.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 010005, Астана қаласы, Алматы ауданы, Иманов көшесі, 31.
9. Басқарманың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласы Әдiлет департаментінің Алматы аудандық әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыздандырылуы республикалық бюджеттен орталықтандырылған Астана қаласы Әділет департаментімен (бұдан әрі – Әділет департаменті) жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
13. Басқарманың міндеттері:
1) заңды тұлғаларды, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыру;
2) заңды тұлғаларды, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу, құқықтық көмек пен заңгерлік қызмет көрсетуді ұйымдастыру, құқықтық насихат саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) зияткерлік қызмет құқықтарын қорғау және сақтау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуді заңға сәйкес жүзеге асыру.
14. Басқарманың функциялары:
1) мемлекеттік тіркеу саласында:
заңды тұлғаларды және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеуді, жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу;
бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін жүргізу;
құқықтық кадастрды жүргізу;
жергілікті атқарушы органдардың азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу мәселелері бойынша қызметтерін нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету;
2) заңгерлік қызмет көрсетуді ұйымдастыру саласында:
аудандық деңгейдегі жергілікті мемлекеттік органдардың заңгерлік қызметтерімен өзара байланысты жүргізу;
қолданыстағы заңнаманы түсіндіруге қатысуды, құқықтық насихатты ұйымдастыруды үйлестіру;
терроризм актісінің салдарынан зардап шеккен жеке және заңды тұлғаларға және оның жолын кесуге қатысқан адамдарға өз құзыретіне қатысты мәселелер бойынша, оның ішінде қажетті құжаттарды беруде тегін қажетті құқықтық көмекті ұйымдастыру;

3) в сфере обеспечения прав интеллектуальной собственности:
осуществление проверок физических и юридических лиц на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан по вопросам использования товарного знака, знака обслуживания, наименования места происхождения товара или фирменного наименования;
4) в сфере ведения административного производства:
осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах своей компетенции в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
15. Права и обязанности Управления:
Управление при реализации возложенных на него задач и осуществлении своих функций имеет право в установленном законодательством порядке:
1) принимать обязательные для исполнения правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Управления
16. Руководство Управления осуществляется руководителем Управления, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управления задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности руководителем Департамента юстиции по согласованию с Ответственным секретарем Министерства юстиции.
18. Полномочия руководителя Управления:
1) организует работу и координирует деятельность работников Управления;
2) вносит представления на имя руководителя Департамента юстиции о назначении или освобождении от должностей работников Управления, о поощрении, представлении отпусков, наложении дисциплинарных взысканий на работников Управления;
3) в пределах своей компетенции издает приказы;
4) представляет Управление во всех государственных органах и иных организациях в пределах своих полномочий;
5) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество Управления
19. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3) зияткерлік меншік құқықтарын қамтамасыз ету саласында:
Қазақстан Республикасының зияткерлік меншік саласындағы заңнаманы сақтау тұрғысында тауар таңбаларын, қызмет көрсету таңбаларын, тауардың шыққан орнының атауын немесе фирмалық атауын қолдану мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғаларға тексерулерді жүзеге асыру;
4) әкімшілік іс жүргізу саласында:
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асыру;
5) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарау.
15. Басқарманың құқықтары мен міндеттері:
Басқарманың өзіне жүктелген міндеттерді іске асыру және өзінің функцияларын жүзеге асыру кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) өзінің құзыреті шегінде орындауға міндетті құқықтық актілерді қабылдауға;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпарат пен материалдарды сұратуға және алуға;
3) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Басқарманың қызметін ұйымдастыру
16. Бақарма басшысы Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын Басқарма басшысымен жүзеге асырылады.
17. Басқарма басшысы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысының келісімімен Әділет департаментінің басшысымен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
18. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) Басқарма қызметкерлерінің жұмысын ұйымдастырады және қызметін үйлестіреді;
2) Әділет департаменті басшысының атына Басқарма қызметкерлерін қызметке тағайындау және босату, көтермелеу, демалыс беру, тәртіптік жаза қолдану туралы ұсыныстар енгізеді;
3) өз құзыреті шегінде бұйрықтар шығарады;
4) өз құзыреті шегінде барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Басқарманың мүддесін білдіреді;
5) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттікті жүзеге асырады.
Басқарма басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Басқарма мүлкі
19. Басқарма заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарма мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

20. Имущество, закрепленное за Управлением относится к республиканской собственности.
21. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Управления
22. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 243
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управлении юстиции района Сарыарка
Департамента юстиции города Астаны
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны (далее – Управление) является территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан и входит в единую систему Министерства юстиции.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Сарыарка, проспект Богенбай батыра, 6 а.
9. Полное наименование Управления – Республиканское государственное учреждение "Управление юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансовое и материально-техническое обеспечение Управления осуществляется централизованно Департаментом юстиции города Астаны (далее – Департамент юстиции).
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

20. Басқармаға бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
21. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Басқарма өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Басқарма қайта ұйымдастыру және тарату
22. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 243 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Астана қаласы Әдiлет департаментінің
Сарыарқа аудандық әділет басқармасы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Астана қаласы Әдiлет департаментінің Сарыарқа аудандық әділет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) әділет органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
5. Басқарма мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы, егер заңнамаға сәйкес оған үәкілеттілік берілген жағдайда.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Сарыарқа ауданы, Бөгенбай батыр даңғылы, 6 а. 9. Басқарманың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласы Әдiлет департаментінің Сарыарқа аудандық әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыздандырылуы республикалық бюджеттен орталықтандырылған Астана қаласы әділет департаментімен (бұдан әрі – Әділет департаменті) жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

5. Реорганизация и упразднение Управления
22. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 31 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 243
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управлении юстиции Айтекебийского района
Департамента юстиции Актюбинской области
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление юстиции Айтекебийского района Департамента юстиции Актюбинской области (далее – Управление) является территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан и входит в единую систему Министерства юстиции.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 030100, Актюбинская область, Айтекебийский район, село Комсомольское, улица Балдырган, дом 10.
9. Полное наименование Управления – Республиканское государственное учреждение "Управление юстиции Айтекебийского района Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансовое и материально-техническое обеспечение Управления осуществляется централизованно Департаментом юстиции Актюбинской области (далее – Департамент юстиции).
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления

5. Басқарма қайта ұйымдастыру және тарату
22. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі № 243
бұйрығына 31-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Ақтөбе облысы Әділет департаментінің
Әйтеке би аудандық әділет басқармасы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Әйтеке би аудандық әділет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) әділет органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
5. Басқарма мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы, егер заңнамаға сәйкес оған үәкілеттілік берілген жағдайда.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 030100, Ақтөбе облысы, Әйтеке би ауданы, Комсомол селосы, Балдырған көшесі, 10 үй.
9. Басқарманың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Әйтеке би аудандық әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыздандырылуы республикалық бюджеттен орталықтандырылған Ақтөбе облысы Әділет департаментімен (бұдан әрі – Әділет департаменті) жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері

5. Реорганизация и упразднение Управления
22. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 84 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 243
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управлении юстиции Байзакского района
Департамента юстиции Жамбылской области
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление юстиции Байзакского района Департамента юстиции Жамбылской области (далее – Управление) является территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан и входит в единую систему Министерства юстиции.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 080100, Жамбылская область, Байзакский район, село Сарыкемер, улица Медеулова, дом 33.
9. Полное наименование Управления – Республиканское государственное учреждение "Управление юстиции Байзакского района Департамента юстиции Жамбылской области Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансовое и материально-техническое обеспечение Управления осуществляется централизованно Департаментом юстиции Жамбылской области (далее – Департамент юстиции).
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Управления

5. Басқарма қайта ұйымдастыру және тарату
22. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі № 243
бұйрығына 84-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Жамбыл облысы Әділет департаментінің
Байзақ аудандық әділет басқармасы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Жамбыл облысы Әділет департаментінің Байзақ аудандық әділет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) әділет органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
5. Басқарма мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы, егер заңнамаға сәйкес оған үәкілеттілік берілген жағдайда.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 080100, Жамбыл облысы, Байзақ ауданы, Сарыкемер ауылы, Медеулов көшесі, 33 үй.
9. Басқарманың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жамбыл облысы Әділет департаментінің Байзақ аудандық әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыздандырылуы республикалық бюджеттен орталықтандырылған Жамбыл облысы Әділет департаментімен (бұдан әрі – Әділет департаменті) жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Басқарманың негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері

5. Реорганизация и упразднение Управления
22. Реорганизация и упразднение Управления осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 180 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 243
ПОЛОЖЕНИЕ
об Управлении юстиции Аккайынского района
Департамента юстиции Северо-Казахстанской области
Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Управление юстиции Аккайынского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области (далее – Управление) является территориальным органом Министерства юстиции Республики Казахстан и входит в единую систему Министерства юстиции.
2. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Управление является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
4. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления.
7. Структура и лимит штатной численности Управления утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Юридический адрес Управления: Республика Казахстан, 150300, Северо-Казахстанская область, Аккайынский район, село Смирново, улица Труда, дом 11.
9. Полное наименование Управления – Республиканское государственное учреждение "Управление юстиции Аккайынского района Департамента юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Управления.
11. Финансовое и материально-техническое обеспечение Управления осуществляется централизованно Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области (далее – Департамент юстиции).
12. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления.
Если Управлению предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

5. Басқарма қайта ұйымдастыру және тарату
22. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі № 243
бұйрығына 180-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің
Аққайың аудандық әділет басқармасы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Аққайың аудандық әділет басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) әділет органдарының бірыңғай жүйесіне кіретін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органы болып табылады.
2. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Басқарма мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері болады.
4. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
5. Басқарма мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы, егер заңнамаға сәйкес оған үәкілеттілік берілген жағдайда.
6. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен рәсімделген шешімдер қабылдайды.
7. Басқарма құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Басқарманың заңды мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, 150300, Солтүстік Қазақстан облысы, Аққайың ауданы, Смирново ауылы, Труда көшесі, 11 үй.
9. Басқарманың толық атауы – "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысы Әдiлет департаментінің Аққайың аудандық әділет басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
11. Басқарманың қаржылық және материалдық-техникалық қамтамасыздандырылуы республикалық бюджеттен орталықтандырылған Солтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментімен (бұдан әрі – Әділет департаменті) жүзеге асырылады.
12. Басқармаға кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарма функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.