Об утверждении Правил контроля за качеством оказания государственных услуг
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 28 апреля 2015 года № 146. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июня 2015 года № 11253. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 35
Сноска. Утратил силу приказом Министра по делам государственной службы РК от 16.02.2016 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила контроля за качеством оказания государственных услуг.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 мая 2013 года № 06-7/63 «Об утверждении правил контроля за качеством оказания государственных услуг» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8484, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 12 июня 2013 года № 198-199 (27472-27473));
2) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 26 июля 2013 года № 06-7/106 «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 4 мая 2013 года № 06-7/63 «Об утверждении правил контроля за качеством оказания государственных услуг»» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8679, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 26 сентября 2013 года № 282 (27556)).
3. Департаменту государственной службы и профилактики коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Ахметжанова С.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель                               К. Кожамжаров
«Согласован»
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
Смаилов А.А. _______________

Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 146 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 маусымда № 11253 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер министрінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 35 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істер министрінің 16.02.2016 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңының 7-бабының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) «Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 4 мамырдағы № 06-7/63 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8484 болып тіркелген, 2013 жылғы 12 маусымдағы № 146 (28085) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған);
2) «Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 4 мамырдағы № 06-7/63 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2013 жылғы 26 шілдедегі № 06-7/106 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 8679 болып тіркелген, 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 220 (28159) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күштері жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлық профилактикасы департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасары С.Қ. Ахметжановқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                          Қ. Қожамжаров
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті Төрағасы
_________________ Ә.А.Смайылов

28 апреля 2015 года
Утверждены
приказом Председателя Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
от 28 апреля 2015 года № 146
Правила
контроля за качеством оказания государственных услуг
1. Общие положения
1. Настоящие Правила контроля за качеством оказания государственных услуг устанавливают порядок осуществления контроля Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) и его территориальными подразделениями деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее – проверяемые субъекты) по соблюдению законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
2. Контроль осуществляется в форме проверки и мониторинга, порядок организации и проведения которых определяются настоящими Правилами.
3. Контроль основывается на принципах:
1) законности;
2) объективности;
3) беспристрастности;
4) соблюдения конфиденциальности;
5) прозрачности;
6) всесторонности;
7) достоверности.
4. В процессе проведения контроля и по их результатам Агентство и его территориальные подразделения:
1) запрашивают и получают от проверяемых субъектов и должностных лиц документы (сведения), регулирующие и характеризующие их деятельность на бумажных и электронных носителях либо их копии для приобщения к акту о результатах проверки, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с задачами и предметом проверки;
2) вносят проверяемым субъектам предложения по повышению качества государственных услуг, в том числе устранению выявленных нарушений, а также привлечению к ответственности должностных лиц за неисполнение или ненадлежащее исполнение требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
3) запрашивают информацию о результатах внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг;
4) при проведении контроля используют информацию, представленную физическими лицами, некоммерческими организациями по результатам общественного мониторинга качества оказания государственных услуг.
2. Порядок организации и проведения проверки
5. Основаниями для проведения сотрудниками Агентства и его территориальных подразделений внеплановой проверки являются:
1) жалобы и обращения услугополучателей по вопросам качества оказания государственных услуг;

2015 жылғы 28 сәуір
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының
2015 жылғы 28 сәуір № 146
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау қағидалары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) мен оның аумақтық бөлімшелерімен Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманы сақтау бойынша орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің (бұдан әрі - тексерілетін субъектілер) қызметтерін бақылау жүргізудің тәртібін айқындайды.
2. Ұйымдастыру және жүргізу тәртібі осы Қағидалармен айқындалған бақылау тексерулер және мониторингтеу нысанында жүзеге асырылады.
3. Бақылау:
1) заңдылық;
2) объективтілік;
3) турашылдық;
4) құпиялықты сақтау;
5) анықтылық;
6) жан-жақтылық;
7) ашықтық қағидаттарына негізделеді.
4. Бақылауды жүргізу барысында және олардың нәтижесі бойынша Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері:
1) бақылау субъектілерінен және лауазымды тұлғалардан оның қызметін реттейтін және айқындайтын қағаз және электронды жеткізгіштердегі құжаттарды (мәліметтерді) не олардың көшірмелерін тексеру нәтижелері туралы актіге қосу үшін сұратады және алады, сондай-ақ тексерудің міндеттері мен нысанасына сәйкес автоматтандырылған деректер қорына (ақпараттық жүйелерге) қол жеткізеді;
2) тексерілетін субъектілерге мемлекеттік қызметтер сапасын көтеру, оның ішінде анықталған бұзушылықтарды жою, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын орындамағаны немесе тиісті орындамағаны үшін лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізеді;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын ішкі бақылау нәтижелері жөніндегі ақпаратты сұратады;
4) бақылау жүргізу барысында қоғамдық мониторинг және әлеуметтік зерттеулер нәтижелері бойынша жеке тұлғалар, коммерциялық емес ұйымдар ұсынған ақпаратты қолданады.
2. Тексерудің ұйымдастыру және жүргізу тәртібі
5. Агенттік және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерімен жоспардан тыс тексерулерді жүргізудің негіздемелері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасының мәселелері бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметтер алушылардың шағымдары мен өтініштері;

2) результаты оценки степени риска, анализа отчетности, результаты иных форм контроля;
3) информация о нарушениях качества оказания государственных услуг, опубликованная в средствах массовой информации, результаты проверок иных государственных органов или других источников.
6. Проверка деятельности центральных государственных органов проводится сотрудниками Агентства, а территориальных подразделений центральных государственных органов и его ведомств, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов – сотрудниками территориальных подразделений Агентства в пределах компетенции, а также сотрудниками Агентства по поручению руководства Агентства.
Проверка проводится на основании акта о назначении проверки, изданного первыми руководителями Агентства и его территориальных подразделений или лицами исполняющих их обязанности по форме, утвержденной приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 63 «Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8518) (далее – приказ № 63).
7. Срок проведения проверки устанавливается с учетом объема предстоящих работ, поставленных задач и не должен превышать тридцать рабочих дней с регистрацией в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам.
8. В связи со значительным объемом проверки срок проведения проверки продлевается только один раз первыми руководителями Агентства и его территориальных подразделений или лицами исполняющих их обязанности на срок не более тридцати рабочих дней. В случае продления сроков проверки оформляется дополнительный акт о продлении проверки с регистрацией в уполномоченном органе по правовой статистике и специальным учетам, в котором указываются номер и дата регистрации предыдущего акта о назначении проверки и причина продления.
9. Проведению проверки деятельности (по отдельному факту в отдельности или в целом за определенный период) проверяемого субъекта по вопросу качества оказания государственных услуг предшествует изучение нормативных правовых актов, материалов, регулирующих и характеризующих его деятельность.

2) тәуекел дәрежесін бағалаудың, есептерді талдаудың нәтижелері, бақылаудың басқа да нысандардың нәтижелері;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасының бұзушылықтары жөнінде бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған, басқа мемлекеттік органдардың тексеру нәтижелері немесе басқа да дерек көздердің ақпараты болып табылады.
6. Орталық мемлекеттік органдардың қызметін тексеру Агенттіктің қызметкерлерімен, орталық мемлекеттік органдардың және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерімің қызметін тексеру Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлерімен, сондай-ақ Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша Агенттіктің қызметкерлерімен өз құзыреті шегінде жүргізіледі.
Тексеру Агенттік Тәрағасының және оның аумақтық бөлімшелерінің басшыларының немесе олардың міндетін атқаратын адамдардың «Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттың есепке алу құжаттарын ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 73213 болып тіркелді) (бұдан әрі - № 63 бұйрық) бекітілген нысан бойынша тексеруді тағайындау туралы актісі негізінде жүргізіледі.
7. Тексеру жүргізудің мерзімі алдағы жұмыстардың көлемі, қойылған міндеттер ескеріле отырып белгіленеді және құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі уәкілетті органда тіркеумен отыз жұмыс күннен аспауға тиіс.
8. Тексеру көлемінің ауқымды болуына байланысты Агенттіктің және оның аумақтық бөлімшелерінің басшылары немесе олардың олардың міндетін атқаратын тұлғалары тексеру жүргізудің мерзімін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге бір рет қана ұзартылады. Тексеру мерзімдері ұзартылған жағдайда мемлекеттік орган міндетті түрде құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі уәкілетті органда тіркей отырып, тексеруді ұзарту туралы қосымша актіні ресімдейді, онда тексеруді тағайындау туралы алдыңғы актінің нөмірі мен тіркелген күні және ұзартудың себебі көрсетіледі.
9. тексерілетін субъекті қызметіне (дербес дерек бойынша дара немесе жалпы белгіленген мерзімде) мемлекеттік қызмет көрсету сапасының мәселесі бойынша тексерудің алдында оның қызметін реттейтін және айқындайтын нормативтік құқықтық актілер, материалдар зерделенеді.

10. Перед началом проверки сотрудник Агентства или его территориального подразделения (далее - проверяющее лицо) извещает в письменном виде проверяемый субъект о начале проведения проверки в сроки, установленные Законом Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» от 6 января 2011 года № 377-IV (далее - Закон).
11. Началом проведения проверки считается дата вручения проверяемому субъекту акта о назначении проверки.
12. В случае отказа в ознакомлении с актом о назначении проверки или воспрепятствования доступу проверяющему лицу (лицам), к материалам, необходимым для проведения проверки, составляется соответствующий протокол в произвольной форме. Протокол подписывается должностным лицом (лицами) Агентства или его территориального подразделения, осуществляющим проверку, и уполномоченным лицом проверяемого субъекта.
В случае отказа уполномоченного лица проверяемого субъекта от подписания протокола, то им незамедлительно предоставляется письменное объяснение о причине отказа либо в протоколе делается отметка об отказе. Отказ от ознакомления с актом о назначении проверки не является основанием для отмены проверки.
13. Проверка приостанавливается один раз на срок не более одного месяца.
В случаях необходимости получения сведений и документов от иностранных государств, имеющих существенное значение в рамках проводимой проверки, проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз на сроки свыше одного месяца, срок проведения проверки приостанавливается до их получения либо выполнения.
Уведомление проверяемого субъекта о приостановлении либо возобновлении проверки производится в соответствии со статьей 20 Закона.
При приостановлении или возобновлении проверки выносится акт о приостановлении либо возобновлении проверки по форме, утвержденной приказом № 63.
Исчисление срока проведения приостановленной проверки продолжается со дня ее возобновления.
3. Порядок оформления проверки
14. По завершении проверки проверяющим лицом составляется акт о результатах проверки в двух экземплярах.
В акте о результатах проверки указываются:
1) дата, время и место составления акта;
2) наименование органа проводившего проверку;
3) дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена проверка;
4) фамилия, имя и отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку;
5) наименование проверяемого субъекта, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность представителя (представителей) проверяемого субъекта, присутствовавшего при проведении проверки;

10. Агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі - тексеретін адам) тексеру алдында тексеру жүргізудің басталатыны туралы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы № 377-ІV заңда (бұдан әрі - Заң) белгіленген мерзімде тексерілетін субъектіні жазбаша түрде хабардар етеді.
11. Тексеруді тағайындау туралы актіні тексерілетін субъектіге берген күннен бастап тексеру басталған болып есептеледі.
12. Тексеруді тағайындау туралы актімен танысудан бас тартқан немесе тексеретін адамның (адамдардың) тексеру жүргізуге қажетті материалдарға қол жеткізуіне кедергі келтірілген жағдайда еркін нысанда тиісті хаттама жасалады. Хаттамаға Агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшесінің тексеру жүргізетін қызметкері және тексерілетін субъектінің уәкілетті адамы қол қояды.
Тексерілетін субъектінің уәкілетті адамы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда бас тарту себебі туралы жазбаша түсініктемені бірден береді немесе хаттамада бас тарту туралы белгі жасалады. Тексеруді тағайындау туралы актімен танысудан бас тарту тексеруді тоқтатуға негіз болып табылмайды.
13. Тексеру бір айдан аспайтын мерзімге бір рет тоқтатылады.
Тексеру жүргізу аясында шет мемлекеттерден елеулі маңызы бар мәліметтер және құжаттар алу, осы бапта көрсетілгеннен асатын мерзімдерде арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізу қажет болған жағдайларда, тексеру жүргізу мерзімі оларды алғанға не орындағанға дейін тоқтатыла тұрады.
тексерілетін субъектіні тексеруді тоқтата тұру не қайта бастау туралы хабардар ету Заңының 20-бабына сәйкес жүргізіледі.
Тексеруді тоқтата тұру немесе қайта бастау кезінде тексеруді тоқтата тұру не қайта бастау туралы акт № 63 бұйрықпен бекітілген нысан бойынша шығарылады.
Тоқтатыла тұрған тексеруді жүргізу мерзімін есептеу ол қайта басталған күннен бастап жалғасады.
3. Тексерудің рәсімдеу тәртібі
14. Тексерудің аяқталуы бойынша тексеретін адаммен екі данада тексерудің нәтижелері туралы акт жасалады.
Тексерудің нәтижелері туралы актіде:
1) актінің жасалған күні, уақыты және орны;
2) тексеру жүргізген органның атауы;
3) оның негізінде тексеру жүргізілген, тексеруді тағайындау туралы акті жасалған күні мен нөмірі;
4) тексеру жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;
5) тексерілетін субъектінің атауы, тексеруді жүргізу кезінде болған тексерілетін субъекті өкілінің (өкілдерінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және лауазымы;

6) дата, место и период проведения проверки;
7) анализ деятельности проверяемого субъекта;
8) сведения о результатах проверки, при наличии – факты о выявленных нарушениях, об их характере;
9) анализ причин некачественного оказания государственных услуг, неисполнения требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
10) рекомендации по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению;
11) сведения об ознакомлении или об отказе в ознакомлении с актом представителя проверяемого субъекта, а также лиц, присутствовавших при проведении проверки, их подписи или отказ от подписи;
12) подпись проверяющего лица (лиц).
15. Завершением срока проверки считается день вручения проверяемому субъекту акта о результатах проверки не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки.
16. При отказе проверяемого субъекта подписывать акт о результатах проверки, проверяющим лицом (лицами) составляется соответствующий протокол в произвольной форме, который вместе с одним экземпляром акта передается в канцелярию проверяемого субъекта, с получением на втором экземпляре акта отметки о регистрации представленных материалов в журнале входящей корреспонденции.
При отказе проверяемого субъекта получить акт о результатах проверки, Агентство или его территориальное подразделение направляет в адрес проверяемого субъекта акт о результатах проверки как служебную корреспонденцию через фельдсвязь.
17. Акт о результатах проверки с материалами каждой проверки после ее завершения проверяющими лицами передаются руководству Агентства или его территориального подразделения для принятия решения в течении пяти рабочих дней.
18. Руководством Агентства или его территориального подразделения по результатам рассмотрения материалов и акта о результатах проверки принимаются следующие решения:
1) о направлении в адрес руководителя проверяемого субъекта (или его вышестоящего органа) письма с рекомендациями об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, о внесении соответствующих изменений и дополнений в стандарты и регламенты оказания государственных услуг, а также оптимизацию процессов оказания государственных услуг, привлечению к ответственности виновных должностных лиц и информировании Агентства или его территориального подразделения о результатах рассмотрения к соответствующему сроку;
2) о принятии к сведению информации, содержащейся в акте и представленных материалах.

6) тексерудің жүргізілген күні, орны және кезеңі;
7) тексерілетін субъектінің қызметіне талдама;
8) тексерудің нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар туралы, олардың сипаты туралы мәліметтер;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сапасыз көрсетудің, Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың талаптары орындалмауының себептеріне талдама;
10) анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою туралы ұсыныстар;
11) тексерілетін субъекті өкілінің, сондай-ақ тексеруді жүргізу кезінде қатысқан адамның анықтамамен танысуы туралы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолы немесе қол қоюдан бас тартуы;
12) тексеруді жүргізген адамның (адамдардың) қолы көрсетіледі.
15. Тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген тексеруді аяқтау мерзімінен кешіктірмей тексерілетін субъектіге тексерудің нәтижелері туралы актінің тапсырылған күні тексеру мерзімінің аяқталуы деп есептеледі.
16. Тексерудің нәтижелері туралы актіге қол қоюдан тексерілетін субъекті бас тартқан жағдайда, тексеретін адам (адамдар) еркін нысанда тиісті хаттама жасап, ол актінің бір данасымен қоса тексерілетін субъектінің кеңсесіне беріп, актінің екінші данасына ұсынылған материалдарды тіркеу туралы корреспонденциялардың кіріс журналында белгі соқтырып алады.
тексерілетін субъектімен тексерудің нәтижелері туралы актіні алудан бас тартқан жағдайда, тексерудің нәтижелері туралы акт Агенттікпен немесе оның аумақтық бөлімшесімен тексерілетін субъектінің атына қызмет бабындағы корреспонденция ретінде шабармандық (фельдъегерлік) байланыс арқылы жолданады.
17. Әрбір тексеру аяқталғаннан кейін тексеретін адамдар тексерудің нәтижелері туралы актіні материалдарымен қоса Агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің басшылығына шешім қабылдау үшін жұмыс бес күннің ішінде береді.
18. Агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің басшылығы тексерудің актісі мен материалдарын қарау нәтижесі бойынша мынадай:
1) анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, мемлекеттік қызмет көрсету стандарттары мен регламенттеріне тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысын оңтайландыру туралы ұсыныстар, кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту және тиісті мерзімде қараудың нәтижесі туралы Агенттікке немесе оның аумақтық бөлімшесіне мағлұмдау туралы ұсыныспен тексерілетін субъекті басшысының (немесе оның жоғары орган) атына хат жолдау туралы;
2) актіде және ұсынылған материалдарда баяндалған ақпаратты назарға алу туралы шешім қабылдайды.

19. Письмо с рекомендациями об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, а также привлечению к ответственности виновных должностных лиц в адрес руководителя проверяемого субъекта направляется за подписью руководства Агентства или руководителей его территориальных подразделений, или лиц, их замещающих в течение 5 рабочих дней со дня рассмотрения материалов и акта о результатах проверки.
20. Проверяющее лицо (лица) обеспечивает конфиденциальность информации, полученной в результате проведения проверки и составляющую коммерческуюналоговую или иную охраняемую законом тайну, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
4. Порядок реализации рекомендаций и устранения причин и
условий, способствующих их совершению
21. При наличии возражений или замечаний по акту о результатах проверки со стороны проверяемого субъекта или лица, подписывающего акт о результатах проверки, делают об этом оговорку перед своей подписью и в течение трех рабочих дней со дня вручения акта о результатах проверки предоставляют в орган, проводивший проверку свои письменные замечания и (или) возражения.
22. По выявленным в результате проверки нарушениям проверяемый субъект не позднее трех рабочих дней при отсутствии замечаний и (или) возражений предоставляет информацию о комплексных мерах, которые будут приняты им по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций органа, проводившего проверку, которые согласовываются с руководством органа, проводившего проверку.
23. Информация о мерах по устранению выявленных нарушений и исполнению рекомендаций органа, проводившего проверку, содержит конкретные действия проверяемого субъекта по их устранению, с указанием ответственных исполнителей и сроков осуществления.
24. Проверяемый субъект в сроки, указанные в письме с рекомендациями об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, а также привлечении к ответственности виновных должностных лиц представляет в орган, проводивший проверку информацию по реализации мер, принятых по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению и копии подтверждающих документов о привлечении к ответственности виновных должностных лиц.
25. Если по выявленным в результате проверки нарушениям проверяемый субъект не принял меры по их устранению, проверяющий орган в пределах полномочий, предусмотренных законодательством Республики Казахстан вносит в вышестоящий государственный орган или должностному лицу рекомендацию о рассмотрении ответственности должностные лиц, не принявших соответствующие меры, и информирует о подобных фактах органы прокуратуры и иные государственные органы Республики Казахстан, а также обращается с заявлением в судебные органы.

19. Тексерудің актісі мен материалдары қаралған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде тексерудің материалдары бойынша тексерілетін субъекті басшысының атына ұсыныс хат Агенттік немесе оның аумақтық бөлімшелер басшылығының, немесе оларды алмастыратын тұлғалардың қолымен жолданады.
20. Тексеретін адам (адамдар) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру жүргізу нәтижесінде алынған және коммерциялық, салықтық немесе заңмен қорғалатын өзге де құпия болып табылатын ақпаратты жария етпеуді қамтамасыз етеді.
4. Бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою туралы ұсыныстарды іске асыру тәртібі
21. Тексерудің нәтижелері туралы акті бойынша бақылау субъектісінің басшысы тарапынан қарсылық немесе ескертулер болған кезде, өзінің қол қояр алдында ол туралы ескерту жасайды және тексерудің нәтижелері туралы актіні алған күннен бастап үш күннің ішінде жазбаша қарсылықтарын және (немесе) ескертулерін тексеруді жүргізген органға ұсынады.
22. Тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша тексерілетін субъект үш жұмыс күнінен кешіктірмей, қарсылықтар және (немесе) ескертулер болмаған жағдайда тексеруді жүргізген органның басшылығымен келісілген анықталған бұзушылықтарды жою және тексеруді жүргізген органның ұсыныстарын орындау жөнінде қабылданатын кешенді шаралар туралы ақпаратты ұсынады.
23. Анықталған бұзушылықтарды жою және тексеруді жүргізген органның ұсыныстарын орындау жөнінде қабылданатын кешенді шаралар туралы ақпаратта бұзушылықтарды жою туралы бақылау субъектісінің нақты іс-әрекеттері, жауапты орындаушылары мен орындалу мерзімдері көрсетіледі.
24. Тексерілетін субъект тексеру жүргізген органға анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, сондай-ақ кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы ұсыныс хатында көрсетілген мерзімде анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою мақсатында қабылданған шаралардың іске асырылу жөнінде ақпаратты және кінәлі лауазымды тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсынады.
25. Егер тексеру нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша тексерілетін субъект оларды жою жөнінде шаралар қабылдамаған жағдайда тексеретін адам (адамдар) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өкілеттіліктер шегінде жоғарыда тұрған мемлекеттік орган немесе лауазымды тұлғаға тиісті шара қабылдамаған лауазымды тұлғалардың жауапкершілігін қарау туралы ұсыныс енгізеді және осындай деректер туралы прокуратура органына және Қазақстан Республикасының өзге де мемлекеттік органына мағлұмдайды, сондай-ақ арызбен сот органына шағымданады.

5. Порядок проведения мониторинга
качества оказания государственных услуг
26. Мониторинг качества оказания государственных услуг проверяемых субъектов осуществляется Агентством и его территориальными подразделениями путем анализа информации:
1) получаемой в рамках интегрированной информационной системы «Мониторинг» уполномоченного органа в сфере информатизации;
2) предоставляемой проверяемыми субъектами в рамках внутреннего контроля ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.
27. Центральные государственные органы предоставляют в Агентство, территориальные подразделения ведомств центральных государственных органов предоставляют в территориальные подразделения Агентства по областям, городам Астана и Алматы отчет о работе по внутреннему контролю за качеством оказываемых государственных услуг с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Местные исполнительные органы предоставляют в Агентство и его территориальные подразделения по областям, городам Астана и Алматы отчет о работе по внутреннему контролю за качеством оказываемых государственных услуг по форме согласно приложению 2 с приложением аналитической справки к настоящим Правилам.
28. Отчет в обязательном порядке заполняется полностью, пропущенные, незаполненные ячейки формы отчета не допускаются. В случае отсутствия сведений, в соответствующей ячейке ставится знак «–».
29. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему контролю за качеством оказываемых государственных услуг.
30. Руководством Агентства или его территориального подразделения по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг проверяемых субъектов принимаются следующие решения:
1) о направлении в адрес руководителя проверяемого субъекта (или его вышестоящего органа) письма с рекомендациями об устранении выявленных по итогам мониторинга нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, и информировании Агентства или его территориального подразделения о результатах рассмотрения к соответствующему сроку;
2) о вынесении результатов мониторинга на заседания общественных советов при Агентстве или его территориальных подразделениях;
3) о принятии к сведению информации, содержащейся в результатах внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг.

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына мониторинг жүргізу тәртібі
26. Тексерілетін субъектілердің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына мониторингті Агенттікпен және оның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады:
1) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органның «Мониторинг» бірегейлендірілген ақпараттық жүйесінің шеңберінде алынған;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасына сәйкес ішкі бақылау шеңберінде тексерілетін субъектілермен тоқсанда сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейін ұсынылған ақпаратты талдау арқылы жүргізіледі.
27. Орталық мемлекеттік органдар Агенттікке, орталық мемлекеттік органдары ведомстволарының аумақтық бөлімшелері осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау жөніндегі жұмыстар туралы есепті талдамалық анықтаманы қоса отырып, Агенттіктің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Жергілікті атқарушы органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау жөніндегі жұмыстар туралы есепті талдамалық анықтаманы қоса отырып, Агенттікке және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
28. Ұсынылатын есебі міндетті түрде толық толтырылады. Есеп нысанында қалдырып кеткен, толтырылмаған кесте ұяшығына рұқсат етілмейді. Ақпарат болмаған жағдайда тиісті кесте ұяшығында «-» белгісі қойылады.
29. Есептік ақпарат көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша есебінің нысанында көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдардың (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса берілуімен талдамалық анықтамамен бірге енгізіледі.
30. Агенттіктің немесе оның аумақтық бөлімшелерінің басшылығы тексерілетін субъектілердің мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасына мониторингтің нәтижесі бойынша мынадай:
1) тексерілетін субъекті басшысының (немесе оның жоғары орган) атына мониторингтің нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою туралы ұсыныстармен хат жолдау және тиісті мерзімде қаралудың нәтижесі туралы Агенттікті немесе оның аумақтық бөлімшесін хабардар ету туралы;
2) мониторингтің қорытындыларын Агенттік және оның аумақтық бөлімшелері жанындағы қоғамдық кеңестердің отырыстарына шығару туралы;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау нәтижелеріндегі ақпаратты назарға алу туралы шешім қабылдайды.

6. Порядок предоставления аналитической информации в Агентство
его территориальными подразделениями
31. В целях упорядочения работы территориальных подразделений Агентства ими ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляется аналитическая информация об итогах работы по контролю за качеством оказания государственных услуг.
32. Аналитическая информация содержит следующие сведения:
1) основные параметры развития сферы оказания государственных услуг, а именно сведения о текущей ситуации в сфере оказания государственных услуг в курируемом регионе за отчетный период, в том числе общее количество оказанных государственных услуг, наиболее востребованные государственные услуги и иные сведения;
2) проблемные вопросы развития сферы оказания государственных услуг в курируемом регионе, в том числе сведения об имеющихся правовых коллизиях в законодательстве о государственных услугах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) результаты мероприятий по контролю за качеством оказания государственных услуг, а именно:
результаты проверок в отношении территориальных подразделений ведомств центральных государственных органов, местных исполнительных органов, услугодателей по соблюдению ими норм законодательства о государственных услугах, стандартов и регламентов государственных услуг;
результаты перепроверок отчетных данных территориальных подразделений ведомств центральных государственных органов, местных исполнительных органов на основании системы оценки рисков: информация о выявленных несоответствиях по количеству нарушений сроков оказания государственных услуг, поступивших жалоб и другое;
выявленные в рамках ИИС «Мониторинг» необоснованные отказы и нарушения сроков оказания государственных услуг и принятые по ним решения;
иные сведения;
4) предложения по включению услуг в Реестр государственных услуг, а именно сведения о соответствии функции государственного органа признакам государственных услуг по форме согласно приложению 4 и сведения о государственных услугах для их включения в Реестр государственных услуг по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) предложения по совершенствованию сферы оказания государственных услуг, а именно предложения по совершенствованию законодательства о государственных услугах, механизмов проведения оценки и контроля за качеством оказания государственных услуг, улучшению порядка (оптимизации и автоматизации бизнес-процесса) оказания государственных услуг, в том числе в разрезе государственных услуг и услугодателей.

6. Агенттікке оның аумақтық бөлімшелерімен талдамалық ақпаратты ұсынудың тәртібі
31. Агенттіктің аумақтық бөлімшелерінің жұмысын реттеу мақсатында олар мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау жұмысының қорытынды туралы талдамалық ақпарат тоқсанда сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-і күніне дейін Агенттікке ұсынады.
32. Талдамалық ақпарат келесі мәліметтерді қамтиды:
1) мемлекеттік қызметтер көрсету саласы дамытудың негізгі сипаттамалары, сондай-ақ қадағалау аймақта есептік кезеңдегі мемлекеттік қызметтер көрсету саласының қазіргі жағдайы, оның ішінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны, ең танымал мемлекеттік қызметтердің атауы және басқа мәліметтер;
2) қадағалау аймақта мемлекеттік қызметтер көрсету саласының мәселелері, оның ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңнамасының қолданыстағы құқықтық қайшылықтары туралы мәліметтер;
3) көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау бойынша шаралардың нәтижелері, сондай-ақ:
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен, жергілікті атқарушы органдарымен, көрсетілетін қызметті берушілерімен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңнамасының нормаларын, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін ұстану жөніндегі жүргізілген тексерістердің нәтижелері;
тәуекелдерді басқару жүйесінің негізінде орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерінің, жергілікті атқарушы органдардың есептік ақпараттарындағы деректерді қайта тексеру нәтижелері, сондай-ақ мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің, түскен шағымдардың саны және тағы басқалар мәліметтері бойынша анықталған сәйкессіздіктері туралы ақпарат;
«Мониторинг» ИАЖ-нің шеңберінде анықталған мемлекеттік қызметтер көрсетудің негізсіз бас тартуы мен мерзімдерді бұзылуы және олар бойынша негізсіз қабылданған шаралар;
басқа да мәліметтерді көрсетіледі;
4) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне қызметтерді енгізу бойынша ұсыныстар, атап айтқанда 4-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік органның функциясының мемлекеттік қызметтердің белгілеріне сәйкестігі туралы мәліметтерді осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік қызметтер туралы мәліметтер;
5) мемлекеттік қызметтер көрсету саласын жетілдіру бойынша ұсыныстар, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер және көрсетілетін қызметті берушілерді көрсете отырып мемлекеттік қызметтер көрсету туралы заңнамасын, мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі тетіктерін жетілдіру, мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін (бизнес-үрдісін оңтайландыру және автоматтандыру) жақсарту туралы ұсыныстары.

7. Заключительные положения
33. Результаты контроля используются при формировании итоговой оценки эффективности деятельности государственных органов по направлению «оказание государственных услуг».
34. Результаты контроля опубликовываются Агентством или его территориальным подразделением, а также проверяемыми субъектами в средствах массовой информации и размещаются на их интернет-ресурсах.
Приложение 1
к Правилам контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Отчет о работе
центрального государственного органа
по внутреннему контролю
за качеством оказываемых государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ год
Индекс: 1-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: центральные государственные органы
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы и противодействию коррупции и его
территориальные подразделения по областям, городам Астана и Алматы
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 7 числа месяца,
следующего за отчетным периодом
п/п
Выполняемые мероприятия
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1.
Количество оказанных государственных услуг – всего, в том числе:
1.1.
Количество государственных услуг, оказанных в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
1.2.
Количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, но которые могли быть оказаны через веб-портал «электронного правительства» и (или) центры обслуживания населения в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
1.3.
Количество государственных услуг, оказанных через центры обслуживания населения в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
1.4.
Количество государственных услуг, оказанных в электронном виде – всего, в том числе:

7. Қорытынды ережелер
33. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылау нәтижелері «мемлекеттік қызмет көрсету» бағыты бойынша мемлекеттік органдардың тиімділігінің жыл сайынғы бағалауының қорытынды бағасын шығаруда қолданылады.
34. Бақылау нәтижелері Агенттікпен немесе оның аумақтық бөлімшесімен, сондай-ақ тексерілетін субъектілермен бұқаралық ақпарат құралдарында жария етіледі және олардың интернет-ресурстарында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын бақылау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің
сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша
орталық мемлекеттік органның есебі
Есептік кезең 20____жылғы______ тоқсан
Индекс: 1-мқ
Кезеңділігі: тоқсандық
Ұсынатын тұлғалар тобы: орталық мемлекеттік органдар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері
Тапсыру мерзімдері: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-ші күнінен кешіктірмей
Т.№
Атқарылып жатырған шаралар
1 -тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Барлығы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:
1.1.
Мемлекеттік органда (ведомстволық бағыныстағы мекемеде)қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.2.
«электрондық үкімет» веб-порталы және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетудің мүмкіндігі бар мемлекеттік қызметтердің мемлекеттік органда (ведомстволық бағыныстағы мекемеде)қағаз түрінде көрсетілген саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.3.
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.4.
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:

1.4.1.
Количество государственных услуг оказанных в электронном виде через веб-портал «электронное правительство» в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
1.4.2.
Количество государственных услуг, оказанных в электронном виде через ГБД «Е-лицензирование» в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
2.
Количество государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг
3.
Количество утвержденных стандартов государственных услуг
4.
Количество утвержденных регламентов государственных услуг
5.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков – всего, в том числе:
5.1.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков государственным органом (подведомственной организацией) в бумажном виде – всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
5.2.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков через центры обслуживания населения – всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
5.3.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде – всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
6.
Количество жалоб на качество оказанных государственных услуг – всего, в том числе:
6.1
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) в бумажном виде
6.2
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных через центры обслуживания населения
6.3
Количество жалоб на качество государственных услуг, оказанных в электронном виде
7.
Количество нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг – всего, в том числе:
7.1
Количество нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество государственных услуг, оказанных государственным органом (подведомственной организацией) в бумажном виде
7.2
Количество нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество государственных услуг, оказанных через центры обслуживания населения
7.3
Количество нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество государственных услуг, оказанных в электронном виде
8.
Источники поступления жалоб на качество оказания государственной услуги:
8.1
от физических лиц
8.2
от государственных органов
8.3
от юридических лиц
8.4
поручения уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг
8.5
от акима области
8.6
из средств массовой информации
8.7
из других источников
9.
Количество рассмотренных жалоб
10.
Количество проведенных проверок по жалобам - всего:

1.4.1.
Электрондық түрде «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.4.2.
Электрондық түрде «Е-Лицензиялау» МДҚ арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізілген мемлекеттік қызметтер саны
3.
Бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының саны
4.
Бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің саны
5.
мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:
5.1.
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
5.2.
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны  - барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
5.3.
Электрондық түрде мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
6.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны - барлығы, оның ішінде:
6.1
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны
6.2
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны
6.3
Электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны
7.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны - барлығы, оның ішінде:
7.1
Мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны
7.2
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны
7.3
Электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың қаралу мерзімдерінің бұзылу саны
8.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың көздері:
8.1
жеке тұлғалардан
8.2
мемлекеттік органдардан
8.3
заңды тұлғалардан
8.4
бағалауға және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бақылауға уәкілетті органның тапсырмалары
8.5
облыс әкімінен
8.6
бұқаралық ақпарат құралдарынан
8.7
басқа да көздер
9.
Қаралған шағымдардың саны
10.
Шағымдар бойынша жүргізілген тексерулердің саны - барлығы:

10.1.
в том числе с участием иных заинтересованных государственных органов
11.
Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за нарушение требований стандартов и регламентов государственных услуг – всего
11.1.
в том числе сотрудники государственных органов
11.2.
в том числе сотрудники подведомственных организаций
12.
Количество наложенных соответствующих дисциплинарных взысканий – всего, в том числе:
12.1.
замечание

10.1.
оның ішінде мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен
11.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттерінің талаптарын бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны - барлығы:
11.1.
оның ішінде мемлекеттік органдардың қызметкерлері
11.2.
оның ішінде ведомстволық бағыныстағы мекемелердің қызметкерлері
12.
Тиісті қолданылған тәртіптік жазалардың саны - барлығы, оның ішінде:
12.1.
ескерту

12.2.
выговор
12.3.
строгий выговор
12.4.
предупреждение о неполном служебном соответствии
12.5.
понижение в должности
12.6.
увольнение с занимаемой должности
13
Количество внесенных  рекомендаций структурным подразделением по контролю за качеством оказания государственных услуг
14.
Количество мер, принятых государственным органом (подведомственной организацией) по результатам рассмотрения рекомендаций структурного подразделения по контролю за качеством оказания государственных услуг
15.
Количество проведенных государственным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иные мероприятия по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг
Наименование государственного органа:
_____________________________________
_____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя:
_____________________________________
Руководитель _____________________________________
Дата «    » ____________ 20___ года
Адрес: ______________________________
______________________________
Телефон: ______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ______________________________
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
и содержанию аналитической справки
1. Общие положения
1. Форма отчета о работе центрального государственного органа по внутреннему контролю за качеством оказываемых государственных услуг (далее – форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года (далее – Закон).
2. Основной задачей введения формы отчета является мониторинг результатов внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом:
центральным аппаратом центрального государственного органа с учетом центрального государственного органа, его ведомств, территориальных подразделений ведомств, подведомственных организаций – в Агентство;
территориальными подразделениями ведомств центрального государственного органа – в территориальные подразделения Агентства по областям, городам Астана и Алматы.
4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа,
а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В пункте 1 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг (сумма пунктов 1.1, 1.2, 1.3 и 1.4), указанных в Реестре государственных услуг, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 (далее – Реестр государственных услуг) в соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона.

12.2.
сөгіс
12.3.
қатаң сөгіс
12.4.
қызметке сәйкес еместігі туралы ескерту
12.5.
қызметтің төмендету
12.6.
атқаратын қызметінен босатуы
13.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстардың саны
14.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесінің ұсыныстарын қарау нәтижесінде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) қабылданған шаралардың саны
15.
Көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың саны
Мемлекеттік органның атауы:      Мекенжайы:
________________________________ ______________________________
________________________________ ______________________________
Орындаушының аты-жөні:__________ Телефоны:_____________________
Басшы___________________________ (Т.А.Ә.(бар болғанда)қолы)_____
20___ жылғы « »_______________ М.О.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру және талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау нәтижелері бойынша орталық мемлекеттік органның есеп нысанын (бұдан әрі - есеп нысаны) Қазақстан Республикасы «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 4) тармақшасын іске асыру мақсатында әзірленген.
2. Есеп нысанды жүргізудің басты мақсаты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына ішкі бақылау нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Есеп нысаны толтырылады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейін:
орталық мемлекеттік органды, оның ведомстволарын, ведомстволардың аумақтық бөлімшелерін, ведомстволық бағыныстағы мекемелерді есепке алып, орталық мемлекеттік органның орталық аппаратымен - Агенттікке;
орталық мемлекеттік органның ведомстволардың аумақтық бөлімшелерімен - Агенттіктің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелеріне ұсынылады.
4. Есеп нысанға мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
5. Есептік нысанның 1-тармағында Заңның 6-бабы 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілетін Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде (бұдан әрі - Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі) көзделген есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (1.1, 1.2, 1.3 және 1.4-тармақтардың сомасы) туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.

6. В пункте 1.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, по которым согласно Реестру государственных услуг предусмотрено оказание только через услугодателя, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
7. В пункте 1.2 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг
в самом государственном органе в бумажной форме, которые согласно Реестру государственных услуг могли быть оказаны через веб-портал «электронного правительства» и (или) центры обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
8. В пункте 1.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в центрах обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
9. В пункте 1.4 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде.
10. В пункте 1.4.1 формы отчета указываются данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде через веб-портал «электронного правительства», в том числе в разрезе видов государственных услуг.
11. В пункте 1.4.2 формы отчета указываются данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде через ГБД «Е-лицензирование», в том числе в разрезе видов государственных услуг.
12. В пункте 2 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде.
13. В пункте 3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных стандартов государственных услуг в отчетном периоде.
14. В пункте 4 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных регламентов государственных услуг в отчетном периоде.
15. В пункте 5 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде.
16. В пункте 5.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, в том числе в разрезе видов государственных услуг.

6. Есептік нысанның 1.1-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес тек ғана қызмет беруші арқылы көрсету көзделген есептік кезеңде мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 1.2-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін  қызметтер тізіліміне сәйкес «электрондық үкімет» веб-порталы және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетуге мүмкіндігі бар, бірақ есептік кезеңде мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бөлінісіндегі сандық мәліметтер көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 1.3-тармағында есептік кезеңде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 1.4-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 1.4.1-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 1.4.2-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде «Е-Лицензиялау» МДҚ арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 2-тармағында есептік кезеңде Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне қосылған мемлекеттік қызметтер жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
13. Есептік нысанның 3-тармағында есептік кезеңде бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
14. Есептік нысанның 4-тармағында есептік кезеңде бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
15. Есептік нысанның 5-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
16. Есептік нысанның 5.1-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы сандық мәліметтер, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің атауы туралы мәліметтер көрсетіледі.

17. В пункте 5.2 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде через центры обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
18. В пункте 5.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде в электронной форме, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
19. В пункте 6 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве жалоб на качество оказанных государственных услуг в отчетном периоде.
20. В пунктах 6.1, 6.2 и 6.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве жалоб на качество государственных услуг, оказанных в отчетном периоде соответственно в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, через центры обслуживания населения и в электронной форме.
21. В пункте 7 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг.
22. В пунктах 7.1, 7.2 и 7.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество государственных услуг, оказанных в отчетном периоде соответственно в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, через центры обслуживания населения и в электронной форме.
23. В пунктах 8, 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6 и 8.7 формы отчета указываются количественные данные об источниках поступления жалоб на качество оказания государственной услуги.
24. В пункте 9 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве рассмотренных жалоб услугополучателей в отчетном периоде.
25. В пунктах 10 и 10.1 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных проверок в рамках внутреннего контроля по жалобам услугополучателей на качество оказания государственных услуг, в том числе с участием иных заинтересованных государственных органов в отчетном периоде.
26. В пунктах 11, 11.1 и 11.2 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за нарушение требований стандартов и регламентов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе сотрудников центрального аппарата центрального государственного органа, его ведомств, территориальных подразделений центрального государственного органа и его ведомств, а также подведомственных организаций.

17. Есептік нысанның 5.2-тармағында есептік кезеңде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызметтердің саны мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы сандық мәліметтер, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бөлінісіндегі мәліметтер көрсетіледі.
18. Есептік нысанның 5.3-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде мемлекеттік қызметтердің саны мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы сандық мәліметтер, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің атауы туралы мәліметтер көрсетіледі.
19. Есептік нысанның 6-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
20. Есептік нысанның 6.1, 6.2 және 6.3-тармақтарында мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде), халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы және электрондық түрде мемлекеттік көрсетілген қызметтерге келіп түскен шағымдардың саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
21. Есептік нысанның 7-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылудың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
22. Есептік нысанның 7.1, 7.2 және 7.3-тармақтарында мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде), халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы және электрондық түрде мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылу саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
23. Есептік нысанның 8, 8.1, 8.2, 8.3, 8.4, 8.5, 8.6 және 8.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтер алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың көздері туралы мәліметтер көрсетіледі.
24. Есептік нысанның 9-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтер алушылардың қаралған шағымдарының жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
25. Есептік нысанның 10 және 10.1-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдары бойынша ішкі бақылау шеңберінде, оның ішінде мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен жүргізілген тексерулердің жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
26. Есептік нысанның 11, 11.1 және 11.2-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері мен стандарттарының талаптарын бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың, оның ішінде орталық мемлекеттік органның орталық аппараты, оның ведомстволары, орталық мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелері, сондай-ақ ведомстволық бағыныстағы мекемелердің кесінінде жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.

27. В пунктах 12, 12.1, 12.2, 12.3, 12.4, 12.5 и 12.6 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных соответствующих дисциплинарных взысканий в отчетном периоде на лиц за нарушение требований стандартов и регламентов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.
28. В пункте 13 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве рекомендаций, внесенных структурным подразделением по контролю за качеством оказания государственных услуг.
29. В пункте 14 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве мер, принятых государственным органом (подведомственной организацией) по результатам рассмотрения рекомендаций структурного подразделения по контролю за качеством оказания государственных услуг.
30. В пункте 15 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных государственным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иных мероприятий по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг.
3. Пояснение к содержанию аналитической справки
31. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
сведения о текущей ситуации в сфере оказания государственных услуг в курируемой сфере за отчетный период, в том числе наименования наиболее востребованных государственных услуг с указанием количества их оказания в отчетном периоде, услугодателя и формы предоставления (в бумажном и (или) электронном виде, через центры обслуживания населения);
наименования государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе наименование, номер и дату соответствующих нормативных правовых актов. В случае отсутствия включенных в отчетном периоде государственных услуг в Реестре государственных услуг, указать информацию о проведенной работе по выявлению государственных услуг и внесению предложений в уполномоченный орган по ведению Реестра государственных услуг;
наименования государственных услуг, по которым утверждены стандарты в отчетном периоде, в том числе наименование, номер и дату соответствующих нормативных правовых актов. В случае отсутствия утвержденных в отчетном периоде стандартов государственных услуг, указать информацию о проведенной работе по разработке проектов стандартов государственных услуг, в том числе об их публичном обсуждении и согласовании;
наименования государственных услуг, по которым утверждены регламенты в отчетном периоде, в том числе наименование, номер и дату соответствующих нормативных правовых актов. В случае отсутствия утвержденных в отчетном периоде регламентов государственных услуг, указать информацию о проведенной работе по разработке проектов регламентов государственных услуг и текущем этапе их согласования;
сведения о поступивших в отчетном периоде жалоб на качество оказания государственных услуг, в том числе указать наименования государственных услуг, содержание жалоб, ход их рассмотрения и принятые решения по ним;
сведения о рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалоб на качество оказания государственных услуг, в том числе указать наименования государственных услуг, причины нарушений и принятые меры по ним;
сведения о рекомендациях структурного подразделения государственного органа по контролю за качеством оказания государственных услуг и их реализации;
сведения о количестве, тематике и кратком содержании проведенных государственным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иных мероприятий по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг.

27. Есептік нысанның 12, 12.1, 12.2, 12.3, 12.4, 12.5 және 12.6-1 тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері мен стандарттарының талаптарын бұзғаны үшін қолданылған тиісті тәртіптік жазалардың, оның ішінде тәртіптік жазалар кесінінде жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
28. Есептік нысанның 13-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік  көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстардың жалпы саны көрсетіледі.
29. Есептік нысанның 14-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшенің ұсыныстарын қарау нәтижесі бойынша қабылданған шаралардың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
30. Есептік нысанның 15-тармағында есептік кезеңде көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
3. Талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
31. Талдамалық анықтама есеп нысанмен бірге енгізіледі және келесі мәліметтерді қамтиды:
қадағалау салада есептік кезеңдегі мемлекеттік қызметтер көрсету саласының қазіргі жағдайы, оның ішінде ең танымал мемлекеттік қызметтердің атауы, оларды есептік кезеңде көрсетудің саны, көрсетілетін қызметті беруші, көрсетудің нысаны (қағаз және (немесе) электрондық түрде, халыққа қызмет корсету орталықтары арқылы) туралы мәліметтер;
есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізілген мемлекеттік қызметтердің атауы, тиісті нормативтік құқықтық актілердің атауы, нөмірі және датасы туралы мәліметтер. Есептік кезеңде Тізілімге енгізілген мемлекеттік қызметтерді жоқтығы жағдайда, мемлекеттік қызметтерді анықтау бойынша атқарылған жұмысы және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу жөніндегі уәкілетті органға енгізілген ұсыныстары туралы ақпарат;
есептік кезеңде бекітілген стандарттар бойынша  мемлекеттік қызметтердің атауы, тиісті нормативтік құқықтық актілердің атауы, нөмірі және датасы туралы мәліметтер. Есептік кезеңде бекітілген мемлекеттік қызметтердің стандарттары жоқтығы жағдайда, мемлекеттік қызметтер стандарттардың жобаларын әзірлеу, оның ішінде оларды қоғамдық талқылау және келісу бойынша атқарылған жұмысы туралы ақпарат;
есептік кезеңде бекітілген регламенттер бойынша мемлекеттік қызметтердің атауы, тиісті нормативтік құқықтық актілердің атауы, нөмірі және датасы туралы мәліметтер. Есептік кезеңде бекітілген мемлекеттік қызметтердің регламенттері жоқтығы жағдайда, мемлекеттік қызметтер регламенттердің жобаларын әзірлеу бойынша атқарылған жұмысы және оларды келісудің қазіргі кезеңі туралы ақпарат;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына есептік кезеңде түскен шағымдары, оның ішінде осы мемлекеттік қызметтердің атауы, шағымдардың мазмұны, оларды қарау барысы және қабылданған шешімдері туралы мәліметтер;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына есептік кезеңде келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің атауы, бұзылу жасалған себептері және қабылдаған шаралары туралы мәліметтер;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстары және оларды орындау туралы мәліметтер;
көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың саны, пәндері және қысқаша мазмұндама туралы мәліметтер.

32. К аналитической справке прилагаются также информационные материалы, подтверждающие сведения, указанные в отчете (копии приказов, протоколов, решений, писем, служебных записок, фотоматериалы и др.).
Приложение 2
к Правилам контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Отчет о работе
местного исполнительного органа
по внутреннему контролю
за качеством оказываемых государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ год
Индекс: 2-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: местные исполнительные органы
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам
государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные
подразделения по областям, городам Астана и Алматы
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 7 числа месяца,
следующего за отчетным периодом
п/п
Выполняемые мероприятия
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всего
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1.
Количество оказанных государственных услуг – всего, в том числе:
1.1.
Количество государственных услуг, оказанных в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
1.2.
Количество государственных услуг, оказанных в государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, но которые могли быть оказаны через веб-портал «электронное правительство» и (или) центры обслуживания населения
Наименование государственной услуги
1.3.
Количество государственных услуг, оказанных через центры обслуживания населения
Наименование государственной услуги
1.4.
Количество государственных услуг, оказанных в электронном виде – всего, в том числе:

32. Талдамалық анықтамаға есеп нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті ақпараттық материалдары (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар және тағы басқалар) қоса беріледі.
мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын бақылау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің
сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша
жергілікті атқарушы органның есебі
Есептік кезең 20_____жылғы_______ тоқсан
Индекс: 2-мқ
Кезеңділігі: тоқсандық
Ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелері
Тапсыру мерзімдері: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-ші күнінен кешіктірмей
Т.№
Атқарылып жатырған шаралар
1 -тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
Барлығы
Қантар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:
1.1.
мемлекеттік органда (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.2.
«электрондық үкімет» веб-порталы және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетудің мүмкіндігі бар мемлекеттік қызметтердің мемлекеттік органда (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.3.
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызметтің атауы
1.4.
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:

10.1.
замечание
10.2.
выговор
10.3.
строгий выговор
10.4.
предупреждение о неполном служебном соответствии
10.5.
понижение в должности
10.6.
увольнение с занимаемой должности
11.
Количество внесенных  рекомендаций структурным подразделением по контролю за качеством оказания государственных услуг
12.
Количество мер, принятых государственным органом (подведомственной организацией) по результатам рассмотрения рекомендаций структурного подразделения по контролю за качеством оказания государственных услуг
13.
Количество проведенных государственным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иные мероприятия по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг
Наименование государственного органа:
_____________________________________
_____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя:
_____________________________________
Руководитель _____________________________________
Дата «    » ____________ 20   года
Адрес: ______________________________
______________________________
Телефон: ______________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ______________________________
М.П.
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных,
и содержанию аналитической справки
1. Общие положения
1. Форма отчета о работе местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказываемых государственных услуг (далее – форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан «О государственных услугах» от 15 апреля 2013 года (далее – Закон).
2. Основной задачей введения данной формы является мониторинг результатов внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется акиматом области, городов Астана и Алматы с учетом местных исполнительных органов области, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов ежеквартально до 7 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Агентство и его территориальные подразделения по областям, городам Астана и Алматы.
4. Формы отчетов подписывают руководители местных исполнительных органов областей, городов Астана и Алматы, а в случае их отсутствия, лица, исполняющие их обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В пункте 1 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг (сумма пунктов 1.1, 1.2, 1.3 и 1.4), указанных в Реестре государственных услуг, утвержденном постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 в соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона (далее – Реестр государственных услуг).

10.1
ескерту
10.2
сөгіс
10.3.
қатаң сөгіс
10.4
қызметке сәйкес еместігі туралы ескерту
10.5
қызметін төмендету
10.6
атқаратын қызметінен босату
11.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстардың саны
12.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесінің ұсыныстарын қарау нәтижесі бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) қабылданған шаралардың саны
13
Көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша  мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың саны
Жергілікті атқарушы органның атауы: Мекенжайы:
___________________________________ _____________________________
___________________________________ _____________________________
Орындаушының аты-жөні:_____________ Телефоны:____________________
Басшы______________________________ (Т.А.Ә.(бар болғанда)қолы)____
20___ жылғы « »_______________                              М.О.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру және талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің сапасына ішкі бақылау нәтижелері бойынша жергілікті атқарушы органның есеп нысанын (бұдан әрі - есеп нысаны) Қазақстан Республикасы «мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының (бұдан әрі - Заң) 7-бабы 4) тармақшасын іске асыру мақсатында әзірленген.
2. Аталған нысанды жүргізудің басты мақсаты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына ішкі бақылау нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Есеп нысаны облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерін есепке алып облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктерімен толтырылады және ай сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 7-і күніне дейін Агенттікке және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшелеріне ұсынылады.
4. Есеп нысандарға облыстар, Астана және Алматы қалалары жергілікті атқарушы органдардың басшылары, ал олар болмаған жағдайда олардың міндетін атқаратын адамдар қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
5. Есептік нысанның 1-тармағында Заңның 6-бабы 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысымен бекітілетін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміде (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі) көзделген есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (1.1, 1.2, 1.3 және 1.4-тармақтардың сомасы) туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.

6. В пункте 1.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, по которым согласно Реестру государственных услуг предусмотрено оказание только через услугодателя, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
7. В пункте 1.2 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в самом государственном органе в бумажной форме, которые согласно Реестру государственных услуг могли быть оказаны через веб-портал «электронное правительства» и (или) центры обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
8. В пункте 1.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в центрах обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
9. В пункте 1.4 формы отчета указываются количественные данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде.
10. В пункте 1.4.1 формы отчета указываются данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде через веб-портал «электронное правительства», в том числе в разрезе видов государственных услуг.
11. В пункте 1.4.2 формы отчета указываются данные о количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг в электронном виде через ГБД «Е-лицензирование», в том числе в разрезе видов государственных услуг.
12. В пункте 2 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных регламентов государственных услуг в отчетном периоде.
13. В пункте 3 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде.
14. В пункте 3.1 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
15. В пункте 3.2 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде через центры обслуживания населения, в том числе в разрезе видов государственных услуг.

6. Есептік нысанның 1.1-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде тек ғана қызмет беруші арқылы көрсету көзделген есептік кезеңде мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 1.2-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес «электрондық үкімет» веб-порталы және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетуге мүмкіндігі бар, бірақ есептік кезеңде мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 1.3-тармағында есептік кезеңде халыққа қызмет көрсету орталықтарында арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 1.4-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 1.4.1-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде «электрондық үкімет» веб-порталы арқылы көрсетілген  мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 1.4.2-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде «Е-Лицензиялау» МДҚ арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 2-тармағында есептік кезеңде бекітілген  мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерінің саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
13. Есептік нысанның 3-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар мен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
14. Есептік нысанның 3.1-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
15. Есептік нысанның 3.2-тармағында есептік кезеңде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызметтердің саны мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.

16. В пункте 3.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве государственных услуг, оказанных с нарушением установленных в стандартах и регламентах оказания государственных услуг сроков в отчетном периоде в электронной форме, в том числе в разрезе видов государственных услуг.
17. В пункте 4 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве жалоб на качество оказанных государственных услуг в отчетном периоде.
18. В пунктах 4.1, 4.2 и 4.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве жалоб на качество государственных услуг, оказанных в отчетном периоде соответственно в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, через центры обслуживания населения и в электронной форме.
19. В пункте 5 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг.
20. В пунктах 5.1, 5.2 и 5.3 формы отчета указываются количественные данные о количестве нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество государственных услуг, оказанных в отчетном периоде соответственно в самом государственном органе (подведомственной организации) в бумажной форме, через центры обслуживания населения и в электронной форме.
21. В пунктах 6, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6 и 6.7 формы отчета указываются количественные данные об источниках поступления жалоб на качество оказания государственной услуги.
22. В пункте 7 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве рассмотренных жалоб услугополучателей в отчетном периоде.
23. В пунктах 8 и 8.1 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных проверок в рамках внутреннего контроля по жалобам услугополучателей на качество оказания государственных услуг, в том числе с участием иных заинтересованных государственных органов в отчетном периоде.
24. В пунктах 9, 9.1 и 9.2 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности за нарушение требований стандартов и регламентов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе сотрудников местных исполнительных органов области, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и подведомственных организаций.

16. Есептік нысанның 3.3-тармағында есептік кезеңде электрондық түрде мемлекеттік қызметтердің саны мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттар пен регламенттерінде көзделген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің түрлері бойынша сандық мәліметтер көрсетіледі.
17. Есептік нысанның 4-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
18. Есептік нысанның 4.1, 4.2 және 4.3-тармақтарында мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде), халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы және электрондық түрде мемлекеттік көрсетілген қызметтерге келіп түскен шағымдардың саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
19. Есептік нысанның 5-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылудың жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
20. Есептік нысанның 5.1, 5.2 және 5.3-тармақтарында мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік органның өзінде (ведомстволық бағыныстағы мекемеде), халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы және электрондық түрде мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылу саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
21. Есептік нысанның 6, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6 және 6.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтер алушылардың мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың көздері туралы мәліметтер көрсетіледі.
22. Есептік нысанның 7-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтер алушылардың қаралған шағымдарының жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
23. Есептік нысанның 8, 8.1-тармақтарында есептік кезеңде  мемлекеттік қызмет алушылардың мемлекеттік көрсетілген қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдары бойынша ішкі бақылау шеңберінде, оның ішінде мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен жүргізілген тексерулердің жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
24. Есептік нысанның 9, 9.1 және 9.2-тармақтарында  мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері мен стандарттарының талаптарын бұзғаны үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың, оның ішінде облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің және ведомстволық бағыныстағы мекемелер кесінінде жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.

25. В пунктах 10, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 и 10.6 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных соответствующих дисциплинарных взысканий в отчетном периоде на лиц за нарушение требований стандартов и регламентов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.
26. В пункте 11 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве рекомендаций, внесенных структурным подразделением по контролю за качеством оказания государственных услуг.
27. В пункте 12 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве мер, принятых государственным органом (подведомственной организацией) по результатам рассмотрения рекомендаций структурного подразделения по контролю за качеством оказания государственных услуг.
28. В пункте 13 формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных государственным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иных мероприятий по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг.
3. Пояснение к содержанию аналитической справки
29. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
сведения о текущей ситуации в сфере оказания государственных услуг в курируемом регионе за отчетный период, в том числе наименования наиболее востребованных государственных услуг с указанием количества их оказания в отчетном периоде, услугодателя и формы предоставления (в бумажном и (или) электронном виде, через центры обслуживания населения);
наименования государственных услуг, по которым утверждены регламенты в отчетном периоде, в том числе наименование, номер и дату соответствующих нормативных правовых актов. В случае отсутствия утвержденных в отчетном периоде регламентов государственных услуг, указать информацию о проведенной работе по разработке проектов регламентов государственных услуг и текущем этапе их согласования;
сведения о поступивших в отчетном периоде жалоб на качество оказания государственных услуг, в том числе указать наименования государственных услуг, содержание жалоб, ход их рассмотрения и принятые решения по ним;
сведения о рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалоб на качество оказания государственных услуг, в том числе указать наименования государственных услуг, причины нарушений и принятые меры по ним;
сведения о рекомендациях структурного подразделения местного исполнительного органа по контролю за качеством оказания государственных услуг и их реализации;
сведения о количестве, тематике и кратком содержании проведенных местным исполнительным органом (подведомственной организацией) семинаров-совещаний, «круглых столов», брифингов, конференций и иных мероприятий по повышению информированности услугополучателей о порядке оказания государственных услуг.

25. Есептік нысанның 10, 10.1, 10.2, 10.3, 10.4, 10.5 және 10.6-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттері мен стандарттарының талаптарын бұзғаны үшін қолданылған тиісті тәртіптік жазалардың, оның ішінде тәртіптік жазалар кесінінде жалпы саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
26. Есептік нысанның 11-тармағында есептік кезеңде  мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстардың саны көрсетіледі.
27. Есептік нысанның 12-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшенің ұсыныстарын қарау нәтижесі бойынша қабылданған шаралардың саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
Есептік нысанның 13-тармағында есептік кезеңде көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың саны туралы сандық мәліметтер көрсетіледі.
3. Талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
29. Талдамалық анықтама есеп нысанмен бірге енгізіледі және келесі мәліметтерді қамтиды:
қадағалау аймақта есептік кезеңдегі мемлекеттік қызметтер көрсету саласының қазіргі жағдайы, оның ішінде ең танымал мемлекеттік қызметтердің атауы, оларды есептік кезеңде көрсетудің саны, көрсетілетін қызметті беруші, көрсетудің нысаны (қағаз және (немесе) электрондық түрде, халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы) туралы мәліметтер;
есептік кезеңде бекітілген регламенттер бойынша мемлекеттік қызметтердің атауы, тиісті нормативтік құқықтық актілердің атауы, нөмірі және датасы туралы мәліметтер. Есептік кезеңде бекітілген мемлекеттік қызметтердің регламенттері жоқтығы жағдайда, мемлекеттік қызметтер регламенттердің жобаларын әзірлеу бойынша атқарылған жұмысы және оларды келісудің қазіргі кезеңі туралы ақпарат;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына есептік кезеңде түскен шағымдары, оның ішінде осы мемлекеттік қызметтердің атауы, шағымдардың мазмұны, оларды қарау барысы және қабылданған шешімдері туралы мәліметтер;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына есептік кезеңде келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы, оның ішінде мемлекеттік қызметтердің атауы, бұзылу жасалған себептері және қабылдаған шаралары туралы мәліметтер;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау бойынша құрылымдық бөлімшесімен енгізілген ұсыныстары және оларды орындау туралы мәліметтер;
көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардарлығын жоғарылату бойынша мемлекеттік органмен (ведомстволық бағыныстағы мекемемен) өткізілген семинар-кеңестердің, «дөңгелек үстелдердің», брифингтердің, конференциялардың және тағы басқа шаралардың саны, пәндері және қысқаша мазмұндама туралы мәліметтер.

30. К аналитической справке прилагаются также информационные материалы, подтверждающие сведения, указанные в отчете (копии приказов, протоколов, решений, писем, служебных записок, фотоматериалы и другое).
Приложение 3
к Правилам контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Сведения
об имеющихся правовых коллизиях в законодательстве
о государственных услугах
Наименование государственной услуги
Сведения о стандарте государственной услуги
Сведения о регламенте госуслуги
Сведения о законодательном акте, регламентирующим данную сферу правовых отношений
Необходимые меры
Примечание
номер и дата НПА, которым утвержден стандарт государственной услуги
содержание стандарта государственной услуги, влекущее возникновение правовой коллизии
номер и дата НПА, которым утвержден регламент государственной услуги
содержание регламента государственной услуги, влекущее возникновение правовой коллизии
номер и дата законодательного акта, номер его структурного элемента
содержание законодательного акта
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Правилам контроля за качеством
оказания государственных услуг
Форма
Сведения
о соответствии функции государственного органа признакам
государственных услуг
№ п/п
Наименование функции
Сведения о предусмотренных в реализацию функции объемах бюджетных средств в текущем году, тенге
Наименование, номер и дата нормативного правового акта (НПА), номер структурного элемента НПА (статья, пункт, подпункт), в котором закреплена функция
Соответствие признакам государственной услуги (указать наименование, номер и дату НПА, номер и содержание структурного элемента НПА по каждому из признаков госуслуги)
1) быть ориентированной на реализацию отдельных функций госорганов
2) осуществляться в индивидуальном порядке

30. Талдамалық анықтамаға есеп нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті ақпараттық материалдары (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар және тағы басқалар) қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын бақылау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңнамасының қолданыстағы құқық қайшылықтары туралы мәліметтер
Мемлекеттік қызметтің атауы
Мемлекеттік қызмет стандарты туралы мәліметтер
Мемлекеттік қызмет регламенті туралы мәліметтер
Құқықтық қарым-қатынастарды реттейтін заңнамалық акті тура мәліметтер
Қажетті шаралар
Ескерту
мемлекеттік қызмет стандарты бекітілген НҚА-ның нөмірі және датасы
құқықтық қайшылықты туындайтын мемлекеттік қызмет стандарттың мазмұны
мемлекеттік қызмет регламенті бекітілген НҚА-ның нөмірі және датасы
құқықтық қайшылықты туындайтын мемлекеттік қызмет регламенттің мазмұны
заңнамалық актінің нөмірі және датасы, оның құрылымдық элементінің нөмірі
заңнамалық актінің мазмұны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мемлекеттік қызметтер көрсету
сапасын бақылау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік органның функциясының мемлекеттік қызметтердің белгілеріне сәйкестігі туралы мәліметтер
Функция атауы
Функция асыру үшін ағымдағы жылғы бюджеттік қаражаты туралы мәліметтер,теңге
Функция бекітетін нормативтік құқықтық актінің (НҚА) нөмірі және датасы, НҚА-ның құрылымдық элементінің (бап, тармақ, тармақша) нөмірі
Мемлекеттік қызметтердің белілеріне сәйкестігі (әр белгі бойынша НҚА-ның атауы, нөмірі және датасы, НҚА-ның құрылымдық элементінің нөмірі және мазмұны)
1) мемлекеттік органдардың жекелеген функцияларын іске асыруға бағдарланған болуы
2) дара тәртіппен жүзеге асырылуы