О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 306. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2015 года № 11274. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года):
в Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, утвержденную указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 06 "Налоги на международную торговлю и внешние операции":
в подклассе 1 "Таможенные платежи":
дополнить спецификами 17 и 18 следующего содержания:
"17 Таможенные пошлины, распределенные Кыргызской Республикой
18 Взысканные суммы обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов, поступающие от Кыргызской Республики";
в подклассе 2 "Прочие налоги на международную торговлю и операции":
дополнить спецификой 11 следующего содержания:
"11 Специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, поступившие от Кыргызской Республики";
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 2 "Финансовая деятельность":
по администратору бюджетных программ 733 "Управление по государственным закупкам и коммунальной собственности области":
дополнить бюджетными программами 117 и 118 следующего содержания:
"117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";
в функциональной подгруппе 3 "Внешнеполитическая деятельность":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
по бюджетной программе 073 "Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве":

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 19 мамырда № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 5 маусымда № 11274 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсімдерінің жiктемесiнде:
"Салықтық түсiмдер" 1-санатында:
06 "Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға салынатын салықтар" сыныбында:
"Кедендік төлемдер" 1-кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 17 және 18-ерекшелiктермен толықтырылсын:
"17 Қырғыз Республикасы бөлген кедендік баждар
18 Қырғыз Республикасынан түсетін кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз етудің өндіріп алынған сомалары";
"Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын басқа да салықтар" 2-кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 11-ерекшелiкпен толықтырылсын:
"11 Қырғыз Республикасынан түскен арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары";
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
2 "Қаржылық қызмет" функционалдық кіші тобында:
733 "Облыстың мемлекеттік сатып алу және коммуналдық меншік басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 117 және 118-бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
3 "Сыртқы саяси қызмет" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
073 "Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 012, 018 и 032 следующего содержания:
"012 За счет софинансирования гранта из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
018 За счет гранта
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 153 с бюджетными подпрограммами 004 и 017 следующего содержания:
"153 Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
004 За счет внешних займов
017 За счет софинансирования внешних займов из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 239 "Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 153 с бюджетными подпрограммами 004 и 017 следующего содержания:
"153 Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
004 За счет внешних займов
017 За счет софинансирования внешних займов из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 156 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"156 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (коммунальных государственных предприятий) в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 047 с бюджетными подпрограммами 015 и 032 следующего содержания:
"047 Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (коммунальных государственных предприятий) в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":

мынадай мазмұндағы 012, 018 және 032-бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"012 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 және 017-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 153-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"153 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
017 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
239 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 және 017-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 153-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"153 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
017 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032-бюджеттік кіші бағдарламасы бар 156-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"156 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар) жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен";
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 032-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 047-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"047 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар) жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 054 с бюджетными подпрограммами 015 и 032 следующего содержания:
"054 Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (коммунальных государственных предприятий) в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 467 "Отдел строительства района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 053 с бюджетными подпрограммами 015 и 033 следующего содержания:
"053 Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
015 За счет средств местного бюджета
033 За счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 478 с бюджетными программами 024 и 041 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"478 Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
024 Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
041 Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 487 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)":
дополнить бюджетной программой 054 с бюджетными подпрограммами 015 и 032 следующего содержания:
"054 Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (коммунальных государственных предприятий) в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 734 "Управление по развитию языков, архивов и документации области":
дополнить бюджетными программами 117 и 118 следующего содержания:
"117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 380 "Управление туризма города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 002 "Регулирование туристической деятельности" изложить в следующей редакции:
"002 Регулирование туристской деятельности";
по бюджетной программе 005 "Развитие объектов туризма":

мынадай мазмұндағы 015 және 032-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 054-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар) жарғылық капиталын ұлғайту
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
467 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 033-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 053-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"053 Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға кредит беру
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 024 және 041-бюджеттік бағдарламалары бар 478 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"478 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
024 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
041 Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
487 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 032-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 054-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"054 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар) жарғылық капиталын ұлғайту
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
734 "Облыстың тілдерді дамыту, мұрағаттар мен құжаттама басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 117 және 118-бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
"117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
380 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
002 "Туристік қызметті реттеу" бюджеттік кіші бағдарламаның атауына орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
005 "Туризм объектілерін дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 454 с бюджетной программой 015 следующего содержания:
"454 Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
015 Регулирование туристской деятельности";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования":
по администратору бюджетных программ 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 014 следующего содержания:
"014 Передислокация геофизической обсерватории "Боровое";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 5 "Охрана окружающей среды":
по администратору бюджетных программ 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 020 следующего содержания:
"020 Модернизация гидрометеорологической службы";
дополнить бюджетной программой 152 с бюджетными подпрограммами 004 и 017 следующего содержания:
"152 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
004 За счет внешних займов
017 За счет софинансирования внешних займов из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 152 с бюджетными подпрограммами 004 и 017 следующего содержания:
"152 Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
004 За счет внешних займов
017 За счет софинансирования внешних займов из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 151 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"151 Разработка технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 019 следующего содержания:
"019 Создание информационной системы по изготовлению, выдаче и контролю удостоверений личности моряка";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 025 следующего содержания:
"025 Создание информационной инфраструктуры государственных органов";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 011 және 015-бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 015-бюджеттік бағдарламасы бар 454 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"454 Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
015 Туристік қызметті реттеу";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
9 "Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 014-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"014 "Бурабай" геофизикалық обсерваториясын көшіру";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
5 "Қоршаған ортаны қорғау" функционалдық кіші тобында:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 020-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"020 Гидрометеорологиялық қызметті жаңғырту";
мынадай мазмұндағы 004 және 017-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 152-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"152 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
017 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
9 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 004 және 017-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 152-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"152 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
017 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032-бюджеттік кіші бағдарламасы бар 151-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"151 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 019-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"019 Теңізшінің жеке куәлігін жасау, беру және бақылау бойынша ақпараттық жүйе құру";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 025-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"025 Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 153 с бюджетными подпрограммами 004 и 017 следующего содержания:
"153 Реализация программных проектов в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
004 За счет внешних займов
017 За счет софинансирования внешних займов из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 155 с бюджетными подпрограммами 012 и 018 следующего содержания:
"155 Реализация мероприятий технической помощи в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
012 За счет софинансирования гранта из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
018 За счет гранта";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 004 және 017-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 153-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"153 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде бағдарламалық жобаларды іске асыру
004 Cыртқы қарыздар есебiнен
017 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен";
мынадай мазмұндағы 012 және 018-бюджеттік кіші бағдарламалары бар 155-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"155 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде техникалық көмек іс-шараларын іске асыру
012 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018 Грант есебінен";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетной программой 154 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"154 Подготовка и сопровождение проектов правительственного займа и проектов по заимствованию субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
2) в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлении бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9760, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 октября 2014 года):
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 06 "Налоги на международную торговлю и внешние операции":
в подклассе 1 "Таможенные платежи":
дополнить строками следующего содержания:
"
Таможенные пошлины, распределенные Кыргызской Республикой
1
06
1
17
100
Взысканные суммы обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов, поступающие от Кыргызской Республики
1
06
1
18
100
";
в подклассе 2 "Прочие налоги на международную торговлю и операции":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины, поступившие от Кыргызской Республики
1
06
2
11
100
".

мынадай мазмұндағы 032-бюджеттік кіші бағдарламасы бар 154-бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"154 Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде үкіметтік қарыз жобаларын және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыз алуы жөніндегі жобаларды дайындау және сүйемелдеу
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен";
2) "Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
"Салықтық түсiмдер" 1-санатында:
06 "Халықаралық сауда мен сыртқы операцияларға салынатын салықтар" сыныбында:
"Кедендік төлемдер" 1-кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Қырғыз Республикасы бөлген кедендік баждар
1
06
1
17
100
Қырғыз Республикасынан түсетін кедендік баждарды, салықтарды төлеуді қамтамасыз етудің өндіріп алынған сомалары
1
06
1
18
100
";
"Халықаралық сауда мен операцияларға салынатын өзге салықтар" 2-кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қырғыз Республикасынан түскен арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары
1
06
2
11
100
".

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр
Б. Султанов

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімде баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Министр
Б. Сұлтанов