Об утверждении формы сведений о фактически ввезенном, вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ по областям применения
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года № 11309. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 4 августа 2021 года № 289.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 04.08.2021 № 289 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 316 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму сведений о фактически ввезенном, вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ по областям применения.
2. Департаменту по изменению климата Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ А. Смаилов
8 мая 2015 год
Утверждена
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 6 мая 2015 года № 340
Форма
Сведения о фактически ввезенном, вывезенном
и реализованном количестве озоноразрушающих веществ
областям применения
Отчетный период 20___ г.
Индекс: форма № 1-ОРВ
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: юридические лица, индивидуальные предприниматели
Куда представляется: Министерство энергетики Республики Казахстан
Срок представления: не позднее первого квартала года, следующего за отчетным
№ п/ п
Наименование юридического лица, индивидуального предпринимателя
Дата
Страна вывозящая ОРВ*
Наименование ОРВ и химическая формула
Количество ввезенных ОРВ, кг
Количество вывезенных ОРВ, кг
Наименование и место нахождение организаций - покупателей
Предполагаемые области применения

Қолдану салалары бойынша озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы мәліметтердің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 340 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11309 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 4 тамыздағы № 289 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 04.08.2021 № 289 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 316-бабының 2 тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған қолдану салалары бойынша озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы мәліметтердің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Климаттың өзгеруі жөніндегі департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналасуын;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен қарастырылған іс-шаралардың орындалауы туралы мәлімет беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
__________ Ә. Смайылов
2015 жылғы 8 мамыр
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 340 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Қолдану салалары бойынша озонды бұзатын заттардың нақты
әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы мәліметтер Есепті кезең 20___ ж.
Индексі: № 1-ОБЗ нысан
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші тоқсанынан кешiктiрмей
Р/с
Заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің атауы
Күні
ОБЗ* шығаратын ел
ОБЗ атауы мен химиялық формуласы
Алып келінген ОБЗ мөлшері, кг
Шығарылған ОБЗ мөлшері, кг
Сатып алушы ұйымдардың атауы мен орналасқан жері
Болжанатын қолданылу салалары
Іске асырылған ОБЗ мөлшері, кг

Реализованное количество ОРВ, кг, гр.10=Х**+( гр.6 – гр.7)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* озоноразрушающие вещества
** Х – остаток количества ОРВ от предыдущего года на начало
отчетного года
Примечание: пояснение по заполнению представлено в Приложении к
настоящей Форме
Наименование ____________________________ Адрес _____________________
____________________________ Телефон ___________________
____________________________ Электронный адрес _________
Фамилия и телефон исполнителя _________________ Телефон _____________
Руководитель ________________________________________________________
(Ф.И.О., при наличии в документе, удостоверяющем личность, подпись)
_________________
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(Ф.И.О., при наличии в документе, удостоверяющем личность, подпись)
_________________
М.П. (при наличии)
Приложение
Пояснение
по заполнению "Формы сведений о фактически ввезенном,
вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ
по областям применения"

10 бағ. = Х**+(6 бағ. - 7-бағ.)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
*озонды бұзатын заттар
**Х – есепті жыл басындағы өткен жылдың ОБЗ мөлшерінің қалдығы
Ескертпе: толтыру бойынша түсініктеме осы Нысанының Қосымшасында көрсетілген.
Атауы ________________________________ Мекенжайы_____________________
________________________________ Телефон ______________________
________________________________ Электрондық мекенжайы_________
Орындаушының тегі және телефоны ________________ Телефон ____________
Басшы ________________________________
(Т.А.Ә. қолы) _______________________________________________________
Бас бухгалтер ________________________
(Т.А.Ә. қолы) _______________________________________________________
М.О.
(бар болған жағдайда)
Қосымша
"Қолдану салалары бойынша озонды бұзатын заттардың нақты
әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы мәліметтердің
нысанын" толтыру бойынша түсініктеме

1. Форма сведений о фактически ввезенном, вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ по областям применения разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 316 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года.
2. Форма сведений о фактически ввезенном, вывезенном и реализованном количестве озоноразрушающих веществ по областям применения представляется юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями, осуществляющие ввоз и вывоз озоноразрушающих веществ (далее - ОРВ), ежегодно не позднее первого квартала года, следующего за отчетным.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 "№" указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 "Наименование юридического лица, индивидуального предпринимателя" указывается полное наименование юридического лица или индивидуального предпринимателя, осуществляющие ввоз и вывоз озоноразрушающих веществ;
в графе 3 "Дата" указывается дата ввоза или вывоза ОРВ, предусмотренных в графе 6, 7;
в графе 4 "Страна вывозящая ОРВ" указывается страна, откуда вывозится ОРВ;
в графе 5 "Наименование ОРВ и химическая формула" указывается наименование ОРВ и химическая формула;
в графе 6 "Количество ввезенных ОРВ, кг" указывается количество (в килограммах) ввезенных ОРВ в страну;
в графе 7 "Количество вывезенных ОРВ, кг" указывается количество (в килограммах) вывезенных из страны ОРВ;
в графе 8 "Наименование и место нахождение организаций-покупателей" указывается наименование и место нахождение организаций-покупателей ОРВ;
в графе 9 "Предполагаемые области применения" указывается область, где будет применяться ОРВ;
в графе 10 "Реализованное количество ОРВ, кг, гр.10 = Х + (гр. 6 – гр. 7)" указывается реализованное количество ОРВ (в килограммах), которое рассчитывается путем суммирования остатка количества ОРВ от предыдущего года на начало отчетного года и вычитания с графы 6 "Количество ввезенных ОРВ, кг" графы 7 "Количество вывезенных ОРВ, кг".

1. Қолдану салалары бойынша озонды бұзатын заттардың нақты әкелінген, әкетілген және өткізілген саны туралы мәліметтердің нысаны (бұдан әрі - Нысан) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 316-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Нысанын озонды бұзатын заттарды (бұдан әрі - ОБЗ) әкелуді және әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлер жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші тоқсанынан кешіктірмей ұсынады.
3. Нысан келесідей түрде толтырылады:
"Р/с №" деген 1-бағанда тізім бойынша реттік нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реттік нөмірлеуді үзбеуі қажет;
"Заңды тұлғаның, дара кәсіпкердің атауы" деген 2-бағанда ОБЗ әкелуді және әкетуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлердің толық атауы көрсетіледі;
"Күні" деген 3-бағанда 6, 7-бағандарда қарастырылған ОБЗ әкелу немесе әкету күні көрсетіледі;
"ОБЗ шығаратын ел" деген 4-бағанда ОБЗ қандай елден шығарылатыны көрсетіледі;
"ОБЗ атауы мен химиялық формуласы" деген 5-бағанда ОБЗ атауы мен химиялық формуласы көрсетіледі;
"Әкелінген ОБЗ мөлшері, кг" деген 6-бағанда елге әкелінген ОБЗ мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
"Әкетілген ОБЗ мөлшері, кг" деген 7-бағанда елден әкетілген ОБЗ мөлшері (килограммда) көрсетіледі;
"Сатып алушы ұйымдардың атауы мен орналасқан жері" деген 8-бағанда ОБЗ сатып алушы ұйымдардың атауы мен орналасқан жері көрсетіледі;
"Болжанатын қолданылу салалары" деген 9-бағанда ОБЗ қолданылатын салалар көрсетіледі;
"Іске асырылған ОБЗ мөлшері, кг, 10 бағ. = Х + (6 бағ. - 7-бағ.)" деген 10-бағанда өткен жылдан қалған ОБЗ мөлшері қалдығын есепті жылдың басына қосу және "Әкелінген ОБЗ мөлшері, кг" деген 6-бағаннан "Әкетілген ОБЗ мөлшері, кг" деген 7-бағанды алып тастау арқылы есептелетін іске асырылған ОБЗ мөлшері (килограммда) көрсетіледі.