Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере железнодорожного транспорта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 555. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2015 года № 11428. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 514.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация подвижного состава", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава", согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН":
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев

Теміржол көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 555 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 маусымда № 11428 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 514 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10 бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Е. Досаев

22 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 555
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги c момента обращения на портал:
1) выдача лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) выдача переоформленной лицензии – 2 (два) рабочих дня;
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта (далее – лицензия) в форме электронного документа, подписанной электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя, либо мотивированный отказ в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2015 жылғы 22 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 555 бұйрығына
1-қосымша
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Министрліктің Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) лицензияны беру - 2 (екі) жұмыскүні;
2) қайта ресімделген лицензияны беру - 2 (екі) жұмыскүні;
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия, лицензияны қайта ресімдеу (бұдан әрі - лицензия), не осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайда және негіздерде дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің нысаны - электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
Лицензионный сбор уплачивается в местный бюджет по ставке сбора, установленной Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет:
1) за выдачу лицензии – шестикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки сбора при выдаче лицензии.
Оплата суммы регистрационного сбора в бюджет осуществляется в наличной и безналичной форме через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) для получения лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 1 (для юридического лица) к настоящему стандарту государственной услуги, либо согласно приложению 2 (для физического лица);
сведения в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя согласно приложению 4, (для юридического лица) к настоящему стандарту государственной услуги, либо согласно приложению 5 (для физического лица);
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии, подтверждения оплаты бюджет лицензионного сбора в случае оплаты через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "Электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алымдар мөлшерлемесі бойынша жергілікті бюджетке төленеді және мыналарды:
1) лицензияны беру үшін – алым төленетін күні қолданыстағы алты еселенген айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі алым мөлшерлемесінің 10% -ын құрайды.
Тіркеу алымының сомасын бюджетке төлеу қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрi – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға (заңды тұлғалар үшін) сәйкес не 2-қосымшаға (жеке тұлғалар үшін) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға (заңды тұлғалар үшін) не 5-қосымшаға (жеке тұлғалар үшін) сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы, лицензия туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы растауды көрсетілетін қызметті беруші "Электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы барлық қажетті құжаттарды берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрауды қабылдау туралы мәртебесі жіберіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги являются, если:
1) занятие видом деятельности, запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов (физических или юридических лиц);
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) имеется вступивший в законную силу решение (приговор) суда в отношении услугополучателя, запрещающий ему заниматься деятельностью по перевозке грузов в сфере железнодорожного транспорта;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено услугополучателю получать лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срок и место получения ответа, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт – центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
1) Қазақстан Республикасының заңдарымен (жеке немесе заңды тұлғалардың) осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда темір жол көлігімен жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алым енгізілмесе;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болса;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салса негіз болып табылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Көрсетілетін қызмет берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдері, әрекеттеріне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта немесе электрондық түрде не қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
Шағымның қабылдағанын растау нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауап алатын мерзімі және орны, шағымды қарау барысы туралы сұрап білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөр, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Портал арқылы жүгіну кезінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығы 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағымды жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті берушінің шағымды өңдеуі барысында жаңартылатын ақпарат қолжетімді болады (жеткендігі, тіркелгендігі, орындалуы туралы белгілер, қаралғандығы немесе қараудан бас тартуы туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы шағыммен мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – оның тегі, аты, сондай-ақ, ниеті бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі;
заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымда көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылуы керек.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя - www.mid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Информацию о порядке оказания государственной услуги услугополучатель имеет возможность получить в справочной службе Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, либо на интернет-ресурсе услугодателя - www.mid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги" раздел Комитет транспорта.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Заявление
юридического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного
юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица),
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и
(или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в
случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Заявление
физического лица для получения лицензии и
(или) приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и
(или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в
случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Сведения к квалификационным требованиям, предъявляемым к
деятельности по перевозке грузов железнодорожным
транспортом, и перечню документов, подтверждающих
соответствие им

12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Электрондық нысанда мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің - www.mid.gov.kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ бар болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтаманы қызметті алушы Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414. не көрсетілетін қызметті берушінің www.mid.gov.kz интернет-ресурсында Көлік комитеті бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде алу мүмкіндігі бар.
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің (-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз
тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi
сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және
(немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі
дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті
электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет
көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ _______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны алуға арналған жеке тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кіші түрінің(-лері) толық
атауы көрсетiлсiн)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта __________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті
электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет
көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға __________ ______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Теміржол көлігімен жүктерді тасымалдау қызметіне қойылатын бiлiктiлiк талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер

Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2018 № 210 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Для подвида деятельности по перевозке грузов железнодорожным
транспортом включает наличие:
1) производственных активов на праве собственности или других
законных основаниях, в том числе:
вагоноремонтных депо;
подъездных путей;
программно-технические средства (автоматизированное рабочее
место товарного кассира, автоматизированное рабочее место
приемосдатчика), включающие:
номер и дату подписания договора купли-продажи либо аренды на
производственные активы ____________________________________________;
номер и дату подписания договора с вагоноремонтными заводами и
(или) депо и мастерскими по обслуживанию и ремонту подвижного состава
____________________________________________________________________;
вид собственности ____________________________________________;
срок аренды __________________________________________________;
станция местонахождения ______________________________________;
вид правоустанавливающего документа __________________________;
иное _________________________________________________________;
кадастровый номер недвижимого имущества ______________________;
информацию о наличии программно-технических средств
(автоматизированное рабочее место товарного кассира,
автоматизированное рабочее место приемосдатчика) ___________________;
2) исправного подвижного состава, включая тяговые транспортные
средства на праве собственности или других законных основаниях,
соответствующего требованиям безопасности, включающего:
номер и дату подписания договоров купли-продажи подвижного состава,
договоров аренды и (или) лизинга ___________________________________;
номер и дату свидетельства о государственной регистрации
подвижного состава _________________________________________________;
3) штата квалифицированных работников согласно перечню
должностей (профессий) работников железнодорожного транспорта и
квалификационные требования, предъявляемые к ним, утвержденные
приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 424
(зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов за № 6581), включающие:
фамилию, имя, отчество (при наличии) _________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании ________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________;
сведения о нострификации документов об образовании ___________;

Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.03.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау бойынша кіші қызмет
түрі үшін мыналардың болуы:
1) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
өндірістік активтердің, оның ішінде:
вагон жөндеу депосы;
кірме жолдары, олар мыналарды қамтиды:
өндірістік активтерді сатып алу-сату не жалға алу шарттарының
нөмірі және қол қойған күні _______________________________________;
вагон жөндеуші зауыттармен және (немесе) жылжымалы құрамға қызмет
көрсету және жөндеу деполарымен және шеберханаларымен шарттардың
нөмірі және қол қойған күні _______________________________________;
меншік түрі _______________________________________________________;
жалға алу мерзімі _________________________________________________;
орналасқан станциясы ______________________________________________;
құқық белгілеуші құжаттың түрі ____________________________________;
басқа _____________________________________________________________;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі ____________________________;
бағдарламалық-техникалық құралдардың (тауар кассирінің
автоматтандырылған жұмыс орны, қабылдап-тапсырушының
автоматтандырылған жұмыс орны) болуы туралы ақпарат _______________;
2) жеке меншік құқығында немесе өзге де заңды негізде
қауіпсіздік талаптарына сәйкес тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда,
жарамды жылжымалы құрам, ол мыналарды қамтиды:
жылжымалы құрамды сатып алу-сату, жалға алу және (немесе) лизинг
шарттарының нөмірі және қол қойған күні ___________________________;
жылжымалы мүлікті мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі және
күні ______________________________________________________________;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің
міндетін атқарушының 2010 жылғы 24 қыркүйектегі № 424 бұйрығымен
(нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6581
нөмірмен тіркелген) бекітілген теміржол көлігі қызметкерлері
лауазымдарының (мамандықтарының) тізбесіне және оларға қойылатын
біліктілік талаптарына сәйкес білікті қызметкерлердің штаты, ол
мыналарды қамтиды:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________________;
лауазымы ____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі және қол қойған күні _____;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі _______________________________;
білімі бойынша мамандығы ____________________________________;
арнайы білім туралы дипломның нөмірі және берілген күні _____;
дипломды берген оқу орнының атауы ___________________________;
білім алуы туралы құжаттарының нострификациялау ақпараты ____;

4) договора на охрану грузов в соответствии с перечнем грузов,
подлежащих сопровождению военизированной охраной при перевозке
железнодорожным транспортом, утвержденным приказом Министра
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 ноября 2005 года
№ 344-I (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации
нормативных правовых актов за № 3931), со специализированной
организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану производственных
активов ____________________________________________________________;
наименование специализированной организации, номер и дату
выдачи лицензии на охранную деятельность, с которой заключен договор
____________________________________________________________________;
5) инвестиционной программы на приобретение, восстановление и
(или) обновление парка подвижного состава, включая тяговые
транспортные средства, включающей:
номер и дату утвержденной инвестиционной программы ___________;
6) действие настоящего подпункта приостановлено до 01.01.2020 приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2018 № 210 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение(я) к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое)(ых)
____________________________________________________________________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение(я) к
лицензии)
На осуществление_____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов)
деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с
порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке
Х):
слияния ____
преобразования ____
присоединения ____
выделения ____
разделения ____

4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің
2005 жылғы 10 қарашадағы № 344-І бұйрығымен (нормативтік құқықтық
актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3931 нөмірмен тіркелген)
бекітілген теміржол көлігімен тасымалдау кезіңде әскерилендірілген
күзетпен алып жүруге жататын жүктердің тізбесіне сәйкес күзет
қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жүкті күзетуге
арналған шарты, ол мыналарды қамтиды:
өндірістік активтерді күзету шартының нөмірі және қол қойған күні
__________________________________________________________________;
шарт жасалған мамандандырылған ұйымның атауы, күзет қызметіне
арналған лицензиясының нөмірі және берілген күні _________________;
5) тартқыш көлік құралдарын қоса алғанда, жылжымалы құрам
паркін сатып алуға, қалпына келтіруге және (немесе) жаңартуға
арналған инвестициялық бағдарлама, ол мыналарды қамтиды:
бекітілген инвестициялық бағдарламаның нөмірі және күні ____;
6) тармақшаның қолданылуы тоқтатылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.03.2018 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық
атауы)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты
сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша
(тиістіжолға Х қою қажет):
1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес
(тиісті жолға Х қою қажет): бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы

2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ____
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии
предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях" ___________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к
лицензии с указанием объектов _____________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан _____________________________________________________
7) изменение наименования вида деятельности ___________________
8) изменение наименования подвида деятельности ________________
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае
обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии
(нужное подчеркнуть)
№____________ от _________ 20___ года, выданную(ое)(ых) _____________
(номер(а) лицензии и (или) приложения(й) к лицензии, дата выдачи,
наименование лицензиара, выдавшего
_____________________________________________________________________
лицензию и (или) приложение(я) к лицензии)
на осуществление ____________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или)
подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және
хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына
объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия
үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып,
объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі
____
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап
болған жағдайларда ____
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді
сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе
өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі,
облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің
өтінішті электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы ______________ ________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға
лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрінің(-лері) толық атауы)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
20___ жылғы " " ___________ № ____________, _______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері),
берілген күні, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды)
берген лицензиардың атауы) лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ___ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған
жағдайда Х белгісін қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии)
физического лица-лицензиата ________
2) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его наименования ________
3) перерегистрация индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменение его юридического адреса ________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу
"разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу
третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена
приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях" ________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его
физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием
объектов ________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики
Казахстан ________
7) изменение наименования вида деятельности ___________
8) изменение наименования подвида деятельности ________
на бумажном носителе _______ (поставить знак Х в случае, если
необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных
ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и
(или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной
цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в
случае обращения через центр обслуживания населения).
Физическое лицо __________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения: "__" _____ 20__ года
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 555
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация подвижного состава"

1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
өзгеруі _______
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі ______
3) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы
өзгеруі _______
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және
хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына
объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ________
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия
үшін немесе лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып,
объект нақты көшірілмей оның орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап
болған жағдайларда _______
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі ________ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы ___________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға
келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті
электрондық цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет
көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Жеке тұлға ____________ _______________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 555 бұйрығына
2-қосымша
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Государственная регистрация подвижного состава" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственных услуг осуществляются через:
1) "некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в Государственную корпорацию – 5 (пять) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 (тридцать) минут;
день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов проверяют полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
2) при обращении услугополучателя на портал – 5 (пять) рабочих дней.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуге – 5 (пять) рабочих дней со дня поступления заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 792 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді;
2) көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде 5 (бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации (перерегистрации) подвижного состава и (или) уведомление об исключении из Государственного реестра подвижного состава (далее – свидетельство) либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае необходимости результат оказания государственной услуги распечатывается. Проверить подлинность свидетельства можно на портале www.egov.kz.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной и бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Государственная регистрация грузового, пассажирского, специального подвижного состава осуществляется на бесплатной основе, за исключением государственной регистрации тягового, а также моторвагонного подвижного состава, оказываемой на платной основе. Регистрационный сбор оплачивается в местный бюджет по ставкам и в порядке, установленных Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляет:
1) за регистрацию – 0,25 месячного расчетного показателя (далее – МРП), действующего на дату оплаты сбора;
2) за перерегистрацию – 0,25 МРП действующего на дату оплаты сбора.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2018 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекет қызметті көрсету нәтижесі - жылжымалы құрамды тiркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік) және (немесе) Жылжымалы құрамды мемлекеттік тізілімінен алып тастау туралы хабарлама, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы.";
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне", көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Қажет болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі басып шағарылады. Куәліктің түпнұсқалығын www.egov.kz порталы тексеруге болады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы және ақысыз негізде көрсетіледі.
Ақылы негізде көрсетілетін тартқыш, сондай-ақ моторвагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеуді қоспағанда, жүк, жолаушылар, арнайы жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу ақысыз негізде көрсетіледі.
Тіркеу алымы жергілікті бюджетке "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген мөлшерлемелер және тәртіп бойынша төленеді және мыналарды:
1) тіркеу үшін – алымды төлеу күнінде қолданыстағы 0,25 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) қайта тіркеу үшін – алымды төлеу күнінде қолданыстағы 0,25 АЕК қамтиды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрi – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.04.2018 № 288 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Респубилкасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін;
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауымен жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;

2) на портале – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
для государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава в государственном реестре
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
перечень парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации либо перерегистрации, по форме согласно приложениям 2, 3, 4, 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий право собственности, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом;
технический паспорт (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава;
при государственной регистрации тягового, а также мотор-вагонного подвижного состава – документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора;
документ, удостоверяющий полномочия на представительство, - при обращении уполномоченного представителя;.
Для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
акт о списании произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга;
2) на портале:
электронная копия заявления по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия перечня парка подвижного состава, подлежащего государственной регистрации либо перерегистрации, по форме согласно приложениям 2, 3, 4, 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия документа, подтверждающий право собственности, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга либо доверительного управления имуществом;
электронная копия технического паспорта (формуляр) завода-изготовителя на каждую единицу подвижного состава;
при государственной регистрации тягового, а также мотор-вагонного подвижного состава – электронная копия документа, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора;
электронная копия документа, удостоверяющий полномочия на представительство, - при обращении уполномоченного представителя;.
для исключения подвижного состава из Государственного реестра:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия акта о списании произвольной форме подвижного состава, либо документ о повреждении и/или пропаже подвижного состава, либо договор имущественного найма (аренды), лизинга.
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащиеся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отоброжается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

2) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
жылжымалы құрамды мемлекеттік тізілімде мемлекеттік тiркеу (қайта тіркеу) үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеуге не қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркінің тізбесі;
меншік құқығын растайтын құжат не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг не мүлікті сенімгерлік басқару шарты;
жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне берген дайындауыш зауыттың техникалық паспорты (формуляры);
тартқыш, сондай-ақ мотор-вагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу кезінде – тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжат;
уәкілетті өкілі жүгінген кезде - өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжат;
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жылжымалы құрамды еркін нысанда есептен шығару туралы акті, не жылжымалы құрамның зақымдануы және/немесе жоғалуы туралы құжат, не мүлікті жалдау (жалға алу), лизинг шарты;
2) порталда:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініштің электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік тіркеуге не қайта тіркеуге жататын жылжымалы құрам паркі тізбесінің электрондық көшірмесі;
меншік құқығын растайтын құжаттың не мүліктік жалдау (жалға алу), лизинг не мүлікті сенімгерлік басқару шартының электрондық көшірмесі;
жылжымалы құрамының әрбір бірлігіне берген дайындаушы зауыттың техникалық паспортының (формуляры) электрондық көшірмесі;
тартқыш, сондай-ақ мотор-вагонды жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу кезінде – тіркеу алымының бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
уәкілетті өкілі жүгінген кезде - өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі;
жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
жылжымалы құрамды еркін нысанда есептен шығару туралы актінің, не жылжымалы құрамның зақымдануы және/немесе жоғалуы туралы құжаттың, не мүлікті жалдау (жалға алу), лизинг шартының электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басты растайтын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация қызметкері, көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың түпнұсқасынан электрондық көшірмесін жасайды, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша өкілі) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижелерді бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті алушыға одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрауы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы барлық қажетті құжаттардың берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көресету үшін сұрауды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
9-1. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами государственной регистрации подвижного состава и его залога, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11119);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Не допускается регистрация подвижного состава, предназначенного для перевозок грузов, впервые регистрируемого на территории Республики Казахстан, если остаточный срок службы подвижного состава составляет менее 60 % от назначенного срока службы с даты его постройки, за исключением подвижного состава, имеющего ограниченную номенклатуру перевозимых грузов, сезонность и узкое целевое назначение.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелген) Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылған соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы бойынша бас тартады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Тасымалданатын жүктердің шектеулі номенклатурасы бар маусымдылығы және шектеулі мақсатқа арналған жылжымалы құрамды қоспағанда, бұрын ұзартылған қызмет ету мерзімі бар вагондар, сондай-ақ қалдықты қызмет мерзімі жасалған кездегі тағайындалған қызмет мерзімінен 60% кем құрайтын, Қазақстан Республикасының аумағында алғашқы тіркелетін жүктерді тасымалдауға арналған жылжымалы құрамды тіркеуге рұқсат етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт – центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество, почтовый адрес;
юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілетін қызмет берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдері, әрекеттеріне (әрекетсiздiктерiне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қабылданады.
Шағымды қабылдаған нөмірі, күні, адамның тегі көрсетілген, байланыс деректері көрсетілуімен, сондай-ақ, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, шағымды қарастыру барысын білуге болатын лауазымды төлғалардың байланыс деректері көрсетілуімен көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы мәліметті бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Шығымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, пошталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушының қол қоюға тиіс.

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги,
в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mid.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет транспорта");
16. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
18. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
Руководителю уполномоченного органа
по (городу) ________________ области
____________________________________
(Ф.И.О)
Форма
Заявление
Прошу зарегистрировать (перерегистрировать), исключить из
государственного реестра (ненужное зачеркнуть) подвижной состав,
принадлежащий на праве ______________________________________________
____________________________________________________________________,
(собственности, имущественного найма, аренды или лизинга)
в количестве ___ единиц.
Адрес:
г. _______________, ул. ____________________
ИИН/БИН: _________________________
контактные телефоны (факс), _______________.
Перечень прилагается на ___ листах.
Заявитель ______________________/_____________________
(подпись руководителя) (Ф.И.О.)
М.П. (в случае наличия)
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
Форма
Перечень
тягового и мотор-вагонного подвижного
состава, принадлежащего
___________________________________
(полное наименование владельца)
№ п/п
Серия
Категория
Арендатор
Срок аренды
Регион курсирования
Заводской номер
Инвентарный номер
Дата постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Фактический срок службы
Дата последнего ремонта
Дата следующего ремонта
Техническое состояние
Годен до
Депо приписки
Общая мощность транспортного средства, в кВТ
(КР-1)
(КР-2)
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись) (Ф.И.О)
МП (в случае наличия)
(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
Примечание:

13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызмет берушінің ғимаратында: анықтама бюросы, күту креслосы және өтініштерді толтыру бланкілерінің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.mid.gov.kz ("Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_____________ облысы (қаласы) бойынша
уәкілетті органының басшысына
_____________________________________
(Т.А.Ә.А.)
Нысан
Өтiнiш
__________________________________________________ құқығында тиесiлi
(меншiк, мүлiктiк жалдау, жалға алу немесе лизинг) саны ____________
бiрлiк жылжымалы құрамды тiркеудi (қайта тiркеудi),мемлекеттік
тізілімнен шығаруды сұраймын (керек емесін сызып тастау)
Мекенжайы:
__________________________ қаласы __________________________ көшесi.
ЖСН/БЖН: __________________________________________________________
байланыс телефондары (факс) __________________________
Тiзбе ______________________________________ парақта қоса берiледi.
Өтiнiш берушi ________________/_________________________
(басшының қолы) (Т.А.Ә.)
М.О. (болған жағдайда)
(заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
Жылжымалы құрамды және оның
кепілін тiркеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________
(иесiнiң толық атауы)
тиесiлi тартқыш және мотор-вагонды жылжымалы құрамның тiзбесi
Р/с
Сериясы
Санаты
Жалға
алушы
Жалға
алу мерзімі
Қатынау
өңірі
Зауыт нөмiрi
Түгендеу
нөмiрi
Жасалған
күн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік
қызмет
ету
мерзiмi
Соңғы
жөндеу күнi
Келесі
жөндеу
күні
Техникалық
жай-күйі
Дейін
жарам-
ды
Тір-
кел-
ген
депо-
сы
Көлік
құрамының
жалпы
қуаты,
квт
(КЖ-1)*
(КЖ-2)**
жарам-
ды
есептен
шыға-
рылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Басшы ______________________/_________________________________/
(қолы) Т.А.Ә.)
М.О.
(заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
Ескертпе:

(КР-1) - капитальный ремонт в объеме 1
(КР-2) - капитальный ремонт в объеме 2
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
Форма
Перечень
грузового подвижного состава, принадлежащего
______________________________
(полное наименование владельца)
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 792 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Род вагона
Категория
Арендатор
Срок аренды
Регион курсирования
Заводской номер
Инвентарный номер
Дата
постройки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Нормативный срок службы
Фактический срок службы
Дата последнего ремонта (ДР)*
Дата последнего ремонта
Дата следующего ремонта
Техническое состояние
Годен до
Станция приписки****
(КР)**
(КРП)***
годен
списан
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Руководитель ___________________/__________________________/
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати (при наличии)(для юридического лица и индивидуального предпринимателя)
Примечание:
*(ДР) – деповской ремонт
**(КР) – капитальный ремонт
*** (КРП) – капитальный ремонт с продлением срока службы
**** для собственников грузовых вагонов
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
Форма
Перечень
пассажирского подвижного состава и приравниваемый к нему почтовый,
почтово-багажный и багажный подвижной состав, принадлежащего
_______________________________
(полное наименование владельца)

*(КЖ-1) – 1-көлемдегi күрделi жөндеу
**(КЖ-2) – 2-көлемдегi күрделi жөндеу
"Жылжымалы құрамды
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
_________________________________________________________
(иесiнiң толық атауы) тиесiлi жүк жылжымалы құрамының тiзбесi
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Вагон түрі
Санаты
Жалға алушы
Жалға алу мерзімі
Қатынау өңірі
Зауыт нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Нормативтік қызмет ету мерзімі
Нақты қызмет ету мерзімі
Соңғы жөндеу күні (ДЖ)*
Соңғы жөндеу күні (КЖ)**
Келесі жөндеу күні
Техникалық жай-күйі
Дейін жарамды
Тіркелген орыны
(КЖ) ***
(ҰҚЖ)***
жарамды
есептен шығарылған
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Басшы ______________________/_________________________________/
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде)
Мөр орны (заңды тұлға және дара кәсiпкер үшiн)
Ескертпе:
*(ДЖ) – деполық жөндеу
**(КЖ) – күрделi жөндеу
***(ҰКЖ) – қызмет мерзімін ұзарта отырып күрделi жөндеу
**** жүк вагондарының меншiк иелерi үшiн
"Жылжымалы құрамды
мемлекеттік тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
__________________________________________________________________
(иесiнiң толық атауы) тиесiлi жолаушы жылжымалы құрамының және оған
теңестірілген почта, почта-багаж және багаж жылжымалы құрамының тiзбесi

*(КР-1) – капитальный ремонт в объеме 1
**(КР-2) – капитальный ремонт в объеме 2
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
(Фамилия, имя, при наличии отчество
либо наименование организации
услугополучателя)
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Форма
Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" отдел №__ филиала
(с указанием адреса) Государственная корпорация "Правительство для
граждан" (далее – услугодатель) отказывает в приеме документов на
оказание государственной услуги "Государственная регистрация
подвижного состава" ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника услугодателя) (подпись)
тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 555
Стандарт государственной услуги
"Государственная регистрация залога подвижного состава"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Государственная регистрация залога подвижного состава" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) "некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) банки второго уровня (далее – БВУ);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (единый реестр залога движимого имущества) (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2017 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

*(КЖ-1) – 1-көлемдегі жөндеу
**(КЖ-2) – 2-күрделi жөндеу
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік
тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 6-қосымша
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) ....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.А. (көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) (қолы)
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә.А./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" _________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 555 бұйрығына
3-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) екінші деңгейдегі банктер (бұдан әрі – ЕДБ);
3) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі) (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 28.04.2017 № 249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 2 (два) рабочих дня;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут;
день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) при обращении через БВУ/портал – 1 (один) рабочий день.
Услугодатель в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5.Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о государственной регистрации залога подвижного состава (далее – свидетельство) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги:
при обращении в Государственную корпорацию – 2 (два) рабочих дня;
при обращении в БВУ/портал – 1 (один) рабочий день.
Форма предоставления результата оказания государственной услуге: электронная и (или) бумажная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
В случае необходимости результат оказания государственной услуги распечатывается.
Проверить подлинность свидетельства можно на портале www.egov.kz.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2017 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсыру – 2 (екі) жұмыс күні;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) ЕДБ/портал арқылы жүгінген кезде - 1 (бір) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған кезден бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қарастырудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз жеткізгіште.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі – куәлік) не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – 2 (екі) жұмыс күні;
ЕДБ/портал арқылы жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық және (немесе) қағаз жеткізгіште.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Қажет болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі басып шығарылады.
Куәліктің түпнұсқалығын www.egov.kz порталында тексеруге болады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.04.2017 № 249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Сбор за государственную регистрацию залога подвижного состава, изменения, дополнения и прекращение зарегистрированного залога подвижного состава оплачивается в местный бюджет по месту осуществления регистрации по ставком сбора установленным Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и составляют:
для физических лиц 1 (один) месячный расчетный показатель (далее – МРП);
для юридических лиц – 5 (пять) МРП.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2018 № 288 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) БВУ - в соответствии с установленным графиком работы БВУ;
3) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, подтверждающий полномочия представителя;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора;
договор о залоге или договор, содержащий условия залога.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Жылжымалы құрам кепілін жылжымалы құрамның тіркелген кепілінің өзгерістерін, толықтыруларын және тоқтатылуын, мемлекеттік тіркеу үшін алым жергілікті бюджетке тіркеуді жүзеге асыру орны бойынша "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген алым мөлшерлемесі және тәртібі бойынша төленеді және мыналарды:
жеке тұлғалар үшін – 1 (бір) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
заңды тұлғалар үшін – 5 (бес) АЕК құрайды.
Алым сомасын төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол немесе қолма-қол ақшасыз нысанда, немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрi – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 28.04.2018 № 288 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – сенбі аралығында, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін;
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауымен жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
2) ЕДБ-де - ЕДБ-нің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес;
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
өкілдің өкілеттігін растайтын құжат;
тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат;
кепілдік туралы шарт немесе кепілдік талаптары қамтылған шарт.

Для регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога заявитель либо уполномоченный представитель заявителя представляют заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему Стандарту, с приложением документов в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "О регистрации залога движимого имущества" (далее – Закона о регистрации залога).
Сведения о документе, удостоверяющего личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, содержащиеся в государственных информационных системах, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Работник Государственной корпорации дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащиеся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
В Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю;
2) в БВУ:
заявление согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, удостоверенного ЭЦП сотрудника БВУ;
документ, подтверждающий уплату в бюджет регистрационного сбора.
Для регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога заявитель либо уполномоченный представитель заявителя представляют заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему Стандарту, с приложением документов в соответствии со статьей 17 Закона о регистрации залога.
В БВУ прием документов и отправка электронного заявления осуществляется сотрудником БВУ;
3) на портал:
заявление в форме уведомления согласно приложению 1-1 к настоящему стандарту государственной услуги, подписанное ЭЦП залогодателя и залогодержателя;
при направлении заявления посредством портала оплата в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
Для регистрации изменений, дополнений и прекращения зарегистрированного залога заявитель либо уполномоченный представитель заявителя представляют заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящему Стандарту, с приложением документов в соответствии со статьей 17 Закона о регистрации залога.

Тiркелген кепiлге өзгерiстердi, толықтыруларды тiркеу және тоқтату үшін өтініш беруші не өтініш берушінің уәкілетті өкілі "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес құжаттардың қосымшасын қоса бере отырып, осы Стандартқа 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған, жеке басын растайтын құжат туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды қабылдаған кезде құжаттардың түпнұсқасынан электрондық көшірмесін жасайды, одан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарымен өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды беру жеке басын куәландыратын (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша өкілі) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай ішінде сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды көрсетілетін қызметті алушыға одан әрі сақтауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде, Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жібереді;
2) ЕДБ-де:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес ЕДБ қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған өтініш;
тіркеу алымының бюджетке төленгенін растайтын құжат.
Тiркелген кепiлге өзгерiстердi, толықтыруларды тiркеу және тоқтату үшін өтініш беруші не өтініш берушінің уәкілетті өкілі "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес құжаттардың қосымшасын қоса бере отырып, осы стандартқа 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.
ЕДБ-де құжаттарды қабылдауды және электрондық өтінішті жіберуді ЕДБ қызметкері жүзеге асырады;
3) порталда:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-1-қосымшаға сәйкес кепіл берушінің және кепіл ұстаушының ЭЦҚ қол қойылған хабарлама нысанында өтініш;
портал арқылы өтінішті жолдаған кезде жылжымалы мүлiк кепiлiн мемлекеттік тіркеу үшін бюджетке алым төлеу "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Тiркелген кепiлге өзгерiстердi, толықтыруларды тiркеу және тоқтату үшін өтініш беруші не өтініш берушінің уәкілетті өкілі "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына сәйкес құжаттардың қосымшасын қоса бере отырып, осы стандартқа 3 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті ұсынады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 792 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9-1. В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.07.2017 № 465 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является:
1) если в договоре о залоге не содержится сведений о предмете залога, его оценке, существе, размере и сроке исполнения обязательства залога, указания на то, у какой из сторон находиться заложенное имущество и допустимости его использования;
2) заявление о регистрации залога не соответствует форме согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) с заявлением о регистрации залога обратилось ненадлежащее лицо;
4) отсутствует документ, подтверждающий уплату в бюджет сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4); от 28.04.2017 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц, Государственной корпорации и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өтінішті қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.07.2017 № 465 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан мынадай негіздер бойынша бас тарту үшін:
1) егер кепілдік туралы шартта кепілдік нысанасы және оның бағасы, мәні, кепілдікпен қамтамасыз етілетін міндеттемелерді орындау көлемі және мерзімі көрсетілмесе, сондай-ақ кепілдікке қойылған мүліктің тараптардың қайсысында екені және оны пайдалануға қолжетімділік туралы нұсқау қамтылмаса;
2) кепілді тіркеу туралы өтініш осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес келмесе;
3) кепілді тіркеу туралы өтінішпен тиісті адам жүгінбесе;
4) жылжымалы мүлік кепілін мемлекеттік тіркеу үшін алымды бюджетке төлегенін растайтын құжат болмаса негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді;
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т.қараңыз); 28.04.2017 № 249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.12.2018 № 962 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Государственная услуга оказывается в здании, где предусмотрены пандусы для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями. В здании услугодателя располагаются: справочное бюро, кресла ожидания и информационные стенды с образцами заполнения бланков заявлений.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.mid.gov.kz (в подразделе "Государственные услуги" раздела "Комитет транспорта");
Государственной корпорации – www.con.gov.kz.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
15. Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Информацию о порядке оказания государственной услуги также можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг:1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
залога подвижного состава
Форма
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2017 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель
Фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.) место жительства,
дата рождения физического лица;
место нахождения, наименование, регистрационный № юридического лица:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _________ серия ________ № ___
выдан ____________________________________ дата выдачи ______________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон, электронный адрес (при наличии)
_____________________________________________
Банковские реквизиты залогодателя _________________________________________
От имени которого действует ____________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ____________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия представителя)
Залогодержатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица; место нахождения,
наименование, регистрационный № юридического лица: _________________
____________________________________________________________________ документ,
удостоверяющий личность: вид _________ серия _______ №_______
выдан _______________________________________ дата выдачи_____________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон, электронный адрес (при наличии) ____________________
Банковские реквизиты залогодержателя ______________________________________
От имени которого действует _____________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
_________________________________________________________
Дата заключения договора_____________________________________________
Место заключения договора ____________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества) ________________________
______________________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом _________________________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя___________________ залогодержателя ________________
Допустимость его использования: да, нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да, Нет (ненужное зачеркнуть)________________________________
Необходимо ли Свидетельство о государственной регистрации:
Да, Нет (ненужное зачеркнуть)
-------------------------------------------------------
Дата подачи заявления: _________________________ 20 __года
Дата приема заявления: _________________________ 20 __года
Подпись заявителя: ____________________________
Время: _________________ час ___________________ мин.
Ф.И.О. и подпись регистратора ______________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, содержащихся в информационных системах
(подпись) Ф.И.О.
"__" _______20__года

4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсетудің, оның ішінде Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметтердің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.12.2018 № 962 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін пандустар көзделген ғимараттарда көрсетіледі. Көрсетілетін қызмет берушінің ғимаратында: анықтама бюросы, күту креслосы және өтініштерді толтыру бланкілерінің үлгісі бар ақпараттық стенділер орналастырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің - www.mid.gov.kz ("Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлігінде;
Мемлекеттік корпорацияның - www.con.gov.kz интернет-ресурстарда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы да алуға болады.
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің - 28.04.2017 № 249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________
тіркеуші органның атауы
Өтініш № _____
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болғанда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.А.),
тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия ________№_______
________________________ берген, берілген күні ____________
(құжатты берген органның атауы)
Почталық мекенжайы, телефон, электронды мекенжай (болған кезде)
________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
_______________________________________________ атынан әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.А., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия _________№_______
_________________________________ берген, берілген күні ____________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефон, электронды мекенжай (болған кезде)
________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
_______________________________________________________________атынан әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Жылжымалы мүлік кепіл шартын тіркеуді өтінемін: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Шарттың жасалған күні____________________________________________________________
Шарттың жасалған орны___________________________________________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)_______________________
________________________________________________________________________________
Кепілге салынған мүліктің құны ____________________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________________________
Кепілге салынған мүлік
__________________________________________________________________ кепіл берушінің
________________________________________________________________ кепіл ұстаушының
иелігінде және пайдалануында қалады
Пайдалануға болатыны: Иә, Жоқ
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә, Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
Өтінішке мыналарды қоса беремін: (құжаттың атауы, серия, нөмір, қашан және кім берген)
1. ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе:
Иә, Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
-------------------------------------------------------------------
Өтініш берілген күн: 20__ жылғы _______________
Өтініш қабылданған күн: 20___ жылғы ___________
Өтініш берушінің қолы: ___________________________________________________________
Уақыт: _______________ сағат _______________ мин.
Тіркеушінің Т.А.Ә.А. және қолы ____________________________________________________
Ақпараттық жүйедегі заңмен сақталынатын мәліметтерді пайдалануға келісемін
(қолы) Т.А.Ә.А.
20__жылғы "__" _______
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет

Приложение 1-1
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
залога подвижного состава
Форма
Сноска. Стандарт дополнен Приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 28.04.2017 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________________________
наименование регистрирующего органа
Заявление № ____
Залогодатель
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица; место нахождения,
наименование, регистрационный № юридического лица
_______________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _________ серия ________ № ___
выдан ____________________________________ дата выдачи ______________
(наименование органа, выдавшего документ)
Телефон, адрес электронной почты (при наличии)______________________________
Банковские реквизиты залогодателя _________________________________________
Залогодержатель
_______________________________________________________________________________
Ф.И.О., место жительства, дата рождения физического лица; место нахождения,
наименование, регистрационный № юридического лица
_______________________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность: вид _________ серия _______ №
_______ выдан ____________________________ дата выдачи
____________________________________________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес ______________________________________________,
Телефон _______________________ электронный адрес (при наличии)__________________
Банковские реквизиты залогодержателя _________________________________________
Прошу зарегистрировать договор залога движимого имущества:
___________________________________________________________________________
Дата заключения договора_____________________________________________
Место заключения договора ____________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества)
_______________________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом __________________________
Срок действия договора ______________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя___________________ залогодержателя ________________
Допустимость его использования: Да, Нет (ненужное зачеркнуть)
Сведения о перезалоге: Да, Нет (ненужное зачеркнуть)________________________________
Дата приема заявления: _________________________ 20 __года
Подпись залогодателя: ____________________________
Подпись залогодержателя: ____________________________
Время: _________________ час ___________________ мин.
Ф.И.О. и подпись регистратора ______________________________________
Перечень и описание грузового и пассажирского подвижного состава, являющегося предметом залога
№ п/п
Категория вагона
Заводской номер вагона
Инвентарный номер вагона парка вагонов для грузового и пассажирского подвижного состава
Дата постройки
Сведения о регистрации подвижного состава
Вид права обладания
Номер свидетельства
Дата регистрации
1
2
3
4
5
6
7
8
Перечень и описание тягово - моторовагонного и специального подвижного состава, являющегося предметом залога
№ п/п
Серия тягово – моторвагонного и специального подвижного состава
Заводской номер тягово – моторвагонного и специального подвижного состава
Дата постройки
Сведения о регистрации подвижного состава
Вид права обладания
Номер свидетельства
Дата регистрации
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственная регистрация
подвижного состава"
(Фамилия, имя, при наличии отчество
либо наименование организации
услугополучателя)
___________________________________
(адрес услугополучателя)
Форма

стандартына 1-1-қосымша
Нысан
Ескерту. Стандарт 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің - 28.04.2017 № 249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________
тіркеуші органның атауы
Өтініш № _____
Кепіл беруші
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.А., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия _________№______________________
_________________________________ берген, берілген күні ____________
(құжатты берген органның атауы)
Телефон, электронды почтаның мекенжайы, (болған кезде)
________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
Кепіл ұстаушы
Жеке тұлғаның Т.А.Ә.А., тұрғылықты жері, туған күні;
заңды тұлғаның орналасқан орны, атауы, тіркеу №: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________серия _________№______________________
_________________________________ берген, берілген күні ____________________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы_____________________________________________________________
телефон ________________________________________________________________________
электронды мекенжай (болған кезде) ________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
Жылжымалы мүлік кепіл шартын тіркеуді өтінемін: ____________________________________
________________________________________________________________________________
Шарттың жасалған күні____________________________________________________________
Шарттың жасалған орны___________________________________________________________
Кепіл мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы) ______________________
________________________________________________________________________________
Кепілге салынған міндеттеменің ақшалай эквиваленті
________________________________________________________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________________________
Кепілге салынған мүлік
__________________________________________________________________ кепіл берушінің
________________________________________________________________ кепіл ұстаушының
иелігінде және пайдалануында қалады
Пайдалануға болатыны: Иә, Жоқ
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә, Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
Өтініш қабылданған күн: 20___ жылғы ___________
Кепіл берушінің қолы: ____________________________________________________________
Кепіл ұстаушының қолы: __________________________________________________________
Уақыт: _______________ сағат _______________ мин.
Тіркеушінің Т.А.Ә.А. және қолы ____________________________________________________
Кепіл болып табылатын жүк және жолаушы жылжымалы құрамның
сипаттамасы және тізбесі
Р/с
Санаты
Зауыт нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жасалған күн
Жылжымалы құрамдардың тіркеу туралы мәлімет состава
Иелену құқығының түрі
Куәліктің нөмері
Куәліктің күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Кепіл болып табылатын тартымды-моторвагонды және арнайы жылжымалы
құрамның сипаттамасы және тізбесі
Р/с
Санаты
Зауыт нөмiрi
Түгендеу нөмiрi
Жылжымалы құрамдардың тіркеу туралы мәлімет состава
Иелену құқығының түрі
Куәліктің нөмері
Куәліктің күні
1
2
3
4
5
6
7
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
нысан
(Көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, болса әкесінің аты не ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 21.01.2016 № 40 (порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4).
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" отдел №__ филиала
(с указанием адреса) Государственная корпорация "Правительство для
граждан" (далее – услугодатель) отказывает в приеме документов на
оказание государственной услуги "Государственная регистрация залога
подвижного состава" ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой
стороны.
ФИО (работника услугодателя) (подпись)
тел.__________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ г.
Приложение 3
стандарту
государственной услуги
"Государственная регистрация
залога подвижного состава"
Сноска. Стандарт дополнен приложением 3 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2017 № 792 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
_______________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа)
Заявление № ______
Залогодатель_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
физического лица; наименование, бизнес идентификационный номер (БИН) юридического лица)
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _________ серия ________№
выдан _____________________________________дата выдачи __________________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _________________________________________________________
Банковские реквизиты залогодателя
________________________________________________________________________________
От имени которого действует ______________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Залогодержатель_________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) физического лица или наименование и бизнес идентификационный номер (БИН) юридического лица)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______ серия _________№ ______
выдан __________________________________ дата выдачи________________
(наименование органа, выдавшего документ)
Почтовый адрес, телефон _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банковские реквизиты залогодержателя
________________________________________________________________________________
От имени которого действует ______________________________________________________
(реквизиты уполномоченного представителя)
На основании ___________________________________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего полномочия)
Прошу зарегистрировать изменение и/или дополнение или прекращение
залога:__________________________________________________________________________
(ненужное зачеркнуть)
Регистрационный номер залога движимого имущества, присвоенный регистрирующим
органом (за исключением случаев регистрации изменений и дополнений на основании
договора об одновременной передаче активов и обязательств)
________________________________________________________________________________
описание вносимых изменений и дополнений или основания прекращения залога
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
В случае внесения изменений и/или дополнений в договор залога:
Дата заключения договора _________________________________________________________
Сведения о предмете залога (описание движимого имущества)
________________________________________________________________________________
Денежный эквивалент обязательства, обеспеченного залогом _________
Срок действия договора ___________________________________________
Заложенное имущество остается во владении и пользовании:
залогодателя __________________ залогодержателя __________________ Допустимость его использования: Да / Нет (ненужное зачеркнуть) Сведения о перезалоге: Да / Нет (ненужное зачеркнуть)К заявлению прилагаю: (наименование документа, серия, номер, когда икем выдан) 1. Документ об оплате: вид _________ № ___________ на сумму ______ 2. _______________________________________________________________ Необходимо ли свидетельство о государственной регистрации: Да / Нет (ненужное зачеркнуть) Подпись залогодателя или его представителя и печать для юридического лица (при наличии): __________________________________________________________________ Подпись залогодержателя (представителя) и печать для юридического лица (при наличии): _____________________________________________ Дата подачи заявления: ______________ 20 __ года Дата приема заявления: ______________ 20 __ года

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 21.01.2016 № 40 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы филиалының №__ бөлімшесі (мекенжайын көрсету керек) "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) ....
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә.А. (көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) (қолы)
Телефон:
Алдым: Т.А.Ә.А./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. "___" _________
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
_________________________________________________
(тіркеуші органның атауы)
№ _____ Өтініш
Ескерту. Стандарт 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2017 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кепіл беруші_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
атауы, заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________ сериясы _________ №___________________
___________________________ берілді, берілген күні __________________________________
(құжатты берген органның атауы)
Почталық мекенжайы, телефон _____________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
_______________________________________________________________ атынан әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері)
Кепіл ұстаушы___________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
немесе атауы немесе заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
________________________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі ________ сериясы _________ №___________________
___________________________ берілді, берілген күні __________________________________
(құжатты берген органның атауы)
Пошталық мекенжайы, телефон_____________________________________________________
Кепіл ұстаушының банктік реквизиттері _____________________________________________
_______________________________________________________________ атынан әрекет етеді
(уәкілетті өкілдің деректемелері)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________ негізінде
(өкілеттігін куәландыратын құжаттың деректемелері) сызып тастау)
Тіркеуші орган берген жылжымалы мүлік кепілінің тіркеу нөмірі (активтер мен
міндеттемелерді бір уақытта беру туралы шарт негізінде өзгерістер мен толықтыруларды
тіркеу жағдайларын қоспағанда) ____________________________________________________
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың сипаттамасы немесе кепілді тоқтату негізі
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кепіл шартына өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізілген жағдайда:
Шарттың жасалған күні____________________________________________________________
Кепілдің мәні туралы мәліметтер (жылжымалы мүліктің сипаттамасы)
________________________________________________________________________________
Кепілмен қамтамасыз етілген міндеттеменің ақшалай баламасы__________________________
Шарттың қолданылу мерзімі _______________________________________________________
Кепілге салынған мүлік______________________________________________ кепіл берушінің
________________________________________________________________ кепіл ұстаушының
иелігінде және пайдалануында қалады
Оны пайдалануға болатыны: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Қайталама кепiл туралы мәлiметтер: Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау)
Өтінішке мыналарды қоса беремін: (құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)
1. Төлем туралы құжат: түрі ________ №____________ ___________ сомасына
2.______________________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік қажет пе:
Иә/Жоқ (керек емесін сызып тастау керек)
Кепіл берушінің немесе оның өкілінің қолы және заңды тұлға үшін мөр (бар болған кезде):
________________________________________________________________________________
Кепіл ұстаушының (өкілінің) қолы және заңды тұлға үшін мөр (болған жағдайда):
_________________________________________________________
Өтініш берілген күн: 20__ жылғы _______________
Өтініш қабылданған күн: 20___ жылғы ___________