Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых подразделениями Вооруженных Сил Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2015 года № 11467. Утратил силу приказом Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322.
Сноска. Утратил силу приказом Министра обороны РК от 10.07.2020 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах",ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Начальнику Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики Казахстан:
1) в установленном законодательном порядке направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации копию настоящего приказа направить в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет" для официального опубликования;
3) после официального опубликования приказ разместить на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан представить в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан сведения об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
И. Тасмагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев

Санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 маусымда № 11467 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қорғаныс министрінің 10.07.2020 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жолдасын;
2) мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жолдасын;
3) ресми жаряланғаннан кейін бұйрықты Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастырсын;
4) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне ұсынсын.
3. Бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі И. Тасмағамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________ Е. Досаев

от 27 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 238
Стандарт государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологических заключений
о соответствии (несоответствии) объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым
актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия
населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных
на территории военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан" (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается подразделениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через делопроизводство Республиканского государственного учреждения (далее – РГУ) "Войсковая часть 64615", РГУ "Войсковая часть 01826".
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
1) 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2015 жылғы 27 мамыр
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 238 бұйрығына 1-қосымша
"Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау
объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан
объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес
еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "64615 әскери бөлімі" республикалық мемлекттік мекемесінің (бұдан әрі – РММ), "01826 әскери бөлімі" РММ-ның іс жүргізуі арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Қызмет алушы құжаттар пакетін ұсынған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) 15 (он бес) күнтізбелік күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін барынша жол берілген күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет алушыға қызмет көрсетуге барынша жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Қызмет берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
протоколы испытаний (исследований), проведенные аккредитованными лабораториями санитарно-эпидемиологической службы.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, услугополучатель сам получает из соответствующих государственных информационных систем.
Подтверждением принятия заявления является талон согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через делопроизводство услугодателя.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте, либо выдается нарочно в делопроизводстве услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Өтініші қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
9. Қызмет алушы (немесе оның сенімхаты бойынша өкіл) қызмет берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
санитариялық-эпидемиологиялық қызметтің аккредиттелген зертханалары жүргізген сынақтар (зерттеулер) хаттамалары.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктерді немесе анықтамалары, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктерді қызмет алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден өзі алады.
Өтінішті қабылданғаны туралы растау осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес талон болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі: шағым қызмет берушінің басшылығы атына немесе Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы атына мынадай мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй.
Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері қолма-қол қызмет берушінің іс жүргізу бөлімшесі арқылы беріледі.
Шағымда:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке қызмет алушы қол қоюға тиіс.
Шағымның қабылданғаны туралы растау қызмет берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Қызмет берушінің мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап қызметті алушыға пошта арқылы немесе қызмет ұсынушының іс жүргізуінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдануына болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе: Министерства: www.mod.gov.kz.
13. Контактные телефоны справочных служб размещены на интернет-ресурсе: Министерства: www.mod.gov.kz, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологических
заключений о соответствии (несоответствии)
объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
форма
______________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
______________________________________
наименование подразделения МО РК
от ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя
______________________________________
адрес проживания заявителя
______________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас обследовать и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
целевое назначение объекта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
расположенного по адресу:
_____________________________________________________________________
(район, улица, дом, квартира)
__________________________________________
подпись, число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологических
заключений о соответствии (несоответствии)
объекта государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
нормативным правовым актам в сфере
санитарно-эпидемиологического
благополучия населения и
гигиеническим нормативам на объектах,
расположенных на территории
военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
Талон
1. Номер и дата приема запроса
_____________________________________________________________________
2. Вид запрашиваемой государственной услуги
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызмет алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып,
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің интернет-ресурсында ораластырылған: www.mod.gov.kz.
13. Анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында ораластырылған: www.mod.gov.kz, мемлекеттік қызмет көрсету бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтары
аумағында орналасқан объектілердегі мемлекеттік
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі)
туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
______________________________________
басшының Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
______________________________________
ҚР ҚМ бөлімшесінің атауы
Кімнен ___________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
______________________________________
өтініш берушінің тұрғылықты мекенжайы
______________________________________
өтініш берушінің байланыс телефон
Өтініш
Сізден________________________________________________________
(аудан, көше, үй, пәтер)
мекенжайы бойынша орналасқан_________________________________________
_____________________________________________________________________
тексеруіңізді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруіңізді
сұраймын, объектінің мақсатты тағайындалуы___________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________
қолы, жылы, күні, айы
Қосымша (құжаттар көшірмесі):
1.
2.
3.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен оқу-жаттығу орталықтары
аумағында орналасқан объектілердегі мемлекеттік
санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің
халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы
саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және
гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі)
туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Талон
1. Сұрау салуға қабылданған күні мен нөмірі
_____________________________________________________________________
2. Сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Количество и название приложенных документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Дата (время) и место выдачи документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Ф.И.О. (при его наличии), роспись, контактные телефоны
работника, принявшего заявление на оформление документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 238
Стандарт государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического заключения
на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных
на территории военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством обороны Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается подразделениями Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через делопроизводство Республиканского государственного учреждения (далее – РГУ) "Войсковая часть 64615",
РГУ "Войсковая часть 01826".
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
1) 15 (пятнадцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги: санитарно-эпидемиологическое заключение.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

3. Қоса берілген құжаттар саны мен атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Құжаттарды беру күні (уақыты) және орны
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкердің
Т.А.Ә. (ол бар болған кезде), қолы, байланыс телефондары _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 238 бұйрығына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери
қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан
объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің бөлімшелері (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "64615 әскери бөлімі" республикалық мемлекттік мекемесі (бұдан әрі – РММ), "01826 әскери бөлімі" РММ іс жүргізу арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Қызмет алушы құжаттар пакетін ұсынған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) 15 (он бес) күнтізбелік күн;
2) құжаттар пакетін тапсыру үшін барынша жол берілген күту уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет алушыға қызмет көрсетуге барынша жол берілетін уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 15.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты размещения и строительства объектов промышленного и гражданского назначения:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация на размещение и строительство объектов;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
2) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проект реконструкции, капитального ремонта объектов промышленного и гражданского назначения:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация на реконструкцию или капитальный ремонт объектов;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, оценки воздействия на окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проекты и нормативная документация по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, оценке воздействия на окружающую среду, утилизации и захоронения токсичных, радиоактивных и других вредных веществ;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;

7. Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Қызмет берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жылдамдатылған қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
9. Қызмет алушы (немесе оның сенімхаты бойынша өкіл) қызмет берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді орналастыру және құрылыс жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
объектіні орналастыруға және құрылысқа арналған жобалау құжаттамасы;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер;
2) өнеркәсіптік және азаматтық мақсаттағы объектілерді қайта қалпына келтіру, күрделі жөндеу жобасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
объектілерді қайта қалпына келтіруге немесе күрделі жөндеуге арналған жобалау құжаттамасы;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер;
3) қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері, қоршаған ортаға әсер етуді бағалау, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму нормативтік құжаттамаларының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға зиянды заттардың және физикалық факторлардың жол берілген шекті шығарындылары мен жол берілген шекті төгінділері, қоршаған ортаға әсер етуді бағалау, уытты, радиоактивті және басқа да зиянды заттарды кәдеге жарату және көму жөніндегі жобалар және нормативтік құжаттама;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер;

4) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проектную документацию по установлению зоны санитарной охраны (далее – ЗСО) поверхностного и подземного источников водоснабжения, водоемов:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проектная документация по установлению ЗСО, в том числе заключение гидрогеологических исследований и качества вод;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
5) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты документации по установлению и корректировке санитарно-защитных зон:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект по установлению и корректировке санитарно-защитных зон;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
6) для получения санитарно-эпидемиологического заключения на проекты генеральных планов застройки военных городков, планировки застройки военных городков:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
проект генерального плана застройки военных городков, планировки застройки военных городков;
сведения о документах, удостоверяющих личность физического лица, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя.
Подтверждением принятия заявления является талон согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Главного военно-медицинского управления Вооруженных Сил Республики Казахстан по адресу: 010000, город Астана, улица Достык, дом 14.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через делопроизводство услугодателя.
В жалобе:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте, либо выдается нарочно в делопроизводстве услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4) жерүсті және жерасты сумен жабдықтау көздерінің, су қоймаларының санитариялық қорғау аймағын (бұдан әрі – СҚА) белгілеу жөніндегі жобалау құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
СҚА белгілеу жөніндегі жобалау құжаттамасы, оның ішінде гидрогеологиялық зерттеу және сулар сапасының қорытындысы;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер;
5) санитариялық-қорғалған аймақтарды белгілеу және түзету жөніндегі құжаттамалар жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
санитариялық-қорғалған аймақтарды белгілеу және түзету жөніндегі жоба;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер;
6) әскери қалашықтарды салудың бас жоспарлары, әскери қалашықтарды салуды жоспарлау жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
әскери қалашықтарды салудың бас жоспары, әскери қалашықтарды салуды жоспарлау жобалары;
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер немесе заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы куәліктер немесе анықтамалар, жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелуі туралы куәліктер.
Өтінішті қабылданғаны туралы растау осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес талон болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша қызмет берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі: шағым қызмет берушінің басшылығы атына немесе Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас әскери-медициналық басқармасының бастығы атына мынадай мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Достық көшесі, 14-үй.
Шағым жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері қолма-қол қызмет берушінің іс жүргізу бөлімшесі арқылы беріледі.
Шағымда:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған кезде), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны;
заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Өтінішке қызмет алушы қол қоюға тиіс.
Шағымның қабылданғаны туралы растау қызмет берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Қызмет берушінің мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап қызметті алушыға пошта арқылы немесе қызмет ұсынушының іс жүргізуінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдануына болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб размещены на интернет-ресурсе:
Министерства: www.mod.gov.kz, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, работы и услуги
на объектах, расположенных на территории
военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
форма
______________________________________
наименование подразделения МО РК
______________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
от ___________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) заявителя
______________________________________
адрес, реквизиты (ИИН, БИН)
______________________________________
контактный телефон заявителя
Заявление
Прошу Вас провести санитарно-эпидемиологическую экспертизу
проектной документации и выдать санитарно-эпидемиологическое заключение на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование проекта)
_____________________________________________________________________
Подпись
число, месяц, год
Приложение (копии документов):
1.
2.
3.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача санитарно-эпидемиологического
заключения на проекты, работы и услуги
на объектах, расположенных на территории
военных городков и учебных центров
Министерства обороны Республики Казахстан"
Талон
1. Номер и дата приема запроса
_____________________________________________________________________
2. Вид запрашиваемой государственной услуги
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Количество и название приложенных документов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда қызмет алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің интернет-ресурсында ораластырылған: www.mod.gov.kz, мемлекеттік қызметті көрсету бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында
орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен
көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық
қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
нысан
______________________________________
ҚР ҚМ бөлімшесінің атауы
______________________________________
басшының Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
Кімнен ___________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә. (ол бар болған кезде)
______________________________________
мекенжайы (БЖН, БСН)
______________________________________
өтініш берушінің байланыс телефоны
Өтініш
Сізден_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жобаның атауы)
_____________________________________________________________________
жобалау құжаттамасына санитариялық-эпидемиологиялық сараптама
жүргізуді және санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беруді
сұраймын.
Қолы, жылы, күні, айы
Қосымша (құжаттар көшірмесі):
1.
2.
3.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің
әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында
орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін
қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Талон
1. Сұрау салуға қабылданған күні мен нөмірі
_____________________________________________________________________
2. Сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Қоса берілген құжаттар саны мен атауы _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________