Об утверждении Перечня товаров, в отношении которых применяются вывозные таможенные пошлины, размер ставок и срок их действия
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2015 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2015 года № 11473. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 февраля 2016 года № 81
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 17.02.2016 № 81 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень товаров, в отношении которых применяются вывозные таможенные пошлины, размер ставок и срок их действия.
2. Департаменту развития внешнеторговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
28 мая 2015 год
Утвержден
приказом Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 27 мая 2015 года № 405
Перечень товаров,
в отношении которых применяются вывозные
таможенные пошлины, размер ставок и срок их действия
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Министра национальной экономики РК от 08.12.2015 № 755 (вводится в действие с 15.12.2015); от 20.01.2016 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Код ТН ВЭД
Наименование товара1
Ед. изм.
Ставка таможенной
пошлины в отношении товаров
Срок действия таможенной пошлины
вывозимых за пределы Республики Казахстан2
вывозимых в страны – участницы ДЗСТ3
1
2
3
4
5
6

Әкету кедендік баждары қолданылатын тауарлар тізбесін, мөлшерлемелер көлемін және олардың қолданылу мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 мамырдағы № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11473 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 17 ақпандағы № 81 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 17.02.2016 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Сауда қызметiн реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әкету кедендік баждары қолданылатын тауарлар тізбесі, мөлшерлемелер көлемі және олардың қолданылу мерзімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйесінде және мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін  Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі                  Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 28 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 мамырдағы
№ 405 бұйрығымен бекітілген
Әкету кедендік баждары қолданылатын тауарлар тізбесі,
мөлшерлемелер көлемі және олардың қолданылу мерзімі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 08.12.2015 № 755 (2015 жылғы 15 желтоқсаннан бастап қолданысқа енгізіледі); 20.01.2016 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы1
Өлш. бір.
Тауарларға қатысты кедендік баж мөлшерлемесі
Кедендік баждың қолданылу мерзімі
Қазақстан Республикасының шегінен тыс әкетілетін2
ЕСАШ-ға қатысушы елдерге әкетілетін3
1
2
3
4
5
6

2713 90 900 0
Битум нефтяной; прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
60 долларов
60 долларов
15 евро за 1 тонну с 15 октября по 15 апреля
2715 00 000 0
Смеси битумные
15 %
0
постоянно
4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные
шт.

2713 90 900 0
Мұнай битумы; битуминозды жыныстылардан алынған мұнайды немесе мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар
-
60 доллар
60 доллар
1 тоннасына 15 евро 15 қазаннан – 15 сәуірге дейін
2715 00 000 0
Битум қоспалары
-
15 %
0
тұрақты
4101
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
дана

500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
постоянно
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
постоянно
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе
шт.
500 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 200 евро за 1 тонну
постоянно
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
постоянно
5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
постоянно
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
постоянно
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
10 %, но не менее 50 евро за 1 тонну
постоянно
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
15 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
До 30 ноября 2016 года включительно
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 20 евро за 1 тонну
постоянно
7404 00
Отходы и лом медные
30 %, но не менее 330 евро за 1 тонну
30 %, но не менее 330 евро за 1 тонну
постоянно

1 тоннасына 500 евро
20 %, бірақ 1 тоннасына 200 евродан кем емес
тұрақты
4102
Қойлардың немесе қозылардың (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың жүні бар немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері, осы топқа 1в ескертпемен алынып тасталғандардан басқа
дана
1 тоннасына 500 евро
20 %, бірақ 1 тоннасына 200 евродан кем емес
тұрақты
4103
Түкті немесе түксіз (буланған немесе тұздалған, кептірілген, күлденген, пикелденген немесе басқа әдіспен консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге ұшырамаған), бөлінген немесе бөлінбеген өңделмеген өзге де терілер, осы топтағы 1б немесе 1в ескертпемен алынып тасталғандардан басқа
дана
1 тоннасына 500 евро
20 %, бірақ 1 тоннасына 200 евродан кем емес
тұрақты
5101
Кард немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн:
-
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
тұрақты
5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған, биязы немесе қылшықты, жануарлар қылы:
-
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
тұрақты
5103
Иіру қалдықтарын қоса алғанда, бірақ түтілген шикізатты қоспағанда, жануарлар жүнінің немесе биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары:
-
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
тұрақты
5104 00 000 0
Жүннен немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылынан жасалған түтілген шикізат
-
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
10 %, бірақ 1 тоннасына 50 евродан кем емес
тұрақты
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шихталық құймалар)
-
15 %, бірақ 1 тоннасына 15 евродан кем емес
15 %, бірақ 1 тоннасына 15 евродан кем емес
2016 жылғы 30 қарашаны қоса алғанға дейін
7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар: рельстерді біріктіруге немесе бекітуге арналған рельстер, жанама рельстер және тісті рельстер, ауыстырылатын рельстер, қатаң қиылысу айқастырмалар, ауыстырылатын штангалар және өзге де көлденең қосылғыштар, шпалдар, түйіспе жапсырмалар және төсемдер, сыналар, тірек тақталар, ілмекті рельс бұрандамалары, төсемдер мен кергіштер, тұғырлар, жақтаулар және өзге де бөлшектер
-
20 %, бірақ 1 тоннасына 20 евродан кем емес
20 %, бірақ 1 тоннасына 20 евродан кем емес
тұрақты
7404 00
Мыс қалдықтары мен сынықтары
-
30 %, бірақ 1 тоннасына 330 евродан кем емес
30 %, бірақ 1 тоннасына 330 евродан кем емес
тұрақты

7601
Алюминий необработанный:
7601 20
– сплавы алюминиевые:
7601 20 100
– – первичные:
7601 20 100 1
– – – для производства авиационных двигателей
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
постоянно
7601 20 100 9
– – – прочие, кроме алюмобериллиевой лигатуры
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
постоянно
– – вторичные:
7601 20 910 0
– – – в слитках или в жидком состоянии
3%, но не менее 22 евро за 1 тонну
3%, но не менее 22 евро за 1 тонну
постоянно
7602 00
Отходы и лом алюминиевые
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
15 %, но не менее 100 евро за 1 тонну
постоянно
86076
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
20 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
20 %, но не менее 15 евро за 1 тонну
постоянно
8607 19 100 1
Оси в собранном или разобранном виде; колеса и их части бывшие в употреблении
5 %
5 %
постоянно
Примечание:
1Для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС). Наименования товаров приведены для удобства пользования. Исключением являются случаи, предусмотренные в сноске <5>.
2За исключением стран, входящих в Евразийский экономический союз (далее – ЕАЭС) и стран, с которыми у Республики Казахстан заключены двухсторонние и многосторонние соглашения о зоне свободной торговли, предусматривающие освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин.
3Страны, для которых вступили в силу Договор о зоне свободной торговли, совершенный в городе Санкт-Петербурге 18 октября 2011 года, и Протокол о применении Договора о зоне свободной торговли от 18 октября 2011 года между его Сторонами и Республикой Узбекистан.
4Ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, установленные настоящим приказом, не применяются в отношении:
1) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по соглашениям (контрактам) о разделе продукции, заключенным с Правительством Республики Казахстан или компетентным органом до 1 января 2009 года и прошедшим обязательную налоговую экспертизу, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть;
2) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, не являющимся соглашениями (контрактами) о разделе продукции, за исключением сырой нефти, вывозимой недропользователями, осуществляющими уплату роялти.
5За исключением тяжелого дистиллятного жидкого топлива, которое освобождается от уплаты вывозных таможенных пошлин.

7601
Өңделмеген алюминий:
7601 20
- алюминий қорытпалары:
7601 20 100
- - бастапқы:
7601 20 100 1
- - - авиациялық қозғалтқыштарды жасау үшін
-
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
тұрақты
7601 20 100 9
- - - өзгелері, алюминий-бериллий лигатурасынан басқа
-
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
тұрақты
- - қайталама:
7601 20 910 0
- - - құйма немесе сұйық түрдегі
-
3 %, бірақ 1 тоннасына 22 евродан кем емес
3 %, бірақ 1 тоннасына 22 евродан кем емес
тұрақты
7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
-
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
15 %, бірақ 1 тоннасына 100 евродан кем емес
тұрақты
86076
Теміржол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
-
20 %, бірақ 1 тоннасына 15 евродан кем емес
20 %, бірақ 1 тоннасына 15 евродан кем емес
тұрақты
8607 19 100 1
Жиналған немесе бөлшектелген түріндегі білігі; дөңгелектер және оның бұрын пайдаланылған бөлшектері
-
5 %
5 %
тұрақты
Ескертпе:
1 Кедендiк әкету баж мөлшерлемелерін қолдану мақсаты үшiн тауарлар Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызмет тауар номенклатурасы (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалануға ыңғайлы болу үшiн келтiрiлген. <5> сілтемеде көзделген жағдайлар бағынбайды.
2 Еуразиялық экономикалық одағына (бұдан әрі – ЕАЭО) кіретін елдерді және Қазақстан Республикасының кедендік әкету бажын төлеуден босату көзделген еркін сауда аймағы туралы екіжақты және көпжақты келісім жасалған елдерді қоспағанда.
3 2011 жылғы 18 қазанда Санкт-Петербург қаласында жасалған Еркін сауда аймағы туралы шарт пен 2011 жылғы 18 қазандағы Еркін сауда аймағы туралы шартты оның Тараптары мен Өзбекстан Республикасы арасында қолдану туралы Хаттама күшіне енген елдер.
4 Осы бұйрықпен белгіленген шикі мұнайға кедендік әкету баждарының мөлшерлемелері:
1) олар 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметімен немесе құзыретті органмен жасалған және міндетті салықтық сараптамадан өткен, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша өндірген шикі мұнайды жер қойнауын пайдаланушылардың әкетуіне;
2) олар роялти төлеуді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар әкететін шикі мұнайды қоспағанда, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) болып табылмайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша өндірген шикі мұнайды жер қойнауын пайдаланушылардың әкетуіне қатысты қолданылмайтыны.
5 Кедендік әкету бажын төлеуден босатылатын ауыр дистиллятталған сұйық отынды қоспағанда.

6За исключением кода ТН ВЭД ЕАЭС 8607 19 100 9, в отношении которого применяется ставка вывозной таможенной пошлины в размере 0 % от таможенной стоимости.

6 Өзіне қатысты кедендік құннан 0% кедендік әкету бажының мөлшерлемесі қолданылатын ЕАЭО СЭҚ ТН 8607 19 100 9 кодын қоспағанда.