Об утверждении перечней родов и видов растений, по которым патентоспособность и хозяйственная полезность оцениваются по данным государственного испытания или заявителя
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 4-2/490. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2015 года № 11479.
В соответствии с подпунктом 7-1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О семеноводстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным государственного испытания согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным заявителя согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным государственного испытания согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) перечень родов и видов растений, по которым хозяйственная полезность оценивается по данным заявителя согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
29 мая 2015 года
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 4-2/490
Перечень родов и видов растений, по которым патентоспособность оценивается по данным государственного испытания
Сноска. Перечень - в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование культуры
Латинское название
1
2
3
Глава 1. Зерновые культуры
1.
Овес
Avena sativa L.
2.
Просо
Panicum miliaceum L.
3.
Пшеница мягкая
Triticum aestivum L.
4.
Пшеница твердая
Triticum durum Desf.
5.
Пшеница тургидум
Triticum turgidum L.
6.
Рис
Oryza sativa L.
7.
Тритикале
Triticosecale
8.
Ячмень
Hordeum vulgare L.

Патент қабілеттілігі мен шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттік сынақтың немесе өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-2/490 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11479 болып тіркелді.
"Тұқым шаруашылығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 7-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес патент қабілеттілігі мемлекеттік сынақтың деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес патент қабілеттілігі өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес шаруашылықта пайдалылығы мемлекеттік сынақтың деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес шаруашылықта пайдалылығы өтініш берушінің деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Султанов
2015 жылғы 29 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін
атқарушының 2015 жылғы 29
мамырдағы № 4-2/490
бұйрығына
1-қосымша
Патент қабілеттілігі мемлекеттік сынақтың деректері бойынша бағаланатын өсімдіктердің тектері мен түрлерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.01.2022 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дақылдың атауы
Латынша атауы
1
2
3
1-тарау. Дәнді дақылдар
1.
Сұлы
Avena sativa L.
2.
Тары
Panicum miliaceum L.
3.
Жұмсақ бидай
Triticum aestivum L.
4.
Қатты бидай
Triticum durum Desf.
5.
Тургидум бидайы
Triticum turgidum L.
6.
Күріш
Oryza sativa L.
7.
Тритикале
Triticosecale
8.
Арпа
Hordeum vulgare L.