Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 494. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 11510. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 18.03.2020 № 224 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему".
2. Оперативно-криминалистическому департаменту Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Аманкулов К.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Жакупова Р.Т.и Оперативно-криминалистический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Аманкулов К.К.)
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
М. Демеуов
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 494
Регламент государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 17.06.2019 № 544 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 328 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11230) (далее – Стандарт), территориальными подразделениями органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).

"Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 494 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 маусымда № 11510 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 18.03.2020 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Азаматтық және қызметтiк қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-криминалистикалық департаменті (Қ.Қ. Аманқұлов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Р.Т. Жақыповқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жедел-криминалистикалық департаментіне (Қ.Қ. Аманқұлов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы М. Демеуов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 494 бұйрығына
қосымша
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 17.06.2019 № 544 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 328 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының негізінде (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11230 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – Заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему (далее - заключение) по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, установленным законами Республики Казахстан.
Сведения о выданных заключениях на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему услугодателем вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является принятие услугодателем заявления, согласно приложению 3 к Стандарту, документов и объектов испытания, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – пакет документов).
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя, совместно с сотрудником испытательной лаборатории принимает заявление, пакет документов, объекты испытания и осуществляет их регистрацию. Документы и объекты испытания предоставляются услугополучателем и сдаются по описи, согласно приложению 4 к Стандарту, сотруднику испытательной лаборатории – 10 (десять) минут. Сотрудник испытательной лаборатории осуществляет следующие действия:
проверяет достоверность указанных в заявлении сведений;
проверяет соответствие предоставленных документов и объектов испытания перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных пунктом 10 Стандарта, отказывает услугополучателю в оказании государственной услуги;
составляет опись предоставленных на исследование документов и объектов в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
Опись документов и объектов испытания прилагается к заявлению услугополучателя.
Должностное лицо, ответственное за делопроизводство, выдает с указанием даты и времени приема копию описи документов и объектов испытания услугополучателю – 5 (пять) минут. Передает заявление услугополучателя руководителю услугодателя.
Результат процедуры – регистрация заявления услугополучателя в канцелярии услугодателя, составление сотрудником испытательной лаборатории описи с указанием даты и времени приема пакета документов и объектов испытания;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) не Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті беруші азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне берілген қорытындылар туралы мәліметті "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз көрсетілетін қызметті берушінің Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес өтінішті, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар мен сынау объектілерін (бұдан әрі – құжаттар пакеті) қабылдау болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сынау зертханасының қызметкерімен бірлесіп, өтінішті, құжаттар пакетін, сынау объектілерін қабылдайды және оларды тіркеуді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті алушы сынау зертханасының қызметкеріне құжаттар мен сынау объектілерін ұсынады және Стандартқа 4-қосымшаға сәйкес тізімдеме бойынша тапсырады – 10 (он) минут. Сынау зертханасының қызметкері мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
өтініште көрсетілген мәліметтердің шынайылығын тексереді;
ұсынылған құжаттар мен сынау объектілерінің Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келуін тексереді;
Стандарттың 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
Стандарттың 9-тармағына сәйкес зерттеуге ұсынылған құжаттар мен объектілердің тізімдемесін жасайды.
Құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне қоса беріледі.
Іс жүргізуге жауапты лауазымды адам көрсетілетін қызметті алушыға қабылдаған күн мен уақытты көрсете отырып, құжаттар мен сынау объектілері тізімдемесінің көшірмесін береді – 5 (бес) минут. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу, сынау зертханасының қызметкері құжаттар пакеті мен сынау объектілерін қабылдаудың күні мен уақытын көрсете отырып, тізімдеме жасайды;

2) руководитель услугодателя ознакамливается с заявлением, описью документов и объектов испытания и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 15 (пятнадцать) минут.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя за 19 календарных дней осуществляет следующие действия:
проводит испытание для определения соответствия криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 219 "Об утверждении криминалистических требований и методов испытания гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10747);
осуществляет анализ полученных результатов испытания, составляет и передает руководителю услугодателя заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Результат процедуры – заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
4) руководитель услугодателя подписывает заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему – 15 (пятнадцать) минут.
Результат процедуры – подписанный результат оказания государственной услуги.
7. Сотрудник канцелярии услугодателя совместно с сотрудником испытательной лаборатории выдает результат оказания государственной услуги (заключение на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему) и предоставленные для испытания услугополучателем документы и объекты, соответствующие криминалистическим требованиям и не претерпевшие изменения внешнего вида, конструкции, боевых свойств, технических характеристик в результате их испытания – 15 (пятнадцать) минут.
Сотрудник испытательной лаборатории вносит сведения о выданных заключениях на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
Результат процедуры – выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінішпен, құжаттар мен сынау объектілерінің тізімдемесімен танысады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтайды – 15 (он бес) минут.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұрыштамасы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 19 күнтізбелік күні ішінде мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
"Криминалистік талаптар мен азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сынау әдістерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10747 болып тіркелген) сәйкес азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігін анықтау үшін сынау жүргізеді;
алынған сынақ нәтижелерін талдауды жүзеге асырады, азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды жасайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді.
Рәсімнің нәтижесі – азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытындыға қол қояды – 15 (он бес) минут.
Рәсімнің нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсетудің қол қойылған нәтижесі.
7. Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері сынау зертханасының қызметкерімен бірлесіп, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін (азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды) және көрсетілетін қызметті алушы сынау үшін ұсынған құжаттар мен криминалистік талаптарға сәйкес келетін және сынау нәтижесінде сыртқы түрін, конструкциясын, жауынгерлік қасиеттерін, техникалық сипаттамаларын өзгертпеген объектілерді береді – 15 (он бес) минут.
Сынау зертханасының қызметкері азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне берілген қорытындылар туралы мәліметтерді "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізеді.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің тізбесі: