Об утверждении Правил выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2015 года № 11772. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 ноября 2019 года № 176.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.11.2019 № 176 (вводится в действие с 01.01.2020).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" в целях совершенствования порядка и условий выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, имеющим лицензию Национального Банка Республики Казахстан на проведение банковской операции по инкассации банкнот, монет и ценностей, в течение шести месяцев со дня введения в действие настоящего постановления привести свою деятельность в соответствие с Правилами.
4. Департаменту наличного денежного обращения (Амангельдиеву А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Досмухамбетов Н.М.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
5. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 22 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 шілдеде № 11772 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 қарашадағы № 176 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 08.11.2019 № 176 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру тәртібі мен шарттарын жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша банк операциясын жүргізуге лицензиясы бар банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар осы қаулы қолданысқа енгізілген күнінен бастап алты ай ішінде өз қызметін Қағидаларға сәйкес келтірсін.
4. Қолма-қол ақша айналысы департаменті (Амангелдиев А.) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Досмұхамбетов Н.М.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.

6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
И.О. Министра М. Кусаинов
1 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Министр А. Исекешев
17 июня 2015 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2015 года № 22
Перечень постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 258 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по инкассации банкнот, монет и ценностей юридических лиц, не являющихся банками" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7984, опубликованное 5 декабря 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 421-422 (27240-27241).
2. Пункт 37 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 апреля 2013 года № 110 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8505, опубликованным 6 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 115 (2490).
3. Пункт 7 Перечня изменений, вносимых в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан, прилагаемого к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 мая 2013 года № 128 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрированному в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8567, опубликованным 7 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 116 (2491).
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 февраля 2015 года № 22
Правила выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные
виды банковских операций, на инкассацию банкнот,
монет и ценностей
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года " О Национальном Банке Республики Казахстан", от 31 августа 1995 года " О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 16 мая 2014 года " О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок и условия выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, (далее – организация) на инкассацию банкнот, монет и ценностей.
2. Лицензия на инкассацию банкнот, монет и ценностей выдается Национальным Банком Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) в электронной форме согласно приложению 1 к Правилам через веб-портал "электронного правительства" (www.egov.kz).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.09.2018 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Лицензирование инкассации банкнот, монет и ценностей
3. Для получения лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей к организации предъявляются следующие квалификационные требования:
1) наличие помещений, необходимых для проведения операций по инкассации банкнот, монет и ценностей, предусмотренных в части первой пункта 40 Правил организации охраны и устройства помещений банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 250 "Об утверждении Правил организации охраны и устройства помещений банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8080), (далее – Правила организации охраны и устройства помещений) и соответствующих Правилам организации охраны и устройства помещений;
2) наличие на праве собственности не менее двух специальных автомобилей, соответствующих требованиям, предусмотренным в Инструкции по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 2001 года № 110 "Об утверждении Инструкции по организации автомобильных инкассаторских перевозок в Республике Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1549);
3) наличие у первого руководителя исполнительного органа организации опыта работы не менее одного года на руководящих должностях в сфере предоставления финансовых услуг;

6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Министрдің м.а.
М.Құсайынов
2015 жылғы 1 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрлігі
Министр
Ә.Исекешев
2015 жылғы 17 маусым
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2015 жылғы 25 ақпандағы
№ 22 қаулысымен
бекітілген
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру
қағидалары 1. Жалпы ережелер
1. Осы Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және банк операцияларын жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға (бұдан әрі – ұйымдар) банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру тәртібі мен талаптарын айқындайды.
2. Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензияны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі – Ұлттық Банк) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес электрондық нысанда "электрондық үкіметтің" веб-порталы (www.egov.kz) арқылы береді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2018 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауды лицензиялау
3. Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия алу үшін ұйымға мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша операцияларды жүргізу үшін қажет, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың үй-жайларын күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" 2012 жылғы 24 тамыздағы № 250 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8080 тіркелген) бекітілген Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың үй-жайларын күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларының (бұдан әрі – Үй-жайларды күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидалары) 40-тармағының бірінші бөлігінде көзделген және Үй-жайларды күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларына сәйкес келетін үй-жайлардың болуы;
2) меншік құқығында Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасында автомобильдік инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" 2001 жылғы 20 сәуірдегі № 110 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1549 тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында автомобильдік инкассаторлық тасымалды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта көзделген талаптарға сәйкес келетін кемінде екі арнайы автомобильдің болуы;
3) ұйымның атқарушы органының бірінші басшысының қаржылық қызметтер көрсету саласында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі болуы;

4) отсутствие у первого руководителя исполнительного органа организации непогашенной или неснятой судимости за преступления против собственности, в сфере экономической деятельности, против интересов службы в коммерческих и иных организациях, коррупционные преступления.
4. Для получения лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей организацией необходимы следующие документы:
1) заявление на получение лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее – заявление на получение лицензии).
В примечании к заявлению на получение лицензии указывается наличие или отсутствие у организации вечерней кассы;
2) устав;
3) копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
4) договор об аренде помещений или правоустанавливающий документ на помещения, необходимые для проведения операций по инкассации банкнот, монет и ценностей, предусмотренные в части первой пункта 40 Правил организации охраны и устройства помещений;
5) свидетельства о регистрации транспортных средств, выданные на специальные автомобили, указанные в подпункте 2) пункта 3 Правил;
6) сведения о первом руководителе исполнительного органа организации по форме согласно приложению 3 к Правилам;
7) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2018 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правления Национального Банка РК от 27.09.2018 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Национальный Банк выдает лицензию на инкассацию банкнот, монет и ценностей либо письменно направляет мотивированный отказ в ее выдаче в течение двадцати рабочих дней со дня представления заявления на получение лицензии с документами, предусмотренными в пункте 4 Правил.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 27.09.2018 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Отказ в выдаче лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей осуществляется по основаниям, предусмотренным в части первой пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях).

4) ұйымның атқарушы органының бірінші басшысының меншікке қарсы, экономикалық қызмет саласындағы, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстары, сыбайлас жемқорлық қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болмауы.
4. Ұйым банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия алу үшін мынадай құжаттар қажет:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия алуға өтініш (бұдан әрі – лицензия алуға өтініш).
Лицензия алуға өтініштің ескертпесінде ұйымда кешкі кассасының барлығы немесе жоқтығы көрсетіледі;
2) жарғы;
3) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
4) банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша операцияларды жүргізу үшін меншік құқығында қажет, Үй-жайларды күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларының 40-тармағының бірінші бөлігінде көзделген үй-жайларды жалдау туралы шарт немесе үй-жайларға құқық белгілейтін құжат;
5) Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген арнайы автомобильдерге берілген көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер;
6) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұйымның атқарушы органының бірінші басшысы туралы мәліметтер;
7) алып тасталды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2018 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2018 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Ұлттық Банк Қағидалардың 4-тармағында көзделген құжаттармен бірге лицензия алуға өтініш ұсынылған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия береді не оны беруден уәжді бас тартуды жазбаша түрде жібереді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.09.2018 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензияны беруден бас тарту "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Рұқсаттар мен хабарламалар туралы Заң) 32-бабының 1-тармағының бірінші бөлігінде көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.

7. Переоформление лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей осуществляется на основании заявления по форме согласно приложению 4 к Правилам в порядке, установленном статьями 33 и 34 Закона о разрешениях и уведомлениях, в течение пятнадцати рабочих дней со дня представления заявления с полным пакетом документов.
8. Организация в случае создания филиала представляет в Национальный Банк договор об аренде помещений или правоустанавливающий документ на помещения, которые будут использованы в деятельности филиала.
9. Филиалы организации в своей деятельности используют помещения, соответствующие Правилам организации охраны и устройства помещений.
10. Организация после учетной регистрации (перерегистрации) филиала в органах юстиции Республики Казахстан в течение тридцати рабочих дней со дня получения справки об учетной регистрации (перерегистрации) филиала представляет в Национальный Банк копию указанной справки.
Приложение 1
к Правилам выдачи лицензии
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей
Форма
Лицензия на инкассацию банкнот, монет и ценностей
Номер _______________
Дата выдачи "____" ____________ _____ года
Дата и номер государственной регистрации ______________________
___________________________________________________________________
Настоящая лицензия выдана _____________________________________
__________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование организации)
и дает право на проведение банковской операции по инкассации банкнот, монет и ценностей.
Права, вытекающие из условий настоящей лицензии, не могут быть переданы третьим лицам.
Настоящая лицензия выдается в единственном экземпляре.
Председатель _______________________________ Фамилия и инициалы
(подпись)
Приложение 2
к Правилам выдачи лицензии
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей
Форма
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
(Кому) Национальный Банк Республики Казахстан
(от кого) _____________________________________________________
(наименование организации)
Заявление на получение лицензии на инкассацию банкнот, монет и ценностей
Прошу выдать лицензию на осуществление банковской операции по инкассации банкнот, монет и ценностей.
Сведения об организации:

7. Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензияны қайта ресімдеу Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш негізінде, Рұқсаттар мен хабарламалар туралы Заңның 33 және 34-баптарында белгіленген тәртіппен, құжаттардың толық топтамасымен бірге өтініш берілген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
8. Ұйым филиал құрған жағдайда Ұлттық Банкке филиалдың қызметінде пайдаланылатын үй-жайларды жалдау туралы шартты немесе үй-жайларға құқық белгілейтін құжатты ұсынады.
9. Ұйымның филиалдары өз қызметінде Үй-жайларды күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларына сәйкес келетін үй-жайларды пайдаланады.
10. Ұйым филиалды Қазақстан Республикасының әділет органдарында есептік тіркеген (қайта тіркеген) соң филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы алған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде Ұлттық Банкке көрсетілген анықтаманың көшірмесін ұсынады.
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
банкноттарды, монеталарды және
құндылықтарды инкассациялауға
лицензия беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия
Нөмірі _______________
Берілген күні _____ жылғы "____" ____________
Мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі ___________________________
_____________________________________________________________________
Осы лицензия __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
берілді және банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды
инкассациялау бойынша банк операциясын жүргізуге құқық береді.
Осы лицензияның талаптарынан туындайтын құқықтар үшінші
тұлғаларға берілмейді.
Осы лицензия бір данада беріледі.
Төраға ___________________________ Тегі және инициалдары
(қолы)
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға
банкноттарды, монеталарды
және құндылықтарды
инкассациялауға лицензия
беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
(Кімге) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
(Кімнен) __________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия алуға өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау бойынша банк
операциясын жүзеге асыруға лицензия беруіңізді өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:

1. Форма собственности: _________________________________________
2. Место нахождения: ____________________________________________
(индекс, область, район, населенный пункт, улица,
______________________________________
номер дома и (или) квартиры, телефон, факс)
Документы, прилагаемые к заявлению:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Примечание. Вечерняя касса: имеется (отсутствует) (указать нужное).
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
_______________________________________________________________
(Должность, фамилия, имя и отчество (при его наличии), лица
уполномоченного на подачу заявления)
______________________ (дата)
Приложение 3
к Правилам выдачи лицензии
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей
Форма
Сведения о первом руководителе исполнительного органа организации
________________________________________________________________
(указывается должность руководителя и наименование организации)
Общие сведения:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН
____________________________________________________
____________________________________________________
(в соответствии с документом, удостоверяющим
личность первого руководителя)
Дата и место рождения
____________________________________________________
____________________________________________________
Постоянное место жительства, номера телефонов
____________________________________________________
____________________________________________________
(указать подробный адрес, номера мобильного, служебного,
домашнего телефона, включая код населенного пункта)
Сведения о трудовой деятельности:
Период работы (месяц/год)
Наименование организации, занимаемые должности и должностные обязанности, координаты организации
Другие сведения:
Наличие непогашенной или неснятой судимости за преступления против собственности, в сфере экономической деятельности, против интересов службы в коммерческих и иных организациях, коррупционные преступления
Да/нет
(при наличии непогашенной судимости, указать статью Уголовного кодекса Республики Казахстан, дату и номер приговора)
Я, ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
подтверждаю, что настоящая информация была тщательно мною проверена и является достоверной и полной ____________________.
(подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам выдачи лицензии
организациям, осуществляющим
отдельные виды банковских
операций, на инкассацию
банкнот, монет и ценностей
Форма

1. Меншік нысаны: _________________________________________________________
2. Орналасқан жері:_________________________________________________________
(индекс, облыс, аудан, елдімекен, көше, үйдің және
__________________________________
(немесе) пәтердің нөмірі, телефон, факс)
Өтінішке қоса берілетін құжаттар:
1. ________________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________________
Ескертпе. Кешкі касса: бар (жоқ) (қажеттісін көрсетіңіз).
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
__________________________________________________________________________
(Өтініш беруге уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болса)
___________________
(күні)
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға
банкноттарды, монеталарды және
құндылықтарды инкассациялауға
лицензия беру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ұйымның атқарушы органының бірінші басшысы туралы мәліметтер
________________________________________________________________
(басшының лауазымын және ұйымның атауын көрсетіңіз)
Жалпы мәліметтер:
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН
_________________________________________________
_________________________________________________
(бірінші басшының жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес)
Туылған күні және жері
_________________________________________________
_________________________________________________
Тұрақты тұратын жері, телефон нөмірлері
_________________________________________________
_________________________________________________
(толық мекенжайы, ұялы, елді мекеннің кодын қоса ала отырып қызметтік, үй телефонының нөмірін көрсетіңіз)
Еңбек қызметі туралы мәліметтер:
Жұмыс кезеңі (ай/жыл)
Ұйымның атауы, атқаратын лауазымдары мен лауазымдық міндеттемелері, ұйымның координаттары
Басқа мәліметтер:
Меншікке қарсы, экономикалық қызмет саласындағы, коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы қылмыстары, сыбайлас жемқорлық қылмыстары үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы
Иә/жоқ
(өтелмеген соттылығы болған кезде Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің бабын, үкім шығарылған күнді және нөмірін көрсетіңіз)
Мен, ________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
осы ақпаратты мұқият тексергенімді және ол дәйекті әрі толық болып
табылатынын растаймын ____________________.
(қолы, күні)
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға
банкноттарды, монеталарды
және құндылықтарды
инкассациялауға лицензия
беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Кімге) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
(Кімнен) __________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға
лицензияны қайта ресімдеуге өтініш