Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2015 года № 11779.
В соответствии с подпунктами 23-7) и 23-12) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2) перечень опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев

Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылғы 29 шілдеде № 11779 тіркелді.
"Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) және 23-12) тармақшаларына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Е. Досаев

от 26 июнь 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_________________ К. Касымов
от 27 апреля 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 460
Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила перевозки опасных грузов автомобильным транспортом (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 23-7) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок перевозки опасных грузов автомобильным транспортом, выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 и свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, а также порядок оказания государственных услуг "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" и "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении.
2. Действие Правил распространяется на физических и юридических лиц, связанных с перевозкой опасных грузов по территории Республики Казахстан.
Международные перевозки опасных грузов автотранспортными средствами осуществляются с соблюдением требований Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ), международных договоров Республики Казахстан.
3. Опасными грузами признаются любые вещества, материалы, изделия, отходы производственной и иной деятельности, которые в силу присущих им свойств могут при перевозке, производстве погрузочно-разгрузочных работ и хранении послужить причиной взрыва, пожара или повреждения технических средств, устройств, зданий и сооружений, а также гибели, травмирования и заболевания людей, животных, нанести вред окружающей природной среде.
4. Основные понятия, используемые в Правилах:
1) автомобильное транспортное средство (далее – автотранспортное средство) – единица подвижного состава автомобильного транспорта, включающего автобусы, микроавтобусы, легковые и грузовые автомобили, троллейбусы, автомобильные прицепы, полуприцепы к седельным тягачам, а также специализированные автомобили (предназначенные для перевозки определенных видов грузов) и специальные автомобили (предназначенные для выполнения различных преимущественно нетранспортных работ);

2015 жылғы 26 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_________________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 27 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 460 бұйрығына
1-қосымша
Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 30.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 23-7) тармақшасы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау, 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат, көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті беру тәртібін анықтайды, сондай-ақ "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" және "Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тәртібін анықтайды.
2. Қағидалардың қолданысы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қауіпті жүктерді тасымалдаумен байланысты жеке және заңды тұлғаларға қолданылады.
Қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен халықаралық тасымалдау Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімнің (ҚЖХЖТ), Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының талаптарын сақтаумен жүзеге асырылады.
3. Тасымалдау, тиеу-түсіру жұмыстарын жүргізу және сақтау кезінде оларға тән қасиеттерге қарай техникалық құралдардың, құрылғылардың, ғимараттар мен құрылыстардың жарылуына, өртенуіне немесе бүлінуіне, сондай-ақ адамдардың, жануарлардың өлім-жітіміне, жарақат алуына және ауруына себеп болуы, қоршаған табиғи ортаға зиян келтіруі мүмкін кез келген заттар, материалдар, бұйымдар, өндірістік және өзге де қызмет қалдықтары қауіпті жүктер деп танылады.
4. Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) автомобиль көлігі құралы (бұдан әрі - автокөлік құралы) - автобустарды, шағын автобустарды, жеңіл және жүк автомобильдерін, троллейбустарды, автомобиль тіркемелерін, ершікті тартқыштарға жартылай тіркемелерді, сондай-ақ арнайы бейімделген автомобильдерді (жүктердің белгілі бір түрлерін тасымалдауға арналған) және арнаулы автомобильдерді (әртүрлі, көбінесе көлікке арналмаған жұмыстарды орындауға арналған) қамтитын, автомобиль көлігі жылжымалы құрамының бірлігі;

2) автомобильный перевозчик (далее – перевозчик) – физическое или юридическое лицо, владеющее автотранспортными средствами, за исключением легковых, на праве собственности или на иных законных основаниях, осуществляющее предпринимательскую деятельность по перевозке пассажиров, багажа, грузов и почтовых отправлений;
3) номер ООН – четырехзначный идентификационный номер вещества или изделия;
4) грузополучатель - физическое или юридическое лицо, уполномоченное на получение груза на основании договора автомобильной перевозки груза или на иных законных основаниях;
5) грузоотправитель - физическое или юридическое лицо, от имени которого оформляется отправка груза.
6) специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 – выданный уполномоченным органом разрешительный электронный документ, дающий право на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7.
5. При перевозке опасных грузов применяется классификация опасных грузов согласно действующим стандартам Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) и ГОСТ 19433.1-2010 "Грузы опасные. Классификация", ГОСТ 19433.2-2010 "Грузы опасные. Методы испытаний" и ГОСТ 19433.3-2010 "Грузы опасные. Маркировка", а также перечня опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, утвержденного уполномоченным органом в области автомобильного транспорта.
Глава 2. Порядок организации перевозок опасных грузов автомобильным транспортом
6. Водители транспортных средств, осуществляющие перевозку опасных грузов по территории Республики Казахстан, и автотранспортные средства, используемые для перевозки опасных грузов, соответствуют требованиям, указанным в главах 3 и 4 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Перевозка опасного груза классов 1, 6 и 7 по территории Республики Казахстан осуществляется специализированным автомобилем или другими автотранспортными средствами, специально переоборудованными для этих целей, на основании специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Между грузоотправителем (грузополучателем) и перевозчиком заключается договор на осуществление перевозок опасного груза, в соответствии с Правилами перевозки грузов автомобильным транспортом, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 (далее – Правила перевозки грузов автомобильным транспортом) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12463).
Договор на перевозку опасных грузов, в силу специфических особенностей, также должен содержать сведения:

2) автомобильмен тасымалдаушы (бұдан әрі - тасымалдаушы) - меншік құқығымен немесе өзге де заңды негіздерде автокөлік құралдарына иелік етуші, жолаушыларды, багажды, жүктерді немесе поштаны тасымалдауда ақыға немесе жалға қызметтер көрсететін заңды немесе жеке тұлға;
3) БҰҰ нөмірі - заттың немесе бұйымның төрт сандық сәйкестендіру нөмірі;
4) жүк алушы - жүкті автомобильмен тасымалдау шарты негізінде немесе өзге де заңды негіздерде жүк алуға уәкілетті жеке немесе заңды тұлға;
5) жүк жөнелтуші - оның атынан жүк жөнелту ресімделетін жеке немесе заңды тұлға;
6) 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат - 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға құқық беретін уәкілетті орган берген электрондық рұқсат беру құжаты.
5. Қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде "Қауіпті жүктер. Сыныптау" 19433.1-2010 - МемСТ, "Қауіпті жүктер. Сынау әдістері" 19433.2-2010 - МемСТ және "Қауіпті жүктер. Таңбалау" 19433.3-2010 - МемСТ, және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімнің (ҚЖХЖТ) қолданыстағы стандарттарына, сондай-ақ автомобиль көлігі саласындағы уәкілетті орган бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілген қауіпті жүктердің тізбесіне сәйкес қауіпті жүктердің сыныптамасы қолданылады.
2-тарау. Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру тәртібі
6. Қауіпті жүктерді Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарының жүргізушілері және қауіпті жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатын автокөлік құралдары осы Қағидалардың 3 және 4-тарауында жазылған белгілі бір талаптарға сәйкес келуге міндетті.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдау осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат негізінде, арнайы бейімделген автомобильмен немесе осы мақсаттар үшін арнайы қайта жабдықталған басқа да автокөлік құралдарымен жүзеге асырылады.
8. Жүк жөнелтуші (жүк алушы) мен тасымалдаушы арасында "Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген) (бұдан әрі - Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидалары) қауіпті жүк тасымалын жүзеге асыруға арналған шарт жасалады.
Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған шарт өзіндік ерекшеліктеріне байланысты, сондай-ақ мынадай:

1) о мероприятиях по специальной обработке автотранспортных средств;
2) об организации сопровождения (в случае необходимости);
3) о порядке обеспечения средствами индивидуальной защиты водителей;
4) о порядке обеспечения элементами системы информации об опасности и нейтрализации опасного груза;
5) при перевозке опасного груза класса 7 – о порядке взаимного информирования грузоотправителя (грузополучателя) и перевозчика о точном наименовании и количестве грузов, а также времени отправления (предполагаемые срок доставки) и получения данных грузов.
9. В случае неполучения груза, обнаружения его недостачи или несовпадения наименования, грузополучатель в течение 3-х календарных дней информирует грузоотправителя и уполномоченный орган выдавший разрешение на перевозку опасного груза для принятия мер оперативного реагирования.
10. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Сведения для заполнения товарно-транспортной накладной, порядок ее составления и применения определяются Правилами перевозок грузов автомобильным транспортом, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12463).
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.03.2022 № 127 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Грузоотправитель вместе с заключенным договором на перевозку опасных грузов предоставляет перевозчику:
1) опознавательный знак "Опасный груз" на каждое автотранспортное средство;
2) инструкцию для водителя согласно приложению 2 к настоящим Правилам на каждый вид опасного груза.
13. На перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан, в соответствии с Законом перевозчиком разрабатывается маршрут перевозки опасного груза.
При разработке маршрута перевозки перевозчик руководствуется следующими основными требованиями:
1) вблизи маршрута не должны находиться крупные промышленные объекты;
2) маршрут не должен проходить через крупные населенные пункты.
В случае необходимости перевозки опасных грузов внутри крупных населенных пунктов, маршрут не должен проходить вблизи развлекательных, культурно-просветительных, учебных, дошкольных и лечебных учреждений;

1) автокөлік құралдарын арнайы өңдеу жөніндегі іс-шаралар туралы;
2) ілесіп жүруді ұйымдастыру (қажет болған жағдайда) туралы;
3) жүргізушілерді жеке қорғану құралдарымен қамтамасыз ету тәртібі туралы;
4) қауіп және қауіпті жүкті бейтараптандыру туралы ақпарат жүйесінің элементтерімен қамтамасыз ету тәртібі туралы;
5) 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде - жүк жөнелтушіні (жүк алушыны) және тасымалдаушыны жүктің нақты атауы мен мөлшерін, сондай-ақ осы жүкті жөнелту уақыты (болжамды жеткізу мерзімі) және алғаны туралы өзара хабарландыру тәртібі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс.
9. Жүк қабылдаушы жүктер алынбаған немесе оның жеткіліксіздігі анықталған, атауы сәйкес келмеген жағдайда жүк жөнелтушіні жедел ден қою шараларын қабылдау үшін қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат берген уәкілетті органды күнтізбелік үш күн ішінде хабардар етеді.
10. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Тауар-көлік жүкқұжатының толтыруға арналған мәліметтер, оны жасау және қолдану тәртібі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығымен бекітілген Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларында айқындалады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелген).
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.03.2022 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Жүк жөнелтуші тасымалдаушыға қауіпті жүктерді тасымалдауға жасалған шартпен бірге мыналарды:
1) әрбір автокөлік құралына арналған "Қауіпті жүк" айырым белгісі;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қауіпті жүктің әрбір түріне жүргізушіге арналған нұсқаулықты ұсынады.
13. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілген қауіпті жүктердің тізбесі Заңға сәйкес тасымалдаушы қауіпті жүкті тасымалдау маршрутын әзірлейді.
Тасымалдау маршрутын әзірлеген кезде тасымалдаушы мынадай негізгі талаптарды басшылыққа алады:
1) маршрут маңында ірі өнеркәсіп объектілері болмауы тиіс;
2) маршрут ірі елді мекендер арқылы өтпеуі тиіс. Қауіпті жүктерді ірі елді мекендердің ішімен тасымалдау қажет болған жағдайда маршрут ойын-сауық, мәдени-ағарту, оқу, мектепке дейінгі және емдеу мекемелерінің қасынан өтпеуі тиіс;

3) на маршруте перевозки должны быть предусмотрены места стоянок транспортных средств.
14. При перевозке пиротехнических изделий, имеющих подкласс транспортной опасности 1.4 согласно Классификации опасных грузов, содержащих пиротехнические изделия Технического регламента Таможенного союза "О безопасности пиротехнических изделий", утвержденного решением Комиссии таможенного союза от 16 августа 2011 года № 770, оформление разрешения на перевозку не требуется.
15. При ограничении видимости до 300 метров (туман, дождь, снегопад) перевозка опасных грузов классов 1, 6 и 7 не допускается, о чем указывается в особых условиях действия специального разрешения.
Глава 3. Требования к автотранспортным средствам, перевозящим опасные грузы
16. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы соответствуют следующим требованиям:
1) соответствие конструктивно-техническим характеристикам завода-изготовителя и нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан к конструкции, оборудованию и техническому состоянию транспортных средств, перевозящих опасные грузы;
2) соответствие данным регистрационных документов;
3) соответствие условиям, установленным Европейским соглашением о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ) на перевозки конкретных опасных веществ и изделий;
4) соответствие Санитарным правилам "Санитарно-эпидемиологические требования к транспортным средствам для перевозки пассажиров и грузов", утвержденными приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 января 2021 года № ҚР ДСМ-5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22066);
5) соответствие Правилам дорожного движения Республики Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2014 года № 1196 (далее - Правила дорожного движения);
6) оборудование контрольными устройствами регистрации режима труда и отдыха водителей (тахографами);
7) оборудование опознавательными знаками согласно Правилам дорожного движения и Европейского соглашения о международной дорожной перевозке опасных грузов (ДОПОГ);
8) укомплектованность исправным инструментом и оборудованием согласно действующим нормативным документам по стандартизации Республики Казахстан;
9) в необходимых случаях комплектация средствами нейтрализации перевозимого опасного вещества и средствами индивидуальной защиты водителя и сопровождающего персонала;
10) оборудование локальной системой оповещения населения на случаи бесконтрольного разлива, выброса опасного груза.

3) тасымалдау маршрутында көлік құралдарының тұрақ орындары көзделуі тиіс.
14. Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 16 тамыздағы № 770 шешімімен бекітілген Кеден одағының "Пиротехникалық бұйымдардың қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің пиротехникалық бұйымдары бар қауіпті жүктердің сыныптамасына сәйкес 1.4-ішкі сыныбы бар пиротехникалық бұйымдарды тасымалдау кезінде тасымалдауға рұқсатты ресімдеу талап етілмейді.
15. Көру мүмкіндігі 300 метрге дейін шектелген кезде (тұман, жаңбыр, қар жауу) 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға жол берілмейді, бұл туралы арнайы рұқсат қолданылуының ерекше жағдайларында көрсетіледі.
3-тарау. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарына қойылатын талаптар
16. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының конструкциясына, жабдығына және техникалық жай-күйіне қойылатын жасап шығарушы зауыттың құрылымдық-техникалық сипаттамаларына және Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттарына;
2) тіркеу құжаттарының деректеріне;
3) қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімінде (ҚЖХЖТ) белгіленген нақты қауіпті заттар мен бұйымдарды қауіпсіз тасымалдау шарттарына;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 11 қаңтардағы № ҚР ДСМ-5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22066 болып тіркелген) "Жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралдарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкестігі;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 қарашадағы № 1196 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жол жүрісі қағидаларына (бұдан әрі - Жол қозғалысы қағидалары);
6) жүргізушілердің еңбек және демалыс режимін тіркейтін бақылау құрылғыларымен (тахографтармен) жабдықталуына;
7) Жол жүрісі қағидаларына және Қауіпті жүктерді халықаралық жолдарда тасымалдау туралы Еуропалық келісімге (ҚЖХЖТ) сәйкес тану белгілерімен жабдықталуына;
8) Қазақстан Республикасының стандарттау жөніндегі қолданыстағы нормативтік құжаттарына сәйкес жарамды құралмен және жабдықпен жинақталуына;
9) қажет болған жағдайларда тасымалданатын қауіпті затты бейтараптандыратын құралдармен және жүргізуші мен ілесіп жүруші қызметкердің жеке қорғану құралдарымен жасақталуына;
10) бақылаусыз төгілу, қауіпті жүк шығарынды болған жағдайда халықты хабардар етудің жергілікті жүйесімен жабдықталуына.

Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы классов 1, 6 и 7, дополнительно оборудуются устройствами непрерывной передачи данных в режиме реального времени о скорости, соблюдении маршрута движения.
Транспортные единицы, перевозящие опасные грузы, должны иметь две расположенные в вертикальной плоскости прямоугольные таблички оранжевого цвета, по форме, согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам. Одна табличка крепиться спереди, а другая сзади транспортной единицы.
Таблички оранжевого цвета, не относящиеся к перевозимым опасным грузам или их остаткам, должны быть сняты или покрыты. Если таблички покрыты, то покрытие должно быть сплошным и должно оставаться эффективным после пребывания в огне в течение 15 минут.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 09.03.2022 № 127 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-1. Установка на транспортном средстве для перевозки опасных грузов дополнительных топливных баков, не предусмотренных изготовителем транспортного средства, не допускается.
Применение в кабине водителя топливных обогревательных приборов (в том числе, работающих на газообразном топливе) и их размещение в грузовых отделениях транспортного средства не допускается.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-1 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.03.2022 № 127 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17-2. Транспортное средство для перевозки опасных грузов комплектуется:
1) не менее чем двумя противооткатными упорами на каждое транспортное средство (звено автопоезда), размеры которых соответствуют диаметру колес;
2) двумя знаками аварийной остановки;
3) средствами нейтрализации перевозимых опасных грузов;
4) набором ручного инструмента для аварийного ремонта транспортного средства;
5) двумя фонарями автономного питания с мигающими или постоянными огнями оранжевого цвета;
6) лопатой и запасом песка для тушения пожара;
7) одеждой яркого цвета для каждого члена экипажа;
8) карманными фонарями для каждого члена экипажа;

1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары қозғалыс жылдамдығы, маршрутының сақталуы туралы деректерді нақты уақыт режимінде үздіксіз беру құрылғыларымен қосымша жабдықталады.
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік бірліктерінде осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген тік жазықтықта орналасқан қызғылт сары түсті тік бұрышты екі тақтайша болуы тиіс. Бір тақтайша алдыңғы жағына, ал екіншісі көлік бірлігінің артына бекітіледі.
Тасымалданатын қауіпті жүктерге немесе олардың қалдықтарына жатпайтын қызғылт сары түсті тақтайшалар алынып тасталуы немесе жабылуы тиіс. Егер тақтайшалар жабылған болса, онда жабын үздіксіз болуы керек және 15 минут ішінде отта болғаннан кейін тиімді болып қалуы тиіс.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.03.2022 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
17. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-1. Қауіпті жүктерді тасымалдау үшін көлік құралына көлік құралын дайындаушыда көзделмеген қосымша отын бактарын орнатуға рұқсат берілмейді.
Жүргізуші кабинасында отын жылыту аспаптарын (оның ішінде газ тәрізді отынмен жұмыс істейтін) қолдануға және оларды көлік құралының жүк бөлімшелерінде орналастыруға рұқсат берілмейді.
Ескерту. Қағида 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.03.2022 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17-2. Қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған көлік құралы жинақталады:
1) өлшемдері дөңгелектердің диаметріне сәйкес келетін әрбір көлік құралына (автопоездың звеносына) кемінде екі жылжуға қарсы тіректермен;
2) авариялық тоқтатудың екі белгісімен;
3) тасымалданатын қауіпті жүктерді бейтараптандыру құралдарымен;
4) көлік құралын авариялық жөндеуге арналған қол құралдарының жиынтығымен;
5) қызғылт сары түсті жыпылықтайтын немесе тұрақты оттары бар автономды қоректендірудің екі фонарымен;
6) күрекпен және өрт сөндіру үшін құм қорымен;
7) экипаждың әрбір мүшесі үшін ашық түсті киіммен;
8) экипаждың әрбір мүшесіне арналған қалта шамдарымен;

9) в соответствии с предписаниями аварийной карточки и условий на перевозку – средствами нейтрализации перевозимого опасного груза, индивидуальной защиты членов экипажа и персонала, сопровождающего груз;
10) специальными средствами для обеспечения безопасности, указанными в аварийной карточке.
Сноска. Правила дополнены пунктом 17-2 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.03.2022 № 127 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Требования к водителям, осуществляющим перевозку опасных грузов автотранспортными средствами
18. Водители, осуществляющие перевозку опасных грузов автотранспортным средством, соответствуют следующим требованиям:
1) наличие водительского удостоверения соответствующей категории;
2) наличие стажа непрерывной работы в качестве водителя транспортного средства этой категории не менее трех лет;
3) прохождение общего медицинского освидетельствования и предрейсового и послерейсового медицинского осмотра для профессиональных водителей с отметкой на путевом листе согласно приложению 1 к Правилам перевозок грузов автомобильным транспортом;
4) наличие свидетельства о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Глава 5. Порядок проезда по территории Республики Казахстан транспортных средств, перевозящих опасные грузы
19. Водителю, осуществляющему перевозку, до начала поездки необходимо пройти предрейсовый инструктаж по перевозке опасного груза и иметь при себе следующие сопроводительные документы:
1) регистрационные документы на автотранспортное средство;
2) путевой лист с указанием маршрута перевозки в соответствии с требованиями настоящих Правил, с отметкой "Опасный груз", за исключением зарегистрированного в единой системе управления транспортными документами;
3) инструкцию для водителя;
4) свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан по форме;
5) бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7, согласно перечню опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) товарно-транспортную накладную, за исключением зарегистрированной в единой системе управления транспортными документами;
7) план действий в аварийной ситуации, разработанный грузоотправителем;
8) адреса и телефоны перевозчика, грузоотправителя, грузополучателя, уполномоченных органов по контролю за обеспечением безопасной эксплуатации транспорта, безопасности дорожного движения, в сфере гражданской защите, расположенных по маршруту движения.

9) авариялық карточканың нұсқамаларына және тасымалдауға арналған шарттарға сәйкес-тасымалданатын қауіпті жүкті бейтараптандыру, экипаж мүшелері мен жүкке ілесіп жүретін персоналды жеке қорғау құралдарымен;
10) авариялық карточкада көрсетілген қауіпсіздікті қамтамасыз етуге арналған арнайы құралдармен.
Ескерту. Қағида 17-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.03.2022 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізушілерге қойылатын талаптар
18. Автокөлік құралымен қауіпті жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізушілер мынадай талаптарға сәйкес келеді:
1) тиісті санаттағы жүргізуші куәлігінің болуы;
2) осы санаттағы көлік құралының жүргізушісі ретінде кемінде үш жыл үздіксіз жұмыс өтілінің болуы;
3) Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес жол парағына белгі қоя отырып, кәсіби жүргізушілер үшін жалпы медициналық куәландырудан және рейс алдында және рейстен кейін медициналық тексеруден өтуі;
4) Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізушіге Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат беру туралы куәліктің болуы.
5-тарау. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүріп өту тәртібі
19. Тасымалдауды жүзеге асыратын жүргізуші сапар басталғанға дейін қауіпті жүкті тасымалдау жөніндегі рейс алдындағы нұсқаулықтан өтуі және өзімен бірге мынадай ілеспе құжаттары болуы қажет:
1) автокөлік құралына тіркеу құжаттары;
2) көлік құжаттарын басқарудың бірыңғай жүйесінде тіркелгенді қоспағанда, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес тасымалдау маршруты көрсетілген, "Қауіпті жүк" белгісі бар жол парағы;
3) жүргізушіге арналған нұсқаулық;
4) нысан түрінде жүргізушіге Қазақстан Республикасының аумағы бойынша қауіпті жүкті тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік;
5) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат етілетін қауіпті жүктер тізбесіне сәйкес 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдау маршрутының бланкісі;
6) көлік құжаттарын басқарудың бірыңғай жүйесінде тіркелгенді қоспағанда, тауар-көлік жүкқұжаты;
7) жүк жөнелтуші әзірлеген авариялық жағдайдағы іс-қимыл жоспары;
8) қозғалыс маршруты бойынша орналасқан тасымалдаушының, жүк жөнелтушінің, жүк алушының, көлікті қауіпсіз пайдаланудың, жол жүрісі қауіпсіздігінің қамтамасыз етілуін бақылау жөніндегі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органдардың мекенжайлары мен телефондары.

Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.03.2022 № 127 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Водитель следует установленному маршруту перевозки опасного груза и мест стоянок.
Водителю при управлении автотранспортным средством с опасным грузом не следует:
1) трогать резко автотранспортное средство с места;
2) резко тормозить;
3) двигаться с выключенным сцеплением и двигателем;
4) курить в автотранспортном средстве во время движения (курить разрешается во время остановок не ближе, чем в 50 метрах от места стоянки автотранспорта);
5) пользоваться открытым пламенем (в исключительных случаях для приготовления пищи огонь можно разводить на расстоянии не ближе 200 метров от стоянки автотранспорта);
6) оставлять автотранспортное средство без надзора.
21. Движение по территории Республики Казахстан транспортных средств, перевозящих опасные грузы, осуществляется в соответствии с Правилами дорожного движения и настоящими Правилами.
22. Автотранспортное средство, перевозящее опасный груз, не должно иметь более одного прицепа (или полуприцепа).
23. Ограничение скорости движения автотранспортных средств, при перевозке опасных грузов, устанавливается согласно Правилам дорожного движения.
В случае установленного ограничения скорости движения при перевозке опасного груза на автотранспортном средстве должен быть установлен опознавательный знак с указанием допустимой скорости.
24. При перевозке опасных грузов колонной, состоящей из 5 и более автотранспортных средств, в ее составе обязательно наличие резервного порожнего автотранспортного средства, предназначенного для перевозки данного вида груза. Резервное автотранспортное средство должно следовать в конце колонны.
25. При перевозке опасных грузов колонной автотранспортных средств возможно наличие автомобиля (автомобилей) сопровождения, который (которые) выделяется перевозчиком или грузоотправителем (грузополучателем).
Автомобилю сопровождения необходимо двигаться впереди сопровождаемых транспортных средств.
Автомобиль сопровождения оборудуется проблесковым маячком оранжевого цвета, который включается во время перевозки.
26. Сопровождение патрульным автомобилем уполномоченного органа по обеспечению безопасности дорожного движения осуществляется в случае, если в процессе движения возникает необходимость проведения дополнительных мероприятий по регулированию дорожного движения с целью обеспечения безопасности проезда.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.03.2022 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Жүргізуші қауіпті жүк тасымалының белгіленген маршрутын және тұрақ орындарын қатаң сақтайды.
Қауіпті жүгі бар автокөлік құралын жүргізу кезінде жүргізушіге:
1) автокөлік құралын орнынан кенеттен қозғауға;
2) кенеттен тежеуге;
3) қозғалтқыш пен ілінісуі ажыратылған күйде қозғалуға;
4) қозғалыс кезінде автокөлік құралында темекі шегуге (тоқтаған кезде автокөліктің тұрған орнынан кемінде 50 метр жерде темекі шегуге рұқсат етіледі);
5) отты ашық пайдалануға (ерекше жағдайларда тамақ дайындаған кезде автокөліктің тұрған орнынан кемінде 200 метр қашықтықта от жағуға рұқсат етіледі);
6) автокөлік құралын қадағалаусыз қалдыруға болмайды.
21. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы қозғалуы Жол жүрісі қағидаларына және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
22. Қауіпті жүк тасымалдайтын автокөлік құралында бір тіркемеден (немесе жартылай тіркемеден) артық болмауы тиіс.
23. Қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде автокөлік құралдарының қозғалыс жылдамдығын шектеу Жол жүрісі қағидаларына сәйкес белгіленеді.
Қауіпті жүкті тасымалдау кезінде қозғалыс жылдамдығын белгіленген шектеу жағдайында автокөлік құралында рұқсат етілген жылдамдық көрсетілген тану белгісі орнатылуы тиіс.
24. Қауіпті жүктерді 5 және одан көп автокөлік құралдарынан тұратын колоннамен тасымалдаған кезде оның құрамында жүктің осы түрін тасымалдауға арналған резервті бос автокөлік құралының болуы міндетті. Резервтік автокөлік құралы колоннаның соңында жүруі тиіс.
25. Автокөлік құралдарының колоннасымен қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде тасымалдаушы немесе жүк жөнелтуші (жүк алушы) бөлетін ілесіп жүру автомобилінің (автомобильдерінің) болуы мүмкін.
Ілесіп жүру автомобилі алынып жүретін көлік құралдарының алдында жүруі тиіс.
Ілесіп жүру автомобилі тасымалдау кезінде міндетті түрде қосылуға тиіс қызғылт сары түсті жарқылдауық маякпен жабдықталады.
26. Егер қозғалыс процесінде жол жүру қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында жол жүрісін реттеу жөніндегі қосымша іс-шараларды жүргізудің қажеттілігі туындаса, жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органның патрульдік автомобилінің ілесіп жүруі жүзеге асырылады.

27. При перевозке особо опасных грузов стоянки для отдыха водителей в населенных пунктах не допускается.
Стоянки разрешаются в местах, расположенных не ближе, чем в 200 метрах от жилых строений и мест скопления людей или в специально отведенных для этого местах.
При остановке или стоянке автотранспортного средства должен быть обязательно включен стояночный тормоз, а на уклоне дополнительно установлен противооткатный упор.
Места остановок и стоянок автотранспортных средств, перевозящих опасные грузы, указываются в маршруте перевозки опасного груза.
28. Автотранспортные средства, перевозящие опасные грузы, обеспечиваются топливом на весь путь следования, без дозаправки на автозаправочных станциях общего пользования.
В случае необходимости заправка на автозаправочных станциях общего пользования производится на площадке, расположенной на расстоянии не менее 25 метров от территории автозаправочной станции, топливом, полученным на станции в металлические канистры, или с передвижных заправочных станций, специально предусмотренных для этих целей.
29. В случае возникновения дорожно-транспортного происшествия водитель:
1) не допускает посторонних лиц к месту происшествия;
2) оказывает первую медицинскую помощь пострадавшим и вызывает при необходимости скорую медицинскую помощь;
3) сообщает о случившемся происшествии в уполномоченный орган в сфере гражданской защиты, а также другие заинтересованные органы;
4) в соответствии с указанием в инструкции для водителя и планом действий в аварийной ситуации принимает меры по ликвидации аварийной ситуации;
5) информирует прибывших на место происшествия представителей уполномоченных органов, перечисленных в подпункте 8) пункта 19 настоящих правил, об опасности и принятых мерах.
30. Участники перевозки опасных грузов принимают соответствующие организационные и технические меры по обеспечению безопасности, с целью предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.
Грузоотправители и (или) перевозчики опасных грузов, основная или дополнительная деятельность которых включает перевозку опасных грузов или связанных с ней погрузочно-разгрузочных операций, имеют в своем составе работников ответственных за безопасность перевозочного процесса.
Из всех существующих маршрутов для перевозки опасных грузов, перевозчиком выбирается наименее опасный маршрут в целях предотвращения нанесения ущерба здоровью и жизни людей, окружающей среде.
Глава 6. Порядок выдачи специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7

27. Ерекше қауіпті жүктерді тасымалдау кезінде жүргізушілердің елді мекендерде демалуға тоқтауына рұқсат етіледі.
Тұрғын үй құрылыстары мен адамдардың көп шоғырланған жерінен кемінде 200 метр қашықтықта немесе осыған арнайы бөлінген жерлерде тұруға рұқсат етіледі.
Автокөлік құралы аялдаған немесе тоқтап тұрған кезде тоқтау тежегіші міндетті түрде қосылуы тиіс, ал еңісте қосымша сырғуға қарсы тіреуіш қойылуы керек.
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдарының тоқтайтын және тұратын орындары қауіпті жүкті тасымалдау маршрутында көрсетіледі.
28. Қауіпті жүктерді тасымалдайтын автокөлік құралдары мүмкіндігінше жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында қосымша жанармай құймай, бүкіл сапар жолына жетерліктей отынмен қамтамасыз етіледі.
Қажет болған жағдайда жалпы пайдаланымдағы автожанармай құю станцияларында жанармай құю автожанармай құю станциясының аумағынан кемінде 25 метр қашықтықта орналасқан алаңда станциядан темір канистрлермен немесе арнайы осы мақсаттар үшін көзделген жылжымалы май құю станцияларынан алынып жүргізіледі.
29. Жол-көлік оқиғасы туындаған жағдайда жүргізуші:
1) оқиға болған жерге бөгде адамдарды жібермейді;
2) зардап шеккен адамдарға алғашқы медициналық көмек көрсетеді және қажет болған кезде жедел медициналық жәрдем шақыртады;
3) болған оқиға туралы азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға, сондай-ақ басқа да мүдделі органдарға хабарлайды;
4) жүргізушіге арналған нұсқаулықтағы нұсқамаға және апаттық жағдайда іс-қимыл жоспарына сәйкес апаттық ахуалдың салдарын жою бойынша шаралар қабылдайды;
5) оқиға болған жерге келген осы Қағидалардың 28-тармағының 8) тармақшасында атап көрсетілген уәкілетті органдардың өкілдерін қауіп-қатер және қабылданған шаралар туралы хабардар етеді.
30. Қауіпті жүктерді тасымалдауға қатысушылар адамдардың денсаулығы мен өміріне, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау мақсатында қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі тиісті ұйымдастыру және техникалық шаралар қабылдайды.
Қауіпті жүктерді жөнелтушілердің және (немесе) тасымалдаушылардың негізгі немесе қосымша қызметі қауіпті жүктерді тасымалдауды немесе онымен байланысты тиеу-түсіру операцияларын қамтыса, өз құрамында тасымалдау процесінің қауіпсіздігіне жауапты қызметкерлері болады.
Қауіпті жүктерді тасымалдау үшін барлық қолданыстағы маршруттардан адамдардың денсаулығы мен өміріне, қоршаған ортаға зиян келтіруді болдырмау мақсатында тасымалдаушы қауіптілігі мейлінше төмен маршрутты таңдайды.
6-тарау. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру тәртібі

31. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" оказывается территориальными подразделениями Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим или юридическим лицам (далее - услугополучатель) посредством направления заявления по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал) с приложением свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами).
32. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7", включающий характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" предусмотрено в приложении 6 к настоящим Правилам в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований).
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
34. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7".
35. Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
36. При поступлении заявления услугодателю производится его регистрация и проверка содержащихся в нем сведений на предмет полноты предоставленной информации, свидетельства о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы. По результатам рассмотрения представленных документов, в кабинет услугополучателя направляется в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя один из следующих результатов:

31. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушісін даярлау туралы куәлікті (жүргізушінің қауіпті жүктерді автокөлік құралдарымен тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік) қоса бере отырып www.egov.kz, www.elіcense.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы (бұдан әрі - портал) көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдау арқылы көрсетіледі.
32. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер көзделген осы Қағидаларға 6-қосымшада мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – негізгі талаптар тізбесі).
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
34. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
35. Жеке басын куәландыратын, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
36. Көрсетілетін қызметті берушіге өтініш келіп түскен кезде оны тіркеу және онда қамтылған мәліметтерді ұсынылған ақпараттың толықтығы, жүк тасымалдауға ұсынылатын автокөлік құралының техникалық сипаттамаларының сәйкестігі тұрғысынан тексеру жүргізіледі. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушының кабинетіне көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мынадай нәтижелердің бірі жіберіледі:

1) специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении документов;
3) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
38. В случае установления факта не представления документа, поступившего через портал услугодатель в срок два рабочих дня направляет мотивированный отказ в произвольной форме о дальнейшем рассмотрении заявления, в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
39. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Специальные разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 выдается на одну или несколько идентичных перевозок, а также на партию опасных грузов, перевозимых по определенному маршруту, на срок 1 год.

1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат;
2) құжаттарды одан әрі қараудан дәлелді бас тарту;
3) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
38. Портал арқылы келіп түскен құжатты ұсынбау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарау туралы еркін нысанда дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.
39. Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен және өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. 1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арналған арнайы рұқсаттар бір немесе бірнеше бірдей тасымалдауға, сондай-ақ белгілі бір маршрут бойынша тасымалданатын қауіпті жүктердің партиясына 1 жыл мерзімге беріледі.

41. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке, согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Порядок выдачи свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении

41. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) лауазымды адамға беріледі.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-тарау. Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті беру тәртібі

45. Услугодателем через портал оказывается государственная услуга "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" услугополучателям посредством направления заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, на основании диагностической карты технического осмотра, в котором указан срок прохождения следующего обязательного технического осмотра в соответствии с установленной периодичностью прохождения обязательного технического осмотра.
46. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении", включающий характеристики процесса, формы, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" предусмотрено в приложении 8 к настоящим Правилам в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее - Перечень основных требований).
Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. При обращении через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении".
48. Услугодатель в день поступления документов осуществляет регистрацию и назначает должностное лицо для его исполнения.
49. Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", сведения о диагностической карте из единой информационной системы обязательного технического осмотра механических транспортерных средств и прицепов к ним.
50. Должностное лицо осушествляет проверку поданного заявления на соответствие требованиям настоящих Правил.
51. При наличии диагностической карты технического осмотра и ее действительности, в соответствии с установленной периодичностью прохождения обязательного технического осмотра, услугодатель в срок один рабочий день проверяет на соответствие услугополучателя, сведения указанные в них необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям настоящих Правил и оформляет свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении, по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 9 Перечне основных требований, который направляется в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.

45. Көрсетілетін қызметті беруші портал арқылы "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушыларға осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш жіберу арқылы, міндетті техникалық қарап-тексеруден өтудің белгіленген кезеңділігіне сәйкес келесі міндетті техникалық қарап-тексеруден өту мерзімі көрсетілген техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасы негізінде көрсетеді.
46. "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамалары, нысандары, мазмұны мен нәтижесі, сондай-ақ "көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсетілетілуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 8-қосымшада мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі – негізгі талаптар тізбесі).
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
48. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні тіркеуді жүзеге асырады және оны орындау үшін лауазымды адамды тағайындайды.
49. Жеке басын куәландыратын, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінен диагностикалық карта туралы мәліметтерді алады.
50. Лауазымды адам берілген өтініштің осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
51. Техникалық қарап-тексерудің диагностикалық картасы болған және ол жарамды болған жағдайда, міндетті техникалық қарап-тексеруден өтудің белгіленген кезеңділігіне сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін осы Қағидалардың талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтерді тексереді және көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлікті ресімдейді, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, немесе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберілетін негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

При поступлении заявления после 16.00 часов кроме выходных (суббота и воскресенье) и праздничных дней, государственная услуга "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" оказывается следующим рабочим днем.
Сноска. Пункт 51 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Подача услугополучателем заявления на получение государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении" осуществляется при наличии диагностической карты в единой информационной системе обязательного технического осмотра.
53. Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении осуществляется через некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. В случае установления факта неполноты представленных документов или недействительности периодичности прохождения обязательного технического осмотра, поступивших через портал услугодатель в срок один рабочий день направляет мотивированный отказ в произвольной форме о дальнейшем рассмотрении заявления, в форме электронного документа в "личный кабинет" услугополучателя.
55. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган в области транспорта в течение трех рабочих дней с даты утверждения или изменения подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги, актуализируют информацию о порядке ее оказания и направляют в Единый контакт-центр".
Сноска. Пункт 55 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Өтініш демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа сағат 16.00-ден кейін келіп түскен жағдайда "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет келесі жұмыс күнінде көрсетіледі.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Көрсетілетін қызметті алушының "Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш беруі міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінде диагностикалық карта болған кезде жүзеге асырылады.
53. Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация).
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Портал арқылы келіп түскен ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі немесе міндетті техникалық қарап-тексеруден өту кезеңділігінің жарамсыздығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қарау туралы еркін нысандағы дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жібереді.
55. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде келіп түседі.
Көлік саласындағы уәкiлеттi орган мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні бекіткен және өзгерткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс-орталығына жібереді.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

61. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 21.06.2022 № 354 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТІРЛІГІ КӨЛІК КОМИТЕТІ
MINISTRY OF INDUSTRY AND INFRASTRUCTURAL DEVELOPMENT OF THE REPUBLIC OF KAZAKHSTAN TRANSPORT COMMITTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECIAL PERMIT ON IMPLEMENTATION OF AUTOMOBILE TRANSPORTATION OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТЫ ҚАУIПТI ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЛҒАН АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ _____________
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrier name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Site and phone number of carrier
Тасымалданатын қауіпті жүктің класы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and description of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehiele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State registration number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State registration number of the trailer (semi-trailer)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expiration date of special permit
_____ бастап _____ дейін
с ______ по _____
from _____ till ______
______ тасымалға жарамды
действителен на ____ поездку
valid on __________ trip
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportation route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consignor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consignee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of intermediate points of a route of transportation and phones of emergency service
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parking and fuelling
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Special conditions of action of Special permit
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of officials of supervising control authorities
Шектеулер
Ограничения
Restrictions
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
First name, middle initial, last name of the official of authorized body stamp and date of issue
Приложение 2 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Инструкция для водителя
Инструкция для водителя должна включать руководящие указания водителю автотранспортного средства при осуществлении перевозок данного опасного груза на конкретном маршруте.
При этом в инструкцию вносится следующая информация:

61. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 21.06.2022 № 354 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
1-қосымша
нысаны
МИНИСТЕРСТВО ИНДУСТРИИ И ИНФРАСТРУКТУРНОГО РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН КОМИТЕТ ТРАНСПОРТА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ИНДУСТРИЯ ЖӘНЕ ИНФРАҚҰРЫЛЫМДЫҚ ДАМУ МИНИСТІРЛІГІ КӨЛІК КОМИТЕТІ
MІNІSTRY OF ІNDUSTRY AND ІNFRASTRUCTURAL DEVELOPMENT OF THE REPUBLІC OF KAZAKHSTAN TRANSPORT COMMІTTEE
СПЕЦИАЛЬНОЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕВОЗКУ ОПАСНОГО ГРУЗА КЛАССОВ 1, 6 И 7
SPECІAL PERMІT ON ІMPLEMENTATІON OF AUTOMOBІLE TRANSPORTATІON OF HAZARDOUS GOODS OF CLASSES 1, 6 AND 7
1, 6 ЖӘНЕ 7-СЫНЫПТАҒЫ ҚАУІПТІ ЖҮКТЕРДІ ТАСЫМАЛДАУҒА АРНАЙЫ РҰҚСАТ
№ XXXXXXXX
Тасымалдаушының атауы
Наименование перевозчика
Carrіer name
Тасымалдаушының орналасқан жері және телефоны
Местонахождение и телефон перевозчика
Sіte and phone number of carrіer
Тасымалданатын қауіпті жүктің сыныбы, БҰҰ нөмірі, атауы және сипаттамасы
Класс, номер ООН, наименование и описание перевозимого опасного груза
Class, number of UN, the name and descrіptіon of transported hazardous goods
Көлік құралының түрі, маркасы
Тип, марка транспортного средства
Type, vehіele brand
Автомобильдің мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак автомобиля
State regіstratіon number of the car
Тіркеменің (жартылай тіркеменің) мемлекеттік тіркеу белгісі
Государственный регистрационный знак прицепа (полуприцепа)
State regіstratіon number of the traіler (semі-traіler)
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімі
Срок действия специального разрешения
Expіratіon date of specіal permіt
_____ бастап _____ дейін
с ______ по _____
from _____ tіll ______
______ тасымалға жарамды
действителен на ____ поездку
valіd on __________ trіp
Тасымалдау маршруты
Маршрут перевозки
Transportatіon route
Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузоотправителя
Address and phone of the consіgnor
Жүк алушының мекенжайы және телефоны
Адрес и телефон грузополучателя
Address and phone of the consіgnee
Тасымалдау маршрутының аралық пункттерінің мекенжайы және авариялық қызметтің телефондары
Адрес промежуточных пунктов маршрута перевозки и телефоны аварийной службы
Address of іntermedіate poіnts of a route of transportatіon and phones of emergency servіce
Тұрақтар және отын құю орны
Место стоянок и заправок топливом
Place of parkіng and fuellіng
Арнайы рұқсатты қолданудың ерекше шарттары
Особые условия действия специального разрешения
Specіal condіtіons of actіon of Specіal permіt
Қадағалау бақылау органдарының лауазымды адамдарының белгілері
Отметки должностных лиц надзорных контрольных органов
Marks of offіcіals of supervіsіng control authorіtіes
Шектеулер
Ограничения
Restrіctіons
Уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және берілген күні
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица уполномоченного органа и дата выдачи
Fіrst name, mіddle іnіtіal, last name of the offіcіal of authorіzed body stamp and date of іssue
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
2-қосымша
нысан
Жүргізушіге арналған нұсқаулық
Жүргізушіге арналған нұсқаулық нақты маршрутта осы қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге асыру кезінде автокөлік құралының жүргізушісіне басшылық етуші нұсқаманы қамтуы тиіс.
Бұл ретте нұсқаулыққа мынадай ақпарат енгізіледі:

1. Данные водителя, которому выдается инструкция, № удостоверения о подготовке по перевозке опасных грузов.
2. Данные автотранспортного средства, автотранспортной организации, их реквизиты.
3. Грузоотправитель, дата и время выезда с опасным грузом.
4. Грузополучатель, ориентировочная дата и время доставки опасного груза.
5. Маршрут движения.
6. Ориентировочное время возврата в гараж автотранспортной организации.
Наименование груза
Класс опасного груза
№ опасности
№ по списку ООН
Синонимы
Физические свойства
Знаки опасности
Температура кипения, оС
Температура плавления, оС
Летучесть (упругость пара)
Плотность паров (по воздуху)
Плотность (по воде)
Растворимость в воде
Пожаро - и взрывоопасность
Температура вспышки (воспламенения), оС
Температура самовоспламенения, оС
Область воспламенения паров
Пределы воспламенения, оС
Нижни
Верхний
Опасность для человека
ПДК. мг/м3
ЛД50. мг/кг (при попадании внутрь
ЛД50. мг/м3 (через кожу)
ЛК50. мл/м3
Пути поступления в организм
Токсическое действие
Воздействие на кожу и слизистые оболочки
Прочие виды опасности
Экологическая безопасность
Аварийная карточка системы информации об опасности №
Рекомендуемые
Запрещаемые
при пожаре
при загорании
Меры первой помощи
При вдыхании
При остановке дыхания
При попадании в глаза, на кожу
При проглатывании
Индивидуальные средства защиты
Органов дыхания
Глаз
Кожи
Способы и средства обезвреживания
7. Данные об опасном грузе.
(Подпись и печать) Руководитель организации грузоотправителя
________________________________________________________________________________
Примечание: Заполнение графы "Синонимы" обязательно
Приложение 2-1 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Сноска. Правила дополнены приложением 2-1 в соответствии с приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
форма
Приложение 3 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Свидетельство о допуске водителя к перевозке опасного груза по территории Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Лицевая сторона
СВИДЕТЕЛЬСТВО ДОПОГ О ПОДГОТОВКЕ ВОДИТЕЛЯ
ADR DRIVER TRAINING CERTIFICATE
Отличительный знак государства, выдавшего свидетельство
(Место для фотографии водителя)
1. Свидетельство №
2. Фамилия

1. Нұсқаулық берілетін жүргізушінің деректері, қауіпті жүктерді тасымалдау бойынша дайындығы туралы куәліктің №.
2. Автокөлік құралының, автокөлік ұйымының деректері, олардың деректемелері.
3. Жүкті жіберуші, қауіпті жүкпен шығу күні мен уақыты.
4. Жүкті алушы, қауіпті жүкті жеткізудің бағдарланған күні мен уақыты.
5. Қозғалыс маршруты.
6. Автокөлік ұйымының гаражына қайтып оралудың бағдарланған уақыты.
Жүктің атауы
Қауіпті жүктің сыныбы
Қауіптілік №
БҰҰ тізімі бойынша №
Синонимдер
Физикалық қасиеттері
Қауіптілік белгілері
Қайнау температурасы, 0 С
Балқу температурасы, 0 С
Ұшқыштық (бу қысымы)
Бу тығыздығы (aуa бойынша)
Тығыздық (cу бойынша)
Суда ерігіштік
Өрт және жарылыс қаупі
Тұтану температурасы , оС
Өздігінен тұтану температурасы, оС
Бұдың тұтану аймағы
Тұтану шегі, оС
Төменгі
Жоғарғы
Адам үшін қауіптілігі
ПДК мг/м 3
ЛД 50. мг/кг (ішке түскен кезде)
ЛД 50. мг/м 3 (тері арқылы)
ЛК 50. мл/м 3
Ағзаға түсу жолдары
Уыттылық әсері
Теріге және шырышты қабықшаға әсері
Қауіптің өзге түрлері
Экологиялық қауіпсіздік
Қауіптілік туралы ақпараттық жүйенің авариялық карточкасы
Ұсынылғандар
Тыйым салынғандар
өрт кезінде
жану кезінде
Алғашқы көмек шаралары
Демді ішке тарту кезінде
Демді тоқтату кезінде
Көзге, теріге тиген кезде
Жұтқан кезде
Қорғаудың жеке құралдары
Тыныс органдарын
Көздерді
Теріні
Зиянсыздандырудың тәсілдері мен құралдары
7. Қауіпті жүк туралы деректер.
Ұйымның бастығы (қолы және мөрі)
________________________________________________________________________________
Ескерту: "Синонимдер" бағаны міндетті түрде толтырылуы керек
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
2-1 қосымша
Ескерту. Қағидалар 2-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүргізушіні қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда– ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Алдыңғы жағы
ЖҮРГІЗУШІНІҢ ДАЙЫНДЫҒЫ ТУРАЛЫ ҚЖХЖТ КУӘЛІГІ
ADR DRIVER TRAINING CERTIFICATE
Куәлік берген мемлекеттің айырым белгісі
(Жүргізушінің фотосуретіне арналған орын)
1. Куәлік №
2. Тегі

3. Имя и Отчество
4. Дата рождения
5. Гражданство
6. Подпись водителя
7. Орган, выдавший свидетельство
8. Действительно до Valid to
Оборотная сторона
Действительно для класса (-ов) или № ООН VALID FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНЫ КРОМЕ ЦИСТЕРН TANKS OTHER THAN TANKS 9. (указать класс или номер (-а) ООН) 10. (указать класс или номер (-а) ООН)
Приложение 4 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Бланк маршрута перевозки опасного груза классов 1, 6 и 7
Сведения об опасном грузе
Наименование груза Опознавательный знак "ОГ"
Класс опасного груза № опасности, номер ООН
Общий вес груза на одном транспортном средстве_____ тонн.
Особые условия движения__________________________________________________
1. Скорость движения на перегонах__________________________________________
2. Прикрытие (на всем маршруте, на отдельных участках)________________________
3. Сопровождение (на всем маршруте, на отдельных участках)____________________
4. Движение ночью (разрешено, запрещено)___________________________________
Маршрут движения:________________________________________________________
(наименование населенных пунктов, улиц и автомобильных дорог)
_______________________________________________________________________________
1. Адрес и телефон грузоотправителя_________________________________________
2. Адреса пунктов и телефоны грузополучателя________________________________
3. Адреса пунктов и телефоны аварийной службы, через которые проследуют транспортные средства
_______________________________________________________________________________
4. Адреса промежуточных пунктов, куда, в случае необходимости, можно сдать опасный груз
_______________________________________________________________________________
5. Места стоянок___________________________________________________________
6. Места заправок топливом_________________________________________________
7. Данные перевозчика и автотранспортного средства
наименование, фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес и государственный номер)
_______________________________________________________________________________
(подпись)
Перевозчик "__"_________ 20__г.
Приложение 5 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
Регистрационный номер и дата _______________________________________________
(Оформляется территориальным подразделением)
В______________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Заявление _______________________________________________________________________
(Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя и физического лица и паспортные данные)
просит оформить (переоформить) специальное разрешение на перевозку опасного груза
________________________________________________________________________________
(указать класс, номер ООН, наименование и описание опасного груза, перевозку которого
перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
________________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, серия и
регистрационный номер свидетельства регистрации транспортного средства, прицепа и полуприцепа).
________________________________________________________________________________
(указать маршрут перевозки, дату и сроки осуществления перевозки опасного груза, место
погрузки и разгрузки).
Дополнительно сообщаю: ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Необходимые документы к заявлению прилагаются.
Подтверждаю подлинность и достоверность представленных документов.
Срок действия специального разрешения прошу установить с ___________________ по___________ на ____________ поездок.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг,
если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан. "____" ________________ 20___ г.
Приложение 6
к Правилам перевозки
опасных грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги

3. Аты - жөні
4. Туған күні
5. Азаматтығы
6. Жүргішінің қолы
7. Куәлікті берген орган
8. Дейін мерзімді Valid to
Сыртқы жағы
Сынып үшін жарамды және № ООН VALID FOR CLASS (ES) OR UN Nos:
ЦИСТЕРНЫ КРОМЕ ЦИСТЕРН TANKS OTHER THAN TANKS 9. (сыныпты немесе нөмірді көрсету (-а) ООН) 10. (сыныпты немесе нөмірді көрсету (-а) ООН)
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
4-қосымша
нысан
1, 6 және 7-сыныпты қауіпті жүктерді тасымалдау маршрутының бланкісі Қауіпті жүк туралы мәлімет
Жүктің атауы "ҚЖ" тану белгісі
Қауіпті жүктің сыныбы
Қауіптілік №, БҰҰ нөмірі
Бір көлік құралындағы жүктің жалпы салмағы _______ тонна.
Қозғалыстың ерекше шарттары_____________________________________________________
1. Аралықтардағы қозғалыс жылдамдығы_____________________________________________
2. Пана (барлық маршрутта, жекелеген учаскелерде)____________________________________
3. Бірге жүру (барлық маршрутта, жекелеген учаскелерде)_______________________________
4. Түндегі қозғалыс (рұқсат етілген, тыйым салынған)__________________________________
Қозғалыс маршруты______________________________________________________________
(елді мекендердің, көшелердің және автомобиль жолдарының атауы)
1. Жүк жөнелтушінің мекенжайы және телефоны______________________________________
2. Пункттердің мекенжайлары және жүк алушының телефондары_________________________
3. Олар арқылы көлік құралдары өтетін авариялық қызмет пункттерінің мекенжайлары және
телефондары_____________________________________________________________________
4. Қажет болған жағдайда қауіпті жүкті тапсыруға болатын аралық пункттердің
мекенжайлары___________________________________________________________________
5. Тұрақ орындары________________________________________________________________
6. Отын құятын орындар___________________________________________________________
7. Тасымалдаушы мен автокөлік құралының деректері__________________________________
(атауы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), мекенжайы және мемлекеттік
нөмірі)____________________________________________________________ тасымалдаушы
(қолы ) 20_ жылғы "___" __________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
5-қосымша
нысан
Тіркеу нөмірі және күні____________________________________________________________
(Аумақтық бөлімше ресімдейді)
________________________________________________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке кәсіпкердің және жеке адамның тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), төлқұжат деректері) қауіпті жүкті
тасымалдауға арнайы рұқсатты ресімдеуді (қайта ресімдеуді) сұрайды
________________________________________________________________________________
(тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің классы, БҰҰ
нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету)
Тасымалдау ______________ көлік құралымен жүзеге асырылады________________________
(көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің, тіркеменің және ашық
тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлерін көрсету)
________________________________________________________________________________
(тасымалдау маршрутын, қауіпті жүкті тасымалдау күнін және мерзімін,
тиеу және түсіру орнын көрсету)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық
мекенжайы, телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштаның мекенжайы)
Қажетті құжаттар өтінішке қоса беріледі. Ұсынылған құжаттардың тұпнұсқалылығын және
дұрыстығын растаймын.
Арнайы рұқсаттың қолдану мерзімін _____ бастап______дейін ____________ жол жүруге
белгілеуді сұраймын.
Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде,
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
20___ж. "_____" ___________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
6-қосымша

"Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги
"Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Портал.
3
Срок оказания государственной услуги
Два рабочих дня.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 либо мотивированный ответ об отказе.
Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги".
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
свидетельство о подготовке водителя транспортного средства, перевозящего опасные грузы (свидетельство о допуске водителя к перевозке опасных грузов автотранспортными средствами);
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Основания для отказа в оказании государственной услуги:

"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Портал.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Екі жұмыс күн.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүктерді тасымалдауға арнайы рұқсат немесе осы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері, жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушының өтініші кезінде, өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру кейінгі жұмыс күнмен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында - www.mііd.gov.kz, Көлік комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін Көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
Қауіпті жүктерді тасымалдайтын көлік құралы жүргізушінің дайындығы туралы куәлік;
9
Қазақстан Республикасының заңымен белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 7 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
форма
В ______________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения)
Заявление _____________________________________________________________________
(наименование перевозчика, номер удостоверения допуска к осуществлению
международных автомобильных перевозок)
просит оформить свидетельство о допущении транспортных средств к перевозке некоторых опасныхрузов
_______________________________________________________________________________
(указать класс, номер Организации объединенных наций, наименование и описание опасного
груза, перевозку которого перевозчик намерен осуществить)
Перевозка будет осуществляться на транспортном средстве
_______________________________________________________________________________
(указать вид и марку транспортного средства, регистрационные номера автомобиля, прицепа
и полуприцепа, дата прохождения обязательного технического осмотра, номер карточки допуска на автотранспортное средство)
Дополнительно сообщаю:__________________________________________________________
(наименование, точный почтовый адрес, номер телефона, факс или адрес электронной почты
грузоотправителя и грузополучателя опасного груза).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан. "____" ________________ 20___ г.
Приложение 8
к Правилам перевозки
опасных грузов
автомобильным транспортом
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және ондағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді
тасымалдау қағидаларына
7-қосымша
нысан
________________________________________________________________________________
(аумақтық бөлімшенің атауы)
Өтініш
________________________________________________________________________________
(тасымалдаушының атауы, халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігінің нөмірі)
________________________________________________________________________________
тасымалдаушы тасымалдауды жүзеге асыратын қауіпті жүктің сыныбы, Біріккен Ұлттар
Ұйымының нөмірі, атауы және сипаттамасын көрсету) көлік құралына кейбір қауіпті жүктерді
тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлікті ресімдеуді сұрайды.
Тасымалдау_____________________________________________________________________
көлік құралымен жүзеге асырылады. (көлік құралының түрін, маркасын, автомобильдің,
тіркеменің және жартылай тіркеменің мемлекеттік тіркеу нөмірлері, міндетті техникалық
қарап тексеруден өту күні, автокөлік құралына рұқсат беру карточкасының нөмірі)
Қосымша хабарлаймын:___________________________________________________________
(қауіпті жүкті жөнелтушінің және жүк алушының атауы, нақты пошталық мекенжайы,
телефон нөмірі, факс немесе электрондық поштасының мекенжайы) Егер Қазақстан
Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде,
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісім беремін.
20___ж. "_____" ___________
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
8-қосымша
"Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 31.01.2023 № 64 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений на оказание государственной услуги осуществляется через портал;
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
3
Срок оказания государственной услуги
Один рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении либо мотивированный ответ об отказе.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Государственной корпорации выдача готовых документов осуществляется при предъявлении документа, удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности) либо электронного документа из сервиса цифровых документов.
Государственная корпорация обеспечивает хранение документов, в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Государственной корпорации - прием заявлений и выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан. Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на: интернет-ресурсе услугодателя Министерства – www.miid.gov.kz, раздел Комитет транспорта, подраздел "Государственные услуги"; интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Заявление, согласно приложению 7 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) индивидуального предпринимателя или юридического лица, сведения о регистрации транспортного средства, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства", сведения о диагностической карте из единой информационной системы обязательного технического осмотра механических транспортерных средств и прицепов к ним.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 31.01.2023 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы "Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру"
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау портал арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорациясы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Бір жұмыс күн.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көлік құралын халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға жіберу туралы куәлік не бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттік корпорацияда дайын құжаттарды жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжатты ұсынған кезде беру.
Мемлекеттік корпорация құжаттардың сақталуын бір ай ішінде қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті беруші, Мемлекеттік корпорация және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
Мемлекеттік корпорация - өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің дайын нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мерекелік күндерден басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның халыққа қызмет көрсететін кезекші бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
Министрліктің көрсетілетін қызметті берушінің www.mііd.gov.kz интернет-ресурсында, Көлік комитеті бөлімі, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген кіші бөлімінде;
Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналасқан;
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін қажетті құжаттар тізбесі мен мәліметтері
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Жеке басын куәландыратын, жеке кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін, көлік құралын тіркеу туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық қарап-тексерудің бірыңғай ақпараттық жүйесінен диагностикалық карта туралы мәліметтерді алады.
9
Қазақстан Республикасының заңында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) установление недостоверности данных (сведений), представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11779).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и информационных системах пользователей.
Для использования цифрового документа субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и информационных системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) бекітілген талаптарға сәйкес келмеуі.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде авторизацияланған субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың ақпараттық жүйелерінде қолжетімді әдістермен авторландырудан өтеді, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" бөлімінде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 9 к Правилам
перевозки опасных грузов
автомобильным транспортом
Сноска. Приложение 9 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
форма
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 460
Перечень опасных грузов, допускаемых к перевозкам автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8-800-080-7777 арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Автомобиль көлігімен
қауіпті жүктерді тасымалдау
қағидаларына
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда– ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 460 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасында автомобиль көлiгiмен тасымалдауға жiберiлетiн қауiптi жүктердiң тiзбесi

Сноска. Перечень - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 530 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование и описание
№ ООН
Класс
Замечания
1.
Авиационная гидравлическая топливная цистерна с блоком питания (содержащая смесь идразина безводного и метилгидразина) (топливо М86)

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда– ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 530 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№р/б
Атауы және сипаттамасы
№ БҰҰ
Сыныбы
Ескертулер
1.
Қоректендiру блогiмен авиациялық гидравликалық отын цистернасы (құрамында сусыз гидразин мен метилгидразиннiң қоспасы бар) (M86 отыны)

2441
4,2
2438.
Титана трихлорида смесь
2869
8
2439.
Титана трихлорида смесь пирофорная
2441
4,2
2440.
Ткани животного происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2441.
Ткани пропитанные нитроцеллюлозой с низким содержанием нитратов, н.у.к.
1353
4,1
2442.
Ткани растительного происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2443.
Ткани синтитического происхождения, н.у.к., пропитанные маслом
1373
4,2
2444.
ТНТ, см
0209
1
2445.
ТНТ и алюминий - смесь, см.
0390
1
2446.
Токсичная при вдыхании жидкость коррозионная, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3389
6,1
2447.
Токсичная при вдыхании жидкость коррозионная, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3390
6,1
2448.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ КОРРОЗИОННАЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 200% мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 ЛК50
3488
6,1
2449.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ КОРРОЗИОННАЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 ЛК50
3489
6,1
2450.
Токсичная при вдыхании жидкость легковоспламеняющаяся, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3383
6,1
2451.
Токсичная при вдыхании жидкость легковоспламеняющаяся, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3384
6,1
2452.
Токсичная при вдыхании жидкость окисляющая, н.у.к., с ингаляционной токсичностью не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3387
6,1
2453.
Токсичная при вдыхании жидкость окисляющая, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3388
6,1
2454.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3382
6,1
2455.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3381
6,1
2456.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ, РЕАГИРУЮЩАЯ ϲ ВОДОЙ,ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 ЛК50
3491
6,1
2457.
Токсичная при вдыхании жидкость, реагирующая с водой, н.у.к., с лк50 не более 200 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 лк50
3385
6,1
2458.
Токсичная при вдыхании жидкость, реагирующая с водой, н.у.к.,с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
3386
6,1
2459.
ТОКСИЧНАЯ ПРИ ВДЫХАНИИ ЖИДКОСТЬ, РЕАГИРУЮЩАЯ С ВОДОЙ,ЛЕГКОВОСПЛАМЕНЯЮЩАЯСЯ, Н.У.К., ϲ ЛК50 не более 200% мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 500 ЛК50
3490
6,1

2441
4,2
2438.
Титан үшхлоридi қоспасы
2869
8
2439.
Пирофорлы титан үшхлоридi
2441
4,2
2440.
Май сiңiрiлген жануар тектi талшықтар
1373
4,2
2441.
Нитрат құрамы аз нитроцеллюлоза сіңірілген талшықтар, н.к.
1353
4,1
2442.
Май сіңірілген өсімдік текті талшықтар
1373
4,2
2443.
Синтетика текті талшықтар
1373
4,2
2444.
ТНТ, см
0209
1
2445.
ТНТ және алюминий -қоспа, см
0390
1
2446.
Жұту кезіндегі уытты коррозиялық сұйықтық, н.к., лк50 200 мл / м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2447.
Жұту кезіндегі уытты коррозиялық сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2448.
Ингаляция кезінде уытты коррозиялық тез тұтанғыш сұйықтық Н.К., ϲ ЛК50 200% мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 ЛК50 кем емес
2449.
Ингаляция кезінде уытты коррозиялық тез тұтанғыш сұйықтық Н.К., ϲ ЛК50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 ЛК50 кем емес
2450.
Ингаляция кезінде уытты тез тұтанғыш сұйықтық, н.к., лк50 200 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2451.
Ингаляция кезінде уытты тез тұтанғыш сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2452.
Ингаляциялық уыттылығы 200 мл/м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы кемінде 500 лк50 болатын тотығатын уытты сұйықтық, н.к.
2453.
Ингаляция кезінде уытты тотықтырғыш сұйықтық, н.к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2454.
Токсичная при вдыхании жидкость, н.у.к., с лк50 не более 1000 мл/м3 и концентрацией насыщенных паров не менее 10 лк50
2455.
Ингаляция кезіндегі уытты сұйықтық, н. к., лк50 200 мл / м3 аспайтын және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2456.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін,тез тұтанатын Н.К., ϲ ЛК50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы кемінде 10 ЛК50
2457.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін сұйықтық, н. к., лк50 200 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 лк50 кем емес
2458.
Ингаляция кезінде уытты сумен әрекеттесетін сұйықтық, н. к., лк50 1000 мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 10 лк50 кем емес
2459.
Ингаляция кезінде уытты, сумен әрекеттесетін,тез тұтанатын сұйықтық, Н.К., ϲ ЛК50 200% мл/м3 артық емес және қаныққан будың концентрациясы 500 ЛК50 кем емес