О внесении изменений и дополнения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 216 "Об утверждении Правил выдачи квот на выбросы парниковых газов" и в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 217 "Об утверждении Правил изменения квот на выбросы парниковых газов и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 486. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июля 2015 года № 11797. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 30 июля 2016 года № 363
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 30.07.2016 № 363.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 216 «Об утверждении Правил выдачи квот на выбросы парниковых газов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10905, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 15 мая 2015 года):
в Правилах выдачи квот на выбросы парниковых газов, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2) в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 217 «Об утверждении Правил изменения квот на выбросы парниковых газов и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10961, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 19 мая 2015 года):
в Правилах изменения квот на выбросы парниковых газов и переоформления сертификата на выбросы парниковых газов, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 5 изложить в следующей редакции:
«5. В случаях, указанных в пункте 3 настоящих Правил, природопользователь подает в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды (далее - уполномоченный орган) в течение отчетного периода, но не позднее 1 октября последнего года действия соответствующего Национального плана следующие документы:»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Заявитель подает документы на пересмотр объема ранее выданной квоты на выбросы парниковых газов в уполномоченный орган после предоставления подтвержденного отчета об инвентаризации парниковых газов за отчетный год. Уполномоченный орган рассматривает заявление на пересмотр объема ранее выданной квоты на выбросы парниковых газов в месячный срок со дня поступления заявления и переоформляет ранее выданный сертификат с указанием общего объема квот на период действия Национального плана. Дополнительный объем квоты выдается из резерва объема квот Национального плана.»;

"Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 216 бұйрығына және "Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және парниктік газдар шығарындыларына сертификатты қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 217 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 486 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 шілдеде № 11797 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2016 жылғы 30 шілдедегі № 363 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Энергетика министрінің м.а. 30.07.2016 № 363 бұйрығымен
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) «Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 216 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 мамырда № 10905 болып тіркелген «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 мамырда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларына квоталар беру қағидаларында:
Кағидаларының 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) «Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және парниктік газдар шығарындыларына сертификатты қайта рәсімдеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 217 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 10961 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық–құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 мамырда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Парниктік газдар шығарындыларына квоталарды өзгерту және парниктік газдар шығарындыларына сертификатты қайта ресімдеу қағидаларында:
5-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген жағдайларда, табиғат пайдаланушы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) есептік кезең ішінде, бірақ тиісті Ұлттық жоспардың қолданылуы соңғы жылының 1 қазанынан кешіктірмей мынадай құжаттарды:»;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Өтініш беруші бұрын берілген парниктік газдар шығарындыларына квоталар көлемін қайта қарау үшін уәкілетті органға есептік жылға парниктік газдар шығарындыларын түгендеу туралы расталған есепті бергеннен соң құжаттарын береді. Уәкілетті орган парниктік газдар шығарындыларына бұдан бұрын берілген квоталар көлемін қайта қарауға өтінішті өтініштің келіп түскен күнінен бастап бір ай мерзім ішінде қарайды және квотаның жалпы көлемін көрсете отырып, бұдан бұрын берілген сертификатты Ұлттық жоспардың қолданылу кезеңіне қайта ресімдейді. Квоталардың қосымша көлемі Ұлттық жоспардың квоталар көлемі резервінен беріледі.»;