Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2015 года № 11815. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 483 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра энергетики РК от 07.12.2018 № 483 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья, угля и урана", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра нефти и газа Республики Казахстан от 21 февраля 2014 года № 43 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере недропользования в части углеводородного сырья" (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых за № 9225, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 25 сентября 2014 года № 187 (27808)).
3. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

Жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 шілдеде № 11815 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 483 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің м.а. 07.12.2018 № 483 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Көмірсутегі шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Көмірсутегі шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Көмірсутек шикізаты бөлімінде жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2014 жылғы 21 ақпандағы № 43 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтiк құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 9225 тіркелген, 2014 жылғы 25 қыркүйекте № 187 (28410) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 2) және 3) тармақшыларында көзделген іс-шаралар орындалғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 393
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования
в части углеводородного сырья, угля и урана"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – свидетельство о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 304 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования" зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов за № 11306 (далее - стандарт государственной услуги).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги при выдаче свидетельства о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой услугодателем и длительность его выполнения:
процедура 1 – специалист канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 – руководство услугодателя в течение 2 (двух) часов налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления услугодателя;
процедура 3 – руководитель управления услугодателя в течение 2 (двух) часов определяет исполнителя услугодателя и передает ему документы для рассмотрения и подготовки проекта решения;
процедура 4 - ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает документы услугополучателя, прикрепленные к заявлению на соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги;
процедура 5 - в случае соответствия представленных документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги, ответственным исполнителем подготавливается свидетельство о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана для подписания руководителем услугодателя в течение одного рабочего дня;
процедура 6 - руководитель услугодателя подписывает свидетельство о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана в течение 4 (четырех) часов;
процедура 7 – регистрация специалистом канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут.

5. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялағаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 393 бұйрығына
1-қосымша
"Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" бойынша мемлекеттiк
көрсетілетін қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармағына сәйкес www.egov.kz, www.elicense.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматттандырылған) және (немесе) қағаз нысанында.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесi - Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiк.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 304 бұйрығымен бекітілген "Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызметті көрсету стандартының нормативтiк құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 11306 тіркелген (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет стандарты) 9 тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе электронды сұрауы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны және оны орындау ұзақтығы:
1) рәсім – көрсітілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 (он бес) минуттың ішінде құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолдайды;
2) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 2 (екі) сағаттың ішінде оған бұрыштама қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына қарауға жолдайды;
3) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы 2 (екі) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын анықтайды және оған қарау және шешім жобасын дайындау үшін құжаттарды жолдайды;
4) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қоса берілген құжаттарының мемлекеттік қызметтер стандартының 9 - тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігіне қарайды;
5) рәсім - ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келген жағдайда, жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті дайындайды;
6) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағаттың ішінде көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiкке қол қояды;
7) рәсім – 15 (он бес) минуттың ішінде көрсітілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы қызмет көрсету нәтижесін тіркейді.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при выдаче свидетельства о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой услугодателем, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) приведен в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при выдаче свидетельства о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления услугодателя;
3) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
4) специалист канцелярии услугодателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственной базе данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ);
процедура 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 6 – регистрация запроса на портале и обработка услуги в портале;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия представленных услугополучателем документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги для выдачи свидетельства о регистрации договора залога права недропользования в части углеоводородного сырья, угля и урана;
процедура 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
процедура 8 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя;
2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
процедура 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль (далее (ИИН/БИН);
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса в портале;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия представленных услугополучателем документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги для выдачи свидетельства о регистрации договора залога права недропользования в части углеоводородного сырья, угля и урана;
процедура 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
процедура 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронное свидетельство), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
в части углеводородного сырья,
угля и урана"
Результат процедуры (действия) по оказанию
государственной при выдаче свидетельства о регистрации
договора залога права недропользования в части
углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой
услугодателем, который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действия)
№ процедуры (хода, потока абот)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения
Специалист канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель управления услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услогодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование процедуры (действия)
Прием и регистрация документов, направление их руководству услугодателя
Наложение резолюции и направление их на рассмотрение руководителю управления услугодателя
Определение ответственного исполнителя услугодателя и передача ему документов
Рассмотрение документов услугополучателя на полноту представленных документов
В случае предоставления документов в полном объеме подготавливается свидетельство о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана для подписания руководителем услугодателя
Рассмотрение проекта решения по резульатату оказания государственной услуги
Регистрирация результата оказания услуги и передача услугополучателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству услугодателя для наложения резолюции
Резолюция
Резолюция
Проект решения
Передача материалов на рассмотрение руководителю услугодателя
Подписание проекта результата
Ответ услугополучателю
Сроки исполнения
15 минут
2 часа
2 часа
1 рабочий день
1 рабочий дней
4 часа
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
-
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
в части углеводородного сырья,
угля и урана"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования в
части углеводородного сырья, угля и урана"
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация договора
залога права недропользования
в части углеводородного сырья,
угля и урана"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугодателя
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 393
Регламент государственной услуги
"Регистрация контрактов на недропользование в части
углеводородного сырья, угля и урана"

6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын, көрсетілетін қызметті беруші көрсететін көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі осы регламентке 1 қосымшада келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
3) шешім жобасын қарастыратын және дайындайтын жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
1 рәсім – мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған порталда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (авторизация процесі);
1 шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері туралы деректердің теңтүпнұсқалығын логин мен пароль арқылы порталда тексеру;
2 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты порталдың авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3 рәсім – осы мемлекеттік қызмет регламентінде көрсетілген қызметті көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының деректерін көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің енгізуі;
2 шарт – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) және "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар болуын тексеру;
4 рәсім - ЗТ МДҚ/ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру;
5 рәсім – қағаз нысанында құжаттардың бар болуы туралы белгі бөлігінде сұрату нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті құжаттарды сканерден өткізуі және оларды сұрату нысанына қосып тіркеуі;
6 рәсім – сұратуды порталда тіркеу және көрсетілетін қызметті порталда өңдеу;
3 шарт – көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
7 рәсім - порталдағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылық болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8 рәсім - порталда қалыстастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқылы (бұдан әрі -ЭЦҚ ) қалыптастырылады.
2) көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тіркелуді, көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын, өз ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерге ЭЦҚ-ны тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының парольді (авторизация процесі) порталда енгізу процесі;
1 шарт – тіркелген пайдаланушы туралы деректерінің теңтүпнұсқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіруші нөмір) (бұдан әрі ЖСН/БСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
2 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты порталда авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3 рәсім - осы мемлекеттік қызмет регламентінде көрсетілген қызметті көрсетілетін қызметті алушының тандауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымын және нысан талаптарын ескере отырып, толтыруы (деректерді енгізу), электронды түрде қажетті құжаттарды сұрату нысанына қоса тіркеу;
4 рәсім – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
2 шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарып алынған (жайылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы идентификация деректерінің сәйкестігін тексеру;
5 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмағанына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6 рәсім – қызметті көрсетуге арналған толтырылған сұрату нысанын (деректерді енгізу) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
7 рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) порталда тіркеу және сұратуды порталда өңдеу;
3 шарт - көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
8 рәсім - порталдағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық куәлік) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 3 қосымшада келтірілген.
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану
құқығының кепiл шартын тiркеу" бойынша
мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің
регламентіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші көрсететін көмірсутек шикізаты,
көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының
кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті берген кезде мемлекеттік
қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі
Рәсімнің (жүрістің, ағынның, жұмыстың), №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімшенің аты
Қызмет беруші кеңсенің маманы
Қызмет берушінің басшылығы
Қызмет берушінің басқарма басшысы
Қызмет берушінің жауапты орындаушысы
Қызмет берушінің жауапты орындаушысы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет беруші кеңсесінің маманы
Рәсімнің (әрекеттің) аты
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, қызмет берушінің басшылығына жолдау
Бұрыштама қойып қызмет берушінің басқарма басшысына қарастыруға жолдау
Қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтап, оған құжаттарды табыстау
Қызмет алушының құжаттарын ұсынылған құжаттар толықтығына тексеру.
Құжаттардың толық көлемінде тапсырылған жағдайында көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiк қызмет берушінің басшысы қол қою үшін дайындалады
Мемлекеттік қызмет беру нәтижесі бойынша шешімнің жобасын қарастыру
Мемлекеттік қызмет беру нәтижесін тіркеу және қызмет алушыға беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Қызмет берушінің басшылығына бұрыштама қою үшін құжаттарды жолдау
Бұрыштама
Бұрыштама
Шешім жобасы
Қызмет берушінің басшысына қарастыру үшін материалдарды табыстау.
Нәтиже жобысына қол қою
Қызмет алушыға жауап
Орындау мерзімі
15 минут
2 сағат
2 сағат
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
4 сағат
15 минут
Келесі әрекеттің №
2
3
4
5
6
7
-
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану
құқығының кепiл шартын тiркеу" бойынша
мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiгін беру
кезіндегі іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Шартты белгілер:
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану
құқығының кепiл шартын тiркеу" бойынша
мемлекеттiк көрсетілетін қызметінің
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимыл диаграммасы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 393 бұйрығына
2-қосымша
"Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын
пайдалануға арналған келісімшарттарды тiркеу" бойынша
мемлекеттiк қызметтің регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – услугодатель), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – регистрационный акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного запроса услугополучателя с приложением документов согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана", утвержденного приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 304 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования" зарегистрирован в реестре нормативных правовых актов за № 11306 (далее - стандарт государственной услуги).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги при выдаче регистрационного акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой услугодателем и длительность его выполнения:
процедура 1 – специалист канцелярии услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству услугодателя;
процедура 2 – руководство услугодателя в течение 2 (двух) часов налагает резолюцию и направляет их на рассмотрение руководителю управления услугодателя;
процедура 3 – руководитель управления услугодателя в течение 2 (двух) часов определяет исполнителя услугодателя и передает ему документы для рассмотрения и подготовки проекта решения;
процедура 4 - ответственный исполнитель услугодателя в течение одного рабочего дня рассматривает документы услугополучателя, прикрепленные к заявлению на соответствие перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги;
процедура 6 - в случае соответствия представленных документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги, ответственным исполнителем подготавливается регистрационный акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана для подписания руководителем услугодателя в течение одного рабочего дня;
процедура 7 - руководитель услугодателя подписывает регистрационный акт государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана в течение 4 (четырех) часов.
Процедура 8 – регистрация специалистом канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 15 (пятнадцати) минут.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші), сондай-ақ Қазақстан Республикасы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармағына сәйкес www.egov.kz, www.elicense.kz "электронды үкімет" веб-порталы арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматттандырылған) және (немесе) қағаз нысанында.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi - Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 304 бұйрығымен бекітілген "Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызметті көрсету стандартының нормативтiк құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде № 11306 тіркелген (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет стандарты) 9 тармағына сәйкес құжаттар қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші немесе электронды сұрауы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны және оны орындау ұзақтығы:
1) рәсім – көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы 15 (он бес) минуттың ішінде құжаттардың қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына жолдайды;
2) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 2 (екі) сағаттың ішінде оған бұрыштама қояды және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына қарауға жолдайды;
3) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы 2 (екі) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысын анықтайды және оған қарау және шешім жобасын дайындау үшін құжаттарды жолдайды;
4) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінішке қосы берілген құжаттарынды мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізімге сәйкес тізбеге сәйкестігіне қарайды;
5) рәсім - ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келмеген жағдайда, жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
6) рәсім - ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келген жағдайда, жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін дайындайды;
7) рәсім - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 4 (төрт) сағаттың ішінде көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісіне қол қояды;
8) рәсім - 15 минуттың ішінде көрсітілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы қызмет көрсету нәтижесін тіркейді.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги при выдаче регистрационного акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой услугодателем, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) приведен в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги, при выдаче регистрационного акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана:
1) руководство услугодателя;
2) руководитель управления услугодателя;
2) ответственный исполнитель, который рассматривает и подготавливает проект решения;
3) специалист канцелярии услугодателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка использования информационных систем в
процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
1) описание последовательности процедур (действий) услугодателя:
процедура 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процедура 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных "Юридические лица" (далее - ГБД ЮЛ) или государственной базе данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ);
процедура 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процедура 5 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных услугополучателем, и прикрепление их к форме запроса;
процедура 6 – регистрация запроса на портале и обработка услуги в портале;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия представленных услугополучателем документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги для выдачи регистрационного акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана;
процедура 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;
процедура 8 – получение услугополучателем результата государственной услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя;
2) описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугополучателя:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных на портале услугополучателей);
процедура 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер) и пароль (далее (ИИН/БИН);
процедура 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процедура 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процедура 4 - выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процедура 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процедура 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
процедура 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) на портале и обработка запроса в портале;
условие 3 – проверка услугодателем соответствия представленных услугополучателем документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта государственной услуги для выдачи регистрационного акта государственной регистрации контракта на проведение операций по недропользованию в части углеводородного сырья, угля и урана;
процедура 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
процедура 9 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронный акт государственной регистрации), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугодателя, и диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через услугополучателя, приведены в приложениях 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на недропользования в части
углеводородного сырья,
угля и урана"
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной
при выдаче регистрационного акта государственной регистрации
контракта на проведение операций по недропользованию в части
углеводородного сырья, угля и урана, оказываемой
услугодателем, который служит основанием для начала
выполнения следующей процедуры (действия)
№ процедуры (хода, потока абот)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование структурного подразделения
Специалист канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Руководитель управления услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководитель услогодателя
Специалист канцелярии услугодателя
Наименование процедуры
(действия)
Прием и регистрация документов, направление их руководству услугодателя
Наложение резолюции и направление их на рассмотрение руководителю управления услугодателя
Определение ответственного исполнителя услугодателя и передача ему документов
Рассмотрение документов услугополучателя на полноту представленных документов
В случае предоставления документов в полном объеме подготавливается свидетельство о регистрации договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана для подписания руководителем услугодателя
Рассмотрение проекта решения по резульатату оказания государственной услуги
Регистрирация результата оказания услуги и передача услугополучателю
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству услугодателя для наложения резолюции
Резолюция
Резолюция
Проект решения
Передача материалов на рассмотрение руководителю услугодателя
Подписание проекта результата
Ответ услугополучателю
Сроки исполнения
15 минут
2 часа
2 часа
1 рабочий день
1 рабочий дней
4 часа
15 минут
№ следующего действия
2
3
4
5
6
7
-
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на недропользования в части
углеводородного сырья,
угля и урана"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация контрактов на недропользование в части
углеводородного сырья, угля и урана"
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов
на недропользования в части
углеводородного сырья,
угля и урана"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных
систем, задействованных в оказании государственной услуги
через услугодателя

6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастауға негіздеме болатын, көрсетілетін қызметті беруші көрсететін көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекеттің) нәтижесі осы регламентке 1 қосымшада келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген кезде мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысы;
3) шешім жобасын қарастыратын және дайындайтын жауапты орындаушы;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентқа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы.
1) көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
1 рәсім – мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған порталда көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің логин мен парольді енгізуі (авторизация процесі);
1 шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері туралы деректердің теңтүпнұсқалығын логин мен пароль арқылы порталда тексеру;
2 рәсім - көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты порталдың авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3 рәсім – осы мемлекеттік қызмет регламентінде көрсетілген қызметті көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының деректердің көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің енгізуі;
2 шарт – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) және "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорында (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушы деректерінің бар болуын тексеру;
4 рәсім - ЗТ МДҚ/ЖТ МДҚ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жоқтығына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптатыру;
5 рәсім – қағаз нысанында құжаттардың бар болуы туралы белгі бөлігінде сұрату нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған қажетті құжаттарды сканерден өткізу және оларды сұрату нысанына қосып тіркеуі;
6 рәсім – сұратуды порталда тіркеу және көрсетілетін қызметті порталда өндеу;
3 шарт – көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлікті беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
7 рәсім - порталдағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылық болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8 рәсім - порталда қалыстастырылған мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасын қолдану арқылы (бұдан әрі - ЭЦҚ ) қалыптастырылады.
2) көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібінің және рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тіркелуді, көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын, өз ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының компьютеріндегі интернет-браузерге ЭЦҚ-ны тіркеу, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының парольді (авторизация процесі) порталда енгізу процесі;
1 шарт – тіркелген пайдаланушы туралы деректерінің теңтүпнасқалығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіруші нөмір) (бұдан әрі ЖСН/БСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
2 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты порталда авторизациядан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3 рәсім - осы мемлекеттік қызмет регламентінде көрсетілген қызметті көрсетілетін қызметті алушымен тандау, қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушыңың нысанды оның құрылымын және нысан талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу), электронды түрде қажетті құжаттарды сұрату нысанына қоса тіркеу;
4 рәсім – сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін тандауы;
2 шарт – ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және қайтарып алынған (жайылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқтығын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арсындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталмағанына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6 рәсім – қызметті көрсетуге арналған толтырылған сұрату нысанын (деректерді енгізу) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыру (қол қою);
7 рәсім – электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) порталда тіркеу және сұратуды порталда өндеу;
3 шарт - көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін беру үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың мемлекеттік қызметтер стандартының 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін келетінін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
8 рәсім - порталдағы көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтың болуына байланысты сұратылған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9 рәсім - көрсетілетін қызметті алушының порталмен қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін (электрондық актісін) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын қолдану арқылы қалыптастырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы және көрсетілетін қызметті алушы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламентке 3 қосымшада келтірілген.
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарды тiркеу"
бойынша мемлекеттiк көрсетілетін
қызметінің регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші көрсететін көмірсутек шикізаты,
көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған
келісімшартты мемлекеттік тіркеу актісін берген кезде
мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімінің (әрекеттің)
нәтижесі
Рәсімнің (жүрістің, ағынның, жұмыстың), №
1
2
3
4
5
6
7
Құрылымдық бөлімшенің аты
Қызмет беруші кеңсенің маманы
Қызмет берушінің басшылығы
Қызмет берушінің басқарма басшысы
Қызмет берушінің жауапты орындаушысы
Қызмет берушінің жауапты орындаушысы
Қызмет көрсетушінің басшысы
Қызмет беруші кеңсесінің маманы
Рәсімнің (әрекеттің) аты
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, қызмет берушінің басшылығына жолдау
Бұрыштама қойып қызмет берушінің басқарма басшысына қарастыруға жолдау
Қызмет берушінің жауапты орындаушысын анықтап, оған құжаттарды табыстау
Қызмет алушының құжаттарын ұсынылған құжаттар толықтығына тексеру
Құжаттардың толық көлемінде тапсырылған жағдайында көмірсутек шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлiк қызмет берушінің басшысы қол қою үшін дайындалады.
Мемлекеттік қызмет беру нәтижесі бойынша шешімнің жобасын қарастыру
Мемлекеттік қызмет беру нәтижесін тіркеу және қызмет алушыға беру
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық-жарлық шешім)
Қызмет берушінің басшылығына бұрыштама қою үшін құжаттарды жолдау
Бұрыштама
Бұрыштама
Шешім жобасы
Қызмет берушінің басшысына қарастыру үшін материалдарды табыстау.
Нәтиже жобысына қол қою
Қызмет алушыға жауап
Орындау мерзімі
15 минут
2 сағат
2 сағат
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
4 сағат
15 минут
Келесі әрекеттің №
2
3
4
5
6
7
-
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарды тiркеу"
бойынша мемлекеттiк көрсетілетін
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
беруші көрсететін көмірсутек шикізаты, көмір және уран
бөлігінде жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты
мемлекеттік тіркеу актісін берген кезде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) бірізділігінің
сипаттамасы
Шартты белгілер:
"Көмірсутек шикізаты, көмір және
уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға
арналған келісімшарттарды тiркеу"
бойынша мемлекеттiк көрсетілетін
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде пайдаланатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара
іс-қимыл диаграммасы