Об утверждении формы проверочного листа в сфере государственного контроля в области защиты растений
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 15-02/607 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 июля 2015 года № 533. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2015 года № 11929. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1135 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 821
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра сельского хозяйства РК от 28.12.2015 № 15-05/1135 и Министра национальной экономики РК от 29.12.2015 № 821 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11 и пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» и Законом Республики Казахстан от 3 июля 2002 года «О защите растений», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить форму проверочного листа в сфере государственного контроля в области защиты растений согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
_______________ А. Мамытбеков
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
__________________Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________________ С. Айтпаева

Өсімдіктерді қорғау бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағының нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 15-02/607 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 17 шілдедегі № 533 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 тамызда № 11929 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1135 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 821 бірлескен бұйрығымен
Ескерту.  Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 28.12.2015 № 15-05/1135 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.12.2015 № 821 бірлескен бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2001 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы, 1-тармағы, 2) тармақшасына және 15-бабы 1-тармағына және «Өсімдіктерді қорғау туралы» 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес өсімдіктерді қорғау бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағының нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі        Ұлттық экономика министрі
______________ А. Мамытбеков     _______________ Е. Досаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
____________ С. Айтпаева

20 июля 2015 год
Приложение
к совместному приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 02 июля 2015 года № 15-02/607
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 17 июля 2015 года № 533
Форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля в области защиты растений
Государственный орган, назначивший проверку__________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки____________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта)_________________________
(ИНН), БИН проверяемого субъекта (объекта)___________________________
Адрес местонахождения _______________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
1.
Наличие лицензии на осуществление деятельности по применению пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
2.
Использование пестицидов (ядохимикатов), прошедших государственную регистрацию и разрешенных к применению на территории Республики Казахстан
3.
Использование пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, в соответствии с регламентами применения (нормой расхода, способом и кратностью обработки, ограничениями)
4.
Наличие специальной техники по применению пестицидов (ядохимикатов)
5.
Наличие транспортного средства, используемого для специальной техники по применению пестицидов (ядохимикатов)
6.
Наличие рекомендаций производителя (поставщика) по применению пестицида (ядохимиката)
7.
Наличие специально предназначенных мест для временного хранения неиспользованных пестицидов (ядохимикатов)
8.
Наличие у персонала средств индивидуальной защиты и спецодежды при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
9.
Наличие паспорта безопасности пестицида (ядохимиката), разработанного производителем пестицида (ядохимиката)
10.
Наличие прошнурованной и пронумерованной приходно-расходной книги учета пестицидов (ядохимикатов)
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по применению пестицидов (ядохимикатов) авиационным и наземным способами (за исключением аэрозольного и фумигационного способов)
1.
Использование пестицидов (ядохимикатов), прошедших государственную регистрацию и разрешенных к применению на территории Республики Казахстан
2.
Использование пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению на территории Республики Казахстан, в соответствии с регламентами применения (нормой расхода, способом и кратностью обработки, ограничениями)
3.
Наличие специальной техники по применению пестицидов (ядохимикатов)
4.
Наличие транспортного средства, используемого для специальной техники по применению пестицидов (ядохимикатов)
5.
Наличие рекомендаций производителя (поставщика) по применению пестицида (ядохимиката)
6.
Наличие специально предназначенных мест для временного хранения неиспользованных пестицидов (ядохимикатов)
7.
Использование предупредительных знаков и маркировок на предмет опасности или потенциальной опасности при проведении мероприятий по химической обработке сельскохозяйственных посевов пестицидами (ядохимикатами)
8.
Наличие у персонала средств индивидуальной защиты и спецодежды при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
9.
Наличие паспорта безопасности пестицида (ядохимиката), разработанного производителем пестицида (ядохимиката)
10.
Наличие прошнурованной и пронумерованной приходно-расходной книги учета пестицидов (ядохимикатов)
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по хранению пестицидов (ядохимикатов)
1.
Наличие складских помещений, специально предназначенных для хранения пестицидов (ядохимикатов), отвечающих требованиям строительных норм и правил, экологическим требованиям, санитарным правилам и гигиеническим нормативам
2.
Соблюдение условий хранения пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с требованиями, предусмотренными рекомендациями по применению пестицидов (ядохимикатов)
3.
Соблюдение условий хранения пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с требованиями, предусмотренными тарными этикетками хранящихся пестицидов (ядохимикатов)
4.
Хранение пестицидов (ядохимикатов) в количествах, не превышающих емкость склада, предусмотренную проектной документацией склада
5.
Соблюдение условий раздельного хранения пестицидов (ядохимикатов), несовместимых по своим физико-химическим свойствам (летучесть, окисляемость), пожароопасности и взрывоопасности, реакционной активности, температурным режимам хранения
6.
Оборудование склада приточной и вытяжной вентиляцией с сухими фильтрующими элементами
7.
Наличие необходимого количества дезактивирующих средств для нейтрализации пестицидов (ядохимикатов) в случае их пролива, указанных на тарных этикетках хранящихся пестицидов (ядохимикатов)
8.
Наличие у персонала средств индивидуальной защиты и спецодежды при проведении работ по хранению пестицидов (ядохимикатов)
9.
Наличие прошнурованной и пронумерованной приходно-расходной книги учета пестицидов (ядохимикатов)
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по транспортировке пестицидов (ядохимикатов)
1.
Наличие на транспортном средстве, предназначенном для перевозки пестицидов (ядохимикатов), специального оборудования и соответствующей маркировки, в соответствии с требованиями правил транспортировки опасных грузов, действующих на различных видах транспорта, включая наличие аварийных карточек системы информации об опасности при транспортировке («Осторожно – пестициды (ядохимикаты)»)
2.
Наличие на транспортном средстве, предназначенном для перевозки пестицидов (ядохимикатов), средств нейтрализации перевозимого пестицида, а также средств индивидуальной защиты водителя и сопровождающего персонала
3.
Недопущение совместной транспортировки пестицидов (ядохимикатов), несовместимых по своим физико-химическим свойствам (летучести, окисляемости и прочих свойств), пожаро- и взрывоопасности
4.
Недопущение перевозки пестицидов (ядохимикатов) совместно пищевыми продуктами, фуражом и питьевой водой
5.
Соблюдение условий транспортировки пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с требованиями, предусмотренными в паспорте безопасности пестицида (ядохимиката) и рекомендациях по транспортировке пестицида (ядохимиката) производителя (поставщика) пестицида (ядохимиката)
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по обезвреживанию пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них
1.
Наличие методов и технологий обезвреживания пришедших в негодность пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них, разработанных и предоставляемых поставщиками (производителями, импортерами, продавцами) пестицидов (ядохимикатов)
2.
Соблюдение условий хранения пестицидов (ядохимикатов) первого класса опасности, пришедших в негодность к дальнейшему использованию по назначению, в емкостях, обеспечивающих герметичность и исключающих возможность загрязнения пестицидами (ядохимикатами) окружающей среды
3.
Соблюдение условий упаковки пестицидов (ядохимикатов) второго класса опасности при необходимости в многослойную тару из полимерных материалов со специальными вкладышами (в зависимости от специфики пестицида (ядохимиката)
4.
Наличие средств механизации для загрузки, перевозки и выгрузки запрещенных, пришедших в негодность пестицидов (ядохимикатов) и тары из-под них
5.
Наличие у персонала средств индивидуальной защиты и спецодежды при проведении работ по обезвреживанию пестицидов (ядохимикатов)
в отношении субъектов, осуществляющих деятельность по проведению регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов)
1.
Наличие опытных образцов и эталонных пестицидов (ядохимикатов) в заводской упаковке с сертификатом соответствия и аналитических стандартов действующих веществ пестицидов (ядохимикатов) для проведения регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов)
2.
Соблюдение заявленных регламентов применения пестицидов (ядохимикатов) в соответствии с планами проведения регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов), утвержденными ведомством уполномоченного органа в области защиты растений
3.
Соблюдение условий проведения испытаний пестицидов (ядохимикатов) в основных почвенно-климатических зонах возделывания культур с учетом особенностей вредных организмов (ареал распространения, экономическое значение, количество поколений, патогенность, резистентность) в соответствии с планами проведения регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов), утвержденными ведомством уполномоченного органа в области защиты растений
4.
Соблюдение методик и сроков проведения регистрационных и производственных испытаний пестицидов (ядохимикатов)
5.
Наличие у персонала средств индивидуальной защиты и спецодежды при проведении работ по применению пестицидов (ядохимикатов)
6.
Наличие прошнурованной и пронумерованной приходно-расходной книги учета пестицидов (ядохимикатов)
Должностное (ые) лицо (а)
___________________ ____________ ____________________________________
(должность)      (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
___________________ _____________ ___________________________________
(должность)      (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель проверяемого субъекта
___________________ ____________ ____________________________________
(должность)      (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))

2015 жылғы 20 шілде
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 2 шілдедегі
№ 15-05/607 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 17 шілдедегі
№ 533 бірлескен бұйрықтарына
қосымша
Нысан
Өсімдіктерді қорғау бойынша мемлекеттік бақылау саласындағы
тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акт________________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН_____________________
Орналасқан мекенжайы ________________________________________________
Р/с
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензияның болуы
2.
Мемлекеттік тіркеуден өткен және Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
3.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану регламенттеріне (шығыс нормасына, өңдеу тәсілі мен еселігіне, шектеулерге) сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
4.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі арнайы техниканың болуы
5.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі арнайы техника үшін пайдаланылатын көлік құралының болуы
6.
Өндірушінің (өнім берушінің) пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі ұсынымдарының болуы
7.
Пайдаланылмаған пестицидтерді (улы химикаттарды) уақытша сақтау үшін арнайы бөлінген орындардың болуы
8.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде персоналда жеке қорғану құралдарының және арнайы киімнің болуы
9.
Пестицидті (улы химикатты) өндіруші әзірлеген пестицидтің (улы химикаттың) қауіпсіздік паспортының болуы
10.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алудың тігілген және нөмірленген кіріс-шығыс кітабының болуы
пестицидтерді (улы химикаттарды) авиациялық және жерүсті (аэрозольдік және фумигациялық тәсілдерді қоспағанда) тәсілдермен қолдану жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Мемлекеттік тіркеуден өткен және Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
2.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану регламенттеріне (шығыс нормасына, өңдеу тәсілі мен еселігіне, шектеулерге) сәйкес Қазақстан Республикасы аумағында қолдануға рұқсат етілген пестицидтерді (улы химикаттарды) пайдалану
3.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі арнайы техниканың болуы
4.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі арнайы техника үшін пайдаланылатын көлік құралының болуы
5.
Өндірушінің (өнім берушінің) пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі ұсынымдарының болуы
6.
Пайдаланылмаған пестицидтерді (улы химикаттарды) уақытша сақтау үшін арнайы бөлінген орындардың болуы
7.
Ауыл шаруашылығы егістіктерін пестицидтермен (улы химикаттармен) химиялық өңдеу жөніндегі іс-шараларды жүргізу кезінде қауіптілік немесе ықтимал қауіптілік нысанасындағы ескерту белгілері мен таңбаларын пайдалану
8.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде персоналда жеке қорғану құралдарының және арнайы киімнің болуы
9.
Пестицидті (улы химикатты) өндіруші әзірлеген пестицидтің (улы химикаттың) кауіпсіздік паспортының болуы
10.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алудың тігілген және нөмірленген кіріс-шығыс кітабының болуы
пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған, құрылыс нормалары мен қағидаларының талаптарына, экологиялық талаптарға, санитариялық қағидалар мен гигиеналық нормативтерге жауап беретін қоймалық үй-жайлардың болуы
2.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі ұсынымдарда көзделген талаптарға сәйкес пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау шарттарын сақтау
3.
Сақталатын пестицидтердің (улы химикаттардың) ыдыстарындағы затбелгілерде көрсетілген талаптарға сәйкес пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау шарттарын сақтау
4.
Қойманың жобалық құжаттамасында көзделген қойма сыйымдылығынан аспайтын мөлшерде пестицидтердi (улы химикаттарды) сақтау
5.
Өздерінің физикалық-химиялық қасиеттері (ұшпалылығы, тотығуы), өрт қауіптілігі және жарылу қауіптілігі, реакциялық белсенділігі, сақтаудың температуралық режимдері бойынша сәйкес келмейтін пестицидтерді жеке-жеке сақтау шарттарын сақтау
6.
Қойманы құрғақ сүзгі элементтері бар ағымды және сорып шығару желдеткіштерімен жабдықтау
7.
Сақталатын пестицидтер (улы химикаттар) ыдыстарының затбелгілерінде көрсетілген пестицидтер (улы химикаттар) төгілген жағдайда, оларды бейтараптандыруға арналған қажетті мөлшердегі қатерсіздендіру құралдарының болуы
8.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтау жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде персоналда жеке қорғану құралдарының және арнайы киімнің болуы
9.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алудың тігілген және нөмірленген кіріс-шығыс кітабының болуы
пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдауға арналған көлік құралдарында тасымалдау кезіндегі қауіпсіздік туралы ақпарат жүйесінің авариялық карточкаларының («Сақ бол – пестицидтер – (улы химикаттар)») болуын қоса алғанда, әртүрлі көлік түрлеріне қолданылатын қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларының талаптарына сәйкес арнайы жабдық пен тиісті таңбаның болуы
2.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тасуға арналған көлік құралында тасымалданатын пестицидті бейтараптандыру құралдарының, сондай-ақ жүргізуші мен ілеспе персоналдың жеке қорғану құралдарының болуы
3.
Өзінің физикалық-химиялық қасиеттері (ұшпалылығы, тотығуы және басқа қасиеттері), өрт және жарылу қауіптілігі бойынша сәйкес келмейтін пестицидтерді (улы химикаттарды) бірге тасымалдауға жол бермеу
4.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) тамақ өнімдерімен, жеммен және ауыз сумен бірге тасуға жол бермеу
5.
Пестицидтің (улы химикаттың) қауіпсіздік паспортында және пестицидті (улы химикатты) өндірушінің (өнім берушінің) пестицидті (улы химикатты) тасымалдау жөніндегі ұсынымдарында көзделген талаптарға сәйкес пестицидтерді (улы химикаттарды) тасымалдау шарттарын сақтау
пестицидтерді (улы химикаттарды) және олардан босаған ыдыстарды зарасыздандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) жеткізушілер (өндірушілер, импортаушылар, сатушылар) әзірлеген және беретін жарамсыз болып қалған пестицидтерді (улы химикаттарды) және олардан босаған ыдыстарды зарарсыздандыру әдістері мен технологияларының болуы
2.
Мақсаты бойынша әрі қарай пайдалануға жарамсыз болып қалған бірінші қауіптілік сыныбындағы пестицидтерді (улы химикаттарды) саңылаусыздықты қамтамасыз ететін және қоршаған ортаның пестицидтермен (улы химикаттармен) ластануы мүмкіндігін болдырмайтын сыйымдылықтарда сақтау шарттарын сақтау
3.
Екінші қауіптілік сыныбындағы пестицидтерді (улы химикаттарды), қажет болған жағдайда, арнайы ішпектері бар (пестицидтің (улы химикаттың) ерекшелігіне байланысты) полимер материалдардан жасалған көп қабатты ыдысқа салу шарттарын сақтау
4.
Тыйым салынған, жарамсыз болып қалған пестицидтерді (улы химикаттарды) және олардан босаған ыдыстарды тиеу, тасу және түсіру үшін механикаландыру құралдарының болуы
5.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) зарарсыздандыру жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде персоналда жеке қорғану құралдарының және арнайы киімнің болуы
пестицидтерге (улы химикаттарға) тіркеу және өндірістік сынақтар жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерге қатысты
1.
Пестицидтерге (улы химикаттарға) тіркеу және өндірістік сынақтар жүргізу үшін тәжірибелік үлгілердің және сәйкестік сертификаты бар зауыттық орамдағы эталондық пестицидтердің (улы химикаттардың) және пестицидтердің (улы химикаттардың) әсер етуші заттарының талдамалық стандарттарының болуы
2.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомствосы бекіткен пестицидтерге (улы химикаттарға) тіркеу және өндірістік сынақтар жүргізу жоспарларына сәйкес пестицидтерді (улы химикаттарды) қолданудың мәлімделген регламенттерін сақтау
3.
Өсімдіктерді қорғау саласындағы уәкілетті органның ведомствосы бекіткен пестицидтерге (улы химикаттарға) тіркеу және өндірістік сынақтар жүргізу жоспарларына сәйкес дақылдар өсірудің негізгі топырақтық-климаттық аймақтарында зиянды организмдердің ерекшеліктерін (таралу аймағын, экономикалық мәнін, ұрпақ санын, ауру қоздыратын қасиетін, төзімділігін) ескере отырып, пестицидтерге (улы химикаттарға) сынақтар жүргізу шарттарын сақтау
4.
Пестицидтерге (улы химикаттарға) тіркеу және өндірістік сынақтар жүргізу әдістемелері мен мерзімдерін сақтау
5.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдану жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде персоналда жеке қорғану құралдарының және арнайы киімнің болуы
6.
Пестицидтерді (улы химикаттарды) есепке алудың тігілген және нөмірленген кіріс-шығыс кітабының болуы
Лауазымды адам (дар) ________ ______ ________________________________
(лауазымы)  (қолы )   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
________ ______ ________________________________
(лауазымы)  (қолы )   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Тексерілетін субъектінің басшысы
________ ______ ________________________________
(лауазымы)  (қолы )   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))