Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 4-4/679. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2015 года № 11946. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)".
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 октября 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
и.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Жаксылыков
24 июля 2015 года
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года № 4-4/679
Стандарт государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 04.12.2018 № 489 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)" (далее – государственная услуга).

"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 4-4/679 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 тамызда № 11946 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2015 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2015 жылғы 24 шілде
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 4-4/679 бұйрығымен
бекітілген
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 04.12.2018 № 489 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявок (переводных заявок) и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги – 3 (три) рабочих дня.
В случае подачи переводной заявки оказание государственной услуги приостанавливается, и возобновляется после внесения отечественным производителем удобрений в срок не позднее тридцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о перечислении субсидии либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги. Причитающиеся субсидии перечисляются на счета:
1) сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственных кооперативов (далее – сельхозкооператив) для возмещения затрат на приобретенные удобрения (за исключением органических) в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у продавца удобрений;
2) отечественных производителей удобрений для удешевления стоимости удобрений (за исключением органических), реализованных сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам в текущем году и (или) в 4 (четвертом) квартале предыдущего года.
Форма представления результата оказания государственной услуги – электронная.
Уведомление о результате оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі - 3 (үш) жұмыс күні.
Өтпелі өтінім берілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатылатұрады және отандық тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей, нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді енгізгеннен кейін қайта басталады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - субсидияны аудару туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту. Тиесілі субсидиялар:
1) ағымдағы жылы және (немесе) алдыңғы жылдың 4 (төртінші) тоқсанында тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштарға (органикалықтарды қоспағанда) жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - ауылшартауарөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің (бұдан әрі - ауылшаркооперативі);
2) ағымдағы жылы және (немесе) алдыңғы жылдың 4 (төртінші) тоқсанында ауылшартауарөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне өткізілген тыңайтқыштардың (органикалықтарды қоспағанда) құнын арзандату үшін отандық тыңайтқыштарды өндірушілердің шоттарына аударылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы хабарлама осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Мыналардың:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі - жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и статьи 5 Закона прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Услугополучатель представляет на портал в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью, заявку на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме, согласно приложению 3 или переводную заявку об оплате причитающихся субсидий при приобретении удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Подтверждением принятия заявки (переводной заявки) является соответствующий статус в "личном кабинете" услугополучателя в информационной системе субсидирования о принятии запроса для оказания государственной услуги.
По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в индивидуальном плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце.
10. Услугодатели отказывают в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги условиям установленными Правилами субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя соответствующего услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе:

2) порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Заңның 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға арналған өтінімді немесе 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінімді электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында ұсынады.
Өтінімнің (өтпелі өтінімнің) қабылданғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе растайды.
Субсидиялар көлемі жеке қаржыландыру жоспарында көзделген тиісті айға арналған бюджет қаражаты көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидиялар төлеу келесі айда жүзеге асырылады.
10. Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген) бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларында белгіленген шарттарға сәйкес келмеуі.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым тиісті көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жазбаша нысанда жұмыс күндері почтамен не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:

1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы услугодателем является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Также информацию о порядке обжалования действий (бездействий) работника услугодателя можно получить по телефонам Единого контакт-центра: 1414, 8-800-080-7777.
Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на жалобу, контактные данные лица, у которого можно получить информацию о ходе рассмотрения жалобы.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" на портале доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе соответствующего услугодателя;

1) жеке тұлғаның шағымында аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, почталық мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Арызға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің шағымды қабылдағанын шағымды қабылдаған адамның аты-жөні мен тегі, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) растайды.
Сондай-ақ, көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8-800-080-7777 телефондары арқылы алуға болады.
Көрсетілетін қызметті алушыға оның шағымының қабылданғанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, шағымды қабылдаған адамның тегі, шағымға жауап алу мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы ақпарат алуға болатын адамның байланыс деректері көрсетіледі.
Портал арқылы электрондық арыз жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы "жеке кабинетінен" арыз туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің арызды өңдеуі барысында (шағымның жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қараудың нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсетудің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) тиісті көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;

2) интернет-ресурсе Министерства: www.mgov.kz, раздел "Государственные услуги", подраздел "Адреса мест оказания государственной услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" на портале и Единого контакт-центра.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая)
________________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке (переводной заявке) №__________ от "__" _________ 20___ года в предоставлении государственной услуги отказано по причине: __________________.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Уведомление
Уважаемый (-ая)
_______________________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке (переводной заявке) №________ от "__" _______ 20__ года на Ваш счет №__________ перечислена субсидия в размере _________ тенге платежным поручением от "__" ___________ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости
В _______________________________________________________________________ области
(полное наименование местного исполнительного органа области)
________________________________________________________________________________
(города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца удобрений в
объеме ______________ тонн (килограммов, литров) __________________________________,
(вид удобрений)
в размере __________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование_____________________________________________________
БИН______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_________________
адрес:____________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)_____________________________
ИИН_____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ___________________________________________________________
кем выдано_______________________________________________________
дата выдачи_______________________________________________________
адрес:____________________________________________________________
номер телефона (факса):____________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя – для физического лица:
местонахождение__________________________________________________
дата уведомления__________________________________________________

2) Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінің "Мемлекеттік қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары" деген кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті" және Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз (өтпелі өтініміңіз)
бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден ______________________ себепті бас тартылды.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" _________ №__________ өтініміңіз (өтпелі өтініміңіз) бойынша Сіздің №____________ шотыңызға 20___ жылғы "__" _________ төлем тапсырмасымен ____________ теңге мөлшерінде субсидия аударылды.
"Тыңайтқыштар
(органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
(кімге) ______________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
________________________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен) ________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде сатып
алынған _____________________________________________________________ тыңайтқышы
(тыңайтқыш түрi)
үшiн маған ___________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді
(сома санмен және жазбаша)
сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________________
БСН______________________________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _____________________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама - жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар етілген күні________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива*:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке*:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
Номер технического паспорта уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, возделывающих сельскохозяйственные культуры в защищенном грунте)
1
2
3
4
5
6
7

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер*:
Р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН-сы/ЖСН-сы
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер*:
Р/с
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
Жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың болуы мен жұмыс алаңы туралы техникалық паспорттың нөмірі (қорғалған топырақта ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеп өсіретін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
1
2
3
4
5
6
7

4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или национальном операторе почты*:
ИИН/БИН _____________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты:_____________________________
Наименование банка или оператора почты:_________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
5. Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом удобрений*:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик, либо иностранный производитель)
________________________________________________________________
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН продавца удобрений___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений_________________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
6. Сведения платежных документов, счета-фактуры, накладной (акта) о поставке товаров,
подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение удобрений*:
номер платежного документа ______________________________________
дата выдачи платежного документа ________________________________
номер счет-фактуры______________________________________________
дата выписки ___________________________________________________
номер товарно-транспортной накладной (для удобрений иностранного производства)
_______________________________________________________________
номер акта приема-передачи товара (для удобрений отечественного производства)
_______________________________________________________________

4. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативінің) ағымдағы шотының мәліметтері*:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректемелері______________________________
Банктің немесе почта операторының атауы _____________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері*:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші немесе жеткізуші не шетелдік өндіруші)
__________________________________________________________________________
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН-сы ________________________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген
сәтте) төлем құжаттары, шот-фактуралар, тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) мәліметтері*:
төлем құжатының нөмірі ____________________________________________________
төлем құжатының берілген күні _______________________________________________
шот-фактура нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тауар-көлік жүкқұжатының нөмірі (шетелдік өндіріс тыңайтқыштары үшін)
__________________________________________________________________________
тауарды қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндіріс тыңайтқыштары үшін)
__________________________________________________________________________

7. Сведения из таможенной декларации на товары (для сельскохозяйственного
товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения
из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер таможенной декларации на товары_____________________________
дата выдачи______________________________________________________
наименование удобрения___________________________________________
единица измерения________________________________________________
количество (объем)**______________________________________________
цена без НДС (тенге)**_____________________________________________
всего стоимость реализации**_______________________________________
наименование иностранного производителя удобрений__________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________
8. Сведения документа, выданного органом государственных доходов, подтверждающего,
что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза:
номер документа___________________________________________________
дата выдачи_______________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений__________________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений__________
количество (объем)**_______________________________________________
цена без НДС (тенге)**______________________________________________
всего стоимость реализации**________________________________________
9. Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата_________________________________________________
срок действия сертификата__________________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) _____________________________________
кем выдан________________________________________________________
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о происхождении товара
(для сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного кооператива,
который приобрел удобрения из стран, не входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи_________________________________________________
наименование товара________________________________________________
экспортер/грузоотправитель__________________________________________
импортер/грузополучатель___________________________________________

7. Тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтер (Еуразиялық
экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін):
тауарларға арналған кедендік декларацияның нөмірі _____________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
өлшем бірлігі ______________________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)**____________________________________________________
өткізу құны, барлығы**______________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
8. Мемлекеттік кірістер органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақ
елдерінен әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтері:
құжаттың нөмірі ___________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
мөлшері (көлемі)**_________________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)**____________________________________________________
өткізу құны, барлығы**______________________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_______________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ____________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)___________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _____________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
10. Тауардың шығарылуы туралы сертификаттың немесе тауардың шығарылуы туралы
декларацияның мәліметтері (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы
кооперативі үшін):
нөмірі мен берілген күні _____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы____________________________________________________

11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства_________________________________________________
полное название химической продукции________________________________
фирма-производитель________________________________________________
срок действия свидетельства__________________________________________
дата регистрации____________________________________________________
кем выдано_________________________________________________________

11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәлік нөмірі ______________________________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы _______________________________________________
өндіруші фирма ____________________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі _________________________________________________
тіркелген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

Примечание: При приобретении ниже норм внесения удобрений сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 6 х графу 8 х графу 10, в случае превышении норм внесения сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 10.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь обеспечить внесение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары).
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание:
* в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3, 4, 5 и 6 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия;
** указанные сведения строк 7 и 8 заполняются сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) при приобретении удобрения напрямую у иностранного производителя удобрений.
Настоящая заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости заполняется на каждый вид удобрения.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Переводная заявка об оплате причитающихся субсидий при приобретении
удобрения у отечественного производителя удобрений по удешевленной стоимости
В _______________________________________________________________________ области
(полное наименование местного исполнительного органа области
________________________________________________________________________________
(города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи удобрений по удешевленной стоимости с
________________________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме _____________ тонн (килограммов, литров) __________________________________
(вид удобрений)
и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
_____________________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере ______________________________________ тенге после внесения отечественным
(сумма цифрами и прописью)
производителем удобрений ________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически реализованным удобрениям.

Ескертпе: тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар сомасы 6-баған х 8-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан асқан жағдайда, субсидиялар сомасы 5-баған х 6-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды енгізуді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" _____сағат 00:00-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Ескертпе:
*Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидиялар алуына арналған осы өтінімді берген жағдайда, өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
** 7 және 8-жолдарда көрсетілген мәліметтерді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативі) тыңайтқыштарды тікелей шетелдік тыңайтқыштарды өндірушіден сатып алған кезде толтырады.
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған осы өтінім тыңайтқыштың әр түріне толтырады.
"Тыңайтқыштар (органикалықтарды
қоспағанда) құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құны бойынша сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
(кімге) ______________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)
__________________________________________________________________________
(облыстың жергілікті атқарушы органының толық атауы)
(кімнен)___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің (бар болса), тегі
Осымен ____________________________________ арзандатылған құны бойынша
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде ____________________ тыңайтқышын
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және отандық тыңайтқыштарды
өндіруші ________________________________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
нақты өткізілген тыңайтқыштар жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға арналған
өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
__________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық тыңайтқыштарды өндіруші ___________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.

4. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным товаропроизводителем
(сельскохозяйственным кооперативом) и производителем удобрений*:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена без НДС (тенге)_____________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений______________________
адрес местонахождения производителя удобрений____________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________

4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шарты*:
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарттың жасалған күні ______________________________________________________
ҚҚС-сыз бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН-сы _______________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________

5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго уровня:
Наименование банка:______________________________________________
БИК_____________________________________________________________
ИИК____________________________________________________________
БИН_____________________________________________________________
Кбе______________________________________________________________
6. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Наименование удобрения
Кадастровый номер поля и его площадь, гектар
Норма внесения удобрения на 1 гектар (на богаре или орошении) (килограмм, литр)
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрения для внесения (килограмм, литр)
Фактический объем удобрения на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
6
7
8
9
10
11

5. Екінші деңгейдегі банктегі тыңайтқыштарды өндірушінің ағымдағы шоты туралы мәліметтер:
Банктің атауы ______________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
6.Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Р/с
Ауыл шаруашылығы дақылының, сүрі жердің атауы
Тыңайтқыштың атауы
Танаптың кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға (тәлімі жерде немесе суармалы жерде) тыңайтқыш енгізу нормалары (килограмм, литр)
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Енгізуге арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннаның (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
6
7
8
9
10
11

Примечание: при приобретении ниже норм внесения удобрений сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 6 х графу 8 х графу 10, в случае превышении норм внесения сумма субсидий рассчитывается по формуле графа 5 х графу 6 х графу 10.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Обязуюсь обеспечить внесение приобретенных удобрений под сельскохозяйственные культуры (пары).
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ___________
20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: * в случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3 и 4 переводной заявки заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Настоящая переводная заявка на получение субсидий за приобретенные удобрения по удешевленной стоимости у отечественного производителя удобрений заполняется на каждый вид удобрения.

Ескертпе: тыңайтқыштарды енгізу нормаларынан төмен сатып алған кезде субсидиялар сомасы 6-баған х 8-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі, енгізу нормаларынан асқан жағдайда, субсидиялар сомасы 5-баған х 6-баған х 10-баған формуласы бойынша есептеледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды енгізуді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Өтінім беруші 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
Облыс басқармасы (қала басқармасы) 20__ жылғы "__" _____ сағат 00:00-де қабылдады
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты
Ескертпе:
* Ауыл шаруашылығы кооперативі ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің субсидия алуға арналған осы өтінімді берген жағдайда, өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Осы тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім әрбір тыңайтқыш түріне толтырылады.