Об утверждении стандартов государственных услуг, направленных на развитие и продвижение экспорта отечественных обработанных товаров, услуг и поддержку повышения производительности труда
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 839. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2015 года № 12060. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 12 января 2018 года № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.01.2018 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат на привлечение франшизы" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков и
сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Сервисная поддержка экспортеров" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта" согласно приложению 7 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Отандық өңделген тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің экспортын дамыту мен жылжытуға және еңбек өнімділігін арттыруды қолдауға бағытталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 839 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қыркүйекте № 12060 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 12 қаңтардағы № 26 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.01.2018 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерді төлеуге шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Франшизаны тартуға шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Шет елге экспорттау мақсатында өнімді сертификаттауға және тауарлық белгіні тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Экспорттаушыларды сервистік қолдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау шығындарын өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйырыққа 7-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
"05" августа 2015 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 839
Стандарт государственной услуги
"Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск
интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 49 (сорок девять) рабочих дней;

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2015 жылғы 5 тамыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі № 839
бұйрығына 1-қосымша
"Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 49 (қырық тоғыз) жұмыс күні;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – соглашение по возмещению части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам - субъектам индустриально-инновационной деятельности (далее - услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявка на получение возмещения части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности по форме, согласно приложению к настоящему стандарту;
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) субъекта индустриально-инновационной деятельности или справка об учетной регистрации (перерегистрации) его филиала (представительства) в случае подачи заявки филиалом (представительством);
3) нотариально заверенные копии договоров на выполнение работ/услуг, затраты на оплату которых включены в заявку для их возмещения, либо их копии с предоставлением оригинала для сверки;
4) копии счетов-фактур, актов выполненных работ/услуг, платежных поручений, подтверждающих факт оплаты субъектом индустриально-инновационной деятельности данных работ/услуг, заверенные печатью субъекта индустриально-инновационной деятельности (при наличии);
5) копии документов, подтверждающих факт осуществления экспорта (экспортный контракт, справка банка о поступлении валютной выручки);

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісін анықтаған кезде көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу жөніндегі келісім.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде заңды тұлғаларға - индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуге осы стандартқа қосымшаға сәйкес берілетін өтінім;
2) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісін мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе өтінімді филиал (өкілдік) берген жағдайда, оның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) ақысын төлеуге жұмсаған шығындарды өтеуге арналған өтінімге енгізілген жұмыстарды/көрсетілген қызметтерді орындауға арналған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері не салыстыра тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, олардың көшірмелері;
4) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің мөрімен расталған (болған жағдайда) шот-фактуралардың, орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актілерінің, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің осы жұмыстарға/көрсетілген қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем тапсырмаларының көшірмелері;
5) экспортты жүзеге асыру фактісін растайтын құжаттардың көшірмелері (экспорттық келісімшарт, валюталық түсімнің түскені туралы банк анықтамасы);

6) для субъектов индустриально-инновационной деятельности, продвигающих отечественные обработанные товары на внешние рынки – копии документов, подтверждающих происхождение товара;
7) копии документов, связанные с созданием, регистрацией, запуском и поддержкой интернет-ресурса (договор, техническое задание).
При сдаче услугополучателем указанных в настоящем пункте документов услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, местных исполнительных
органов областей, городов республиканского значения, столицы,
районов, городов областного значения, акимов районов в городе,
городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а
также услугодателей и (или) их должностных лиц, центров
обслуживания населения и (или) их работников по вопросам
оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу: 010000, город Астана, улица Сыганак 25, здание бизнес-центра "Ансар", кабинет 207/211/212, либо на имя руководителю Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее – Комитет) по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 1711, телефон: 8 (7172) 75-48-60, 75-48-62, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 1012, телефон: 8 (7172) 75-43-23, 75-43-27.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Комитета или Министерства.
Подтверждением принятие жалобы в канцелярии услугодателя, Комитета или Министерства, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе юридического лица – указывается его наименование, почтовой адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляются услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Комитета или Министерства.

6) отандық өңделген тауарларды сыртқы нарықтарға жылжытатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері үшін тауардың шығу тегін растайтын құжаттарының көшірмелері;
7) интернет-ресурсты құрумен, тіркеумен, іске қосумен және қолдаумен байланысты құжаттардың (шарт, техникалық тапсырма) көшірмелері қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көрсетілген құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде оның көшірмесінде құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, тіркеу туралы қойылған белгі қағаз тасығыштағы өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына 010000, Астана қаласы, Сығанақ көшесі 25, "Аңсар" бизнес орталығының ғимараты, 207/211/212-б кабинет мекенжайы бойынша не Министрліктің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – Комитет) басшысының атына 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 1711-кабинет, телефоны: 8 (7172) 75-48-60, 75-48-62 мекенжайы бойынша немесе Министрлік басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 1012-кабинет, телефоны: 8 (7172) 75-43-23, 75-43-27 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің не Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет ресурсе:
Министерства - www.mid.gov.kz;
Комитета - www.comprom.gov.kz;
Услугодателя - www.kaznexinvest.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 91-90-40 (вн. 1001, 1043, 1044). Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги "Возмещение
части затрат по оплате услуг на создание и
запуск интернет-ресурса субъекта
индустриально-инновационной деятельности"
Форма
Заявка
на получение возмещения части затрат по оплате услуг на
создание и запуск интернет-ресурса субъекта
индустриально-инновационной деятельности
Кому: _________________________________________________________
(наименование Национального института развития в области
развития и продвижения экспорта)
От кого: ______________________________________________________
(полное наименование с указанием организационно-
правовой формы)
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
(№ справки, кем и когда выдана)
Численность производственного персонала ______ человек.
Вид деятельности ______________________________________________
Тел/факс: _____________________________________________________
1. Затраты на оплату услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата приемки
услуг/работ
от поставщика
Сумма затрат без НДС
в валюте
платежа
в тенге
1.
2.
...
Всего
Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат:
_______________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
2. Сведения об экспортируемой продукции либо услуге:
Наименование продукции с указанием товарной позиции на уровне 10 знаков ТН ВЭД ТС либо услуги: ____________________________________
Страна-импортер и наименование организации-импортера: _________
Наименование и реквизиты экспортного контракта: _______________
Объем осуществленного экспорта продукции или услуг в денежном выражении: _______________ тенге.
Доля экспорта продукции или услуг в общем объеме реализации продукции или услуг за последние два года: ____ %.
3. Перечень прилагаемых документов:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Уполномоченное лицо: __________________________________________
Подпись _________________________
Дата подачи заявки: _____________
______________
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 839
Стандарт государственной услуги
"Возмещение части затрат на оплату услуг по
маркетинговым исследованиям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
Министрлік - www.mid.gov.kz;
Комитет - www.comprom.gov.kz;
Көрсетілетін қызметті беруші - www.kaznexinvest.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 91-90-40 (ішкі, 1001, 1043, 1044). Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Индустриялық-инновациялық қызмет
субъектілерінің интернет-ресурстарын
құру және іске қосу қызметтерін төлеу
бойынша шығындардың бір бөлігін
өтеу" мемлекеттік қызмет
стандартына қосымша
Нысан
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеуді алуға арналған өтінім
Кімге:_____________________________________________________________
(экспортты дамыту және оны ілгерілету саласындағы Ұлттық даму институтының атауы)
Кімнен: ____________________________________________________________
(ұйымдастырушылық-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық атауы)
Мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні _______________________
(анықтаманың №, кім және қашан берген)
Өндірістік персоналдың саны ___________________________________ адам
Қызмет түрі __________________________________________________
Тел/факс: ____________________________________________________
1. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің
интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша
шығындар:
Шығындардың атауы
Шығындар жұмсалған келісімшарттың №
Жабдықтаушыдан көрсетілген қызметтерді/ жұмыстарды қабылдау күні
ҚҚС-сыз шығындар сомасы
төлем валютасында
теңгемен
1
2
3
4
5
1.
2.
...
Барлығы
Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделетін жалпы сома:
_________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазумен жазылған сомасы)
2. Экспортталатын өнім немесе көрсетілетін қызмет туралы мәліметтер:
КО СЭҚ ТН 10 белгісі деңгейінде тауар позициясы көрсетілетін,
өнім атауы:_________________________________________________________
Импорттаушы елдің және импорттаушы ұйымның атауы:
____________________________________________________________________
Экспорттық келісімшарттың атауы және деректемелері:___________ Өнім экспортының немесе көсетілген қызметтердің жүзеге асырылған көлемі немесе ақшалай көріністе:_______________ теңге.
Соңғы екі жыл ішіндегі өнімді немесе көрсетілетін қызметті
өткізудің жалпы көлеміндегі өнім немесе көрсетілетін қызметтер
экспортының үлесі: ____%.
3. Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
Уәкілетті тұлға: ___________________
Қолы __________________________
Өтінімді берген күні ___________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі № 839
бұйрығына 2-қосымша
"Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерді төлеуге шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерді төлеуге шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 49 (сорок девять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – соглашение по возмещению части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам - субъектам индустриально-инновационной деятельности (далее - услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельникапо пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявка на получение возмещения части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности по форме, согласно приложению к настоящему стандарту;
2) справка о государственной регистрации (перерегистрации) субъекта индустриально-инновационной деятельности или справка об учетной регистрации (перерегистрации) его филиала (представительства) в случае подачи заявки филиалом (представительством);
3) нотариально заверенные копии договоров на выполнение работ/услуг, затраты на оплату которых включены в заявку для их возмещения, либо их копии с предоставлением оригинала для сверки;

1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 49 (қырық тоғыз) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызметті көрсету үшін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісін анықтаған кезде көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеу жөніндегі келісім.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін негізде заңды тұлғаларға - индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және желделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеуге осы стандарттқа қосымшаға сәйкес берілетін өтінім;
2) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісін мемлекеттiк тiркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе өтінімді филиал (өкілдік) берген жағдайда, оның филиалын (өкілдігін) есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
3) ақысын төлеуге жұмсаған шығындарды өтеуге арналған өтінімге енгізілген жұмыстарды/көрсетілген қызметтерді орындауға арналған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері не салыстыра тексеру үшін түпнұсқасын ұсына отырып, олардың көшірмелері;

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства - www.mid.gov.kz;
Комитета - www.comprom.gov.kz;
Услугодателя - www.kaznexinvest.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 91-90-40 (вн. 1001, 1043, 1044).. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Возмещение части затрат на оплату
услуг по обучению сотрудников, занятых
в сфере управления экспортом, в том числе
в сфере производства экспортоориентированной
продукции, за рубежом, а также с приглашением
иностранных экспертов-консультантов на
предприятия-субъекты индустриально-
инновационной деятельности"
Форма
Заявка
на получение возмещения части затрат на оплату услуг по
обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в
том числе в сфере производства экспортоориентированной
продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных
экспертов-консультантов на предприятия-субъекты
индустриально-инновационной деятельности
Кому: _________________________________________________________
(наименование Национального института развития в области
развития и продвижения экспорта)
От кого: ______________________________________________________
(полное наименование с указанием организационно-правовой формы)
Дата государственной регистрации (перерегистрации)
_____________________________________________________________________
(№ справки, кем и когда выдана)
Численность производственного персонала ______ человек.
Вид деятельности ______________________________________________
Тел/факс: _____________________________________________________
1. Затраты на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности:
Наименование затрат
№ контракта,
по которому
произведены
затраты
Дата приемки
услуг/работ
от поставщика
Сумма затрат без НДС
в валюте
платежа
в тенге
1.
2.
...
Всего
Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат: _______________________________________________________________ тенге
(сумма цифрами и прописью)
2. Сведения об экспортируемой продукции либо услуге:
Наименование продукции с указанием товарной позиции на уровне 10 знаков ТН ВЭД ТС либо услуги: ____________________________________
Страна-импортер и наименование организации-импортера: _________
Наименование и реквизиты экспортного контракта: _______________
Объем осуществленного экспорта продукции или услуг в денежном выражении: _______________ тенге.
Доля экспорта продукции или услуг в общем объеме реализации продукции или услуг за последние два года: ____ %.
3. Перечень прилагаемых документов:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Уполномоченное лицо: __________________________________________
Подпись _________________________
Дата подачи заявки: _____________
______________
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 839
Стандарт государственной услуги
"Возмещение части затрат на привлечение франшизы"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение части затрат на привлечение франшизы" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
Министрлік - www.mid.gov.kz;
Комитет - www.comprom.gov.kz;
Көрсетілетін қызметті беруші - www.kaznexinvest.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 91-90-40 (ішкі, 1001, 1043, 1044). Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Шетелде, сондай-ақ шетелдік
кеңесші-сарапшыларды
индустриялық-инновациялық қызмет
субъектілері-кәсіпорындарына
шақыру арқылы экспортты басқару,
оның ішінде экспортқа бағдарланған
өнімді өндіру саласындағы экспортты
басқару саласында жұмыс істейтін
қызметкерлерді оқыту бойынша
көрсетілген қызметтерді төлеуге
жұмсалған шығындардың бір бөлігін
өтеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Нысан
Шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеуді алуға арналған өтінім
Кімге:______________________________________________________________
(экспортты дамыту және оны ілгерілету саласындағы Ұлттық даму
институтының атауы)
Кімнен: ____________________________________________________________
(ұйымдастырушылық-құқықтық нысанын көрсете отырып, толық атауы)
Мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні _______________________
(анықтаманың №, кім және қашан берілген)
Өндірістік персоналдың саны ___________________________________ адам
Қызмет түрі __________________________________________________
Тел/факс: ____________________________________________________
1. Шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды
индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру
арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді
өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін
қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге
жұмсалған шығындар:
Шығындардың атауы
Шығындар жұмсалған келісімшарттың №
Жабдықтаушыдан көрсетілген қызметтерді/ жұмыстарды қабылдау күні
ҚҚС-сыз шығындар сомасы
төлем валютасында
теңгемен
1
2
3
4
5
1.
2.
...
Барлығы:
Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделетін жалпы сома:
_____________________________________________________________ теңге
(цифрмен және жазумен жазылған сомасы)
2. Экспортталатын өнім немесе көрсетілген қызмет туралы
мәліметтер:
КО СЭҚ ТН 10 белгісі деңгейінде тауар позициясы көрсетілетін,
өнім атауы:________________________________________________________
Импорттаушы елдің және импорттаушы ұйымның атауы:
___________________________________________________________________
Экспорттық келісімшарттың атауы және деректемелері:__________
Өнім экспортының немесе көсетілген қызметтердің жүзеге
асырылған көлемі немесе ақшалай көріністе:_______________ теңге.
Соңғы екі жыл ішіндегі өнімді немесе көрсетілетін қызметті
өткізудің жалпы көлеміндегі өнім немесе көрсетілетін қызметтер
экспортының үлесі: ____%.
3. Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
Уәкілетті тұлға: ___________________
Қолы __________________________
Өтінімді берген күні ___________________________________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі № 839
бұйрығына 4-қосымша
"Франшизаны тартуға шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Франшизаны тартуға шығындардың бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "KAZNEX INVEST" экспорт және инвестициялар ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства - www.mid.gov.kz;
Комитета - www.comprom.gov.kz;
Услугодателя - www.kaznexinvest.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 91-90-40 (вн. 1001, 1043, 1044). Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 839
Стандарт государственной услуги
"Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного
плана индустриально-инновационного проекта"
Сноска. Заголовок Стандарта в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение затрат на разработку и/или экспертизу комплексного плана индустриально-инновационного проекта" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается акционерным обществом "Казахстанский институт развития индустрии" (далее – услугодатель) и центрами обслуживания предпринимателей (далее – ЦОП).
Прием заявления для оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя и ЦОП, а выдача результата осуществляется через услугодателя.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
Министрлік - www.mid.gov.kz;
Комитет - www.comprom.gov.kz;
Көрсетілетін қызметті беруші - www.kaznexinvest.kz.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 91-90-40 (ішкі, 1001, 1043, 1044). Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі № 839
бұйрығына 7-қосымша
"Индустриялық–инновациялық жобаның кешенді жоспарының әзірлемесіне және/немесе сараптамасына кететін шығындардың орнын толтыру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Индустриялық–инновациялық жобаның кешенді жоспарының әзірлемесіне және/немесе сараптамасына кететін шығындардың орнын толтыру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілген қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Қазақстандық индустрия дамыту институты" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – КҚКО) көрсетеді.
Мемлекеттік кызмет көрсету өтініштерін қабылдау көрсетілетін қызметті беруші немесе КҚКО арқылы жүзеге асырылады, нәтижелерді беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи пакета документов услугодателю – 17 (семнадцать) рабочих дней:
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – соглашение о возмещении затрат.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам – субъектам индустриально-инновационной деятельности (далее – услугополучатель).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы услугодателя – с понедельникапо пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю или ЦОП для получения возмещения затрат на разработку комплексного плана индустриально-инновационного проекта для получения долгосрочного лизингового финансирования:
1) заявка на получение инструмента с указанием банковских реквизитов, подписанное первым руководителем с печатью услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
2) копия устава услугополучателя;
3) копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств (в том числе полученной с веб-портала "электронного правительства") или свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтініш тапсырған сәттен бастап – 17 (он жеті) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат берілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші үш жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушының құжаттарың қабылдаған сәттен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісін анықтаған кезде көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шығындардың орнын толтыру жөніндегі келісім.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз жүзінде.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Мемлекеттік қызмет заңды тұлғалар - индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алу үшін индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу шығыстарының төлемін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе КҚКО жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметті көрсетілетін алушының ұйымның мөрі бар бірінші басшының қолы қойылған банк деректемелерін көрсете отырып, құралды алуға арналған өтінім;
2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының көшірмесі;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары және өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (соның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған) немесе заңды тұлғаның (филиалдың, өкілдіктің) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің көшірмелері;

4) копия договора, заключенного между услугополучателем и исполнителем, предоставляющим услуги по разработке и/или экспертизе комплексного плана индустриально-инновационного проекта;
5) копия акта оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе комплексного плана индустриально-инновационного проекта;
6) копия счет-фактуры на общую сумму оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе комплексного плана индустриально-инновационного проекта;
7) копия платежных поручений на общую сумму оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе комплексного плана индустриально-инновационного проекта;
8) отчет услугополучателя по итогам оказания исполнителем услуг по разработке и/или экспертизе комплексного плана индустриально-инновационного проекта, оформленного на бланке услугополучателя в произвольной форме за подписью первого руководителя или лица, замещающего его (при подписании лица, замещающего первого руководителя заявителя приложить доверенность);
9) сведения, подтверждающие наличие у исполнителя работ в сфере предоставляемых услуг, штатных и внештатных специалистов, привлекаемых при оказании услуг по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
10) копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств (в том числе полученной с веб-портала "электронного правительства") или свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, привлекаемого исполнителя;
11) копия не менее 2 (двух) актов и/или рекомендаций и/или отзывов по итогам оказанных исполнителем аналогичных услуг, выполненных работ;
12) копия документов, подтверждающих квалификацию штатных и внештатных специалистов, привлекаемых для оказания услуг;
13) копия положительного решения оператора инструмента о предоставлении долгосрочного лизингового финансирования.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю или ЦОП для получения возмещения затрат на разработку и/или экспертизу технико-экономического обоснования для проектов Карты:
1) заявка на получение инструмента с указанием банковских реквизитов, подписанное первым руководителем с печатью услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту;

4) индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызметті алушы мен қызметтер көрсететін орындаушы арасында жасалған шарттың көшірмесі;
5) орындаушы индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтер актісінің көшірмесі;
6) орындаушы индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтердің жалпы сомасына шот-фактураның көшірмесі;
7) орындаушы индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтердің жалпы сомасына төлем тапсырмаларының көшірмесі;
8) қызметтерді индустриялық–инновациялық жобаның кешенді жоспарының әзірлемесі және/немесе сараптамасы бойынша орындаушының көрсету нәтижелері бойынша бірінші басшының немесе оның орнында отырған тұлғаның қолы қойылған көрсетілетін қызметті алушының бланкісінде еркін нысанда рәсімделген көрсетілетін қызметті алушының есебі (бірінші басшыны ауыстырып отырған тұлға қол қойған кезде сенімхатты қоса тіркеу керек);
9) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс орындаушысында қызметтер көрсету кезінде тартылатын ұсынылатын қызметтер саласындағы штаттағы және штаттан тыс мамандарының бар екендігін растайтын мәліметтер;
10) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары және өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (соның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған) немесе тартылатын орындаушының заңды тұлғасын (филиалын, өкілдігін) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе жеке кәсіпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің көшірмелері;
11) көрсетілген ұқсас қызметтердің, орындалған жұмыстардың қорытындылары бойынша ұсынымдар және/немесе пікірлер және/немесе актілердің кемінде 2 (екі) көшірмесі;
12) қызметтерді көрсету кезінде тартылған штаттық және штаттан тыс мамандардың біліктілігін растайтын құжаттардың көшірмесі;
13) құрал операторының ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну туралы оң шешімінің көшірмесі.
Карталардың жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және/немесе оны сараптау шығыстарының төлемін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе КҚКО жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының мөрі бар бірінші басшының қолы қойылған банк деректемелерін көрсете отырып, құралды алуға арналған өтінім;

2) копия устава услугополучателя;
3) копия справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств (в том числе полученной с веб-портала "электронного правительства") или свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
4) копия договора, заключенного между услугополучателем и исполнителем, предоставляющим услуги по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования для проектов Карты;
5) копия акта оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования для проектов Карты;
6) копия счет-фактуры на общую сумму оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования для проектов Карты;
7) копия платежных поручений на общую сумму оказанных услуг исполнителем по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования для проектов Карты;
8) копия документа, подтверждающего включение услугополучателя в Карту поддержки предпринимательства региона;
9) отчет услугополучателя по итогам оказания исполнителем услуг по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования для проектов Карты, оформленного на бланке услугополучателя в произвольной форме за подписью первого руководителя или лица, замещающего его (при подписании лица, замещающего первого руководителя заявителя приложить доверенность);
10) сведения, подтверждающие наличие у исполнителя работ в сфере предоставляемых услуг, штатных и внештатных специалистов, привлекаемых при оказании услуг по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
11) копии справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств (в том числе полученной с веб-портала "электронного правительства") или свидетельства о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства) или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя привлекаемого исполнителя или копию лицензии, разрешения, выдаваемых исполнителю государственными органами на занятие отдельными видами деятельности (в случае, если данные документы обязательны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях");

2) көрсетілетін қызметті алушы жарғысының көшірмесі;
3) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары және өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (соның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған) немесе тартылатын орындаушының заңды тұлғасын (филиалын, өкілдігін) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе жеке кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің көшірмелері;
4) Карталардың жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсетілетін қызметті алушы мен қызметтер көрсететін орындаушы арасында жасалған шарттың көшірмесі;
5) орындаушы Карталардың жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтер актісінің көшірмесі;
6) орындаушы Карталардың жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және/немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтердің жалпы сомасына шот-фактураның көшірмесі;
7) орындаушы карталардың жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу немесе сараптау бойынша көрсеткен қызметтердің жалпы сомасына төлем тапсырмаларының көшірмелері;
8) көрсетілетін қызметті алушының Индустриялық картасына және Өңірдің кәсіпкерлігін қолдау картасына қосылғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
9) бірінші басшы немесе оның орнына отырған тұлғаның қолы қойылған еркін нысанда жазылған өтініш беруші бланкісінде рәсімделген, Карта жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және/немесе сараптау бойынша қызметтерді орындаушының көрсетуі нәтижелері бойынша өтініш беруші есебі (бірінші басшыны ауыстырып отырған тұлға қол қойған кезде сенімхатты қоса тіркеу керек);
10) осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орындаушыда қызметтер көрсеткен кезде тартылатын ұсынылатын қызметтер саласындағы штаттағы және штаттан тыс мамандарының бар екендігін растайтын мәліметтер;
11) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары және өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың (соның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған) немесе тартылатын орындаушының жеке кәсіпкерін (филиалын, өкілдігін) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе дара кәсiпкердi мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктің көшірмелері немесе жекелеген қызмет түрлерімен айналысуға орындаушыға мемлекеттік органдар беретін лицензияның, рұқсаттың көшірмелері ("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осы құжаттар міндетті болған жағдайда);

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе:
Министерства - www.mid.gov.kz;
Комитета - www.comprom.gov.kz;
Услугодателя - www.kidi.gov.kz, www.pp2020.kz;
ЦОП – www.palata.kz, www.business.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 79-99-20 (вн. 1059, 1027, 1058, 1023, 1022).
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Возмещение затрат на
разработку и/или экспертизу
комплексного плана
индустриально-инновационного
проекта"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АО "Казахстанский институт
развития индустрии"
от____________________________
(полное наименование заявителя)
Заявка на получение инструмента
plain (заполняется заявителем)
1. Полное наименование заявителя
2. Юридический адрес (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон)
3. Первый руководитель (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес)

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы сотқа жүгінеді.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
Министрлік - www.mid.gov.kz;
Комитет - www.comprom.gov.kz;
Көрсетілетін қызметті беруші - www.kidi. gov.kz, www.pp2020.kz;
КҚКО – www.palata.kz, www.business.gov.kz.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 79-99-20 (ішкі 1059, 1027, 1058, 1023, 1022).
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Индустриялық–инновациялық
жобаның кешенді жоспарының
әзірлемесіне және/немесе
сараптамасына кететін
шығындардың орнын толтыру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
Нысан
"Қазақстандық индустрия дамыту
институты" АҚ
______________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Құралды алуға өтінім
(сұраным беруші толтырады)
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өтініш берушінің толық атауы
2. Заңды мекенжайы (индекс, облыс, қала/аудан, елді мекен, көше, телефоны)
3. Бірінші басшы (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы)

4. Номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя
5. БИН (бизнес идентификационный номер) заявителя
6. Наименование отрасли, подотрасли
7. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности)
8. Номенклатура выпускаемой продукции
9. Численность работников заявителя
10. Установленная мощность заявителя (в натуральном и денежном выражении)
11. Текущая загруженность мощностей (процент)
12. Текущий износ производственного оборудования (процент)
13. Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и тысяч/долларов США/человек)
14. Является (-лся) ли проект участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите в каких и какие инструменты получали)
Какой инструмент планируется использовать (необходимое отметьте
):
разработка комплексного плана индустриально-инновационного проекта для получения долгосрочного лизингового финансирования;
разработка и/или экспертиза технико-экономического обоснования для проектов Карты индустриализации.
15. Цель привлечения государственной поддержки в рамках Правил (краткое описание, обоснование необходимости, результат)
16. Общая стоимость затрат, понесенных в рамках заявленного инструмента (тенге)
17. Период, по которому понесены затраты в рамках заявленного инструмента (от и до (месяц, год)
18. Наименование исполнителя, оказавшего услуги
19. Указать банковские реквизиты заявителя
Данной заявкой заявитель берет на себя ответственность за полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемого (ых) инструмента (ов), не финансировались за счет средств республиканского и/или местного бюджетов.
Контактное лицо, заполнившее заявку на получение инструмента (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес): _________________
Дата заполнения заявки ____________
Руководитель заявителя _________ ______________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
М.П. (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Возмещение затрат на
разработку и/или экспертизу
комплексного плана
индустриально-инновационного
проекта"
Сноска. Стандарт дополнен Приложением 2 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.03.2016 № 309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения, подтверждающие наличие у исполнителя опыта работ
в сфере предоставляемых услуг, штатных и внештатных
специалистов, привлекаемых при оказании услуг
_____________________________________________
(заполняется на фирменном бланке заявителя)

4. Өтініш берушіні мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі және күні
5. Өтініш берушінің БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі)
6. Саланың, қосалқы саланың атауы
7. Негізгі қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып)
8. Шығарылатын өнімнің номенклатурасы
9. Өтініш беруші қызметкерлерінің саны
10. Өтініш берушінің белгіленген қуаты (заттай және ақшалай көріністе)
11. Қуаттардың ағымдағы жүктелімі (пайыз)
12. Өндірістік жабдықтың ағымдағы тозуы (пайыз)
13. Ағымдық еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары/адам)
14. Жоба мемлекеттік және/немесе салалық Бағдарламаның қатысушысы бола ма (болған ба) (егер солай болса, онда қандай құралдарды алғаныңызды көрсетіңіз)
Қандай құралды қолдану жоспарлануда (қажеттісін
белгісімен белгілеңіз):
Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алу үшін индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу;
Индустриялдық картасының жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және/немесе сараптау;
15. Қағидалар шеңберінде мемлекеттік қолдауды тартудың мақсаты (қысқаша сипаттама, қажеттілікті негіздеу, нәтиже)
16. Өтінім берілген құрал шеңберінде келтірілген шығындардың жалпы құны (теңге)
17. Өтінім берілген құрал шеңберінде келтірілген шығындар кезеңі (басынан бастап соңына дейін (жыл, ай)
18. Қызмет көрсететін орындаушының атауы
19. Өтініш берушінің банктік деректемелерін көрсету
Осы өтінім арқылы өтініш беруші ұсынған құжаттарының, бастапқы деректерінің, есептеулерінің, негіздемелерінің толықтығына және дұрыстығына жауапкершілікті өзіне алады.
Өтініш беруші сұралып отырған құралдар шеңберінде жасалған іс-шаралар бойынша келген шығындар республикалық және/немесе жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылмағанын растайды.
Құралды алуға өтінімді толтырушы, байланыс жасаушы тұлға (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефондарының нөмірі, электрондық мекенжайы): ______________________
Өтінімді толтырған күні ______________________________
Өтініш беруші басшысының қолы ________________________
______________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)
"Индустриялық–инновациялық
жобаның кешенді жоспарының
әзірлемесіне және/немесе
сараптамасына кететін
шығындардың орнын толтыру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Нысан
Орындаушыда, ұсынылатын қызметтер саласында жұмыс
тәжірибесінің, _______________ қызметтерді көрсету кезінде
тартылатын штаттық және штаттан тыс қызметкерлердің болуын
растайтын мәліметтер
Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2016 № 309 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(өтініш берушінің фирмалық бланкісінде толтырылады)

1. Наименование исполнителя _________________________________.
2. Номер и дата государственной регистрации (перерегистрации) исполнителя _________________________________________________________
3. Объем аналогичных услуг, оказанных исполнителем в течение последних ______ лет (не менее 2 (два) работ в сфере предоставляемых услуг).
Наименование оказанных услуг
Наименование заказчиков и номера их телефонов
Место и год оказания услуг
Стоимость договора, тенге (может не указываться)
1
2
3
4
4. Квалификация и опыт сотрудников (указываются сотрудники, которых исполнитель привлек для исполнения обязательств по данному договору)
№ п/п
Фамилия, имя отчество (при наличии)
Должность
Стаж работы в сфере оказания услуг по данному направлению
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании (указать №, серию и дату выдачи)
Категория, разряд, класс по специальности (при наличии)
Гражданство
1
2
3
4
5
6
7
Достоверность всех сведений, указанных выше, подтверждаю.
Руководитель заявителя
_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Данная форма не заполняется заявителем при заявлении затрат по проведенному энергоаудиту в рамках инструмента "Совершенствование технологических процессов".
Пункт 3 настоящих сведений не заполняется заявителем при заявлении затрат по разработке и/или экспертизе технико-экономического обоснования в рамках инструмента "Разработка и/или экспертиза комплексного плана индустриально-инновационного проекта", а также по подготовке и/или переподготовки кадров, в том числе топ-менеджеров в образовательных и научных организациях, научно-промышленных, промышленных предприятиях в рамках инструмента "Повышение компетенции предприятия".

1. Орындаушының атауы ________________________________________.
2. Орындаушыны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі және күні
_______________________________________________________________
3. Орындаушының соңғы ______ жыл ішінде көрсеткен ұқсас қызметтерінің көлемі (ұсынылатын қызметтер саласында жұмыстар 2 (екі) жылдан кем емес).
Көрсетілген қызметтер атауы
Тапсырыс берушілердің атауы және олардың телефон нөмірлері
Қызмет көрсеткен орны және жылы
Шарт құны, теңге (көрсетілмеуі де мүмкін)
1
2
3
4
4. Қызметкерлердің біліктілігі мен тәжірибесі (осы шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін орындаушы жұмысқа тартқан қызметкерлер көрсетіледі)
р/с
Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі
Лауазымы
Осы бағыт бойынша қызмет көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Дипломы, куәлігі және басқа да білімі туралы құжаттар бойынша біліктілігі мен мамандығы (№, серияны және беру күнін көрсету)
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы (бар болса)
Азаматтығы
1
2
3
4
5
6
7
Жоғарыда көрсетілген барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Өтініш берушінің басшысы
______ _____________________________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі) (бар болған жағдайда)
М.О.
Осы нысанды өтініш беруші "Технологиялық процестерді жетілдіру" құралы шеңберінде жүргізілген энергоаудит бойынша шығындарды мәлімдеген кезде толтырмайды.
Осы мәліметтердің 3-тармағы өтініш беруші "Индустриялық-инновациялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау" құралы шеңберінде техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және/немесе сараптау бойынша, сондай-ақ "Кәсіпорын құзыреттілігін арттыру" құралы шеңберінде білім беретін және ғылыми ұйымдарда, ғылыми-өнеркәсіптік, өнеркәсіптік кәсіпорындарда кадрларды, оның ішінде топ-менеджерлерді даярлау және/немесе қайта даярлау бойынша шығындарды мәлімдеген кезде толтырмайды.