О внесении изменений в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 71 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике труда и занятости населения и инструкций по их заполнению"
Приказ Председателя Комитета по статистике Министра национальной эконоики Республики Казахстан от 21 августа 2015 года № 127. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 сентября 2015 года № 12125. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года № 282
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 29.11.2016 № 282 (вводится в действие с 01.01.2017).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 71 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике труда и занятости населения и инструкции по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 23 января 2015 года № 10125, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 4 марта 2015 года) следующие изменения:
подпункты 13) и 14) пункта 1 изложить в следующей редакции:
13) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования занятости населения» (код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования занятости населения» (код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложения 1314 изложить в редакции согласно приложениям 12 к настоящему приказу.
2. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим Управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет»;

"Еңбек және халықтың жұмыспен қамтылуы статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 71 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2015 жылғы 21 тамыздағы № 127 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 қыркүйекте № 12125 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Төрағасының 2016 жылғы 29 қарашадағы № 282 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті Төрағасының 29.11.2016 № 282 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі!
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еңбек және халықтың жұмыспен қамтылуы статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылғы 23 қаңтарда № 10125 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 4 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
13), 14) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
13) "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 13-қосымшасына сәйкес;
14) "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес;
13, 14-қосымшалар тиісінше осы бұйрықтың 1, 2-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдасын;

3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на Интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан для руководства в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан                             А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
__________ Т. Дуйсенова
1 сентября 2015 г.
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Приложение 1 к приказу
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 21 августа 2015 года № 127
Приложение 13 к приказу
Председателя Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 71
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Представляется территориальному органу статистики
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
более 40 часов
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Код статистической формы 1232102
Анкета выборочного обследования занятости населения
Индекс Т-001
Периодичность: месячная
Отчетный период
месяц
год
Опрашиваются члены домашних хозяйств в возрасте 15 лет и старше
Срок представления – согласно приложению к настоящей статистической форме
1. Наименование территории (населенного пункта) _______________________________________
2. Код населенного пункта по КАТО1 ..........................
3. Код типа населенного пункта (1 - город, 2 - село) ........
4. Проспект, улица, площадь, переулок ________________________________________________
5. № дома....................................................
6. № квартиры................................................
7. № домашнего хозяйства ....................................
8. Код выборки...............................................
9. Код интервьюера...........................................
10. Дата проведения интервью
число
месяц
год
Примечание:

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Интернет-ресурсында міндетті жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына жұмыс бабында басшылыққа алу үшін жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрлігі Статистика
комитетінің төрағасы
Ә. Смайылов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрi
______________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 1 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
2015 жылғы 21 тамыздағы
№ 127 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік
статистика органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Қазақстан Респбликасы Ұлттық
экономика министрлігі Статистика
комитеті төрағасының 2014 жылғы
8 желтоқсандағы № 71 бұйрығына
13-қосымша
Жалпымемлекеттік
статистикалық
байқаудың
статистикалық нысаны
Аумақтық статистика органына
тапсырылады
Статистикалық нысанды толтыруға
жұмсалған уақыт, сағатпен
(қажеттiсiн қоршаңыз)
1
сағатқа
дейiн
1-2
2-4
4-8
8-40
40
сағаттан
артық
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистикалық
нысан коды
1232102
Халықтың жұмыспен қамтылуын
іріктеп зерттеу сауалнамасы
Индексі Т-001
Кезеңділігі: айлық
Есепті кезең
ай
жыл
Үй шаруашылығының 15 және одан жоғары жастағы мүшелері сұралады.
Тапсыру мерзімі – осы статистикалық нысанның қосымшасына сәйкес
1. Аумақтың (елді мекеннің) атауы ______________________________________________
2. ӘАОЖ бойынша елді мекеннің коды1...........
3. Елді мекен типінің коды (1 - қала, 2 – ауыл)......................
4. Даңғыл, көше, алаң, тұйық көше _______________________________________________
5. Үйдің №.........................................................
6. Пәтердің №......................................................
7. Үй шаруашылығының №.............................................
8. Іріктеме коды..........................................
9. Интервьюер коды........................................
10. Сұхбат жүргізу күні
күні
айы
жылы

1 Классификатор административно-территориальных объектов НК РК 11-2009
Сведения о домашнем хозяйстве и его членах
Переход к вопросу
1. Сколько человек проживает в Вашем домашнем хозяйстве?
(вопрос задается только респонденту, опрошенному первым)
Всего     _________  человек
из них в возрасте:
1. 0-5 лет  _____ человек, в том числе мужчины _____ человек, женщины _____ человек
2. 6-9 лет  ______ человек, в том числе мужчины _____ человек, женщины ____ человек
3. 10-14 лет _____ человек, в том числе мужчины _____ человек, женщины ____ человек

1Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші ҚР ҰК 11-2009
Үй шаруашылығы және оның мүшелері туралы мәліметтер
Сұраққа
көшу
1. Сіздің үй шаруашылығыңызда қанша адам тұрады?
(сұрақ тек бірінші сұралған респондентке қойылады)
Барлығы _________ адам
олардың ішінде:
1. 0-5 жас ______ адам, оның ішінде ерлер ______ адам, әйелдер ______ адам
2. 6-9 жас ______ адам, оның ішінде ерлер ______ адам, әйелдер ______ адам
3. 10-14 жас _____ адам, оның ішінде ерлер ______ адам, әйелдер _____ адам

4. 15 лет    ______ человек
5. 16-72 лет ______ человек
6. 73 года и старше ______ человек                                           .....2
Внимание: Интервьюер, уточните у главы домашнего хозяйства, произошли ли изменения в составе домашнего хозяйства на момент опроса. В случае отсутствия изменений вопрос 2 не заполняете, переходите к вопросу 3.
2. Если на момент опроса в составе домашнего хозяйства произошли изменения, то проставьте код причины прибытия (выбытия) респондента1
3
Внимание: Далее на вопросы отвечают респонденты в возрасте 15 лет и старше.

4. 15 жас ______ адам
5. 16-72 жас ______ адам
6. 73 жас және одан асқан _____ адам
2
Назар аударыңыз: Интервьюер, сұрау жүргізу кезінде үй шаруашылығы құрамында өзгеріс
болғаны не болмағаны туралы үй шаруашылығы иесінен анықтаңыз. Өзгерістер болмаған
жағдайда 2-сұраққа жауап бермей, 3-сұраққа көшіңіз.
2. Егер сауалнама жүргізген кезде үй шаруашылығы құрамында өзгерістер болса, респонденттің келу (кету) себебінің кодын қойыңыз1
3
Назар аударыңыз: Бұдан әрі сұрақтарға 15 және одан жоғары жастағы респонденттер
жауап береді.

(код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Анкета выборочного обследования занятости населения» (код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная) (далее – статистическая форма) разработана в соответствии с подпунктом 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы.
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) респондент – физическое или юридическое лицо и его структурные и обособленные подразделения, представляющие данные по объекту статистического наблюдения в соответствии со статистической методологией;
2) домашнее хозяйство - экономический субъект, состоящий из одного или более физических лиц, проживающих совместно, объединяющих полностью или частично свои доходы и имущество и совместно потребляющих товары и услуги.
3. Статистическая форма заполняется и предоставляется ежемесячно.
Критическая (обследуемая) неделя определяется согласно приложению 1 к статистической форме.
4. Статистическая форма заполняется на каждое отдельно взятое домохозяйство (семью), попавшее в выборку, или на членов домашнего хозяйства (далее – Респондентов), которые не состоят в отношениях родства. Не допускается объединение в одном бланке статистической формы записи информации по респондентам, относящимся к разным домашним хозяйствам, даже если они проживают в пределах одного помещения. Если по одному адресу проживают две или три разные семьи (родственные или неродственные) или же появилась «вновь созданная» молодая семья, то случайным методом выбирается одно из них. Статистическая форма не заполняется на лиц, отсутствующих продолжительное время, независимо от того, что они считают этот адрес своим основным местом жительства:
1) студентов и учащихся всех учебных заведений, проживающих по месту учебы;
2)  находящихся в командировке в других населенных пунктах или за рубежом шесть месяцев и более;
3) военнослужащих срочной службы в Вооруженных Силах, проживающих в казармах и военных зонах;
4) находящихся на лечении в больницах (шесть месяцев и более);
5) осужденных к наказанию в виде лишения свободы, проживающих в учреждениях уголовно-исполнительной системы;
6) всех выбывших за шесть месяцев и более до обследуемой недели.
5. На титульном листе в пункте 1 «Наименование территории» указывается наименование области (города), района (города) и сельского населенного пункта.

(коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық)
жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Осы "Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі (коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық) (бұдан әрі – статистикалық нысан) нұсқаулық "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 8) тармақшасына сәйкес әзірленген және статистикалық нысанын толтыру тәртібін нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) респондент – статистикалық әдіснамаға сәйкес статистикалық байқау объектісі бойынша деректерді ұсынатын жеке немесе заңды тұлға және оның құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері;
2) үй шаруашылығы - бірге тұратын, өз табыстары мен мүлкін толықтай немесе ішінара біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді бірлесіп тұтынатын бір немесе одан да көп жеке тұлғалардан құралған экономикалық субъект.
3. Статистикалық нысан ай сайын толтырылып тапсырылады.
Сыни (зерттелетін) апта статистикалық нысанының 1-қосымшасына сәйкес анықталады.
4. Статистикалық нысан іріктемеге түскен әрбір жеке үй шаруашылығына (отбасына) толтырылады немесе үй шаруашылығы мүшелеріне (бұдан әрі – Респондент) туысқандық қатынаста тұрмайтын. Статистикалық нысанның бір бланкісіне әртүрлі үй шаруашылықтарына жататын респонденттер жөніндегі ақпарат жазбаларын тіпті олар бір үйде бірге тұрса да біріктіруге болмайды. Егер бір мекенжайда екі немесе үш әртүрлі отбасы (туысқан не туысқан емес) тұрып жатса немесе "жас отбасы" отау құрса, онда кездейсоқ әдіспен олардың бірі таңдалады.
Олар осы мекенжайды өздерінің негізгі тұрғылықты орны деп есептейтіндігіне байланыссыз, статистикалық нысан ұзақ уақыт бойы болмаған адамдарға толтырылмайды:
1) барлық оқу мекемелерінің оқу орындары бойынша тұратын студенттері мен оқушыларына;
2) басқа елді мекендерде немесе шетелдерде алты ай және одан да көп уақыт іссапарда жүргендерге;
3) Қарулы Күштердің казармалары мен әскери аймақтарында мерзімді қызметте жүрген әскери қызметшілерге;
4) ауруханаларда емделіп жатқандарға (алты ай және одан да көп);
5) қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде тұратын, бас бостандығынан айыру түріндегі жазаға сотталғандарға;
6) зерттеу аптасына дейін алты ай және одан көп бұрын кеткендердің бәріне.
5. Титул парағының "Аумақтың атауы" 1-тармағында облыстың (қаланың), ауданның (қаланың) және ауылдық елді мекеннің атауы көрсетіледі.

В пунктах 2-8 указываются реквизиты обследуемых домашних хозяйств.
В пункте 9 проставляется код интервьюера, первые четыре цифры которого соответствуют первым четырем цифрам кода населенного пункта по КАТО (пункт 2), следующие три цифры содержат порядковый номер интервьюера, присвоенный соответствующим областным департаментом статистики.
6. Статистическая форма заполняется на всех членов семьи в возрасте 15 лет и старше. Каждому из них лицо, уполномоченное на проведение опроса (далее – интервьюер), присваивает порядковый номер. Если число респондентов в домашнем хозяйстве превышает 5 человек, то на данное домохозяйство заполняются два и более бланков статистической формы, на титульном листе которых делается пометка «Продолжение». Респондентам в этих статистических формах номера присваиваются в последовательном порядке. То есть, на втором бланке статистической формы вместо Респондент 1 вписывается Респондент 6, вместо Респондент 2 – Респондент 7 и так далее.
7. При интервью зачитываются вопросы и делаются соответствующие отметки в перечисленных вариантах ответов или они записываются в статистическую форму. Код варианта ответа респондента обводится кружком.
Все ответы записываются со слов респондентов, представление подтверждающих документов не требуется. Ответы на поставленные вопросы статистической формы получаются как непосредственно от самих респондентов, так и от совместно проживающих взрослых членов семьи.
При проведении интервью интервьюер зачитывает респондентам вопросы так, как они приведены в вопроснике, и не отклоняется от приведенной формулировки вопроса.
Особое внимание при проведении опроса интервьюер обращает на подсказы в графе «Переход к вопросу», где указан номер вопроса, к которому обращается после того или иного выбранного варианта ответа.
8. Вопросы раздела «Сведения о домашнем хозяйстве и его членах» касаются социально-демографических характеристик членов домохозяйства.
В случае изменения состава домашнего хозяйства в течение обследуемого периода (в последующих кварталах), интервьюер делает соответствующие пометки в вопросе 2 раздела, указав двухзначные коды: статус изменения состава и причины выбытия (прибытия), приведенные в приложении 1 к настоящей Инструкции.
Вопрос 2 может иметь следующие коды:
при постоянном отсутствии – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19;
при постоянном присутствии – 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29;
при временном отсутствии – 33, 34, 37, 39;
при временном присутствии – 43, 44, 47;
рождение всегда имеет код - 21, смерть – 12.
Учитывается, что временное выбытие (прибытие) предполагает отсутствие (присутствие) сроком от 2 до 6 месяцев в обследуемом квартале.

2-8-тармақтарда зерттелетін үй шаруашылықтарының деректемелері көрсетіледі.
9-тармақта ӘАОЖ (2-тармақ) бойынша елді мекен кодының бірінші төрт санына сәйкес келетін, келесі үш саны сәйкес облыстық статистика департаментімен берілген интервьюердің реттік нөмірін қамтитын интервьюердің коды қойылады.
6. Статистикалық нысан отбасының 15 және одан жоғары жастағы барлық мүшелеріне толтырылады. Пікіртерімді жүргізуге уәкілетті тұлға (бұдан әрі – интервьюер) олардың әрқайсысына реттік нөмір береді. Егер үй шаруашылығында репонденттің саны 5 адамнан асса, онда осы үй шаруашылығына екі немесе одан көп статистикалық нысан бланкісі толтырылады, олардың титулдық бетіне "Жалғасы" деген белгі соғылады. Бұл статистикалық нысандардағы респонденттерге нөмірлер тізбектік тәртіппен беріледі. Яғни статистикалық нысанның екінші бланкісінде 1-Респонденттің орнына 6-Респондент, 2-Респонденттің орнына 7-Респондент, және әрі қарай сол сияқты жазылады.
7. Сұхбат кезінде сұрақтар оқылып беріледі және тізбеленген нұсқаларына тиісті белгілер соғылады немесе олар статистикалық нысанға жазылады. Респонденттің жауап нұсқасының коды дөңгелектеп қоршалады.
Барлық жауаптар респонденттердің сөздері бойынша жазылады, оларды растайтын құжаттар талап етілмейді. Статистикалық нысанның қойылған сұрақтарына жауаптарды респонденттердің тікелей өздерінен де, сонымен қатар отбасының бірге тұратын ересек мүшелерінен де алынады.
Сұхбатты жүргізу кезінде интервьюер респонденттерге сұрақтарды сұрақнамада қалай келтірілсе, солай оқиды және сұрақтың келтірілген тұжырымынан ауытқымайды.
Интервьюер пікіртерім жүргізген кезде "Сұраққа көшу" бағанындағы сөйлемге айрықша назар аударуы керек, онда жауаптың қандай да бір таңдап алынған нұсқасынан кейін қойылатын сұрақтың нөмірі көрсетілген.
8. "Үй шаруашылығы және оның мүшелері туралы мәліметтер" бөлімінің сұрақтары үй шаруашылығы мүшелерінің әлеуметтік–демографиялық сипаттамаларына қатысты.
Зерттелетін кезең ішінде (келесі тоқсандарда) үй шаруашылығы мүшелері құрамы өзгерген жағдайда, интервьюер екі мәнді кодтарды көрсетіп, 2-сұрағында тиісті белгілер жасайды: құрамның өзгеру мәртебесі және осы нұсқаулықтың 1-қосымшасында көрсетілген шығу (келу) себептері.
2-сұрақтың мынадай кодтары болуы мүмкін:
үнемі болмаған жағдайда – 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19;
әрқашан болған жағдайда – 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29;
уақытша болмаған жағдайда – 33, 34, 37, 39;
уақытша болған жағдайда – 43, 44, 47;
туу коды үнемі – 21, өлім – 12.
Уақытша кету (келу) зерттелетін тоқсанда 2-ден 6 айға дейінгі мерзімде жоқ болуды (бар болуды) білдіреді.

В случае отсутствия изменений в составе домашнего хозяйства, вопрос 2 не заполняется, интервьюер переходит к вопросу 3.
На вопросы «Анкета. Основной вопросник» отвечают только респонденты, достигшие 15 лет и старше. Если респондент постоянно выбыл из состава домашнего хозяйства (коды 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19), то вопросы 1-82 по данному респонденту не заполняются.
9. В разделе 1 «Экономическая активность» учитывается следующее:
1) при заполнении вопросов 6, 7, 8, 9, 10, 13 выясняется, выполнял ли респондент в период обследуемой недели любую работу или имел любое занятие для получения натурального или денежного дохода. Имеется в виду любая постоянная, временная, случайная и другая работа, работа через органы занятости населения, индивидуальная трудовая деятельность, оказание различного рода услуг, работа на личном подворье, приусадебном участке, если на нее затрачен хотя бы один час в неделю;
2) вопрос 6 является агрегирующим (сводным) критерием определения экономической активности респондента в обследуемую неделю и методически увязан с ответами на вопросы 7, 8, 9, 10, 13. Если респондент ответил «Да» в этих вопросах, то и в вопросе 6 указывается «Да»;
3) при заполнении вопроса 7 учитывается, что к «работе дома» относится любой вид деятельности с целью получения денежного или натурального вознаграждения, исключая работу на личном подворье (приусадебном, дачном участке);
4) в вопросе 9 учитывается, что в случайные и временные заработки также включаются работы, полученные через органы занятости населения. Лицо, зарегистрированное в органах занятости в качестве безработного, но выполнявшее в обследуемую неделю какую-нибудь работу, в том числе общественную, будет относится на текущий момент к временно занятому;
5) вопрос 11 задается при ответе «Да» на вопрос 10. Ответ на этот вопрос характеризует использование и потребление продукции, полученной на личном подворье (приусадебном, дачном участке);
6) вопрос 14 заполняется при наличии ответа «Да» хотя бы на один из вопросов 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13 данного раздела.
Отработанное количество часов в неделю проставляется суммарно за все отмеченные работы, равно (или больше) сумме всех фактически отработанных часов, которые отражены в вопросах 12, 37, 43.
При записи ответа о количестве отработанных часов в вопросе 14 заполняются все клетки в блоке (например, 4 часа - 04, 13 часов – 13), и показатели округляются до целого числа.
10. При заполнении раздела 2 «Основная работа (деятельность) в течение прошлой недели» учитывается:

Үй шаруашылығы құрамында өзгеріс болмаған жағдайда 2-сұрақ толтырылмайды, интервьюер 3 - сұрағына көшеді.
"Сауалнама. Негізгі сұрақнама" бөлімінің сұрақтарға тек 15 жасқа толған және одан жоғары жастағы респонденттер жауап береді. Егер респондент үй шаруашылығы құрамынан мүлдем шығып кеткен болса (кодтары 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19), онда 1-82 сұрақтар ол респондентке толтырылмайды.
9. "Экономикалық белсенділік" 1-бөлімінде мыналар ескеріледі:
1) 6, 7, 8, 9, 10, 13-сұрақтарды толтыру кезінде зерттелетін апта ішінде респонденттің заттай не ақшалай табыс табу үшін кез келген жұмыс орындағаны немесе кез келген кәсібінің болғаны анықталады. Бұл жерде кез келген ең болмағанда аптасына бір сағат жұмсалса да, ол тұрақты, уақытша, кездейсоқ және басқа жұмыс, халықты жұмыспен қамту органдары арқылы жұмыс, жеке еңбек қызметі, түрлі қызметтер көрсету, жеке ауладағы, үй іргесіндегі учаскедегі жұмыс болуы мүмкін;
2) 6-сұрақ респонденттің зерттелетін аптадағы экономикалық белсенділігін анықтауды біріктіретін (жиынтық) өлшемі болып табылады және 7, 8, 9, 10, 13-сұрақтардың жауаптарымен әдістемелік байланыста. Егер респондент бұл сұрақтарға "Иә" деп жауап берсе, онда 6-сұрақта да "Иә" деген жауап көрсетіледі.
3) 7-сұрақты толтыру кезінде жеке ауладағы (үй іргесіндегі учаскеде, саяжайда) жұмыстан басқ "үйдегі жұмысқа" ақшалай немесе заттай табыс табу мақсатындағы а кез келген қызмет түрі жатады;
4) 9-сұрақта кездейсоқ және уақытша тапқан табыстар ескеріледі, сондай-ақ жұмыспен қамту органдары арқылы алынған жұмыстар да қосылады. Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелген адам, бірақ зерттеу аптасында қандай да бір жұмысты орындаған, соның ішінде қоғамдық жұмыстарда жүргендер ағымдағы сәтте уақытша жұмыспен қамтылғанға жатады;
5) 11-сұрақ – 10-сұраққа "Иә" деген жауап алынғанда қойылады. Бұл сұрақтың жауабы жеке аулада (үй іргесіндегі учаскеде, саяжайда) алынған өнімді пайдалануды және тұтынуды сипаттайды;
6) 14-сұрақ осы бөлімнің 6, 7, 8, 9, 10, 13 сұрақтарының ең болмағанда біреуіне "Иә" деген жауап алынғанда толтырылады.
Бір аптадағы жұмыспен өтелген сағаттар саны барлық белгіленген жұмыс үшін жиынтық етіп қойылады, 12, 37, 43-сұрақтарда көрсетілген барлық нақты жұмыспен өтелген сағаттардың жиынтығына тең (немесе артық).
14-сұрақта жұмыспен өтелген сағат сандары туралы жауапты жазған кезде блоктағы барлық торлар толтырылады (4 сағат - 04, 13 сағат -13) және көрсеткіштер толық санға дейін дөңгелектенеді.
10. "Өткен апта ішіндегі негізгі жұмыс (қызмет)" 2 бөлімін толтыру кезінде мыналар ескеріледі:

1) вопросы этого раздела касаются основной работы (доходного занятия), которую респондент считает для себя основной (первостепенной). Для лиц, имеющих работу, но временно не работающих, однако не потерявших связь с ней и имеющих заверения в возможности вернуться к ней после окончания периода действия непредвиденных обстоятельств или наличия даты возвращения на работу – эта работа остается основной. Если респондент, не имеющий постоянной работы, выполнял на обследуемой неделе различного рода случайные работы, в качестве основной - указывается одна из них. В спорных случаях основная работа - это деятельность с наибольшим числом обычно отрабатываемых часов;
2) При заполнении вопроса 16 используются следующие определения:
наемные работники – физические лица, работающие по трудовому договору (договору найма), предусматривающему оплату (вознаграждение) в виде оклада, премии, надбавок и тому подобное либо в натуральной форме;
работодатели - лица, управляющие своим собственным предприятием или занимающиеся независимой предпринимательской деятельностью в каком-либо виде экономической деятельности и имеющие одного или нескольких наемных работников;
члены кооператива – физические лица, являющиеся членами трудового кооператива, занимающегося предпринимательской деятельностью;
помогающие (неоплачиваемые) работники семейных предприятий, крестьянских или фермерских хозяйств – физические лица, работающие без вознаграждения на предприятии (в хозяйстве), управляемом родственным лицом;
самостоятельная занятость - занятость, при которой размер вознаграждения напрямую зависит от дохода, получаемого от производства (реализации) товаров и услуг (где собственное потребление рассматривается как часть дохода);
3) при заполнении вопроса 32 интервьюер уточняет у респондента, где он трудился в период опрашиваемой недели, и определяет вид деятельности, к которой относится организация (предприятие) или характер собственного дела (занятия). При этом следует руководствоваться «Пояснениями по видам экономической деятельности», приведенными в приложении 2 к настоящей Инструкции.
При наличии трудностей по отнесению организации (предприятия), где работал опрашиваемый, к определенному виду экономической деятельности, записывается место работы респондента подробно без сокращений в соответствующей графе. Затем с помощью супервайзера - сотрудника территориального департамента статистики, осуществляющего контроль работы интервьюеров, определяется вид деятельности и отмечается соответствующий код (к примеру, записывается не Фабрика «Рахат», а кондитерская фабрика «Рахат» или магазин (столовая, медпункт и другое) при кондитерской фабрике «Рахат»).
Самостоятельно занятым (работодателям, помогающим (неоплачиваемым) работникам семейных предприятий, крестьянских или фермерских хозяйств, занятым в кооперативах, а также на личном подворье) проставляется вид деятельности в соответствии с характером (спецификой, направленностью) выполняемой ими работы или занятия;

1) бұл бөлімнің сұрақтары респондент өзі үшін негізгі (бірінші дәрежелі) санайтын негізгі жұмысқа (табысты кәсіпке) қатысты. Жұмысы болғанымен уақытша жұмыс істемейтін, алайда одан байланысын үзбеген және оған күтпеген жағдайлар кезеңі аяқталғаннан кейін оралу мүмкіндігі берілсе немесе жұмысқа қайта келу күні белгілі болса, мұндай жұмыс негізгі болып қала береді. Егер тұрақты жұмысы жоқ респондент зерттелетін аптада әртүрлі кездейсоқ жұмыстар атқарса, солардың біреуін негізгі ретінде көрсетуге болады. Дау тудырған жағдайларда негізгі жұмысқа өтелген сағат саны көп қызмет жатады;
2) 16-сұрақты толтыру кезінде келесі анықтамалар қолданылады:
- жалдамалы (ақы төленетін) қызметкерлер – еңбек ақы, сыйлық ақы, үстеме ақы және тағы сол сияқты немесе заттай нысанда ақы төлеуді (сыйақы) көздейтін еңбек шарты (жалдау шарты) бойынша жұмыс істейтін жеке тұлғалар;
- жұмыс берушілер – өзінің жеке кәсіпорнын басқаратын немесе экономикалық қызметтің қандай да бір түрінде тәуелсіз кәсіпкерлік қызметпен шұғылданатын және бір немесе бірнеше жалдамалы қызметкері бар адамдар;
- кооператив мүшелері – кәсіпкерлік қызметпен айналысатын еңбек кооперативінің мүшесі болып табылатын жеке тұлғалар;
- шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық кәсіпорындардың көмектесетін (ақы төленбейтін) қызметкерлері – туысы басқаратын кәсіпорында (шаруашылықта) сыйақысыз жұмыс істейтін жеке тұлғалар;
- өз бетінше жұмыспен қамтылу – бұл сыйақы мөлшері тікелей тауарлар мен қызметтерді өндіруден (өткізуден) (бұл жерде өзінің тұтынуы үшін өнім өндіру табыс бөлігі ретінде қаралмайды) түскен табысқа байланысты жұмыспен қамтылу;
- өз бетінше жұмыспен қамтылған қызметкерлер – өз бетінше немесе бір не бірнеше серіктеспен жұмыс істейтін, өз бетінше жұмыспен қамтылу негізінде қызмет істейтін және қызметкерлерді тұрақты негізде жалдамайтын жеке тұлғалар.
3) 32-сұрақты толтыру кезінде интервьюер респонденттен сұралатын апта кезінде қай жерде жұмыс істегенін және ұйым (кәсіпорын) қандай қызмет түріне жататынын немесе өз ісінің (кәсібінің) сипатын нақтылайды. Бұл ретте осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасында келтірілген "Экономикалық қызмет түрлері бойынша түсіндірмелерді" басшылыққа алу керек.
Сұрақтарға жауап беруші жұмыс істеген ұйымды (кәсіпорынды) экономикалық қызметтің белгілі бір түріне жатқызуда қиындық туындаса респонденттің жұмыс істеген орны тиісті бағанда қысқартпай толық жазылады. Содан кейін интервьюерлердің жұмысын бақылауды жүзеге асыратын аумақтық статистика департаментінің қызметкері – супервайзердің көмегімен, қызмет түрі анықталады және тиісті код белгіленеді (мысалға, "Рахат" фабрикасы емес, "Рахат" кондитерлік фабрикасы немесе "Рахат" кондитерлік фабрика жанындағы дүкен (асхана, медпункт және тағы басқа жазылады)).
Өз бетінше жұмыспен қамтылған қызметкерлерге (жұмыс берушілер, шаруа немесе фермер қожалықтарының, отбасылық кәсіпорындардың көмектесетін (ақы төленбейтін) қызметкерлері, кооперативтерде, сондай-ақ жеке аулада жұмыс істейтіндер) олар атқарған жұмыстың немесе кәсіптің сипатына (өзіндік ерекшелігіне, бағытына) сәйкес қызметтің түрі қойылады;

4) при заполнении вопроса 33 учитывается должность или профессия респондента, непосредственно занимаемая или исполняемая на рабочем месте основной работы, а не специальность (квалификацию), полученная в результате обучения.
Должность или профессия записывается согласно приложению 3 к настоящей Инструкции подробно без сокращений, поскольку многие из профессий и должностей, имея одинаковое наименование, относятся к разным сферам деятельности.
Если респондент занят на разных неквалифицированных работах, то выясняется характер выполняемой работы и записывается профессия («грузчик»). Лицам, выполняющим неквалифицированную работу в сельском хозяйстве, исходя из специализации работы, записывается «рабочий растениеводства» или «рабочий животноводства». Для лиц, работающих на индивидуальной основе, указывается характер ремесла (занятия) - «пошив одежды», «сапожник», «продавец рынка», «уличный торговец», «изготовление мебели», «ремонт квартир». Для служителей культа и других лиц, занятых в религиозных организациях, записывают выполняемые функции;
5) при заполнении вопроса 36 специальность (квалификация) учитывается по самому высокому уровню учебного заведения из числа законченных респондентом. Для лиц, которым в вопросе 7 раздела «Сведения о домашнем хозяйстве и его членах» отмечены коды 1-5 (то есть окончившим только школу или не имеющим специального образования), данный вопрос не задается;
6) при заполнении вопроса 37 записывается фактически отработанное респондентом на обследуемой неделе количество дней и часов только по его основной работе, не включая время, отработанное по совместительству как внутри одного предприятия, так и на других.
При затруднении сразу получить ответ на вопрос 37, интервьюер помогает респонденту восстановить его работу (деятельность) по каждому дню обследуемой недели.
Если респондент на обследуемой неделе временно отсутствовал на основной работе, то в данном вопросе отмечается ответ «0» (ноль) часов;
7) При заполнении вопроса 38 код 1 отмечается лицами, с законодательно установленной сокращенной продолжительностью рабочего времени (занятые на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда; работники, не достигшие 18-летнего возраста; инвалиды 1 и 2 групп), а также если продолжительность рабочего времени предусмотрена трудовым (коллективным) договором.
11. В разделе 3 «Дополнительная работа (занятие) в течение прошлой недели» учитывается:
Вопросы этого раздела касаются другой дополнительной работы (занятия), которую респондент имел в течение обследуемой недели, в целях получения заработка или дохода. Это - совместительство, выполняемое на постоянной, временной, сезонной основе, другая работа по контракту, случайные или разовые подработки, работа на индивидуальной основе, предпринимательская деятельность без образования юридического лица, работа по найму у отдельных граждан.

4) 33-сұрақты толтыру кезінде респонденттің оқу нәтижесінде алған мамандығы (біліктілігі) емес, негізгі жұмысында тікелей атқаратын немесе жұмыс орнында шұғылданатын лауазымы немесе кәсібінің көрсетуі ескеріледі.
Лауазым немесе кәсіп осы нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес қысқартылмай толық жазылады, өйткені кәсіптер мен лауазымдардың көбінің атаулары бірдей болғанымен, олар қызметтің әртүрлі салаларына жатады.
Егер респондент әртүрлі біліктілік талап етілмейтін жұмыстарда жүрсе, оның орындайтын жұмысының сипаты анықталады және кәсібі жазылады ("жүкші"). Ауыл шаруашылығында біліктілік талап етілмейтін жұмыстардағы адамдардың жұмысының ерекшелігі ескеріліп, "өсімдік шаруашылығының жұмысшысы" немесе "мал шаруашылығының жұмысшысы" деп жазылады. Жеке негізде жұмыс істейтін адамдар үшін жұмысының (кәсібінің): "киім тігуші", "етікші", "базардағы сатушы", "көшедегі сатушы", "жиhаз жасаушы", "пәтер жөндеуші", тағы сол сияқты сипаты көрсетіледі. Дін қызметкерлері мен діни ұйымдарда жұмыс істейтін адамдардың атқаратын қызметі жазылады;
5) 36-сұрақты толтыру кезінде мамандық (біліктілік) респондент аяқтаған оқу орындары ішінен деңгейі ең жоғарғысы бойынша есептеледі. "Үй шаруашылығы және оның мүшелері туралы мәліметтер" бөлімінің 7-сұрағында 1-5-кодын белгілеген тұлғалар үшін (яғни, тек мектепті бітіргендерге немесе арнайы білімі жоқтарға) бұл сұрақ қойылмайды.
6) 37-сұрақты толтыру кезінде зерттелетін аптада респонденттің тек негізгі жұмысында нақты жұмыс істеген күндері мен сағаттары жазылады, оған сол кәсіпорын ішінде және басқа жерлерде қосымша атқарған уақыт қосылмайды.
37-сұраққа респондент бірден жауап беруге қиналса, интервьюер оған зерттелетін аптаның әрбір күні бойынша оның жұмысын (қызметін) қалпына келтіруге көмектеседі.
Егер респондент зерттелетін аптада негізгі жұмысында уақытша болмаса, онда бұл сұрақтың тұсына "0" (нөл) сағат жауабы қойылады;
7) 38-сұрақты толтыру кезінде 1 кодты, заңнамамен қысқартылған жұмыс уақыты (ауыр жұмыстарда жұмыспен қамтылған, өте зиянды және қауіпті еңбек жағдайларындағы жұмыс; 18 жасқа толмаған қызметкерлер; 1 және 2 топ мүгедектері,) белгіленген сондай-ақ жұмыс уақытының ұзақтығы еңбек (ұжым) шарттарымен қарастырылған тұлғалар белгілейді.
11. "Өткен апта ішіндегі қосымша жұмыс (айналысатын іс)" 3-бөлімінде мыналар ескеріледі:
Бұл бөлімнің сұрақтары респонденттің зерттелетін апта ішінде жалақы немесе табыс табу мақсатында басқа қосымша жұмыс (кәсібіне) атқарғанынына қатысты. Бұл тұрақты, уақытша, маусымдық негізде орындалатын қоса атқарушылық бойынша жұмыс, келісімшарт бойынша немесе кездейсоқ басқа жұмыс, бір реттік қосымша табыс, жеке негіздегі жұмыс, заңды тұлға құрылмаған кәсіпкерлік қызмет, жекелеген азаматтарда жалданып істелген жұмыс;

12. В разделе 4 «Незанятость. Поиски работы в течение 4-х последних недель, экономическая неактивность» уточняется, ищет ли респондент работу (основную или дополнительную), готов ли в ближайшие 2 недели приступить к ней, причины поиска и возможные условия будущей работы.
13. В разделе 5 «Прошлая деятельность» уточняется, работал ли респондент когда-нибудь, причины окончания работы, вид деятельности прежней работы. На вопросы раздела 5 отвечают респонденты, отметившие в вопросе 6 код 2.
14. В разделе 6 «Регистрация в органе занятости населения» уточняется характер взаимодействия респондента с органами занятости населения. На вопросы данного раздела отвечают только респонденты трудоспособного возраста (16-58 лет – женщины, 16-63 года – мужчины).
15. Вопрос 78 раздела 7 «Источники средств существования» позволяет выяснить источники средств существования каждого респондента в обследуемом месяце.
В вопросе 79 указывается общая сумма совокупного дохода (сумма денежных средств, полученных членами домашнего хозяйства в виде оплаты труда, дохода от самостоятельной занятости (в том числе предпринимательской деятельности), социальных выплат (пенсий, стипендий, пособий и других выплат), процентов, дивидендов и других доходов от собственности, прочих денежных поступлений, а также оценочной стоимости товаров и услуг, произведенных и потребленных в домохозяйстве), полученного респондентом за последний месяц. В случае отсутствия дохода отмечается код 1.
На вопрос 80 отвечают только те респонденты, которые отметили в вопросе 78 код 2 «Самостоятельная занятость (предпринимательский доход)», остальные, минуя этот вопрос, переходят к вопросу 81.
В вопросе 80 респондент указывает удельный вес дохода от самостоятельной занятости (включая оценочную стоимость товаров и услуг, произведенных и потребленных в домохозяйстве, а также продукцию, полученную с личного подворья, приусадебного, дачного участка) в сумме совокупного дохода, полученного респондентом за последний месяц.
Вопрос 81 заполняется интервьюером после проведения опроса.
Вопрос 82 заполняется на всех членов домохозяйства и позволяет установить уровень компьютерной грамотности. Код 1 вопроса 82 отмечается лицами, которые не имеют минимального опыта работы на компьютере, код 2 вопроса 82 отмечается лицами, владеющими минимальными навыками работы на компьютере, которые способны копировать файлы, работать с дисковыми устройствами, с компьютерными играми, код 3 вопроса 82 – лицами, владеющими базовыми навыками работы на офисных программных продуктах, код 4 вопроса 82 отмечается лицами, обладающими богатым опытом работы с широко распространенными программами и специальным программным обеспечением.

12. "Жұмыспен қамтылмау. Соңғы 4 апта ішінде жұмыс іздеу (жұмыспен қамтылу), экономикалық енжарлық" 4-бөлімінде респонденттің жұмыс іздеп жүргендігі (негізгі және қосымша), жақын 2 апта ішінде жұмысқа кіруге дайындығы, жұмыс іздеу себептері және болашақ жұмысының мүмкін жағдайлары нақтыланады.
13. "Бұрынғы қызмет" 5-бөлімінде бұрын респонденттің жұмыс істегендігі, жұмыстан шығу себептері, бұрынғы жұмысының қызмет түрі нақтыланады. 5-бөлімнің сұрақтарына 6-сұрақта 2-кодты белгілеген респонденттер жауап береді.
14. "Халықты жұмыспен қамту органында тіркелу" 6-бөлімінде респонденттің халықты жұмыспен қамту органдарымен арақатынасы сипаттамасы нақтыланады. Бұл бөлімнің сұрақтарына (16-58 жастағы әйелдер, 16-63 жастағы ерлер) тек еңбекке қабілетті жастағы респонденттер ғана жауап береді.
15. "Күнкөріс қаражатының көздері" 7-бөлімінің 78-сұрағы әрбір респонденттің зерттелетін айдағы күнкөріс қаражатының көздерін анықтауға мүмкіндік береді.
79-сұрақта респонденттің соңғы айда алған жиынтық табысының (үй шаруашылығы мүшелерінің еңбекақы төлеу түрінде алған ақшалай қаражаттарының, өз бетінше жұмыстан келген табыс (оның ішінде жеке кәсіпкерліктен), әлеуметтік төлемдердің (зейнетақы, шәкіртақы, жәрдемақылар және басқа төлемдер), меншіктен түскен пайыздар, дивиденділер мен басқа да кірістердің, өзге де ақшалай түсімдердің, сонымен бірге үй шаруашылығыңда өндірілген және тұтынылған тауарлар мен қызметтердің бағалау құнының сомасы) жалпы сомасы көрсетіледі. Табыс болмаған кезде 1-код белгіленеді.
80-сұраққа тек 78-сұрақтың "Өз бетінше жұмыспен қамтылу (кәсіпкерлік табыс)" 2-кодын белгіленген респонденттер жауап береді, қалғандары бұл сұрақтан өтіп, 81-сұраққа көшеді.
80-сұрақта респондент соңғы бір айда алған жиынтық кірістің өз бетінше жұмыспен қамтудан (үй шаруашылығында өндірілген және тұтынылған тауарлар мен қызметтердің бағалау құнын, сонымен бірге жеке ауладан (үй іргесіндегі учаскеден, саяжайдан) алынған заттай өнімдерді қосқанда) түскен кірістің үлес салмағын көрсетеді.
Пікіртерімді бітірген соң интервьюер 81-сұрақты толтырады.
82-сұрақ үй шаруашылығының барлық мүшелеріне толтырылады және компьютерік сауаттылығының деңгейін анықтауға мүмкіндік береді. 82-сұрақтың 1-кодын дербес компьютерде жұмыс істеуге ең болмағанда аздаған тәжірибесі де жоқ адамдар, 82-сұрақтың 2-кодын компьютерде жұмыс істеуге аздаған дағдысы бар, файлдарды көшіре алатын, диск құралдары мен компьютерлік ойындармен жұмыс істей алатын адамдар, 82-сұрақтың 3-кодын кеңселік бағдарламалық өнімдерде жұмыс істеуге базалық дағдысы бар адамдар, 82-сұрақтың 4-кодын арнайы бағдарламалық қамтамасыз ету және кең таралған, және тағы басқа бағдарламаларда жұмыс істеуде тәжірибесі мол адамдар толтырады.

16. По завершении опроса интервьюер проверяет статистическую форму, не пропущены ли вопросы, и, в обязательном порядке, благодарит респондентов за их помощь и сотрудничество. За пределами домохозяйства интервьюер повторно просматривает статистическую форму, если обнаруживает какие-либо несоответствия, то вновь обращается в домохозяйство (лично или по телефону) и выясняет недостающую информацию.
Приложение 1
к Инструкции по заполнению
статистической формы
общегосударственного статистического
наблюдения «Анкета выборочного
обследования занятости населения»
(код 1232102, индекс Т-001,
периодичность месячная)
Таблица кодирования изменений в составе домашнего хозяйства для
заполнения вопроса 2 «Анкеты выборочного обследования занятости
населения» (код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная)
Коды статуса изменения состава
Коды причины выбытия (прибытия)
1 – постоянно выбыл
1 – рождение
2 – смерть
2 – постоянно прибыл
3 – работа (в пределах Республики Казахстан)
3 – временно выбыл
4 – работа (за пределами Республики Казахстан)
4 – временно прибыл
5 – брак
6 – развод
7 – учеба
8 – служба в армии
9 – иные (в больницах, в местах заключения, переезд на другое место жительства и т.д.)
Пример: если член домашнего хозяйства, который временно отсутствует, находится в больнице, то указывается код 39.
Приложение 2 к Инструкции по
заполнению статистической формы
общегосударственного статистического
наблюдения «Анкета выборочного
обследования занятости населения»
(код 1232102, индекс Т-001,
периодичность месячная)
Пояснения по видам экономической деятельности
для заполнения вопроса 32 «Анкеты выборочного обследования
занятости населения» (код 1232102, индекс Т-001, периодичность                              месячная)
Наименование основного вида экономической деятельности
Код
Виды деятельности и услуги, входящие в их состав
Сельское, лесное и рыбное хозяйство

16. Пікіртерімді бітірген соң, интервьюер сұрақтардың қалып кетпегендігіне көз жеткізу үшін статистикалық нысанды тексереді және респонденттерге ынтымақтастығы мен көмектескендері үшін міндетті түрде алғыс білдіреді. Интервьюер үй шаруашылығынан тыс жерде статистикалық нысанды қайта қарап шығады және егер сәйкессіздік тапса, онда үй шаруашылығына қайта барып (жеке немесе телефонмен) жетпей тұрған ақпаратты анықтауы керек.
"Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп
зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулыққа
(коды 1232102, индексі Т-001,
кезеңділігі айлық) 1-қосымша
Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасының"
(коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық)
2-сұрағын толтыру үшін үй шаруашылығының құрамындағы
өзгеруістерді кодтау кестесі
Құрамның өзгеру мәртебесінің коды
Кету (келу) себебінің коды
1 – тұрақты шықса
2 – тұрақты келсе
3 – уақытша кетті
4 – уақытша келді
1 – туу
2 – өлім
3 – жұмыс (Қазақстан
Республикасының шегінде)
4 – жұмыс (Қазақстан
Республикасының шегінен тыс)
5 – неке
6 – айырылысу
7 – оқу
8 – әскерде қызмет ету
9 – өзгелері (ауруханада, бас
бостандығынан айрылу орындарында,
басқа мекенжайға көшіп кету
и т.б)
Мысалы: егер уақытша болмаған үй шаруашылығының мүшесі ауруханада
болса, онда 39 код қойылады.
"Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп
зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулыққа
(коды 1232102, индексі Т-001,
кезеңділігі айлық) 2-қосымша
"Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасының"
(коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық)
32-сұрағын толтыру үшін экономикалық қызмет түрлері
бойынша түсіндірмелер
Экономикалық
қызметтің негізгі
түрлерінің атауы
Коды
Қызмет түрлері және олардың құрамына
енетін қызмет көрсетулер
Ауыл, орман
және балық
шаруашылығы

990
Деятельность экстерриториальных организаций
Приложение 3 к Инструкции по
заполнению статистической формы
общегосударственного статистического
наблюдения «Анкета выборочного
обследования занятости населения»
(код 1232102, индекс Т-001,
периодичность месячная)
Пример заполнения вопроса 33
«Анкеты выборочного обследования занятости населения»
(код 1232102, индекс Т-001, периодичность месячная)
Не пишется
Пишется
директор
директор школы, директор ресторана
агент
агент по продажам недвижимости, агент страховой
руководитель отдела
руководитель отдела в аппаратах акимов области или района, руководитель отдела на промышленном предприятии
заведующий
заведующий складом текстильной фабрики
мастер
мастер по ремонту оборудования на промышленном предприятии
оператор
оператор машинного доения, оператор по обслуживанию компьютеров
работодатель
директор предприятия по изготовлению мебели «Турмыс» руководитель АО по производству напитков «Сайрам»

990
Аумақтан тыс ұйымдардың қызметі
"Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп
зерттеу сауалнамасы" жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық
нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулыққа
(коды 1232102, индексі Т-001,
кезеңділігі айлық) 3-қосымша
Халықтың жұмыспен қамтылуын іріктеп зерттеу сауалнамасының"
(коды 1232102, индексі Т-001, кезеңділігі айлық,)
33-сұрағын толтыру мысалы
Былай жазылмайды
Дұрыс жазылуы
директор
мектеп директоры, мейрамхана директоры
агент
жылжымайтын мүлікті сату жөніндегі агент,
сақтандыру агенті
бөлім басшысы
облыс немесе аудан әкімдері аппаратындағы бөлім
басшысы, өнеркәсіп кәсіпорнының бөлім басшысы
меңгеруші
тоқыма фабрикасының қойма меңгерушісі
шебер
өнеркәсіп кәсіпорнының жабдықтарды жөндеу
жөніндегі шебері
оператор
машинамен сауу операторы, компьютерге қызмет
көрсету жөніндегі оператор
жұмыс беруші
"Тұрмыс" жиhазды жасап шығарушы кәсіпорынының
директоры, сусындар өндіретін "Сайрам" АҚ
басшысы