О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 212 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 октября 2015 года № 679. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2015 года № 12327
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 212 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10467, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 3 апреля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) наймодатель – уполномоченный орган по государственному имуществу или местный исполнительный орган (исполнительный орган финансируемый из местного бюджета) либо аким города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) наниматель (арендатор) – физические и негосударственные юридические лица, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
3) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая физическим или негосударственным юридическим лицом для участия в тендере;
4) участник – физическое или негосударственное юридическое лицо, зарегистрированное в установленном порядке для участия в тендере;
4-1) единый оператор в сфере учета государственного имущества – юридическое лицо, созданное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802;
5) объект имущественного найма (аренды) (далее – объект) – движимое и недвижимое имущество (вещи), находящиеся в государственной собственности, за исключением водохозяйственных сооружений, земельных участков, жилищного фонда и имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан, военного имущества и неиспользуемого военного имущества Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан.
Деньги, ценные бумаги и имущественные права государства не являются объектом (предметом) договора имущественного найма (аренды);
6) тендер – это форма торгов по предоставлению в имущественный наем (аренду) объектов, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате, при которых наймодатель обязуется на основе принятых им исходных условий заключить договор с тем из участников тендера, который предложит лучшие для наймодателя условия договора;

"Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 212 бұйрығына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Экономика министрінің 2015 жылғы 23 қазандағы № 679 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 қарашада № 12327 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 212 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10467 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 сәуірде «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жалға беруші – мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган немесе жергілікті атқарушы орган (жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы орган) не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі;
2) жалдаушы (жалға алушы) – егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
3) кепілдік жарнасы – тендерге қатысу үшін жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға енгізетін ақшалай сома;
4) қатысушы – тендерге қатысу үшін белгіленген тәртіппен тіркелген жеке немесе мемлекеттік емес заңды тұлға;
4-1) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысына сәйкес құрылған заңды тұлға;
5) мүлiктiк жалдау (жалға алу) объектісі (бұдан әрі – объект) – су шаруашылығы құрылыстарын, жер учаскелерін, тұрғын үй қорын және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне бекітілген мүлікті, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының әскери мүлкін және пайдаланылмайтын әскери мүлкін қоспағанда, мемлекеттік меншіктегі жылжымалы және жылжымайтын мүлік (заттар).
Ақша, бағалы қағаздар және мемлекеттің мүліктік құқықтары мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шартының объектісі (нысанасы) болып табылмайды;
6) тендер – бұл жалға беруші өзі ұсынған бастапқы шарттар негізінде жалға беруші үшін ең жақсы шарт талаптарын ұсынатын тендерге қатысушылардың бірімен шарт жасасуға міндеттенетін тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін объектілерді мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру жөніндегі сауда-саттық нысаны;

7) балансодержатель – государственное юридическое лицо, за которым объект закреплен на праве оперативного управления или хозяйственного ведения;
8) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по договорам имущественного найма (аренды) государственного имущества (далее – Реестр);
9) Национальный оператор почты – юридическое лицо, созданное в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1386;
10) договор – договор имущественного найма (аренды) государственного имущества;
11) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
12) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.»;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Предоставление в имущественный наем (аренду) помещений, зданий и сооружений под расчетно-кассовые отделы банков второго уровня и помещений, находящиеся на балансе центров обслуживания населения, вне зависимости от его площади производится на тендерной основе.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Предоставление объекта в имущественный наем (аренду) без проведения тендера, осуществляется на основании заявки на предоставление объекта в имущественный наем (аренду) (далее – заявка) согласно по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заявка оформляется в электронной форме на веб-портале реестра с указанием наименования объекта, его балансодержателя, а также обоснования потребности в объекте с приложением электронных (сканированных) копий следующих документов:
1) для юридических лиц – копии свидетельства о государственной регистрации юридического лица (справки о государственной регистрации юридического лица) и устава;
2) для физических лиц – копии документа, удостоверяющего личность заявителя, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), адресной справки с места жительства;
для иностранных физических или юридических лиц – заграничный паспорт или учредительные документы с нотариально заверенным переводом на государственный и/или русский языки.»;
подпункты 6) и 10) пункта 14 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. В состав тендерной комиссии включаются представители наймодателя, балансодержателя, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и иных организаций. Число членов тендерной комиссии составляет не менее пяти человек. Председателем комиссии является представитель наймодателя.
Состав комиссии утверждается наймодателем.
Секретарь тендерной комиссии является представителем наймодателя и не является членом комиссии. Секретарь комиссии в день проведения тендера формирует на веб-портале протокол о результатах тендера и публикует его после процедуры голосования членами комиссии.»;

7) теңгерім ұстаушы – объект жедел басқару немесе шаруашылық жүргізу құқығында бекітілген мемлекеттік заңды тұлға;
8) тізілімнің веб-порталы – www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналастырылған, мемлекеттік мүлікті жалдауға (жалға алуға) беру шарттары бойынша электрондық дерекқорға бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс (бұдан әрі – Тізілім);
9) Ұлттық почта операторы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1386 қаулысына сәйкес құрылған заңды тұлға;
10) шарт – мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шарты;
11) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
12) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар терімі.»;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«8. Үй-жайларды, ғимараттар мен құрылыстарды екінші деңгейдегі банктердің есеп айырысу-кассалық бөлімдеріне және халыққа қызмет көрсету орталықтарының теңгеріміндегі үй-жайларды жалдауға (жалға алуға) беру берілетін объектінің ауданына қарамастан тендер негізінде жүргізіледі.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«10. Объектіні тендер өткізбей мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес берілген нысан бойынша өтінімнің негізінде (бұдан әрі – өтінім) объектіні мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру жүзеге асырылады.
Өтінім мынадай құжаттарды:
1) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтаманың) және жарғының көшірмелерін;
2) жеке тұлғалар үшін – өтінім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (жеке кәсіпкерлер үшін) көшірмелерін, тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамасын қоса бере отырып;
шетелдік жеке немесе заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріне нотариалдық куәландырылған аудармасы бар шетелдік паспорт немесе құрылтай құжаттарын, не көрсетілген құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін, объектінің атауын, оның баланс ұстаушысын, сондай-ақ объектіге қажеттілік негіздемесін көрсетумен электрондық нысанда тізілімнің веб-порталында ресімделеді.»;
14-тармақтың 6) және 10) тармақшалары алып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Тендер комиссиясының құрамына жалға берушiнiң, баланс ұстаушының, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының және өзге ұйымдардың өкiлдерi енгiзiледі. Тендер комиссиясы мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрайды. Жалға берушiнiң өкiлi комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссияның құрамын жалға берушi бекiтедi.
Тендер комиссиясының хатшысы жалға берушiнiң өкiлi болып табылады және комиссия мүшесі болып табылмайды. Комиссияның хатшысы тендерді өткізу күні веб-порталда тендер нәтижелері туралы хаттаманы қалыптастырады және оны оған комиссия мүшелері дауыс беру рәсімінен кейін жариялайды.»;

подпункт 3) пункта 18 исключить;
дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
«20-1. Единый оператор в сфере учета государственного имущества обеспечивает функционирование веб-портала реестра, а также принимает гарантийные взносы участников, перечисляет гарантийный взнос участника, победившего в тендере на счет наймодателя и возвращает гарантийные взносы другим участникам тендера.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. Регистрация участников тендера на веб-портале реестра производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за два часа до проведения тендера.»;
пункт 24 изложить в следующей редакции:
«24. Для регистрации в качестве участника необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку на участие в тендере по предоставлению в имущественный наем (аренду) государственного имущества по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.»;
пункт 25 изложить в следующей редакции:
«25. Участники регистрируют заявку на участие в тендере, содержащую согласие с тендерными условиями и ценовое предложение, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной веб-странице Реестра с приложением электронных (сканированных) копий документов, подтверждающих соответствие требованиям к участнику (нанимателю), указанным в извещении о проведении тендера.
Иностранные физические или юридические лица представляют нотариально заверенные копии заграничного паспорта или учредительных документов с нотариально заверенным переводом на казахский и/или русский языки.»;
пункты 2728 и 29 изложить в следующей редакции:
«27. Основанием для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки является несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 23 и 25 настоящих Правил, а также не поступление гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера, на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества.
28. В случае наличия сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск участников. При отсутствии сведений о поступлении гарантийного взноса на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества, веб-портал реестра отклоняет заявку участника.
Веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки либо причинах отказа в принятии заявки.

18-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
«20-1. Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор тізілім веб-порталының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, сондай-ақ қатысушылардың кепілдік жарналарын қабылдайды, жалға берушінің шотына тендерде жеңген қатысушының кепілдік жарнасын аударады және тендердің басқа қатысушыларына кепілдік жарналарды қайтарады.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Қатысушыларды тiркеу тізілімнің веб-порталында тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер өткiзiлгенге дейін екі сағат бұрын аяқталады.»;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«24. Қатысушы ретінде тіркелу үшін тізілімнің веб-порталында қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес берілген нысан бойынша мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) ұсыну бойынша тендерге қатысуға өтінімді тіркеу қажет.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Қатысушылар Тізілімнің веб-парағында арнайы бөлінген электрондық конвертке жүктелетін тендерлік шарттарға келісімі мен бағалық ұсынысты тендерге қатысуға өтінімді тендерді өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушыға (жалға алушыға) қойылатын талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін қоса бере отырып тіркейді.
Шетелдік жеке немесе заңды тұлғалар қазақ және/немесе орыс тілдерінде нотариалды куәландырылған аудармасы бар шетелдік паспортының немесе құрылтай құжаттарының нотариалды расталған көшірмелерін ұсынады.»;
2728 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«27. Қатысушының осы Қағидалардың 23 және 25-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ тендерді өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілді жарнаның мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына түспеуі тізілім веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
28. Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына кепілді жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы өтінімді қабылдауды және қатысушыны тендерге жіберуді жүзеге асырады. Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына кепілді жарнаның түскені туралы мәлімет болмаған жағдайда, тізілімнің веб-порталы қатысушының өтінімін кері қайтарады.
Тізілімнің веб-порталы тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.

29. Участники вносят гарантийный взнос в размере, сроки и порядке, указанные в извещении о проведении тендера на счет единого оператора в сфере учета государственного имущества.
Гарантийный взнос вносится участником либо от имени участника любым физическим и юридическим лицом.
Размер гарантийного взноса после опубликования извещения не меняется.
Гарантийный взнос для участия в тендере при предоставлении объекта недвижимости устанавливается тендерной комиссией в размере месячной арендной платы за объект, передаваемый в имущественный наем (аренду), рассчитанной без учета коэффициентов, учитывающих вид деятельности нанимателя и организационно-правовую форму нанимателя. При предоставлении иного имущества гарантийный взнос устанавливается в размере месячной арендной платы.»;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
«31. Гарантийный взнос не возвращается единым оператором в сфере учета государственного имущества:
1) победителю в случае его отказа от заключения договора на условиях, отвечающих предложениям победителя тендера;
2) победителю в случае его не подписания протокола о результатах тендера.
Во всех остальных случаях, за исключением пункта 46 настоящих Правил, гарантийные взносы возвращаются единым оператором в сфере учета государственного имущества в течение трех рабочих дней с даты проведения тендера на реквизиты, указываемые участником тендера в заявке.»;
пункты 35 и 36 изложить в следующей редакции:
«35. Если на момент окончания срока приема заявок зарегистрировано не более одной заявки, тендер признается не состоявшимся (за исключением второго и последующих тендеров).
Второй и последующие тендеры признаются состоявшимся при наличии на момент окончания срока приема заявок не менее одной зарегистрированной заявки.
Если тендер объявляется несостоявшимся, вскрытие заявок на участие в тендере не производится и наймодателем в течение двадцати четырех часов после времени и даты тендера, указанных в извещении о проведении тендера, подписывается с использованием ЭЦП акт о несостоявшемся тендере, формируемый веб-порталом реестра.
36. Тендер на веб-портале реестра проводится со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Тендер проводится в период с 10:00 до 13:00 часов по времени города Астаны.
Вскрытие заявок на участие в тендере производится посредством веб-портала реестра автоматически по наступлению даты и времени тендера, указанных в извещении о проведении тендера.»;
пункт 38 изложить в следующей редакции:

29. Қатысушылар тендер өткiзу туралы хабарламада көрсетiлген мөлшерде, мерзiмдерде және тәртiппен, мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператордың шотына кепiлдiк жарна енгiзедi.
Кепілдік жарнаны қатысушы не қатысушының атынан кез келген жеке және заңды тұлға енгізеді.
Кепiлдiк жарнаның мөлшерi хабарлама жарияланғаннан кейiн өзгертiлмейдi.
Жылжымайтын мүлік объектісі берілген кезде, тендерге қатысу үшiн кепiлдiк жарнаны тендер комиссиясы мүліктік жалдауға (жалға алуға) берілетін объект үшін жалға алушының қызмет түрі мен жалға алушының ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны ескерілетін коэффициенттерді ескермей есептелген айлық жалдау төлемі мөлшерінде белгілейді. Өзге мүлік берілген кезде, кепілдік жарна айлық жалдау ақысы мөлшерінде белгіленеді.»;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«31. Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор кепілді жарнаны мынадай:
1) тендер жеңімпазының ұсыныстарына жауап беретін шарттарда шартқа қол қоюдан бас тартқан жағдайда жеңімпазға;
2) тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоймаған жағдайда жеңімпазға қайтармайды.
Осы Қағидалардың 46-тармағын қоспағанда, қалған барлық жағдайларда кепілді жарналарды мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор тендер өткізілгеннен үш жұмыс күні өткен соң тендерге қатысушы өтінімде көрсеткен деректемелерге қайтарады.»;
35 және 36-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«35. Егер өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте бiр ғана өтiнiм тіркелген болса (екiншi және келесi тендерлердi қоспағанда), тендер өтпедi деп танылады.
Өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте кемінде бiр өтiнiм тіркелген болса, екінші және кейінгі тендерлер өтті деп танылады.
Егер тендер өтпеді деп танылған жағдайда, тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ашу жүргізілмейді және тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақыттан кейін жиырма төрт сағат ішінде жалға беруші ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тізілімнің веб-порталымен қалыптастырылатын өтпеген тендер туралы актіге қол қояды.
36. Тендер тізілімнің веб-порталында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбіден жұма аралығында өтеді. Тендер Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап сағат 13:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі.
Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақыттың басталуы бойынша тізілімнің веб-порталы арқылы автоматты түрде жүргізіледі.»;
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«38. При проведении тендера победителем тендера признается участник тендера, предложивший наибольшую сумму арендной платы за объект и отвечающий всем требованиям, содержащимся в тендерной документации.
В случае совпадения (равенства) сумм арендной платы, предложенные участниками, победителем, признается участник, ранее зарегистрировавший заявку на участие в тендере.»;
пункт 40 изложить в следующей редакции:
«40. Протокол о результатах тендера формируется секретарем комиссии на веб-портале реестра и подписывается с использованием ЭЦП наймодателем и победителем в день его проведения.»;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
«53. Расчет ставки годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе государственных юридических лиц определяется на основании базовых ставок и размеров применяемых коэффициентов, учитывающих тип строения, вид нежилого помещения, степень комфортности, территориальное расположение, вид деятельности нанимателя, организационно-правовую форму нанимателя согласно приложению 3 к настоящим Правилам и осуществляется по формуле:
Ап = Рбс х S х Кт х Кк х Кск х Кр х Квд х Копф,
где:
Ап – ставка арендной платы объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе государственных юридических лиц в год;
Рбс – базовая ставка арендной платы за 1 квадратный метр, тенге в год;
S – арендуемая площадь, квадратный метр;
Кт – коэффициент, учитывающий тип строения;
Кк – коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения;
Кск – коэффициент, учитывающий степень комфортности;
Кр – коэффициент, учитывающий территориальное расположение;
Квд – коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя;
Копф – коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя.
Расчет ставки годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей осуществляется по формуле:
Ап = С х Nam/100 х Кп,
где:
Ап – ставка арендной платы за оборудование, транспортные средства и другие не потребляемые вещи в год;
С – остаточная стоимость оборудования по данным бухгалтерского учета.
При сдаче в имущественный наем (аренду) оборудования, транспортных средств и других непотребляемых вещей с начисленным износом 100 процентов остаточная стоимость принимается в размере 10 процентов от первоначальной (восстановительной) стоимости;
Nam – предельные нормы амортизации в соответствии со статьей 120 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);

«38. Тендердi өткiзу кезінде ұсынысы объект үшін жалдау төлемінің ең жоғары сомасын ұсынған және тендерлiк құжаттамада қамтылған барлық талаптарға сай келетін тендерге қатысушы тендер жеңiмпазы деп жарияланады.
Қатысушылар ұсынған жалдау төлемақысының сомасы сәйкес (тең) болған жағдайда тендерге қатысу туралы өтінімді бұрын тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.»;
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«40. Тендер нәтижелері туралы хаттама комиссияның хатшысымен тізілімнің веб-порталында қалыптастырылады және ол өткізілген күні жалға беруші мен жеңімпаз ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қояды.»;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Мемлекеттік заңды тұлғалардың балансында тұрған мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жылдық жалдау ақысын есептеу осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес тұрғын емес үй-жайдың салыну үлгісі, түрі, жайлылық дәрежесі, аумақтық орналасуы, жалдаушы қызметінің түрі, жалдаушының ұйымдық-құқықтық нысаны ескерілетін, қолданылатын коэффициенттердің базалық мөлшерлемесі мен мөлшерлері негізінде анықталып, мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Ап = Рбс х S х Кт х Кк х Кск х Кр х Квд х Копф,
мұнда:
Ап – жылына мемлекеттік заңды тұлғалардың балансында тұрған мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілерін жалдау ақысының мөлшерлемесі;
Рбс – 1 шаршы метрге жылына теңге жалдау ақысының базалық мөлшерлемесі;
S – жалға алынатын алаң, шаршы метр;
Кт – құрылыс үлгісі ескерілетін коэффициент;
Кк – тұрғын емес үй-жайдың түрі ескерілетін коэффициент;
Кск – қолайлылық дәрежесін ескерілетін коэффициент;
Кр – аумақтық орналасуын ескерілетін коэффициент;
Квд – жалдаушының қызмет түрі ескерілетін коэффициент;
Копф – жалдаушының ұйымдастыру-құқықтық нысаны ескерілетін коэффициент;
Жабдықтарды, автокөлік құралдары мен басқа да тұтынылмайтын заттарды мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалдау ақысын есептеу айырысуы мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Ап = С х Nam/100 х Кп
мұнда:
Ап – жылына жабдықтар, көлік құралдары мен басқа да тұтынылмайтын заттар үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі;
С – бухгалтерлік есеп деректері бойынша жабдықтардың қалдық құны;
100 пайыз тозуы есептелген жабдықтарды, көлік құралдары мен басқа да тұтынылмайтын заттарды мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде қалдық құны бастапқы (қалпына келтіру) құнынан 10 пайыз мөлшерінде қабылданады;
Nam – Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Кодексінің (Салық кодексі) 120-бабына сәйкес амортизацияның шекті нормалары;

Кп – понижающий коэффициент (применяется при износе оборудования, транспортных средств и других непотребляемых вещей более шестидесяти процентов – в размере 0,8, при предоставлении субъектам малого предпринимательства для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населения, за исключением торгово-закупочной (посреднической) деятельности, – в размере 0,5).
Расчет арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) по часам объектов государственного нежилого фонда, а также оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей, находящихся на балансе государственных юридических лиц, осуществляется по следующей формуле:
Ач=Ап/12/Д/24,
где:
Ач – ставка арендной платы за объекты государственного нежилого фонда, оборудование, транспортные средства и другие непотребляемые вещи, находящиеся на балансе государственных юридических лиц, в час;
Ап – ставка арендной платы за объекты государственного нежилого фонда, оборудование, транспортные средства и другие непотребляемые вещи, находящиеся на балансе государственных юридических лиц, в год;
Д – количество дней в месяце, в котором осуществляется передача объектов в имущественный наем.
При расчете платы за наем части помещений в здании необходимо учитывать доступ к местам общего пользования нанимателем этих площадей в размере 25 % от передаваемой в имущественный наем (аренду) площади.
При передаче в имущественный наем (аренду) столовых государственных юридических лиц среднего образования, в которых имеются обеденные залы, в расчет аренды включается только площадь пищеблока и подсобные помещения, так как площади обеденных залов в имущественный наем не предоставляются.
Расчет ставки арендной платы передаваемых в имущественный наем (аренду) помещений, находящихся в государственных юридических лицах среднего образования, производится за учебный год, при подаче письменного заявления поставщика, заключившего договор о закупках услуг по организации питания обучающихся в организациях среднего образования.»;
приложение 1 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить Правила приложением 3 согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Кп – төмендету коэффициенті (жабдықтар мен көлік құралдары алпыс пайыздан аса тозу кезінде қолданылады – 0,8 мөлшерінде, сауда-сатып алу (делдалдық) қызметті қоспағанда, өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызмет көрсету саласын дамыту үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне беру кезінде – 0,5 мөлшерінде).
Мемлекеттік заңды тұлғалардың балансындағы мемлекеттік тұрғын емес қор объектілерін, сондай-ақ жабдықтарды, көлік құралдарын және басқа да тұтынылмайтын заттарды сағат бойынша мүліктік жалдауға (жалға алу) ұсыну кезінде жалдау ақысын есептеу мына формула бойынша жүзегеасырылады:
Ач = Ап/12/Д/24,
мұнда:
Ач – сағатына мемлекеттік заңды тұлғалардың балансындағы мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілері, жабдық, көлік құралдары және басқа да тұтынылмайтын заттар үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі;
Ап – жылына мемлекеттік заңды тұлғалардың балансындағы мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілері, жабдық, көлік құралдары және басқа да тұтынылмайтын заттар үшін жалдау ақысының мөлшерлемесі;
Д – объектілерді мүліктік жалдауға беру жүзеге асырылатын айдағы күндер саны.
Ғимараттағы үй-жайлардың бір бөлігін жалдағаны үшін төленетін ақыны есептеу кезінде мүліктік жалдауға (жалға алу) берілген ауданның 25 % мөлшерінде осы аудандарды жалға алушының жалпы пайдаланымдағы орындарға қолжетімділігі ескерілуі қажет.
Түскі ас залдары бар орта білім беретін мемлекеттік заңды тұлғалардың асханаларын мүліктік жалдау (жалға алу) кезінде, жалдау есебіне түскі ас залдарының алаңы мүліктік жалға берілмейтіндіктен, тек тағам блогының алаңы мен қосалқы үй-жайлар қосылады.
Орта білім беретін мемлекеттік заңды тұлғалардағы мүліктік жалдауға (жалға алу) берілетін үй-жайларды жалға алу ақысының мөлшерлемесін есептеу, орта білім беру ұйымдарында білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасқан өнім беруші жазбаша өтініш берген кезде бір оқу жылына жүргізіледі.»;
Қағидаларға берілген 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидаларға берілген 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағидалар осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес берілген 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан                       Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
28 октября 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 23 октября 2015 года № 679
Приложение 1
к Правилам передачи государственного
имущества в имущественный наем (аренду)
форма
ЗАЯВКА
на предоставление объекта в имущественный наем (аренду)
1. Рассмотрев опубликованную на веб-портале реестра
государственного имущества информацию о предоставлении в
имущественный наем (аренду) государственного имущества, и
ознакомившись с Правилами передачи государственного имущества в
имущественный наем (аренду)
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности) желает получить в аренду
нижеследующий объект.
Сведения об объекте (-ах) имущественного найма (аренды):
Наименование объекта имущественного найма (аренды)
Наименование и реквизиты балансодержателя объекта имущественного найма (аренды)
Объект имущественного найма (аренды) требуется для
______________________________________________________________.
(указываются обоснования потребности в объекте)
2. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
БИН ___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_______________________________________________________________
Адрес:_________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для заключения договора:
ИИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
К заявке прилагаются:

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзiмдi баспасөз басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшiлiк ететiн Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі                    Е. Досаев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 8 қазан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қазандағы
№ 679 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк
жалдауға (жалға алуға)
беру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Объектіні мүліктік жалдауға (жалға алуға) ұсыну бойынша
ӨТІНІМ
1. Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында жарияланған
мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру туралы
хабарламаны қарап және Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға
алуға) беру қағидаларымен танысып,
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды
тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат
негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған
жағдайда) төменде көрсетілген объектіні жалға алуға ниет білдіреді.
Мүліктік жалдау (жалға алу) объектісі (-лері) туралы мәліметтер:
Мүліктік жалдау (жалға алу) объектісінің атауы
Мүліктік жалдау (жалға алу) объектісінің теңгерім ұстаушысының атауы және деректемелері
Мүліктік жалдау (жалға алу) объектісі ____________________ үшін
қажет.        (объектіге қажеттілік негіздемелері көрсетіледі)
2. Өзім(із) туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-мыз):
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _______________________________________________________________
БСН _________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Шарт жасасу үшін банк деректемелері:
ЖСК _________________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
Банктің атауы _______________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________ ИИН ______________________ Паспортные данные
_______________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для заключения договора:
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3)
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица или наименование юридического лица и (фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя юридического лица или представителя,
действующего на основании доверенности)
«___» ____________ 20 __ г.
Заявка принята веб-порталом реестра государственного имущества
«__» _______ 20__ г. ____ часов ____ мин.
Приложение 2
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 23 октября 2015 года № 679
Приложение 2
к Правилам передачи государственного
имущества в имущественный наем (аренду)
форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по предоставлению
в имущественный наем (аренду) государственного имущества
1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении в
имущественный наем (аренду) государственного имущества, и
ознакомившись с правилами передачи государственного имущества в
имущественный наем (аренду)
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя или представителя юридического лица,
действующего на основании доверенности)
желает принять участие в тендере, который состоится «___»
_______ 20 __ года на веб-портале реестра государственного имущества
www.gosreestr.kz.
2. Мною (нами) внесен (-о) ___ гарантийный (-х) взнос (-ов) для
(количество)
участия в тендере общей суммой _______(_______________________) тенге
(цифрами)          (сумма прописью)
на специальный транзитный счет единого оператора в сфере учета
государственного имущества.
Сведения об объектах имущественного найма (аренды), по которым
внесен гарантийный взнос:
п/п
Наименование объекта
имущественного найма (аренды)
Сумма гарантийного взноса,
подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
№ п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта имущественного найма (аренды), по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого

1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) ______________________________________________ қоса беріледі.
Жеке тұлғалар үшін: тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда):
_____________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Паспорт деректері ___________________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Банк деректемелері:
ЖСК _________________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
Банктің атауы _______________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) __________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)_____________________________________________________қоса беріледі.
________ ____________________________________________________________
(қолы)    (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе
сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты
(болған жағдайда) 20__ ж. «___»____________.
М.О.
Өтінімді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы
20__ ж. «___»____________20__ ж. сағат «___» минутта қабылдады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қазандағы
№ 679 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк
жалдауға (жалға алуға)
беру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) ұсыну бойынша тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
1. Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру
туралы жарияланған хабарламаны қарап және мемлекеттік мүлікті
мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларымен танысып,
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе заңды
тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат
негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған
жағдайда) www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің
веб-порталында ___________20____жылғы «___»_______ _____________
болатын тендерге қатысуға ниет білдіреді.
2. Мен (біз) тендерге қатысу үшін мемлекеттік мүлікті есепке
алу саласындағы бірыңғай оператордың арнайы транзиттік шотына жалпы
сомасы ____ (______________) теңге
(саны) (жазбаша сомасы цифрмен)
____ кепілдік жарнаны (жарналарды) енгіздім (к).»;
(саны)
Кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалдау (жалға алу)
объектілері туралы мәлімет:
Мүліктік жалдау (жалға алу) объектісінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнасының сомасы, теңге
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналары туралы мәлімет:
р/с
Кепілдік жарнасының белгіленуі және тендерге қатысу үшін кепілдік жарнасы енгізілген мүліктік жалдау (жалға алу) объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
Жиыны

3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего)
несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику тендера
(нанимателю), я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в тендере,
подписанный мной (нами) протокол о результатах тендера и договор
имущественного найма (аренды) государственного имущества будут
признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем
(-ями) тендера, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать
протокол о результатах тендера в день проведения тендера и подписать
договор имущественного найма (аренды) в течение десяти календарных
дней со дня проведения тендера.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами)
гарантийного взноса не возвращается и остается у наймодателя в
случаях:
1) не подписания протокола о результатах тендера в день его
проведения;
2) отказа подписать договор имущественного найма (аренды)
государственного имущества в установленные сроки.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах тендера
имеет силу договора, действующего до заключения договора
имущественного найма (аренды) государственного имущества.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование __________________________________________________
БИН ___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_______________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос:
К заявке прилагаются:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________ ИИН _________________________________
Паспортные данные _____________________________________________
Адрес: ________________________________________________________
Номер телефона (факса): _______________________________________
Банковские реквизиты для возврата гарантийного взноса
ИИК ___________________________________________________________
БИК ___________________________________________________________
Наименование банка ____________________________________________
Кбе ___________________________________________________________
ИИН/БИН лица, оплатившего гарантийный взнос:
К заявке прилагаются:

3. Қатысушыға қойылатын талаптарға мен (біз) сәйкес емес екенім
(із) анықталған жағдайда, мен (біз) тендерге қатысу құқығынан
айырылуымен, мен (біз) қол қойған тендер нәтижелері туралы хаттама
және мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шарты
жарамсыз деп танылуымен келісемін (із).
4. Егер мен (біз) тендер жеңімпаз(дар)ы деп танылған жағдайда
өзімізге тендер нәтижелері туралы хаттамаға өткізілген күні қол қою
және тендер өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде мемлекеттік
мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шартына қол қою
міндеттемелерін аламыз.
5. Мынадай:
1) тендер өткізілген күні тендер нәтижелері туралы хаттамаға
қол қоймаған;
2) белгіленген мерзімде мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға
(жалға алуға) беру шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайларда мен
(біз) енгізген кепілдік жарна сомасының қайтарылмайтынына және жалға
берушіде қалатынына келісемін (-міз).
6. Осы өтінім тендер нәтижелері туралы хаттамамен бірге
мемлекеттік мүлікті мүлiктiк жалдауға (жалға алуға) беру шарты
жасалғанға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өзім(із) туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
Заңды тұлғалар үшін:
Атауы _______________________________________________________________
БСН _________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтаруға арналған банктік реквизиттер:
ЖСК _________________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
Банктің атауы _______________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның ЖСН/БСН Кбе
_____________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1) __________________________________________________________________
2) __________________________________________________________________
3) ___________________________________________________ қоса беріледі.
Жеке тұлғалар үшін:
тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда):
_____________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Паспорт деректері ___________________________________________________
Мекенжайы: __________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________
Кепілдік жарнаны қайтаруға арналған банктік реквизиттер:
ЖСК__________________________________________________________________
БСК _________________________________________________________________
Банктің атауы _______________________________________________________
Кепілдік жарнаны төлеген тұлғаның ЖСН/БСН Кбе
_____________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3)
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица или наименование юридического лица и (фамилия, имя,
отчество (при его наличии) руководителя юридического лица или
представителя, действующего на основании доверенности)
«___» ____________ 20 __ г.
Приложение 3
к приказу Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 23 октября 2015 года № 679
Приложение 3
к Правилам передачи государственного
имущества в имущественный наем (аренду)
Базовая ставка и размеры применяемых коэффициентов,
учитывающих тип строения, вид нежилого помещения, степень
комфортности, территориальное расположение, вид деятельности
нанимателя, организационно-правовую форму нанимателя
Базовая ставка
Административно-территориальная единица
Размер базовой ставки
1
города Астана и Алматы

1) ____________________________________________________________
2)_____________________________________________________________
3)______________________________________________ қоса беріледі.
(жеке тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) немесе
заңды тұлғаның атауы және заңды тұлғаның басшысының немесе сенімхат
негізінде әрекет ететін өкілінің тегі, аты, әкесiнiң аты (болған
жағдайда) 20__ ж. «___»____________.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 23 қазандағы
№ 679 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мүлікті мүлiктiк
жалдауға (жалға алуға) беру
қағидаларына 3-қосымша
Тұрғын емес үй-жайдың салыну үлгісі, түрі, қолайлылық дәрежесі,
аумақтық орналасуы, жалдаушының қызмет түрі, жалдаушының
ұйымдық-құқықтық нысаны ескерілетін коэффициенттердің
қолданылатын базалық мөлшерлемесі мен мөлшерлері
Базалық мөлшерлемелер
Әкімшілік-аумақтық бірлік
Базалық мөлшерлеменің мөлшері
1
Астана және Алматы қалалары

2,5 месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год
2
село, поселок, сельский округ, район в городе, город, район, область
1,5 месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год
Вид коэффициентов
Размер коэффициента
1
Коэффициент, учитывающий тип строения (Кт):
1.1 офисное
1
1.2 производственное
0,8
1.3 складское, гаражное, котельная
0,6
1.4 спортивные сооружения (стадионы, спортивные залы, спортивные площадки)
0,7
1.5. прочие строения (сооружения)
0,9
2
Коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения (Кк)
2.1 отдельно стоящее строение
1
2.2 встроено-пристроенная часть
0,9
2.3 цокольная (полуподвальная) часть
0,7
2.4 подвальная часть
0,6
2.5 прочее (крыша, чердак, тамбур, мансарда, лоджия, открытые спортивные сооружения и другое)
0,7
3
Коэффициент, учитывающий степень комфортности (Кск)
3.1 для помещений со всеми инженерно-техническими устройствами (электрическая энергия, канализация, водоснабжение, отопление) при отстутствии каких-либо видов коммуникаций уменьшается на 0,1 за каждый вид
1,0
4
Коэффициент, учитывающий территориальное расположение (Кр):
4.1 для городов Астаны и Алматы
для республиканского имущества – 3;
для коммунального имущества – 2
4.2 для областных центров и города Байконыр
2
4.3 для городов областного значения
1,5
4.4 для районного центра
1
4.5 поселок, село
0,5
5
Коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя (Квд):
5.1 для расчетно-кассовых центров банков, Национального оператора почты, банкоматов, терминалов оплаты (мультикасс) (в зданиях государственных юридических лиц с ограниченным доступом применяется понижающий коэффициент - 0,5)
2,5
5.2 для брокерской деятельности и оказания таможенных услуг, обменных пунктов и организаций, деятельность которых связана с рынком ценных бумаг, страховых, инвестиционных компаний, нотариальных контор, адвокатских контор
3,0
5.3 для организации торговли, гостиничных услуг, торговых автоматов
2,5
5.4 для организации торговли в зданиях уголовно-исполнительной системы и общежитиях учебных заведений
1,9
5.5 для организации общественного питания (столовая, буфет)
1,5
5.6 для организации услуг в области:
науки и высшего образования
среднего и дополнительного образования
дошкольного образования
1,1
0,9
0,8
5.7 для организации услуг в области здравоохранения, культуры и спорта
1,0
5.8 для организации услуг в сфере сотовой связи, сети интернет (размещение телекоммуникационного оборудования и другое)
5,0

Тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген 2,5 айлық есептік көрсеткіш
2
ауыл, кент, ауылдық округ, қаладағы аудан, қала, аудан, облыс
Тиісті жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген 1,5 айлық есептік көрсеткіш
Коэффициенттер түрі
Коэффициент мөлшері
1
Құрылыс үлгісін ескеретін коэффициент (Кт):
1.1 кеңселік
1
1.2 өндірістік
0,8
1.3 қойма, гараж, қазандық
0,6
1.4 спорттық ғимараттар (стадиондар, спорттық залдар, спорттық алаңдар)
0,7
1.5 басқа құрылыстар (ғимараттар)
0,9
2
Тұрғын емес үй-жайдың түрін ескеретін коэффициент (Кк)
2.1 жеке тұрған құрылыс
1
2.2 жапсарлас-жанаса салынған бөлігі
0,9
2.3 астыңғы (жартылай жертөле) бөлігі
0,7
2.4 жертөле бөлігі
0,6
2.5 басқа (шатыр, шатырдағы жай, тамбур, мансарда, лоджия, ашық спорттық құрылыстар және басқа)
0,7
3
Қолайлылық дәрежесін ескеретін коэффициент (Кск)
3.1 барлық инженерлік-техникалық құрылғылары бар үй-жайлар үшін (электр энергиясы, кәріз, сумен қамтамасыздандыру, жылу) коммуникациялардың қандай да бір түрлері жоқ болса, әрбір түрге 0,1-ге азаяды
1,0
4
Аумақтық орналасуы ескерілетін коэффициент (Кр):
4.1 Астана және Алматы қалалары үшін
республикалық меншік үшін - 3;
коммуналдық меншік үшін - 3
4.2 облыс орталықтары және Байқоңыр қаласы үшін
2
4.3 облыстық маңызы бар қалалар үшін
1,5
4.4 аудан орталықтары үшін
1
4.5 кент, ауыл
0,5
5
Жалдаушының қызмет түрін ескеретін коэффициент (Квд):
5.1 банктердің, Ұлттық почта операторының есеп айырысу-кассалық орталықтары үшін, банкоматтар, төлеу терминалдары (мультикассалар) үшін (қол жетімділігі шектеулі республикалық заңды тұлғалардың ғимараттарында 0,5-ке төмендету коэффициенті қолданылады)
2,5
5.2 брокерлік қызметті жүзеге асыру және кеден қызметтерін көрсету, айырбастау пункттері және қызметі бағалы қағаздар нарығымен байланысты ұйымдар, сақтандыру, инвестициялық компаниялар, нотариалдық кеңселер, адвокаттық кеңселер үшін
3,0
5.3. сауда, қонақ үй қызметтерін қызметтерін ұйымдастыру үшін, сату автоматтары үшін
2,5
5.4 қылмыстық-атқарушылық жүйенің ғимараттарында және оқу орындарының жатақханаларында сауда қызметтерін ұйымдастыру үшін
1,9
5.5 қоғамдық тамақтануды ұйымдастыру үшін (асхана, буфет)
1,5
5.6 мынадай салаларда қызметтерді ұйымдастыру үшін:
ғылым және жоғары білім беру
орта білім және қосымша білім беру, мектепке дейінгі білім беру
1,1
0,9
0,8
5.7 денсаулық сақтау, мәдениет және спорт салаларында қызметтерді ұйымдастыру үшін
1,0
5.8 ұялы байланыс, интернет желісі саласында қызмет ету үшін (телекоммуникация жабдықтарын орналастыру және басқа)
5,0

5.9 для организации питания сотрудников, оказания бытовых услуг в зданиях государственных юридических лиц с пропускной системой (ограниченным доступом)
0,5
5.10 для организации общественного питания (столовая, буфет) в учебных заведениях (школах, гимназиях, лицеях, колледжах и спортивных школах) и общежитиях учебных заведений
0,5
5.11 для иных видов деятельности, за исключением видов деятельности, указанных в пунктах 5.1-5.10.
1,9
6
Коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя (Копф):
6.1 для субъектов малого предпринимательства для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению, за исключением торгово-посреднической деятельности
0,9
6.2 для контролируемых государством акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью)
0,8
6.3 для благотворительных и общественных объединений, некоммерческих организаций
0,5
6.4 для остальных
1,0

5.9 өткізу жүйесі бар (қол жетімділігі шектеулі) мемлекеттік заңды тұлғалардың ғимараттарында қызметкерлердің тамақтануын ұйымдастыру, тұрмыстық қызметтерді көрсету
0,5
5.10 оқу орындарында (мектептерде, гимназияларда, лицейлерде, колледждерде және спорттық мектептерде) қоғамдық тамақтануды ұйымдастыру (асхана, буфет) үшін
0,5
5.11. 5.1-5.10-тармақтарда көрсетілген қызмет түрлерін қоспағанда, қызмет түрлері үшін
1,9
6
Жалдаушының ұйымдастыру-құқықтық нысанын ескеретін коэффициент (Копф):
6.1 сауда-сатып алу (делдалдық) қызметті қоспағанда, өнеркәсіп өндірісін ұйымдастыру және халыққа қызмет көрсету саласын дамыту үшін шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін
0,9
6.2 акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайыздары немесе акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі және табысының кемінде 90 пайызын бюджеттік бағдарламаларды орындаудан алатын акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер) үшін
0,8
6.3 қайырымдылық және қоғамдық бірлестіктер, коммерциялық емес ұйымдар үшін
0,5
6.4 қалғандары үшін
1,0