Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление дополнительного образования для взрослых по повышению квалификации педагогических кадров
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 ноября 2015 года № 630. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2015 года № 12385. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 152
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 20.04.2020 № 152 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра образования и науки РК от 10.04.2017 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Предоставление дополнительного образования для взрослых по повышению квалификации педагогических кадров".
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 10.04.2017 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту дошкольного и среднего образования, информационных технологий (Жонтаева Ж.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Имангалиева Е.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Саринжипов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________ Е. Досаев
12 ноября 2015 года
Утвержден
приказом Министра образования
и науки Республики Казахстан
9 ноября 2015 года № 630
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра образования и науки РК от 10.04.2017 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Предоставление дополнительного образования для взрослых по повышению квалификации педагогических кадров"

"Ересектерге педагог кадрлардың біліктілігін арттыру бойынша қосымша білім беруді ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 қарашадағы № 630 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 желтоқсанда № 12385 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 152 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 20.04.2020 № 152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 10.04.2017 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Ересектерге педагог кадрлардың біліктілігін арттыру бойынша қосымша білім беруді ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 10.04.2017 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мектепке дейінгі және орта білім, ақпараттық департаменті (Ж.А. Жонтаева) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Е.Н. Иманғалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А.Сәрінжіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е.Досаев
2015 жылғы 12 қараша
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 9 қарашадағы
№ 630 бұйрығымен бекітілген
"Ересектерге педагог кадрлардың біліктілігін арттыру бойынша қосымша білім беруді ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 10.04.2017 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление дополнительного образования для взрослых по повышению квалификации педагогических кадров" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее– Министерство).
3. Государственная услуга оказывается следующими организациями дополнительного образования для взрослых, проводящих курсы повышения квалификации (далее –услугодатель):
1) Автономной организацией образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" (далее - АОО "НИШ");
2) Акционерным обществом "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу" (далее – АО "НЦПК "Өрлеу") и его филиалами;
Прием заявления и выдача результата для оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов – от 36 академических часов до 9 месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная
6. Результат оказания государственной услуги: выдача сертификата по соответствующей программе собственного образца и/или по установленной форме.
Зачисление на курсы оформляется приказом руководителя организации, проводящей курсы повышения квалификации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги устанавливается с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту или заявка управления образования областей, городов Астаны и Алматы, составленная в произвольной форме;
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) справка с места работы с указанием должности и стажа работы;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ересектерге педагог кадрлардың біліктілігін арттыру бойынша қосымша білім беруді ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ересектерге біліктілікті арттыру курстарын жүргізетін мынадай қосымша білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
1) "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы (бұдан әрі – "НЗМ" ДБҰ);
2) "Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Өрлеу" БАҰО" АҚ) және оның филиалдары көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 36 академиялық сағаттан 9 айға дейін;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі: тиісті бағдарлама бойынша сертификат беріледі.
Курсқа қабылдау біліктілікті арттыру курстарын өткізетін ұйым басшысының бұйрығымен ресімделеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз жүзінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенiмхат бойынша оның өкiлi) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы стандартқа қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазылған өтініш немесе облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім басқармаларының өтініші;
2) өтініш берушінің жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі;
3) лауазымы және жұмыс өтілі көрсетілген жұмыс орнынан алынған анықтама;

4) копии дипломов, сертификатов и другие документы, подтверждающие успехи в учебной и общественной жизни (при наличии).
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя
с указанием даты и времени приема пакета документов.
10. Услугодатель отказывает услугополучателю в приеме документов в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия.
При отказе в приеме документов услугодатель выдает услугополучателю расписку, составленную в произвольной форме, с указанием причин отказа.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или)его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя и соответствующего местного исполнительного органа, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения) (далее - МИО) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменном виде по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или соответствующего МИО.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или МИО с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон и подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или соответствующего МИО, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или соответствующего МИО.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги

4) дипломдар, сертификаттар және оқу және қоғам өмірінде жетістіктерін растайтын басқа да құжаттардың (бар болса) көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – өтініштің көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдаудың күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі өтініштің қағаз жеткізгіште қабылданғанын растау болып табылады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында қарастырылған құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда және (немесе) жарамдылық мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себебін көрсете отырып, еркін нысанда жасалған қолхат береді.
3-тарау.Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне,
әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдерініне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 12-тармақта көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және республикалық маңызы бар қаланың және астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе тиісті ЖАО-ның кеңселері арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның көрсетілетін қызметті берушінің немесе ЖАО-ның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымда заңды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі және өтініште көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе тиісті ЖАО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе тиісті ЖАО-ның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства: в разделе "Государственные услуги";
2) МИО.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение к стандарту
государственной услуги
"Предоставление
дополнительного образования
для взрослых по повышению
квалификации педагогических
кадров"
форма
Руководителю учебного
заведения
____________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
от _________________________
фамилия
____________________________
имя
____________________________
отчество (при наличии)
____________________________
должность
ЗАЯВЛЕНИЕ
Я, ________________________________________________________________ прошу
(Ф.И.О.(при его наличии))
рассмотреть мою кандидатуру для обучения на курсах повышения квалификации
педагогических кадров Республики Казахстан по программе
____________________________________________________ в группе с
___________________ языком обучения.
_________________________                  "____" _____________ 20_ года
(подпись заявителя)                                    (дата подачи заявления)

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде;
2) ЖАО интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Ересектерге педагог
кадрлардың біліктілігін арттыру
бойынша қосымша білім беруді
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
нысан
Оқу орнының басшысына
_______________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Кімнен_________________________
тегі
_______________________________
аты
______________________________
әкесінің аты(бар болған жағдайда)
______________________________
лауазымы
ӨТІНІШ
Мен, _____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы педагог кадрларының біліктілігін арттырудың
бағдарламалары аясындағы ____________ тілінде оқытылатын топта _____________________
курсқа қатысу үшін менің кандидатурамды қарастыруыңызды сұраймын.
___________________                         "____" _________________ 20 __ жыл
(қолы)                                     (өтініш берген күні)