Об утверждении Правил выдачи разрешения на реэкспорт продукции
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 539. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2015 года № 12450. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 мая 2023 года № 355.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.05.2023 № 355 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 19) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2020 № 395 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на реэкспорт продукции.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________А. Мамытбеков

Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 539 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 желтоқсанда № 12450 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 16 мамырдағы № 355 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 16.05.2023 № 355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 19) тармақшасына және "Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2020 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________А. Мамытбеков

20 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и
науки Республики Казахстан
__________________А. Саринжипов
17 сентября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________Б. Султанов
3 сентября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
__________________И. Тасмагамбетов
9 октября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
__________________Е. Идрисов
23 октября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
__________________Н. Абыкаев
11 ноября 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________________Е. Досаев
24 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
__________________В. Школьник
10 августа 2015 года
Утверждены
приказом Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 539
Правила выдачи разрешения на реэкспорт продукции
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 10.07.2020 № 395 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешения на реэкспорт продукции (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 19) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон) определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю".
2. Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю" является государственной услугой (далее - государственная услуга) и оказывается Комитетом индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, выдается сроком на 1 (один) год.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения физических и юридических лиц (далее - услугополучатель):
для физических и юридических лиц Республики Казахстан:
1) на веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал);
для иностранных юридических лиц:

2015 жылғы 20 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
____________А. Сәрінжіпов
2015 жылғы 17 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________Б. Сұлтанов
2015 жылғы 3 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_________И. Тасмағамбетов
2015 жылғы 9 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
______________Е. Ыдырысов
2015 жылғы 23 қазан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
___________Н. Абықаев
2015 жылғы 11 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________Е. Досаев
2015 жылғы 24 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________В. Школьник
2015 жылғы 10 тамыз
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 539 бұйрығымен
бекітілген
Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 10.07.2020 № 395 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Өнімнің кері экспортына рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) "Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 19) тармақшасына сәйкес және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және "Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсат беру" ммлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
2. "Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) болып табылады және осы Қағидаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсат беру 1 (бір) жыл мерзімге беріледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) өтініші арқылы:
Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары үшін:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталына www.egov.kz (бұдан әрі-портал);
шетелдік заңды тұлғалар үшін:
1) порталға;

2) на портал;
3) в канцелярию услугодателя.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Для получения государственной услуги посредством портала услугополучатель направляет услугодателю электронные копии документов в соответствии со Стандартом государственной услуги согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Стандарт государственной услуги).
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала - в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в Стандарте государственной услуги.
8. Общий срок рассмотрения и оказания государственной услуги - в течение 30 (тридцати) рабочих дней.
9. Работник канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов в день их поступления и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
В случае обращения услугополучателя через портал после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления осуществляется следующим рабочим днем.
10. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов, готовит мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - Мотивированный отказ), подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, и направляет его услугополучателю через портал в форме электронного документа в личный кабинет услугополучателя.

2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1 - қосымшаға сәйкес Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі-Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелерін жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы берген кезде - көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі-30 (отыз) жұмыс күні ішінде.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар түскен күні жүзеге асырады және жауапты орындаушы тағайындалатын көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері портал арқылы жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
10. Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда қызмет берушінің басшысының немесе оны алмастырушы адамдың электронды цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – Дәлелді бас тарту) дайындайды және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электрондық құжат нысанында портал арқылы жібереді.

11. В случае представления услугополучателем полного пакета документов, ответственный исполнитель в течение срока, указанного в пункте 10 настоящих Правил, направляет запрос в соответствующие государственные органы системы экспортного контроля для получения их согласования согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля".
Государственные органы системы экспортного контроля на основании запроса услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней направляют услугодателю ответ о результатах рассмотрения.
В случае непредставления государственными органами системы экспортного контроля ответа в установленные сроки выдача разрешения считается согласованной.
12. Одновременно с запросом в соответствующие государственные органы системы экспортного контроля ответственный исполнитель направляет гарантийное обязательство страны-импортера, представленное услугополучателем, в Министерство иностранных дел Республики Казахстан для получения подтверждения проверки его подлинности (далее - подтверждение).
Разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, выдается услугодателем после получения такого подтверждения от Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
13. Ответственный исполнитель до получения подтверждения от Министерства иностранных дел Республики Казахстан проверяет представленные услугополучателем документы, необходимые для оказания государственной услуги.
14. Ответственный исполнитель в течение 1 (одного) рабочего дня после рассмотрения ответа от государственных органов системы экспортного контроля и получения подтверждения от Министерства иностранных дел Республики Казахстан, готовит результат государственной услуги - разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, и изложенные в Стандарте государственной услуги, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется на электронный адрес услугополучателя, указанный в заявлении, не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

11. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген мерзім ішінде "Экспорттық бақылау саласында рұқсат беру құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысына сәйкес оларды келісу үшін экспорттық бақылау жүйесінің тиісті мемлекеттік органдарына сұрау салу жібереді.
Экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдары көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуы негізінде 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау нәтижелері туралы жауап жібереді.
Экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдары белгіленген мерзімде жауап бермеген жағдайда рұқсат беру келісілген болып есептеледі.
12. Жауапты орындаушы экспорттық бақылау жүйесінің тиісті мемлекеттік органдарына сұрау салумен бір мезгілде оның түпнұсқалылығын тексеруді растау (бұдан әрі-растау) алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған импорттаушы елдің кепілдік міндеттемесін Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жібереді.
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсатты көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінен осындай растауды алғаннан кейін береді.
13. Жауапты орындаушы Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінен Растауды алғанға дейін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды тексереді.
14. Жауапты орындаушы экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарынан жауап қаралғаннан және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінен растау алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға арналған мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін-рұқсатты дайындайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын қызмет алушының өтініште көрсетілген электрондык поштасына жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат береді немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартады.

Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Выдача результата государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя - нарочно;
2) портал - электронно.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
17. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (три) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі-қолма-қол;
2) портал-электрондық түрде жүзеге асырылады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер Мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

18. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 - в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.05.2022 № 268 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на реэкспорт продукции
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю"
1
Наименование услугодателя
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатели)
2
Способы предоставления государственной услуги
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, (далее ‒ портал);
2) канцелярия услугодателя – для иностранных юридических лиц.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 30 (тридцати) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя либо лица его замещающего.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с заявителя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы

18. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 13.05.2022 № 268 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өнімді кері экспорттауға рұқсат
беру қағидаларына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
1) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – шетелдік заңды тұлғаларға арналған.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
30 (отыз) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) / қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортау рұқсат немесе дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның ЭЦҚ койылған электронды құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны электрондық түрде
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде өтініш берушіден алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі

1) услугодатель - с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1. В канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
2) форма сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
3) гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) страны-получателя, выданное компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемой продукции в заявленных целях и недопущении ее реэкспорта в третьи страны без согласия казахстанской стороны;
4) внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон.
Каждая страница представленных копий документов должна быть заверена подписью и печатью (при наличии) услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и их последние листы заверены подписью и печатью (при наличии) услугополучателя.
2. На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящему Стандарту;
2) форма сведений по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
3) электронная копия гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) страны-получателя, выданная компетентным органом страны-получателя, об использовании импортируемой продукции в заявленных целях и недопущении ее реэкспорта в третьи страны без согласия казахстанской стороны.
4) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;

1) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.;
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі
1. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) импортталатын өнімді мәлімделген мақсаттарда пайдалану және Қазақстан тарапының келісімінсіз үшінші елдерге кері экспорттауға жол бермеу туралы алушы елдің құзыретті органы берген алушы елдің кепілдік міндеттемесі (түпкілікті пайдаланушы сертификаты)
4) сыртқы сауда шарты (келісім-шарт), ал ол болмаған жағдайда сыртқы сауда шарттың (келісімшарттың) - ниеттерін растайтын өзге де құжат беріледі.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолымен және мөрімен растауы тиіс (болған жағдайда) не құжаттардың көшірмелері тігілген және олардың соңғы парақтары көрсетілетін қызметті алушының мөрімен және қолымен расталуы тиіс (болған жағдайда).
2. Порталға:
1) осы Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші;;
2) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;
3) алушы елдің құзыретті органы берген алушы елдің кепілдік міндеттемесінің (түпкілікті пайдаланушы сертификатының) импортталатын өнімді мәлімделген мақсаттарда пайдалану және Қазақстан тарапының келісімінсіз үшінші елдерге кері экспорттауға жол бермеу туралы электрондық көшірмесі.
4) сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге де құжат.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения данной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан - www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя - www.comprom.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
3) портала - www.egov.kz.
Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения
на реэкспорт продукции,
подлежащей экспортному контролю"
форма
Заявление для получения разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
1. В ________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
2. от _______________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного юридического лица - в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица/фамилия имя отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер; юридический (фактический) адрес, телефон
3. Страна отправления:
4. Страна получателя:
5. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон):
6. Основание для запроса разрешения (внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон, № и дата подписания):
7. Наименование продукции:
8. Код продукции по ТН ВЭД ЕАЭС:
10. Ед. измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная и дополнительная):
12. Валюта контракта:

3) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар болса;;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқықтан айырылған болса.
10
Мемлекеттік қызметті, көрсетудің оның ішінде электрондық нысанда көрсетудің ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті беруші ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлімі";
2) көрсетілетін қызметті беруші - www.comprom.miid.gov.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
3) портал - www.egov.kz мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің кері
экспортына рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысаны
Экспорттық бақылауға жататын өнімге қайта экспорттауға рұқсат алу үшін өтініш
1. Кімге ___________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
2. кімнен________________________________________________________________________ (заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды (нақты) мекенжайы, телефоны
3. Жөнелтуші ел:
4. Алушы ел:
5. Түпкілікті пайдаланушы (толық атауы, мекен-жайы, телефоны))
6. Рұқсатқа сұрау салу үшін негіздеме (сыртқы сауда шарты (келісімшарт), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжат, № және қол қойылған күні):
7. Өнімнің атауы:
8. СЭҚ ТН бойынша өнім коды:
10. СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі және қосымша):
12. Келісім шарт валютасы:

13. Стоимость:
9. Код продукции по контрольным спискам:
11. Количество:
14. Руководитель ________ ___________________________________
подпись (фамилия, имя, отчество при его наличии) М.П. (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
15. Уполномоченный орган ____________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Заявление принято к рассмотрению
"____" _________________20___г.
16. Особые условия разрешения
Приложение 2
к Стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
реэкспорт продукции,
подлежащей экспортному контролю"
форма
Форма сведений для получения разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю*
1. № и дата государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридического лица: __________________________;
2. №, дата, наименование государственного органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность - для физического лица:___________;
3. № и дата выдачи свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя: ____________________________________________________;
4. Информация по ранее выданному разрешительному документу на экспорт вывоз продукции из Республики Казахстан: № лицензия на экспорт продукции, подлежащей экспортному контролю; дата выдачи
(число/месяц/год) _________________________________________________. *
заявитель, являющийся иностранным юридическим лицом, иностранцем представляет в уполномоченный орган документ о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя - для юридического лица; копию документа, удостоверяющего личность - для физического лица; копию свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуального предпринимателя. При отсутствии у него указанных документов, представляет другие документы, содержащие аналогичные сведения о заявителе.
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на реэкспорт продукции
форма
(Фамилия, имя, отчество
при наличии (далее – Ф.И.О.),
либо наименование организации
услугополучателя)
_____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на реэкспорт продукции
Форма

13. Құны:
9. Бақылау тізімдері бойынша өнім коды
11. Саны:
14. Басшы ________ _________________________________
қолы (аты-жөні (боланға жағдайда)
М.О.(боланға жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" __________
15. Уәкілетті орган __________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
Өтініш
20__жылғы "____" _________________ қарауға қабылданды
16. Рұқсаттың ерекше шарттары
"Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің кері
экспортына рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысаны
Экспорттық бақылауға жататын өнімнің кері экспортына рұқсат алу үшін* мәліметтер нысаны
1. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) № және күні.
заңды тұлға үшін:__________________________;
2. Жеке басын куәландыратын құжат № , күні, берген мемлекеттік органның атауы
жеке тұлға үшін:___________
3. Өтініш берушіні дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің № және
берілген күні - дара кәсіпкер үшін:
__________________________________________________;
4. Бұрын берілген Қазақстан Республикасынан өнімді экспортқа шығаруға рұқсат беру құжаты бойынша ақпарат
Экспортық бықалауға жататын өнімдерді экспортқа арналған лицензияның №
берілген күні
(күні / айы / жылы) __________________________________________________. *
шетелдік заңды тұлға болып табылатын өтініш беруші, шетелдік адам уәкілетті органға өтініш беруші заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжатты – заңды тұлғалар үшін; жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін – жеке тұлғалар үшін; дара кәсіпкер ретінде өтініш берушіні мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесін – дара кәсіпкер үшін ұсынады. Онда көрсетілген құжатттар болмаған жағдайда өтініш беруші туралы ұқсас мәліметтер қамтылған басқа құжаттарды ұсынады
Өнімнің кері экспортына
рұқсат беру қағидаларына
2-қосымша
нысаны
(Тегі, аты, әкесінің аты
болған жағдайда
(бұдан әрі – аты-жөні),
немесе ұйымның атауы
көрсетілетін қызметті алушы)
___________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өнімді кері экспорттауға рұқсат
беру қағидаларына 3-қосымша
Нысаны

Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.06.2021 № 321 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
г. Нур-Султан
Номер:[Номер документа]
Дата выдачи:
[Дата выдачи] год
[Наименование организации, юридический адрес, БИН/ИИН]
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление от [Дата] года № [Номер входящего документа], сообщает следующее.
[Обоснование отказа]
[Должность подписывающего]
[Ф.И.О. (при его наличии) подписывающего]
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на реэкспорт продукции
форма
Разрешение на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
1. Разрешение №
2. Заявитель (юридический (фактический) адрес, телефон):
3. Страна отправления:
4. Страна получателя:
5. Конечный пользователь (полное наименование, адрес, телефон):
6. Основание для запроса разрешения (внешнеторговый договор (контракт), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) - иной документ, подтверждающий намерения сторон, № и дата подписания):
7. Наименование продукции:
8. Код продукции по ТН ВЭД ЕАЭС:
10. Ед. измерения по ТН ВЭД ЕАЭС (основная и дополнительная):
12. Валюта контракта:
13. Стоимость:
9. Код продукции по контрольным спискам:
11. Количество:
14 Согласовано:
15. Уполномоченный орган ______________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
Руководитель (уполномоченное лицо) ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись
М.П.
Дата выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия: "___" _________ _________ г.
16. Особые условия разрешения

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.06.2021 № 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті
Комитет индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Нұр-Сұлтан қ.
Нұр-Сұлтан қ.
Нөмір:[Құжаттың нөмірі]
Берілген күні:
[Берілген күні] жылы
[Ұйымның атауы, заңды мекен-жайы, БСН/ЖСН]
ДӘЛЕЛДІ БАС ТАРТУ
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитеті, Сіздің[күні] жылғы № [кіріс құжатының нөмірі] өтінішіңізді қарап, мынаны хабарлайды.
[Бас тарту негіздемесі]
[Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының аты-жөні (болған жағдайда)]
Өнімнің кері экспортына
рұқсат беру қағидаларына
4-қосымша
нысаны
Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру.
1. Рұқсат №
2. Өтініш білдіруші (заңды (тұрғылықты) мекен-жайы, телефон):
3. Жөнелтуші ел:
4. Алушы ел:
5. Соңғы пайдаланушы (толық атауы, мекен-жайы, телефоны)):
6. Рұқсатты сұрау салу үшін негіздеме (сыртқы сауда шарты (келісімшарт), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарт) болмаған жағдайда - тараптардың ниетін растайтын өзге құжат, № және қол қойылған күні):
7. . Өнімнің атауы және толық сипаттамасы:
8. СЭҚ ТН бойынша өнім коды:
10. СЭҚ ТН бойынша өлшем бірлігі (негізгі және қосымша):
12. Келісім шарттың валютасы
13. Құны:
9. Бақылау тізімдері бойынша өнім коды
11. Саны:
14 Келісілді:
15. Уәкілетті орган ______________________________________________________
(құзырлы органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) ________________________________________
(аты-жөні (болған кезде)
_____________________ қолы
Берілген күні: ____жылғы"___" _________ _________
Қолдану мерзімі: ____ жылғы "___" _________ _________
16. Рұқсаттың ерекше шарттары