Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 641. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2015 года № 12574.
В соответствии со статьей 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих Министерства юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту экономики и финансов Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әдiлет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
"Согласовано"
Министр здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
____________ Т. Дуйсенова
24 декабря 2015 года
Утвержден
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 641
РЕЕСТР
Реестр должностей гражданских служащих
Министерства юстиции Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 641 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 желтоқсанда № 12574 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139 бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық қызметшілердің тізілімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтын мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында осы бұйрықтын орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтын орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
________________ Т. Дүйсенова
24 желтоқсан 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
24 желтоқсандағы 2015 жылғы
№ 641 бұйрығымен бекітілген
ТІЗІЛІМ
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
Тізілімі

Сноска. Реестр с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 31.03.2017 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименования должностей
БЛОК А – УПРАВЛЕНЧЕСКИЙ ПЕРСОНАЛ
А1
1
Руководитель государственного учреждения (далее – ГУ) и республиканского государственного казенного предприятия (далее РГКП)
1-1
Заместитель ГУ и РГКП
А2
1
Главный бухгалтер ГУ и РГКП, руководитель филиала Центра судебных экспертиз (далее-ЦСЭ), руководители Центра правового мониторинга и Центра лингвистики Института законодательства Республики Казахстан (далее - ИЗ РК), ученый секретарь
1-1
Руководитель управления ЦСЭ, заместитель главного бухгалтера ГУ и РГКП, заместитель руководителя филиала ЦСЭ
2
Заместитель руководителя управлений ЦСЭ, руководитель профильного отдела ИЗ РК, ЦСЭ, главный бухгалтер филиала ЦСЭ
2-1
Руководитель лаборатории ЦСЭ
А3
1
Руководитель отделов, главный экономист ГУ и РГКП, главный: инспектор по кадрам, инженер ЦСЭ
2
Заместитель руководителя отделов ГУ и РГКП
БЛОК B - ОСНОВНОЙ ПЕРСОНАЛ
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Ведущий научный сотрудник, главный эксперт
3
Старший научный сотрудник, ведущий эксперт
4
Научный сотрудник, старший эксперт, советник
5
Младший научный сотрудник, эксперт
в сфере "Здравоохранения"
В2
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: врач-судебно-медицинский эксперт, врач-судебно-наркологический эксперт, врач-судебно-психиатрический эксперт
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: врач-судебно-медицинский эксперт, врач-судебно-наркологический эксперт, врач-судебно-психиатрический эксперт
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: врач-судебно-медицинский эксперт, врач-судебно-наркологический эксперт, врач-судебно-психиатрический эксперт
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: врач-судебно-медицинский эксперт, врач-судебно-наркологический эксперт, врач судебно-психиатрический эксперт
В3
1
Специалисты высшего уровня квалификации высшей категории: медицинская (ий) сестра(брат), лаборант, фармацевт, психолог
2
Специалисты высшего уровня квалификации первой категории: медицинская (ий) сестра(брат), лаборант, фармацевт, психолог
3
Специалисты высшего уровня квалификации второй категории: медицинская (ий) сестра(брат), лаборант, фармацевт, психолог
4
Специалисты высшего уровня квалификации без категории: медицинская (ий) сестра(брат), лаборант, фармацевт, психолог
В4
1
Специалисты среднего уровня квалификации высшей категории: лаборант, медицинская(ий) сестра(брат), фармацевт
2
Специалисты среднего уровня квалификации первой категории: лаборант, медицинская(ий) сестра(брат), фармацевт
3
Специалисты среднего уровня квалификации второй категории: лаборант, медицинская(ий) сестра(брат), фармацевт
4
Специалисты среднего уровня квалификации без категории: лаборант, медицинская(ий) сестра(брат), фармацевт
БЛОК С - АДМИНИСТРАТИВНЫЙ ПЕРСОНАЛ
С1
1
Заведующий архивом отдела организации работы по регистрации прав на недвижимое имущество, отдела организации работы по регистрации юридических лиц, отдела обеспечения и контроля за регистрацией актов гражданского состояния и апостилирования, заведующий складом материально-технического снабжения, главный редактор, начальник участка
С2
2
Специалисты высшего уровня квалификации: инспектор по кадрам, инспектор по делопроизводству, юристконсульт, консультант, инспектор-регистратор отдела регистрации прав на недвижимое имущество, архивист, лаборант, бухгалтер, библиотекарь, системный администратор, менеджер, редактор, инженер всех специальностей, переводчик, программист, экономист, статистик, аналитик
С3
3
Специалисты среднего уровня квалификации: менеджер, бухгалтер, инженер всех специальностей, экономист, юрисконсульт, инспектор по кадрам, переводчик, программист, инспектор по делопроизводству, библиотекарь, архивист, статистик, лаборант;
Руководитель структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и казенного предприятия: гаража, делопроизводством, канцелярии, склада, участка, хозяйства, архивом
БЛОК D (ВСПОМОГАТЕЛЬНЫЙ ПЕРСОНАЛ)
D
Архивариус, делопроизводитель, секретарь, регистратор, оператор: копировально-множительных машин, систем связи, компьютерной техники (программ), электронно-вычислительных машин, по обслуживанию компьютерных устройств; охранник, кассир, диспетчер

Ескерту. Тізілімге өзгеріс енгізілді – ҚР Әділет министрінің 31.03.2017 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Буын
Саты
Лауазым атаулары
А БЛОК - БАСҚАРУ ПЕРСОНАЛЫ
А1
1
Мемлекеттік мекеме және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорының басшысы
1-1
Мемлекеттік мекеме және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорының басшысының орынбасары
А2
1
ММ және РМҚК бас бухгалтері, Сот сараптамалары орталығы (бұдан әрі - ССО) филиал басшысы, Қазақстан Республикасы Заңнама институтының Құқықтық мониторингі орталығы және Лингвистика орталығы басшылары (бұдан әрі – ҚР ЗИ), ғылыми хатшы
1-1
ССО басқарма басшысы, ММ мен РМҚК бас бухгалтерінің орынбасары, ССО филиал басшысының орынбасары
2
ССО басқарма басшысының орынбасары, ҚР ЗИ, ССО бейінді бөлім басшысы, ССО филиалының бас бухгалтері
2-1
ССО зертхана басшысы
АЗ
1
Мемлекеттік мекеме және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны бөлімдерінің басшысы, бас экономисті, бас: кадр бойынша инспектор, Сот сараптама орталығының инженері
2
Мемлекеттік мекеме және республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны бөлімдері басшысының орынбасары
В БЛОК - НЕГІЗГІ ПЕРСОНАЛ
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Жетекші ғылыми қызметкер, бас сарапшы
3
Аға ғылыми қызметкер, жетекші сарапшы
4
Ғылыми қызметкер, аға сарапшы, кеңесші
5
Кіші ғылыми қызметкер, сарапшы
"Денсаулық сақтау" саласында
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғарғы санаттағы маман: дәрігер-сот-медицина сарапшысы, дәрігер-сот-наркологиялық сарапшысы, дәрігер-сот-психиатриалық сарапшысы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санаттағы маман: дәрігер-сот-медицина сарапшысы, дәрігер-сот-наркологиялық сарапшысы, дәрігер-сот-психиатриялық сарапшысы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санаттағы маман: дәрігер-сот-медицина сарапшысы, дәрігер-сот-наркологиялық сарапшысы, дәрігер-сот-психиатриялық сарапшысы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санатсыз маман: дәрігер-сот-медицина сарапшысы, дәрігер-сот-наркологиялық сарапшысы, дәрігер-сот-психиатриялық сарапшысы
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғарғы санаттағы маман: медициналық бике (аға), зертханашы, фармацевт, психолог
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санаттағы маман: медициналық бике (аға), зертханашы, фармацевт, психолог
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санаттағы маман: медициналық бике (аға), зертханашы, фармацевт, психолог
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санатсыз маман: медициналық бике (аға), зертханашы, фармацевт, психолог
В4
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғарғы санаттағы маман: зертханашы, медициналық бике (аға), фармацевт
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санаттағы маман: зертханашы, медициналық бике (аға), фармацевт
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санаттағы маман: зертханашы, медициналық бике (аға), фармацевт
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санатсыз маман: зертханашы, медициналық бике (аға), фармацевт
С БЛОК - ӘКІМШІЛІК ПЕРСОНАЛ
С1
1
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу жұмысын ұйымдастыру бөлімінің, заңды тұлғаларды тіркеу жұмысын ұйымдастыру бөлімінің, азаматтық хал актілерін тіркеуді және апостильдеуді қамтамасыз ету және бақылау бөлімінің мұрағат меңгерушісі, материалдық-техникалық қамтамасыз ету қоймасының меңгерушісі, бас редактор, учаске бастығы
С2
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: кадр бойынша инспектор, іс жүргізу бойынша инспектор, заң кеңесшісі, консультант, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу бөлімінің инспектор-тіркеушісі, мұрағатшы, зертханашы, бухгалтер, кітапханашы, жүйелік әкімші, менеджер, редактор, барлық мамандықтағы инженер, аудармашы, бағдарламашы, экономист, статистик, талдаушы
С3
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: менеджер, бухгалтер, барлық мамандықтағы инженер, экономист, заң кеңесшісі, кадр бойынша инспектор, аудармашы, бағдарламашы, іс жүргізу бойынша инспектор, кітапханашы, мұрағатшы, статистик, зертханашы;
Мемлекеттік мекемеге және қазыналық кәсіпорынға әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің: гараж, іс жүргізу, кеңсе, қойма, учаске, шаруашылық, мұрағат басшысы
D БЛОК (ҚОСАЛҚЫ ПЕРСОНАЛ)
D
Архивариус, іс жүргізуші, хатшы, тіркеуші, көшіру көбейту машиналарының, байланыс жүйелері, компьютерлік техника (бағдарламалар), электрондық есептеу машиналарының, компьютерлік құрылғыларға қызмет көрсету жөніндегі оператор; күзетші, кассир, диспетчер