Об утверждении Правил представления производителями (импортерами), имеющими собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов, оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) документов, подтверждающих сбор, переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 708. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2015 года № 12580. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 ноября 2022 года № 690.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 09.11.2022 № 690 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 285-7 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления производителями (импортерами), имеющими собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов, оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) документов, подтверждающих сбор, переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки.
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болған қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 708 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 желтоқсанда № 12580 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 9 қарашадағы № 690 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 09.11.2022 № 690 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 285-7-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болған қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты алған күннен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 10 декабря 2015 года № 708
Правила представления производителями (импортерами), имеющими
собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов,
оператору расширенных обязательств производителей (импортеров)
документов, подтверждающих сбор, переработку и (или) утилизацию
отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств
продукции (товаров), на которую (которые) распространяются
расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее
(их) упаковки
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления производителями (импортерами), имеющими собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов, оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) документов, подтверждающих сбор, переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 285-7 Экологического кодекса Республики Казахстан и определяют порядок представления производителями (импортерами), имеющими собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов, оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) документов, подтверждающих сбор, переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки.
2. Производители (импортеры), имеющие собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов (далее - производители (импортеры)) – физические и юридические лица, имеющие собственную систему сбора, переработки и утилизации отходов, требования к которой определяются уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 285-1 Экологического кодекса Республики Казахстан.
Иные понятия и определения, использованные в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики.
2. Порядок представления производителями (импортерами),
имеющими собственную систему сбора, переработки и
утилизации отходов, оператору расширенных обязательств
производителей (импортеров) документов, подтверждающих сбор,
переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после
утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую
(которые) распространяются расширенные обязательства
производителей (импортеров), и ее (их) упаковки
3. Производители (импортеры) в качестве подтверждения исполнения обязательств по расширенным обязательствам производителей (импортеров) представляют оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) следующие документы, подтверждающие сбор, переработку и (или) утилизацию отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров), и ее (их) упаковки:

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 708 бұйрығымен
бекітілген
Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 285-7-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері оған (оларға) таралатын өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқаннан кейін түзілетін қалдықтарды жинауды, қайта өңдеуді және (немесе) кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілер (импорттаушылар) (бұдан әрі - өндірушілер (импорттаушылар)) – талаптары қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган анықтайтын қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың өзіндік жүйесі бар жеке және заңды тұлғалар.
Осы Қағидаларда қолданылатын өзге түсініктер және анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2. Қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесі бар өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын өнімнің (тауарлардың) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін пайда болатын қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және кәдеге жаратуды растайтын құжаттарды ұсыну тәртібі
2. Өндірушілер (импорттаушылар) өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері бойынша міндеттемелерін орындауды растау ретінде өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері оған (оларға) таралатын өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттері жоғалғаннан кейін түзілетін қалдықтарды және оның (олардың) орамасын жинауды, қайта өңдеуді және (немесе) кәдеге жаратуды растайтын мынадай құжаттарды ұсынады:

1) сведения о приеме отходов, образующихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров);
2) сведения о транспортировке для дальнейшей переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов, образовавшихся после утраты потребительских свойств продукции (товаров);
3) сведения о переработке и утилизации отходов от использования продукции (товаров);
4) сведения об изменении производителем (импортером) собственной системы сбора, переработки и утилизации отходов.
4. Производители (импортеры) в раз в полугодие, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным, представляют оператору расширенных обязательств производителей (импортеров) документы, предусмотренные пунктом 3 настоящих Правил, на бумажном носителе в произвольной форме.

1) өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқаннан кейін түзілетін қалдықтарды қабылдау туралы мәлімет;
2) өнімдер (тауарлар) тұтынушылық қасиеттерін жоғалтқаннан кейін түзілетін қалдықтарды одан әрі қайта өңдеу, залалсыздандыру, пайдалану және (немесе) кәдеге жарату үшін тасымалдау туралы мәлімет;
3) өнімдерді (тауарларды) пайдаланудан қалдықтарды қайта өңдеу және кәдеге жарату туралы мәлімет;
4) өндіруші (импорттаушы) қалдықтарды жинаудың, қайта өңдеудің және кәдеге жаратудың меншікті жүйесін өзгертуі туралы мәліметтер.
Өндірушілер (импорттаушылар) жартыжылдықта бір рет есепті айдан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген құжаттарды өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелерінің операторына ұсынады.