Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 804. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12725. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 463 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения РК от 27.06.2017 № 463 и Министра национальной экономики РК от 20.07.2017 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 141, пункта 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу приказы исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан, Министра здравоохранения Республики Казахстан, исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан и совместные приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан, Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра регионального развития Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_____________________ С. Айтпаева

Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 804 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12725 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 463 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 285 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 27.06.2017 № 463 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.07.2017 № 285 бірлескен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 141-бабына, 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi міндетін атқарушының, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрiнің, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда министрінің, Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасының Өңірлік даму министрінің бірлескен бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің төрағасы
____________С. Айтпаева

29 декабря 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 804
Критерии оценки степени риска
в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – Критерии) разработаны в соответствии со статьей 141 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и пунктом 3 статьи 21 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
2. Критерии разработаны для отнесения субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора независимо от формы собственности к эпидемически значимым объектам, с определением периодичности проведения проверок в зависимости от степени риска объектов высокой эпидемической значимости (высокой и средней степени риска) и освобождения их от проверок.
3. Назначение проверок осуществляется на основании критериев оценки степени риска, разрабатываемых государственным органом контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
4. Риск в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта (объекта) жизни или здоровью человека, окружающей среде с учетом степени тяжести его последствий.
5. Эпидемически значимые объекты – объекты, производимая продукция и (или) деятельность которых при нарушении требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения может привести к возникновению пищевых отравлений и (или) инфекционных, паразитарных заболеваний среди населения, и (или) нанести вред здоровью населения от промышленных и радиоактивных загрязнений.
6. Грубые нарушения – нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, несоблюдение которых повлекло и (или) может повлечь тяжкие последствия здоровью населения (к травме, профессиональному заболеванию, внезапному ухудшению здоровья или отравлению работника, в результате которых наступают временная или стойкая утрата трудоспособности (инвалидность), профессиональное заболевание либо смерть, а также привело или может привести к возникновению пищевых и иных отравлений и (или) неинфекционных/инфекционных, паразитарных заболеваний среди населения, наносит вред окружающей среде обитания, безопасности продукции, процессов, услуг и влекущие административную ответственность.

2015 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 804 бұйрығына 1-қосымша
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 141-бабына және "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 21-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Критерийлер мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) меншік нысанына қарамастан эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілердің (тәуекел дәрежесі жоғары және орташа) тәуекел дәрежесіне байланысты тексерулер жүргізу кезеңділігін айқындай отырып, эпидемиялық маңызы бар объектілерге жатқызу және оларды тексерулерден босату үшін әзірленген.
3. Тексерулерді тағайындау халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау органы әзірлейтін тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері негізінде жүзеге асырылады.
4. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тәуекел – тексерілетін субъектінің (объектінің) қызметі нәтижесінде адамның өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға салдарының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдығы.
5. Эпидемиялық маңызы бар объектілер – өндіретін өнімі және (немесе) қызметі халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптары бұзылған кезінде халық арасында тамақтан уланулардың және (немесе) инфекциялық, паразиттік аурулардың пайда болуына алып келуі және (немесе) өнеркәсіптік және радиоактивті ластану халықтың денсаулығына зиян келтіруі мүмкін объектілер.
6. Өрескел бұзушылықтар – оларды сақтамау халықтың денсаулығы үшін ауыр салдарларға (нәтижесінде уақытша немесе тұрақты еңбекке қабілеттілік жоғалатын (мүгедектік) жарақатқа, кәсіби ауруларға, денсаулықтың кенеттен нашарлауына немесе жұмыскердің улануына) алып келген және (немесе) алып келуі мүмкін халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ҚР заңнамасы талаптарының бұзушылықтары, кәсіби ауру не өлім сондай-ақ тамақтан уланулар мен өзге де уланулардың және (немесе) халық арасында инфекциялық емес/инфекциялық, паразиттік аурулардың пайда болуына алып келген немесе алып келуі мүмкін, тіршілік ететін қоршаған ортаға, өнімнің, процестердің, көрсетілетін қызметтердің қауіпсіздігіне зиян келтіреді және әкімшілік жауапкершілікті тудырады.

7. Значительные нарушения – нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, несоблюдение которых повлекло и (или) может повлечь значительные последствия здоровью населения (к снижению работоспособности или заболеванию работника и (или) отрицательному влиянию на здоровье его потомства), влекущие административную ответственность.
8. Незначительные нарушения – нарушения требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, несоблюдение которых повлекло и (или) может повлечь незначительные последствия здоровью населения (воздействие отсутствует, либо уровень их воздействия не превышает нормы безопасности), а также не приводит к возникновению пищевых и иных отравлений и (или) неинфекционных/инфекционных, паразитарных заболеваний среди населения, не наносит вред окружающей среде обитания, безопасности продукции, процессов, услуг, но влекущие административную ответственность.
9. Критерии формируются посредством объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии оценки степени риска
10. Распределение объектов высокой эпидемической значимости по группам риска (высокой и средней степени) проводится для определения периодичности особого порядка проверок.
Распределение субъектов (объектов) контроля по группам в зависимости от степени риска, базовая периодичность проверок и лабораторно-инструментальных исследований осуществляется в соответствии с приложением 1 к настоящим Критериям (далее – приложение 1).
11. Объекты высокой эпидемической значимости исходя из их степени риска, распределены по группам в соответствии с приложением 1.
В группу высокой степени риска отнесены объекты с периодичностью проверок не чаще 1 раза в полугодие.
В группу средней степени риска отнесены объекты с периодичностью проверок не чаще 1 раза в год.
12. Если объект высокой эпидемической значимости был принят в эксплуатацию после утверждения полугодового графика проведения проверок, он вносится в график проведения проверок на следующее полугодие с периодичностью проверок согласно приложению 1.
13. В отношении объектов незначительной эпидемической значимости проводятся только внеплановые проверки.
3. Субъективные критерии оценки степени риска
14. Субъективные критерии разработаны в целях реализации принципа поощрения добросовестных проверяемых субъектов, в виде освобождения их от проведения проверок по особому порядку.
15. При проведении оценки степени риска учитываются нарушения, выявленные по результатам последней проверки по особому порядку.

7. Елеулі бұзушылықтар – оларды сақтамау халық денсаулығы үшін елеулі салдарларға (жұмыс қабілеттілігінің төмендеуіне немесе жұмыскердің сырқаттануына және (немесе) оның ұрпағының денсаулығына теріс әсер етуге) алып келген және (немесе) алып келуі мүмкін, әкімшілік жауапкершілікті тудыратын халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ҚР заңнамасы талаптарының бұзушылықтары.
8. Елеусіз бұзушылықтар – оларды сақтамау халық денсаулығы үшін елеусіз салдарларға алып келген және (немесе) алып келуі мүмкін (әсер ету жоқ не олардың әсер ету деңгейі қауіпсіздік нормаларынан аспайды), сондай-ақ тамақтан және өзге де уланулардың және (немесе) халық арасында инфекциялық емес/инфекциялық, паразиттік аурулардың пайда болуына алып келмейтін, тіршілік ететін қоршаған ортаға, өнімнің, процестердің, көрсетілетін қызметтердің қауіпсіздігіне зиян келтірмейтін, бірақ әкімшілік жауапкершілікті тудыратын халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ҚР заңнамасы талаптарының бұзушылықтары.
9. Критерийлер объективті және субъективті критерийлер арқылы қалыптастырылады.
2. Тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері
10. Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерді тәуекел топтары (жоғары және орташа дәреже) бойынша бөлу тексерулердің ерекше тәртібінің кезеңділігін айқындау үшін жүргізіледі.
Бақылау субъектілерін (объектілерін) тәуекел дәрежесіне байланысты топтар бойынша бөлу, тексерулердің және зертханалық-аспаптық зерттеулердің базалық кезеңділігі осы Критерийлерге 1-қосымшаға (бұдан әрі – 1-қосымша) сәйкес жүзеге асырылады.
11. Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілер өздерінің тәуекел дәрежесіне қарай 1-қосымшаға сәйкес топтар бойынша бөлінген.
Тәуекел дәрежесі жоғары топқа тексеру кезеңділігі жартыжылдықта 1 реттен жиі болмайтын объектілер жатқызылған.
Тәуекел дәрежесі орташа топқа тексеру кезеңділігі жылына 1 реттен жиі болмайтын объектілер жатқызылған.
12. Егер эпидемиялық маңыздылығы жоғары объект тексерулер жүргізудің жартыжылдық кестесі бекітілгеннен кейін пайдалануға қабылданса, ол 1-қосымшаға сәйкес тексеру кезеңділігімен келесі жартыжылдыққа арналған тексерулер жүргізу кестесіне енгізіледі.
13. Эпидемиялық маңыздылығы елеусіз объектілерге қатысты жоспардан тыс тексерулер ғана жүргізіледі.
3. Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері
14. Субъективті критерийлер тексерілетін адал субъектілерді ерекше тәртіп бойынша тексеру жүргізуден босату түрінде оларды көтермелеу қағидатын іске асыру мақсатында әзірленген.
15. Тәуекел дәрежесін бағалауды жүргізу кезінде ерекше тәртіп тексеру бойынша соңғы тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар ескеріледі.

16. Если в истекшем календарном году (полугодии) объект не проверялся, он остается в той группе, в которую он определен по результатам предыдущего календарного года (полугодия).
17. Определение группы риска объектов высокой эпидемической значимости, относящихся к одному субъекту (юридическому лицу) проводится для каждого объекта отдельно.
18. Формирование графика проведения проверок, объектов контроля и надзора составляется исходя из принципов минимальной необходимости и достаточности, поощрения добросовестных проверяемых субъектов, концентрации контроля и надзора на нарушителях.
19. Распределение нарушений требований в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на грубые, значительные, незначительные степени определяются в соответствии с приложением 2 к настоящим Критериям.
При выявлении одного грубого нарушения, проверяемому субъекту приравнивается показатель степени риска 100 и в отношении него проводится проверка по особому порядку.
В случае если грубых нарушений не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель по нарушениям значительной и незначительной степени.
При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,7
где:
Рз – показатель значительных нарушений;
Р1 – общее количество значительных нарушений;
Р2 - количество выявленных значительных нарушений;
При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,3
где:
Рн – показатель незначительных нарушений;
Р1 – общее количество незначительных нарушений;
Р2 - количество выявленных незначительных нарушений;
Общий показатель степени риска (
Р) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
Р =
Рз +
Рн
где:
Р - общий показатель степени риска;
Рз - показатель значительных нарушений;
Рн - показатель незначительных нарушений.
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) высокой степени риска:
1) освобождается от особого порядка проведения проверок на основании полугодовых графиков на срок, устанавливаемый в критериях оценки степени риска регулирующего государственного органа – при показателе степени риска от 0 до 60;
2) не освобождается от особого порядка проведения проверок на основании полугодовых графиков – при показателе степени риска от 60 до 100 включительно.

16. Егер өткен күнтізбелік жыл (жартыжылдық) ішінде объект тексерілмесе, ол алдыңғы күнтізбелік жыл (жартыжылдық) нәтижелері бойынша айқындалған топта қалдырылады.
17. Бір субъектіге (заңды тұлғаға) жатқызылатын эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілердің тәуекел тобын айқындау әрбір объект үшін жеке жүргізіледі.
18. Бақылау және қадағалау объектілеріне тексеру жүргізу кестесін жасау ең аз қажеттілік және жеткіліктілік, тексерілетін адал субъектілерді көтермелеу, бақылау мен қадағалауды бұзушыларға аудару қағидаттарын ескере отырып жасалады.
19. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы талаптардың бұзылуын өрескел, елеулі, елеусіз дәрежеге бөлу осы Критерийлерге 2-қосымшаға сәйкес айқындалады.
Бір өрескел бұзушылық анықталған кезде тексерілетін субъектіге 100 тәуекел дәрежесінің көрсеткіші теңестіріледі және оған қатысты ерекше тәртіп бойынша тексеру жүргізіледі.
Егер өрескел бұзушылық анықталмаса, онда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін айқындау үшін елеулі және болмашы бұзушылықтар бойынша қосынды көрсеткіш есептеледі.
Елеулі бұзушылықтар көрсеткішін айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рз = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,7
мұндағы:
Рз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – елеулі бұзушылықтардың жалпы саны;
Р2 – анықталған елеулі бұзушылықтардың саны;
Елеусіз бұзушылықтардың көрсеткішін айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және бұл көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (
Р2 х 100/
Р1) х 0,3
мұндағы:
Рн – елеусіз бұзушылықтардың көрсеткіші;
Р1 – елеусіз бұзушылықтардың жалпы саны;
Р2 – анықталған елеусіз бұзушылықтардың саны;
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (
Р) 0-ден 100-ге дейінгі шәкіл бойынша есептеледі және мынадай формула бойынша елеулі және елеусіз бұзушылықтардың көрсеткіштерін қосу арқылы айқындалады:
Р =
Рз +
Рн
мұндағы:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – елеулі бұзушылықтардың көрсеткіші;
Рн – елеусіз бұзушылықтардың көрсеткіші.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тәуекел дәрежесі жоғары тексерілетін субъект (объект):
1) тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш кезінде – реттеуші мемлекеттік органның тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында белгіленген мерзімге арналған жартыжылдық кестелер негізінде тексерулерді жүргізудің ерекше тәртібінен босатылады;
2) тәуекел дәрежесі 60-тан бастап 100-ді қоса алғанға дейінгі көрсеткіш кезінде - жартыжылдық кестелер негізінде тексерулерді жүргізудің ерекше тәртібінен босатылмайды.

20. Освобожденный от следующего особого порядка проведения проверок проверяемый субъект (объект) с нарушениями требований в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения получивший показатель степени риска до 60, по истечении сроков устранения нарушений проверяется во внеплановом порядке с целью контроля исполнения предписания об устранении выявленных нарушений.
В случае если выявленные нарушения требований не устранены проверяемый субъект (объект) не освобождается от следующего особого порядка проведения проверок.
Приложение 1
к Критериям оценки степени риска
в сфере санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Распределение субъектов (объектов) контроля
по группам в зависимости от степени риска,
базовая периодичность проверок и
лабораторно-инструментальных исследований
Объекты высокой эпидемической значимости
(подлежащие проверкам по особому порядку)
№ п/п
Виды субъектов (объектов)
Базовая периодичность проверок и лабораторно-инструментальных исследований
1
2
3
Объекты высокой степени риска
1
Детские молочные кухни
1 раз в полугодие
2
Детские оздоровительные и санаторные объекты (круглогодичные, сезонные)
1 раз в полугодие
3
Организации дошкольного воспитания и обучения всех видов и типов, комплексы "школа-детский сад"
1 раз в полугодие
4
Организации воспитания и мест проживания детей и подростков, интернатные организации всех видов и типов
1 раз в полугодие
5
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
1 раз в полугодие
6
Объекты общественного питания и торговли в организованных коллективах (организациях дошкольного воспитания и обучения, интернатных организациях, организациях образования и здравоохранения, вахтовых поселках, строительных площадках, промышленных и других объектах)
1 раз в полугодие
7
Объекты по производству кремовых кондитерских изделий
1 раз в полугодие
8
Объекты, оказывающие стоматологические услуги
1 раз в полугодие
9
Объекты по изготовлению лекарственных средств
1 раз в полугодие
10
Объекты общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном), объекты бортового питания
1 раз в полугодие
11
Транспортные средства (железнодорожные, водные, воздушные) используемые для перевозки пассажиров и организации по перевозке пассажиров, опасных грузов
1 раз в полугодие
12
Радиационно-опасные объекты
1 раз в полугодие
13
Лечебно-косметологические объекты, салоны красоты, косметологические центры оказывающие услуги с нарушением кожных и слизистых покровов
1 раз в полугодие
14
Организации здравоохранения:
оказывающие стационарную помощь, за исключением наркологических больниц(диспансеров),
психиатрических больниц (диспансеров);
осуществляющие деятельность в сфере службы крови;
оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь
1 раз в полугодие
Объекты средней степени риска
1
2
3
1
Организации специализированного образования для одаренных детей
1 раз в год
2
Специальные и коррекционные организации воспитания и образования
1 раз в год
3

20. Тексеру жүргізудің келесі ерекше тәртібінен босатылған халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы талаптардың бұзушылықтары бар, тәуекел дәрежесі көрсеткішін 60 дейін алған тексерілетін субъект (объект) бұзушылықтарды жою мерзімі аяқталғаннан кейін анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның орындалуын бақылау мақсатында жоспардан тыс тәртіппен тексеріледі.
Егер анықталған талаптардың бұзушылықтары жойылмаған жағдайда, тексерілетін субъект (объект) тексеру жүргізудің келесі ерекше тәртібінен босатылмайды.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық
саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін
бағалау критерийлеріне
1-қосымша
Бақылау субъектілерін (объектілерін) тәуекел дәрежесіне байланысты топтар бойынша бөлу, тексерулердің және зертханалық-аспаптық зерттеулердің базалық кезеңділігі
Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілер
(ерекше тәртіп бойынша тексерілуге жататын)
р/с №
Субъектілердің (объектілердің) түрлері
Тексерулердің және зертханалық-аспаптық зерттеулердің базалық кезеңділігі
1
2
3
Тәуекел дәрежесі жоғары объектілер
1
Балалардың сүт асүйлері
Жартыжылда 1 рет
2
Балаларды сауықтыру және санаторий объектілері (жыл бойғы, маусымдық)
Жартыжылда 1 рет
3
Барлық түрдегі және типтегі мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдары, "мектеп-бала бақша" кешендері
Жартыжылда 1 рет
4
Балалар мен жасөспірімдерді тәрбиелеу және олар тұратын ұйымдар, барлық түрдегі және типтегі интернат ұйымдары
Жартыжылда 1 рет
5
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Жартыжылда 1 рет
6
Ұйымдасқан ұжымдардағы (мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдары, интернаттық ұйымдар, білім беру және денсаулық сақтау ұйымдары, вахталық кенттер, құрылыс алаңдары, өнеркәсіптік және басқа да объектілердегі) қоғамдық тамақтану және сауда объектілері
Жартыжылда 1 рет
7
Кремді кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілер
Жартыжылда 1 рет
8
Стоматологиялық қызметтер көрсететін объектілер
Жартыжылда 1 рет
9
Дәрілік заттарды дайындау жөніндегі объектілер
Жартыжылда 1 рет
10
Көліктегі қоғамдық тамақтану объектілері (теміржол, әуе, су және автомобиль), борттық тамақтану объектілері
Жартыжылда 1 рет
11
Жолаушыларды тасымалдау үшін қолданылатын көлік құралдары (теміржол, әуе, су) және жолаушыларды, қауіпті жүктерді тасымалдау жөніндегі ұйымдар
Жартыжылда
1 рет
12
Радиациялық қауіпті объектілер
Жартыжылда 1 рет
13
Тері және сілемейлі қабықтың бұзылуына байланысты қызмет көрсететін емдеу-косметологиялық объектілері, сұлулық салондары, косметологиялық орталықтар
Жартыжылда 1 рет
14
Наркологиялық ауруханаларды (диспансерлерді), психиатриялық ауруханаларды (диспансерлерді) қоспағанда, стационарлық көмек көрсететін; қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын;
амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары
Жартыжылда 1 рет
Тәуекел дәрежесі орташа объектілер
1
Дарынды балаларға арналған мамандандырылған білім беру ұйымдары
Жылына 1 рет
2
Тәрбиелеу және білім берудің арнайы және түзету ұйымдары
Жылына 1 рет
3

Объекты общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции с числом 50 и более 50 посадочных мест
1 раз в год
4
Молокоперерабатывающие объекты, объекты по производству готовой молочной продукции
1 раз в год
5
Мясоперерабатывающие объекты, объекты по производству мяса и мясных полуфабрикатов и/или готовой мясной продукции
1 раз в год
6
Рыбоперерабатывающие объекты, объекты по производству рыбы и рыбных полуфабрикатов и/или готовой рыбной продукции
1 раз в год
7
Птицеперерабатывающие объекты, объекты по производству полуфабрикатов из мяса птицы и/или готовой продукции из мяса птицы
1 раз в год
8
Объекты по производству масложировой продукции
1 раз в год
9
Объекты по производству алкогольной продукции, безалкогольной продукции, питьевой воды (в том числе минеральной), расфасованной в емкости
1 раз в год
10
Плодоперерабатывающие объекты, объекты по переработке сельскохозяйственной продукции растительного происхождения, в том числе соевой продукции
1 раз в год
11
Объекты по производству и реализации специализированных пищевых продуктов и иных групп пищевой продукции
1 раз в год
12
Объекты по производству поваренной и йодированной соли
1 раз в год
13
Мукомольные объекты
1 раз в год
14
Объекты по выпечке хлеба и хлебобулочных изделий
1 раз в год
15
Объекты по производству сахара
1 раз в год
16
Объекты оптовой и розничной торговли пищевой продукцией с торговой площадью свыше 50 квадратных метров, продовольственные рынки
1 раз в год
17
Объекты оптового хранения пищевой продукции
1 раз в год
18
Виды деятельности, относящиеся к 1 и 2 классам опасности согласно санитарной классификации производственных объектов (химические производства, металлургические, машиностроительные и металлообрабатывающие объекты, добыча руд, нерудных ископаемых, природного газа, строительная промышленность, полигоны по размещению, обезвреживанию, захоронению токсичных отходов производства и потребления 1 и 2 классов опасности, объекты по сбору, хранению, транспортировке, удалению, сортировке, переработке, обеззараживания, утилизации (сжиганию) медицинских отходов от 120 килограмм в час и выше, производство электрической и тепловой энергии при сжигании минерального топлива, стационарные радиотехнические объекты радиосвязи, радиовещания, телевидения, радиолокации и радиоподавления)
1 раз в год
19
Склады для хранения химических веществ и продукции, агрохимикатов и пестицидов (ядохимикатов)
1 раз в год
20
Объекты спортивно-оздоровительного назначения, спортивно-оздоровительные бассейны, бани и сауны вместимостью свыше 20 мест
1 раз в год
21
Оздоровительные и санаторные объекты (сезонные, круглогодичные)
1 раз в год
22
Вахтовые поселки
1 раз в год
23
Водоемы, места отдыха 2 категории (культурно-бытового назначения)
1 раз в год
24
Водоисточники, места водозабора для хозяйственно-питьевого водоснабжения
1 раз в год
25
Нецентрализованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения с количеством обслуживаемого населения свыше 2 тысяч человек
1 раз в год
26
Централизованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения
1 раз в год
27
Санаторно-оздоровительные организации, базы и места отдыха
1 раз в год
28
Все виды лабораторий
1 раз в год
Объекты незначительной степени риска
1
2
1
Организации технического и профессионального обучения, послесреднего и высшего образования
2
Организации досуга, физического воспитания и развития творческих способностей детей и подростков (учреждения дополнительного образования)–центры творчества детей и молодежи, музыкальные, спортивные и художественные школы, детско-юношеские центры, дворовые клубы, станции юных натуралистов, учебно-производственные комбинаты, учебные курсы и другие внешкольные организации, услуги няни без организации питания
3
Объекты по изготовлению, хранению и реализации продукции для детей и подростков (обувь, одежда, игрушки)
4
Объекты по оказанию услуг населению посредством компьютеров (персональные компьютеры, планшетные персональные компьютеры, ноутбуки) и видеотерминалов (компьютерные клубы)
5
Объекты общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции с числом менее 50 посадочных мест
6
Объекты по обслуживанию транспортных средств (железнодорожный, автомобильный, водный и воздушный) и пассажиров
7
Аппараты для автоматического приготовления и реализации пищевых продуктов
8
Объекты по производству без кремовых кондитерских изделий
9
Объекты по производству мучных полуфабрикатов, макаронных изделий
10
Объекты по производству чипсов, сухариков, кукурузных палочек, казинаков, семечек, сухих завтраков, слайсов, сахарной ваты, поп-корна, жареных орехов
11
Объекты по фасовке готовых пищевых продуктов
12
Объекты по производству пищевых концентратов и пищевых кислот
13
Объекты по производству чая, дрожжей и желатина
14
Объекты по производству крахмалопаточной продукции, крахмала
15
Организации здравоохранения оказывающие стационарную медицинскую помощь по наркологии, медико-социальной реабилитации и психиатрии (наркологические больницы и диспансера, центры медико-социальной реабилитации, психиатрические больницы и диспансера)
16
Организации здравоохранения, осуществляющие деятельность в сфере судебной медицины и патологической анатомии
17
Организации здравоохранения, восстановительного лечения и медицинской реабилитации
18
Объекты оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники
19
Организации здравоохранения, скорой медицинской помощи и санитарной авиации
20
Организации здравоохранения медицины катастроф
21
Организации здравоохранения, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход
22
Объекты традиционной и народной медицины (целительства)
23
Рынки оптовой, розничной и объекты оптовой и розничной торговли
24
Объекты по изготовлению, производству, переработке средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, вакцин и других иммунобиологических, диагностических препаратов, а также по оказанию видов работ и услуг, связанных с их использованием
25
Парикмахерские, салоны красоты, косметологические центры, оказывающие косметические услуги без нарушения кожных и слизистых покровов
26
Объекты спортивно-оздоровительного назначения, бани, сауны вместимостью до 20 мест
27
Объекты социально-бытовой инфраструктуры (культурно-зрелищные объекты, кладбища, объекты похоронного назначения, объекты временного проживания людей (гостиницы, мотели, кемпинги, общежития), организации по эксплуатации жилых и общественных зданий, офисов, организации, управляющие домами, кооперативы собственников помещений, общественные туалеты, прачечные, химчистки, очистные сооружения и прочие)
28
Нецентрализованные системы хозяйственно-питьевого водоснабжения с количеством обслуживаемого населения до 2 тысяч человек
29
Объекты по обслуживанию водопроводных, канализационных, тепловых систем, котельные
30
Канализационные очистные сооружения и сети (в том числе ливневой канализации)
31

Отыратын орын саны 50 және 50-ден асатын тамақ өнімдерін өндіретін, өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілері
Жылына 1 рет
4
Сүт өңдеу объектілері, дайын сүт өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
5
Ет өңдеу объектілері, етті және еттің жартылай фабрикаттарын және/немесе дайын ет өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
6
Балық өңдеу объектілері, балықты және балықтың жартылай фабрикаттарын және/немесе дайын балық өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
7
Құс өңдеу объектілері, құс етінің жартылай фабрикаттарын және/немесе құс етінің дайын өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
8
Май-тоң май өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
9
Ыдыстарға өлшеп құйылған алкоголь өнімдерін, алкогольсіз өнімдерді, ауыз суды (оның ішінде минералды) өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
10
Жеміс өңдеу объектілері, өсімдіктен алынатын ауыл шаруашылығы өнімдерін, оның ішінде соя өнімдерін өңдеу объектілері
Жылына 1 рет
11
Арнайы тамақ өнімдерін және тамақ өнімдерінің өзге топтарын өндіру және өткізу жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
12
Аспаздық және йодталған тұзды өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
13
Ұн тарту объектілері
Жылына 1 рет
14
Нан және нан-тоқаш өнімдерін пісіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
15
Қант өндіру жөніндегі объектілер
Жылына 1 рет
16
Сауда алаңы 50 шаршы метрден асатын тамақ өнімдерінің көтерме және бөлшек сауда объектілері, азық-түлік базарлары
Жылына 1 рет
17
Тамақ өнімдерін көтерме сақтау объектілері
Жылына 1 рет
18
Өндірістік объектілердің санитариялық сыныптамасына сәйкес қауіптіліктің 1 және 2-сыныптарына жататын қызмет түрлері (химиялық өндіріс, металлургиялық, машина жасау және металл өңдеу объектілері, кен, кенді емес қазбаларды, табиғи газды өндіру, құрылыс өнеркәсібі, қауіптілігі 1 және 2-сыныптағы өндіру және тұтынудың уытты қалдықтарын орналастыру, зарарсыздандыру, көму бойынша полигондар, сағатына 120 килограмм және одан артық медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, тасымалдау, жою, сұрыптау, өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өртеу) бойынша объектілер, минералды отынды жаққан кездегі электр және жылу энергиясы өндірісі, радиобайланыс, радио хабарларын тарату, теледидар, радиолокация және радиобасу стационарлық радиотехникалық объектілері)
Жылына 1 рет
19
Химиялық заттарды және өнімдерді, агрохимикаттарды және пестицидтерді (улы химикаттарды) сақтауға арналған қоймалар
Жылына 1 рет
20
Спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілер, спорттық-сауықтыру бассейндері, сыйымдылығы 20 орыннан артық монша және сауналар
Жылына 1 рет
21
Сауықтыру және санаторий объектілері (маусымдық, жыл бойғы)
Жылына 1 рет
22
Вахталық кенттер
Жылына 1 рет
23
Су қоймалары, 2-санатты демалыс орындары (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы)
Жылына 1 рет
24
Су көздері, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған су жинау орындары
Жылына 1 рет
25
Қызмет көрсетілетін халықтың саны 2 мың адамнан асатын орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
Жылына 1 рет
26
Орталықтандырылған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
Жылына 1 рет
27
Санаторий-сауықтыру ұйымдары, демалыс базалары мен орындары
Жылына 1 рет
28
Зертханалардың барлық түрлері
Жылына 1 рет
Тәуекел дәрежесі елеусіз объектілер
1
2
1
Техникалық және кәсіптік оқыту, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдары
2
Балалар мен жасөспірімдердің бос уақытын, дене тәрбиесін және шығармашылық қабілеттерін дамыту ұйымдары (қосымша білім беру мекемелері) – балалар мен жасөспірімдер шығармашылығы орталықтары, музыка, спорт және көркемсурет мектептері, балалар-жасөспірімдер орталықтары, аулалық клубтар, жас натуралистер станциялары, оқу-өндірістік комбинаттар, оқу курстары мен басқа да мектептен тыс ұйымдар, тамақтану ұйымдастырылмаған бала бағушының көрсетілетін қызметтері
3
Балалар мен жасөспірімдерге арналған өнімдерді дайындау, сақтау және өткізу жөніндегі объектілер (аяқкиім, киім, ойыншықтар)
4
Компьютерлер (дербес компьютерлер, планшетті дербес компьютерлер, ноутбуктер) және бейнетерминалдар (компьютер клубтары) арқылы халыққа қызмет көрсету жөніндегі объектілер
5
Отыратын орын саны 50-ден кем тамақ өнімдерін өндіретін, өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілері
6
Көлік құралдарына (теміржол, автомобиль, су және әуе) және жолаушыларға қызмет көрсету жөніндегі объектілер
7
Тамақ өнімдерін автоматты түрде дайындауға және өткізуге арналған аппараттар
8
Кремсіз кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі объектілер
9
Ұнның жартылай фабрикаттарын, макарон өнімдерін өндіру жөніндегі объектілер
10
Чипсілер, кепкен нан, жүгері таяқшалары, казинак, шемішке, құрғақ таңғы ас, слайстар, қант мақтасы, поп-корн, қуырылған жаңғақтар өндіру жөніндегі объектілер
11
Дайын тамақ өнімдерін өлшеп орау жөніндегі объектілер
12
Тамақ концентраттарын және тамақ қышқылдарын өндіру жөніндегі объектілер
13
Шай, ашытқы және желатин өндіру жөніндегі объектілер
14
Крахмал-сірне өнімдерін, крахмал өндіру жөніндегі объектілер
15
Наркология, медициналық-әлеуметтік оңалту және психиатрия бойынша (наркологиялық ауруханалар және диспансерлер, медициналық-әлеуметтік оңалту орталықтары, психиатриялық ауруханалар мен диспансерлер) стационарлық медициналық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары
16
Сот медицинасы және патологиялық анатомия саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары
17
Денсаулық сақтау, қалпына келтіру емі және медициналық оңалту ұйымдары
18
Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың, медициналық техниканың көтерме және бөлшек сауда объектілері
19
Денсаулық сақтау, жедел медициналық жәрдем және санитариялық авиация ұйымдары
20
Апаттар медицинасы денсаулық сақтау ұйымдары
21
Паллиативтік көмекті және мейірбике күтімін көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары
22
Дәстүрлі және халық медицинасы (емшілік) объектілері
23
Көтерме, бөлшектеп сату базарлары және көтерме, бөлшек сауда объектілері
24
Дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдары мен препараттарын, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық, диагностикалық препараттарды дайындау, өндіру, өңдеу, сондай-ақ оларды пайдаланумен байланысты жұмыстар мен қызметтер түрлерін көрсету жөніндегі объектілер
25
Шаштараздар, сұлулық салондары, тері және сілемейлі қабықты бұзбастан, консультациялық қызметтер көрсететін косметологиялық орталықтар
26
Спорт-сауықтыру мақсатындағы объектілер, сыйымдылығы 20 орынға дейінгі моншалар, сауналар
27
Әлеуметтік-тұрмыстық инфрақұрылым объектілері (мәдени-ойын-сауық объектілері, зираттар, жерлеу мақсатындағы объектілер, адамдар уақытша тұратын объектілер (қонақүйлер, мотельдер, кемпингтер, жатақханалар), тұрғын үйлер және қоғамдық ғимараттарды, кеңселерді, ұйымдарды пайдалану жөніндегі ұйымдар, үй басқарушылары, үй-жайлар иелері кооперативтері, қоғамдық дәретханалар, кір жуу, химиялық тазарту орындары, тазарту құрылыстары және өзгелері)
28
Қызмет көрсетілетін халықтың саны 2 мың адамға дейінгі орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелері
29
Су құбырлары, кәріз, жылу жүйелеріне қызмет көрсету жөніндегі объектілер, қазандықтар
30
Кәріз (оның ішінде жауын-шашын кәрізін) тазарту құрылыстары мен желілері
31

Виды деятельности, относящиеся к 3-5 классам опасности согласно санитарной классификации производственных объектов (химические производства, металлургические, машиностроительные и металлообрабатывающие объекты, добыча руд, нерудных ископаемых, природного газа, строительная промышленность, полигоны по размещению, обезвреживанию, захоронению токсичных отходов производства и потребления 3 и 4 классов опасности, объекты по сбору, хранению, транспортировке, удалению, сортировке, переработке, обеззараживания, утилизации (сжиганию) медицинских отходов до 120 килограмм в час и выше, производство электрической и тепловой энергии при сжигании минерального топлива, радиотехнические объекты, обработка древесины, текстильные производства и производства легкой промышленности, автозаправочные станции)
32
Спортивно-оздоровительные учреждения
33
Парки
34

Өндірістік объектілердің санитариялық сыныптамасына сәйкес қауіптілігі 3-5-сыныпқа жататын қызмет түрлері (химиялық өндіріс, металлургия, машина жасау және металл өңдеу объектілері, кен, кенді емес қазбаларды, табиғи газды өндіру, құрылыс өнеркәсібі, қауіптілігі 3 және 4-сыныптағы өндіру және тұтынудың уытты қалдықтарын орналастыру, зарарсыздандыру, көму бойынша полигондар, сағатына 120 килограммға дейін және одан артық медициналық қалдықтарды жинау, сақтау, тасымалдау, жою, сұрыптау, өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату (өртеу) бойынша объектілер, минералды отынды жаққан кездегі электр және жылу энергиясы өндірісі, радиотехникалық объектілер, ағаш өңдеу, тоқыма өндірісі және жеңіл өнеркәсіп өндірісі, автожанармай құю станциялары)
32
Спорт-сауықтыру мекемелері
33
Саябақтар
34

1. Приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 июня 2011 года № 379 "Об утверждении критериев оценки степени рисков в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 7072, опубликованный в Юридической газете от 1 сентября 2011 год № 125 (2115).
2. Совместный приказ Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 744 и Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 322 "Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8253, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 3 июля 2013 года № 224 (27498), "Казахстанская правда" от 4 июля 2013 года № 225 (27499), "Казахстанская правда" от 10 июля 2013 года № 229 (27503).
3. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 декабря 2012 года № 872 "Об утверждении критериев оценки степени рисков в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и форм проверочных листов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8279, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 27 апреля 2013 года № 149-150 (27423-27424), "Казахстанская правда" от 30 апреля 2013 года № 151 (27425).
4. Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 358 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 декабря 2012 года № 872 "Об утверждении критериев оценки степени рисков в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и форм проверочных листов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8556, опубликованный в Юридической газете от 7 августа 2013 года № 116 (2491), в газете Казахстанская правда от 17 октября 2013 года № 295 (27569).
5. Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 июля 2013 года № 419 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 1 августа 2013 года № 170/НҚ "О внесении изменений в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 744 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 322 "Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8655, опубликованный в газете Казахстанская правда от 17 октября 2013 года № 295 (27569).

1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнің міндетін атқарушының 2011 жылғы 9 маусымдағы № 379 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7072 тіркелген, Заң газетінде 2011 жылғы 1 қыркүйекте № 125 (2115) жарияланған).
2. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында жеке кәсіпкерлік аясындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 744 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 322 бірлескен бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8253 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 3 шілдеде № 224 (27498), "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 4 шілдеде № 225 (27499), "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 10 шілдеде № 229 (27503) жарияланған).
3. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийі мен тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 872 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8279 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 27 сәуірде № 149-150 (27423-27424), "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 30 сәуірде № 151 (27425) жарияланған).
4. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийі мен тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 19 желтоқсандағы № 872 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 358 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8556 тіркелген, Заң газетінде 2013 жылғы 7 тамызда
№ 116 (2491), "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 17 қазанда № 295 (27569) жарияланған.
5. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында жеке кәсіпкерлік аясындағы тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 744 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 322 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 19 шілдедегі № 419 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму Министрінің 2013 жылғы 1 тамыздағы № 170/НҚ бірлескен бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8655 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2013 жылғы 17 қазанда № 295 (27569) жарияланған).

6. Приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 485 "Об утверждении критериев оценки степени риска и формы проверочного листа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11923, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 3 сентября 2015 года).

6. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 маусымдағы № 485 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11923 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 қыркүйекте жарияланған).