Об утверждении проверочного листа в области племенного животноводства и пчеловодства
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05-1136 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 820. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12729. Утратил силу совместным приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 481 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 ноября 2018 года № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу совместным приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.11.2018 № 481 и Министра национальной экономики РК от 29.11.2018 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемый проверочный лист в области племенного животноводства и пчеловодства.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 15-04/730 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 августа 2015 года № 614 "Об утверждении форм проверочных листов по государственному контролю в области племенного животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12108, опубликованный 12 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";

Асыл тұқымды мал шаруашылығы және бал ара шаруашылығы саласындағы тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05-1136 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 820 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12729 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 29 қарашадағы № 481 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 29 қарашадағы № 89 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.11.2018 № 481 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.11.2018 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған асыл тұқымды мал шаруашылығы және бал ара шаруашылығы саласындағы тексеру парағы бекітілсін.
2. "Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 15-04/730 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 тамыздағы № 614 бірлескен бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 12108 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 12 қарашада жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бірлескен бұйрықты алынған күнінен бастап он күн ішінде оның көшірмесінің Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін қамтамасыз етсін;

4) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________ А. Мамытбеков
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________________ С. Айтпаева
"___"_____________ 20 год
Утверждено
совместным приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 15-05-1136
и Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 29 декабря 2015 года № 820
Проверочный лист
в области племенного животноводства и пчеловодства

4) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
______________ А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
______________Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу жөніндегі комитетінің төрағасы
___________________ С. Айтпаева
20 жылғы "__"____________
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 15-05-1136 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 820 бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Асыл тұқымды мал шаруашылығы және бал ара шаруашылығы саласындағы тексеру парағы

Сноска. Проверочный лист в редакции совместного приказа Заместителя Премьер-Министра РК Министра сельского хозяйства РК от 13.09.2016 № 389 и Министра национальной экономики РК от 04.10.2016 № 438 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(номер, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта) ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер проверяемого субъекта (объекта)
Адрес места нахождения ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
Племенные центры
1
Наличие помещений для содержания производителей сельскохозяйственных животных
2
Наличие лаборатории для низкотемпературного замораживания и хранения семени производителей
3
Наличие ветеринарно-санитарного пропускника
4
Наличие карантинного помещения
5
Наличие изолятора
6
Наличие лабораторного оборудования
7
Наличие криогенного оборудования
8
Наличие племенных свидетельств, подтверждающих наличие высокопродуктивных племенных животных производителей
9
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект и подтверждения о присвоении учетного номера
10
Наличие ветеринарных паспортов на племенных животных-производителей, подтверждающих проведение идентификации
11
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
12
Наличие сводной ведомости бонитировки племенных животных
13
Наличие справки местного исполнительного органа, подтверждающей регистрацию в информационной базе селекционной и племенной работы
14
Проведение оценки животных по собственной продуктивности
15
Проведение оценки животных по качеству потомства
16
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
17
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
Дистрибьютерные центры
18
Наличие производственных помещений со стационарными биохранилищами
19
Наличие лабораторного оборудования
20
Наличие криогенного оборудования
21
Наличие ветеринарно-санитарного заключения на объект и подтверждения о присвоении учетного номера
22
Наличие ветеринарной справки об эпизоотической ситуации на территории соответствующей административно-территориальной единицы по инфекционным заболеваниям (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, эпидидимит овец, хламидиоз, случная болезнь лошадей, эпизоотический лимфангит), а также заболеваниям списка Международного Эпизоотического Бюро, выданной ветеринарным врачом подразделения исполнительного органа соответствующей административно-территориальной единицы
23
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
24
Наличие в штате специалистов по соответствующим специальностям
Физические и юридические лица, получившие бюджетные субсидии
25
Наличие у животных индивидуальных номеров
26
Наличие регистрации животных в информационной базе селекционной и племенной работы в порядке, утвержденном уполномоченным органом
27
Наличие оформления индивидуальной карточки племенного животного или племенного свидетельства
28
Проведение бонитировки племенных животных, зарегистрированных в республиканской палате
29
Регистрация племенных животных в государственном регистре племенных животных
30
Ведение учета и отчетности
31
Достоверность данных, указанных в племенных свидетельствах
Местные исполнительные органы
32
Ведение государственного регистра племенных животных
33
Ведение учета данных в области племенного животноводства по утвержденным формам
34
Наличие отчетности по формам, утвержденным уполномоченным органом представляемой субъектами в области племенного животноводства
Бонитер (классификатор)
35
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности "зоотехния" или "технология производства продуктов животноводства" либо "биотехнология"
36
Наличие документа о прохождении курсов бонитеров по соответствующему виду сельскохозяйственных животных
37
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
Техники-осеменаторы
38
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности "зоотехния" или "технология производства продуктов животноводства" либо "биотехнология", или "ветеринария" или документа, подтверждающего стаж работы по данному профилю не менее трех лет
39
Наличие документа о прохождении курсов по искусственному осеменению сельскохозяйственных животных
40
Наличие лабораторного помещения (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных)
41
Наличие контрольно-измерительных приборов (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных)
42
Наличие инструментария (для стационарного пункта искусственного осеменения сельскохозяйственных животных) или наличие чемодана техника-осеменатора (для мобильных пунктов)
43
Наличие криогенного оборудования
44
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
Специалист по трансплантации (пересадке) эмбрионов
45
Наличие диплома об образовании по соответствующей специальности "зоотехния" или "технология производства продуктов животноводства" либо "биотехнология", или "ветеринария"
46
Наличие документа о прохождении курсов по трансплантации (пересадке) эмбрионов сельскохозяйственных животных
47
Наличие лабораторного помещения
48
Наличие контрольно-измерительных приборов
49
Наличие инструментария
50
Наличие криогенного оборудования
51
Наличие технологического оборудования
52
Ведение учета данных и представление отчетности в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения по формам, утвержденным уполномоченным органом
Должностное (ые) лицо (а) _________________________ _________________
(должность) (подпись)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта _____________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность) (подпись)

Ескерту. Тексеру парағы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.09.2016 № 389 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 04.10.2016 № 438 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеру тағайындаған мемлекеттік орган ______________________________
_____________________________________________________________________
Тексеру тағайындау туралы акті ______________________________________
(нөмір, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі/тексерілетін субъектінің (объектінің) бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Орналасқан жерінің мекенжайы ________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
Асыл тұқымдық орталықтар
1
Тұқымдық ауыл шаруашылығы жануарларын күтіп-бағуға арналған қора-жайдың болуы
2
Тұқымдық жануарлардың ұрығын төменгі температурада мұздатуға және сақтауға арналған зертхананың болуы
3
Ветеринариялық-санитариялық тексеру өткізетін орынның болуы
4
Карантиндік үй-жайдың болуы
5
Изолятордың болуы
6
Зертханалық жабдықтың болуы
7
Криогендік жабдықтың болуы
8
Жоғары өнімді асыл тұқымды тұқымдық жануарлардың болуын растайтын асыл тұқымдық куәліктердің болуы
9
Объектіге ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы мен есептік нөмірді беру туралы растау
10
Тұқымдық асыл тұқымды жануарларға сәйкестендіру жүргізілгендігін растайтын ветеринариялық паспорттардың болуы
11
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринарлық дәрігері берген инфекциялық аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, койдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ тиісті Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай бойынша ветеринарлық анықтамалардың болуы
12
Асыл тұқымды жануарды бонитирлеудің жиынтық ведомосының болуы
13
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстардың ақпараттық базасында тіркелгенін растайтын жергілікті атқарушы орган анықтамасының болуы
14
Жануарға өз өнімділігі бойынша бағалау жүргізу
15
Жануарға ұрпағының сапасы бойынша бағалау жүргізу
16
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша деректерді есепке алуды жүргізу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есептілікті ұсыну
17
Штатта тиісті мамандықтар бойынша мамандардың болуы
Дистрибьютерлік орталықтар
18
Стационарлық биоқоймалары бар өндірістік үй-жайлардың болуы
19
Зертханалық жабдықтың болуы
20
Криогендік жабдықтың болуы
21
Объектіге ветеринариялық-санитариялық қорытындының болуы мен есептік нөмірді беру туралы растау
22
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің атқарушы органы бөлімшесінің ветеринарлық дәрігері берген инфекциялық аурулар (туберкулез, бруцеллез, лейкоз, лептоспироз, кампилобактериоз, трихомоноз, койдың эпидидимиті, хламидиоз, жылқының күйеңкі ауруы, эпизоотиялық лимфангит) бойынша, сондай-ақ тиісті Халықаралық Эпизоотиялық Бюро тізіміндегі аурулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық жағдай бойынша ветеринарлық анықтамалардың болуы
23
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша деректерді есепке алуды жүргізу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есептілікті ұсыну
24
Штатта тиісті мамандықтар бойынша мамандардың болуы
Бюджеттік субсидияларды алған жеке және заңды тұлғалар
25
Жануарларда жеке нөмірлерінің болуы
26
Жануарлардың селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тіркелуі
27
Асыл тұқымды малдың ресімделген жеке карточкасының немесе асыл тұқымдық куәліктің болуы
28
Республикалық палатада тіркелген асыл тұқымды малдарға бонитировка жүргізу
29
Асыл тұқымды малдардың асыл тұқымды малдардың мемлекеттік тіркелімінде тіркелуі
30
Есеп пен есептілікті жүргізу
31
Асыл тұқымдық куәліктерде көрсетілген деректердің дұрыстығы
Жергілікті атқарушы органдар
32
Асыл тұқымды жануарлардың мемлекеттік тіркелімін жүргізу
33
Бекітілген нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректерді есепке алуды жүргізу
34
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілер беретін есептіліктің болуы
Бонитер (сыныптаушы)
35
Тиісті "зоотехния" немесе "мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы" не "биотехнология" мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
36
Ауыл шаруашылығы жануарының тиісті түрі бойынша бонитерлер курстарынан өткендігі туралы құжаттың болуы
37
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша деректерді есепке алуды жүргізу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есептілікті ұсыну
Техник-ұрықтандырушылар
38
Тиісті "зоотехния" немесе "мал шарушылығы өнімдерін өндіру технологиясы" не "биотехнология" немесе "ветеринария" мамандығы бойынша білімі туралы дипломның немесе осы бейін бойынша кемінде үш жыл жұмыс өтілін растайтын құжаттың болуы
39
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыру курстарынан өткендігі туралы құжаттың болуы
40
Зертханалық үй-жайдың болуы (ауыл шаруашылығы жануарын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункт үшін)
41
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы (ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункт үшін)
42
Құрал-саймандарың болуы (ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын стационарлық пункт үшін) немесе техник-ұрықтандырушы чемоданының болуы (жылжымалы пункттер үшін)
43
Криогендік жабдықтың болуы
44
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша деректерді есепке алуды жүргізу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есептілікті ұсыну
Эмбриондарды транспланттау (ауыстырып салу) жөніндегі маман
45
Тиісті "зоотехния" немесе "мал шарушылығы өнімдерін өндіру технологиясы" не "биотехнология", немесе "ветеринария" мамандығы бойынша білімі туралы дипломның болуы
46
Ауыл шаруашылығы жануарларының эмбриондарын транспланттау (ауыстырып салу) жөніндегі курстардан өткендігі туралы құжаттың болуы
47
Зертханалық үй-жайдың болуы
48
Бақылау-өлшеу аспаптарының болуы
49
Құрал-саймандардың болуы
50
Криогендік жабдықтың болуы
51
Технологиялық жабдықтың болуы
52
Уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша деректерді есепке алуды жүргізу және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына есептілікті ұсыну
Лауазымды адам (адамдар) __________________________ _________________
(лауазымы) (қолы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Тексерілетін
субъектінің басшысы _______________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), лауазымы) (қолы)