Об утверждении реестра должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 114-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12801.
В соответствии с пунктом 5 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый реестр должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Департаменту по работе с человеческими ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
________________ Т. Дуйсенова
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 декабря 2015 года № 114-нқ
Реестр должностей гражданских служащих Министерства национальной экономики Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 114-нқ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12801 болып тіркелді.
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Адами ресурстармен жұмыс департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық кесiмдерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е.Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму министрі
________________ Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 114-нқ
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімі

Сноска. Реестр – в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 18.03.2021 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименования должностей
1
2
3
БЛОК А – УПРАВЛЕНЧЕСКИЙ ПЕРСОНАЛ
А1
1
Директор республиканского государственного учреждения "Научно-исследовательский институт микрографии" Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - РГУ)
1-1
Заместитель директора РГУ
А2
1
Главный бухгалтер, начальник отдела РГУ
1-1
Заместитель главного бухгалтера, заместитель начальника отдела РГУ
А3
1
Руководитель группы РГУ
БЛОК B – В ПРОЧИХ СФЕРАХ
В2
1
Инженер высшего уровня квалификации высшей категории
2
Инженер высшего уровня квалификации первой категории
3
Инженер высшего уровня квалификации второй категории
4
Инженер высшего уровня квалификации без категории
В3
1
Инженер, техник среднего уровня квалификации высшей категории
2
Инженер, техник среднего уровня квалификации первой категории
3
Инженер, техник среднего уровня квалификации второй категории
4
Инженер, техник среднего уровня квалификации без категории
БЛОК В – СФЕРА "ЗДРАВООХРАНЕНИЕ"
В3
1
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации высшей категории
2
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации первой категории
3
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации второй категории
4
Медицинская (ий) сестра (брат) высшего уровня квалификации без категории
В4
1
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации высшей категории
2
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации первой категории
3
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации второй категории
4
Медицинская (ий) сестра (брат) среднего уровня квалификации без категории
БЛОК С – АДМИНИСТРАТИВНЫЙ ПЕРСОНАЛ
С1
Руководитель участка по содержанию энерго-, тепло-, водо-, газопроводов и канализации; руководитель транспортного цеха; руководитель административно-хозяйственного отдела; руководитель участка по ремонту зданий и помещений – производитель строительных работ; руководитель ремонтно-механического участка; руководитель участка связи, охранной сигнализации и химпожаротушения; руководитель службы пожарной команды.
С2
Специалисты высшего уровня квалификации: инспектор, аудитор, экономист, менеджер по государственным закупкам, бухгалтер, методист, механик, инженер связи, инженер по оборудованию, инженер по инвентаризации строений и сооружений, инженер по защите информации; инженер по безопасности и охране труда, переводчик, юрист.
С3
Специалисты среднего уровня квалификации: бухгалтер, инспектор, методист, переводчик, экономист, юрисконсульт, техник связи, механик, начальник смены
Руководитель (заведующий) структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения: архива, бюро (копировально-множительным), канцелярии, склада, хозяйства.
БЛОК D – ВСПОМОГАТЕЛЬНЫЙ ПЕРСОНАЛ
D
Технические исполнители: архивариус, делопроизводитель, диспетчер, оператор: (копировально-множительных машин, систем связи, связи, компьютерной техники (программ), электронно-вычислительных машин, по обслуживанию компьютерных устройств, службы охраны), охранник, секретарь.

Ескерту. Тізілім жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің18.03.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдардың атауы
А БЛОГЫ – БАСҚАРУШЫ ПЕРСОНАЛ
А1
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің "Микрография ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - РММ) директоры
1-1
РММ директорының орынбасары
А2
1
РММ бас бухгалтері, бөлім бастығы
1-1
РММ бас бухгалтерінің орынбасары, бөлім бастығының орынбасары
А3
1
РММ топ басшысы
B БЛОГЫ – ӨЗГЕ ДЕ САЛАЛАРДА
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты инженер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты инженер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты инженер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ инженер
В3
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты инженер, техник
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты инженер, техник
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты инженер, техник
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ инженер, техник
B БЛОГЫ – "ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ" САЛАСЫ
В3
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты мейіргер
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты мейіргер
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты мейіргер
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ мейіргер
В4
1
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары санатты мейіргер
2
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі бірінші санатты мейіргер
3
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі екінші санатты мейіргер
4
Бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі санаты жоқ мейіргер
С БЛОГЫ – ӘКІМШІЛІК ПЕРСОНАЛ
С1
Энергия, жылу, су, газ құбырлары мен кәрізді күтіп-ұстау учаскесінің басшысы; көлік цехының басшысы; әкімшілік-шаруашылық бөлімінің басшысы; ғимараттар мен үй-жайларды жөндеу учаскесінің басшысы – құрылыс жұмыстарын жүргізуші; жөндеу-механика учаскесінің басшысы; байланыс, күзет дабылы және химиялық өрт сөндіру учаскесінің басшысы; өрт командасы қызметінің басшысы.
С2
Біліктілік деңгейі жоғары мамандар: инспектор, аудитор, экономист, мемлекеттік сатып алу менеджері, бухгалтер, әдіскер, механик, байланыс инженері, жабдықтау инженері, құрылыстар мен құрылысжайларды түгендеу инженері, ақпаратты қорғау инженері, қауіпсіздік және еңбекті қорғау инженері, аудармашы, заңгер.
С3
Біліктілігі орта деңгейдегі мамандар: бухгалтер, инспектор, әдіскер, аудармашы, экономист, заң кеңесшісі, байланыс технигі, механик, ауысым бастығы
Мемлекеттік мекемеге әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің: архив, бюро (көшіру-көбейту), кеңсе, қойма, шаруашылық басшысы (меңгерушісі).
D БЛОГЫ – КӨМЕКШІ ПЕРСОНАЛ
D
Техникалық орындаушылар: архивариус, іс жүргізуші, диспетчер, (көшіру көбейту машиналарының, байланыс жүйелерінің, байланыстың, компьютерлік техниканың (бағдарламалардың), электрондық есептеу машиналарының, компьютерлік құрылғыларға қызмет көрсету жөніндегі, күзет қызметінің) операторы, күзетші, хатшы.