О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 613. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 января 2016 года № 12825. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", а также руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11407, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 20 июня 2015 года), внести следующие изменения и дополнения:
подпункт 1) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"1) стандарт государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" согласно приложению 1 к настоящему приказу;";
подпункт 2) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"2) стандарт государственной услуги "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" согласно приложению 2 к настоящему приказу;";
подпункт 4) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"4) стандарт государственной услуги "Регистрация товарного знака" согласно приложению 4 к настоящему приказу;";
подпункт 5) пункта 1 указанного Приказа изложить в следующей редакции:
"5) стандарт государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" согласно приложению 5 к настоящему приказу;";
приложения 1, 2, 4 и 5, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 613 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 8 қаңтарда № 12825 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес және "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабын 2-тармағын 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет Министрінің "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11407 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 маусымда "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) бұйрығына келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Осы бұйрықтың 1-тармағының 1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
осы бұйрықтың 1-тармағының 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
осы бұйрықтың 1-тармағының 4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
осы бұйрықтың 1-тармағының 5) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;";
осы бекітілген бұйрықтың 1, 2, 4 және 5-қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_____________ А. Исекешев
"___" _________ 20 __ года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
"___" _________ 20 __ года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_____________ Ж. Касымбек
"___" _________ 20 __ года "СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ М. Кусаинов
30 декабря 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 декабря 2015 года № 613
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности" (далее – Государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – Стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – Услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства (далее – Экспертная организация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов – в течение 40 (сорока) рабочих дней;
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения.
В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов;

2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б. Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі
____________Ә. Исекешев
20 __ жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушы
____________Ж. Қасымбек
20 __ жылғы "___" _____
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________Е. Досаев
20 __ жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің міндетін
атқарушы
__________ М. Құсайынов
2015 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 613 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына
1-қосымша
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне
құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру:
1) Министрліктің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Сараптама ұйымы);
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімдері:
1) құжаттарды берген сәттен бастап - 40 (қырық) жұмыс күні ішінде:
Құжаттардың ресімделуіне қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін, бірақ жоюға болатын негіздер болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салу ол жолданған күннен бастап үш айлық мерзімде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу ұсынысымен бірге жіберіледі. Мұндай жағдайда мәні бойынша сараптама жүргізудің мерзімдері жоқ немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора с проставленным штампом с датой регистрации и текущим номером договора, выдаваемого на бумажном носителе, либо мотивированный ответ в письменном виде об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении на портал – справка о государственной регистрации договора о передаче права на товарный знак или мотивированный ответ об отказе в регистрации договора.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная, бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим и физическим лицам (далее – Услугополучатель).
За проведение экспертизы и публикации сведений взимается плата, в размере установленных в соответствии с ценами на работы и услуги, реализуемые Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан согласно утвержденному приказу "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" от 18 декабря 2014 года № 368 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11225).
За регистрацию договора взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 539 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)" в размере 150 процентов от месячного расчетного показателя.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины, указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) экспертной организаций – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қағаз түрінде берілетін шартты тіркеу күні мен оның ағымдағы нөмірімен бірге мөртабаны қойылған шартты мемлекеттік тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді жауап.
Портал арқылы өтініш берген кезде – айрықша құқықты басқаға беру туралы шарттың мемлекеттік тіркелгендігі туралы немесе негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы жазбаша түрдегі дәлелді анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды, қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы).
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бекітілген бұйрыққа сәйкес, өтінімдерді қабылдау және сараптама жүргізу үшін "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстардың және қызметтердің бағаларына белгіленген мөлшерде төлемдер алынады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11225 болып тіркелген).
Шарттарды тіркеу үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабына сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 150 пайызы мөлшерінде мемлекеттік баж өндіріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық өтінім портал арқылы берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшада көрсетілген.
8. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін кызметті берушінің - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін;
2) сараптама ұйымының - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін.

3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление о регистрации договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности (далее – Заявление) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) подлинники договора, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо подлинников договора могут быть представлены нотариально засвидетельствованные копии договора;
3) доверенность в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организации;
5) для национальных услугополучателей решение органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия подлинников договора, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо подлинников договора могут быть представлены нотариально засвидетельствованные электронные копии договора;
3) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы, (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек куту тәртібімен көрсетіледі;
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу туралы өтініш (бұдан әрі – Өтініш);
2) нысанасы біртектес өнеркәсіптік меншік объектілері болып табылатын шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт данада төлнұсқасы қоса беріледі. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері және екі тараптың не соған уәкілеттік берілген екі тарап адамдарының қолдары қойылады.
Шарт түпнұсқаларының орнына шарттың нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген тұлға немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхат;
4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжат;
5) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа, қорғау құжаты немесе айрықша құқық иесінің басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімін ұсынады.
Порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) нысанасы біртектес өнеркәсіптік меншік объектілері болып табылатын шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт данадағы төлнұсқасының электрондық көшірмесі қоса беріледі. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері және екі тараптың не соған уәкілеттік берілген екі тарап адамдарының қолтаңбалары қойылады.
Шарт түпнұсқаларының орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген тұлға немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесі;

4) для национальных услугополучателей электронная копия решение органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и представления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленными законами Республики Казахстан являются:
1) прекращение действия регистрации охранного документа, в отношении которого заключается договор и отсутствует возможность ее восстановления;
2) непредставление в трехмесячный срок всех необходимых материалов и сведений по запросу экспертной организации;
3) отсутствие у сторон необходимых прав на заключение договора уступки исключительных прав на товарный знак;
4) если уступка исключительных прав на товарный знак может явиться причиной введения в заблуждение относительно товара или его изготовителя.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

4) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін жоғарыда көрсетілген құжаттардан басқа, қорғау құжаты немесе айрықша құқық иесінің басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімінің электрондық көшірмесін ұсынады.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаны құжат мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген негіздеме болып табылады:
1) оған қатысты шарт жасалатын және оны қалпына келтіру мүмкіндігі жоқ қорғау құжатының тіркеу қолданысын тоқтату;
2) сараптама ұйымының сұрау салуы бойынша барлық қажетті материалдардың және мәліметтердің үш айлық мерзімде ұсынылмауы;
3) тараптардың тауар таңбасына айрықша құқықтарды басқаға беру шартын жасасуға қажетті құқықтарының болмауы;
4) тауар таңбасына айрықша құқықтарды басқаға беру тауарға немесе оны дайындаушыға қатысты жаңылыстырудың себебі болуы.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайға жіберіледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін көрсетілетін қызметті алушы қызметті берушінің көрсетілетін мемлекеттік қызметті сапасыз көрсеткенін растайтын құжаттарға шағымды қоса тіркейді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке
прав на товарный знак и объекты
промышленной собственности"
Форма
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Республиканское государственное учреждение
"Управление государственных доходов по Есильскому району
Департамента государственных доходов по городу Астана"
Комитета государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – Государственное учреждение "Комитет казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
Республика Казахстан, 010000, г. Астана,
Левобережье, ул. Орынбор 8, Корпус 1, Подъезд № 1
БИН:
020940003199
Наименование банка:
Акционерное общество "Нурбанк"
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация договоров об уступке
прав на товарный знак и объекты
промышленной собственности"
Форма
РГП "Национальный институт
интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции
Республики Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ
о регистрации договоров об уступке прав на товарный знак и
объекты промышленной собственности
1. Прошу зарегистрировать договор уступки охранного документа
(охранных документов), указанного (указанных) в настоящем заявлении.
2. Наименование (наименования) и номер (номера) охранного
документа (охранных документов):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.adilet.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы - 1414.
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік
объектілеріне құқықтарды басқаға беру
туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері
Бенефициар – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша
Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi.
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – "Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" мемлекеттік мекемесі.
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы
Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы,
Сол жағалау, Орынбор көшесі 8, 1 корпус, № 1 кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
"Нұрбанк" Акционерлік қоғамы
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
"Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік
объектілеріне құқықтарды басқаға беру
туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне
құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу туралы
ӨТІНІШ
1. Осы өтініште көрсетілген қорғау құжатына (қорғау
құжаттарына) құқықтарын басқаға беру шартты тіркеуді сұраймын.
2. Қорғау құжатының (қорғау құжаттарының) атауы (атаулары) және
нөмірі (нөмірлері):
_____________________________________________________________________

3. Владелец (Владельцы):
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) физического или наименование
юридического лица
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Указать, если владельцев несколько
4. Правопреемник (Правопреемники):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) физического или наименование
юридического лица)
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны:
____________________________________________________________________
Указать, если правопреемников несколько
5. Патентный поверенный или иной представитель заявителя:
____________________________________________________________________
6. Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и
телефоны:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Адреса для переписки:
____________________________________________________________________
8. Приложения:
Регистрируемый договор на __ листах (с приложениями №№ _______
на ____ листах) в _____ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату государственной пошлины;
Другой документ (указать):
_____________________________________________________________________
Заявитель __________________________________ (при наличии) М.П.
(Должность, Ф.И.О.(при его наличии) и подпись)
Дата "___" ______ 20___ год.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 декабря 2015 года № 613
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров" (далее – Государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – Стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Иесі (иелері):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер иесі бірнешеу болса, көрсету керек
4. Құқықтық мирасқор (құқықтық мирасқорлар):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болса) немесе заңды тұлғаның атауы)
Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер құқықтық мирасқорлар бірнешеу болса, көрсету керек
5. Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өтініш берушінің
өзге өкілі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Мекенжайлары (пошталық индексін, елдің атауын қоса алғанда)
және телефондары:____________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Хат алмасуға арналған мекенжайлар:
_____________________________________________________________________
8. Қосымшалар:
Тіркелетін шарт ____ парақта (№№____қосымшалар ____парақта) ___
данада;
Патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе басқа өкілетті
өкілдің өкілеттіктерін растайтын сенімхат;
Мемлекеттік баж төлемін растайтын құжат;
Басқа құжат (көрсету керек)
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші
_____________________________________________________(бар болса) М.О.
(Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болса), және қолы)
Күні 20 _____ жылғы "____" ______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 613 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына
2-қосымша
"Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) экспертной организаций – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление о регистрации лицензионных, сублицензионных договоров (далее – Заявление) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) подлинники договора, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо подлинников договора могут быть представлены нотариально засвидетельствованные копии договора;
3) доверенность в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организаций;
5) для национальных услугополучателей решение органов управления лицензиара (сублицензиара) по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия в случае подачи заявления от имени юридического лица.
на портал:
1) заявления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия подлинников договора, предметом которого являются однородные объекты промышленной собственности, в четырех экземплярах, снабженные титульным листом. Каждый экземпляр договора прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставляется оттиск печати и подписи обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо подлинников договора могут быть представлены нотариально засвидетельствованные электронные копии договора;

8. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін кызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін;
2) сараптама ұйымы – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы, көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тiркеу туралы өтініш (бұдан әрі – Өтініш);
2) нысанасы біртектес өнеркәсіптік меншік объектілері болып табылатын шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт данада төлнұсқасы қоса беріледі. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері және екі тараптың не соған уәкілеттік берілген екі тарап адамдарының қолтаңбалары қойылады.
Шарт түпнұсқаларының орнына шарттың нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген тұлға немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхат;
4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжат;
5) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін лицензиарды (қосалқы лицензиарды) басқару органдарының шарт жасасу және заңды тұлға атынан өтініш берілген жағдайда кәсіпорын басшысының шартқа қол қоюы жөніндегі өкілеттіктерін беру мәселесі бойынша шешімі.
Порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) нысанасы біртектес өнеркәсіптік меншік объектілері болып табылатын шарттың титулдық парақпен жабдықталған төрт данадағы төлнұсқасының электрондық көшірмесі қоса беріледі. Шарттың әрбір данасы тігіледі, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалады, мөр бедері және екі тараптың не соған уәкілеттік берілген екі тарап адамдарының қолтаңбалары қойылады.
Шарт түпнұсқаларының орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылуы мүмкін;

3. Лицензиар (Сублицензиар): __________________________________
Ф.И.О (при его наличии) физического или наименование юридического лица
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Указать, если лицензиаров несколько
4. Лицензиат (Сублицензиат):___________________________________
Ф.И.О (при его наличии) физического или наименование юридического
лица
Адреса (включая почтовый индекс и название страны) и телефоны
____________________________________________________________________
Указать, если лицензиатов несколько
5. Патентный поверенный или иной представитель заявителя
_____________________________________________________________________
Адреса (включая почтовый индекс, название страны) и телефоны
_____________________________________________________________________
6. Вид лицензии________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Объем передаваемых прав, с учетом видов использования,
предусмотренных лицензионным договором_______________________________
_____________________________________________________________________
8. Адреса для переписки________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Приложения:
Регистрируемый договор на __ листах (с приложениями №№ __
на ____ листах) в _____ экземплярах;
Доверенность, подтверждающая полномочия патентного поверенного
или другого полномочного представителя;
Документ, подтверждающий оплату государственной пошлины;
Листы для продолжения;
Другой документ (указать)______________________________________
_____________________________________________________________________
Заявитель ______________________________ (при его наличии) М.П.
Должность, Ф.И.О (при его наличии) и подпись
Дата "___" ______ 20____ год.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 декабря 2015 года № 613
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация товарного знака" (далее – Государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – Стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Лицензиар (қосалқы лицензиар):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты (бар болса) немесе заңды
тұлғаның атауы
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер лицензиарлар бірнешеу болса, көрсету керек
4. Лицензиат (қосалқы лицензиат):
Жеке тұлғаның аты, тегі әкесінің аты (бар болса) немесе заңды
тұлғаның атауы
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
телефондары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Егер лицензиарлар бірнешеу болса, көрсету керек
5. Патенттік сенім білдірілген өкілдер немесе өтінім берушінің
өзге өкілі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Мекенжайлары (пошта индексін, елдің атын қоса алғанда) және
телефондары
6. Лицензия түрі
_____________________________________________________________________
7. Лицензиялық шартта көзделген пайдалану түрлерін ескерумен
берілетін құқықтар көлемі
_____________________________________________________________________
8. Хат алысуға арналған мекенжайлар
_____________________________________________________________________
9. Қосымшалар:
Тіркелетін шарт ____ парақ (№№ ____ қосымшалар ____ парақ) ____
данада;
Патенттік сенім білдірілген өкілдің немесе басқа өкілетті
өкілдің өкілеттіктерін растайтын сенімхат;
Мемлекеттік баж төлемін растайтын құжат;
Жалғастыруға арналған парақтар;
Басқа құжат (көрсету керек)
_____________________________________________________________________
Өтініш беруші
____________________________________________________ (бар болса) М.О.
Лауазымы, Т.А.Ә.(бар болса) және қолы
Күні "____" ___________ 20 ____ жыл.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 613 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына
4-қосымша
"Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – Услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства (далее – экспертная организация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 9 (девяти) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десяти) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – регистрация товарного знака, зарегистрированного в Государственном реестре товарных знаков выдаваемый либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – Услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается услугополучателю на платной основе.
За прием заявок и проведение экспертизы взимается плата, в размере установленных в соответствии с ценами на работы и услуги, реализуемые Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан согласно утвержденному приказу "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" от 18 декабря 2014 года № 368 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11225).
За регистрацию товарного знака взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 539 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", в размере 100 процентов от месячного расчетного показателя.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины и услуг экспертной организации указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру:
1) Министрліктің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Сараптама ұйымы);
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
1. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 9 (тоғыз) ай ішінде:
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелген тауар таңбасын тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған күнін және орнын көрсетумен электронды құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет қызмет алушыға ақылы негізде көрсетіледі.
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бекітілген бұйрыққа сәйкес, өтінімдерді қабылдау және сараптама жүргізу үшін "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстардың және қызметтердің бағаларына белгіленген мөлшерде төлемдер алынады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11225 болып тіркелген).
Тауар таңбасын тіркеу үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабына сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде мемлекеттік баж өндіріледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық өтінім портал арқылы берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік баж және сараптама ұйымының қызметіне ақы төлеу үшін қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасында көрсетілген.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) экспертной организаций – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) заявка на регистрацию товарного знака по форме (далее – Заявка), согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организации по проведению экспертизы. Размер оплаты устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) доверенность в случае ведения делопроизводства через представителя;
4) устав коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающего наименование организации, уполномоченной зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака (оригинал предоставляется для сверки);
5) заявитель, желающий воспользоваться правом конвенционного или выставочного приоритета, обязан указать это и представить соответствующие документы, подтверждающие правомерность такого требования при подаче заявки на товарный знак или в течение двух месяцев с даты поступления заявки в экспертную организацию.
на портал:
1) заявка в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) сараптама ұйымының – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
сараптама ұйымына:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар таңбасын тіркеуге арналған өтінім (бұдан әрі – Өтінім);
2) сараптама жүргiзу жөнiндегi сараптама жасау ұйымы қызметтерiнiң ақысы төленгенiн растайтын құжат қоса тiркелуге тиiс. Төлем мөлшерi Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес белгiленедi;
3) iс жүргiзу өкiл арқылы жүзеге асырылған жағдайда сенiмхат;
4) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, осы таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқылы субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауапкершілікті қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысын (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда) (түпнұсқа салыстыру үшін беріледі);
5) конвенциялық немесе көрмелiк басымдық құқығын пайдаланғысы келетiн өтiнiм берушi мұны тауар таңбасына өтiнiм берген кезде немесе өтiнiм сараптама жасау ұйымына түскен күннен бастап екi ай iшiнде көрсетуге және осындай талаптың заңдылығын растайтын тиiстi құжаттарды тапсыруға мiндеттi.
Порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;

2) электронная копия документа, подтверждающего оплату в установленном размере, за исключением оплаты через ПШЭП;
3) электронная копия доверенности, в случае ведения делопроизводства через представителя;
4) электронная копия устава коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающего наименование организации, уполномоченной зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака;
5) заявитель, желающий воспользоваться правом конвенционного или выставочного приоритета, обязан указать это и представить соответствующие документы, подтверждающие правомерность такого требования при подаче заявки на товарный знак или в течение двух месяцев с даты поступления заявки в экспертную организацию.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) товарные знаки, состоящие исключительно из обозначений, не обладающие различительной способностью:
вошедшие во всеобщее употребление для обозначения товаров определенного вида;
являющиеся общепринятыми символами и терминами;
указывающие на вид, качество, количество, свойство, назначение, ценность товаров, а также на место и время их производства или сбыта;
представляющие собой международные непатентуемые наименования лекарственных средств;
имеющие прямую описательную связь с товарами или услугами, для обозначения которых они используются;

2) ЭҮТШ арқылы төленгенін қоспағанда, белгіленген мөлшерде төлем төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі
3) iс жүргiзу өкiл арқылы жүзеге асырылған жағдайда сенiмхаттың электрондық көшірмесі;
4) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, осы таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқылы субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауапкершілікті қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысының электрондық көшірмесі (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда);
5) конвенциялық немесе көрмелiк басымдық құқығын пайдаланғысы келетiн өтiнiм берушi мұны тауар таңбасына өтiнiм берген кезде немесе өтiнiм сараптама жасау ұйымына түскен күннен бастап екi ай iшiнде көрсетуге және осындай талаптың заңдылығын растайтын тиiстi құжаттарды тапсыруға мiндеттi.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаны құжат мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолдайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі мыналар болып табылады:
1) тауар таңбалары ажыратылатын реңкi жоқ белгiлерден ғана тұратын;
тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) белгiлi бiр түрiн белгiлеу үшiн жалпыға ортақ қолданысқа енген;
жалпыға ортақ қабылданған рәмiздер мен терминдер болып табылатын;
тауарлардың түрiн, сапасын, санын, қасиетiн, мақсатын, құндылығын, сондай-ақ олардың шығарылған немесе өткiзілген жерi мен уақытын көрсететiн;
дәрілік заттардың патенттелмейтін халықаралық атауларын білдіретін;
тауарларды немесе көрсетiлген қызметтердi белгiлеу үшiн пайдаланылатын олармен тiкелей сипаттық байланысы бар тауар таңбаларын тіркеуге жол берілмейді.

2) обозначения, воспроизводящие государственные гербы, флаги и эмблемы, сокращенные или полные наименования международных организаций и их гербы, флаги и эмблемы, официальные контрольные, гарантийные и пробирные клейма, печати, олимпийскую символику, награды и другие знаки отличия, а также обозначения, сходные с ними до степени смешения;
3) обозначения, являющиеся ложными или способными ввести в заблуждение относительно товара или его изготовителя, в том числе наименований географических объектов, способных ввести в заблуждение относительно места производства товара;
4) обозначения, формально указывающие на истинное место производства товара, но дающих ошибочное представление о том, что товар происходит с другой территории;
5) обозначения, представляющие собой или содержащие наименования географических объектов, идентифицирующие минеральные воды, вина или крепкие спиртные напитки, для обозначения таких товаров, не происходящих из данного места, а также, если используется перевод, или обозначение сопровождается такими выражениями как "вида", "типа", "в стиле" или другими подобными;
6) обозначения, противоречащие по своему содержанию общественным интересам, принципам гуманности и морали;
7) обозначения, тождественные или сходные до степени их смешения:
с товарными знаками, зарегистрированными в Республике Казахстан и охраняемыми в силу международных договоров с более ранним приоритетом на имя другого лица в отношении однородных товаров или услуг или с тождественными товарными знаками того же лица в отношении тех же товаров или услуг;
с признанными в установленном порядке общеизвестными в Республике Казахстан товарными знаками в отношении любых видов товаров и услуг;
с обозначениями, заявленными на регистрацию с более ранним приоритетом на имя другого лица в отношении однородных товаров или услуг (кроме отозванных) или с тождественными обозначениями того же лица в отношении тех же товаров или услуг;
с наименованиями мест происхождения товаров, охраняемыми в Республике Казахстан в отношении любых товаров, кроме случаев, когда они могут быть включены в качестве неохраняемого элемента товарного знака, регистрируемого на имя владельца права пользования данным наименованием места происхождения товара, если регистрация товарного знака осуществляется в отношении тех же товаров, для индивидуализации которых зарегистрировано наименование места происхождения товара;
8) обозначения, воспроизводящие промышленные образцы, охраняемые в Республике Казахстан, на имя других лиц при условии их более раннего приоритета;

2) мемлекеттiк елтаңбаларды, тулар мен эмблемаларды, халықаралық ұйымдардың қысқартылған немесе толық атауларын және олардың елтаңбаларын, тулары мен эмблемаларын, ресми бақылаулық, кепiлдiк және сынамалық таңбаларды, мөрлердi, олимпиадалық рәмiздердi, наградаларды және басқа да айырым белгiлерiн, сондай-ақ араласып кеткен дәрежеге дейiн оларға ұқсас белгiлердi бейнелейтiн белгiлер;
3) тауарға немесе оның жасаушысына қатысты жалған болып табылатын немесе жаңылыстыруы мүмкiн белгiлердi, оның iшiнде тауар шығарылған жерге қатысты жаңылыстыруы мүмкiн географиялық объектiнiң атауларын;
4) тауар шығарылған нақты жердi үстiрт түрде көрсететiн, бiрақ тауар басқа аумақтан шығарылғаны туралы қате түсiнiк беретiн;
5) минералды суларды, шараптарды немесе күштi спирт ішімдiктерiн бiрыңғайландыратын географиялық объектiнiң атаулары болып табылатын немесе оларды қамтитын белгiлердi, осы жерден шығарылмаған сондай тауарларды белгiлеу үшiн, сондай-ақ егер аударма пайдаланылса немесе белгiде "түрiнде", "үлгiсiнде", "стилiнде" деген немесе басқа да осындай сөздер қоса жазылса, сол белгiлердi;
6) өзiнiң мазмұны жөнiнен қоғамдық мүдделерге, адамгершiлiк пен iзгiлiк принциптерiне қайшы келетiн белгiлердi тiркеуге;
7) бiртектес тауарларға немесе көрсетілетін қызметтерге қатысты басқа тұлғаның атына неғұрлым ертерек басымдықпен Қазақстан Республикасында тiркелген және халықаралық шарттарға орай қорғалатын тауар белгілерімен немесе сол тауарларға немесе көрсетілетін қызметтерге қатысты сол тұлғаның бірдей тауар белгілерімен;
тауарлар мен қызметтердiң кез келген түрiне қатысты Қазақстан Республикасында белгiленген тәртiппен жалпыға бiрдей белгiлi деп танылған тауар таңбаларымен;
бiртектес тауарларға немесе көрсетілетін қызметтерге (қайтарып алынғандарынан басқа) қатысты басқа тұлғаның атына неғұрлым ертерек басымдықпен тiркеуге мәлімделген белгiлемелермен немесе сол тауарларға немесе көрсетілетін қызметтерге қатысты сол тұлғаның ұқсас белгілерімен;
егер тауар таңбасын тіркеу дараландыру үшін тауар шығарылған жердің атауы тіркелген тауарларға қатысты жүзеге асырылса, тауар шығарылған жердiң осы атауын пайдалану құқығы иесiнiң атына тiркелетiн тауар таңбасының қорғалмайтын элементi ретiнде олар енгiзiлуi мүмкiн жағдайларды қоспағанда, кез келген тауарларға қатысты Қазақстан Республикасында қорғалатын тауар шығарылған жер атауларымен олар араласып кеткен дәрежеге дейiн бiрдей немесе ұқсас белгiлер;
8) олардың неғұрлым ертерек басымдығы болған жағдайда басқа тұлғалардың атындағы Қазақстан Республикасында қорғалатын өнеркәсiптi үлгiлер;

9) названия известных в Республике Казахстан на дату подачи заявки произведений литературы, науки и искусства, известные произведения искусства и их фрагменты в нарушение авторских прав;
10) фамилии, имена, псевдонимы и производные от них, портреты и факсимиле в нарушение личных неимущественных прав этих лиц, их наследников или правопреемников, а также, если эти обозначения являются достоянием истории и культуры Республики Казахстан - без разрешения соответствующего компетентного органа.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

9) өтiнiм берiлген күнi авторлық құқықтарды бұзушылықпен Қазақстан Республикасында белгiлi әдебиет, ғылым және өнер туындыларының атаулары, белгiлi өнер туындылары мен олардың фрагменттерi;
10) осы адамдардың, олардың мұрагерлерiнiң немесе құқық мирасқорларының жеке мүлiктiк емес құқықтарын бұза отырып, олардың тектерiн, есiмдерiн, бүркеншiк аттарын және солардан таралатын есiмдердi, портреттерi мен факсимилелерiн қайталайтын, сондай-ақ егер бұл белгiлер Қазақстан Республикасы тарихы мен мәдениетiнiң игiлiгi болып табылса, олар тиiстi құзыреттi органның рұқсатынсыз тiркелмейдi.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайға жіберіледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда қызметті алушы қызметті беруші көрсеткен сапасыз мемлекеттік қызмет көрсетуді растайтын, құжаттарға шағымды қоса тіркейді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылдануын растау болып табылады. Шағымда қызметті алушының қолы болуы тиіс.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығының - 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в
электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Республиканское государственное учреждение
"Управление государственных доходов по Есильскому району
Департамента государственных доходов по городу Астана"
Комитета государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – Государственное учреждение "Комитет казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
Республика Казахстан, 010000, г. Астана,
Левобережье, ул. Орынбор 8, Корпус 1, Подъезд № 1
БИН:
020940003199
Наименование банка:
Акционерное общество "Нурбанк"
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация товарного знака"
Форма
заполняется РГП "НИИС"
Дата
поступления
Дата
подачи
N заявки
З А Я В К А
на регистрацию товарного знака
В Республиканское государственное предприятие
"Национальный институт интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции Республики Казахстан
010000, г. Астана, Левобережье, ул. Орынбор 8,
Корпус 1, Подъезд № 1
Настоящим испрашивается регистрация представленного обозначения в качестве товарного знака (знака обслуживания) в Республике Казахстан.
Коллективный товарный знак
Полное наименование заявителя с указанием организационно-правовой формы (или фамилия, имя, отчество (при наличии), если заявитель - физическое лицо)*.
Код страны по стандарту
ВОИС st. 3
(если он установлен)
Сведения о государственной регистрации юридического лица
или индивидуального предпринимателя (для заявителей Республики Казахстан)
документ, удостоверяющий личность – для физического лица
Адрес заявителя, телефон‚ мобильный телефон, телефакс, E-mail
Патентный поверенный или иной представитель
Адрес для переписки (полный почтовый адрес с указанием адресата), телефон‚ мобильный телефон, телефакс,
E-mail
Испрашивается конвенционный приоритет по ранее поданной заявке (заявкам)
Номер первой заявки
Дата испрашиваемого приоритета
Код страны подачи по ST.3
Испрашивается выставочный приоритет
Дата начала открытого показа
Заявляемое обозначение:
Товарный знак в стандартном шрифтовом исполнении
Транслитерация
Перевод
Товарный знак объемный
Товарный знак в цветовом
исполнении
Указание цветов
*Наименование заполняется на казахском и/или русском языках для заявителей Республики Казахстан;
**транслитерация заполняется на русском языке для иностранных заявителей нужное отметить
Товары и услуги, для которых испрашивается охрана товарного знака, сгруппированные по классам МКТУ
Заявляемое обозначение имеет более раннюю регистрацию в Казахстане. № регистрации
_____________
Перечень прилагаемых документов:
Документ, подтверждающий гос.регистрацию в Республике Казахстан
Изображения заявляемого обозначения: черно-белые в количестве ______, цветные в количестве ______
Перечень товаров/услуг (если он не поместился на бланке)
Документ об оплате: квитанция/ платежное поручение № ______от_____________
Доверенность
Заверенная копия ранее поданной (-ых) заявки(-ок)
Перевод копии ранее поданной заявки
Соглашение о коллективном знаке
Другие документы (указать)‚ в т.ч. отмеченные в п._______
Всего листов __________________________________________
_ Перечень прилагаемых документов отметить
______
Настоящим подтверждаю‚ что подача на регистрацию заявляемого обозначения не нарушает права интеллектуальной собственности других лиц
Подпись
Должность (ФИО (при его наличии))
МП
Дата
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом
тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании
государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики
Казахстан согласен.
Подпись Дата
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 декабря 2015 года № 613
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 251
Стандарт государственной услуги
"Регистрация права пользования наименованием места
происхождения товара"

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге
де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. adilet.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы - 1414.
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері
Бенефициар – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша
Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi.
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – "Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" мемлекеттік мекемесі.
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Қабылдаушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы
Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы,
Сол жағалау, Орынбор көшесі 8, 1-корпус, № 1 кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
"Нұрбанк" Акционерлік қоғамы
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
"Тауар таңбасын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
ҰЗМИ РМК толтырылады
Түскен күні
Берілген күні
Өтінім N
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
Тауар таңбасын тіркеуге арналған
ӨТІНІМ
010000, Астана қ., Сол жағалау, Орынбор к-сі, 8,
1 корпус, № 1, № 2 кіреберіс
Қазақстан Республикасында тауар таңбасы (қызмет көрсету белгісі) ретінде көрсетілген белгінің тіркелу сұратылады.
Ұжымдық тауар
таңбасы
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысанын көрсетумен өтінім берушінің толық атауы (немесе егер өтінім беруші жеке тұлға болса, аты, тегі, әкесінің аты (бар болса).
ДЗМҰ st. 3 стандарты бойынша елдің коды (егер орнатылған болса)
Заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркелгендігі туралы мәлімет
(Қазақстан Республикасының өтінім берушілері үшін) жеке тұлға үшін – жеке куәлік, құжат
Өтінім берушінің мекенжайы**, телефон, мобильді телефон, телефакс, E-mail
Патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл
Хат-хабар алмасу мекенжайы, (адресатты көрсете отырып толық пошта мекенжай) телефон, мобильдік телефон, телефакс, E-mail
Бұрын берілген өтінім (өтінімдер) бойынша конвенциялық басымдық сұратылады
Бірінші өтінім нөмірі
Сұратылған басымдық күні
ST.3 бойынша берілген елдің коды
Көрмелік басымдық сұратылады Ашық көрсетілімнің басталу күні
Мәлімделетін белгі:
Стандартты қаріптік орындаудағы тауар таңбасы
Транслитерация
Аударма
Көлемді тауар таңбасы
Түсті белгідегі тауар таңбасы
Түстерді көрсету:
* Қазақстан Республикасының өтінім берушілері үшін атауы қазақ және/немесе орыс тілдерінде толтырылады; **
Шетелдік өтінім берушілері үшін транслитерация орыс тілінде толтырылады;
ТҚХК сыныптары бойынша топтастырылған тауар таңбаларын қорғау сұратылатын тауарлар мен қызметтер
Мәлімделген белгі Қазақстанда неғұрлым ертерек тіркелген.
Тіркелу №___________
Қоса берілетін құжаттар тізбесі:
Дара кәсіпкердің Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжат
Мәлімделетін белгінің бейнесі: ақ-қара саны_____, түрлі-түсті саны _____
Белгі сипаттамасы
Тауар/қызмет тізбесі (егер ол бланкке сыймай қалса)
Өтінім берушілер тізбесі (егер олар бірнешеу болса)
Төлем туралы құжат: есеп/төлем тапсырысы №___ _____________
Сенімхат
Бұрын берілген өтінім(дер)нің куәландырылған көшірмесі
Бұрын берілген өтінім аудармасының көшірмесі
Ұжымдық белгі туралы келісім
Басқа құжаттар (көрсету), соның ішінде белгіленгендер_____________
Барлығы __________________бет
_______Қоса берілетін құжаттар тізбесі
Мәлімделетін белгіні тіркеуге беру басқа тұлғалардың зияткерлік меншік құқығын бұзбайтындығын растаймын
Қолы
Лауазымы (Т.А.Ә. (бар болса)
МО
Күні
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Қолы Күні
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 613 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 251 бұйрығына
5-қосымша
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" (далее – Государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее – Стандарт) разработан Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством (далее – Услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства (далее – Экспертная организация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 6 (шести) месяцев;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 10 (десять) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – регистрация права пользования наименованием места происхождения товара, зарегистрированного в Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, выдаваемый либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – Услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается услугополучателю на платной основе.
За прием заявок и проведение экспертизы взимается плата, в размере установленных в соответствии с ценами на работы и услуги, реализуемые Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан согласно утвержденному приказу "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" от 18 декабря 2014 года № 368 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11225).

1. Жалпы ережелер
1. "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрлік (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оның нәтижелерін беру:
1) Министрліктің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Сараптама ұйымы);
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген кезден бастап – 9 (тоғыз) ай ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – Тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркелген тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы берілетін дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен орнын көрсетумен электрондық құжат нысанындағы хабарлама жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызметті алушыға ақылы негізде көрсетіледі.
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бекітілген бұйрыққа сәйкес, өтінімдерді қабылдау және сараптама жүргізу үшін "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстардың және қызметтердің бағаларына белгіленген мөлшерде төлемдер алынады (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11225 болып тіркелген).

За регистрацию наименования места происхождения товара и регистрацию права пользования наименованием места происхождения товара взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 539 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", размере 100 процентов от месячного расчетного показателя.
В случае подачи электронной заявки на получение государственной услуги через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
Банковские реквизиты, необходимые для оплаты государственной пошлины и услуг экспертной организации указаны в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) экспертной организации – с понедельника по пятницу включительно с 09-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказаний государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) заявка на регистрацию и предоставление исключительного права пользования наименованием места происхождения товара по форме (далее – Заявка), согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) просьбу о проведении экспертизы наименования и (или) предоставлении права на наименование с указанием заявителя (заявителей), а также его (их) местонахождения или местожительства;
3) заявляемое обозначение;
4) вид товара;
5) описание особых свойств товара;
6) указание места производства товара (границы географического объекта);
7) если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится на территории Республики Казахстан, к заявке прилагается заключение местного исполнительного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, особые свойства, качество, репутация или другие характеристики которого главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами.
К заявке на представление исключительного права на ранее зарегистрированное наименование места происхождения товара, находящегося на территории Республики Казахстан, прилагается заключение уполномоченного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, обладающий особыми свойствами, указанными в государственном реестре наименований мест происхождений товаров Республики Казахстан.
Если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится за пределами Республики Казахстан, к заявке прилагается документ, подтверждающий право заявителя на заявленное наименование места происхождения товара;

Тауарлар шығарылған жердің атауларын тіркеу мен тауарлар шығарылған жердің атауларын пайдалану құқығын тіркеу үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 539-бабына сәйкес айлық есептік көрсеткіштің 100 пайызы мөлшерінде мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық өтінім портал арқылы берілген жағдайда, төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік бажды және сараптамалық ұйымның қызметіне төлеуге қажетті банк деректемелері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген.
8. Жұмыс кестесі:
1) Көрсетілетін кызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін;
2) сараптама ұйымының - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
3) порталда – тәулік бойы, жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мейрам күндері өтініш берген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
сараптама ұйымы:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша тауар шығарылған жердің атауын айрықша пайдалану құқығын тіркеуге және/немесе оны беруге өтінімді (бұдан әрі – Өтінім);
2) өтiнiм берушiнi (өтiнiм берушiлердi), сондай-ақ оның (олардың) орналасқан жерiн немесе тұрғылықты жерiн көрсетумен, атауға сараптама жүргiзу және (немесе) атауға құқық беру туралы өтiнiш;
3) мәлiмделетін белгi;
4) тауардың түрi;
5) тауардың айрықша қасиеттерінің сипаттамасы;
6) тауардың өндiрiлген жердің нұсқамасын (географиялық объектiнiң шекарасы) қамтуға тиiс;
7) егер атауы тауар шығарылған жердің атауы ретінде мәлімделетін географиялық объект Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан болса, аталған географиялық объектінің шекарасында өтінім беруші айрықша қасиеттері, сапасы, беделі және басқа да сипаттамалары негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен айқындалатын тауарды өндіретіні туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы өтінімге қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бұрын тiркелген тауар шығарылған жердiң атауына айрықша құқық беруге арналған өтiнiмге уәкiлеттi органның осы географиялық объектiнiң шекарасында өтiнiм берушi Қазақстан Республикасының тауарлардың шығарылған жерлер атауларының мемлекеттiк тiзiлiмiнде көрсетiлген айрықша қасиеттерге ие тауарды өндiретiнi туралы уәкілетті органның қорытындысы қоса берiледi.
Егер атауы тауар шығарылған жердiң атауы ретiнде мәлiмделетiн географиялық объект Қазақстан Республикасынан тыс жерде орналасқан болса, өтiнiм берушiнiң мәлiмделген тауар шығарылған жердiң атауына құқығын растайтын құжат өтiнiмге қоса берiледi.

8) доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
9) документы, подтверждающие оплату услуг экспертной организации.
на портал:
1) заявка в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) просьбу о проведении экспертизы наименования и (или) предоставлении права на наименование с указанием заявителя (заявителей), а также его (их) местонахождения или местожительства;
3) заявляемое обозначение;
4) вид товара;
5) описание особых свойств товара;
6) указание места производства товара (границы географического объекта);
7) если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится на территории Республики Казахстан, к заявке прилагается электронная копия документа заключение местного исполнительного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, особые свойства, качество, репутация или другие характеристики которого главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами.
К заявке на представление исключительного права на ранее зарегистрированное наименование места происхождения товара, находящегося на территории Республики Казахстан, прилагается электронная копия заключения уполномоченного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, обладающий особыми свойствами, указанными в государственном реестре наименований мест происхождений товаров Республики Казахстан.
Если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится за пределами Республики Казахстан, к заявке прилагается электронная копия документа, подтверждающего право заявителя на заявленное наименование места происхождения товара;
8) электронная копия доверенности, в случае ведения делопроизводства через представителя;
9) электронная копия документа, подтверждающего соответствующего оплату, за исключением оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.

8) іс жүргiзу өкiл арқылы жүргiзiлген жағдайда сенiмхат;
9) сараптама ұйымының көрсеткен қызметтеріне төлемді растайтын элетрондық құжат.
порталға өтініш берген кезде:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы өтініші;
2) өтiнiм берушiнi (өтiнiм берушiлердi), сондай-ақ оның (олардың) орналасқан жерiн немесе тұрғылықты жерiн көрсетумен атауға сараптама жүргiзу және (немесе) атауға құқық беру туралы өтiнiш;
3) мәлiмделген белгiнi;
4) тауардың түрiн;
5) тауардың айрықша қасиеттерінің сипаттамасын;
6) тауар өндiрiлген жердің нұсқасымен (географиялық объектiнiң шекарасы) қамтуға тиiс;
7) егер атауы тауар шығарылған жердің атауы ретінде мәлімделетін географиялық объект Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан болса, аталған географиялық объектінің шекарасында өтінім беруші айрықша қасиеттері, сапасы, беделін және басқа да сипаттамалары негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен айқындалатын тауарды өндіретіні туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы өтінімге қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бұрын тiркелген тауар шығарылған жердiң атауына айрықша құқық беруге арналған өтiнiмге уәкiлеттi органның осы географиялық объектiнiң шекарасында өтiнiм берушi Қазақстан Республикасының тауарлардың шығарылған жерлер атауларының мемлекеттiк тiзiлiмiнде көрсетiлген айрықша қасиеттерге ие тауарды өндiретiнi туралы уәкілетті органның қорытындысы қоса берiледi.
Егер атауы тауар шығарылған жердiң атауы ретiнде мәлiмделетiн географиялық объект Қазақстан Республикасынан тыс жерде орналасса, өтiнiм берушiнiң мәлiмделген тауар шығарылған жердiң атауына құқығын растайтын құжат өтiнiмге қоса берiледi.
8) іс жүргiзу өкiл арқылы жүргiзiлген жағдайда сенiмхаттың электрондық көшірмесі;
9) сараптама ұйымының көрсеткен қызметтеріне төлемді растайтын электрондық құжат.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаны құжат мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтері ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) оның көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақытын көрсетумен, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан являются:
1) являющиеся ложными или способными ввести в заблуждение относительно товара или его изготовителя, в том числе наименований географических объектов, способных ввести в заблуждение относительно места производства товара;
2) формально указывающих на истинное место производства товара, но дающих ошибочное представление о том, что товар происходит с другой территории;
3) представляющие собой или содержащие наименования географических объектов, идентифицирующие минеральные воды, вина или крепкие спиртные напитки, для обозначения таких товаров, не происходящих из данного места, а также, если используется перевод или обозначение сопровождается такими выражениями как "вида", "типа", "в стиле" или другими подобными;
4) противоречащих по своему содержанию общественным интересам, принципам гуманности и морали.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
В необходимых случаях услугополучателем к жалобе прилагаются документы, подтверждающие некачественное оказание государственной услуги услугодателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі мыналар болып табылады:
1) тауарға немесе оның жасаушысына қатысты жалған болып табылатын немесе жаңылыстыруы мүмкiн белгiлерi, оның iшiнде тауар шығарылған жерге қатысты жаңылыстыруы мүмкiн географиялық объектiнiң атаулары;
2) тауар шығарылған нақты жердi үстiрт түрде көрсететiн, бiрақ тауар басқа аумақтан шығарылғаны туралы қате түсiнiк беру;
3) минералды суларды, шараптарды немесе күштi спирт ішімдiктерiн сәйкестендіретін географиялық объектiнiң атаулары болып табылатын немесе оларды қамтитын белгiлердi, осы жерден шығарылмаған сондай тауарларды белгiлеу үшiн, сондай-ақ егер аударма пайдаланылса немесе белгiлеу "түрiнде", "үлгiсiнде", "стилiнде" деген немесе басқа да осындай сөздер қоса жазылса, сол белгiлердi;
4) өзiнiң мазмұны жағынан қоғамдық мүдделерге, адамгершiлiк пен iзгiлiк принциптерiне қайшы келетiн белгiлер.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайға беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Қажетті жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметінің сапасыздығын растайтын құжаттарды шағымға қоса береді.
Шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының - 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі жасау, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг - 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация права пользования
наименованием места происхождения товара"
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты государственной пошлины
Бенефициар – Республиканское государственное учреждение
"Управление государственных доходов по Есильскому району
Департамента государственных доходов по городу Астана"
Комитета государственных доходов Министерства финансов
Республики Казахстан
БИН – 081240013779
ИИК – KZ24070105KSN0000000
БИК – KKMFKZ 2 A
Банк Бенефициара – Государственное учреждение "Комитет казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан"
КБЕ-11
Код бюджетной классификации (КБК) – 108118
Код назначения платежа — 979 для физических лиц
Код назначения платежа — 911 для юридических лиц
Банковские реквизиты, необходимые для
оплаты услуг экспертной организации
Получатель:
Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Адрес
Республика Казахстан, 010000, г. Астана,
Левобережье, ул. Орынбор 8, Корпус 1, Подъезд № 1
БИН:
020940003199
Наименование банка:
Акционерное общество "Нурбанк"
ИИК
KZ8584905KZ006015415
БИК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация права пользования
наименованием места происхождения товара"
Форма
Дата
поступления
(220) Дата
подачи
(210) № заявки
ЗАЯВКА
на регистрацию и предоставление
исключительного права пользования
наименованием места происхождения
товара
Республиканское государственное
предприятие "Национальный институт
интеллектуальной собственности"
Министерства юстиции Республики Казахстан
Республика Казахстан, 010000, г. Астана,
Левобережье, ул. Орынбор 8, Корпус 1,
Подъезд № 1
Представляя указанные ниже документы, прошу зарегистрировать указанное в заявке
обозначение в качестве наименования места происхождения товара и предоставить
право пользования им
(711) Заявитель
Код страны по стандарту
ВОИС st. 3
(если он установлен)
(Полное наименование юридического или физического лица, сведения о государственной регистрации или фамилия, имя, отчество, если заявитель - физическое лицо).
Полный адрес заявителя
Телефон: факс: E-mail
(750) Адрес для переписки (полный почтовый адрес, имя или наименование адресата)
Телефон (сотовый телефон): факс: E-mail
(740) Патентный поверенный (Ф.И.О., регистрационный номер)
или иной представитель заявителя
(540) Заявленное обозначение (печатать заглавными буквами)
Вид товара или конкретный товар
Описание особых свойств товара
Место происхождения (производства) товара (с указанием границ географического объекта)
Перечень прилагаемых документов
Кол-во
листов
в 1 экз.
Кол-во
экз.
документ об оплате: cчет/платежное поручение №____ от _____
заключение компетентного органа
перевод на государственный и русский языки документов
доверенность
другие документы (указать)‚ в т.ч. отмеченные в п.
всего листов
Подпись
Должность (ФИО (при его наличии))
МП
Дата
Подпись заявителя (заверенная печатью, если заявитель является юридическим
лицом) или патентного поверенного и дата

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа шағымдануға құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызмет ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www. adilet.gov.kz интернет-ресурсының "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болса, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы - 1414.
"Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік баж төлеу үшін қажетті банк деректемелері
Бенефициар – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша
Мемлекеттік кірістер басқармасы" республикалық мемлекеттік мекемесi
БСН – 081240013779
ЖСК – KZ24070105KSN0000000
БСК – KKMFKZ 2 A
Бенефициар банкі – "Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті" мемлекеттік мекемесі.
КБЕ-11
Бюджеттік сыныптама коды (БСК) – 108118
Төлем тағайындау коды — 979 жеке тұлғалар үшін
Төлем тағайындау коды — 911 заңды тұлғалар үшін
Сараптама ұйымының қызметтеріне ақы төлеуге қажетті банк
деректемелері
Алушы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Мекенжайы
010000, Астана қаласы, Сол жағалау, Орынбор көшесі 8, 1-корпус, № 1 кіреберіс
БИН:
020940003199
Банктің атауы:
"Нұрбанк" Акционерлік қоғамы
ЖСК
KZ8584905KZ006015415
БСК
NURSKZKX
КБЕ:
16
КНП:
859
"Тауар шығарылған жердiң атауын
пайдалану құқығын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Түскен күні
(210) Берілген күні
(220) Өтінім №
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
"Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
010000, Астана қ., Сол жағалау, Орынбор к-сі, 8,
1 корпус, № 1 кіреберіс
Тауар шығарылған жердің атауын пайдалану
құқығын тіркеуге және беруге
ӨТІНІШІ
Төмендегі құжаттарды ұсына отырып, өтінімге көрсетілген белгіні тауар шығарылған жердің атауы ретінде тіркеуді және онымен пайдалану құқығын беруді сұраймын.
(711) Өтінім беруші:
ДЗМҰ ST.3 стандарты бойынша елдің коды
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы,
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер немесе,
егер өтінім беруші жеке тұлға болса, тегі, аты, әкесінің аты)
Өтінім берушінің толық мекенжайы:
Телефон:
Ұялы телефон: Факс: e-mail:
(750) Хат-хабар алмасу мекенжайы: (толық пошталық мекенжайы, аты немесе адресаттың атауы
Телефон:
Ұялы телефон: Факс: e-mail:
(740) Патенттік сенім білдірілген өкіл (Т.А.Ә. (бар болса) тіркеу нөмірі) және өтінім берушінің өзге өкілі
(540) Мәлімделген белгі (бас әріптермен басып шығару)
Тауардың түрі немесе нақты тауар
Тауардың ерекше белгілерінің сипаттамасы
Тауар шығарылған (өндірілген) жердің орны (географиялық
объектінің шекараларын көрсету)
_____________________________________________
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы парақтар саны
Даналар саны
төлем туралы құжат: шот/төлем тапсырмасы
құжат
құзыретті органның қорытындысы
құжаттардың мемлекеттік және орыс тіліне аудармасы
өкілдің уәкілеттігін куәландыратын сенімхат
өзге де құжат (көрсету)
барлық парақтар
Қолы
Лауазымы (Т.А.Ә.)
МО (бар болған жағдайда)
күні
Өтінім берушінің (егер өтінім беруші заңды тұлға болып табылса, мөрмен куәландырылады) немесе і патенттік сенім білдірілген өкілінің қолы және күні: