О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2016 года № 12941
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира» и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө «Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9203, опубликован 14 июня 2014 года в газете «Казахстанская правда» № 116 (27737)), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о выполнении запланированных на текущий год объем финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) сведения о материально-техническом оснащении пользователей, согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства, согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) сведения об информации предприятий, занимающихся переработкой рыб, согласно приложению 9 к настоящему приказу;

"Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-04/1125 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 қаңтарда № 12941 болып тіркелді
«Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына және «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 маусымда «Егемен Қазақстан» газетінің № 116 (28340) санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Әкімшілік деректер жинауға арналған қоса берілген нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес пайдаланушылармен балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеру туралы мәлімет;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесi пайдаланушыларының қорықшылық қызметтері туралы мәлімет;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес пайдаланушылардың ағымдағы жылда балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржы көлемінің орындалуы туралы мәліметі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес пайдаланушылардың балық шаруашылық су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітудің барлық кезеңінде балық шаруашылығын дамытуға жоспарланған қаржы қаражатының көлемдері туралы мәліметі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәлімет;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәлімет;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес пайдаланушыларды материалдық-техникалық жарақтау туралы мәлімет;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер бойынша мәлімет
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы мәлімет;

10) сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в области охраны рыбных ресурсов, согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) сведения о борьбе с браконьерством, согласно приложению 13 к настоящему приказу.»;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Территориальным подразделениям Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан принять настоящий приказ к руководству и обеспечить предоставление достоверной информации в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, согласно утвержденным формам.»;
приложения 12345678 к указанному приказу изложить в новой редакции, согласно приложениям 12345678 к настоящему приказу соответственно;
дополнить приложениями 9, 10, 11, 12, 13 согласно приложениям 910111213 к настоящему приказу соответственно.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему «Әділет», а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан» для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней со дня его получения в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного введения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан                       А. Мамытбеков
«СОГЛАСОВАН»
Исполняющий обязанности
Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Б. Иманалиев

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес балық ресурстарын қорғау саласындағы аумақтық органдардың бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәлімет;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәлімет;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет жөніндегі жиынтық ақпарат;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес браконьерлікпен күрес туралы мәлімет.»;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері осы бұйрықты басшылыққа алсын және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне бекітілген нысандарға сәйкес дұрыс ақпарат беруді қамтамасыз етсін.»;
көрсетілген бұйрыққа 12345678 қосымшалар осы бұйрыққа 12345678 қосымшалар сәйкес тиісінше жаңа редакцияда жазылсын:
осы бұйрыққа 910111213 қосымшаларына сәйкес 9, 10, 11, 12, 13 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің этолондық бақылау банкінің енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберлуін;
3) осы бұйрықты алғаннан кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығының
министрі                                      А. Мамытбеков
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушы
___________ Б. Иманәлиев

30 декабря 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения
об освоении квоты вылова рыбы
и других водных животных пользователями Отчетный период __________20___года
(месяц)
Индекс: 1-рх – освоение квоты вылова рыбы.
Периодичность: ежемесячная.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления - пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в месяц, не позднее 5 числа месяца, территориальные органы в Комитет не позднее 10 числа (включительно) месяца, следующего за отчетным периодом.
Форма
Примечание:
* классификатор административно-территориальных объектов
Наименование водоема
Наименование пользователя животного мира
Утвержденная квота и фактический вылов (тонн)
Квота вылова
Фактически выловлено
1
2
3
4
Код местонахождения по КАТО*
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного, республиканского значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
1
2
3
Всего
Итого
продолжение таблицы
В том числе по видам рыб
Всего выловлено за спортивно-любительский лов (тонн)
Платежи за пользование животным миром
-
-
-
-
-
-
-
План ( тысяч тенге)
Фактически оплачено ( тысяч тенге)
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
Квота вылова
Фактически выловлено
5
6
7
Код местонахождения по КАТО*
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного, республиканского значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
Место для печати __________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, контактный
телефон
__________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных
пользователями 1. Общие положения

30 желтоқсан 2015 жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын
аулау квотасын игеруі туралы
мәліметтер
20___жылғы____________ есепті кезең
(ай)
Индекс: 1-бш – балық аулау квотасын игеру.
Кезеңділігі: ай сайын.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсынылу мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне айына бір рет айдың 5-інен
кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке есепті кезеңнен кейінгі
айдың 10-ынан (қоса алғанда) кешіктірмей.
Нысан
Су айдынының атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Бекітілген квота және нақты ауланым (тонна)
Оның ішінде балық түрлері бойынша
Спорттық-әуесқойлық аулау үшін ауланғаны барлығы (тонна)
Жануарлар дүниесін пайдалану үшін төлемдер
-
-
-
-
-
-
-
Жоспар
(мың теңге)
Нақты төленгені
(мың теңге)
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
Аулау квотасы
Нақты ауланғаны
1
2
3
4
5
6
7
ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды*
Халықаралық, республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелер
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жиыны
Ескертпе:
*әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
Мөр орны
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
жөніндегі түсіндірме
Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау
квотасын игеруі туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения об освоении квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями» (далее – Форма 1) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основной задачей ведения Формы 1 является проведение мониторинга освоения квоты вылова рыбы и других водных животных пользователями.
2. Форма 1 заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан каждый месяц не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 10 числа каждого месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Форма 1 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 1 подписывает при заполнении пользователь животного мира, руководитель научной организации, также физическое лицо, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 1
5. В графе 1 Формы 1 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 1 указывается наименование водоема, закрепленного постановлением акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем, также наименование водоема и (или) участка в резервном фонде в случае выдачи разрешения на пользование животным миром, в любительских (спортивных) целях.
7. В графе 3 Формы 1 указывается наименование предприятия, за которым закреплен водоем на основании протокола конкурсной комиссии и утвержден постановлением областного акимата Республики Казахстан.
8. В графе 4 Формы 1 указывается общее количество выловленной рыбы за промысловый лов предприятием на закрепленном за ним водоеме, где прописывается общая квота вылова, заявленная предприятию и данные по фактическому вылову рыбы на отчетный период.
9. В графе 5 Формы 1 указываются количественные данные по вылову по видам с указанием общей квоты вылова на тот или иной вид и фактический объем соответствующего вида, выловленный рыбы.
10. В графе 6 Формы 1 указываются общее количество выловленной рыбы за спортивный (любительский) лов (тонн), в том числе с указанием общей квоты вылова и фактические данные по улову.

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруі туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 1-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
1-нысанды жүргізудің негізгі мақсаты пайдаланушылардың балық және басқа да су жануарларын аулау квотасын игеруіне мониторинг жүргізу болып табылады.
2. 1-нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері Комитетке есепті кезеңнен кейінгі әрбір айдың 10-ынан кешіктірмей беруі үшін Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей ай сайын беріледі.
3. 1-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және беріледі.
4. Толтыру кезінде 1-нысанға жануарлар дүниесін пайдаланушы, ғылыми ұйымның басшысы, сондай-ақ жеке тұлға, содан кейін уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 1-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 1-нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген су айдынының атауы, сондай-ақ әуесқойлық (спорттық) мақсаттарда жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат берілген жағдайда, резервтік қордағы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
7. 1-нысанның 3-бағанында конкурстық комиссияның хаттамасы негізінде су айдыны бекітіп берілген және Қазақстан Республикасы облыстық әкімдігінің қаулысымен бекітілген кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
8. 1-нысанның 4-бағанында кәсіпорынның өзіне бекітіп берілген су айдынында кәсіпшілік аулау кезінде аулаған балықтың жалпы мөлшері көрсетіледі, онда кәсіпорынға мәлімделген ауланымның жалпы квотасы және есепті кезеңде нақты ауланған балық бойынша деректер жазылады.
9. 1-нысанның 5-бағанында белгілі бір түрге арналған жалпы аулау квотасы көрсетілетін түрлер бойынша ауланым жөніндегі сандық деректер және ауланған балықтың тиісті түрінің нақты көлемі көрсетіледі.
10. 1-нысанның 6-бағанында спорттық (әуесқойлық) аулау кезінде ауланған балықтың жалпы мөлшері (тонна) көрсетіледі, оның ішінде аулаудың жалпы квотасы және ауланым бойынша нақты деректер келтіріліп көрсетіледі.

11. В графе 7 Формы 1 указываются количественные данные по платежам за пользование животным миром с указанием утвержденного плана выплаты и фактически оплаченной суммы.
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 2
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного
мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или)
участков Отчетный период ____________ 20 ___ года
(квартал)
Индекс: 2-рх егеря.
Периодичность: квартальная.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления – пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, территориальные органы в Комитет не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
Форма
Наименование областного территориального подразделения
отчетный период за __– квартал 20___г.
Наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка
Наименование пользователя животного мира
Количество егерей (человек)
Количество протоколов (актов) составленных егерями за отчетный период
на начало года
на начало отчетного периода
1
2
3
4
5
Код местонахождения по КАТО*
Водоемы и (или) участки международного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка
1
2
3
Всего
Водоемы и (или) участки республиканского значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка
1
2
3
Всего
Водоемы местного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка
1
2
3
Всего
Итого
Примечание:
* классификатор административно-территориальных объектов
_______________________________________________      Место для печати
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
исполнителя, контактный телефон
______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного
мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или)
участков 1. Общие положения

11. 1-нысанның 7-бағанында бекітілген төлем жоспары және нақты төленген сома көрсетілетін жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер бойынша сандық деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесi пайдаланушыларының
қорықшылық қызметтерінің қызметі туралы мәліметтер
20___жылғы____________ есепті кезең
(ай)
Индекс: 2-бш – қорықшылар.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсыну мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне тоқсанына бір рет, тоқсанның
5-інен кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке есепті кезеңнен
кейінгі тоқсанның 10-ынан кешіктірмей.
Нысан
Облыстық аумақтық бөлімшенің атауы
20___жылғы ___тоқсанындағы есепті кезең
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Қорықшылар саны
(адам)
Есепті кезеңде қорықшылар толтырған хаттамалар (актілер) саны
жыл басында
есепті кезең басында
1
2
3
4
5
ӘАОЖ бойынша орналасқан жерінің коды*
Халықаралық маңызы бар су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Республикалық маңызы бар су айдындары және (немесе) учаскелер
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар су айдындары
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскесінің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жиыны
Ескертпе:
*әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
Мөр орны
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың
қорықшылық қызметтерінің қызметі туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных «Сведения о деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков» (далее – Форма 2) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основной задачей ведения Формы 2 является проведение мониторинга деятельности егерских служб пользователей животного мира, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.
2. Форма 2 заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
3. Форма 2 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 2 подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 2
5. В графе 1 Формы 2 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 2 указывается наименование рыбохозяйственного водоема, закрепленного постановлением Акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
7. В графе 3 Формы 2 указывается наименование пользователя животного мира.
8. В графе 4 Формы 2 указывается количество егерей (человек) на начало года и на начало отчетного периода, осуществляющих охрану рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных за пользователем животного мира.
9. В графе 5 Формы 2 указывается количество протоколов (актов), составленных егерями за отчетный период за нарушение природоохранного законодательства.
Приложение 3
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения
о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых
средств пользователями для развития рыбного хозяйства Отчетный период ________________ 20 ___ года
(квартал)
Индекс: 3-рх финансы.
Периодичность: квартальная.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления – пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, территориальные органы в Комитет не позднее 10 числа квартала следующего за отчетным периодом.
Форма
Наименование
рыбохозяйственного
водоема и (или) участка
Наименование пользователя животного мира
Объем
финансовых
средств на
научные
работы
(тысяч
тенге)
Объем
финансовых
средств на
мероприятия по
техническому
перевооружению
добывающей и
перерабатывающей базы
(тысяч тенге)
Объем
финансовых
средств на
мероприятия по
воспроизводству рыбных
ресурсов и других
водных животных
(тысяч тенге)
Объем
финансовых
средств на
зарыбление и
количество
выпущенной
молоди (тысяч
тенге/тысяч штук)
Объем
финансовых
средств на
мероприятия
по охране
рыбных
ресурсов и
других
водных животных и
среды их обитания
(тысяч тенге)
ИТОГО
Запланировано
Фактически**
% выполнения
Запланировано
Фактически**
% выполнения
Запланировано
Фактически**
% выполнения
Запланировано
Фактически**
Запланировано
Фактически**
% выполнения
Запланировано
Фактически**
% выполнения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Код местонахождения по КАТО*
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного, республиканского значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
1
2
3
Всего
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка)
1
2
3
Всего
Итого
Примечание:
* классификатор административно-территориальных объектов
**при наличии подтверждающих документов______________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, контактный
телефон Место для печати
________________Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов
финансовых средств пользователями для развития рыбного
хозяйства 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің қызметі туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 2-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2-нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жануарлар дүниесiн пайдаланушылардың қорықшылық қызметтерінің қызметіне мониторинг жүргізу болып табылады.
2. 2-нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері Комитетке есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-ынан кешіктірмей ұсынуы үшін Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-інен кешіктірмей, тоқсанына бір рет беріледі.
3. 2-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Толтыру кезінде 2-нысанға жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 2-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 2-нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдынының атауы көрсетіледі.
7. 2-нысанның 3-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.
8. 2-нысанның 4-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыға бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін қорғауды жүзеге асыратын жылдың басындағы және есептік кезеңнің басындағы қорықшылар (адам) саны көрсетіледі.
9. 2-нысанның 5-бағанында табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны үшін есепті кезеңде қорықшылар толтырған хаттамалар (актілер) саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін
ағымдағы жылға жоспарланған қаражат көлемдерін орындауы туралы
мәліметтер
20___жылғы____________ есепті кезең
(тоқсан)
Индекс: 3-бш – қаржы.
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсыну мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне тоқсанына бір рет, тоқсанның
5-інен кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке есепті кезеңнен
кейінгі тоқсанның 10-ынан кешіктірмей.
Нысан
р/с
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Ғылыми жұмыстарға арналған қаражат көлемі (мың теңге)
Өндіруші және өңдеуші базаны техникамен қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге)
Балық ресурстарының және басқа да су жануарларының өсімін молайту жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге)
Балықтандыруға арналған қаражат көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана)
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге)
ЖИЫНЫ
Жоспарланғаны
Нақтысы**
орындалу %-ы
Жоспарланғаны
Нақтысы **
орындалу %-ы
Жоспарланғаны
Нақтысы **
орындалу %-ы
Жоспарланғаны
Нақтысы ** орындау %-ы
Жоспарланғаны
Нақтысы **
орындалу %-ы
Жоспарланғаны
Нақтысы **
орындалу %-ы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ӘАОЖ бойынша объектінің орналасқан жерінің коды*
Халықаралық, республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
2
3
Барлығы
Жиыны
Ескертпе:
*әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
Мөр орны
_____________________________________________________________________
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға
жоспарланған қаражат көлемдерін орындауы туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма предназначенная для сбора административных данных «Сведения о выполнении запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства» (далее – Форма 3) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основной задачей ведения данной Формы 3 является проведение мониторинга выполнения запланированных на текущий год объемов финансовых средств пользователями для развития рыбного хозяйства.
2. Форма 3 заполняется пользователями животного мира при наличии подтверждающих документов и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 10 числа квартала, следующего за отчетным периодом.
3. Форма 3 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 3 подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 3
5. В графе 1 Формы 3 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 3 указывается наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка, закрепленного постановлением Акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
7. В графе 3 Формы 3 указывается наименование пользователей животного мира.
8. В графе 4 Формы 3 указывается запланированный объем финансовых средств на научные работы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств на научные работы и общий процент выполнения.
9. В графе 5 Формы 3 указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
10. В графе 6 Формы 3 указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных (тысяч тенге) на текущий год, также фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
11. В графе 7 Формы 3 указывается запланированный объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной молоди (тысяч тенге/тысяч штук) на текущий год, с разбивкой на: общее запланированное количество финансовых средств и фактическое освоение финансовых средств.

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Пайдаланушылардың балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаражат көлемдерін орындауы туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 3-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Аталған 3-нысанды жүргізудің негізгі мақсаты балық шаруашылығын дамыту үшін ағымдағы жылға жоспарланған қаражат көлемдерін пайдаланушылардың орындауына мониторинг жүргізу болып табылады.
2. 3-нысанды растаушы құжаттар болған жағдайда жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері Комитетке есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 10-ынан кешіктірмей беруі үшін Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне есептік кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-інен кешіктірмей тоқсанына бір рет беріледі.
3. 3-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Толтыру кезінде 3-нысанға жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 3-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында рет бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 3-нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
7. 3-нысанның 3-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
8. 3-нысанның 4-бағанында үстіміздегі жылға ғылыми жұмыстарға жоспарланған қаражат көлемі (мың теңге), сондай-ақ ғылыми жұмыстарға арналған қаражаттың нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
9. 3-нысанның 5-бағанында өндіру және өңдеу базасын техникамен қайта жарақтандыру бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаражаттың жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаражаттың нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
10. 3-нысанның 6-бағанында балық ресурстарының және басқа су жануарларының өсімін молайту бойынша ағымдағы жылға іс-шараларға арналған қаражаттың жоспарланған көлемі (мың теңге), сондай-ақ қаражаттың нақты игерілуі және жалпы орындалу пайызы көрсетіледі.
11. 3-нысанның 7-бағанында ағымдағы жылға балықтандыруға арналған қаражаттың жоспарланған көлемі және жіберілген шабақтар саны (мың теңге/мың дана) жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне және қаражаттың нақты игерілуіне бөлініп көрсетіледі.

12. В графе 8 Формы 3 указывается запланированный объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге).
13. В графе 9 Формы указывается общий итоговый количественный показатель по всем объемам финансовых средств на все выше перечисленные мероприятия на текущий год, с разбивкой на общее запланированное количество финансовых средств, фактическое освоение финансовых средств и общий процент выполнения.
Приложение 4
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 4
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения
о планируемых объемах финансовых средств пользователей для
развития рыбного хозяйства на весь период закрепления
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков Отчетный период _________________ 20 ___ года
(полугодие)
Индекс: 4-рх финансовые средства на период закрепления.
Периодичность: Полугодовая.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления – пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 июля и 10 января отчетного года, территориальные органы в Комитет не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.
Форма
Наименование пользователя животного мира
Наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка
Годы (на весь период закрепления)
ИТОГО

12. 3-нысанның 8-бағанында балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаражаттың жоспарланған көлемі (мың теңге) көрсетіледі.
13. 3-нысанның 9-бағанында жалпы жоспарланған қаражат мөлшеріне, қаражаттың нақты игерілуіне және жалпы орындалу пайызына бөлініп, ағымдағы жылға арналған барлық жоғарыда аталған іс-шараларға арналған қаражаттың барлық көлемі бойынша жалпы қорытынды сандық көрсеткіш көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған нысан
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын
дамытуға арналған пайдаланушылар қаражатының
жоспарланып отырған көлемі туралы
мәліметтер
20___жылғы____________есепті кезең
(жартыжылдық)
Индекс: 4-бш – бекітіп беру кезеңіне арналған қаражат.
Кезеңділігі: Жартыжылдық.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсынылу мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және
10 қаңтарынан кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке есепті жылдың
15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы
Жылдар (бекітіп берудің бүкіл кезеңіне)
ЖИЫНЫ

2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
1
2
3
4
5
Код местонахождения объекта по КАТО
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного, республиканского значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка
1
*
**
***
****
*****
Всего
2
*
**
***
****
*****
Всего
3
*
**
***
****
*****
Всего
Код местонахождения объекта по КАТО
Рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения
Наименование района (местонахождения водоема и (или) участка
1
*
**
***
****
*****
Всего
2
*
**
***
****
*****
Всего
3
*
**
***
****
*****
Всего
итого
Примечание:
* - объем финансовых средств на научные работы (тысяч тенге);
** - объем финансовых средств на мероприятия по техническому
перевооружению добывающей перерабатывающей базы (тысяч тенге);
*** - объем финансовых средств на мероприятия по воспроизводству
рыбных ресурсов и других водных животных (за исключением
горько-соленых водоемов) (тысяч тенге);
**** - объем финансовых средств на зарыбление и количество выпущенной
молоди (за исключением горько-соленых водоемов) (тысяч тенге);
***** - объем финансовых средств на мероприятия по охране рыбных
ресурсов и других водных животных и среды их обитания (тысяч тенге).
_________________________________________            Место для печати
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
исполнителя, контактный телефон
______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения
о планируемых объемах финансовых средств пользователей для
развития рыбного хозяйства на весь период закрепления
рыбохозяйственных водоемов и (или) участков 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков» (далее – Форма 4) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения Формы 4 носит информационный характер о планируемых объемах финансовых средств пользователей для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков.

2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
1
2
3
4
5
ӘАОЖ бойынша объектінің орналасқан жерінің коды*
Халықаралық, республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
*
**
***
****
*****
барлығы
2
*
**
***
****
*****
барлығы
3
*
**
***
****
*****
барлығы
ӘАОЖ бойынша объектінің орналасқан жерінің коды*
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері
Ауданның атауы (су айдынының және (немесе) учаскенің орналасқан жері)
1
*
**
***
****
*****
барлығы
2
*
**
***
****
*****
барлығы
3
*
**
***
****
*****
барлығы
жиыны
Ескертпе:
*- ғылыми жұмыстарға арналған қаражат көлемі (мың теңге);
**- өндіру және өңдеу базасын техникамен қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге);
*** - балық ресурстарының және басқа су жануарларының (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) өсімін молайту жөнніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге);
****- балықтандыруға арналған қаражат көлемі және жіберілген шабақтардың саны (ащы-тұзды су айдындарын қоспағанда) (мың теңге);
*****- балық ресурстары мен басқа су жануарларын және олардың мекендеу ортасын қорғау жөніндегі іс-шараларға арналған қаражат көлемі (мың теңге).
____________________________________________________________ Мөр орны
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін
бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын
дамытуға арналған пайдаланушылар қаражатының
жоспарланып отырған көлемі туралы
мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған пайдаланушылар қаражатының жоспарланып отырған көлемі туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 4-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
4-нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған пайдаланушылар қаражатының жоспарланып отырған көлемі туралы ақпараттық сипатқа ие.

2. Форма 4 заполняется пользователями животного мира при наличии подтверждающих документов и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, не позднее 10 июля и 10 января отчетного года, для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.
3. Форма 4 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 4 подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 4
5. В графе 1 Формы 4 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 4 указывается наименование пользователя животным миром.
7. В графе 3 Формы 4 указывается наименование рыбохозяйственного водоема и (или) участка, закрепленного постановлением Акимата соответствующей области Республики Казахстан за пользователем.
8. В графе 4 Формы 4 указывается объем финансовых средств на период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков пользователями по годам.
9. В графе 5 Формы 4 указывается общий итоговый планируемый объем финансовых средств, для развития рыбного хозяйства на весь период закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков пользователями.
Приложение 5
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения Отчетный период __________________ 20 ___ года
(полугодие)
Индекс: 5-рх рыбохозяйственные водоемы и (или) участки местного значения.
Периодичность: Полугодовая.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

2. 4-нысанды растаушы құжаттар болған жағдайда жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырады және ол Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері Комитетке есепті жылдың 15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей беруі үшін Комитеттің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей жарты жылда бір рет беріледі.
3. 4-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 4-нысанға толтырған кезде жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 4-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 4-нысанның 2-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы көрсетіледі.
7. 4-нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасының тиісті облысы әкімдігінің қаулысымен пайдаланушыға бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдынының және (немесе) учаскесінің атауы көрсетіледі.
8. 4-нысанның 4-бағанында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдаланушыларға бекітіп берудің бүкіл кезеңіне арналған қаражат көлемі жылдар бойынша көрсетіледі.
9. 4-нысанның 5-бағанында балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін пайдаланушыларға бекітіп берудің бүкіл кезеңіне балық шаруашылығын дамытуға арналған қаражаттың жоспарланып отырған жалпы қорытынды көлемі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары
және (немесе) учаскелері туралы
мәліметтер
20___жылғы____________есепті кезең
(жартыжылдық)
Индекс: 5-бш – жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су
айдындары және (немесе) учаскелері.
Кезеңділігі: Жартыжылдық.
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті.

Срок представления – 10 июля и 10 января отчетного года.
Форма
Наименование областей
Код КАТО (Классификатор административно-территриальных объектов)
Количество обследованного водоема (с указанием общей площади (гектар))
Количество водоемов, которые будут обследованы (с указанием общей площади (гектар))
Количество рыбохозяйственного водоема, включенных в Перечень (согласно постановлению областного акимата) (с указанием общей площади (гектар))
Закреплено рыбохозяйственных водоемов (согласно постановлению областного акимата)
Количество не закрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар))
Количество выставляемых на повторный конкурс в текущем году рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар))
Кол-во закрепленных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар))
Количество рыбохозяйственных организаций за которым закреплены водоемы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Акмолинская

Ұсынылу мерзімі – есепті жылдың 10 шілдесі және 10 қаңтары.
Нысан
Облыстар атауы
ӘАОЖ коды (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші)
Тексерілген су айдынының саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Тексерілетін су айдындарының саны ( жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Тізбеге енгізілген балық шаруашылығы су айдынының саны (облыстық әкімдіктің қаулысына сәйкес) (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындары (облыстық әкімдіктің қаулысына сәйкес)
Бекітіп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Үстіміздегі жылы қайталама конкурсқа қойылатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Бекітілген су айдындарының және (немесе) учаскелерінің саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Су айдындары бекітіп берілген балық шаруашылығы ұйымдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Ақмола

110000000
/
/
/
/
/
/
2
Актюбинская
150000000
/
/
/
/
/
/
3
Алматинская
190000000
/
/
/
/
/
/
4
Восточно-Казахстанская
630000000
/
/
/
/
/
/
5
Жамбылская
310000000
/
/
/
/
/
/
6
Западно-Казахстанская
270000000
/
/
/
/
/
/
7
Карагандинская
350000000
/
/
/
/
/
/
8
Костанайская
390000000
/
/
/
/
/
/
9
Кызылординская
430000000
/
/
/
/
/
/
10
Павлодарская
550000000
/
/
/
/
/
/
11
Северо-Казахстанская
590000000
/
/
/
/
/
/
12
Южно-Казахстанская
510000000
/
/
/
/
/
/
ВСЕГО:
/
/
/
/
/
/
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, контактный
телефон                                         Место для печати
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках
местного значения 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных «Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения» (далее – Форма 5) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения Формы 5 носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках местного значения Республики Казахстан.
2. Форма 5 заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, и представляется в Комитет не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма 5 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 5 подписывает руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 5
5. В графе 1 Формы 5 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 5 указывается наименование области местонахождения рыбохозяйственных водоемов на период отчетности.
7. В графе 3 Формы 5 указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы 5 указывается общее количество обследованного водоема (с указанием общей площади (гектар)).
9. В графе 5 Формы 5 указывается общее количество водоемов, которые будут обследованы (с указанием общей площади (гектар)).

110000000
/
/
/
/
/
/
2
Ақтөбе
150000000
/
/
/
/
/
/
3
Алматы
190000000
/
/
/
/
/
/
4
Шығыс Қазақстан
630000000
/
/
/
/
/
/
5
Жамбыл
310000000
/
/
/
/
/
/
6
Батыс Қазақстан
270000000
/
/
/
/
/
/
7
Қарағанды
350000000
/
/
/
/
/
/
8
Қостанай
390000000
/
/
/
/
/
/
9
Қызылорда
430000000
/
/
/
/
/
/
10
Павлодар
550000000
/
/
/
/
/
/
11
Солтүстік Қазақстан
590000000
/
/
/
/
/
/
12
Оңтүстік Қазақстан
510000000
/
/
/
/
/
/
БАРЛЫҒЫ:
/
/
/
/
/
/
____________________________________________________________ Мөр орны
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары
және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 5-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
5-нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының жергілікті маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипат ие.
2. 5-нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері жарты жылда бір рет толтырып, Комитетке есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. 5-нысан алғашқы есеп деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 5-нысанға уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
2. 5-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 5-нысанның 2-бағанында есептілік кезеңіндегі балық шаруашылығы су айдындары орналасқан облыс атауы көрсетіледі.
7. 5-нысанның 3-бағанында ОӘАК бойынша орналасқан жерінің коды (әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) көрсетіледі.
8. 5-нысанның 4-бағанында тексерілген су айдынының жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
9. 5-нысанның 5-бағанында тексерілетін су айдындарының жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).

10. В графе 6 Формы 5 указывается общее количество рыбохозяйственного водоема, включенных в Перечень, (согласно постановлению областного акимата) (с указанием общей площади (гектар)).
11. В графе 7 Формы 5 указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов (согласно постановлению областного акимата), в том числе с указанием количества закрепленных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)), также количество рыбохозяйственных организаций, за которыми закреплены водоемы.
12. В графе 8 Формы 5 указывается общее количество не закрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
13. В графе 9 Формы 5 указывается общее количество выставляемых на повторный конкурс в текущем году рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 6
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 6
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения
о рыбохозяйственных водоемах
и (или) участках международного и республиканского значения Отчетный период __________________ 20 ___ года
(полугодие)
Индекс: 6-рх рыбохозяйственные водоемы и (или) участки международного и республиканского значения.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

10. 5-нысанның 6-бағанында Тізбеге енгізілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
11. 5-нысанның 7-бағанында бекітіп берілген (облыс әкімдігінің қаулысына сәйкес) балық шаруашылығы су айдындарының, оның ішінде бекітіп берілген су айдындарының және (немесе) учаскелері енгізілген жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), сондай-ақ су айдындары бекітіп берілген балық шаруашылығы ұйымдарының саны көрсетіледі.
12. 5-нысаның 8-бағанында бекітіп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
13. 5-нысанның 9-бағанында ағымдағы жылы қайтадан конкурсқа қойылатын балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су
айдындары және (немесе) учаскелері туралы
мәліметтер
20 ___ жылғы ________есепті кезең
(жартыжылдық)
Индекс: 6-бш – халықаралық және республикалық маңызы бар балық
шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері.
Кезеңділігі: Жартыжылдық.
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті.

Срок представления – 10 июля и 10 января отчетного года.
Форма
Наименование рыбохозяйственных водоемов международного и республиканского значения
Код КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов)
Общее количество рыбохозяйственных водоемов и (или) участков (с указанием общей площади (гектар))
Закрепление рыбохозяйственных водоемов за рыбохозяйственными организациями
Количествонезакрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар))
Кол-во закрепленных водоемов (с указанием общей площади (гектар))
Количество рыбохозяйственных организаций
% закрепления
1
2
3
4
5
6
Жайык-Каспийский бассейн
1
река Жайык
/
/
/
2
река Кигаш
/
/
/
3
Каспийское море
/
/
/
4
Всего
/
/
/
Балкаш-Алакольский бассейн
1
Озеро Балкаш
/
/
/
2
Водохранилище Капшагай
/
/
/
3
Дельта реки Иле
/
/
/
4
Алакольская система озер
/
/
/
5
Всего
/
/
/
Зайсан-Иртышский бассейн водоемы и/или участки
1
Озеро Жайсан
/
/
/
2
Водохранилище Буктырма
/
/
/
3
Шульбинское водохранилище
/
/
/
4
Усть-Каменогорское водохранилище
/
/
/
5
Канал имени Каныша Сатпаева (в пределах Павлодарской области)
/
/
/
6
река Ертис (в пределах Восточно-Казахстанской области)
/
/
/
7
Всего
/
/
/
Арало-Сырдарьинский бассейн водоемы и/или участки
1
Аральское море
/
/
/
2
Водохранилище Шардара
/
/
/
3
река Сырдария (в пределах Южно-Казахстанской области)
/
/
/
4
Всего
/
/
/
Нура-Сарысуский бассейн
1
река Нура
/
/
/
2
Канал имени Каныша Сатпаева (в пределах Карагандинской области)
/
/
/
3
Всего
/
/
/
Есильский бассейн
1
река Есиль
/
/
/
2
река Силеты
/
/
/
3
Всего
/
/
/
Тобыл-Торгайский бассейн
1
Река Тобыл
/
/
/
2
Итого
/
/
/
ВСЕГО по бассейнам
/
/
/
________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             Место для печати
исполнителя, контактный телефон
______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы
предназначенной для сбора административных данных Сведения о рыбохозяйственных водоемах
и (или) участках международного и республиканского значения 1. Общие положения
1. Форма предназначенная для сбора административных данных «Сведения о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения» (далее – Форма 6) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения Формы 6 носит информационный характер о рыбохозяйственных водоемах и (или) участках международного и республиканского значения Республики Казахстан.

Ұсынылу мерзімі - есепті жылдың 10 шілдесі және 10 қаңтары.
Нысан
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының атауы
ӘАОЖ Коды (Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктемесі)
Балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Балық шаруашылығы су айдындарын балық шаруашылығы ұйымдарына бекітіп беру
Бекітілмеген балық шаруашылығы су айдындарының саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып)
Бекітілген су айдындарының саны (жалпы алқабы (гектар) көрсетіліп)
Балық шаруашылығы ұйымдарының саны
Бекітіп беру %
1
2
3
4
5
6
Жайық-Каспий бассейні
1
Жайық өзені
/
/
/
2
Қиғаш өзені
/
/
/
3
Каспий теңізі
/
/
/
4
Барлығы
/
/
/
Балқаш-Алакөл бассейні
1
Балқаш көлі
/
/
/
2
Қапшағай су қоймасы
/
/
/
3
Іле өзенінің атырауы
/
/
/
4
Алакөл көлдер жүйесі
/
/
/
5
Барлығы
/
/
/
Зайсан-Ертіс бассейні: су айдындары және/немесе учаскелері
1
Жайсан көлі
/
/
/
2
Бұқтырма су қоймасы
/
/
/
3
Шүлбі су қоймасы
/
/
/
4
Өскемен су қоймасы
/
/
/
5
Қаныш Сәтпаев атындағы канал (Павлодар облысы шегінде)
/
/
/
6
Ертіс өзені (ШҚО шегінде)
/
/
/
7
Барлығы
/
/
/
Арал-Сырдария бассейні: су айдындары және/немесе учаскелері
1
Арал теңізі
/
/
/
2
Шардара су қоймасы
/
/
/
3
Сырдария өзені (Оңтүстік Қазақстан облысының шегінде)
/
/
/
4
Барлығы
/
/
/
Нұра-Сарысу бассейні
1
Нұра өзені
/
/
/
2
Қаныш Сәтпаев атындағы канал (Қарағанды облысы шегінде)
/
/
/
3
Барлығы
/
/
/
Есіл бассейні
1
Есіл өзені
/
/
/
2
Сілеті өзені
/
/
/
3
Барлығы
/
/
/
Тобыл-Торғай бассейні
1
Тобыл өзені
/
/
/
2
Жиыны
/
/
/
Бассейндер бойынша
БАРЛЫҒЫ
/
/
/
____________________________________________________________ Мөр орны
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су
айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 6-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
6-нысанды жүргізудің негізгі мақсаты Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелері туралы ақпараттық сипатты білдіреді.

2. Форма 6 заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, и предоставляется в Комитет не позднее 10 июля и 10 января отчетного года.
3. Форма 6 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму подписывает руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 6
5. В графе 1 Формы 6 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 6 указывается наименование рыбохозяйственных водоемов международного и республиканского значения Республике Казахстан на период отчетности.
7. В графе 3 Формы 6 указывается код местонахождения по КАТО (Классификатор административно-территориальных объектов).
8. В графе 4 Формы 6 указывается общее количество рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за отчетный период по Республике Казахстан с указанием в скобке объем площади (гектар).
9. В графе 5 Формы 6 указывается общее количество закрепленных рыбохозяйственных водоемов за рыбохозяйственными организациями, в том числе: общее количество закрепленных водоемов (с указанием общей площади (гектар)), общее количество рыбохозяйственных организаций, а также процент закрепления рыбохозяйственных водоемов.
10. В графе 6 Формы 6 указывается общее количество незакрепленных рыбохозяйственных водоемов (с указанием общей площади (гектар)).
Приложение 7
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения о материально-техническом оснащении пользователей Отчетный период ____________________ 20 ___ года
(полугодие)
Индекс: 7-рх пользователи.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления - пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 10 июля и 10 января отчетного года, территориальные органы в Комитет не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.
Форма
Наименование пользователя животным миром
Количество рыболовных бригад
Общее количество рыбаков
Самоходный флот (единица)
Не Самоходный флот (единица)
Невода
Волокуши
Ставные сети
Крючковые снасти
Другие виды
Материально-техническая база
Марка
Год выпуска
Технологическое оборудование (цеха коптильные, филейные, рыбной муки,) тонн/сутки
холодильники (тенге/сутки),
льдогенераторы (тенге/сутки),
ледники (квадратный метр),
Термоконтей неры (кубометр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
/
/
2
/
/
/
/
Всего
/
/
________________________________________             Место для печати
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
контактный телефон исполнителя,
______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) Руководителя
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о материально-техническом оснащении пользователей 1. Общие положения

2. 6-нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері жарты жылда бір рет толтырып, Комитетке есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. 6-нысан алғашқы есеп деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанға уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімше басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндеттерін атқарушы тұлға қол қояды.
2. 6-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 6-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 6-нысанның 2-бағанында есептілік кезеңіндегі Қазақстан Республикасының халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының атауы көрсетіледі.
7. 6-нысанның 3-бағанында ОӘАК бойынша орналасқан жерінің коды (Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші) көрсетіледі.
8. 6-нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасы бойынша есепті кезеңдегі балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
9. 6-нысанның 5-бағанында балық шаруашылығы ұйымдарына бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны, оның ішінде: бекітілген су айдындарының жалпы саны (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып), балық шаруашылығы ұйымдарының жалпы саны, сондай-ақ балық шаруашылығы су айдындарын бекітіп беру пайызы көрсетіледі.
10. 6-нысанның 6-бағанында бекітіп берілмеген балық шаруашылығы су айдындарының жалпы саны көрсетіледі (жалпы алаңын (гектар) көрсете отырып).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинақтауға арналған нысан
Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы
мәліметтер
20___жылғы____________есепті кезең
(жартыжылдық)
Индекс: 7-бш – пайдаланушылар.
Жиілігі: жартыжылдық.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсынылу мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 10 шілдесінен және
10 қаңтарынан кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке есепті жылдың
15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
Жануарлар дүниесін пайдаланушының атауы
Балық аулаушылар бригадаларының саны
Балықшылардың жалпы саны
Өздігінен жүретін флот (бірлік)
Өздігінен жүретін флот емес (бірлік)
Сүзекілер
Сүйретпе аулар
Құрма аулар
Ілгек құралдар
Басқа да түрлер
Материалдық-техникалық база
Марка
Шығарылған жылы
Технологиялық жабдықтар (ыстау цехтары, жон етін сылу орындары, балық ұны цехтары), тонна/тәулік
Тоңазытқыштар (теңге/тәулік)
Мұз генер-ры (теңге/тәулік)
Мұздақтар (шаршы метр)
Жылу контейнерлері (текше метр)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
/
/
2
/
/
/
/
Барлығы
/
/
____________________________________________________________ Мөр орны
Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы
мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения о материально-техническом оснащении пользователей» (далее – Форма 7) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о материально-техническом оснащении пользователей.
2. Форма 7 заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в полгода, не позднее 10 июля и 10 января отчетного года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 15 июля и 15 января отчетного года.
3. Форма 7 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 7 подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 7
5. В графе 1 Формы 7 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 7 указывается наименование пользователей животным миром заполняющего данную форму.
7. В графе 3 Формы 7 указывается общее количество рыболовных бригад работающих у пользователя животного мира.
8. В графе 4 Формы 7 указывается общее количество рыбаков, числящихся у пользователя на период отчетности.
9. В графе 5 Формы 7 указывается общее количество самоходного флота, в том числе марка и год выпуска, находящегося в наличии у пользователя животного мира.
10. В графе 6 Формы 7 указывается общее количество несамоходного флота находящегося в наличии у пользователя животного мира.
11. В графах с 7 по 11 Формы 7 указывается общее количество рыболовных снастей, находящихся в наличии у пользователя животного мира, в том числе: невода, волокуши, ставные сети, крючковые снасти и другие виды.
12. В графе 12 Формы 7 указывается общее количество материально технической базы, технологическое оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), цеха коптильные, цеха филейные, цеха рыбной муки (тонн/сутки) в том числе: холодильного оборудования у пользователя животного мира (при его наличии), холодильники (тонн/сутки), льдогенераторы (тонн/сутки), ледники (квадратный метр), термоконтейнеры (кубометр).
Приложение 8
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 8
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства Отчетный период ___________ 20 ___ года
Индекс: 8-рх субъекты
Периодичность: годовая
Представляют: пользователи животного мира
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет
Срок представления - пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 1 февраля, территориальные органы в Комитет не позднее 10 февраля отчетного года

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 7-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Осы нысанды жүргізудің негізгі мақсаты пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы ақпараттық сипатты білдіреді.
2. 7-нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырып, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері одан әрі Комитетке есепті жылдың 15 шілдесінен және 15 қаңтарынан кешіктірмей беруі үшін аумақтық бөлімшелерге жарты жылда бір рет есепті жылдың 10 шілдесінен және 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
3. 7-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 7-нысанға толтыру кезінде жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан соң уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 7-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 7-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 7-нысанның 2-бағанында осы нысанды толтыратын жануарлар дүниесін пайдаланушылардың атауы көрсетіледі.
7. 7-нысанның 3-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда жұмыс істейтін балық аулайтын бригадалардың жалпы саны көрсетіледі.
8. 7-нысанның 4-бағанында есептілік кезеңінде пайдаланушыда есептелетін балықшылардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 7-нысанның 5-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда нақты бар өзі жүретін флоттың жалпы саны, оның ішінде маркасы мен шығарылған жылы көрсетіледі.
10. 7-нысанның 6-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыда нақты бар өзі жүрмейтін флоттың жалпы саны көрсетіледі.
11. 7-нысанның 7-ден 11-ге дейінгі бағандарында жануарлар дүниесін пайдаланушыда нақты бар балық аулау құралдарының жалпы саны, оның ішінде: сүзекілер, ысырма, құрма аулар, ілмекті құрал-саймандар және басқа түрлері көрсетіледі.
12. 7-нысанның 12-бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы материалдық-техникалық базаның жалпы саны, технологиялық жабдықтар (бар болған жағдайда), ыстау цехтары, жон етін сылу цехтары, балық ұны цехтары (тонна/тәулік) оның ішінде: жануарлар дүниесін пайдаланушыдағы тоңазытқыш жабдықтардың жалпы саны (бар болған жағдайда), тоңазытқыштар (тонна/тәулік), мұз генераторлары (тонна/тәулік), мұздақтар (шаршы метр), жылу контейнерлер (текше метр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер бойынша
мәлімет
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(ай)
Индекс: 8-бш субъектілер.
Жиілігі: жылдық.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі Балық шаруашылығы комитеті.
Ұсынылу мерзімі – жылына бір рет, 10 ақпаннан кешіктірмей,
келесі есепті кезеңмен.

1. Наименование:
а) полное наименование ____ б) сокращенное наименование _____________
в) организационно-правовая форма
_____________________________________________________________________
Филиалы (если имеются) ___________________________ их местонахождение
2. Адрес:
а) юридический ______ б) фактический ________ в) почтовый индекс ____
Телефоны _______________ Факс _______________ Е-мail ________________
3. Свидетельства о государственной регистрации
Дата выдачи и номер _______________ Орган, осуществивший регистрацию
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Высший орган управления:
а) наименование ____________________ б) члены высшего органа
управления: _________________________________________________________
5. Исполнительный орган:
а) наименование _________________ б) члены исполнительного органа:
_____________________________________________________________________
6. Данные о должностных лицах:
Руководитель
Фамилия ________ Имя ________ Отчество (при его наличии) ____________
Наименование занимаемой должности ___________________________________
Номер и дата выдачи паспорта или удостоверения личности
_______________________________________, кем выдан __________________
Дата назначения или избрания _____________________ номер телефона и
факса ______________________________ Е-mail _________________________
Главный бухгалтер
Фамилия ___________________ Имя _____________________________________
Отчество (при его наличии) __________________________________________
7. Общая информация об организации
Основной вид деятельности (код ОКЭД) __________________________
Вторичные виды деятельности ___________________________________
Основное место (регион) деятельности __________________________
Среднегодовая численность работающих, из них:
в добыче рыбы;
в выращивании;
в переработке всего:
в том числе в производстве филе
Членство в общественных объединениях ________________________________
_____________________________________________________________________
Характеристика рыбоводных хозяйств и основные показатели
за 20 __ год
Форма
№ п/п
Тип хозяйства (садковое, прудовое и другие)
Год Образования
Площадь (прудов, садков, и другие), (га)
Мощность, (тонн/год)
Выращиваемые виды рыб
Источник рыбопосадочного материала
Источник водоснабжения
Затраты на электро энергию Уд. вес в себестоимости (тыс.тенге) /%
Затрат на минеральные удобрения (тыс.тенге) / (тонн)
Затраты на комбикорма Удельный вес в себестоимости (тыс.тенге) / (тонн), %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
Данный отчет подготовил:
_____________________________________________________________________
должность/Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись/дата
/контактный телефон/Е – mail/печать
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства 1. Общие положения
1. Форма предназначенная для сбора административных данных «Сведения по субъектам, занятым в сфере рыбного хозяйства» (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения данной Формы носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.

1. Атауы:
а) толық атауы ________________ б) қысқартылған атауы _______________
в) құқықтық-ұйымдастыру нысаны ______________________________________
_____________________________________________________________________
Бөлімшелер (егер бар болса) ___________________ олардың орналасу орны
2. Мекен-жайы:
а) заңды ______ б) шын мәніндегі _______ в) почталық индексі ________
Телефондары ______________ Факс ______________ Е-мail _______________
3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер
Нөмір және берілген күні _______ Тіркеуді жүзеге асырған орган ______
_____________________________________________________________________
4. Басқарманың жоғарғы органы:
а) атауы __________ б) басқарманың жоғарғы органының мүшелері: ______
5. Атқарушы орган:
а) атауы _____________ б) атқарушы органның мүшелері: _______________
6. Лауазымды адамдар туралы деректер:
Басшы
Тегі ______________________________ Аты _____________________________
Әкесінің аты (болған жағдайды) ______________________________________
Алып отырған лауазымның атауы _______________________________________
төлқұжат немесе жеке куәліктің берілген күні және нөмірі ___________,
кіммен берілді ____________________________
Сайлаудың немесе тағайындалудың күні ________________________________
телефона және факстің номері ________________________________________
ұялы тел.нөмірі _______________ Е-mail ______________________________
Бас есепші
Тегі _____________________________ Аты ______________________________
Әкесінің аты (болған жағдайды) ______________________________________
7. Ұйым туралы жалпы ақпарат
Қызметтің негізгі түрлері ___________________________________________
Қызметтің қосымша түрлері ___________________________________________
Қызметтің негізгі жері(аймақ) _______________________________________
Қоғамдық бірлестіктерде мүшелік _____________________________________
20__ жылға балық өсіретін шаруашылықтың мінездемесі және негізгі
көрсеткіштері
Нысан
№№ р.р.
Шаруашылық типі (шарбақтық, тоғандық)
Құрылған жылы
Ауданы (тоғанның, шарбақтың), (га)
Қуаттылығы, (тонн/жыл)
Өсірілетін балық түрлері
Балық отырғызу материалының көзі
Сумен жабдықтау көзі
Электр-энергиясына кеткен шығын
Салыстырмалы салмақ құны ( мың.теңге) / %
Минералдық тыңайтқыштарға кеткен шығын (мың.теңге) / (тонн)
Құрама жемге кеткен шығын
Салыстырмалы салмақ құны ( мың.теңге) / (тонн), %
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
3
Осы есепті дайындайды:                                       Мөр орны
_____________________________________________________________________
лауазамы /Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайды)/
қолы / күні /телефон / Е-mail /
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер
бойынша мәлімет
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағы 3)тармақшасына және «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағы 2) тармақшасына сәйкес әзірленген. Осы нысанды енгізудің негізгі мақсаты балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер туралы ақпараттық сипатты білдіреді.

2. Форма заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в год, не позднее 10 февраля отчетного года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 10 февраля отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы сведения
5. В графе а) пункта 1 Формы указывается наименование пользователя заполняющего данную форму;
6. В графе б) пункта 1 Формы указывается сокращенное наименование пользователя животного мира (при его наличии);
7. В графе в) пункта 1 Формы указывается организационно-правовая форма (ИП, ТОО, АО и другие) пользователя животного мира;
8. В пункте 2 Формы прописывается адресная часть пользователя животного мира, в том числе: графа а) юридический адрес, графа б) фактический адрес, графа в) почтовый индекс, а также контактные телефоны, факс и электронный адрес;
9. В пункте 3 Формы указывается информация о государственной регистрации пользователя животного мира, в том числе: дата выдачи и номер свидетельства о государственной регистрации, а также орган, осуществивший регистрацию;
10. В пункте 4 Формы указывается высший орган управления (при его наличии), в том числе: а) наименование и б) члены высшего органа управления;
11. В пункте 5 Формы указывается исполнительный орган, в том числе: а) наименование и б) члены исполнительного органа;
12. В графе Руководитель пункта 6 Формы указываются данные должностного лица, рыбохозяйственного предприятия в том числе: фамилия, имя, отчество (при его наличии), занимаемая должность, номер и дата выдачи документа удостоверяющего личность (паспорт, удостоверение личности), кем выдан документ удостоверяющий личность, дата назначения (избрания) на должность, контактные номера, факс и электронный адрес;
В графе Главный бухгалтер пункта 6 Формы указываются: фамилия, имя и отчество (при его наличии);
13. В пункте 7 Формы указывается общая информация об организации, в том числе: основной вид деятельности с указанием кода ОКЭД (Общий классификатор видов экономической деятельности), вторичные виды деятельности (при наличии), основное место (регион) деятельности, среднегодовая численность работающих, из них: занятых в добыче рыбы, в выращивании, в переработке, в производстве филе, далее прописывается членство в общественных объединениях (при его наличии);

2. Нысан жануарлар дүниесін пайдаланушылармен толтырылады және Қазақстан Республикасының Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне жылына бір рет, есепті кезеңнің 10 ақпанынан кешіктірмей, әрі қарай аумақтық бөлімшелермен Комитетке есепті кезеңнің 10 ақпанынан кешіктірмей ұсынылады.
3. Нысан алғашқы есеп деректері негізінде өспелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырған кезде жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан кейін өкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру жөніндегі түсініктеме
5. Нысанның 1-тармағының а) бағанында осы нысанды толтыратын пайдаланушының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 1-тармағының б) бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушының (бар болған жағдайда) қысқартылған атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 1 тармағының в) бағанында жануарлар дүниесін пайдаланушының құқықтық-ұйымдастыру нысаны (ЖК, ЖШС, АҚ және басқалар) көрсетіледі.
8. Нысанның 2-тармағында жануарлар дүниесін пайдаланушының мекен-жайы жазылады, оның ішінде: а) бағанында заңды мекен-жайы, б) бағанында нақты мекен-жайы, в) бағанында почталық индексі, сондай-ақ байланыс телефондары, факсі және электрондық мекен-жайы көрсетіледі.
9. Нысанның 3-тармағында жануарлар дүниесін пайдаланушыны мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат, оның ішінде: мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі және берілген күні, сондай-ақ тіркеуді жүзеге асырған орган көрсетіледі.
10. Нысанның 4-тармағында басқарманың жоғарғы органы (бар болған жағдайда) көрсетіледі, оның ішінде: а) атауы және б) басқарманың жоғарғы органының мүшелері.
11. Нысанның 5-тармағында атқарушы орган көрсетіледі, оның ішінде: а) атауы және б) атқарушы органның мүшелері.
12. Нысанның 6-тармағының Басшы бағанында балық шаруашылығы кәсіпорынының лауазымды тұлғасы туралы деректер көрсетіледі, оның ішінде: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқаратын лауазымы, жеке куәліктің (төлқұжат, жеке куәлік) нөмірі және берілген күні, жеке куәлік кіммен берілді, лауазымға тағайындалған күні, байланыс нөмірлері, факсі және электрондық мекен-жайы;
Нысанның 6-тармағының Бас есепші бағанында көрсетіледі: тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда).
13. Нысанның 7-тармағында ұйым туралы жалпы ақпарат көрсетіледі, оның ішінде: ЭҚЖЖ (экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктемесі) кодын көрсетумен қызметтің негізгі түрлері, қызметтің қосымша түрлері (бар болған жағдайда), қызметтің негізгі жері (аймақ), жұмыс істейтіндердің орташа жылдық саны, оның ішінде: балық аулау, өсіру, қайта өңдеу, жон етті өндірумен айналысатындар, әрі қарай қоғамдық бірлестіктерде мүшелік (бар болған жағдайда) жазылады.

14. В таблице: Характеристика рыбоводных хозяйств и основные показатели за отчетный период Формы указывается: в столбце 2) тип хозяйства (садковое, прудовое и другие), в столбце 3) год образования рыбохозяйственного предприятия, в столбце 4) общая площадь (прудов, садков, и другие в (га)), в столбце 5) производственная мощность рыбохозяйственного предприятия (тн/год), в столбце 6) выращиваемые виды рыб, в столбце 7) источник рыбопосадочного материала, в столбце 8) источник водоснабжения, в столбце 9) затраты на электроэнергию (удельный вес в себестоимости (тыс.тенге/%)), в столбце 10) затраты на минеральные удобрения (тыс.тенге/тонн), в столбце 11) затраты на комбикорма (удельный вес в себестоимости) (тыс.тенге/тонн), процент.
Приложение 9
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 9
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения об информации предприятий, занимающихся
переработкой рыб Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 9-рх субъекты.
Периодичность: полугодовая.
Представляют: пользователи животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.
Срок представления - пользователи в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан не позднее 1 февраля, территориальные органы в Комитет не позднее 10 февраля отчетного года.
Форма
Наименование рыбоперераба тывающих предприятий
ФИО руководителя реквизиты юридический адрес местонахождения предприятия (контактный телефон)
Числен ность работников
Сырье для переработки
Перечень готовой продукции
Рынок сбыта (страна)
Материально техническая база
Всего рыб (тонна)
Годовая потребность (тонна)
Виды продукции (сушеная, соленая или в рассоле; рыба горячего
или холодного копчения; рыбная мука тонкого и
грубого помола и гранулы, живая рыба, рыба мороженая, вяленая)
Объем продукции (тонна)
Технологические оборудования. (цеха коптильные, филейные, рыбной муки,) тонн/сутки
Холод. оборудование, холодильники (тонн/сутки), льдогенераторы (тонн/сутки), ледники (квадратный метр), термоконтейнеры (кубометр)
1
2
3
4
5
6
7
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения об информации предприятий, занимающихся
переработкой рыб 1. Общие положения

14. Кестеде: Нысанның есепті кезеңге балық өсіретін шаруашылықтың сипаттамасы және негізгі көрсеткіштері көрсетіледі: 2) жолда шаруашылық түрі (шарбақтық, тоғандық және басқалар), 3) жолда балық шаруашылығы кәсіпорынының құрылған жылы, 4) жолда жалпы ауданы (шарбақтық, тоғандық және басқалар (га)), 5) жолда балық шаруашылығы кәсіпорынының өндірістік қуаттылығы (тонн/жыл), 6) жолда өсірілетін балық түрлері, 7) жолда балық отырғызу материалының көзі, 8) жолда сумен жабдықтау көзі, 9) жолда электр энергиясына кеткен шыған (салыстырмалы салмақ құны (мың теңге/%)), 10) жолда минералдық тыңайтқыштарға кеткен шығын (мың теңге/тонн), 11) жолда құрама жемге кеткен шығын (салыстырмалы салмақ құны) (мың теңге/тонн), пайыз.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы
мәліметтер
20___жылғы есепті кезең
Индекс: 9-бш – субъектілер.
Кезеңділігі: жартыжылдық.
Ұсынатындар: жануарлар дүниесін пайдаланушылар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
аумақтық бөлімшелерінің одан әрі Комитетке беруі үшін аумақтық
бөлімшелерге.
Ұсынылу мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті жылдың 1 ақпанынан
кешіктірмей, аумақтық органдар Комитетке 10 ақпаннан кешіктірмей.
Нысан
Балық өңдеу кәсіпорындарының атауы
Басшының ТАӘ, деректемелері кәсіпорынның орналасқан жерінің заңдық мекенжайы, (байланыс телефоны)
Қызметкерлер саны
Өңдеуге арналған шикізат
Дайын өнім тізбесі
Өткізу нарығы (ел)
Материалдық-техникалық база
Барлығы балық  (тонна)
Жылдық қажеттілік (тонна)
Өнім түрлері (кептірілген, ащы немесе тұзды суда; ыстықтай немесе салқын күйінде ысталған; майда және ірі ұнтақты балық ұны және түйіршіктер, тірі балық, мұздатылған, қақталған балық)
Өнім көлемі (тонна)
Технологиялық жабдықтар (ыстау, жон етін сылу, балық ұны цехтары) тонна/тәу-лік
Тоңазытқыш жабдықтар, тоңазытқыштар (тонна/тәулік)
мұз генераторлары (тонна/тәулік)мұздақтар (шаршы метр), жылу контейнерлері (текше метр)
1
2
3
4
5
6
7
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру
бойынша түсіндірме
Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы
мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения об информации предприятий, занимающихся переработкой рыб» (далее – Форма 9) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения Формы 9 носит информационный характер о субъектах, занятых в сфере рыбного хозяйства.
2. Форма 9 заполняется пользователями животного мира и предоставляется в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в год, не позднее 5 февраля отчетного года, следующего за отчетным периодом для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет не позднее 10 февраля отчетного года.
3. Форма 9 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 9 подписывает при заполнении пользователь животного мира, затем руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 9
5. В графе 1 Формы 9 указывается наименование рыбоперерабатывающих предприятий.
6. В графе 2 Формы 9 указывается ФИО руководителя реквизиты юридического лица адрес местонахождения предприятия контактный телефон.
7. В графе 3 Формы 9 указывается численность работников.
8. В графе 4 Формы 9 указывается сырье для переработки, в том числе указывается всего рыб и годовая потребность (тонна).
9. В графе 5 Формы 9 указывается перечень готовой продукции, в том числе указывается виды продукции (сушеная, соленая или в рассоле; рыба горячего или холодного копчения; рыбная мука тонкого и
грубого помола и гранулы, живая рыба, рыба мороженая, вяленая) и объем продукции (тонна).
10. В графе 6 Формы 9 указывается рынок сбыта (страна).
11. В графе 7 Формы 9 указывается материально-техническая база, в том числе указывается технологическое оборудование (цеха коптильные, филейные, рыбной муки,) тонн/сутки и холодильное оборудование, холодильник (тонн/сутки), льдогенераторы (тонн/сутки), ледники (квадратный метр), термоконтейнеры (кубометр).
Приложение 10
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 10
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения о контрольно-инспекционной деятельности
территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов Отчетный период ___________20 ___ года
(месяц)
Индекс: 10-рх – контрольно-инспекционная деятельность в части охраны рыбных ресурсов.
Периодичность: ежемесячная.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления - территориальные подразделения ежемесячно не позднее 5 числа представляют в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Форма
_______________________________ отчет по контрольно-инспекционной
(наименование территориального подразделения) деятельности за
_________ месяц 20___г
Наименование показателей
Количество (единица измерения)
За отчетный период
Сначала года
1
Составлено протоколов о нарушении рыбоохранного законодательства, из них;
количество протоколов/ человек
1.1
за загрязнение водоемов
1.2
за нарушение режима судоходства
1.3
за незаконный лов рыбы
2
Рассмотрено административных материалов Инспекцией
2.1
количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд
привлечено судом к административной ответственности
в процессе рассмотрения в суде
3
Передано дел на нарушителей рыбоохранного законодательства в следственные органы, из них
дел/человек
3.1
возбуждено уголовных дел

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар ақпараты туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 9-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
9-нысанды жүргізудің негізгі міндеті балық шаруашылығы саласында айналысатын субъектілер туралы ақпараттық сипатты білдіреді.
2. 9-нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар толтырып, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері одан әрі Комитетке есепті жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей беруі үшін аумақтық бөлімшелерге жылына бір рет есепті жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
3. 9-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 9-нысанға толтыру кезінде жануарлар дүниесін пайдаланушы, содан соң уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 9-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 9-нысанның 1-бағанында балық өңдеу кәсіпорындарының атауы көрсетіледі.
6. 9-нысанның 2-бағанында басшының ТАӘ, заңды тұлғаның деректемелері, кәсіпорынның орналасқан жерінің мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
7. 9-нысанның 3-бағанында қызметкерлер саны көрсетіледі.
8. 9-нысанның 4-бағанында өңдеуге арналған шикізат, оның ішінде барлық балық пен жылдық қажеттілік (тонна) көрсетіледі.
9. 9-нысанның 5-бағанында дайын өнім тізбесі, оның ішінде өнім түрлері (кептірілген, ащы немесе тұзды суда; ыстықтай немесе салқын күйінде ысталған; майда және ірі ұнтақты балық ұны және түйіршіктер, тірі балық, мұздатылған, қақталған балық) және өнім көлемі (тонна) көрсетіледі.
10. 9-нысанның 6-бағанында өткізу нарығы (ел) көрсетіледі.
11. 9-нысанның 7-бағанында материалдық-техникалық база, оның ішінде технологиялық жабдықтар (ыстау, жон етін сылу, балық ұны цехтары) тонна/тәулік және тоңазытқыш жабдықтар, тоңазытқыш (тонна/тәулік), мұз генераторлары (тонна/тәулік) мұздақтар (шаршы метр), жылу контейнерлері (текше метр) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғауға қатысты
бақылау-инспекциялық қызметі туралы
мәліметтер
20___жылғы______________ есепті кезең
(ай)
Индекс: 10-бш – балық ресурстарын қорғауға қатысты
бақылау-инспекциялық қызметі.
Кезеңділігі: ай сайын.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсынылу мерзімі – аумақтық бөлімшелер ай сайын 5-інен
кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне береді.
Нысан
_____________________________ 20___ж.________ айындағы
(аумақтық бөлімшенің атауы)
бақылау-инспекциялық қызметі бойынша есебі
Көрсеткіштер атауы
Саны
(өлшем бірлігі)
Есепті кезең үшін
Жыл басынан бері
1
Балық қорғау заңнамасын бұзғаны үшін хаттамалар толтырылды, оның ішінде:
хаттамалар саны/адам
1.1
су айдындарын ластағаны үшін
1.2
кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін
1.3
балықты заңсыз аулағаны үшін
2
Инспекция қараған әкімшілік материалдар
2.1
сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің саны
сот әкімшілік жауаптылыққа тартты
сотта қарау барысында
3
балық қорғау заңнамасын бұзушыларға істер тергеу органдарына берілді, оның ішінде
іс/адам
3.1
қылмыстық істер қозғалды

19.1
количество речных судов
19.2
количество морских судов
19.3
участие мотолодок
19.4
количество участвовавших инспекторов
20
Организовано рыбоохранных постов
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о контрольно-инспекционной деятельности
территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов» (далее – Форма 10) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года «Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира».
Основная задача ведения Формы 10 носит информационный характер о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов.
2. Форма 10 заполняется территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в месяц, не позднее 5 числа.
3. Форма 10 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 10 подписывает руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 10
5. В графе 1 Формы 10 указывается количество составленных протоколов о нарушении рыбоохранного законодательства, из них; 1.1 за загрязнение водоемов; 1.2 за нарушение режима судоходства; 1.3 за незаконный лов рыбы.
6. В графе 2 Формы 10 указывается количество рассмотренных административных материалов Инспекцией, в том числе; 2.1 количество дел об административных правонарушениях, направленных в суд; привлечено судом к административной ответственности; в процессе рассмотрения в суде.
7. В графе 3 Формы 10 указывается количество переданных дел на нарушителей рыбоохранного законодательства в следственные органы, из них; 3.1 возбужденно уголовных дел; 3.1.2 направленно уголовных дел в суд; 3.1.3 привлечено судом к уголовной ответственности; 3.1.4 в процессе рассмотрения в суде; так же в графе 3.2 указывается количество отказанных в возбуждении уголовного дела и рассмотрено по производству об административных правонарушениях, из них; 3.2.1 инспекцией; 3.2.2 судом; 3.2.3 правоохранительным органом; 3.2.4 безличные нарушения.

19.1
өзен кемелерінің саны
19.2
теңіз кемелерінің саны
19.3
мотоқайықтардың қатысуы
19.4
қатысқан инспекторлардың саны
20
Балық қорғау бекеттері ұйымдастырылды
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғауға қатысты
бақылау-инспекциялық қызметі туралы
мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғауға қатысты бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 10-нысан) «Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
10-нысанды жүргізудің негізгі міндеті аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғауға қатысты бақылау-инспекциялық қызметі туралы ақпараттық сипатты білдіреді.
2. 10-нысанды Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері айына бір рет 5-інен кешіктірмей толтырады.
3. 10-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 10-нысанға уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 10-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 10-нысанның 1-бағанында балық қорғау заңнамасының бұзылуы туралы, оның ішінде: 1.1. су айдындарын ластағаны үшін; 1.2. кеме қатынасы режимін бұзғаны үшін; 1.3. балықты заңсыз аулағаны үшін жасалған хаттамалардың саны көрсетіледі.
6. 10-нысанның 2-бағанында Инспекция қараған әкімшілік материалдарының саны, оның ішінде: 2.1. сотқа жіберілген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істердің саны; сот әкімшілік жауаптылыққа тарту; сотта қарау барысы көрсетіледі.
7. 10-нысанның 3-бағанында тергеу органдарына балық қорғау заңнамасын бұзушыларға берілген істердің саны, оның ішінде: 3.1. қылмыстық істер қозғалды; 3.1.2. қылмыстық істер сотқа жіберілді; 3.1.3. сот қылмыстық жауаптылыққа тартты; 3.1.4. сотта қарау барысы көрсетіледі; сондай-ақ 3.2-бағанда қылмыстық іс қозғаудан бас тартылды және әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қаралды, оның ішінде: 3.2.1. Инспекция; 3.2.2. сот; 3.2.3. құқық қорғау органы; 3.2.4. жақсыз тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.

8. В графе 4 Формы 10 указывается количество допущенных нарушений, всего; 4.1 рыбодобывающими организациями; 4.2 гражданами (физическими лицами); 4.3 должностными лицами; 4.4 безличные нарушения.
9. В графе 5 Формы 10 указывается количество открытых нарушений совместно с сотрудниками правоохранительных органов.
10. В графе 6 Формы 10 указывается количество наложенных штрафов, из них; 6.1 по статье 383 кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан; 6.2 по статье 811 кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан; 6.3 направлено дел на принудительное взыскание.
11. В графе 7 Формы 10 указывается количество взысканных штрафов; 7.1 в добровольном порядке; 7.1.2 по статье 383 кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан; 7.1.3 по статье 811 кодекса об административных правонарушениях Республики Казахстан; 7.2 в принудительном порядке.
12. В графе 8 Формы 10 указывается количество предъявленных за ущерб.
13. В графе 9 Формы 10 указывается количество взысканных за ущерб.
14. В графе 10 Формы 10 указывается количество сумма штрафов взысканных прошлых лет.
15. В графе 11 Формы 10 указывается количество сумма иска взысканных прошлых лет.
16. В графе 12 Формы 10 указывается количество поступивших средств от реализации конфискатов, всего; 12.1 рыба; 12.2 икры; 12.3 транспортных и плавательных средств.
17. В графе 13 Формы 10 указывается количество видов рыб изъятых у нарушителей, всего; 13.1 рыбы частиковых видов; 13.2 рыбы осетровых видов; 13.3 икры осетровых видов; 13.4 иных видов.
18. В графе 14 Формы 10 указывается количество орудий лова а так же транспортных и плавательных средств изъятых у нарушителей; 14.1 невода, волокуш, бредней; 14.2 сетей; 14.3 петель и другие; 14.4 транспортных и плавательных средств; 14.5 средства связи; 14.6 навигаторов; 14.7 эхолотов.
19. В графе 15 Формы 10 указывается количество изъятых бесхозных орудий лова, а также транспортных и плавательных средств, всего; 15.1 количество сетей; 15.2 петель и другие; 15.3 транспортных и плавательных средств; 15.4 средства связи; 15.5 навигаторов; 15.6 эхолотов.
20. В графе 16 Формы 10 указывается Агитационно-массовая работа; 16.1 выступление по радио; 16.2 выступление по телевидению; 16.3 опубликовано статей.
21. В графе 17 Формы 10 указывается количество актов составленных при проверке промысловых орудий лова, при этом вскрыто нарушений.

8. 10-нысанның 4-бағанында жол берілген бұзушылықтар, барлығы; 4.1. балық аулау ұйымдары; 4.2. азаматтар (жеке тұлғалар); 4.3. лауазымды тұлғалар; 4.4. жақсыз бұзушылықтар көрсетіледі.
9. 10-нысанның 5-бағанында Құқық қорғау органдарының қызметкерлерімен бірлесіп ашылған бұзушылықтар саны көрсетіледі.
10. 10-нысанның 6-бағанында салынған айыппұлдар саны, оның ішінде: 6.1. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 6.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 6.3. мәжбүрлеп өндіріп алуға жіберілген істер көрсетіледі.
11. 10-нысанның 7-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны; 7.1. ерікті түрде; 7.1.2. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 383-бабы бойынша; 7.1.3. Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 811-бабы бойынша; 7.2. мәжбүрлеу тәртібімен алынған айыппұлдар саны көрсетіледі.
12. 10-нысанның 8-бағанында залал үшін талап етілген істер саны көрсетіледі.
13. 10-нысанның 9-бағанында залал үшін өндіріп алынған істер саны көрсетіледі.
14. 10-нысанның 10-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған айыппұл сомасының мөлшері көрсетіледі.
15. 10-нысанның 11-бағанында өткен жылдардың өндіріп алынған талап-арыз сомасының мөлшері көрсетіледі.
16. 10-нысанның 12-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражаттың мөлшері, барлығы; 12.1. балық; 12.2. уылдырық; 12.3. көлік және жүзу құралдары көрсетіледі.
17. 10-нысанның 13-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған балық түрлерінің саны, барлығы; 13.1. жиі кездесетін балық түрлері; 13.2. бекіре балық түрлері; 13.3. бекіре балық түрлерінің уылдырығы; 13.4. өзге түрлер көрсетіледі.
18. 10-нысанның 14-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған аулау құралдары, сондай-ақ көлік және жүзу құралдарының саны; 14.1. сүзекілер, сүйретпе аулар, сүзекті ау құралдары; 14.2. аулар; 14.3. ілмек және басқалар; 14.4. көлік және жүзу құралдары; 14.5. байланыс құралдары; 14.6. навигаторлар; 14.7. эхолоттар көрсетіледі.
19. 10-нысанның 15-бағанында алынған иесіз аулау құралдары, автомобиль және жүзу құралдарының саны, барлығы; 15.1. аулар саны; 15.2. ілмек және басқалар; 15.3. көлік және жүзу құралдары; 15.4. байланыс құралдары; 15.5. навигаторлар; 15.6. эхолоттар көрсетіледі.
20. 10-нысанның 16-бағанында бұқаралық-үгіт жұмысы; 16.1. радиодан сөйлеу; 16.2. теледидардан сөйлеу; 16.3. жарияланған мақалалар көрсетіледі.
21. 10-нысанның 17-бағанында кәсіпшілік аулау құралдарын тексеру кезінде жасалған актілер саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.

22. В графе 18 Формы 10 указывается количество проверок водозаборов, при этом вскрыто нарушений.
23. В графе 19 Формы 10 указывается участие технических средств и инспекторов; 19.1 количество речных судов; 19.2 количество морских судов; 19.3 участие мотолодок; 19.4 количество участвовавших инспекторов.
24. В графе 20 Формы 10 указывается количество организованных рыбоохранных постов.
Приложение 11
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 11
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области
лесного хозяйства и животного мира Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 11-жм субъекты.
Периодичность: еженедельная.
Представляют: областными территориальными инспекциями.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления – каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Форма
Отчет по контрольно-инспекционной деятельности (еженедельная)
по____________________ областной территориальной
инспекции лесного хозяйства и животного мира за период __________________ 20___года
Наименование областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
Проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
с начало года
рейдов
проверок
рейдов
проверок
1
2
3
1
продолжение таблицы
Выявлено нарушений
Количество составленных протоколов (штук)
за неделю
с начала года
за неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
5
продолжение таблицы
Передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
суд
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
6
продолжение таблицы
Количество изъятых у нарушителей орудии браконьерства
Привлечено к административной ответственности (человек)
орудия охоты (единица)
по лесу орудия рубок, транспорт (единица)
по рыбе орудия лова плавательных сред (единица)
всего (единица)
за неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
8
продолжение таблицы
Привлечено к уголовной ответственности (человек)
Наложено административных штрафов (тысяч тенге)
Взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
Освещено материалов в СМИ (количество)
всего с начало года
За неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
10
11
12
Руководитель инспекции ______ исполнители: _______ по охоте, _____ по
лесу, ____ по рыбе
Ф.И.О____________________________________
Ф.И.О_______________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области
лесного хозяйства и животного мира 1. Общие положения

22. 10-нысанның 18-бағанында суалғыларды тексеру саны, бұл орайда ашылған тәртіп бұзушылықтар көрсетіледі.
23. 10-нысанның 19-бағанында техникалық құралдар мен инспекторлардың қатысуы; 19.1. өзен кемелерінің саны; 19.2. теңіз кемелерінің саны; 19.3. мотоқайықтардың қатысуы; 19.4. қатысқан инспекторлардың саны көрсетіледі.
24. 10-нысанның 20-бағанында ұйымдастырылған балық қорғау бекеттерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі
туралы мәліметтер
20___жылғы______________есепті кезең
Индекс: 11-жд - субъектілер.
Кезеңділігі: апта сайын.
Ұсынатындар: облыстық аумақтық инспекциялар.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсынылу мерзімі – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне
ағымдағы айдың әрбір бейсенбі күні.
Нысан
20__ жылғы_________________ кезең үшін ______________________облыстық
орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы бойынша
бақылау-инспекциялық қызметі бойынша есеп (апталық)
Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының атауы
Жүргізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер (саны)
Анықталған бұзушылықтар
Толтырылған хаттамалар саны (дана)
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
рейдтер
тексерулер
рейдтер
тексерулер
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
1
2
3
4
5
1
Құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Ішкі істер департаменті
сот
прокуратура
аң аулау құралы (бірлік)
орман бойынша, кесу құралы, көлік (бірлік)
балық бойынша, балық бойынша жүзу орталарын аулау құралы, (бірлік)
барлығы (бірлік)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
6
7
8
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
БАҚ-та жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
10
11
12
Инспекция басшысы: _____________________орындаушылар: аңшылық бойынша
____________________орман бойынша _______________________,
балық бойынша________________________
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Т.А.Ә._______________________________________________________________
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет
туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области животного мира» (далее – Форма 11) разработана в соответствии с подпунктом 1) пункта 6 и 15, Положения о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 18-5/520.
Основной задачей ведения Формы 11 является проведение мониторинга по контрольно-инспекционной деятельностью в области животного мира.
2. Форма 11 заполняется территориальными инспекциями Комитета лесного хозяйства и животного мира один раз в неделю, не позднее каждого четверга текущего отчетного месяца.
3. Форма 11 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 11 подписывает при заполнении ответственными работниками и руководитель территориальной инспекции, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 11
5. В графе 1 Формы 11 «Номер по порядку» указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.
6. В графе 2 Формы 11 указывается наименование областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира.
7. В графе 3 Формы 11 указывается общее количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
8. В графе 4 Формы 11 указывается общее количество выявленных нарушений.
9. В графе 5 Формы 11 указывается количество составленных протоколов (штук).
10. В графе 6 Формы 11 указывается общее количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
11. В графе 7 Формы 11 указывается количество изъятых у нарушителей орудии браконьерства.
12. В графе 8 Формы 11 указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек).
13. В графе 9 Формы 11 указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек).
14. В графе 10 Формы 11 указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге).
15. В графе 11 Формы 11 указывается количество взысканных административных штрафов (тысяч тенге).
16. в графе 12 Формы 11 указывается количество освещенных материалов в СМИ (количество).
Приложение 12
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 12
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области
лесного хозяйства и животного мира Отчетный период 20 ___ г.
Индекс: 12-жм субъекты.
Периодичность: еженедельная.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
Срок представления - каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Форма
Отчет по контрольно-инспекционной деятельности
территориальных подразделений (еженедельная-сводная) за
период ________по _______________ 20___ года (приложение № 2)
Наименование
показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели
по республике всего
Акмолинская
территориальная инспекция
Актюбинская
территориальная инспекция
Алматинская
территориальная инспекция
Атырауская
территориальная инспекция
Восточно-Казахстанская
территориальная инспекция
Жамбылская
территориальная инспекция
Западно-Казахстанская
территориальная инспекция
Карагандинская
территориальнаяинспекция
Костанайская
территориальная инспекция
Кызылординская
территориальная инспекция
Мангистауская
территориальная инспекция
Павлодарская
территориальная инспекция
Северо-Казахстанская
территориальная инспекция
Южно-Казахстанская
территориальная инспекция
1
Проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
Выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
Количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
Передано дел в правохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
Наименование показателей
Наименование территориальных подразделений
Показатели
по республике всего
Акмолинская
территориальная инспекция
Актюбинская
территориальная инспекция
Алматинская
территориальная инспекция
Атырауская
территориальная инспекция
Восточно-Казахстанская
территориальная инспекция
Жамбылская
территориальная инспекция
Западно-Казахстанская
территориальная инспекция
Карагандинская
территориальная инспекция
Костанайская
территориальная инспекция
Кызылординская
территориальная инспекция
Мангистауская
территориальная инспекция
Павладарская
территориальная инспекция
Северо-Казахстанская
территориальная инспекция
Южно-Казахстанская
территориальная инспекция
6
Количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
7
Привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
Привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
Наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
10
Взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
По рыбе
рыбе
всего
11
Освещено материалов в СМИ (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области
лесного хозяйства, животного мира и охраны рыбных ресурсов 1. Общие положения

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 11-нысан) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 18-5/520 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті туралы ереженің 6 және 15-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
11-нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
2. 11-нысанды Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық инспекциялары ағымдағы есепті айдың әр бейсенбісінен кешіктірмей, аптасына бір рет толтырады.
3. 11-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 11-нысанды жауапты қызметкердің толтыруы кезінде, оған аумақтық инспекцияның басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 11-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 11-нысанның «Реттік нөмірі» деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және одан кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуі тиіс.
6. 11-нысанның 2-бағанында облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының атауы көрсетіледі.
7. 11-нысанның 3-бағанында өткізілген рейдтердің, бақылау үшін тексерулердің жалпы мөлшері (саны) көрсетіледі.
8. 11-нысанның 4-бағанында анықталған бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
9. 11-нысанның 5-бағанында толтырылған хаттамалардың саны (дана) көрсетіледі.
10. 11-нысанның 6-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің жалпы мөлшері (саны) көрсетіледі.
11. 11-нысанның 7-бағанында бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны көрсетіледі.
12. 11-нысанның 8-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі.
13. 11-нысанның 9-бағанында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі.
14. 11-нысанның 10-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі.
15. 11-нысанның 11-бағанында өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі.
16. 11-нысанның 12-бағанында БАҚ-та жарияланған материалдардың мөлшері (саны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
12-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы
бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп
20 ___ жылғы есепті кезең
Индексі: 12-жд – субъектілер.
Кезеңділігі: апта сайын.
Нысан қайда ұсынылады: одан әрі басшылыққа және Ауыл
шаруашылығы министрлігіне ұсыну үшін Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетіне.
Ұсыну мерзімі – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне
ағымдағы айдың әрбір бейсенбі күні.
Нысан
Аумақтық бөлімшелердің бақылау-инспекциялық қызметі бойынша
20__ жылғы _________ ________ дейінгі кезеңге арналған есеп
(апта сайынғы-жиынтық) (2-қосымша)
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық бөлімшелердің атауы
Республика бойынша барлығы
Акмола аумақтық инспекциясы
Актюбе аумақтық инспекциясы
Алматы аумақтық инспекциясы
Атырау аумақтық инспекциясы
ШҚО аумақтық инспекциясы
Жамбыл аумақтық инспекциясы
БҚО аумақтық инспекциясы
Караганды аумақтық инспекциясы
Костанай аумақтық инспекциясы
Кызылорда аумақтық инспекциясы
Мангистау аумақтық инспекциясы
Павлодар аумақтық инспекциясы
СҚО аумақтық инспекциясы
ОҚО аумақтық инспекциясы
Өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
Анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
Толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
Құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
Көрсеткіштер атауы
Аумақтық бөлімшелерінің атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Акмола аумақтық инспекциясы
Актөбе аумақтық инспекциясы
Алматы аумақтық инспекциясы
Атырау аумақтық инспекциясы
ШҚО аумақтық инспекциясы
Жамбыл аумақтық инспекциясы
БҚО аумақтық инспекциясы
Қараганды аумақтық инспекциясы
Костанай аумақтық инспекциясы
Кызылорда аумақтық инспекциясы
Манғыстау аумақтық инспекциясы
Павлодар аумақтық инспекциясы
СҚО аумақтық инспекциясы
ОҚО аумақтық инспекциясы
Бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Қылмыстық жауапкершілікке тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Әкімшілік айыппұлдар салынды (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы
бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп
1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира» (далее - Форма 12) разработана в соответствии с подпунктом 1) пункта 6 и 15, Положения о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 18-5/520.
Основной задачей ведения Формы 12 является проведение мониторинга-сводной по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира.
2. Форма 12 заполняется Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в неделю, каждый четверг текущего месяца для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
3. Форма 12 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 12 подписывает при заполнении отчета ответственным работником и руководителем Комитета, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 12
5. В графе 1 Формы 12 указывается количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
6. В графе 2 Формы 12 указывается количество выявленных нарушений.
7. В графе 3 Формы 12 указывается количество составленных протоколов (штук).
8. В графе 4 Формы 12 указывается количество переданных дел в правохранительные органы (количество).
9. В графе 5 Формы 12 указывается наименование показателей.
10. В графе 6 Формы 12 указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
11. В графе 7 Формы 12 указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек).
12. В графе 8 Формы 12 указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек).
13. В графе 9 Формы 12 указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге).
14. В графе 10 Формы 12 указывается количество взысканных административных штрафов (тысяч тенге).
15. В графе 11 Формы 12 указывается количество освещенных материалов в СМИ (количество).
Приложение 13
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 18-04/1125
Приложение 13
к приказу исполняющего обязанности
Министра окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных Сведения
о борьбе с браконьерством Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 13-жм субъекты.
Периодичность: квартальная и годовая.
Представляют: областные территориальные инспекции Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет.

1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп» нысаны (бұдан әрі – 12-нысан) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 18-5/520 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті туралы ереженің 6 және 15-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
12-нысанды жүргізудің негізгі міндеті орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есепке мониторинг жүргізу болып табылады.
2. 12-нысанды одан әрі ақпаратты басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне беру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті аптасына бір рет, ағымдағы айдың әрбір бейсенбі күні толтырады.
3. 12-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 12-нысанды толтыру кезінде Комитеттің жауапты қызметкері және басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. 12-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 12-нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер мөлшері (саны) көрсетіледі.
6. 12-нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.
7. 12-нысанның 3-бағанында толтырылған хаттамалар саны (дана) көрсетіледі.
8. 12-нысанның 4-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің мөлшері (саны) көрсетіледі.
9. 12-нысанның 5-бағанында көрсеткіштер атауы көрсетіледі.
10. 12-нысанның 6-бағанында бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны көрсетіледі.
11. 12-нысанның 7-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі.
12. 12-нысанның 8-бағанында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі.
13. 12-нысанның 9-бағанында салынған әкімшілік айыппұлдар саны (мың теңге) көрсетіледі.
14. 12-нысанның 10-бағанында өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар саны (мың теңге) көрсетіледі.
15. 12-нысанның 11-бағанында БАҚ-та жарияланған материалдардың мөлшері (саны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 18-04/1125 бұйрығына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
13-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан
Браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер
20___ жылғы есепті кезең
Индексі: 13-жд – субъектілер.
Кезеңділігі: тоқсандық және жылдық
Ұсынатындар: Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің облыстық аумақтық инспекциялары.
Нысан қайда ұсынылады: аумақтық бөлімшелердің одан әрі
Комитетке беруі үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің
аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі – пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің аумақтық бөлімшелеріне тоқсан аяқталғаннан кейін 5-інен
кешіктірмей тоқсандық, есепті жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей жылдық
есепті береді.
Нысан
________________ облыстық орман шаруашылығы және жануарлар
дүниесі аумақтық инспекциясының браконьерлікпен күрес бойынша
есебі
(есепті тапсыру кезеңділігі: тоқсандық тоқсан аяқталғаннан

15-1
- опубликовано статей, заметок в газетах, журналах
штук
15-2
по охоте
штук
15-3
по лесу
штук
15-4
по рыбе
штук
15-5
выступление по радио и телевидению
Раз
15-6
по охоте
15-7
по лесу
15-8
по рыбе
продолжение таблицы
Особо охраняемые природные территории
Территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира
ИТОГО по области
за отчет квартал
с начала года
за отчет квартал
с начала года
За отчет квартал
С начала года
5
6
7
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей
форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора
административных данных Сведения о борьбе с браконьерством 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, «Сведения о борьбе с браконьерством» (далее – Форма 13) разработана в соответствии с подпунктом 1) пункта 6 и 15, Положения о Комитете лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 18-5/520.
Основной задачей ведения Формы 13 является проведение мониторинга по борьбе с браконьерством.
2. Форма 13 заполняется государственными учреждениями по охране лесов управления природопользования акимата области, охотпользователями, особо охраняемыми природными территориями, территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира и предоставляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа после окончания квартала, годовая не позднее 15 января после окончания отчетного года.
3. Форма 13 заполняется и предоставляется с нарастающим итогом на основании данных первичного учета.
4. Форму 13 подписывает при заполнении руководитель областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы 13
5. В графе 1 Формы 13 указывается количество проведенных рейдов/проверок.
6. В графе 2 Формы 13 указывается количество выявленных нарушений, всего; 2-1 в том числе, 2-2 нарушения правил охоты, 2-3 грубое нарушение правил, 2-4 незаконная порубка и повреждение деревьев и кустарников, 2-5 нарушение требований пожарной безопасности и санитарных правил в лесах, 2-6 прочие лесонарушения, 2-7 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 2-8 нарушение правил рыболовства и охраны рыбных запасов, 2-9 грубое нарушение правил рыболовства, 3-0 выявленных нарушений совместно с правоохранительными органами, природоохранными учреждениями.

15-1
газеттерде, журналдарда жарияланған мақалалар, жазбалар
дана
15-2
аңшылық бойынша
дана
15-3
орман бойынша
дана
15-4
балық бойынша
дана
15-5
радио мен теледидардан берілген хабарлар
15-6
аңшылық бойынша
рет
15-7
орман бойынша
рет
15-8
балық бойынша
рет
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы
Облыс бойынша ЖИЫНЫ
тоқсандық есеп бойынша
жыл басынан бері
тоқсандық есеп бойынша
жыл басынан бері
тоқсандық есеп бойынша
жыл басынан бері
5
6
7
Нысанды толтыру бойынша түсіндыру осы нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған «Браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер» нысаны (бұдан әрі – 13-нысан ) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 18-5/520 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті туралы ереженің 6 және 15-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.
13-нысанның негізгі мақсаты браконъерлікпен күрес жөнінде мониторинг жүргізу.
2. 13-нысанды облыс әкімдігінің табиғат пайдалану басқармасының орман қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері, аңшылық ісін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы толтырып, тоқсанына бір рет, тоқсан біткеннен кейін 5-інен кешіктірмей, жылдық есепті есепті жыл аяқталғаннан кейін қаңтардың 15-інен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ұсынады.
3. 13-нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде үдемелі қорытындымен толтырылады және ұсынылады.
4. 13-нысанды толтыру кезінде облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. 13-нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 13-нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер/тексерулер саны көрсетіледі.
6. 13-нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтар саны, барлығы; 2-1 оның ішінде, 2-2 аң аулау қағидаларын бұзу, 2-3 аң аулау қағидаларын өрескел бұзу, 2-4 ағашты заңсыз кесу және ағаштар мен бұталарды бүлдіру, 2-5 ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптары мен санитариялық қағидаларды бұзу, 2-6 басқа орман тәртібін бұзушылықтар, 2-7 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 2-8 балық аулау және балық қорларын қорғау қағидаларын бұзу, 2-9 балық аулау қағидаларын өрескел бұзу, 3-0 құқық қорғау органдарымен және табиғат қорғау мекемелерімен бірлесіп анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.

7. В графе 3 Формы 13 указывается количество допущенных нарушений, всего; 3-1 в том числе, 3-2 должностными лицами, 3-3 частными лицами, 3-4 государственными служащими, 3-5 руководителями государственных органов, 3-6 юридическими лицами.
8. В графе 4 Формы 13 указывается количество составленных протоколов, (актов) о нарушениях природоохранного законодательства всего: 4-1 по охоте, 4-2 по лесу, 4-3 по рыбе, 4-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
9. В графе 5 Формы 13 указывается количество безличных дел, (количество/ причинен ущерб): 5-1 по охоте, 5-2 по лесу, 5-3 по рыбе, 5-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
10. В графе 6 Формы 13 указывается количество наложенных штрафов: 6-1 по охоте, 6-2 по лесу, 6-3 по рыбе, 6-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

7. 13-нысанның 3-бағанында жол берілген бұзушылықтар саны, барлығы: 3-1 оның ішінде: 3-2 лауазымды адамдардың, 3-3 жеке адамдардың, 3-4 мемлекеттік қызметшілердің, 3-5 мемлекеттік органдар басшыларының, 3-6 заңды тұлғалардың тәртіп бұзуы көрсетіледі.
8. 13-нысанның 4-бағанында табиғат қорғау заңнамасын бұзу туралы толтырылған хаттамалар (актілер) саны, барлығы: 4-1 аңшылық бойынша, 4-2 орман бойынша, 4-3 балық бойынша, 4-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
9. 13-нысанның 5-бағанында иесіз істер мөлшері (саны/келтірілген залал): 5-1 аңшылық бойынша, 5-2 орман бойынша, 5-3 балық бойынша, 5-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
10. 13-нысанның 6-бағанында салынған айыппұлдар саны: 6-1 аңшылық бойынша, 6-2 орман бойынша, 6-3 балық бойынша, 6-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

11. В графе 7 Формы 13 указывается количество взысканных штрафов: 7-1 по охоте, 7-2 по лесу, 7-3 по рыбе, 7-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
12. В графу 7-5 Формы 13 указывается количество в том числе из наложенных в предыдущем году: 7-6 по охоте, 7-7 по лесу, 7-8 по рыбе, 7-9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
13. В графе 8 Формы 13 указывается сумма нанесенного ущерба: 8-1 по охоте, 8-2 по лесу, 8-3 по рыбе, 8-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

11. 13-нысанның 7-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны: 7-1 аңшылық бойынша, 7-2 орман бойынша, 7-3 балық бойынша, 7-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
12. 13-нысанның 7-5-бағанында оның ішінде өткен жылдан ауысқан айыппұлдар саны: 7-6 аңшылық бойынша, 7-7 орман бойынша, 7-8 балық бойынша, 7-9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
13. 13-нысанның 8-бағанында келтірілген залал сомасы: 8-1 аңшылық бойынша, 8-2 орман бойынша, 8-3 балық бойынша, 8-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

14. В графе 8.1 Формы 13 указывается количество добровольного возмещения: 8-5 по охоте, 8-6 по лесу, 8-7 по рыбе, 8-8 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
15. В графе 8.2 Формы 13 указывается количество предъявленных исков (нанесенный ущерб): 8-9 по охоте, 8-10 по лесу, 8-11 по рыбе, 8-12 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
16. В графе 9 Формы 13 указывается количество взысканных исков: 9-1 по охоте, 9-2 по лесу, 9-3 по рыбе, 9-4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

14. 13-нысанның 8-1-бағанында ерікті түрде өтелген айыппұлдар саны: 8-5 аңшылық бойынша, 8-6 орман бойынша, 8-7 балық бойынша, 8-8 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
15. 13-нысанның 8.2-бағанында қойылған талап-арыздар (келтірілген залал) саны: 8-9 аңшылық бойынша, 8-10 орман бойынша, 8-11 балық бойынша, 8-12 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
16. 13-нысанның 9-бағанында өндіріп алынған талап-арыздар саны: 9-1 аңшылық бойынша, 9-2 орман бойынша, 9-3 балық бойынша, 9-4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

17. В графе 9-5 Формы 13 указывается количество в том числе, из предыдущего года: 9-6 по охоте, 9-7 по лесу, 9-8 по рыбе, 9-9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
18. В графе 10 Формы 13 указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение: 10-1 департамент внутренних дел, 10-2 по охоте, 10-3 по лесу, 10-4 по рыбе, 10-5 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

17. 13-нысанның 9-5-бағанында оның ішінде өткен жылдан ауысқан айыппұлдар саны: 9-6 аңшылық бойынша, 9-7 орман бойынша, 9-8 балық бойынша, 9-9 ЕҚ ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
18. 13-нысанның 10-бағанында қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-1 ішкі істер департаменті, 10-2 аңшылық бойынша, 10-3 орман бойынша, 10-4 балық бойынша, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

19. В графе 10-6 Формы 13 указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в суд: 10-7 по охоте, 10-8 по лесу, 10-9 по рыбе, 10-10 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
20. В графе 10-11 Формы 13 указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в прокуратуру: 10-12 по охоте, 10-13 по лесу, 10-14 по рыбе, 10-15 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10-16 из них, 10-17 рассмотрены, 10-18 по охоте, 10-19 по лесу, 10-20 по рыбе, 10-21 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10-22 отклонены в рассмотрении, 10-23 по охоте, 10-24 по лесу, 10-25 по рыбе, 10-26 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

19. 13-нысанның 10-6-бағанында сотқа қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-7 аңшылық бойынша, 10-8 орман бойынша, 10-9 балық бойынша, 10-10 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
20. 13-нысанның 10-11-бағанында прокуратураға қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-12 аңшылық бойынша, 10-13 орман бойынша, 10-14 балық бойынша, 10-15 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10-16 оның ішінде: 10-17 қаралды. 10-18 аңшылық бойынша, 10-19 орман бойынша, 10-20 балық бойынша, 10-21 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10-22 қараудан бас тартылды, 10-23 аңшылық бойынша, 10-24 орман бойынша, 10-25 балық бойынша, 10-26 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

21. В графе 11 Формы 13 указывается количество изъятых у нарушителей/конфискованных судами; 11-1 орудий браконьерства, всего, 11-2 в течении, 11-3 нарезное ружье, 11-4 гладкоствольное, 11-5 транспортных средств, 11-6 плавучих средств, 11-7 орудий лова (невода, сети), 11-8 прочие орудия, 11-9 незаконно добытая продукция, 11-10 диких животных (кроме сайгака, ловчих хищных птиц), 11-11 сайгака, 11-12 рога сайгака, 11-13 ловчие хищные птицы (балобан и т.д.), 11-14 древесина, 11-15 частиковых видов рыб, 11-16 осетровых видов рыб.

21. 13-нысанның 11-бағанында бұзушылардан алынған / соттар тәркіленгендер саны; 11-1 браконьерлік құралдары, барлығы, 11-2 уақыт ішінде, 11-3 ойық ұңғылы мылтық, 11-4 тегіс ұңғылы, 11-5 көлік құралдары, 11-6 жүзу құралдары, 11-7 аулау құралдары (сүзек, ау), 11-8 басқа құралдар, 11-9 заңсыз олжаланған өнім, 11-10 жабайы жануарлар, (киіктен, аушы жыртқыш құстардан басқа), 11-11 киік, 11-12 киіктің мүйізі, 11-13 аушы жыртқыш құстар (ителгі және тағы басқа), 11-14 сүрек, 11-15 қара балық түрлері, 11-16 бекіре балықтарының түрлері көрсетіледі.

22. В графе 12 Формы 13 указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов.
23. В графе 13 Формы 13 указывается количество привлеченных к административной ответственности, 13-1 должностные лица, 13-2 частные лица, 13-3 государственные служащие, 13-4 руководители государственных органов, 13-5 юридическими лицами.
24. В графе 14 Формы 13 указывается количество привлеченных к уголовной ответственности, 14-1 должностные лица, 14-2 частные лица, 14-3 государственные служащие, 14-4 руководители государственных органов, 14-5 юридическими лицами.

22. 13-нысанның 12-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражат мөлшері көрсетіледі.
23. 13-нысанның 13-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны, 13-1 лауазымды адамдар, 13-2 жеке адамдар, 13-3 мемлекеттік қызметшілер, 13-4 мемлекеттік органдардың басшылары, 13-5 заңды тұлғалар көрсетіледі.
24. 13-нысанның 14-тармағында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар саны, 14-1 лауазымды тұлғалар, 14-2 жеке тұлғалар, 14-3 мемлекеттік қызметшілер, 14-4 мемлекеттік органдардың басшылары, 14-5 заңды тұлғалар.