Об утверждении Правил разработки и оценки меморандумов государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан
Приказ Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 01-38.49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2016 года № 12944.
В соответствии с пунктом 6 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и оценки меморандумов государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан.
2. Центру стратегических разработок и анализа Администрации Президента Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан Касымбекова М.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и подлежит официальному опубликованию.
Н. Нигматулин
Утверждены
приказом Руководителя Администрации
Президента Республики Казахстан
от 31 декабря 2015 года № 01-38.49
Правила
разработки и оценки меморандумов государственных органов,
непосредственно подчиненных и подотчетных
Президенту Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработки и оценки меморандумов государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года.
2. В данных Правилах используются следующие понятия:
1) подотчетные органы - государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, за исключением специальных государственных органов;
2) специальные государственные органы – органы национальной безопасности Республики Казахстан, Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар", Служба государственной охраны Республики Казахстан.
2. Порядок разработки меморандума подотчетного органа
3. Подотчетные органы ежегодно до 1 ноября текущего финансового года разрабатывают проекты меморандумов на очередной финансовый год.
4. Меморандумы разрабатываются в реализацию Стратегического плана развития Республики Казахстан на 10 лет и содержат ключевые целевые индикаторы, достижение (выполнение) которых первый руководитель подотчетного органа обязуется обеспечить в плановом периоде.
Ключевые целевые индикаторы представляют собой основные индикаторы, которые ориентируются на повышение уровня удовлетворенности граждан и отражают положительные изменения в социально-экономическом развитии.

Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық мемлекеттік органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 01-38.49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 қаңтарда № 12944 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 62-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін орталық мемлекеттік органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Стратегиялық әзірлемелер және талдау орталығы осы бұйрықты заңнамада белгіленеген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы М.Б. Қасымбековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Н.Нығматулин
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігі Басшысының
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 01-38.49 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалаудың осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2008 жылғы
4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 62-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Аталған Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) есеп беретін органдар – арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар;
2) арнаулы мемлекеттік органдар – Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары, Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі.
2. Есеп беретін органның меморандумын әзірлеу тәртібі
3. Есеп беретін органдар жыл сайын ағымдағы қаржы жылының
1 қарашасына дейін кезекті қаржы жылына арналған меморандумдардың жобаларын әзірлейді.
4. Меморандумдар Қазақстан Республикасының 10 жылға арналған Стратегиялық даму жоспарын іске асыру үшін әзірленеді және есеп беретін органның бірінші басшысы қол жеткізуді (орындауды) жоспарлы кезеңде қамтамасыз етуге міндеттенетін түйінді нысаналы индикаторларды қамтиды.
Түйінді нысаналы индикаторлар азаматтардың қанағаттанушылық деңгейін арттыруға бағдарланатын және әлеуметтік-экономикалық дамудағы оң өзгерістерді көрсететін негізгі индикаторларды білдіреді.

5. Меморандум разрабатывается на государственном и русском языках по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Меморандум содержит следующее:
1) фамилию, имя, отчество должностного лица, принимающего на себя соответствующие обязательства;
2) наименование ключевого целевого индикатора;
3) единицы измерения;
4) фактическое значение ключевого целевого индикатора по предыдущему году;
5) плановое значение ключевого целевого индикатора текущего года;
6) целевое значение ключевого целевого индикатора на планируемый год;
7) меры, необходимые для достижения (выполнения) ключевых целевых индикаторов.
В случае снижения значения ключевого целевого индикатора планируемого года от планового значения текущего года к проекту меморандума прилагается обоснование в разрезе ключевых целевых индикаторов.
6. Меморандум подписывается первым руководителем подотчетного органа и вносится на рассмотрение в Администрацию Президента Республики Казахстан (далее – Администрация Президента).
7. В Администрации Президента проект меморандума рассматривается структурным подразделением Администрации Президента, закрепленным за соответствующим подотчетным органом, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – ответственное структурное подразделение).
8. Ответственное структурное подразделение проводит анализ преемственности, обоснованности, реальности достижения, сбалансированности по ресурсам, достижения ключевых целевых индикаторов меморандума планируемого года и их взаимоувязки (динамики роста значений) с предыдущим годом и с соответствующими стратегическими документами.
9. Проект меморандума рассматривается Центром стратегических разработок и анализа Администрации Президента, который осуществляет экспертизу проекта меморандума в пределах своей компетенции и в течение пяти рабочих дней представляет заключение в ответственное структурное подразделение в произвольной форме.
10. Ответственное структурное подразделение вносит Руководителю Администрации Президента согласованный проект меморандума.
В случае наличия замечаний, результаты анализа и предложения по проекту меморандума в течение десяти рабочих дней со дня его поступления направляются в подотчетный орган для последующей доработки.
Подотчетный орган в течение пяти рабочих дней дорабатывает, подписывает и сопроводительным письмом повторно вносит проект меморандума в Администрацию Президента.
Меморандум утверждается в месячный срок со дня подписания закона о республиканском бюджете.
11. Внесение изменений и дополнений в меморандум подотчетного органа допускается в случаях:

5. Меморандум осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленеді.
Меморандум мыналарды:
1) тиісті міндеттемелерді өзіне қабылдайтын лауазымды адамның тегін, атын, әкесінің атын;
2) түйінді нысаналы индикатордың атауын;
3) өлшем бірлігін;
4) түйінді нысаналы индикатордың алдыңғы жыл бойынша нақты мәнін;
5) түйінді нысаналы индикатордың ағымдағы жылғы жоспарлы мәнін;
6) жоспарлы жылға арналған түйінді нысаналы индикатордың нысаналы мәнін;
7) түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізуге (оларды орындауға) қажетті шараларды қамтиды.
Жоспарланған жылдың түйінді нысаналы индикаторының мәні ағымдағы жылдың жоспарлы мәнінен төмендеген жағдайда меморандум жобасына әрбір түйінді нысаналы индикатор бөлінісінде негіздеме қоса беріледі.
6. Меморандумға есеп беретін органның бірінші басшысы қол қойып, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне (бұдан әрі – Президент Әкімшілігі) енгізеді.
7. Президент Әкімшілігінде меморандум жобасын осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес, тиісті есеп беретін органға бекітілген Президент Әкімшілігінің жауапты құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – жауапты құрылымдық бөлімше) қарастырады.
8. Жауапты құрылымдық бөлімше қол жеткізудің бірізділігіне, негізділігіне, нақтылығына, ресурстар бойынша теңгерімділігіне, жоспарланған жылдың түйінді нысаналы индикаторларына қол жеткізілуіне және олардың алдыңғы жылмен және тиісті стратегиялық құжаттармен өзара байланысына (мәндердің өсу серпініне) талдау жүргізеді.
9. Президент Әкімшілігінің Стратегиялық әзірлемелер және талдау орталығы, өз құзыреттілігі шегінде меморандум жобасын қарастырады және меморандум жобасына сараптама жүргізіп, бес жұмыс күні ішінде еркін нысан бойынша қорытындыны жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынады.
10. Жауапты құрылымдық бөлімше келісілген меморандум жобасын Президент Әкімшілігінің Басшысына енгізеді.
Меморандум жобасы бойынша ескертулер болған жағдайда, талдау нәтижелерін және ұсыныстарды ол келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде есеп беретін органға одан әрі пысықтауға жібереді.
Есеп беретін орган меморандумның жобасын бес жұмыс күні ішінде пысықтап, қол қояды және ілеспе хатпен Президент Әкімшілігіне қайта енгізеді.
Меморандум республикалық бюджет туралы заңға қол қойылғаннан кейін бір ай мерзімде бекітіледі.
11. Есеп беретін органның меморандумына:

1) принятия новых либо внесения изменений и дополнений в вышестоящие документы Системы государственного планирования в Республике Казахстан;
2) изменения функций, структуры подотчетного органа;
3) изменения параметров республиканского бюджета, влияющих на достижение ключевых целевых индикаторов.
12. Изменения и дополнения в случаях, предусмотренных пунктом 11 настоящих Правил, вносятся в меморандум подотчетного органа в месячный срок после их наступления.
При внесении изменений и дополнений в меморандум подотчетного органа соблюдаются требования, установленные настоящими Правилами при его разработке.
3. Порядок оценки меморандума подотчетного органа
13. Подотчетные органы до 20 февраля года, следующего за отчетным годом, представляют в Администрацию Президента отчет о выполнении меморандума с аналитической запиской.
14. Отчет о выполнении меморандума содержит:
1) наименование подотчетного органа;
2) наименование ключевого целевого индикатора;
3) плановое значение ключевого целевого индикатора за отчетный год;
4) фактическое значение ключевого целевого индикатора;
5) процент исполнения ключевого целевого индикатора;
6) вывод подотчетного органа по достижению и недостижению ключевых целевых индикаторов, а также предлагаемые меры по достижению ключевых целевых индикаторов.
15. Аналитическая записка должна содержать:
1) запланированные и фактически достигнутые ключевые целевые индикаторы, а также причины их недостижения;
2) информацию о влиянии недостижения ключевых целевых индикаторов на социально-экономическое развитие страны;
3) конкретные выводы подотчетного органа о достижении или недостижении каждого ключевого целевого индикатора.
16. Ответственное структурное подразделение, рассмотрев совместно с Центром стратегических разработок и анализа отчет подотчетного органа, формирует заключение по оценке реализации меморандума по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и не позднее 10 марта года, следующего за отчетным годом, представляет на рассмотрение Руководителя Администрации Президента.
Заключение по оценке реализации меморандума содержит:
1) наименование подотчетного органа;
2) наименование ключевого целевого индикатора;
3) плановое значение ключевого целевого индикатора текущего года;
4) фактическое значение ключевого целевого индикатора;
5) в случае перевыполнения ключевого целевого индикатора более чем на 30 %, будут предусмотрены штрафные баллы путем снижения значений степени достижения ключевого целевого индикатора на 0,2 балла;

1) жаңа құжаттар қабылданған немесе Қазақстан Республикасы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарына өзгерістер мен толықтырулар енгізілген;
2) есеп беретін органның функциялары, құрылымы өзгерген;
3) түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізуге ықпал ететін республикалық бюджеттің параметрлері өзгерген жағдайларда, өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол беріледі.
12. Өзгерістер мен толықтырулар осы Қағидалардың 11-тармағында көзделген жағдайларда есеп беретін органның меморандумына олар басталғаннан кейін бір ай мерзімде енгізіледі.
Есеп беретін органның меморандумына өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде, оны әзірлеуде осы Қағидаларда белгіленген талаптар сақталады.
3. Есеп беретін органның меморандумын бағалау тәртібі
13. Есеп беретін органдар есепті жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанына дейін меморандумның орындалуы туралы есепті талдамалық жазбамен бірге Президент Әкімшілігіне ұсынады.
14. Меморандумның орындалуы туралы есеп:
1) есеп беретін органның атауын;
2) түйінді нысаналы индикатордың атауын;
3) түйінді нысаналы индикатордың есепті жылдағы жоспарлы мәнін;
4) түйінді нысаналы индикатордың нақты мәнін;
5) түйінді нысаналы индикатордың орындалу пайызын;
6) есеп беретін органның түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізу және қол жеткізбеу жөніндегі тұжырымын, сондай-ақ түйінді нысаналы индикаторға қол жеткізу бойынша ұсынылатын шараларды қамтиды.
15. Талдамалық жазба:
1) жоспарланған және нақты қол жеткізілген түйінді нысаналы индикаторларды, сондай-ақ оларға қол жеткізілмеу себептерін;
2) түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізілмеудің елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпаратты;
3) әрбір түйінді нысаналы индикаторға қол жеткізу немесе қол жеткізбеу туралы есеп беретін органның нақты тұжырымдарын қамтиды.
16. Жауапты құрылымдық бөлімше есеп беретін органның есебін Стратегиялық әзірлемелер және талдау орталығымен бірлесіп қарап, осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша меморандумның іске асырылуын бағалау бойынша қорытынды тұжырымдайды және есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей Президент Әкімшілігі Басшысының қарауына ұсынады.
Меморандумның іске асырылуын бағалау жөніндегі қорытынды:
1) есеп беретін органның атауын;
2) түйінді нысаналы индикатордың атауын;
3) есепті жылдағы түйінді нысаналы индикатордың жоспарлы мәнін;
4) түйінді нысаналы индикатордың нақты мәнін;
5) түйінді нысаналы индикатор 30-%-дан астам артық орындалған жағдайда түйінді нысаналы индикаторға қол жеткізу дәрежесінің мәндерін 0,2 балға азайту арқылы айыппұл балдары көзделетін болады;

6) процент исполнения ключевого целевого индикатора;
7) итоги оценки реализации меморандума.
Расчет степени достижения каждого ключевого целевого индикатора осуществляется путем соотношения фактического исполнения (улучшения либо ухудшения) к запланированному значению.
Общая оценка ключевых целевых индикаторов рассчитывается через среднеарифметическую степень достижения всех ключевых целевых индикаторов.
4. Порядок разработки и оценки меморандума
специального государственного органа
17. Первые руководители специальных государственных органов ежегодно в двухнедельный срок со дня подписания закона о республиканском бюджете лично вносят Руководителю Администрации Президента на утверждение разработанные меморандумы на очередной финансовый год.
18. Об исполнении меморандумов первые руководители специальных государственных органов докладывают Руководителю Администрации Президента не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным годом.
Сведения об исполнении меморандумов специальных государственных органов отражаются в ежегодных докладах Главе государства об основных итогах работы специального государственного органа в отчетном году.
Приложение 1
к Правилам разработки и оценки
меморандумов государственных органов,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту
Республики Казахстан
форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель
Администрации Президента
Республики Казахстан
(Ф.И.О.)
"___"___________ 20 ___ года
МЕМОРАНДУМ Руководитель _____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
____________________________________________________________________,
руководствуясь
(Ф.И.О. руководителя государственного органа)
пунктом 6 статьи 62 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4
декабря 2008 года, обязуется в планируемом финансовом году:
1) достигнуть следующие ключевые целевые индикаторы:
№ п/п
Наименование ключевого целевого индикатора
Единица измерения
Фактическое значение по предыдущему году
Плановое значение текущего года
Целевое значение на планируемый год
1
2
3
4
5
6
1.
2.
2) предпринять все необходимые меры, направленные на достижение
(выполнение) ключевых целевых индикаторов, предусмотренных в
настоящем меморандуме.
Первый руководитель государственного органа ___________________
(Ф.И.О.) (подпись)
МП Дата
Приложение 2
к Правилам разработки и оценки
меморандумов государственных органов,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту
Республики Казахстан
ЗАКРЕПЛЕНИЕ
подотчетных органов за структурными подразделениями
Администрации Президента Республики Казахстан

6) түйінді нысаналы индикатордың орындалу пайызын;
7) меморандумның іске асырылуын бағалау қорытындыларын қамтиды.
Әрбір түйінді нысаналы индикаторға қол жеткізу дәрежесін есептеу іс жүзінде орындаудың (жақсару немесе нашарлау) жоспарланған мәнге арақатынасы арқылы жүзеге асырылады.
Түйінді нысаналы индикаторларды жалпы бағалау барлық түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізудің орташа арифметикалық дәрежесі арқылы есептеледі.
4. Арнаулы мемлекеттік органның меморандумын әзірлеу және бағалау тәртібі
17. Арнаулы мемлекеттік органдардың бірінші басшылары жыл сайын, республикалық бюджет туралы заңға қол қойылғаннан кейін екі апта мерзімде кезекті қаржы жылына арналған меморандумдарды Президент Әкімшілігі Басшысына өзі ұсынады.
18. Арнаулы мемлекеттік органдардың бірінші басшылары есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей Президент Әкімшілігінің Басшысына меморандумдардың орындалуы туралы баяндайды.
Арнаулы мемлекеттік органдардың меморандумдарының орындалуы туралы мәліметтер Мемлекет басшысына арнаулы мемлекеттік органның есепті жылдағы жұмысының негізгі қорытындылары туралы жыл сайынғы баяндамаларында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей
бағынатын және есеп беретін мемлекеттік
органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің Басшысы
(Т.А.Ә.)
_________________________________
20__ жылғы " " ___________
МЕМОРАНДУМ
____________________________________________________________ басшысы,
(мемлекеттік органның атауы)
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның басшысының Т.А.Ә.)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің
62-бабының 6-тармағын басшылыққа ала отырып, жоспарланатын қаржы
жылында:
1) мынадай түйінді нысаналы индикаторларға қол жеткізуге:
№ р/с
Түйінді нысаналы индикатордың атауы
Өлшем бірлігі
Алдыңғы жыл бойынша нақты мәні
Ағымдағы жылдың жоспарлы мәні
Жоспарлы жылға арналған нысаналы мәні
1
2
3
4
5
6
1.
2.
2) осы меморандумда көзделген түйінді нысаналы индикаторларға
қол жеткізуге (орындалуына) бағытталған барлық қажетті шараларды
қабылдауды міндеттенеді.
Мемлекеттік органның бірінші басшысы __________________
(Т.А.Ә) (қолы)
МО Күні
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей
бағынатын және есеп беретін мемлекеттік
органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау
қағидаларына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың меморандумдардың Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшелеріне бекіту

Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Руководителя Администрации Президента РК от 09.11.2016 № 01-38.41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Государственный орган
Ответственное структурное подразделение Администрации Президента Республики Казахстан
1
2
3
1.
Администрация Президента Республики Казахстан
Канцелярия Президента
2.
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Отдел правоохранительной системы
3.
Национальный Банк Республики Казахстан
Отдел социально-экономического мониторинга
4.
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Отдел социально-экономического мониторинга
5.
Управление делами Президента
Канцелярия Президента
6.
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Отдел государственной службы и кадровой политики
Приложение 3
к Правилам разработки и оценки
меморандумов государственных органов,
непосредственно подчиненных и
подотчетных Президенту
Республики Казахстан
форма
Руководителю Администрации
Президента Республики Казахстан
(Ф.И.О.)
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
по оценке реализации меморандума ______________________________
за 20__ финансовый год (наименование государственного органа)
Меморандум, заключенный с _____________________________________
в 20__ году, содержит ___________ключевых целевых индикаторов.
По результатам года ___________достигнуто, ___________ не достигнуто.
(количество) (количество)
. Согласно проведенному анализу в 20__ году достигнуты/не
достигнуты следующие ключевые целевые индикаторы:
№ п/п
Наименование ключевого целевого индикатора
Плановое значение ключевого целевого индикатора
Фактическое значение ключевого целевого индикатора
Снижение значений степени ключевого целевого индикатора (штрафной балл), в случае перевыполнения более чем на 30%
% исполнения ключевого целевого индикатора
Итоги оценки реализации меморандума
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
Заведующий _________________________
(наименование структурного
подразделения Администрации
Президента Республики Казахстан)
______________________(Ф.И.О.)
(подпись)
дата
______________________________________

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Президенті Әкімшілігі Басшысының 09.11.2016 № 01-38.41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Мемлекеттік орган
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің жауапты құрылымдық бөлімшесі
1
2
3
1.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Құқық қорғау жүйесі бөлімі
2.
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Президент Кеңсесі
3.
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
Президент Кеңсесі
4.
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
5.
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
Әлеуметтік-экономикалық мониторинг бөлімі
6.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
Мемлекеттік қызмет және кадр саясаты бөлімі
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей
бағынатын және есеп беретін мемлекеттік
органдардың меморандумдарын әзірлеу және бағалау
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Президенті Әкімшілігінің
Басшысына
______________________
(Т.А.Ә.)
________________________________________________ 20__ қаржы жылы
(мемлекеттік органның атауы)
бойынша меморандумды іске асыруды бағалау жөніндегі
қорытынды
20__ жылы ____________________________________ жасалған меморандумда
___ түйінді нысаналы индикатор қамтылған.
Жылдың нәтижелері бойынша __ қол жеткізілді және __ қол жеткізілген
жоқ. (саны) (саны)
1. Жүргізілген талдауға сәйкес 20__ жылы мынадай түйінді
индикаторларға қол жеткізілді/қол жеткізілген жоқ:
Р/с
Түйінді нысаналы индикатордың атауы
Түйінді нысаналы индикатордың жоспарлы мәні
Түйінді нысаналы индикатордың нақты мәні
30%-дан астам артық орындалған жағдайда түйінді нысаналы индикатор дәрежесі мәндерінің азаюы (айыппұл балы)
Түйінді нысаналы индикатордың орындалу %
Меморандумның іске асырылуын бағалау қорытындылары
1
2
3
4
5
6
7
1
2
_____________________________меңгерушісі
(Қазақстан Республикасы Президенті
Әкімшілігінің құрылымдық бөлімшесінің
атауы)
____________________(Т.А.Ә)
(қолы)
Күні