Об утверждении Правил составления и доведения до государственных органов перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 576, Министра юстиции Республики Казахстан от 25 января 2016 года № 34, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 6, Министра иностранных дел Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 11-1-2/539, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 17 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 962. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2016 года № 13007. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 21.09.2020 № 895, Министра внутренних дел РК от 23.09.2020 № 640, Министра иностранных дел РК от 23.09.2020 № 11-1-4/262, Председателя Комитета национальной безопасности РК от 23.09.2020 № 55/қе и Генерального Прокурора РК от 28.09.2020 года № 116.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра финансов РК от 21.09.2020 № 895, Министра внутренних дел РК от 23.09.2020 № 640, Министра иностранных дел РК от 23.09.2020 № 11-1-4/262, Председателя Комитета национальной безопасности РК от 23.09.2020 № 55/қе и Генерального Прокурора РК от 28.09.2020 № 116 (вводится в действие с 15.11.2020).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 06.02.2016 г.
В соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и доведения до государственных органов перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (Таджияков Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 576, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 25 қарашадағы № 962, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 11-1-2/539, Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 6, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 17, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 34 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 5 ақпанда № 13007 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 895, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 640, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 11-1-4/262, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 55/қе және Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 116 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 21.09.2020 № 895, ҚР Ішкі істер министрінің 23.09.2020 № 640, ҚР Сыртқы істер министрінің 23.09.2020 № 11-1-4/262, ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 23.09.2020 № 55/қе және ҚР Бас прокурорының 28.09.2020 № 116 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 06.02.2016 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылдың
28 тамызындағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (Б.Ш. Тәжіяқов) заңнамада бекітілген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 6 февраля 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
________________ Б. Имашев
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
__________________ А. Даулбаев
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
___________________ Е. Идрисов
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
______________В. Жумаканов
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________ К. Касымов
Утверждены
совместным приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 25 января 2016 года № 34,
Генерального
Прокурора Республики
Казахстан
от 20 января 2016 года № 6,
Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 ноября 2015 года № 576,
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 11-1-2/539
Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 14 января 2016 года № 17,
Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 25 ноября 2015 года № 962
Правила составления и доведения до государственных органов
перечня организаций и лиц, связанных с финансированием
терроризма и экстремизма
1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и доведения до государственных органов перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" (далее – Закон) и определяют порядок составления и доведения перечня организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма до государственных органов.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и понятия:
1) компетентные государственные органы – Генеральная прокуратура Республики Казахстан, Министерство иностранных дел Республики Казахстан и Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
2) перечень организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма (далее – перечень) – список организаций и лиц, связанных с финансированием терроризма и экстремизма, составляемый уполномоченным органом в соответствии с пунктом 1 статьи 12 Закона;
3) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий финансовый мониторинг и принимающий иные меры по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылдың 6 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
_______________ Б. Имашев
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
_______________ А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрі
_____________ Е. Ыдырысов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
төрағасы
_____________ В. Жұмақанов
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
______________ Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 25 қаңтардағы
№ 34
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2016 жылғы 20 қаңтардағы
№ 6
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 20 қарашадағы
№ 576
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің
2015 жылғы 30 қарашадғы
№ 11-1-2/539
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2016 жылғы 14 қаңтардағы
№ 17
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 25 қарашадағы
№ 962 бірлескен бұйрығымен
бекітілді
Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен
байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау
және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 12-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада мынадай терминдер мен ұғымдар пайдаланылды:
1) құзыретті мемлекеттік органдар – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;
2) терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесі (бұдан әрі – тізбе) – Заңның 12-бабының 1-тармағына сәйкес уәкілетті орган жасаған терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізімі (бұдан әрі – тізім);
3) уәкілетті орган – қаржы мониторингін жүзеге асырушы және қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл бойынша өзге де шаралар қабылдаушы мемлекеттік орган.

3. Уполномоченный орган незамедлительно:
1) включает в перечень и исключает из него организации и лиц в случае получения от компетентных государственных органов информации о наличии оснований, предусмотренных пунктами 4 и 5 статьи 12 Закона;
2) вносит изменения в сведения об организациях и лицах, содержащихся в перечне, в случае получения от компетентных государственных органов информации об изменении или дополнении таких сведений;
3) размещает перечень, а также вносимые в него изменения на официальном интернет-ресурсе Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан для принятия мер по замораживанию субъектами финансового мониторинга и государственными органами Республики Казахстан.
2. Порядок составления перечня организаций и лиц, связанных
с финансирование терроризма и экстремизма и доведения его
до государственных органов
4. Информация о включении (исключении) организации и лица, связанных с финансированием терроризма и экстремизма в перечень, а также информации об изменении и дополнении в него направляются в уполномоченный орган в электронном виде в формате Microsoft Office Excel по форме согласно приложению к настоящим Правилам, посредством:

3. Уәкілетті орган дереу:
1) Заңның 12-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген негіздердің бар болуы туралы құзыретті мемлекеттік органдардан ақпарат алған жағдайда тізбеге ұйымдар мен тұлғаларды енгізеді немесе одан шығарады;
2) мұндай мәліметтердің өзгерісі немесе толықтырылуы туралы құзыретті мемлекеттік органдардан ақпарат алған жағдайда тізбеде тұрған ұйымдар мен тұлғалар туралы мәліметтерге өзгерістер енгізеді;
3) қаржы мониторингі субъектілерінің және Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының тыйым салу бойынша шаралар қабалдаулары үшін тізбені, сондай-ақ оған енгізілген өзгерістерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитетінің ресми интернет-ресурсына орналастырады.
2. Терроризмді және экстремизмді қаржыландырумен
байланысты ұйымдар мен тұлғалардың тізбесін жасау
және оны мемлекеттік органдардың назарына жеткізу тәртібі
4. Терроризм мен экстремизмді қаржыландырумен байланысты ұйымдар мен жеке тұлғаларды тізбеге енгізу (шығару) туралы ақпарат, сондай-ақ оған енгізілген өзгерістер мен толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органға элекронды түрде осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысан бойынша Microsoft Office Excel форматында:

1) единой системы электронного документооборота или единой транспортной среды государственных органов;
2) электронного носителя информации, в случае отсутствия возможности передачи информации способами, указанными в подпункте 1) настоящего пункта.
5. При возникновении одного из оснований, предусмотренных пунктами 4 и 5 статьи 12 Закона, компетентные государственные органы незамедлительно направляют в уполномоченный орган соответствующую информацию.

1) электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі немесе мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы;
2) осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген тәсілдермен ақпаратты жіберу мүмкіндігі болмаған жағдайда ақпаратты электронды тасымалдағыш арқылы жіберіледі
5. Заңның 12-бабының 4 және 5-тармақтарында көзделген негіздердің бірі пайда болғанда құзыретті мемлекеттік органдар уәкілетті органға дереу тиісті ақпарат жібереді.

6. В целях включения в перечень по основанию, предусмотренному подпунктом 6) пункта 4 статьи 12 Закона, правоохранительные и специальные государственные органы Республики Казахстан направляют в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан данные об организациях и физических лицах, причастных к террористической и экстремисткой деятельности, с отражением сведений, указанных в пункте 6 статьи 12 Закона.
Генеральная прокуратура Республики Казахстан, на основе данных, получаемых от правоохранительных и специальных государственных органов Республики Казахстан, предусмотренных подпунктом 6) пункта 4 статьи 12 Закона, принимает решение о включении организации и/или физического лица в составляемые Генеральной прокуратурой Республики Казахстан списки организаций и физических лиц, причастных к террористической и экстремисткой деятельности, и направлении в уполномоченный орган для включения в перечень.

6. Заңның 12-бабы 4-тармағының 6) тармақшасында көзделген негіз бойынша тізбеге енгізу мақсатында Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдары Заңның 12-бабының 6-тармағында көрсетілген мәліметтерді көрсете отырып, террористік және экстремистік қызметке қатысты ұйымдар мен жеке тұлғалар туралы деректерді Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына жібереді.
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы Заңның 12-бабы 4-тармағының 6) тармақшасында көзделген Қазақстан Республикасының құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдарынан алған деректер негізінде Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жасаған террористік және экстремистік қызметке қатысты ұйымдар мен жеке тұлғалардың тізіміне ұйымдарды және/немесе жеке тұлғаны енгізу туралы шешім қабылдайды.

7. В случае неполного представления сведений компетентными государственными органами, уполномоченный орган дополнительно запрашивает необходимую информацию, которая предоставляется незамедлительно, за исключением случаев обращения за дополнительной информацией в иностранные государства и международные организации.
8. Включение в перечень и исключение из него организаций и лиц, а также внесение изменений в сведения об организациях и лицах, содержащихся в перечне, осуществляются по мере поступления в уполномоченный орган соответствующей информации от компетентных государственных органов.

7. Құзыретті мемлекеттік органдар мәліметтерді толықтай бермеген жағдайда уәкілетті орган шет мемлекеттерден және халықаралық ұйымдардан қосымша ақпарат үшін өтініш жасайтын жағдайларды қоспағанда, дереу берілетін қажетті ақпаратты қосымша сұратады.
8. Тізбеге ұйымдар мен тұлғаларды енгізу және одан шығару, сондай-ақ тізбеде тұрған ұйымдар мен тұлғалар туралы мәліметтерге өзгерістер енгізу уәкілетті органға құзыретті мемлекеттік органдардан тиісті ақпарат түскен бойда жүзеге асырылады.

9. Уполномоченный орган незамедлительно с момента составления перечня, а также внесенных в него изменений направляет его в соответствующие государственные органы в электронном виде способами указанными пункте 4 настоящих Правил.
10. Решение об исключении организации и физического лица, ошибочно включенных в перечень, либо подлежащих исключению из перечня, но не исключенных, принимается уполномоченным органом в соответствии с пунктом 7 статьи 12 Закона.

9. Уәкілетті орган дереу тізбе жасалған, сондай-ақ оған өзгерістер енгізілген сәттен бастап тиісті мемлекеттік органдарға осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілген тәсілдермен электронды түрде жібереді.
10. Тізбеге қателесіп енгізілген, не тізбеден алынып тастауға жататын, бірақ алынбаған ұйымдар мен жеке тұлғаларды шығару туралы шешімді уәкілетті орган Заңның 12-бабының 7-тармағына сәйкес қабылдайды.