О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 138 "Об утверждении Правил координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочий единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1051. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2016 года № 13079.
В соответствии с подпунктом 70-20) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 138 "Об утверждении Правил координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочий единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан"(зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10972, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 3 июня 2015 года)следующие изменения:
Правила координации деятельности дежурных диспетчерских служб на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
полномочия единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и размещение в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
_________________ А. Даулбаев
15 января 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования
и науки Республики Казахстан
_________________ А. Саринжипов

"Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын және бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1051 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 ақпанда № 13079 болып тіркелді.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын және бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10972 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы аумағындағы кезекші диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Қазақстан Республикасының аумағындағы бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктері осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне орналастыруды;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
_________________ А. Дауылбаев
2016 жылғы 15 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_________________ А. Сәрінжіпов

28 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
_________________ Т. Дуйсенова
24 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
29 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_________________ Н. Абыкаев
31 декабря 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1051
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 февраля 2015 года № 138
Правила
координации деятельности дежурных диспетчерских служб
на территории Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила координации деятельности дежурных диспетчерских служб на территории Республики Казахстан разработаны в соответствии с подпунктом 70-20) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" (далее - Закон) и определяют порядок координации деятельности дежурных диспетчерских служб при возникновении чрезвычайных ситуаций, угроз жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаев, требующих принятия мер экстренной помощи.
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) аварийно-спасательное формирование – самостоятельная или входящая в состав аттестованной аварийно-спасательной службы организационно-структурная единица сил гражданской защиты, предназначенная для проведения аварийно-спасательных и неотложных работ;
2) единая дежурно-диспетчерская служба "112" – служба приема и обработки сообщений от физических и юридических лиц о предпосылках возникновения или возникновении чрезвычайной ситуации, пожаре, угрозе жизни и причинения вреда здоровью людей и об иных случаях, требующих принятия мер экстренной помощи с последующей координацией действий по реагированию экстренных служб в пределах своей компетенции;
3) Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган в области Гражданской защиты) - является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство системой органов внутренних дел Республики Казахстан в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности, пожарной безопасности, обеспечения функционирования и дальнейшего развития государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций, организации предупреждения и тушения пожаров;

2015 жылғы 28 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
_________________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы 24 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 29 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің төрағасы
_________________ Н. Әбіқаев
2015 жылғы 31 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1051 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 ақпандағы
№ 138 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағындағы кезекшілік-диспетчерлік
қызметтердің қызметін үйлестіру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидалары "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 12-бабы 1-тармағының 70-20) тармақшасына сәйкес әзірленді және төтенше жағдайлар туындаған кезде, адамдардың өміріне қауіп төнген және денсаулығына зиян келтірілген кезде және шұғыл көмек көрсету шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайларда кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мына терминдер мен анықтамалар қолданылады:
1) авариялық-құтқару құралымы – авариялық-құтқару жұмыстары мен кезек күттірмейтін жұмыстарды жүргізуге арналған дербес немесе аттестатталған авариялық-құтқару қызметінің құрамына кіретін азаматтық қорғау күштерінің ұйымдық-құрылымдық бірлігі;
2) бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметі – төтенше жағдайдың туындау алғышарттары немесе туындауы, өрт, адамдардың өміріне төнген қатер мен денсаулығына зиян келтіру қатері туралы және өз құзыреті шегінде шұғыл қызметтердің ден қою жөніндегі іс-қимылдарын кейіннен үйлестіре отырып шұғыл көмек шараларын қолдануды қажет ететін өзге де жағдайлар туралы жеке және заңды тұлғалардан келіп түсетін хабарламаларды қабылдау және өңдеу қызметі;
3) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi (бұдан әрi – Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдары жүйесiмен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, Азаматтық қорғаныс саласында басшылық етудi, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртiптi сақтау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету, өрт қауіпсіздігі, төтенше жағдайлардың алдын алу мен оларды жоюдың мемлекеттік жүйесінің жұмыс істеуі мен одан әрі дамуын қамтамасыз ету, өрттің алдын алу мен оны сөндіруді ұйымдастыру саласындағы салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.

4) чрезвычайная ситуация (далее - ЧС) – обстановка на определенной территории, сложившаяся в результате аварии, пожара, вредного воздействия опасных производственных факторов, опасного природного явления, катастрофы, стихийного или иного бедствия, которые повлекли за собой человеческие жертвы, вред здоровью людей или окружающей среде, значительный материальный ущерб и нарушение условий жизнедеятельности людей.
2. Взаимодействующие дежурные диспетчерские службы
на территории Республики Казахстан
3. В состав взаимодействующих дежурных диспетчерских служб на территории Республики Казахстан, в зоне ответственности территориального подразделения Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – КЧС), входят:
1) управления единой дежурно-диспетчерской службы (далее – УЕДДС) территориального подразделения КЧС;
2) центр оперативного управления, дежурная часть территориального органа Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) информационно-диспетчерское подразделение скорой медицинской помощи местного исполнительного органа;
4) службы санитарной авиации Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
5) дежурная служба территориального органа Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
6) главный центр планирования воздушного движения республиканского государственного предприятия "Казаэронавигация" Комитета Гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
7) дежурные диспетчерские службы местного исполнительного органа, осуществляющие контроль над аварийно-восстановительными работами на объектах социальной и жилищно-коммунальной инфраструктуры;
8) справочная служба операторов связи.
3. Порядок координации деятельности дежурных диспетчерских
служб на территории Республики Казахстан
4. При возникновении чрезвычайных ситуаций, угроз жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаев, требующих принятия мер экстренной помощи, УЕДДС координирует деятельность взаимодействующих дежурных диспетчерских служб. Для этого УЕДДС в месте его дислокации интегрируется с информационными системами заинтересованных государственных органов и организаций, а также с имеющейся инфраструктурой связи на территории административно-территориальной единицы.
5. Взаимодействие с дежурными диспетчерскими службами организуется в режимах повседневной деятельности, повышенной готовности и чрезвычайной ситуации.
В режиме повседневной деятельности:
1) при заступлении на дежурство оперативный дежурный ЕДДС "112" проверяет каналы и средства связи, уточняет контактные данные оперативных дежурных взаимодействующих дежурных диспетчерских служб, сведения о наличии дополнительных средств связи с указанием номеров, позывных и другую необходимую информацию;

4) төтенше жағдайлар (бұдан әрі - ТЖ) – адам шығынына, адамдардың денсаулығына немесе қоршаған ортаға зиян келтіруге, елеулі материалдық нұқсанға және адамдардың тыныс-тіршілігі жағдайларының бұзылуына әкеп соққан аварияның, өрттің, қауіпті өндірістік факторлардың зиянды әсерінің, қауіпті табиғи құбылыстың, апаттың, дүлей немесе өзге де зілзаланың салдарынан қалыптасқан белгілі бір аумақтағы жағдай.
3. Қазақстан Республикасының аумағында өзара іс-қимыл жасасатын
кезекшілік-диспетчерлік қызметтер
4. Қазақстан Республикасы аумағында, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің (бұдан әрі – КЖК) аумақтық бөлінісінің жауапты аймақтарында өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің құрамына:
1) ТЖК аумақтық бөлімшелерінің бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік қызметі басқармасы (бұдан әрі- БКДҚБ);
2) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жедел басқару орталығы, аумақтық органының кезекшілік бөлімі;
3) жергілікті атқарушы органның жедел медициналық жәрдем ақпараттық-диспетчерлік бөлімшесі;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің санитариялық авиация қызметі;
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті аумақтық органының кезекшілік қызметі;
6) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Азаматтық авиация комитетінің "Қазаэронавигация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының әуе қозғалысын жоспарлаудың бас орталығы;
7) әлеуметтік және тұрғын үй-коммуналдық инфрақұрылым объектілеріндегі авариялық-қалпына келтіру жұмыстарын бақылауды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның кезекшілік-диспетчерлік қызметтері;
8) байланыс операторларының анықтамалық қызметі кіреді.
3. Қазақстан Республикасы аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтердің қызметін үйлестіру тәртібі
5. Төтенше жағдайлар туындаған, адамдардың өміріне қауіп төнген және денсаулығына зиян келтірген кезде және өзге де шұғыл көмек шараларын қабылдауды талап ететін жағдайларда БКДҚБ өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіреді. Бұл үшін БКДҚБ орналасқан жерде мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ақпараттық жүйелерімен, сондай-ақ әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы байланыс инфрақұрылымымен ықпалдасады.
6. Кезекшілік-диспетчерлік қызметтермен өзара іс-қимыл жасауы күнделікті қызмет, жоғары әзірлік және төтенше жағдайлар режимінде ұйымдастырылады.
Күнделікті қызмет режимінде:
1) "112" БКДҚ жедел кезекшісі кезекшілікке түскен кезде байланыс арналары мен құралдарын тексереді, өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің жедел кезекшілерінің байланыс деректерін, нөмірлерін, шақыртулары мен басқа қажетті ақпаратты көрсете отырып, қосымша байланыс құралдарының болуы туралы мәліметті нақтылайды;

2) во время дежурства взаимодействующие дежурные диспетчерские службы осуществляют обмен информацией о чрезвычайных ситуациях, угрозах жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаях, требующих принятия мер экстренной помощи;
3) при возникновении чрезвычайных ситуаций, угроз жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаев, требующих принятия мер экстренной помощи, дежурными диспетчерскими службами, организуются мероприятия по реагированию на них с привлечением соответствующей экстренной службы;
4) при поступлении во взаимодействующие дежурные диспетчерские службы информации, о чрезвычайной ситуации в экстренном порядке передается оперативному дежурному ЕДДС "112";
5) дежурные диспетчерские службы информируют ЕДДС "112" о действиях по экстренному реагированию на ситуации, связанные с возникновением чрезвычайных ситуаций, угроз жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаев, требующих принятия мер экстренной помощи в соответствии со статьей 6 Закона.
В режиме повышенной готовности:
1) оперативный дежурный ЕДДС "112" осуществляет сбор и обобщение информации из служб наблюдения, контроля обстановки и прогнозирования, а также от потенциально опасных объектов;
2) оперативный дежурный ЕДДС "112" передает оперативному дежурному взаимодействующих дежурных диспетчерских служб соответствующего профиля (пожарная служба, правоохранительная служба, скорая медицинская служба, аварийная служба) текущую информацию о радиационной, химической, биологической, экологической, пожарной и о другой обстановке, а также обо всех изменениях в зоне возможной чрезвычайной ситуации;
3) оперативные дежурные взаимодействующих дежурных диспетчерских служб немедленно передают оперативному дежурному ЕДДС "112" поступающую информацию об изменениях обстановки по своей специализации в зоне возможной чрезвычайной ситуации;
оперативные дежурные взаимодействующих дежурных диспетчерских служб (за исключением дежурных частей указанных в подпунктах 5),8) пункта 3 настоящих правил при получении информации об угрозе чрезвычайной ситуации приводят в повышенную готовность формирования экстренного реагирования и передают в ЕДДС "112" данные об их составе.
В режиме чрезвычайной ситуации:
1) оперативный дежурный ЕДДС "112" при получении сообщения о чрезвычайной ситуации идентифицирует полученную информацию в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 756 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера";

2) кезекшілік кезінде өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтер төтенше жағдайлар, адамдардың өміріне қауіп төнген және денсаулығына зиян келтірілген және шұғыл көмек шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайлар туралы ақпарат алмасуды жүзеге асырады;
3) төтенше жағдайлар туындаған кезде, адамдардың өміріне қауіп төнген және денсаулығына зиян келтірілген кезде және шұғыл көмек көрсету шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайларда кезекшілік-диспетчерлік қызметтер тиісті шұғыл қызметтерді тарта отырып, оларға ден қою бойынша іс-шараларды ұйымдастырады;
4) өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтерге төтенше жағдай туралы ақпарат келіп түскен кезде ол "112" БКДҚ жедел кезекшісіне шұғыл түрде беріледі;
5) кезекшілік-диспетчерлік қызметтер төтенше жағдайлар туындаған, адамдардың өміріне қауіп төнген және денсаулығына зиян келтірілген кезде және шұғыл көмек көрсету шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайлармен байланысты оқиғаларға шұғыл ден қою бойынша іс-қимылы туралы Заңның 6-бабына сәйкес "112" БКДҚ-ға хабар береді.
Жоғары әзірлік режимінде:
1) "112" БКДҚ жедел кезекшісі жағдайды қадағалау, бақылау және болжау қызметтерінен, сондай-ақ әлеуетті қауiпті объектілерден ақпаратты жинауды және қорытындылауды жүзеге асырады;
2) "112" БКДҚ жедел кезекшісі қажет болған жағдайда тиісті бейіндегі өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің (өрт сөндіру қызметі, құқық қорғау қызметі, жедел медициналық қызмет, авариялық қызмет) жедел кезекшісіне радиациялық, химиялық, биологиялық, экологиялық, өрт және басқа да ахуалдар туралы, сондай-ақ төтенше жағдай аймағындағы барлық өзгерістер туралы ағымдағы ақпаратты жібереді;
3) өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің жедел кезекшісі ықтимал төтенше жағдай аймағындағы өз мамандандыруы бойынша ахуалдың өзгерулері туралы келіп түскен ақпаратты "112" БКДҚ жедел кезекшісіне дереу жібереді;
4) өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің жедел кезекшілері (осы қағидалардың 3-тармағының 5, 8) тармақшаларында көрсетілген кезекші бөлімдерден басқа) төтенше жағдай қатері төнуі туралы ақпаратты алған кезде шұғыл ден қою құралымдарын жоғары әзірлікке келтіреді және "112" БКДҚ-ға олардың құрамы туралы деректер береді.
Төтенше жағдай режимінде:
1) төтенше жағдайлар туралы хабарлама алған кезде "112" БКДҚ жедел кезекшісі "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 765 қаулысына сәйкес алынған ақпаратты сәйкестендіреді;

2) оперативный дежурный ЕДДС "112" в экстренном порядке направляет в зону чрезвычайной ситуации аварийно-спасательные формирования соответствующего профиля (пожарная служба, правоохранительная служба, скорая медицинская служба, аварийная служба);
3) при необходимости направления в зону чрезвычайной ситуации дополнительных формирований экстренного реагирования, оперативный дежурный ЕДДС "112" в экстренном порядке информирует об этом соответствующих оперативных дежурных взаимодействующих дежурных диспетчерских служб;
4) оперативные дежурные взаимодействующих дежурных диспетчерских служб (за исключением дежурных частей указанных в п.п. 5, 8 п.4) при получении информации о направлении в зону чрезвычайной ситуации дополнительных формирований экстренного реагирования в экстренном порядке осуществляют указанные мероприятия и передают в ЕДДС "112" данные об их составе, времени убытия и прибытия в зону чрезвычайной ситуации;
5) все сообщения, которыми обмениваются взаимодействующие дежурные диспетчерские службы, а также сведения о количестве пострадавших, местах их размещения регистрируются в журналах указанных в пункте 38.
4. Организация деятельности УЕДДС на
территории Республики Казахстан
6. Координацию деятельности УЕДДС осуществляет начальник ДЧС.
7. Организация оперативного дежурства в УЕДДС включает:
1) разработку документов, определяющих задачи и состав оперативно-дежурной смены (далее - ОДС), порядок подготовки и несения оперативного дежурства;
2) подготовку и оборудование мест несения оперативного дежурства;
3) подготовку ОДС;
4) поддержание средств управления, оповещения и связи в готовности к применению по назначению;
5) выполнение организационных и технических мероприятий по обеспечению безопасности информации и соблюдению безопасных условий труда;
6) контроль подготовки и несения оперативного дежурства.
8. Работу УЕДДС организует начальник или лицо, его замещающее, который:
1) несет персональную ответственность за организацию деятельности ОДС и соблюдение служебной дисциплины в ходе несения оперативного дежурства;
2) организует эффективное выполнение возложенных на ОДС задач;
3) организует готовность заступающей ОДС к несению службы;
4) анализирует работу ОДС с целью внедрения в ее деятельность передовых форм и методов руководства силами и средствами государственной системы гражданской защиты (далее – ГСГЗ);
5) организует подбор и обучение кадров для оперативного дежурства;
9. Планирование дежурств ОДС осуществляется ежемесячно. График дежурства ОДС утверждается начальником ДЧС не позднее 25 числа предыдущего месяца и доводится под роспись до всего личного состава ОДС.

2) "112" БКДҚ жедел кезекшісі шұғыл тәртіпте тиісті бейіндегі авариялық-құтқару құралымдарын (өрт сөндіру қызметі, құқық қорғау қызметі, жедел медициналық қызмет, авариялық қызмет) төтенше жағдайлар аймағына шұғыл түрде жібереді;
3) төтенше жағдайлар аймағына қосымша шұғыл ден қою құралымдарын жіберу қажет болған кезде "112" БКДҚ жедел кезекшісі өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің тиісті жедел кезекшілеріне ол туралы шұғыл түрде хабар береді;
4) төтенше жағдай аймағына өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің жедел (4-тармақтың 5,8) т. көрсетілген кезекші бөлімдерден басқа) кезекшілері төтенше жағдай аймағына қосымша шұғыл ден қою құралымдарын жіберу туралы ақпаратты алған кезде көрсетілген іс-шараларды шұғыл тәртіппен жүзеге асырады және "112" БКДҚ-ға олардың құрамы, төтенше жағдай аймағынан кету және келу уақыты туралы деректер береді;
5) өзара іс-қимыл жасасатын кезекшілік-диспетчерлік қызметтер алмасатын барлық хабарламалар, сондай-ақ зардап шеккендердің саны, оларды орналастыру орындары туралы мәліметтер 38-тармақта көрсетілген журналдарға тіркеледі.
4. Қазақстан Республикасы аумағында БКДҚБ қызметін ұйымдастыру
7. БКДҚБ қызметін үйлестіруді ТЖД бастығы жүзеге асырады.
8. БКДҚБ жедел қызметті ұйымдастыруға:
1) жедел-кезекшілік ауысымның (бұдан әрі - ЖКА) міндеттерін және құрамын белгілейтін құжаттарды, даярлықты және жедел кезекшілікті атқару тәртібін әзірлеу;
2) жедел кезекшілікті атқару орындарын дайындау және жабдықтау;
3) ЖКА дайындау;
4) басқару, құлақтандыру және байланыс құралдарының мақсаты бойынша қолдануға әзірлікте ұстау;
5) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және еңбектің қауіпсіз жағдайларын сақтау бойынша ұйымдастырушылық және техникалық іс-шараларын орындау;
6) жедел кезекшілікке дайындықты және атқаруды бақылау кіреді.
9. БКДҚБ жұмысын бастық немесе оны ауыстырушы адам ұйымдастырады, ол:
1) ЖКА қызметін ұйымдастыру және жедел кезекшілікті атқару барысында қызметтік тәртіпті сақтау үшін жеке жауап береді;
2) ЖКА-ға қойылған міндеттерді тиімді орындауды ұйымдастырады;
3) қызмет өткеруге түсетін ЖКА әзірлігін ұйымдастырады;
4) ЖКА қызметіне Азаматтық қорғау мемлекеттік жүйесі (бұдан әрі – АҚМЖ) күштері мен құралдарымен басшылықтың озық нысандары мен әдістерін енгізу мақсатында оның жұмысын талдайды;
5) жедел кезекшілік үшін кадрларды іріктеуді және оқытуды ұйымдастырады;

10. При заступлении ОДС на оперативное дежурство проводится инструктаж, под руководством начальника УЕДДС и или лица, его замещающего. С целью определения готовности личного состава к заступлению на оперативное дежурство начальник подразделения проверяет:
1) знание должностных инструкций;
2) знание состава оборудования, порядка эксплуатации и применения программно-технических средств, используемых ОДС.
11. Проверка исполнения указаний и распоряжений об устранении недостатков осуществляется по итогам действий ОДС за предыдущее дежурство. До сведения ОДС доводятся полученные указания и распоряжения от руководства, ЧС на контроле, ошибки и замечания, допущенные сменяющейся ОДС, а также уточняются и ставятся задачи ОДС на период несения оперативного дежурства.
12. Смена ОДС и заступление на оперативное дежурство осуществляется ежесуточно. В ходе приема (сдачи) дежурства уточняются оперативная обстановка, долгосрочные задачи, поставленные ОДС, места нахождения руководящего состава и другие вопросы.
13. Заступающая на дежурство ОДС при проведении приема (сдачи) дежурства находится в готовности к выполнению возложенных на них задач. За своевременность и точность приема, а также доведение сигналов управления, оповещения и распоряжений, полученных во время проведения смены, отвечают должностные лица сменяющейся ОДС. Заступающая дежурная смена УЕДДС в соответствии с распределением обязанностей принимает от сменяемых сотрудников служебную документацию. Заступающая ОДС прибывает на дежурство за 1 час до его начала (в 08-00 ч.). Во время дежурства сотрудникам поочередно предоставляются перерывы для принятия пищи и кратковременного отдыха, общей продолжительностью каждому: при трехсменном дежурстве - 6 часов, при четырехсменном - 4 часа.
14. Оперативный дежурный заступающей, сдающейся смены производят записи в Книге службы согласно форме 1 приложения 1 к настоящим Правилам и совместно со сменяемой дежурной сменой принимает меры к их устранению.
15. О приеме и сдаче дежурства оперативные дежурные заступающей и сменяющейся дежурных смен лично докладывают начальнику УЕДДС или лицу, его замещающему.
16. Оперативный дежурный при заступлении на оперативное дежурство:

10. ЖКА кезекшіліктерін жоспарлау ай сайын жүзеге асырылады. Кезекшілік кестесін алдағы айдың 25 күнінен кешіктірілмей БКДҚБ бастығы, ТЖД бастығы бекітеді және ЖКА барлық жеке құрамының назарына қол қойып жеткізіледі.
11. ЖКА жедел кезекшілікке түскен кезде БКДҚБ бастығының немесе оны ауыстыратын адамның басшылығымен нұсқама жүргізіледі. Жедел кезекшілікке түсетін жеке құрамның әзірлігін айқындау үшін бөлімше бастығы:
1) лауазымдық нұсқаулықты білуін;
2) ЖКА пайдаланылатын жабдықтардың құрамын, бағдарламалық-техникалық құралдарды пайдалану және қолдану тәрбін білуін тексереді.
11. Кемшіліктерді жою туралы нұсқаулар мен өкімдерді орындауды тексеру алдыңғы кезекшіліктегі АЖК іс-қимыл қорытындылары бойынша жүзеге асырылды. Басшылықтан алған нұсқаулар мен өкімдер АЖК назарына жеткізіледі, ТЖ бақылауында (ТЖ салдарын жою кезінде неге назар аудару қажет, проблемалық мәселелер, ТЖК АҚМЖ бөлімшелерінің іс-қимыл талауы), ауысатын АЖК жіберген қателіктер мен ескертулер, сондай-ақ жедел кезекшілік атқару кезеңінде АЖК мінтеттері нақтыланады және қойылады.
12. АЖК ауысымы және жедел кезекшілікке түсуі тәулік сайын жүзеге асырылады. Кезекшілікті қабылдау (тапсыру) барысында жедел ахуал, АЖК қойған ұзақ мерзімді міндеттер, басшы құрамның орналасқан орны және басқа да мәселелер нақтыланады.
13. Кезекшілікке түсетін АЖК кезекшілікті қабылдау (тапсыру) жүргізу кезінде оларға жүктелген міндеттерді орындауға әзірлікте болады. Қабылдаудың уақыттылығы және нақтылығы, сондай-ақ басқарманың сигналдарын жеткізу, ауысымды өткізу уақытында алынған құлақтандыру мен өкімдер үшін АЖК ауыстыратын лауазымды адамдар жауап береді. БКДҚБ келіп түсетін кезекші ауысымы міндеттерді бөлуге сәйкес ауыстыратын қызметкерлерден қызметтік құжаттаманы қабылдайды. Келіп түсетін АЖК ол кезекшілік басталардан 1 сағат бұрын (сағат 08.00-де) кезекшілікке келеді. Кезекшілік кезінде қызметкерлерге әрбіреуіне кезекпен тамақ ішу және қысқа мерзімді демалу үшін жалпы ұзақтығы: үш ауысымдық кезекшілік - 6 сағат, төрт ауысымдық кезекшілік кезінде - 4 сағат үзіліс беріледі.
14. Келіп түсетін кезекші ауысымның жедел кезекшісі барлық анықталған кемшіліктер туралы 1-нысанға сай осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Қызмет кітабына жазылады және ауысатын кезекші ауысыммен бірлесіп оларды жоюға шаралар қабылдайды.
15. Келіп түсетін және ауыстыратын кезекші ауысымдардың жедел кезекшілері кезекшілікті қабылдау және тапсыру туралы БКДҚБ бастығына немесе оны ауыстыратын адам жеке баянатпен баяндайды.
16. Жедел кезекші жедел кезекшілікке түскен кезде:

1) изучает изменения в оперативной обстановке;
2) анализирует ЧС, находящиеся на контроле (причины их возникновения, принятые меры, силы и средства, задействованные на их ликвидацию, ход аварийно-восстановительных и других неотложных работ, организацию управления и связи в районе ЧС);
3) изучает имеющиеся прогнозы, другие системы прогнозирования и мониторинга ГСГЗ;
4) уточняет местонахождение руководства ДЧС, личного состава оперативной группы ДЧС, находящихся в районах ЧС, порядок связи с ними;
5) анализирует замечания и недостатки, выявленные в несении оперативного дежурства;
6) принимает к исполнению (на контроль исполнения) распоряжения и указания руководства ДЧС, с последующим докладом начальнику УЕДДС;
7) лично проверяет готовность к заступлению и ставит задачи ОДС на предстоящее дежурство;
8) проверяет готовность новой смены к дежурству;
9) после разбора делает запись в Книге службы и докладывает вместе со сменяющимся оперативным дежурным начальнику УЕДДС о приеме и сдаче дежурства.
17. Несение оперативного дежурства осуществляется личным составом ОДС, в соответствии с распорядком дня, утвержденным руководством ДЧС. Продолжительность работы для всех ОДС с 09-00 до 09-00 часов. Личный состав ОДС с момента заступления на оперативное дежурство и до окончания его несения подчиняется оперативному дежурному и отвечает за своевременное и точное выполнение задач, определенных нормативными правовыми актами и распоряжениями оперативного дежурного.
18. Привлечение личного состава ОДС для решения задач, не связанных с несением оперативного дежурства, не допускается.
19. Оперативный дежурный с момента заступления на оперативное дежурство и до окончания его несения является прямым начальником для личного состава ОДС.
20. Должностным лицам дежурной смены не допускается:
1) оставлять место несения дежурства без разрешения оперативного дежурного;
2) разглашать и передавать служебную информацию посторонним лицам;
3) выполнять поручения, не предусмотренные должностными обязанностями и инструкциями.
21. Вся поступающая в УЕДДС оперативная информация и информация служебного характера, по которой ОДС выполняет определенные действия, вносится в Тетрадь для записей оперативного дежурного.
22. Личный состав ОДС осуществляет дежурство в специальной форменной одежде в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 февраля 2015года № 146 "Об утверждении образцов специальной форменной одежды для сотрудников и иных работников органов гражданской защиты и подведомственных ведомству уполномоченного органа государственных предприятий", зарегистрированного в реестре в государственной регистрации нормативных правовых актов за №10542, при себе имеет служебное удостоверение, нагрудный бейдж с фотографией, с указанием должности, фамилии, имени, отчества (при его наличие).

1) жедел жағдайдағы өзгерістерді зерделейді;
2) бақылаудағы ТЖ (олардың туындау себептері, қабылданған шаралар, оларды жоюға жұмылдырылған күштер мен құралдар, авариялық-қалпына келтіру және басқа да кезек күттірмейтін жұмыстар барысы, ТЖ ауданында басқару мен байланысты ұйымдастыру) талдайды;
3) қолда бар болжамды, АҚМЖ болжау мен мониторингтеудің басқа жүйелерін зерделейді;
4) ТЖ аудандарындағы ТЖД басшылығының, ТЖД жедел тобы жеке құрамының орналасқан жерін нақтылайды, олармен байланыс тәртібі;
5) жедел кезекшілік атқару кезінде анықталған ескертулер мен кемшіліктерді талдайды;
6) ТЖД басшылығының өкімдері мен нұсқауларын орындауға (орындауды бақылауға), соңынан БКДҚБ бастығына баяндай отырып, қабылдайды;
7) алдағы кезекшілікке түсуге әзірлігін жеке тексереді және АЖК міндеттер қояды;
8) жаңа ауысымның кезекшілікке әзірлігін тексереді;
9) тексеріп болған соң Қызмет кітабына жазу жазады және БКДҚБ бастығына ауыстыратын жедел кезекшімен бірге кезекшілікті қабылдау және тапсыру туралы баяндайды.
17. Жедел кезекшілікті атқаруды АЖК жеке құрамы ТЖД басшылығы бекіткен күн тәртібіне сәйкес жүзеге асырады. Барлық АЖК үшін жұмыс ұзақтығы 09-00-ден бастап 09-00 сағатқа дейін. АЖК жеке құрамы жедел кезекшілікке түскен сәттен бастап оны атқарудың соңына дейін жедел кезекшіге бағынады және нормативтік құқықтық актілермен және жедел кезекшінің өкімдерімен белгіленген тапсырмаларды уақтылы және нақты орындау үшін жауап береді.
18. Жедел кезекшілік атқарумен байланысты міндеттерді шешу үшін АЖК жеке құрамын тартуға тыйым салынады.
19. Жедел кезекші жедел кезекшілікке түскен сәттен бастап және оны атқару соңына дейін АЖК жеке құрамы үшін тікелей бастық болып табылады.
20. Кезекші ауысымның лауазымды адамдарына:
1) жедел кезекшінің рұқсатынсыз кезекшілік атқару орнын тастап кетуге;
2) бөгде адамдарға қызметтік ақпаратты таратуға және беруге;
3) лауазымдық міндеттермен және нұсқаулықтармен көзделмеген тапсырмаларды орындауға тыйым салынады.
21. АЖК орындайтын белгілі бір іс-қимылдары бойынша БКДҚБ келіп түсетін жедел ақпарат және қызметтік сипаттағы ақпарат Жедел кезекшінің жазба дәптеріне енгізіледі.
22. АЖК жеке құрамы № 10542 мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген номативтік құқықтық акті "Азаматтық қорғау органдарының және уәкілетті органның ведомствосына ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлері мен өзге де жұмыскерлері үшін арнайы нысанды киім үлгілерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 146 бұйрығына сәйкес арнайы нысанды киім-кешекте кезекшілік атқарады, өзімен бірге қызметтік куәлігі, лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетілген фотосуреті бар төске тағатын бейдж болуы қажет.

23. По прибытию руководства ДЧС, УЕДДС оперативный дежурный или лицо, его замещающее докладывает об оперативной обстановке.
24. Оперативный дежурный УЕДДС или лицо, его замещающее представляется руководителям вышестоящих органов внутренних дел, местным исполнительным органам, органов прокуратуры, проверяющим и докладывает об их прибытии руководству ДЧС.
25. Подведение итогов несения оперативного дежурства ОДС УЕДДС проводится ежедневно с оценкой каждого должностного лица ОДС подчиненных органов управления.
26. Начальник УЕДДС по итогам дежурства проводит:
1) разбор и оценку действий за прошедшие сутки оперативного дежурного;
2) результаты реагирования на ЧС анализ, разбор и оценку действий ОДС.
27. Оперативный дежурный проводит разбор и дает персональную оценку действий каждого должностного лица ОДС.
28. Контроль за организацией и несением оперативного дежурства проводится в целях определения ее реального состояния, готовности к выполнению задач по предназначению, качества выполнения требований руководящих документов, условий несения оперативного дежурства, выявления причин недостатков, принятия своевременных и конкретных мер по их устранению, совершенствования форм и методов работы по организации ОДС.
29. Результаты проверки проверяющий сотрудник отражает в Книге замечаний и предложений проверяющих согласно форме 2 приложения 1 к настоящим Правилам.
30. Отстранение от дежурства оперативного дежурного или лица его заменяющего осуществляет руководством ДЧС. Других сотрудников дежурной смены начальник УЕДДС.
31. ОДС УЕДДС осуществляет непрерывный сбор, обработку сведений об оперативной обстановке на подконтрольной территории в вышестоящие инстанции, а также обеспечивает подготовку на их основе ежесуточной оперативной информации согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
32. Показатели по предоставлению оперативной информации о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера сотрудниками ОДС УЕДДС представляются в Центр управления в кризисных ситуациях КЧС в соответствии с приложением 3 к настоящим Правилам.
33. Оперативная информация передается незамедлительно по всем действующим каналам и системам (видам) связи, оповещения и информационного обеспечения, с последующим письменным подтверждением.
34. Учет ЧС ведется в соответствии с приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 марта 2015 года № 175 "Об утверждении Правил осуществления государственного учета чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", зарегистрированного в реестре в государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1098, сведения по которому представляются с нарастающим итогом к первому числу каждого месяца.

23. ТЖД басшылығының, БКДҚБ бастығы келген кезде жедел кезекші немесе оны ауыстыратын адам белгіленген тәртіпте жедел ахуал туралы баяндайды.
24. БКДҚБ жедел кезекшісі немесе оны ауыстыратын адам жоғары тұрған ішкі істер органдарының басшылары, жергілікті атқарушы органдарына, прокуратура органдарына, тексерушілерге өзін таныстырады және олардың келгені туралы ТЖД басшылығына баяндайды.
25. БКДҚБ АЖК жедел кезекшілік атқару қорытындыларын шығару күн сайын АЖК әрбір лауазымды адамын бағалау арқылы жүргізіледі.
26. БКДҚБ бастығы кезекшілік сонында:
1) жедел кезекшінің өткен тәуліктегі іс-қимылды талдауды және бағалауды;
2) ТЖ-ға ден қою нәтижелері бойынша АЖК іс-қимылдарын талдауды, талқылауды және бағалауды жүргізеді.
27. Жедел кезекші талдау жүргізеді және АЖК әрбір лауазымды адамның іс-қимылына жеке баға береді.
28. Жедел кезекшілікті ұйымдастыру және атқару үшін бақылау оның нақты жай-күйін, мақсаты бойынша міндеттерді орындауға әзірлігін, басшылыққа алатын құжаттар талаптарының орындалу сапасын, жедел кезекшілікті атқару жағдайларын айқындау, кемшіліктердің себептерін анықтау, оларды жою бойынша уақтылы және нақты шаралар қабылдау, АЖК ұйымдастыру бойынша жұмыс нысандары мен әдістерін жетілдіру мақсатында жүргізіледі.
29. Тексеруші қызметкер тесеру нәтижелерін осы Қағидаларға 1-қосымшаның 2-нысанына сәйкес Тексерушілердің ескертулері мен ұсыныстары кітабында көрсетеді.
30. жедел кезекшіні немесе оны ауыстыратын адамды кезекшілік атқарудан босатуды ТЖД басшылығы жүзеге асырады. Кезекшілік ауысымның басқа қызметкерлерін БКДҚБ бастығы босатады.
31. БКДҚБ ЖКҚ осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес жоғары тұрған инстанцияға бақылаудағы аумақтардағы жедел жағдай бойынша мәліметті үздіксіз жинауды, өңдеуді, сондай-ақ солардың негізінде тәулік сайынғы жедел мәлімет дайындауды жүзеге асырады.
32. БКДҚБ ЖКҚ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы жедел ақпаратты ұсынуы бойынша көрсеткіштер осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес ТЖК Дағдарыс жағдайларында басқару орталығына ұсынады.
33. Жедел ақпарат қолданыстағы барлық арналар мен байланыс, құлақтандыру және ақпараттық қамтамасыз ету жүйелері (түрлері) бойынша кейіннен жазбаша түрде расталып, дереу беріледі.
34. ТЖ-ны есепке алу нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10983 болып тіркелген "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 175 бұйрығына сәйкес жүргізіледі, ол бойынша мәліметтер өспелі қорытындысымен әр айдың біріне дейін ұсынылады.

35. В оперативной информации необходимо отражать все характерные, детальные сведения о произошедшей ситуации в виде Форм предоставления оперативной информации согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
36. Оперативная информация о состоянии ГСГЗ формируется и обобщается ОДС УЕДДС за сутки с 00 час. 00 мин. до 24 час. 00 мин. за дежурные сутки, с дальнейшим ее направлением руководству ДЧС, а также заинтересованным государственным органам.
37. Сбор информации об оперативной обстановке ведется по формам журналов в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам.
6. Действия оперативного дежурного при осложнении
оперативной обстановки
38. При резком осложнении оперативной обстановки оперативный дежурный или лицо, его замещающее:
1) по указанию руководства оповещает и осуществляет сбор личного состава структурных и территориальных подразделений, подведомственных государственных учреждений и организаций по сигналу "Объявлен сбор", посредством технических средств оповещения и схем оповещения личного состава;
2) информирует заинтересованные правоохранительные, специальные и другие государственные органы.
39. При поступлении в УЕДДС сигнала (приказа, распоряжения) о введении высших степеней оперативно-служебной (боевой) готовности либо специальных оперативных планов оперативный дежурный:
1) фиксирует в тетради для записей оперативного дежурного условное словесное наименование сигнала (приказа, распоряжения) и его цифровую группу, точное время получения, способ получения (по телефону, шифротелеграмма и т.д.), наименование государственного органа, должность и фамилию лица, передавшего информацию, а также контактные телефоны;
2) проверяет достоверность полученного сигнала и его наименования (приказа, распоряжения);
3) немедленно докладывает о получении сигнала руководству ДЧС, а также начальнику УЕДДС или лицу, его замещающему;
4) проверяет наличие пакета с указанным сигналом, сверяет его наименование и цифровую группу, при полном совпадении с полученными данными, вскрывает пакет и приступает к исполнению мероприятий, изложенных в пакете;
5) в случае несовпадения сигнала и цифровой группы либо отсутствия в УЕДДС соответствующих с поступившим сигналом пакетов немедленно докладывает об этом руководству ДЧС, а также сообщает в государственный орган, откуда поступил сигнал.
7. Порядок реагирования на происшествия
и чрезвычайные ситуации ОДС УЕДДС
40. Действия ОДС УЕДДС по реагированию на происшествия, угрозу или возникновение чрезвычайной ситуации природного или техногенного характера, начинаются с момента получения сообщения и считаются законченными по возвращению сил аварийно-спасательных подразделений с места проведения работ и включают в себя:

35. Жедел ақпаратта осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес Жедел ақпаратты ұсыну нысаны түрінде болған оқиға туралы сипатты, егжей-тегжейлі барлық мәліметті көрсету қажет.
36. АҚМЖ жай-күйі туралы жедел ақпаратты АЖК БКДҚБ сағат 00.00-ден 24.00-ге дейінгі бір тәулік аралығында кезекшілік уақытында қалыптастырады және қорытындылайды, оны одан әрі ТЖД басшылығына, сондай-ақ мүдделі мемлекеттік органдарға жібереді.
37. Жедел жағдай туралы ақпаратты жинау журналдардың үлгілері бойынша осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес жүргізіледі.
6. Жедел жағдай күрделенген кезде жедел кезекшінің іс-қимылы
38. Жедел жағдай кенет күрделенген кезде жедел кезекші немесе оны алмастырушы тұлға:
1) басшылықтың нұсқауы бойынша құрылымдық және аумақтық бөлімшелердің, ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың жеке құрамын құлақтандырады және құлақтандырудың техникалық құралдары және жеке құрамды құлақтандыру кестесі арқылы "Жиын жарияланды" сигналы бойынша жиналуын ұйымдастырады;
2) мүдделі құқық қорғау, арнайы және басқа да мемлекеттік органдарға хабар береді.
39. Жедел-қызметтік (жауынгерлік) әзірліктің жоғары дәрежесін не арнайы жедел жоспарларды енгізу туралы сигнал (бұйрықтар, өкімдер) БКДҚБ-ға келіп түскен кезде жедел кезекші:
1) жедел кезекшінің жазбаларына арналған дәптерге сигналдың (бұйрықтың, өкімнің) шартты түрдегі сөзді атауын және оның цифрлық тобын, нақты қабылдау уақытын, қабылдау тәсілін (телефон бойынша, цифрлық телеграмма және т.б), мемлекеттік органның атауын, ақпаратты жолдаған тұлғаның лауазымы мен тегін, сондай-ақ байланыс телефондарын тіркейді;
2) қабылданған сигналдың нақтылығын және оның (бұйрықтың, өкімнің) атауын тексереді;
3) сигналды қабылдауы туралы ТЖД басшылығына, сондай-ақ БКДҚБ бастығына немесе оны алмастырушы адамға дереу баяндайды;
4) көрсетілген сигналы бар пакетті тексереді, оның атауын және цифрлық тобын салыстырады, алынған мәліметтер толық сәйкес келген кезде пакетті ашады және пакетке баяндалған іс-шараларды орындауға кіріседі;
5) сигнал мен цифрлық тобы сәйкес келмеген немесе келіп түскен сигналға сәйкес келетін пакеттер БКДҚБ-да болмаған жағдайда бұл жөнінде ТЖД басшылығына, сондай-ақ сигнал келіп түскен мемлекеттік органға дереу баяндайды.
7. БКДҚБ АЖК оқиғалар мен төтенше жағдайларға ден қою тәртібі
40. БКДҚБ АЖК-ның оқиғаларға, табиғи немесе техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар қатеріне немесе туындауына ден қою бойынша іс-қимылы хабарламаны алған сәттен басталады және авариялық-құтқару бөлімшелері күштерінің жұмыс жүргізу орнынан қайтып келуі бойынша аяқталды деп есептеледі және оларға мыналар кіреді:

1) прием сообщения от заявителя о происшествии, угрозе или возникновении ЧС и ее достоверность;
2) принятие решения по реагированию на принятую информацию;
3) представление в установленном порядке вышестоящим органам управления по подчиненности и местным исполнительным органам информации об угрозе или возникновении ЧС;
4) отправка сил постоянной готовности к месту ЧС;
5) обмен информацией с взаимодействующими дежурно-диспетчерскими службами по компетенции;
6) отслеживание выезда аварийно-спасательных сил;
7) по указанию вышестоящих органов управления, оповещение населения об угрозе или возникновении ЧС;
8) ведение документации УЕДДС.
8. Прием сообщения от заявителя о происшествии,
угрозе или возникновении чрезвычайной ситуации
41. В УЕДДС сообщения о происшествии, угрозе или возникновении ЧС от физических и юридических лиц поступают по единому телефонному номеру "112", в том числе по оперативным телефонным номерам.
42. Прием сообщений осуществляется дежурно-диспетчерским составом УЕДДС в установленном порядке и включает в себя:
1) установление речевого контакта с заявителем (прием звонка, дозвон);
2) опрос заявителя;
3) фиксирование (регистрация) принятой информации;
4) идентификация ситуации (происшествия) по принятой информации;
5) определение оперативным дежурным УЕДДС компетентной дежурной службы (входящей в дежурно-диспетчерский состав УЕДДС) для принятия дальнейших действий;
6) при поступлении информации, решение по которой не входит в компетенцию ДЧС, дежурно-диспетчерскому составу УЕДДС следует произвести передачу принятой информации в соответствующие дежурно-диспетчерские службы по компетентности;
7) при необходимости, выдачу рекомендаций заявителю (разрабатывается самостоятельно) о том, как себя вести в сложившейся ситуации (обстановке).
43. При использовании автоматизированного рабочего места диспетчера прием сообщения ведется с заполнением соответствующих полей электронной карточки.
9. Принятие решения по реагированию на принятую информацию
44. Компетентность принятия решения по реагированию на принятую информацию, в зависимости от ситуации, определяется должностными инструкциями дежурно-диспетчерского состава УЕДДС.
45. Принятие решения включает в себя:
1) предварительная оценка сложности и масштабности происшествия или ЧС;
2) определение необходимости передачи информации в дежурные службы, взаимодействующие дежурно-диспетчерские службы, в компетенцию которых входит реагирование на происшествия, чрезвычайные ситуации природного и техногенного характера;
3) расчет требуемых сил и средств аварийно-спасательных служб;

1) хабарлаушыдан оқиға, ТЖ қатері немесе туындауы туралы хабарламаны қабылдау және оның нақтылығы;
2) қабылданған ақпаратқа ден қою бойынша шешім қабылдау;
3) бағыныстылығы бойынша жоғары тұрған басқару органдарына және жергілікті атқарушы органдарға ТЖ қатері немесе туындауы туралы ақпаратты белгіленген тәртіпте ұсыну;
4) тұрақты әзірліктегі күштерді ТЖ орнына жіберу;
5) құзыреттілігі бойынша өзара іс-қимыл жасаушы кезекші-диспетчерлік қызметтермен ақпарат алмасу;
6) авариялық-құтқару күштерінің шығуын бақылау;
7) жоғары тұрған басқару органдарының нұсқаулары бойынша халықты ТЖ қатері немесе туындауы туралы құлақтандыру;
8) БКДҚБ-нің құжаттамасын жүргізу.
8. Хабар берушіден оқиға, төтенше жағдайдың қатері немесе
туындауы туралы хабарламаны қабылдау
41. БКДҚБ-ға оқиға, ТЖ қатері немесе туындауы туралы хабарламалар жеке немесе заңды тұлғалардан бірыңғай "101" және "112" телефон нөмірлері, оның ішінде жедел телефон нөмірлері бойынша келіп түседі.
42. Хабарламаларды қабылдауды БКДҚБ-ның кезекші-диспетчерлік құрамы белгіленген тәртіпте жүзеге асырады және мыналарды қамтиды:
1) хабар берушімен дауыстық байланыс орнату (қоңырауды қабылдау, қайта хабарласу);
2) хабар берушіден сұрау салу;
3) қабалданған ақпаратты тіркеу;
4) қабылданған ақпарат бойынша жағдайды (оқиғаны) нақтылау;
5) бұдан кейінгі іс-қимылдарды қабылдау үшін БКДҚБ-ның жедел кезекшісінің құзыретті кезекші қызметті (БКДҚБ-ның кезекші-диспетчерлік құрамына кіретін) анықтауы;
6) қабылданатын шешімдері ТЖД құзыретіне кірмейтін ақпараттар түскен кезде БКДҚБ-ның кезекші-диспетчерлік құрамы қабылданған ақпаратты құзыреттілігі бойынша тиісті кезекші-диспетчерлік қызметке жолдау қажет;
7) қажет болған жағдайда қалыптасқан жағдайда өзін-өзі ұстау туралы хабар берушіге ұсынымдар беру (дербес өзі жасаған);
43. Диспетчердің автоматтандырылған жұмыс орнын қолдану кезінде хабарламаны қабылдау электронды карточкадағы тиісті жолдарды толтырып жүргізіледі.
9. Қабылданған ақпаратқа ден қою бойынша шешім қабылдау
44. Қабылданған ақпаратқа ден қою бойынша шешім қабылдау құзыреттілігі жағдайға байланысты БКДҚБ-ның кезекші-диспетчерлік құрамының лауазымдық нұсқаулықтарымен айқындалады.
45. Шешім қабылдауға мыналар кіреді:
1) оқиғаның немесе ТЖ-ның күрделілігі мен ауқымын алдын-ала бағалау;
2) құзыретіне оқиғаларға, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларға ден қою кіретін кезекші қызметтерге, өзара іс-қимыл жасаушы кезекші-диспетчерлік қызметтерге ақпарат беру қажеттілігін айқындау;
3) талап етілетін авариялық-құтқару қызметтерінің күштері мен құралдарының есептобы;

4) передача команды на выезд сил и средств к месту происшествия или ЧС;
5) определение необходимости вызова (привлечения) сил постоянной готовности, аварийно-спасательных и коммунальных служб других ведомств;
6) определение необходимости оповещения должностных лиц подразделений ДЧС, взаимодействующих дежурно-диспетчерских служб по компетенции, местных исполнительных органов, населения.
46. Принятие решения о направлении сил и средств к месту происшествия, ЧС предусматривается, согласно планов ликвидации.
10. Действия дежурного органов гражданской защиты
при поступлении сообщений об уголовных правонарушениях
47. Порядок приема и регистрации информаций об уголовных правонарушениях, предусмотрен Правилами приема и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведения единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР), утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89, Уголовным и Уголовно-процессуальным кодексами Республики Казахстан зарегистрированного в реестре в государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744.
48. При получении телефонного сообщения о чрезвычайной ситуации, содержащей признаки уголовного правонарушения, дежурный выясняет время, место и обстоятельства совершения уголовного правонарушения (происшествия), анкетные данные и адрес (место жительства) заявителя (потерпевшего), наличие сведений о лицах, совершивших преступление, иных данных.
49. После направления сил и средств на место происшествия дежурный фиксирует сообщение в Книге учета информации путем заполнения реквизитов электронного информационного учетного документа КУИ-1.
50. При этом, в реквизите "Описание события" вносится максимально полная информация о происшествии, без сокращений, указывая данные заявителя, контактный телефон, а также другие сведения в случае их предоставления.
51. Информация об уголовном правонарушении, связанная с чрезвычайной ситуацией, дежурным направляется по территориальности в соответствующее Управление (Отдел) по чрезвычайным ситуациям (по месту возникновения чрезвычайной ситуации) для принятия решения в соответствие с Правилами единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР).
52. Одновременно, выставляется электронный информационный учетный документ КУИ-2 с заполнением соответствующих реквизитов (направление по территориальности).
53. В случае подтверждения обнаружения признаков уголовного правонарушения (факты причинения телесных повреждений, поджога, гибели людей, нанесения крупного материального ущерба, связанных с чрезвычайными ситуациями) дежурный информирует дежурную часть ОВД о необходимости направления на место преступления дежурной следственно-оперативной группы.

4) оқиға немесе ТЖ орнына күштер мен құралдардың шығуына команда беру;
5) авариялық-құтқару және басқа ведомстволардың коммуналдық қызметтерінің тұрақты әзірліктегі күштерін шақырудың (тартудың) қажеттілігін айқындау;
6) ТЖК бөлімшелерінің, құзыреттілігі бойынша өзара іс-қимыл жасаушы кезекші-диспетчерлік қызметтердің, жергілікті атқарушы органдардың лауазымды тұлғаларын, халықты құлақтандырудың қажеттілігін айқындау.
46. Күштер мен құралдарды оқиға, ТЖ орнына жіберу туралы шешім қабылдау жою жоспарларына сәйкес көзделеді.
10. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы хабарламалар келіп
түскен кезде азаматтық қорғау органдары кезекшісінің іс-қимылы
47. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы ақпаратты қабылдау және тіркеу тәртібі нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 9744, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сонымен қатар Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі - СДТТБТ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық және Қылмыстық процестік кодекстерінде көзделген.
48. Телефон арқылы қылмыстық құқық бұзушылық белгілері бар төтенше жағдай туралы хабарламаны қабылдаған кезде, кезекші қылмыстық құқық бұзушылық болған жерді, уақытын, хабар берушінің (зардап шеккеннің) аты-жөні, анкеталық мәліметтері және мекенжайы (тұрғылықты мекенжайы) және қылмыстық құқық бұзушылық жасау себептері, қылмыс жасаған тұлғалар туралы мәліметті және қылмыстың ашылуына септігін тигізетін басқа да мәліметтерді (куәгерлер, оқиғаны көргендер және т.б.) анықтайды.
49. Күштер мен құралдарды оқиға орнына жібергеннен кейін кезекші АТК-1 электронды ақпараттық есепке алу құжатының деректемесін ақпарат тіркеу кітабына тіркейді.
50. Бұл ретте "Оқиғаның сипаттамасы" деректемесінде оқиға жөнінде толық ақпарат қысқартусыз, хабар беруші туралы деректер, байланыс телефондары, сондай-ақ басқа да ұсынылған мәліметтер көрсетіле отырып енгізіледі.
51. Төтенше жағдаймен байланысты қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат СДТТБТ қағидаларына сәйкес аумақтылығы бойынша тиісті төтенше жағдайлар басқармасына (бөліміне) (төтенше жағдай орын алған орны бойынша) жолданады.
52. Тиісті деректемелерді толтыра отырып, АТК-2 электронды ақпараттық есепке алу құжаты бір уақытта қойылады (аумақтылығы бойынша жолдама).
53. Қылмыстық құқық бұзушылық белгілерін анықтау расталған жағдайда (дене жарақатын салу фактісі, қасақана өртеу, адамдар өлімі, төтенше жағдайларға байланысты ірі көлемдегі материалдық шығын келтіру) кезекші қылмыс орнына кезекші жедел-тергеу тобын жіберу қажеттілігі туралы ІІБ кезекші бөліміне хабар береді.

54. Начальники УЕДДС ежедневно осуществляют контроль за своевременной регистрацией информации об уголовном правонарушении, а также за заполнение всех необходимых реквизитов КУИ-1 и КУИ-2.
55.Сохраняется ранее принятый порядок приема и реагирования на сообщения от физических и юридических лиц по телефонным номерам "101" (пожарная служба),"102" (правоохранительная служба),"103" (скорая медицинская служба), "104" (аварийная служба).
Приложение 1
к Правилам координации
деятельности дежурных
диспетчерских служб на территории
Республики Казахстан
Форма 1
Книга службы
_____________________________________________________________
(орган управления)
Начата "___" _________20 ___г.
Окончена "___" _________20 ___г.
201_ г.
Утверждаю
Начальник УЕДДС ДЧС
_______________________
_______________________
"____"__________ 201_ г.
Наряд на службу
с 09.00 мин. "___" ____201__г. до 09.00 "__"______201__г.
1. Состав оперативно-дежурной смены УЕДДС:
№ п/п
Должность
Звание
Ф.И.О.
1
Оперативный дежурный
2
Старший инспектор-дежурный
3
4
2. Указания (распоряжения) руководства ДЧС:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Информация, находящаяся на контроле:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Прием-передача секретных документов, ДСП:
№ п/п
Наименование
Печати
Целостность
1
Сейф с секретными документами
2
Тубус с ключами
5. Состояние имущества в соответствии с описью оперативного дежурного:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Состояние средств связи, организационной техники, програмного обеспечения и иного оборудования:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7.Оперативная информация о ЧС за дежурные сутки:
п/п
Чрезвычайые ситуации
Количество
Спасено (чел./дети)
Эвакуировано (чел./дети)
Погибло (чел./дети)
Госпитализировано (чел./дети)
1
Природного характера
2
Техногенного характера
3
Итого

54. БКДҚБ бастықтары қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпараттардың уақтылы тіркелуін, сонымен қатар АТК-1, АТК-2 барлық қажетті деректемелердің толтырылуын күнделікті бақылауды жүзеге асырады.
55. "101" (өрт қызметі), "102" (құқық қорғау қызметі), "103" (жедел медициналық қызмет), "104" (авариялық қызмет) телефон нөмірлері бойынша жеке және заңды тұлғалардан келіп түскен хабарламаларды қабылдау және оларға ден қоюдың бұрын қабылданған тәртібі сақталады.
Қазақстан Республикасы
аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтерінің қызметін үйлестіру
қағидаларына
1-қосымша
1-нысан
Қызмет кітабы
_____________________________________________________________
(басқару органы)
Басталды 20 __ж. "___" _________
Аяқталды 20 __ж. "___" _________
201_ж.
Бекітемін
ТЖД БКДҚБ бастығы
_______________________
_______________________
201_ жылғы"____"_______
Қызметке наряд
201__ж. "__"______ сағат 09.00-ден 201__ж. "__"______ сағат 09.00-ге дейін
1. БКДҚБ жедел-кезекші ауысымының құрамы:
р/с
Лауазымы
Атағы
Т.А.Ә.
1
Жедел кезекші
2
Аға инспектор-кезекші
3
4
2. ТЖД басшылығының нұсқауы (өкімі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Бақылаудағы ақпараттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. ҚБПҮ, құпия құжаттарды қабылдау-тапсыру:
р/с
Атауы
Мөрлер
Бүтіндігі
1
Құпия құжаттары бар сейф
2
Кілттері бар тубус
5. Жедел-кезекшінің тізімдемесіне сәйкес мүліктердің
жай-күйі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Байланыс құралдарының, ұйымдастыру техникаларының,
бағдарламалық қамтамасыз ету және басқа да жабыдқтардың
жай-күйі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Кезекші тәуліктегі ТЖ туралы жедел ақпарат:
р/с
Төтенше жағдайлар
Саны
Құтқарылды (адам/ балалар)
Эвакуацияланды (адам/ балалар)
Қаза болды (адам/ балалар)
Ауруханаға жатқызылды (адам/ балалар)
1
Табиғи сипаттағы
2
Техногендік сипаттағы
3
Жиыны

8. Сведения о состоянии сил и средств ДЧС:
На оперативном дежурстве
ГУ "СП и АСР" департаментов по ЧС
Оперативно-спасательные подразделения
АО "Өрт сөндiрушi"
ГУ "Центр медицины катастроф"
Человек
Единиц техники
Дежурство сдал:_______________ _______________
(подпись)
Дежурство принял:______________ _______________
(подпись)
Форма 2
Книга
замечаний и предложений проверяющих
Дата,
время
проверки
Должность представителя вышестоящего органа внутренних дел, производящего проверку, специальное звание, фамилия, инициалы и номер служебного телефона.
Результаты проверки, замечания и предложения, подпись проверяющего
Меры,
принятые по результатам проверки
Приложение 2
к Правилам координации
деятельности дежурных
диспетчерских служб
на территории
Республики Казахстан
МИНИСТЕРСТВО ВНУТРЕННИХ ДЕЛ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
КОМИТЕТ ПО ЧРЕЗВЫЧАЙНЫМ СИТУАЦИЯМ
Департамент по чрезвычайным ситуациям ________ области, города _____________________________________________________________________
ОПЕРАТИВНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
о чрезвычайных ситуациях и происшествиях, произошедших на территории
_____________ области за сутки с 00 ч. 00 мин. до 24 ч. 00 мин.
"____"_________ 2015 года
За прошедшие сутки на территории _________ области
зарегистрировано _ чрезвычайных ситуаций, из них ___ природного, ____
техногенного характера, в результате которых погибло ___человек
(инфекционное заболевание____, происшествие на воде ___, на
пожаре___, несчастный случай - ___), и госпитализировано - ___человек
(производственное происшествие - ___).
Подразделениями Департамента по чрезвычайным ситуациям _______
области осуществлено ___ аварийно-спасательных выезда, при этом
спасено ____ человек и эвакуированы - ______ человек.
Природные чрезвычайные ситуации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Метеорологическое опасное явление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Гидрологическое опасное явление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Природный пожар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Инфекционные болезни и отравления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Происшествие на воде
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Техногенные чрезвычайные ситуации
Бытовые пожары
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Производственное происшествие
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обнаружение боеприпасов
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ВЕДЕНИЕ ПОИСКОВЫХ И АВАРИЙНО-СПАСАТЕЛЬНЫХ ОПЕРАЦИЙ СИЛАМИ
ДЕПАРТАМЕНТА ПО ЧРЕЗВЫЧАЙНЫМ СИТУАЦИЯМ ________ ОБЛАСТИ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
СЕЙСМООБСТАНОВКА
(для областей подверженных землетрясениям)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
СЕЛЕ (ЛАВИНО) ОБСТАНОВКА
(для областей подверженных сходу селя, лавины)
Сведений об опасных явлениях по мере поступления.
СЕЙСМОПРОГНОЗ по данным прогнозной комиссии
(для областей подверженных землетрясениям)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
СЕЛЕ (ЛАВИНО) ПРОГНОЗ по данным ГУ "Казселезащита"
(для областей подверженных сходу селя, лавины)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ГИДРОМЕТЕОПРОГНОЗ
Штормовое предупреждение
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Начальник Департамента
по чрезвычайным ситуациям
_____________ области, города.
mail: ___________
Исполнитель:
Приложение 3
к Правилам координации
деятельности дежурных
диспетчерских служб
на территории
Республики Казахстан
Показатели по предоставлению оперативной информации
о чрезвычайных ситуациях ОДС УЕДДС в Центр
управления в кризисных ситуациях КЧС МВД РК
Наименование источника ЧС
Показатели отнесения к ЧС
1.ЧС техногенного характера

8. ТЖД күштері мен құралдары туралы мәлімет:
Жедел кезекшілікте
ТЖ департаменттерінің "ӨСжАҚЖҚ" ММ
Жедел құтқару бөлімшелері
"Өрт сөндiрушi" АҚ
"Апаттар медицинасы орталығы" ММ
Адам
Техника бірлігі
Кезекшілікті тапсырды:
_______________ _______________
(қолы)
Кезекшілікті қабылдады:
______________ _______________
(қолы)
2-нысан
Тексерушілердің ескертулері мен ұсыныстарына арналған кітап
Тексеру күні, уақыты
Тексеру жүргізетін жоғары тұрған ішкі істер органы өкілінің лауазымы, арнаулы атағы, тегі, инициалдары және қызметтік телефон нөмірі.
Тексеру нәтижелері, ескертулері және ұсыныстары, тексерушінің қолы
Тексеру нәтижелері бойынша қабылданған шаралар
Қазақстан Республикасы
аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтерінің қызметін үйлестіру
қағидаларына
2-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ІШКІ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР КОМИТЕТІ
_______облысының, қаласының Төтенше жағдайлар департаменті
20__ ж."__" _____ 00 сағ. 00 мин. бастап 24 сағ. 00 мин.дейінгі
тәулік ішіндегі ______________ облысы аумағында болған төтенше
жағдайлар мен оқиғалар туралы
ЖЕДЕЛ АҚПАРАТ
_____________________________________________________________________
Өткен тәулікте _________ облысы аумағында _ төтенше жағдай
тіркелді, оның ішінде ___ табиғи, ____ техногендік сипаттағы, соның
салдарынан ___адам (инфекциялық ауру____, судағы___, өрттегі___
оқиға, жазатайым оқиға -___) қаза болды және ___адам (өндірістегі
оқиға -___) емханаға жатқызылды.
_______ облысы Төтенше жағдайлар департаменті бөлімшелері ___
авариялық-құтқаруға шығуды жүзеге асырды, соның ішінде____адам
құтқарылды және _____адам эвакуацияланды.
Табиғи төтенше жағдайлар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Метеорологиялық қауіпті құбылыс
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Гидрологиялық қауіпті құбылыс
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Табиғи өрттер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Инфекциялық ауру және улану
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Судағы оқиға
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Техногендік төтенше жағдай
Тұрмыстық өрттер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өндірістегі оқиғалар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Оқ-дәрілердің табылуы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______ОБЛЫСЫ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР ДЕПАРТАМЕНТІ КҮШТЕРІ ІЗДЕУ ЖӘНЕ
АВАРИЯЛЫҚ-ҚҰТҚАРУ ОПЕРАЦИЯЛАРДЫ ЖҮРГІЗУІ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
СЕЙСМИКАЛЫҚ ЖАҒДАЙ
(жер сілкінісіне ұшырағыш облыстар үшін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
СЕЛ (ҚАР КӨШКІНІ) ЖАҒДАЙЫ
(сел, қар көшкіні жүруіне ұшырғыш облыстар үшін)
Түсу шамасына қарай қауіпті құбылыстар туралы мәліметтер.
Болжам жасау комиссиясының деректері бойынша
СЕЙСМИКАЛЫҚ БОЛЖАМ
(жер сілкінісіне ұшырағыш облыстар үшін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"ҚАЗСЕЛДЕНҚОРҒАУ" ММ деректері бойынша
СЕЛ (ҚАР КӨШКІНІ) БОЛЖАМЫ
(сел, қар көшкіні жүруіне ұшырағыш облыстар үшін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ГИДРОМЕТЕОБОЛЖАМ
Дауылды ескерту
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________облысы, қаласы
Төтенше жағдайлар департаментінің
бастығы
mail: ___________
Орындаған:
Қазақстан Республикасы
аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтерінің қызметін үйлестіру
қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар
комитетінің Дағдарыс жағдайларында басқару орталығына Бірыңғай
кезекшілік-диспетчерлік қызметі басқармасының жедел-кезекшілік
аусымының Төтенше жағдайлар туралы жедел ақпарат ұсынуы
бойынша көрсеткіштер
ТЖ көзінің атауы
ТЖ-ға жатқызылатын көрсеткіштер
1.Техногендік сипаттағы ТЖ

1.1. На железнодорожном транспорте (в т.ч. в метрополитенах)
крушения, сход подвижного состава, повреждение полотна, остановка (задержка) движения пассажирских поездов на время более одного часа; в метрополитене 30 минут и более; наличие погибших, травмированных три человека и более; любые факты пожаров, взрывов
1.2. На автомобильном транспорте
пожары, взрывы при наличии погибших, травмированных; разливы нефтепродуктов, горючих и ядовитых веществ, прекурсоров и других веществ в объеме более одной тонны; дорожно-транспортные происшествия с тяжкими последствиями при наличии погибших 5 человек и более или травмированных 10 человек и более; повреждено 10 и более автотранспортных средств
1.3. Авиакатастрофы и авиационные инциденты с воздушными судами на земле и в воздухе, ракетно-космические катастрофы и аварии в аэропортах, на стартовых площадках и вне аэропортов, стартовых площадок и населенных пунктов
пожары, взрывы на летном поле и в аэропорту; падение, разрушение воздушного судна, ракетно-космического аппарата (изделия) и их обломков; наличие погибших, травмированных
1.4. На водном транспорте
затопление, столкновение, опрокидывание судов; наличие погибших, травмированных три человека и более; любые факты пожаров, взрывов
1.5. На коммунальных системах жизнеобеспечения (тепловых сетях, обеспечения питьевой водой, коммунальных газопроводах), на очистных сооружениях сточных вод
пожары, взрывы; отключение систем жизнеобеспечения на 1 сутки и более, наличие погибших, травмированных
1.6. На магистральных трубопроводах
пожары, взрывы при наличии погибших, травмированных людей; повреждения, разрывы; аварийный выброс нефти в объеме одной тонны или газа 100 м3 и более
1.7. На шахтах, в подземных и горных выработках
пожары, взрывы, обрушения, завалы горных выработок, нарушение технологического процесса приведшие к полной остановке работы шахты при наличии погибших, травмированных;
1.8. На промышленных объектах
любые факты взрывов, загрязнения окружающей среды, значительно превышающие фоновые значения или предельно допустимые концентрации, предельно допустимые уровни, сброс нефти и нефтепродуктов свыше одной тонны, нефтегазовые фонтаны (выбросы сероводорода, содержащего нефти и газа свыше 100 м3), газонефтеводопроявления, затопления, нарушение технологического процесса; наличие погибших один человек и более, травмированных три человека и более; пожары на объектах, созданных по Государственной программе индустриально – инновационного развития РК, градообразующего, стратегического назначения, либо с площадью горения 100 м2и более.

1.1. Теміржол көлігінде (оның ішінде метрополитендерде)
жылжымалы құрамның қирауы, жолдан шығуы, төсемнің зақымдалуы, жолаушылар пойыздары қозғалысының бір сағаттан аса уақытқа тоқтауы (тұрып қалуы); метрополитенде 30 және одан артық минутқа; қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам және одан да көп болуы; кез келген өрт, жарылыстар фактілері
1.2.Автомобиль көлігінде
қаза болғандар, жарақаттанғандар болған кезінде өрттер, жарылыстар; мұнай өнімдерінің, жанғыш және улы заттардың прекурсорлар мен басқа да заттардың 1 тоннадан астамкөлемде төгілуі;
5 адамнан артық қаза болғандар және 10 немесе одан көп адам жарақаттанған жағдайдағы ауыр салдары бар жол-көлік оқиғалары; 10 және одан да көп автокөлік құралдары зақымданған;
1.3. Жер мен әуедегі әуе кемелерімен болған авиаапаттар мен авиациялық тосын оқиғалар,әуежайларда зымырандық-ғарыштық апаттар мен авариялар және ұшу алаңдары мен әуежайлардан, ұшу алаңдар мен елді мекендерден тыс авариялар
ұшу алаңындағы және әуежайдағы өрттер, жарылыстар, әуе кемесінің, зымырандық-ғарыштық аппараттар (бұйымдар) мен олардың сынықтарының құлауы, қирауы; қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы;
1.4 Су көлігінде
кемелердің су астына кетуі, соқтығысуы, аударылуы; қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш және одан да көп адамболуы; кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.5. Тіршілікті қамтамасыз етудің коммуналдық жүйелерінде (жылу желілерінде, ауыз сумен қамтамасыз ету, коммуналдық газ құбырларында), ағын суларды тазарту құрылыстарында
өрттер, жарылыстар, тіршілікті қамтамасыз ету жүйелерін 1 тәулікке немесе одан да көп уақытқа сөндіру, қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы
1.6. Магистральды құбыр жолдарында
қаза болған, жарақаттанған адамдар болған кездегі өрт, жарылыстар; зақымдану, үзілулер; 1 тонна көлемінде мұнайдың авариялық төгілуі немесе 100 м3 көлемдегі газдың таралуы
1.7. Шахтада, жер асты және тау-кен қазбаларында
өрт, жарылыстар, тау-кен қазбаларының құлауы, үйінділері, қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы кезінде шахта жұмысының толық тоқтауына әкеп соқтыратын технологиялық процестің бұзылуы;
1.8. Өндірістік объектілерде
жарылыстар, аясының мәнінен немесе шекті рұқсат етілген концентрациядан, шекті рұқсат етілген деңгейден айтарлықтай асып кететін қоршаған ортаның ластануы, бір тоннадан асатын мұнай мен мұнай өнімдерінің төгілуі мұнай-газ бұрқағы, (100 м3 көлемде мұнай мен газы бар күкіртті сутектің ауаға шығарылуы) мұнай газ су көріністері, су жайылуы, технологиялық процестің бұзылуы кезкелген фактілері; қаза болғандар саны бір адам және одан да көп болуы; жарақаттанғандар саны үш адам және одан да көп болуы; қала салушы, стратегиялық мақсаттағы, ҚР индустриалдық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы бойынша құрылған объектілердегі өрттер немесе 100 м2 және одан да көп аумағымен жанулар;

1.9. На новостроящихся объектах
взрывы, пожары при наличии погибших, травмированных людей, на объектах, строящихся по Государственной программе индустриально – инновационного развития РК, а также с площадью горения 300 м2и более.
1.10. На энергетических объектах и энергоблоках (гидроэлектростанциях, теплоэлектростанциях, в электроподстанциях мощностью 220 кВ и более)
аварии, повлекшие прекращение электроэнергии на 1 сутки и более, наличие погибших, травмированных три человека и более; любые факты пожаров, взрывов.
1.11. На биологически, химически, радиационно-опасных объектах
аварии, с выбросом опасных веществ, представляющих угрозу для жизни и здоровья людей и окружающей среды, наличие погибших, травмированных три человека и более; любые факты пожаров, взрывов.
1.12. На сельскохозяйственных объектах
пожары, взрывы при наличии погибших, травмированных; гибели скота 50 голов и более; гибели домашней птицы 100 голов и более; сгорело сена 100 тонн и более; при горении зерна – 20 тонн и более
1.13. В особо важных государственных объектах:
1) административные здания и объекты центральных
исполнительных государственных органов, специальных, право-охранительных органов, их структурных и территориальных подразделений, местных представительных и исполнительных органов;
2) объекты Национального банка РК
любые факты пожаров, взрывов
1.13.1 На стратегических объектах:
1) объекты РК, охраняемые Службой Государственной охраны РК,
правоохранительными органами а также имеющие важное государственное значение;
2) воинские части, формирования;
3) объекты с государственными материальными резервами (склады по хранению медицинских препаратов, ГСМ, продовольственные и вещевые склады);
4) государственные организации по проведению судебно-медицинской экспертизы;
5) объекты космической инфраструктуры;
6) объекты жизнеобеспечения;
7) объекты связи, теле- и радиовещания республиканского значения.
любые факты пожаров, взрывов
1.13.2 На объектах с массовым пребыванием людей:
1) объекты торговли с площадью 500м2 и более;
2) объекты общественного питания;
3) концертные залы;
4) спортивные и развлекательные сооружения;
5) организации образования;
6) объекты здравоохранения;
7) места размещения туристов (гостиницы, мотели, кемпинги, турбазы, гостевые дома, дома отдыха;
8)иные публичные сооружения (посольства и дипломатические представительства, культовые здания, объекты государственных органов, физических и юридических лиц;

1.9. Жаңадан салынып жатқан объектілерде
ҚР индустриалды-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы бойынша құрылған объектілердегі қаза болған, жарақаттанған адамдар болуы кезіндегі жарылыстар, өрттер, сондай-ақ 300 м2 және одан да көп аумақтағы жанулар;
1.10. Энергетикалық объектілер мен энергия блоктарында (гидроэлектрстанцияларда, жылуэлектрстанцияларда және 220 кВ және одан да көп қуаты бар кіші электр желілерінде)
1 және одан да көп тәулікке электр энергиясының сөнуіне әкеп соққан авариялар, қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам және одан да көп болуы; кез келген өрт, жарылыстар фактілері
1.11. Биологиялық, химиялық, радиациялық қауіпті объектілерде
адам өмірі мен денсаулығына және қоршаған ортаға қатер төндіретін қауіпті заттардың ауаға таралуымен байланысты авариялар, қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам және одан да көп болуы; кез келген өрт, жарылыстар фактілері
1.12. Ауылшаруашылығы объектілерінде
қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам және одан да көп болуы кезіндегі өрттер, жарылыстар; 50 және одан да көп мал басының қырылуы; 100 және одан да көп үй құсының қырылуы; 100 және одан да көп тонна шөптің жанып кетуі; 20 және одан көп тонна бидайдың жанып кетуі
1.13. Аса маңызды мемлекеттік объектілерде:
1) орталық атқарушы мемлекеттiк органдардың, арнайы, құқық-қорғау органдарының, олардың құрылымдық және аумақтық бөлімшелерінің,жергілікті өкілдік және атқарушы органдардың әкімшілік ғимараты мен объектілері;
2) ҚР Ұлттық банк объектілері
кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.13.1. Стратегиялық объектілерде:
1) ҚР Мемлекеттік күзет қызметі, құқық қорғау органдары қорғайтын, сондай-ақ аса маңызды мемлекеттік мәні бар ҚР объектілері;
2) әскер бөлімдер, құралымдар;
3) мемлекеттік материалдық резервтерімен объектілер (меициналық дәрі-дәрмектерді сақтау қоймасы, азық-түлік және заттай мүлік қоймалары;
4) сот-медициналық сараптама жүргізетін мемлекеттік ұйымдар;
5) ғарыш инфрақұрылым объектілері;
6) тіршілікті қамтамасыз ету объектілері;
7) байланыс, республикалық маңызы бар теле және радио хабар тарату объектілері.
кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.13.2. Адамдардың жаппай жиналатын объектілерінде:
1) 500 м2 және одан да көп аумағы бар сауда объектілері;
2) қоғамдық тамақтану объектілері;
3) концерт залдары;
4) спорт және ойын-сауық құрылыстары;
5) білім беру ұйымдары;
6) денсаулық сақтау ұйымдары;
7) туристерді орналастыру орындары (қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер, турбазалар, қонақ күтетін үйлер, демалыс үйлері);
8) өзге көпшілік құрылыстар (елшіліктер және дипломатиялық өкілдіктер, ғибадат ғимараттары, мемлекеттік органдар объектілері, жеке және заңды тұлғалар;

9) транспортные сооружения (вокзалы, станции, порты, аэропорты, аэродромы).
Любые факты пожаров, взрывов
1.14 На нефтяных и газоконденсатных месторождениях
любые факты пожаров, взрывов
1.15. Взрывы взрывных устройств, обнаружение (утрата) взрывчатых веществ или взрывного устройства, боеприпасов
любые случаи неконтролируемого взрыва, обнаружения или утраты взрывчатого вещества или взрывного устройства
1.16. На промышленных объектах, в зданиях (сооружениях) жилого, социально-бытового, культурно-досугового, учебно-воспитательного назначения, на открытых территориях
аварии с выбросом или утечкой сильнодействующих ядовитых веществ или биологически (бактериологических) опасных веществ, любые факты утраты или обнаружения источника сильнодействующих ядовитых веществ или биологически (бактериологических) опасных веществ - любой факт
1.17. На атомных электростанциях (далее - АЭС), в научно-исследовательских учреждениях
радиоактивное загрязнение окружающей среды вне санитарно-защитной зоны в 100 и более раз превышающие предельно допустимые уровни, выброс радиоактивных веществ (в 10 раз превышающий допустимый суточный выброс для данной АЭС (установки), аварии с выходом радиоактивных веществ, которые могут привести к трансграничному их распространению – любой факт; любые факты пожаров, взрывов
1.18. В пределах 30 км от государственной границы Республики Казахстан
регистрации высоких уровней радиации – любой факт
1.19. Обнаружение (утрата) источников ионизирующего излучения
любой факт утери, хищения или обнаружения источников, ионизирующих излучение
1.20. Аварии в пунктах хранения радиоактивных отходов, в хранилищах (контейнерах) отработавшего ядерного топлива
любой факт
1.21. Прорыв плотин (дамб, шлюзов)
случаи, создающие угрозу населению и территории
1.22. Внезапные обрушения жилого, производственного, социально-бытового и культурного назначения, элементов транспортных коммуникаций (мостов, тоннелей и др. сооружений), в том числе строящихся
повлекшие нарушение условий жизнедеятельности населения и функционирование объектов хозяйствования; наличие погибших, травмированных два человека и более
1.23. Загрязнение атмосферного воздуха
превышение предельно допустимых концентраций вредных примесей в атмосфере в 50 и более раз: в 30-49 раз в течение 8 часов, в 20-29 раз в течение 2 суток, образование обширной зоны кислотных осадков
1.24. Загрязнение поверхностных морских (речных) вод
максимальное разовое превышение предельно допустимых концентраций загрязняющих веществ в 100 и более раз, если эти акватории не являются зонами хронического загрязнения, появление запаха воды интенсивностью более 4 баллов и несвойственного воде ранее, поступление токсических веществ, повлекших гибель рыбы и других водных организмов, снижение содержания растворенного кислорода до 2 мг/л и менее, покрытие пленкой 1/3 и более площади водоема, при его площади до 6 км2, наличие тяжелых металлов (в том числе радиоактивных) и других вредных веществ сверх предельно допустимых концентраций или предельно допустимых уровней

9) көлік құрылыстары (вокзалдар, станциялар, айлақтар, әуежайлар, әуеайлақтар).
кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.14. мұнай және газ конденсатты кен орындарында
кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.15. Жарылғыш құрылғылардың жарылуы, жарылғыш заттарды немесе жарылғыш құрылғыларын, оқ-дәрілерді табу (жоғалту)
Бақылауға алынбайтын жарылыстардың, жарылғыш заттарды немесе жарылғыш қондырғыларды анықтау немесе жоғалтудың кез келген жағдайлары
1.16. Өнеркәсіптік объектілерде, тұрғын үй, әлеуметтік-тұрмыстық, мәдени-демалу, оқу-тәрбие мақсаттарындағы ғимараттарда (құрылыстарда), ашық аумақтарда
қатты әсер ететін улы немесе биологиялық (бактериологиялық) қауіпті заттардың жайылуынан немесе ауаға таралуынан болатын авариялар, қатты әсер ететін улы немесе биологиялық (бактериологиялық) қауіпті заттардың шығу көзінің кез келген жоғалу немесе анықталу фактілері
1.17. Атом электрстанцияларында (бұдан әрi - АЭС), ғылыми–зерттеу мекемелерiнде
Санитариялық қорғаныш аймағынан тыс қоршаған ортаның шекті жол берілген деңгейден 100 және одан көп радиоактивтi ластануы; осы АЭС (қондырғылар) үшiн шекті жол берілген тәулiк тiкшығарындылардан 10 есе артық радиоактивтi заттардың жайылуы; трансшекаралық таралуға әкеп соғатын радиоактивтi заттардың шығуымен болатын авариялардың кезкелген фактісі, кез келген өрт, жарылыс фактілері
1.18. Қазақстан Республикасы мемлекеттік шекарасынан 30 шақырым шегінде
Радиацияның жоғары деңгейін тіркеу – кез келген факті
1.19. Иондаушы сәулелену көздерін анықтау (жоғалту)
Иондаушы сәулелену көздерін жоғалтудың, ұрлаудың немесе анықтаудың кез келген фактісі
1.20. Радиоактивті қалдықтарды сақтау пункттеріндегі, қолданылған ядролық отын қоймаларындағы (контейнерлеріндегі) авариялар
Кез келген факті
1.21. Бөгеттердiң (бөгендер, шлюздар) бұзылуы
халық пен аумақтарғақатер төндiретін жағдайлар;
1.22. Тұрғынүй, өндірістік,әлеуметтiк-тұрмыстық және мәдени мақсаттағы құрылыстар, көліктік коммуникация элементтерiнiң (көпiрлердiң, туннельдердiң және басқа да құрылыстардың) кенеттен қирауы
халықтың тіршілік әрекетін қамтамасыз ету және шаруашылық жүргізу объектілерінің жұмыс істеуі жағдайының бұзылуына алып келген; қаза болғандар, жарақаттанғандар саны екі адам және одан да көп болуы;
1.23. Атмосфералық ауаның ластануы
Атмосферадағы шекті жол берілген зиянды қоспалар концентрациясының 50 есе және одан көп артуы: 8 сағат iшiнде 30–49 есе; 2 тәулiк iшiнде 20-29 есе; қышқыл шөгiндiлерiнiң көлемдi аймағының пайда болуы;
1.24. Теңiз (өзен) суыбетінің ластануы
Егер бұл акваториялар үнемі ластану аймағы болып табылмаса, шекті жол берілген ластаушы заттардың 100 есе және одан көп барынша бiр жолғы артуы, су иісiнiң 4 балдан аса қарқынмен және суға тән емес ерте пайдаболуы, балықтар мен басқа да су ағзаларының жойылуына әкеп соқтыратын улағыш заттардың пайда болуы, ерiтiндi оттек құрамын 2 мг/л және одан аз төмендету; көлемi 6 м2 су айдынының 1/3 және одан көп ауқымын төсеммен жабу; ауыр металдар (соның iшiнде радиоактивтi) мен басқа да зияндызаттардың шекті жол берілген концентрациядан немесе шекті жол берілген деңгейден жоғары болуы;

1.25. Загрязнение почв
наличие тяжелых металлов (в том числе радиоактивных) и других вредных веществ сверх предельно допустимых концентраций или предельно допустимых уровней, превышение предельно допустимых концентраций или предельно допустимых уровней по химически опасным и экологически вредным веществам в 50 и более раз или по радиоактивным веществам в 100 и более раз, загрязнение земель и недр токсикантами промышленного происхождения, более 50 предельно допустимых концентраций или 100-кратное превышение фоновых значений, загрязнение почв пестицидами более 50 предельно допустимых концентраций по санитарно-токсикологическим критериям или более 10 предельно допустимых концентраций по фитотоксикологическим критериям на площади более 100 га
1.26. Отравление угарным газом, связанное с нарушением требований пожарной безопасности, без возникновения пожара.
при наличии погибших, травмированных.
1.27. В зданиях (сооружениях) жилого назначения, в дачных домиках, гаражах, банях (частные), хозяйственных постройках
пожары на площади 300м2 и более, либо при наличии погибших, травмированных людей взрывы.
2. ЧС природного характера
2.1. Землетрясения
интенсивность два и более баллов по шкале MSK-64
2.2. Геологические опасные явления: оползни, обвалы, осыпи, камнепады, просадка лессовых пород, осадка земной поверхности
при нарушении функционирования других отраслей хозяйства; наличие погибших, травмированных
2.2.1. Сели
прохождение селей, в зоне поражения которых оказались населенные пункты, объекты хозяйственного комплекса, наличие погибших, пострадавших
2.3. Метеорологические опасные явления:
повлекшие нарушение условий жизнедеятельности населения и функционирование объектов хозяйствования; наличие погибших, травмированных
2.3. 1.Сильный ветер (смерчи и шквалы)
скорость ветра при порывах 25 м/сек и более
2.3.2. Крупный град
диаметр градин 20 мм и более
2.3.3. Сильный дождь (ливень)
количество осадков 50 мм и более в течении 12 часов и менее, а в горных, селевых и ливнеопасных районах - 30 мм и более за 12 часов и менее
2.3.4. Сильный снегопад
количество осадков 20 мм и более за 12 часов
2.3.5. Сильная метель (снежные заносы)
продолжительность 12 часов и более при преобладающей скорости ветра 15 м/сек и более
2.3.6. Сильный гололед, сильное оледенение, налипание мокрого снега
диаметр отложений на проводах 20 мм и более, наличие льда на участках дорог более 1 км

1.25. Топырақтыңластануы
ауырметалдар (соның iшiнде радиоактивтi) мен басқа да зиянды заттардың шекті жол берілген концентрациядан немесе шекті жол берілген деңгейден жоғары болуы, химиялық қауiптi және экологиялық зиянды заттар бойынша шекті жол берілген концентрациядан немесе шекті жол берілген деңгейден 50 есе және одан артық болуы немесе радиоактивтi заттар бойынша 100 есе және одан көп болуы, жердің және жер қойнауының өнеркәсіптік сипаттағы токсиканттармен ластануы, аясының мәні жол берілген концентрациядан 50 немесе 100 шекті есе артуы; жер қыртысының санитариялық-токсикологиялық критерийлер бойынша шекті жол берілген концентрациядан пестицидтермен 50-ден көп немесе 100 га аумақ тафототоксикологиялық критерийлер бойынша шекті жол берілген концентрациядан 10-нан көп ластануы.
1.26. Өрттің шығуынсыз өрт қауіпсіздігі талаптарының бұзылуы салдарынан болған тұншықтырғыш газбен улану;
қаза болғандар, жарақаттанғандар болған кезде
1.27. Тұрғын үй ғимараттарында (құрылыстарда), саяжай үйлерінде, гараждарда, моншаларда (жеке), шаруашылық құрылыстарында
300 м2 және одан да үлкен аумақтағы өрттер немесе жарылыстар қаза болғандар, жарақаттанғандар болған кездегі жарылыстар
2. Табиғи сипаттағы ТЖ
2.1. Жерсiлкiнiстерi
MSK-64 шкаласы бойынша 2 және одан көп балл қарқындылығы.
2.2. Геологиялық қауiптi құбылыстар:сырғымалар, опырылулар, сусымалар, тас құлауы, орман жыныстары, жердiң үстiңгi қабатының шөгуi
Шаруашылықтың басқа салаларының жұмыс істеуінің бұзылуы кезінде; қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы
2.2.1. Селдер
Елді мекендер, шаруашылық кешені объектілері болған зақымдалған аймақта селдің жүруі, қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы
2.3. Метеорологиялық қауiптi құбылыстар
Тұрғындардың тіршілік әрекеттері және шаруашылық объектілердің жұмыс істеуінің бұзылуына әкеп соқтыруы; қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы
2.3. 1. Қатты жел (соның iшiнде құйындар мен дауылдар)
желдiң 25 м/сек және одан көп екпіні
2.3.2. Ірiбұршақ
Бұршақ диаметрi 20 мм және одан көп;
2.3.3. Қатты жаңбыр (нөсер)
Жауын-шашын мөлшерi 12 және одан аз сағат iшiнде 50 мм және одан көп, ал таулы, сел және нөсер қауiптi аудандарда – 12 және одан аз сағат iшiнде 30 мм және одан көп;
2.3.4. Қатты қар жауу
жауын–шашын мөлшерi 12 сағат iшiнде 20 мм және одан көп;
2.3.5. Қатты бұрқасын (қар құрсаулары)
Желдiң екпіні 15 м/сек жылдамдығы кезiнде ұзақтығы 12 сағат және одан көп;
2.3.6. Қатты көктайғақ, қаттымұз басу, жабысқаққар
Сымдардағы шөгiндiлердiң диаметрi 20 мм және одан көп, жол учаскелерiндегi мұздың болуы1 шақырым және одан көп;

2.3.7. Сильный мороз, сильная жара
устанавливается территориальными подразделениями КЧС МВД РК совместно с местными исполнительными органами
2.3.8. Заморозки
в вегетативный период понижение температуры воздуха (на поверхности почвы) ниже 0о С; сроки (весна-начало лета) и экстремально ранние сроки (лето-начало осени) в период активной вегетации сельхозкультур, приводящие к их гибели
2.3.9. Засуха
сохранение в течение 20 дней и более относительной влажности воздуха днем 30% и менее при запасах влаги 35 мм и менее в метровом слое почвы, вызывающее повреждение растений
2.3.10. Сильный туман
видимость 100 м и менее в течение 12 часов и более
2.3. 11. Пыльные (песчаные) бури
продолжительность 12 часов и более, при преобладающей скорости ветра 15 м/сек и более
2.3.12 Снежные лавины
сход снежных лавин, в зоне поражения которых оказались населенные пункты, инженерные инфраструктуры, транспортные коммуникации, объекты хозяйственного комплекса, наличие погибших, пострадавших
2.3.13. Суховей
сохранение в течение 5 дней среднесуточной температуры воздуха более 25оС при ветре более 5 м/сек и относительной влажности воздуха менее 30% в период цветения, налива и созревания зерна
2.4. Гидрологические опасные явления
случаи затопления или угрозы затопления населения и территории, наличие погибших, травмированных три человека и более
2.4.1. Высокие уровни воды (наводнения) при половодьях, дождевых паводках, заторах и зажорах, ветровых нагонах
превышение особо опасных (высоких) уровней с затоплением или угрозой затопления населенных пунктов и хозяйственных объектов
2.4.2. Низкие уровни воды
ниже проектных отметок водозаборных сооружений крупных городов, промышленных районов и оросительных систем, навигационных уровней на судоходных реках в течение месяца и более
2.5. Природные пожары
случаи угрозы населенным пунктам, наличие погибших, травмированных людей
2.5.2. Лесные пожары
на площади 25 га и более
2.5.3. Степные пожары (травостои)
на площади 50 га и более
2.5.4.Горение полей с посевами зерновых и других культур
на площади 20 га и более
2.6. Инфекционные заболевания
при выявлении заболевших или вирусоносителей особо опасных инфекционных заболеваний таких как чума, холера, желтая лихорадка, лепра;
при каждом летальном исходе с диагнозом или подозрением на заболевание такими опасными инфекциями, как брюшной тиф, сыпной тиф, паратифы А, В, С, сибирская язва, туляремия, малярия, крымская геморрагическая лихорадка, лихорадка Эбола, лихорадка Марбург; тяжелый острый респираторный синдром, пандемический грипп (A/H1N1, птичий грипп и другие виды);
при каждом летальном исходе с диагнозом или подозрением на заболевание вирусные энцефалиты, в т.ч. японский энцефалит;
при каждом летальном исходе с диагнозом или подозрением на заболевание зоонозными инфекциями как бруцеллез, бешенство, ящур, листериоз;
случаи вирусных гепатитов, пищевых токсикоинфекций, ботулизма, сальмонелеза, дизентерии и других острых кишечных инфекций – при регистрации 10 и более связанных между собой случаев;
Корь, краснуха, дифтерия и острые вялые параличи – при регистрации 10 и более связанных между собой случаев;
при заболеваниях невыясненной этиологии, возникших одновременно, лихорадочных заболеваний неустановленного диагноза с числом погибших, пострадавших

2.3.7. Қатты аяз, қатты ыстық
ҚР ІІМ ТЖК аумақтық бөлімшелері жергiлiктi атқарушы органдармен бірлесе отырып айқындайды;
2.3.8. Қатқақ
Көктем мезгiлінде ауа температурасының төмендеуi (топырақтың жоғарғы қабатында) 0о С төмен; ауылшаруашылығы дәнді-дақылдарының белсендi көктеу кезiндегi олардың жойылуына әкелетiн мезгiлдер (көктем–жаздың басы) мен қысылтаяң ерте мезгiлдер (жаз–күздiң басы);
2.3.9. Құрғақшылық
Өсімдіктердің зақымдануына әкеп соғатын 20 немесе одан да көп күнге күндіз ауаның салыстырмалы ылғалдылығы 30%, топырақ қабатының су қоры 35 мм және одан да көпке сақталуы
2.3.10.Қалың тұман
12 сағат және одан көп уақыттағы көрінуi 100 м және одан аз;
2.3. 11. Шаңды (құмды) дауылдар
желдiң 15 м/с және одан көп басым жылдамдығында ұзақтығы 12 сағат және одан көп;
2.3.12 Қар көшкіндері
Елді мекен, инженерлік инфрақұрылымдар, көлік коммуникациялары, шаруашылық кешен объектілері шоғырланған зақымдану аймағында қар көшкіндерінің жүруі, қаза болғандар, жарақаттанғандар болуы
2.3.13. Аңызақ жел
5 м/с қатты жел болған кездегі және гүлдену, дәннiң пiсiп жетiлу мезгiлiндегi ауаның кемінде 30%-ға салыстырмалы ылғалдылығы кезiнде ауаның орташа тәулiктiк температурасының 5 күн iшiнде 25оС сақталуы
2.4. Гидрологиялық қауiптi құбылыстар
Халықты және аумақты су басу немесе су басу қатері төнген жағдайда қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам не одан да көп болуы
2.4.1. су толу, жаңбыр су тасқыны, кептелістер мен мұз кептелiстерi, жел айдаулары кезiндегi судың жоғарғы деңгейi (су басу)
елдi мекендер мен шаруашылық нысандарын су басумен немесе су басу қаупiмен аса қауiптi (жоғарғы) деңгейінің артуы;
2.4.2. Судың төмен деңгейi
iрi қалалардың, өнеркәсіптiк аудандардың су жинайтын құрылыстар мен жер суландыру жүйесiнiң жобалық белгiсiнен, бiр ай және одан көп уақыт iшiнде кеме жүзетiн өзендердегi навигациялық деңгейден төмен;
2.5. Табиғи өрттер
елді мекендерге қатер төнген жағдайлар, қаза болғандар, жарақаттанғандар саны үш адам не одан да көп болуы
2.5.2. Орман өрттерi
25 га және одан көп ауданда;
2.5.3. Дала өрттері (жер оттылығы)
50 га және одан көп ауданда;
2.5.4. астық және басқа дәнді-дақылдардың егiндi алқабының жануы
20 га жәнеоданкөп ауданда;
2.6. Жұқпалы аурулар
аса қауiптi жұқпалы аурулардың – оба, тырысқақ, безгек сияқты жұқпалы аурулар мен ауырғандар немесе вирусты тасығыш таранықталған кезiнде;
әрбiр өлiммен аяқталған iш сүзегі, бөртпе сүзек, А,В,С паратифы, сібір жарасы, туляремия, малярия, қырым геморрагиялық безгегі, Эбол безгегi сияқты ауыр жіті респираторлық синдром, пандемиялық тұмау (А/Н1N1, құс тұмау және басқа түрлері) сияқты аса қауiптi жұқпалы аурулар диагнозы немесе соған күдіктену кезде;
- әрбiр өлiммен аяқталған вирусты энцефалит, соның ішінде жапондық энцефалит ауруы диагнозы немесе соған күдіктену кезде;
- әрбiр өлiммен аяқталған бруцеллез, құтырма, аусыл, листериоз сияқты зоонозды инфекцияларымен ауыру диагнозы немесе соған күдіктену кезде;
- вирусты гепатит, тамақ таксинді инфекциялар, ботулизм, салмонелез, дизентерия және басқа жіті ішек инфекциялары жағдайында – 10 және одан көп адам өзара байланысты жағдайлар болған кезде;
- Қызылша, қызамық, дифтерия және жіті және бос сал – 10 және одан көп адам өзара байланысты жағдайлар болған кезде;
- қаза болғандар, жарақаттанғандар саны бар айқындалмаған диагнозбен бір уақытта сүзек аурулары пайда болған анықталмаған этиологиялар аурулары кезінде

2.7. Лучевые поражения
при каждом случае установления диагноза острой или хронической лучевой болезни, местного лучевого поражения
2.8. Пищевые отравления
при случаях пищевых отравлений, связанных с предприятиями пищевых отраслей промышленности, общественного питания и пищеблоками детских и лечебно-профилактических учреждений, независимо от числа пострадавших
2.9. Отравления неустановленными ядовитыми веществами
случаи при наличии погибших и пострадавших два человека и более
2.10. Заболевание и гибель животных
массовая гибель (заболевание), в том числе диких, когда падеж (количество) и заболеваний) превышает среднестатистические в 3 и более раз
2.11. Заболевание и гибель растений (особо опасная или массовая болезнь сельскохозяйственных растений, особо опасная или массовая гибель дикорастущих растений)
гибель растительности (ожоги, усыхание и другие признаки), в том числе лесов и сельскохозяйственных растений, на площади 0,25 га; массовое распространение вредителей
2.12. Утонувшие на водах
наличие утонувших при купании на контролируемых и не контролируемых водоемах, городских и частных пляжей, при ловле рыбы, отдыхе вблизи водоемов, катании на плавательных средствах, гибель детей при нахождении вблизи водоемов (без присмотра взрослых)
2.13. Падение небесных тел
любые случаи падения небесных тел
2.14. Ухудшение радиационной обстановки в околоземном космическом пространстве
плотность потока протонов с энергией более 25 мэв на площади 5x10 см
2.15. Появление аномальных атмосферных явлений
любые случаи регистрации
Приложение 4
к Правилам координации
деятельности дежурных
диспетчерских служб
на территории
Республики Казахстан
Формы предоставления оперативной информации
Форма ЧС-1
Экстренная информация по чрезвычайной ситуации № ___
1. Вид чрезвычайной ситуации (согласно классификатора ЧС): ___________________________________________________________
2. Дата происшествия:_____. ____________. _______ г.
3. Время происшествия (астанинское, местное):
_______час _______ мин. (аст.), _______час _______ мин. (мест.)
4. Место ЧС:
Область _____________________________________________________________
Уточняющие координаты _______________________________________________
Район _______________________________________________________________
Населенный пункт (город, село и т.д.) _______________________________
5. Наименование объекта: __________________________________________
6. Характер и масштаб
ЧС: _________________________________________________________________
7. Количество пострадавших/ из них
детей: ______________________________________________________________
в том числе:
погибло ____________________ /из них детей _________________
травмировано ______________ / из них детей _________________
госпитализировано _________ / из них детей ________________
эвакуировано ______________ / из них детей ________________
спасено __________________ / из них детей _________________
пропало без вести ________ / из них детей _________________
8. Влияние чрезвычайной ситуации на работу других отраслей:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Возможность ликвидации ЧС собственными силами (да, нет): ___
10. Силы и средства, задействованные в ликвидации ЧС:
КЧС:
Количество личного состава __________________________________________
Количество техники __________________________________________________
(указать по видам: авиатехника, плавательные средства, инженерная
и т.д.)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Коммунальных и других служб:
Количество человек __________________________________________________
Количество техники __________________________________________________
11. Должность, Ф.И.О (при его наличии), оперативного дежурного
УЕДДС:_________ (подпись)
Форма РО-1.2
Уточненная (дополнительная) информация по чрезвычайной
ситуации № ___
на ___ ч. ____ мин. " ___ " _______ 201__ г.
1. Вид чрезвычайной ситуации (согласно классификатора
ЧС):_________________
2. Дата происшествия:_____. ____________. _______ г.
3. Время происшествия (астанинское, местное):
_______час _______ мин. (аст.), _______час _______ мин. (мест.)
4. Место ЧС:
Область
____________________________________________________________________
Уточняющие координаты
____________________________________________________________________
Район
____________________________________________________________________
Населенный пункт (город, село и т.д.)
____________________________________________________________________
5. Наименование объекта:
_____________________________________________________________________
6. Характер и масштаб ЧС (уточненные сведения):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Причина возникновения ЧС:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Количество пострадавших/ из них
детей:__________________________________________
в том числе:
погибло____________________ / из них детей ________________
травмировано______________ / из них детей _________________
госпитализировано ________ / из них детей _________________
эвакуировано ______________ / из них детей ________________
спасено __________________ / из них детей _________________
пропало без вести ________ / из них детей _________________
9. Нанесенный ущерб:
Погибло голов (крупного рогатого скота, мелкого рогатого скота,
птицы и т.д.)
_____________________________________________________________________
Снесено кровель, выход из строя систем жизнеобеспечения и т.д.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Влияние чрезвычайной ситуации на работу других отраслей:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Возможность ликвидации ЧС собственными силами (да, нет):___

2.7. Сәулелiк зақымданулар
Жіті немесе созылмалы сәулелiк аурулар, жергiлiктi сәулелiк зақымдану диагнозы анықталған әр бiр жағдайда;
2.8. Тағамдық улану
Зардапшеккендер санына қарамастан өндiрiстiң тағамдық саласының кәсiпорындарымен, қоғамдық тамақтану мен балалар және емдiк-профилактикалық мекемелердiң тағамдық одақтарымен байланысты тағамдық улану жағдайында
2.9. Анықталмаған улы заттармен уланулар
Қаза болғандар, жарақаттанғандар саны екі адам не одан да көп болуы
2.10. Жануарлардың ауруы мен өлімі
Жаппай қырылу, оныңi шiнде жабайылар, өлiм-жітім (саны) мен ауру орташа статистикадан 3 және одан көп асып түскенде
2.11. Өсiмдiктердiң ауруы мен жойылуы (ауылшаруашылығы өсiмдiктерiнiң аса қауiптi және жаппайауруы; жабайы өсiмдiктердiң аса қауiптi және жаппай жойылуы)
Өсiмдiктiң жойылуы (күюлер, қураулар мен басқа да белгiлер), соның iшiнде ормандар мен ауылшаруашылығы өсiмдiктерi, 0,25 га ауқымда; зиянды жәндiктердiң жаппай жайылуы
2.12. Суға батыпкеткендер
бақыланатын және бақыланбайтын су айдындарында шомылу, балық аулау кезінде, су қоймаларына жақын маңда демалу кезінде, жүзу құралдарымен серуендеу кезінде суға кетуі, су қоймаларына жақын жерде балалардың қаза болуы (ересектердің қарауынсыз)
2.13. Аспан денелерiнiң құлауы
Аспан денелерi құлауының кезкелген жағдайы;
2.14. Жер айналасы ғарыш кеңiстiгiндегi радиациялық жағдайдың нашарлауы
5х10 см аудандағы 25 мэвартық энергиясы
Бар протон ағымының қысымы;
2.15. Аномальды атмосфералық құбылысты ңпайда болуы
Тiркелудiң кезкелген жағдайы
Қазақстан Республикасы
аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтерінің қызметін үйлестіру
қағидаларына
4-қосымша
Жедел ақпарат ұсыну нысандары
ТЖ-1 нысаны
№ ___төтенше жағдай бойынша шұғыл ақпарат
1. Төтенше жағдай түрі (ТЖ жіктегішіне сәйкес):
_____________________________________________________________________
2. Оқиға болған күн: _____ж. ____________. _______
3. Оқиға болған уақыт (астана, жергілікті):
_______сағ _______ мин. (аст.), _______сағ _______ мин. (жерг.)
4. ТЖ болған орын:
Облыс _______________________________________________________________
Нақтылау координаттары_______________________________________________
Аудан _______________________________________________________________
Елді мекен (қала, ауыл және т.б.)____________________________________
5. Объектінің атауы:_________________________________________________
6. ТЖ сипаты және ауқымы:_______________________________ ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Зардап шеккендер саны/ соның ішінде балалар:
_____________________________________________________________________
Оның ішінде:
қайтыс болғаны_____________ / соның ішінде балалар: ___________
жарақаттанғаны _____________ / соның ішінде балалар: __________
ауруханаға жатқызылғаны ________ / соның ішінде балалар: ______
эвакуацияланғаны ___________ / соның ішінде балалар: __________
құтқарылғаны ____________ / соның ішінде балалар: _____________
хабарсыз кеткендері ________ / соның ішінде балалар: __________
8. Төтенше жағдайдың басқа салалардың жұмысына әсері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. ТЖ-ны өз күштерімен жою мүмкіндігі (иә, жоқ): ________
10. ТЖ-ны жоюға жұмылдырылған күштер мен құралдар:
ТЖК:
Жеке құрам саны _______________________________________________
Техника саны __________________________________________________
(түрлерін көрсету: авиатехника, жүзу құралдары, инженерлік және
т.б.)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Коммуналдық және басқа да қызметтер:
Адам саны _____________________________________________________
Техника саны __________________________________________________
11. Лауазымы, БКДҚБ жедел кезекшісінің Т.А.Ә.(бар болған
жағдайда) _____ (қолы)
1.2 –ЖӨ нысаны
№ ___төтенше жағдай бойынша нақтыланған (қосымша) ақпарат 201__ ж. " ___ " _______ ___ сағ. ____ мин.
1. Төтенше жағдай түрі (ТЖ жіктегішіне сәйкес): _____________________
2. Оқиға болған күн: _____. ____________. _______ г.
3. Оқиға болған уақыт (астана, жергілікті):
______сағ _______ мин. (аст.), _______сағ _______ мин. (жерг.)
4. ТЖ орны:
Облыс _______________________________________________________________
Нақтылау координаттары ______________________________________________
Аудан _______________________________________________________________
Елді мекен (қала, ауыл және т.б.) ___________________________________
5. Объект атауы:_____________________________________________________
6. ТЖ сипаты және ауқымы (нақтыланған мәліметтер): __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. ТЖ туындау себебі: _______________________________________________
8. Зардап шеккендер саны/ соның ішінде
балалар: ____________________________________________________________
Оның ішінде:
қайтыс болғаны____________ / соның ішінде балалар: ____________
жарақаттанғаны ____________ / соның ішінде балалар: ___________
ауруханаға жатқызылғаны _______ / соның ішінде балалар: _______
эвакуацияланғаны _________ / соның ішінде балалар: ____________
құтқарылғаны _____________ / соның ішінде балалар: ____________
хабарсыз кеткені ________ / соның ішінде балалар: _____________
9. Келтірілген нұқсан:
қырылған малдар (ірі қара мал, ұсақ мал, құстар және т.б.)
_____________________________________________________________________
Шатырлардың құлауы, тіршілікті қамтамасыз ету жүйелерінің істен
шығуы және т.б.______________________________________________________
10. ТЖ-ны жоюға жұмылдырылған күштер мен құралдар:
ТЖК:
Жеке құрам саны _______________________________________________
Техника саны __________________________________________________
(түрлерін көрсету: авиатехника, жүзу құралдары, инженерлік және
т.б.)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Коммуналдық және басқа да қызметтер:
Адам саны _____________________________________________________
Техника саны __________________________________________________
11. Лауазымы, БКДҚБ жедел кезекшісінің Т.А.Ә.(бар болған
жағдайда) _____ (қолы)
1.2 –ЖӨ нысаны
№ ___төтенше жағдай бойынша нақтыланған (қосымша) ақпарат
201__ ж. " ___ " _______ ___ сағ. ____ мин.
1. Төтенше жағдай түрі (ТЖ жіктегішіне сәйкес): _____________________
2. Оқиға болған күн: _____. ____________. _______ г.
3. Оқиға болған уақыт (астаналық, жергілікті):
______сағ _______ мин. (аст.), _______сағ _______ мин. (жерг.)
4. ТЖ орны:
Облыс _________________________________________________________
Нақтылау координаттары ________________________________________
Аудан _________________________________________________________
Елді мекен (қала, ауыл және т.б.) _____________________________
5. Объект атауы:_____________________________________________________
6. ТЖ сипаты және ауқымы (нақтыланған мәліметтер): __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. ТЖ туындау себебі: _______________________________________________
8. Зардап шеккендер саны/ соның ішінде балалар:
_____________________________________________________________________
Оның ішінде:
қайтыс болғаны____________ / соның ішінде балалар: ____________
жарақаттанғаны ____________ / соның ішінде балалар: ___________
ауруханаға жатқызылғаны _______ / соның ішінде балалар: _______
эвакуацияланғаны _________ / соның ішінде балалар: ____________
құтқарылғаны _____________ / соның ішінде балалар: ____________
хабарсыз кеткені ________ / соның ішінде балалар: _____________
9. Келтірілген залал:
Өлген малдар (ірі қара мал, ұсақ мал, құстар және т.б.)
_____________________________________________________________________
Шатырлардың құлауы, тіршілікті қамтамасыз ету жүйелерінің істен
шығуы және т.б.______________________________________________________
10. Төтенше жағдайлардың басқа салалардың жұмысына әсері:
_____________________________________________________________________
11. ТЖ-ны өз күштерімен жою мүмкіндігі (иә, жоқ): ________

12. Силы и средства, задействованные в ликвидации ЧС:
КЧС:
Количество личного состава __________________________________________
Количество техники _________________________________________________
(указать по видам: авиатехника, плавательные средства, инженерная
и т.д.)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Коммунальных и других служб:
Количество человек _________________________________________________
Количество техники _________________________________________________
13. Предварительные сроки ликвидации ЧС: _______________________
14. Дата и время ликвидации ЧС: _________________________________
15. Краткое описание работ проводимых по ликвидации ЧС: ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
16. Руководитель ликвидации ЧС: _________________________________
17. Должность, Ф.И.О. (при его наличии) оперативного дежурного
УЕДДС: _________(подпись)
Примечание:
В оперативной информации по последствиям весеннего половодья (паводки) в пункте 6 "Характер и масштаб ЧС (уточненные сведения)" необходимо отразить:
- наименование (река, водохранилище и т.д.);
- сведения о зонах затопления;
- причина (затор, зажор, аварийный сброс и т.д.)
- характер разрушения гидрологических сооружений, ирригационных систем, защитных дамб, плотин и т.д.
Форма РО-1.2-1
Оперативная информация
по пожару (объект пожара, адрес, дата)
Оперативная информации должна оформляться в виде текстового документа (служебная записка шрифт "Arial" размер шрифта "14") и содержать следующую информацию:
дату, время и адрес произошедшего пожара_______________________________________________________________
ФИО заявителя, телефон;
количество направленных сил и средств с обозначением расстояния от ближайшего подразделения (км) и времени следования (мин.) дежурного караула/смены до места вызова (если время следования отделения превысило нормативное, то указать причину)
Далее по тексту необходимо расписать:
время прибытия первого подразделения во главе РТП (должность, звание, ФИО), обстановку на момент прибытия к месту вызова (что горело/горит, площадь пожара, угроза людям, подтверждение или повышение ранга вызова, принятое решающее направление и т.д.)
время прибытия последующих РТП;
время создания оперативного штаба пожаротушения, в кратце описать работу штаба и боевых участков (при работе подразделений по повышенному рангу вызова); чем осложнялось/осложняется тушение пожара (условия и пути распространения горения, ветер, температура горения, задымление, отсутствие подъездных путей, сложность вскрытия конструкций и т.д.);
каким образом обеспечивалась бесперебойная подача воды (ближайшие ПГ, привлекаемые коммунальные службы и т.д.);
какие службы были привлечены в рамках взаимодействия;
время локализации и ликвидации пожара с указанием его площади;
количество спасенных, эвакуированных, травмированных, погибших;
общее количество задействованных подразделений (личный состав, техника);
предполагаемая причина пожара;
что пострадало и уничтожено огнем;
краткая характеристика объекта пожара (наименование, год постройки, конструктивные характеристики, размеры здания).
ЦОУСС ГУ "СП и АСР":_____________________________________
подпись, Ф.И.О. ( при его наличии)

12. ТЖ-ны жоюға жұмылдырылған күштер мен құралдар:
ТЖК:
Жеке құрам саны _______________________________________________
Техника саны __________________________________________________
(түрлерін көрсету: авиатехника, жүзу құралдары, инженерлік және
т.б.)
_______________________________________________________________
Коммуналдық және басқа да қызметтер:
Адам саны _____________________________________________________
Техника саны __________________________________________________
13. ТЖ-ны жоюдың алдын ала мерзімі: _________________________________
14. ТЖ-ны жою күні және уақыты: _____________________________________
15. ТЖ-ны жою бойынша жүргізілген жұмыстарға қысқаша сипаттама:______
_____________________________________________________________________
16. ТЖ-ны жою басшысы: ______________________________________________
17. Лауазымы, БКДҚБ жедел кезекшісінің Т.А.Ә.(бар болға
жағдайда)____ (қолы)
Ескертпе:
Көктемгі су тасқынының салдарлары бойынша жедел ақпараттың 6-шы
тармағында "ТЖ сипаттамасы және ауқымы (анықталған мәліметтер)"
көрсетілуі қажет:
- атауы (өзеннің, су қоймасының және т.б.));
- су басу аймағы туралы мәліметтер;
- себебі (кептеліс, сеңнің тоқтауы, авариялық ағызу және т.б.)
- гидрологиялық құрылыстардың, суландыру жүйелерінің, қорғаныш
бөгендерінің, бөгеттердің бұзылу сипаттамасы және т.б.
1.2-1-ЖӨ нысаны
№ ___өрт (өрт объектісі, мекенжайы, күні) бойынша жедел ақпарат
Жедел ақпарат мәтіндік құжат түрінде ресімделуі тиіс (қызметтік
хат "Arial", 14 қаріп) және онда мына ақпарат болуы тиіс:
Болған өрттің күні, уақыты және мекенжайы _____________________
Хабарлаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі:
Кезекші қарауыл/ауысымның шақыру орнына дейінгі бару уақыты
(мин) мен жақын маңдағы бөлімшені (км) көрсете отырып, өрт орнына
жіберілген күштер мен құралдар саны (бөлімшенің бару уақыты
нормативтен асып кетсе себебін көрсету)
Бұдан әрі мәтін бойынша мыналар ашып жазылсын:
ӨСБ басшылығымен бірінші бөлімшенің келу уақыты (лауазымы,
атағы, Т.А.Ә), өрт орнындағы жағдай (не жанып жатыр/жанған, өрт
аумағы, адамдарға қаупі, шақыру рангын растау немесе асыру,
қабылданған шешуші бағыт және т.б.)
келесі ӨСБ келу уақыты;
Өрт сөндіру жедел штабын құру уақыты, қысқаша штаб пен
жауынгерлік учаскенің жұмысын сипаттау (шақырудың жоғары рангы
кезінде); өртті сөндіру несімен қиындады (жану жағдайы мен таралуы,
жел, жану температурасы, түтіндеу, кіру жолдарының болмауы,
конструкцияны ашу қиындығы және т.б.);
қандай тәсілмен суды үздіксіз беру қамтамасыз етілді (жақын
маңдағы ӨГ, жұмылдырылған коммуналдық қызметтер және т.б.);
өзара әрекеттесу шеңберінде қандай қызметтер жұмылдырылды;
аумағын көрсете отырып, өртті шектеу мен жою уақыты;
құтқарылғандар, эвакуацияланғандар, жарақаттанғандар, қаза
болғандар саны;
жұмылдырылған бөлімшелердің жалпы саны (жеке құрам, техника);
болжамды өрт себебі;
от нені қиратып, зақымдады;
өрт объектісінің қысқаша сипаттамасы (атауы, салынған жылы,
конструктивтік ерекшеліктер, ғимарат көлемі).
"ӨСжАҚЖҚ" ММ КҚЖБО: ___________________________________________
қолы, Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)

Форма ОИ-3.1
Оперативная информация
Департамента по ЧС ________области, городов Астана, Алматы
с 00 ч. 00 мин. "__" ___20__г. до 24 ч. 00 мин. "__"___ 20__ г.
1. Зарегистрировано ЧС
№ п/п
Виды ЧС
Кол-во ЧС
Спасено человек/ из них детей
Эвакуировано человек/из них детей
Погибло человек / из них детей
Госпитализировано
человек, из них (детей)/травмировано, из них (детей)
Примечание
Природные ЧС
Техногенные ЧС
Итого
2. Ведение аварийно-спасательных операций
Всего
Пожары
Случаи горения (не подлежащие учету как пожар)
Аварийно-спасательные работы
Спасательные операции
Поисковые работы
Другие выезда различного характера
Заведомо ложные вызовы
Оказание первой медицинской помощи пострадавшим
Спасено/эвакуировано, чел.
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, г.г. Астана, Алматы
Оперативно-спасательные отряды департаментов по ЧС областей
Подразделения АО "Өрт сөндіруші"
Итого
Примечание: при совместных выездах экстренных служб реагирования на чрезвычайные ситуации, аварийно-спасательные и поисковые работы необходимо фиксировать их значком (*).
Описания характерных аварийно-спасательных операций:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Сведения о состоянии сил и средств
Наименование подразделений
Кол-во человек по штату/ в наличии
На оперативном дежурстве
Количество автотехники в боевом расчете/ резерве
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, г.г. Астана, Алматы
Оперативно-спасательные отряды департаментов по ЧС областей
Подразделения АО "Өрт сөндіруші"
Итого
4. Информация о местонахождении (перемещении) сил и средств
при привлечении спасательных группировок для ликвидации ЧС
(на учения) на территории Республики Казахстан
и других государств
Наименование подразделения
Маршрут следования
Кол-во автотехники
Кол-во л/с
Ф.И.О
старшего
группы
Контактный телефон, позывной
Начальный пункт
Местонахождение в данный момент
Конечный пункт
5. Сведения о метеорологической и радиационной обстановке
Темпемпература воздуха (С0)
Осадки (вид, мм)
Скорость ветра (м/с)
Штормовое явление
Радиационный фон мкЗв/час

3.1-ЖА нысаны
______ облыстары, Астана, Алматы қалалары ТЖ департаменттерінің
жедел ақпараты 20__ж. "______" _______00 сағ. 00 мин. бастап 20__ ж. "______"_____
24 сағ. 00 мин. дейін
1. Тіркелген ТЖ
р/с
ТЖ түрлері
ТЖ саны
Құтқарылған адам/ оның ішінде бала
Эвакуацияланған адам/оның ішінде бала
Қаза болғандар / оның ішінде бала
Ауруханаға жатқызылған адам, оның ішінде (бала)/, жарақаттанған(бала)
Ескертпе
Табиғи ТЖ
Техногендік ТЖ
Барлығы
2. Авариялық-құтқару операцияларын жүргізу
Барлығы
Өрттер
Жану жағдайлары (өрт есебіне жатпайтын)
Авариялық-құтқару жұмыстары
Құтқару операциялары
Іздестіру жұмыстары
Әр түрлі сипаттағы басқа да шығулар
Көрінеу жалған ақпарат
Зардап шеккендерге алғашқы медициналық көмек көрсету
Құтқарылған /эвакуацияланған, адам.
Облыстар, Астана, Алматы қалалары ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық –құтқару жұмыстары қызметі" ММ
Облыстар ТЖ департаменттерінің Жедел құтқару жасақтары
"Өрт сөндіруші" АҚ бөлімшелері
Барлығы
Ескертпе: шұғыл ден қою қызметтерінің төтенше жағдайларға,
авариялық-құтқару және іздестіру жұмыстарына бірлесіп шығуы кезінде
оларды жұлдызшамен (*) көрсету қажет.
Тән авариялық-құтқару операцияларының сипаттамасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер
Бөлімшелер атауы
Штат б-ша адам саны/нақты
Жедел кезекшілікте
Жауынгерлік есептегі автотехника саны/ резервте
Облыстар, Астана, Алматы қалалары ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық –құтқару жұмыстары қызметі" ММ
Облыстар ТЖ департаменттерінің Жедел құтқару жасақтары
"Өрт сөндіруші" АҚ бөлімшелері
Барлығы
4. Қазақстан Республикасы және өзге мемлекеттер аумағындағы ТЖ
жоюға (оқу-жаттығуларға) құтқару топтамаларын тарту кезіндегі
күштер мен құралдардың орналасқан жері (орнын ауыстыру)
туралы ақпарат
Бөлімше атауы
Жүру бағдарлары
Автотехника саны
Ж/қ саны
Топ жетекшісінің Т.А.Ә.
Байланыс телефоны, шақыратын белгі
Бастапқы пункт
Сол уақыттағы орналасқан жері
Соңғы пункт
5. Метеорологиялық және радиациялық жағдай туралы мәліметтер
Ауа температурасы (С0)
Жауын-шашын (түрі, мм)
Желдің жылдамдығы (м/с)
Дауылды құбылыс
Радиациялық аясы сағ/мкЗ

6. Информация по космическому мониторингу и принимаемых мерах
территориальными подразделениями КЧС МВД Республики Казахстан
(обнаружение очагов природных пожаров)
за "___" __________ 20___ г.
Всего за дежурные сутки в территориальных подразделения КЧС
зарегистрировано – ___ случаев (природные пожары, загорания)
Из них:
природные пожары – __
загорания – __
контролируемый отжиг – __
Из них:
выявлены по данным космического мониторинга – __
сообщения от населения – __
сообщения от местных исполнительных органов – __
другие источники – __
I. Работа с данными ДЗЗ (дистанционное зондирование Земли) предоставленных с НЦУКС МЧС Российской Федерации, согласно регламента оперативного взаимодействия.
II. Согласно данных ДЗЗ с территориальных подразделений
КЧС МВД РК
Реагирование (локализация, ликвидация очагов природных пожаров, загораний) по данным космического мониторинга.
Ликвидировано только силами ГПС
Ликвидировано с участием ГПС и местных исполнительных органов (ДПФ, силы хозяйствующих субъектов и т.д.)
Ликвидировано только силами местных исполнительных органов (ДПФ, силы хозяйствующих субъектов и т.д.)
Всего
Форма ОИ 3.3
Тип ВС
Кол-во
Перечень, состояние и место дислокации воздушных судов
АО "Казавиаспас" КЧС МВД РК на "___" ___________ 20_____г.
(время вылета UTC)
Ту-154М
Ту-134А
Ми-171
Ми-8Т
Ми-8МТВ
Ми-17В-5
ИЛ-76ТД
АН-12БК
ЕС-145
КА-32А11ВС
№ п/п
Тип воздушного судна
Бортовой номер
Техническое состояние ВС
Аэродром дислокации
Дата и время вылета
Цель полета
Маршрут, примечание
Неисправные ВС
Техническое состояние
Планируемая дата ввода в строй
Дежурный диспетчер _________________ Ф.И.О. (при его наличии)

6. Ғарыштық мониторинг және Қазақстан Республикасы ІІМ ТЖК
аумақтық органдарының қабылдаған шаралары бойынша ақпарат
(табиғи өрттер ошақтарын табу)
20___ ж. "___" __________
Кезекші тәулікте ТЖК-ның аумақтық органдарында – ___ жағдай тіркелді
(табиғи өрттер, жану жағдайлары)
Соның ішінде:
табиғи өрттер – __
жанулар – __
бақылаудағы жағу – __
Соның ішінде:
ғарыштық мониторинг деректері бойынша анықталғаны– __
халықтан түскен хабарламалар – __
жергілікті атқарушы органдардан түскен хабарлама – __
басқа көздер – __
I. Өзара жедел іс-қимыл регламентіне сәйкес Ресей Федерациясы
ТЖМ ҰДЖБО ұсынған ЖҚЗ (Жерді қашықтықтан зондтау) деректерімен жұмыс
II. ҚР ІІМ ТЖК аумақтық бөлімшелерінің ЖҚЗ деректеріне сәйкес
Ғарыштық мониторинг деректері бойынша (оқшаулау, табиғи өрттер, жану ошақтарын жою) ден қою.
Тек МӨҚҚ күшімен жойылды
МӨҚҚ және жергілікті атқарушы органдардың қатысуымен жойылды (ЕӨҚҚ, шаруашылық субъектілері күштері және т.б.)
Тек жергілікті атқарушы органдардың күшімен жойылды (ЕӨҚҚ, шаруашылық субъектілерінің күштері және т.б.)
Барлығы
3.3-ЖА нысаны
ӘК түрі
Саны
20_____ж. "___" ___________
ҚР ІІМ ТЖК “Қазавиақұтқару” АҚ
әуе кемелерінің тізбесі, жай-күйі және орналасқан
орны
(ұшу уақыты UTC)
Ту-154М
Ту-134А
Ми-171
Ми-8Т
Ми-8МТВ
Ми-17В-5
ИЛ-76ТД
АН-12БК
ЕС-145
КА-32А11ВС
р/с
Әуе кемесі түрі
Борт нөмірі
ӘК техникалық жай-күйі
Орналасқан әуеайлақ
Ұшу күні мен уақыты
Ұшу мақсаты
Бағдар, ескертпе
Жарамсыз ӘК Техникалық жай-күйі Қатарға алуға жоспарланған күні
Кезекші диспетчер _________________ Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)

Форма ОИ 3.5-1
Государственное учреждение "Центр медицины катастроф"
КЧС МВД РК
ВЕДЕНИЕ МЕДИКО-СПАСАТЕЛЬНЫХ ОПЕРАЦИЙ
за сутки с 07 ч. 00 мин. "___"__________20__ г. до 07 ч. 00 мин. "___"__________20__ г.
Наименование филиала
ЦМК КЧС МВД РК
Количество выездов:
Число погибших
Число пострадавших
Оказана медицинская помощь
Эвакуировано
Госпитализировано
Умерло в ходе эвакуации
Всего
На ДТП
На пожар
На несчастные случаи
На заведомо ложные вызовы
На угрозу взрывного устройства
Прочие
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
г. Астана
г. Алматы
Акмолинской области
Актюбинской области
Алматинской области
Атырауской области
ВКО
Жамбылской области
ЗКО
Карагандинской области
Костанайской области
Кызылординской области
Мангистауской области
Павлодарской области
СКО
ЮКО
ИТОГО:
Сведения о состоянии сил и средств
Количество человек: по штату/в наличии
На оперативном дежурстве
Количество автотехники на оперативном дежурстве/ремонте
Итого
На оперативном дежурстве ____ человек, из них ____ - БЭР филиалов ГУ "ЦМК", ____ человек – БЭР ТМСП.
Командировки:
Дежурный диспетчер Ф.И.О. (при его наличии)
Форма ОИ 3.5-2
Данные по трассовым медико-спасательным пунктам (ТМСП)
государственного учреждения "Центр медицины катастроф"
КЧС МВД РК ВЕДЕНИЕ МЕДИКО-СПАСАТЕЛЬНЫХ ОПЕРАЦИЙ
за сутки с 07 ч. 00 мин. "___"__________20__ г. до 07 ч. 00 мин.
"___"__________20__ г.
Наименование ТМСП
Количество выездов:
Число погибших
Число пострадавших
Оказана медицинская помощь
Эвакуировано
Госпитализировано
Умерло в ходе эвакуации
Всего
На ДТП
На пожар
На несчастные случаи
На заведомо ложные вызовы
На угрозу взрывного устройства
Прочие
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
Всего
из них детей
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по городу Астана
"Макинск"
"Анар"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по городу Алматы
"Жана-Арна"
"Курты"
"Таргап"
"Шелек"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Акмолинской области
"Жаксы"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Алматинской области
"Ушарал"
"Сарканд"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Актюбинской области
"Карабутак"
"Кандыагаш"
"Калыбай"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Атырауской области
"Доссор"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Восточно-Казахстанской области
"Семеновка"
"Жарма"
"Привольное"
"Семей"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Жамбылской области
"Шыганак"
"Луговой"
"Толе Би"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Западно-Казахстанской
"Чапаево"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Карагандинской области
"Аксу-Аюлы"
"Балхаш"
"Сарышаган"
"Акчатау"
"Актубек"
"Матак"
"Молодежный"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Костанайской области
"Щербаково"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Кызылординской области
"Шиели"
"Жосалы"
"Айтеке Би"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Мангистауской области
"Бейнеу"
"Мунайшы"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Павлодарской области
"Калкаман"
"Шидерты"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Северо-Казахстанскойобласти
"Келлеровка"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Южно-Казахстанской области
"Тортколь"
"Казыгурт"
"Кызыласкер"
ИТОГО
Примечание:
Выезд БЭР ТМСП "_____________" на:
Сведения о состоянии сил и средств
Количество человек (далее -чел): по штату/в наличии
На оперативном дежурстве
На оперативном дежурстве _____ чел., из них на ТМСП:
"Макинск" - ____ чел. личного состава, ____ едениц техники (далее- ед.техники);
"Анар"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Жана-Арна" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Курты" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Таргап" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Шелек" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Жаксы" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Ушарал" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Сарканд" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Карабутак"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Кандыагаш" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Калыбай" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Доссор" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Семеновка"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Жарма"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Привольное" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Семей" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Шыганак" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Луговой"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Толе Би"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Чапаево" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Аксу-Аюлы" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Балхаш"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Сарышаган" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Акчатау" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Актубек"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Матак" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Молодежный" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Щербаково" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Шиели"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Жосалы"- ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Айтеке Би" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Бейнеу" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Мунайшы" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Калкаман" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Шидерты" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Келлеровка" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Тортколь" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Казыгурт" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники;
"Кызыласкер" - ____ чел. личного состава, ____ ед. техники.
Дежурный диспетчер Ф.И.О. (при его наличии)

3.5-1-ЖА нысаны
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ
МЕДИЦИНАЛЫҚ-ҚҰТҚАРУ ОПЕРАЦИЯЛАРЫН ЖҮРГІЗУ
тәулікте 20___ж. "__" _______ 07 сағ. 00 мин. бастап 20___ж.
"__" _______ 07 сағ. 00 мин. дейін
ҚР ІІМ ТЖК АМО филиалының атауы
Шығулар саны:
Қаза болғандар саны
Барлығы
ЖКО-на
Өртке
Жазатайым жағдайларға
Көрінеу жалған шақыртуларға
Жарылыс қатеріне
Басқалары
Барлығы
соның ішінде балалар
Астана қаласы
Алматы қаласы
Ақмола облысы
Ақтөбе облысы
Алматы облысы
Атырау облысы
ШҚО
Жамбыл облысы
БҚО
Қарағанды облысы
Қостанай облысы
Қызылорда облысы
Маңғыстау облысы
Павлодар облысы
СҚО
ОҚО
ЖИЫНЫ:
кестенің жалғасы
Зардап шеккендер саны
Медициналық көмек көрсетілді
Эвакуацияланды
Ауруханаға жатқызылды
Эвакуация кезінде қайтыс болды
Барлығы
соның ішінде балалар
барлығы
Оның ішінде балалар
Барлығы
Оның ішінде балалар
Барлығы
Оның ішінде балалар
Барлығы
Оның ішінде балалар
Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер
Адам саны: штат бойынша/нақты
Жедел кезекшілікте
Жедел кезекшіліктегі/жөндеудегі автотехника саны
Жиыны
Жедел кезекшілікте ____ адам, оның ішінде ____ - "АМО" ММ филиалдарының ШӘБ, ____ адам – КЖМҚП ШӘБ. Іссапарлар:
Кезекші диспетчер Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
ЖА 3.5-2- нысаны
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ
Күре жол медициналық құтқару пункттері бойынша деректер
МЕДИЦИНАЛЫҚ-ҚҰТҚАРУ ОПЕРАЦИЯЛАРЫН ЖҮРГІЗУ
тәулігіне 20___ж. "__" _______ 07 сағ. 00 мин. бастап 20___ж.
"__" _______ 07 сағ. 00 мин. дейін
КЖМҚП атауы
Шығулар саны:
Қайтыс болғандар саны
Барлығы
ЖКО
Өртке
Жазатайым жағдайларға
Көрінеу жалған шақыртуларға
Жарылғыш құрылғысы қатеріне
Басқалары
Барлығы
соның ішінде балалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Астана қаласы бойынша филиалы
"Макинск"
"Анар"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Алматы қаласы бойынша филиалы
"Жаңа-Арна"
"Күрті"
"Тарғап"
"Шелек"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Ақмола облысы бойынша филиалы
"Жақсы"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Алматы облысы бойынша филиалы
"Үшарал"
"Сарқан"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Ақтөбе облысы бойынша филиалы
"Қарабұтақ"
"Қандыағаш"
"Қалыбай"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Атырау облысы бойынша филиалы
"Доссор"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
"Семеновка"
"Жарма"
"Привольное"
"Семей"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Жамбыл облысы бойынша филиалы
"Шығанақ"
"Луговой"
"Төле Би"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
"Чапаево"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қарағанды облысы бойынша филиалы
"Ақсу-Аюлы"
"Балхаш"
"Сарышаған"
"Ақшатау"
"Ақтүбек"
"Матак"
"Молодежный"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қостанай облысы бойынша филиалы
"Щербаково"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қызылорда облысы бойынша филиалы
"Шиелі"
"Жосалы"
"Әйтеке Би"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Маңғыстау облысы бойынша филиалы
"Бейнеу"
"Мұнайшы"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Павлодар облысы бойынша филиалы
"Қалқаман"
"Шідерті"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
"Келлеровка"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
"Төрткөл"
"Қазығұрт"
"Қызыләскер"
Жиыны
кестенің жалғасы
Зардап шеккендер саны
Медициналық көмек көрсетілді
Эвакуацияланды
Ауруханаға жатқызылды
Эвакуациялау кезінде қайтыс болды
Барлығы
соның ішінде балалар
Барлығы
соның ішінде балалар
Барлығы
соның ішінде балалар
Барлығы
соның ішінде балалар
Барлығы
соның ішінде балалар
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Астана қаласы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Алматы қаласы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Ақмола облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Алматы облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Ақтөбе облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Атырау облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Шығыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Жамбыл облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Батыс Қазақстан облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қарағанды облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қостанай облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Қызылорда облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Маңғыстау облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Павлодар облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Солтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
Ескертпе:
КЖМҚП ШДБ шығуы "_____________":
Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер
Адам саны(бұдан әрі -адам): штат бойынша/нақты
Жедел кезекшілікте
Жедел кезекшілікте _____ адам., соның ішінде КЖМҚП:
"Макинск" - жеке құрамнан____ адам, ____ бірлік техника;
"Анар" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Жаңа-Арна" - ____ адам жеке құрам, ____ бірлік техника;
"Күрті" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Тарғап" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Шелек" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Жақсы" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Үшарал" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Сарқан" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қарабұтақ" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қандыағаш" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қалыбай" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Доссор" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Семеновка" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Жарма" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Привольное" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Семей" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Шығанақ" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Луговой" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Төле Би" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Чапаево" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Ақсу-Аюлы" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Балхаш" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Сарышаған" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Ақшатау" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Ақтүбек" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Матак" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Молодежный" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;;
"Щербаково" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Шиелі" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Жосалы" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Әйтеке Би" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Бейнеу" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Мұнайшы" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қалқаман" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Шідерті" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Келлеровка" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Төрткөл" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қазығұрт" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
"Қызыләскер" - жеке құрамнан ____ адам, ____ бірлік техника;
Кезекші диспетчер Т.А.Ә.(ол болған жағдайда)

Форма ОИ-3.6
Оперативная информация
о состоянии сил и средств, ведении
аварийно-спасательных операций____________________________________________________________________
(наименование Республиканского и региональных отрядов)
с 07 ч. 00 мин. "__" ____ 20__г. до 07 ч. 00 мин.
"___" _______ 20 __ г.
Спасено/ эвакуировано человек/из них детей
Погибло человек /из них детей
Количество выездов
Всего
Пожары
Случаи горения
Аварийно-спасательные работы
Спасательные операции
Поисковые работы
Другие выезда различного характера
Заведомо ложные вызовы
Характерные аварийно-спасательные операции:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о состоянии сил и средств
Количество человек. По штату/ в наличии
На оперативном дежурстве
Количество автотехники на дежурстве/ в ремонте
Итого
Информация о местонахождении (перемещении) сил и средств
при привлечении спасательных группировок для ликвидации
ЧС (на учения) на территории Республики Казахстан
и других государств
Маршрут следования
Количество автотехники
Количество л/с
Ф.И.О старшего
группы
Контактный телефон, позывной
Начальный пункт
Конечный пункт
Оперативный дежурный __________ _________________
Подпись Ф.И.О. (при его наличии)
Форма ОИ-3.7
Оперативная информация
о задействовании систем оповещения и связи
1. Наименование происшествия
__________________________________________________
2. Дата происшествия: _____. ____________. _______ г.
3. Время происшествия (астанинское, местное):
_______ч. _______ м. (аст.), _______ч. _______ м. (мест.)
4. Место происшествия:
Область _____________________________________________________________
Уточняющие координаты _______________________________________________
Район________________________________________________________________
Населенный пункт (город, село и т.д.) _______________________________
5. Отчет о включении системы оповещения СО (в случае задействования)
Место задействования СО (область, город, район, село и
т.д.)________________________________________________________________
Дата и время включения СО (дд.мм.гг; чч.мм) ___.________.______г.
___ч.__м. (мест.)
Кем отдано распоряжение о задействовании СО:
Должность ___________________________________________________________
Ф.И.О. ______________________________________________________________
Основание ___________________________________________________________
Наименование оборудования системы оповещения
Количество задействованного оборудования (ед.)
Количество не сработавшего оборудования (ед.)
Причина отказа включения оборудования
(ед.)
Сирена (С-40)
Стойка циркулярного вызова (СЦВ)
Радиотрансляционная установка (РТУ)
Телеканалы/кабельное телевидение (указать наименование)
Широковещательная рассылка коротких сообщений посредством оборудования операторов сотовой связи на технологии CellBroadcast (указать оператора)
SMS-рассылка (указать оператора)
FM-AM радиостанции (указать наименование)
Подвижные звукоусилительные станции (указать принадлежность)
Общее время, затраченное на проведение оповещения органов государственного управления и населения (чч.мм.) ____ч._____мин.

ЖА-3.6-нысаны
Күштер мен құралдардың жай-күйі, авариялық-құтқару
операцияларын жүргізу туралы жедел ақпарат
_____________________________________________________________________
(Республикалық және өңірлік жасақтардың атаулары)
20___ж. "__" _______ 07 сағ. 00 мин. бастап 20___ж. "__" _______
07 сағ. 00 мин. дейін
Құтқарылғаны / эвакуацияланғаны/ соның ішінде балалар
Қайтыс болғаны /оның ішінде балалар
Шығулар саны
Барлығы
Өрттер
Жану жағдайлары
Авариялық-құтқару жұмыстары
Құтқару операциялары
Іздестіру жұмыстары
Әр түрлі сипаттағы басқа да шығулар
Көрінеу жалған шақыртулар
Тән авариялық-құтқару операциялары:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер
Адам саны. Штат бойынша/ нақты
Жедел кезекшілікте
Кезекшіліктегі автотехника саны/ жөндеуде
Жиыны
Қазақстан Республикасы және басқа мемлекеттер аумағындағы ТЖ
жоюға (оқу-жаттығуларға) құтқару топтамаларын тарту кезіндегі
күштер мен құралдардың орналасқан жері (ауысуы) туралы ақпарат
Жүру бағдары
Автотехника саны
ж/қ саны
Топ басшысының Т.А.Ә.
Байланыс телефоны, шақырту белгісі
бастапқы пункт
Соңғы пункт
Жедел кезекші ___________(қолы ) ________ Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
ЖА-3.7-нысаны
Құлақтандыру және байланыс жүйелерін жұмылдыру туралы жедел
ақпарат
1. Оқиға атауы ______________________________________________________
2. Оқиға болған күн: _____. ____________. _______ г.
3. Оқиға болған уақыты (астаналық, жергілікті):
_______сағ. _______ м. (аст.), _______сағ. _______ м. (жерг.)
4. Оқиға болған орны:
Облыс _________________________________________________________
Нақтылау координаттары ________________________________________
Ауданы ________________________________________________________
Елді мекен (қала, ауыл және т.б.)______________________________
5. Құлақтандыру жүйесін қосу туралы есеп (қосылған жағдайда)
қосылған орны (облыс, қала, аудан, село және т.б.)
_______________________________________________________________
ҚЖ қосылған күні және уақыты (кк.аа.жж; сс.мм)
______ж.___.________ ___сағ.__м. (жерг.)
ҚЖ қосу туралы өкім беруші:
Лауазымы ______________________________________________________
Т.А.Ә. ________________________________________________________
Негіз__________________________________________________________
Құлақтандыру жүйесі құрал-жабдықтарының атаулары
Тартылған құрал-жабдықтар (бірл.)
Жұмыс істемеген құрал-жабдықтар саны (бірл.)
Құрал-жабдықтарды қосудан бас тарту себептері (бірл.)
Дабыл (С-40)
циркулярлы шақырту бағаны (ЦШБ)
Радиотрансляция қондырғысы (РТҚ)
Телеарналар/кабельдік теледидар (атауын көрсету)
Cell Broadcast технологиясында ұялы байланыс операторлары құрал-жабдықтары арқылы қысқаша хабарламаларды көпшілікке тарату (операторды көрсету)
SMS-хабарлама тарату (операторды көрсету)
FM-AM радиостанциялары (атауын көрсету)
Жылжымалы дауыскүшейткіш станциялар (тиесілілігін көрсету)
Мемлекеттік басқару органдары мен халықты құлақтандыруға жұмсалған
жалпы уақыт (сс.мм.) ____сағ._____мин.

5. Отчет об организации каналов связи посредством мобильного узла связи (в случае задействования)
Место организации каналов связи (область, город, район, село и т.д.)
_____________________________________________________________________
Кем отдано распоряжение об организации каналов связи:
Должность ___________________________________________________________
ФИО _________________________________________________________________
Основание____________________________________________________________
Вид связи
Время установления связи __ч.__мин. (мест.)
Причина отсутствия связи
Принятые меры по установлению связи
Радиосвязь КВ диапазона
Спутниковый ведомственный канал передачи данных
Спутниковый ведомственный канал передачи видео
Спутниковый ведомственный канал телефонной связи
Общее время, затраченное на приведение системы связи в готовность (чч.мм.) _____ч._____мин.
6. Оперативный дежурный УЕДДС,
Ф.И.О. (при его наличии) _______________________ (подпись)
7. Руководитель территориального органа,
Ф.И.О. (при его наличии) ______________________(подпись)
Форма ОИ-3.8
Оперативная информация
о медико-биологической, эпидемиологической обстановке
в республике по состоянию на ________час. "____" _________
20___ г.
Название болезни_____________________________
Дата начала эпидемии "_____" __________ 20___ г.
Область
Госпитализировано
В тяжелом состоянии
Летальный исход
Под наблюдением в домашних условиях
Выписано / осталось в больнице
всего
Больных
вибрионоситель
всего
больных
вибрионос
итель
ИТОГО: с нарастающим итогом
Примечание: информация о медико-биологической и эпидемиологической опасности на территории аэропортов, железнодорожных вокзалов, таможенных постов, постов приграничного контроля, с учетом путей проникновения карантийных инфекций на территорию Республики Казахстан из других государств, посредством воздушных, железнодорожных и пеших маршрутов передвижения людей.
Должность и Ф.И.О. (при его наличии) лица, подписавшего оперативную информацию
____________________________
Форма ОИ-3.9
Ежедневная информация
ГУ "Казселезащита" КЧС МВД РК
с 07 час. 00 мин. "___" _____ 20__ г. до 07 час. 00 мин. "___" _____ 20__ г.
Сведения об опасных гидрометеорологических явлениях: ______________.
ВЫВОДЫ: в ближайшие сутки ___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ведение аварийно-восстановительных работ
Спасено/эвакуировано человек
Кол-во выездов
Всего
Аварийно-восстановительные работы
Спасательные операции
Поисковые работы
Другие выезды различного характера
Сведения о состоянии сил и средств
Количество человек. По штату/ в наличии
На оперативном дежурстве
Количество автотехники в боевом расчете/ ремонте
Итого
Дежурный гидролог:___Ф.И.О. (при его наличии)
Передал:______________Ф.И.О. (при его наличии)

5. Мобильдік байланыс торабы арқылы байланыс арналарын ұйымдастыру
жөнінде есеп (қосқан жағдайда)
Байланыс арналарын ұйымдастыру орны (облыс, қала, аудан, село
және т.б.)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Байланыс арналарын ұйымдастыру жөнінде өкім берген:
Лауазымы ______________________________________________________
Т.А.Ә._________________________________________________________
Негіздеме______________________________________________________
Байланыс түрі
Байланыс орнатылған уақыт __сағ.__мин. (жерг.)
Байланыстың болмау себебі
Байланыс орнату бойынша қабылданған шаралар
ҚТ диапазонды Радиобайланыс
Деректерді беретін спутниктік ведомстволық арна
Бейне жіберетін спутниктік ведомстволық арна
Телефон байланысының спутниктік ведомстволық арнасы
Байланыс жүйесін әзірлікке келтіруге жұмсалған жалпы уақыт
(сс.мм.) _____сағ._____мин.
6. БКДҚБ жедел кезекшісі, Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____(қолы)______
7. Аумақтық орган басшысы, Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____(қолы)______
ЖА-3.8-нысаны
20___ ж. "____" ________________ сағ. ____ жай-күйі бойынша
республикадағы медициналық-биологиялық, эпидемиологиялық
жағдай туралы жедел ақпарат
Аурудың атауы_____________________________
Індеттің басталған күні 20___ ж. "_____" __________
Облыс
Ауруханада
Ауыр халде
Өлім-жітіммен ақталғаны
Үй ішіндегілердің бақылауында
Шығарылғаны / ауруханада қалғаны
барлығы
науқас
вибриотаратушы
барлығы
науқас
вибриотаратушы
БАРЛЫҒЫ: өсу ретімен)
Ескертпе: басқа мемлекеттерден Қазақстан Республикасы аумағына
адамдардың әуе, темір жол және жаяу бағдарлармен өтуі арқылы
карантиндік инфекциялардың енуі жолдарын ескере отырып, әуежайлар,
теміржол вокзалдары, кеден бекеттері, шекара маңындағы бақылау
бекеттері аумақтарындағы медициналық-биологиялық және
эпидемиологиялық қауіп туралы ақпарат
Жедел ақпаратқа қол қойған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____________________________
ЖА-3.9-нысаны
ҚР ІІМ ТЖК "Қазселденқорғау" ММ күн сайынғы ақпараты
20___ж. "__" _______ 07 сағ. 00 мин. бастап 20___ж. "__" _______
07 сағ. 00 мин. дейін
Қауіпті гидрометеорологиялық құбылыстар туралы мәліметтер: _________.
ҚОРЫТЫНДЫ: жақын тәуліктерде_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Авариялық-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу
құтқарылған/эвакуацияланған адам
Шығулар саны
барлығы
Авариялық-қалпына келтіру жұмыстары
Құтқару операциялары
Іздестіру жұмыстары
Әр түрлі сипаттағы басқа да шығулар
Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер
Адам саны. Штат бойынша/ нақты
Жедел кезекшілікте
Жауынгерлік есептегі автотехника саны/ жөндеуде
Барлығы
Кезекші гидролог:______________ Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
Тапсырды:______________ Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)

Форма ОИ-3.10
Сведения о происшествиях
на водоемах ________ области (города)
по состоянию на "___"_______20__г (еженедельно - каждую пятницу)
Категория сведений
За неделю в период
с "__"_____по "__"________2015г
С начала года
Совершено выездов
Всего:
1) * ВСВПР –
2) прочие -
Всего
1) *ВСВПР –
2) прочие -
Число пострадавших людей (терпело бедствие)
Число спасенных людей
Спасено спасателями
Спасено другими силами (местные жители, рыбаки, и др.)
Погибло людей (утонуло)
Причины гибели
Купание в состоянии алкогольного опьянения
Неумение плавать и недооценка собственных сил
Оставление детей без присмотра вблизи водоемов
Несчастные случаи
Рыбная ловля без индивидуальных спасательных средств
Обстоятельства гибели
На льду
При купании
При катании на лодках
На рыбалке
Прочие (указать какие)
Поднято тел спасателями
Поднято тел другими силами (местные жители, рыбаки, и др.)
Эвакуировано
Оказана доврачебная помощь
Примечание: В числителе указывается общее количество погибших, спасенных на воде. В знаменателе, в том числе количество детей в возрасте до 18 лет
Данные по утонувшим
№ п/п
Ф.И.О.
адрес проживания
Год рождения
Дата ЧС
Место**, причины и обстоятельства ЧС
Примечание
Данные по спасенным
№ п/п
Ф.И.О.
адрес проживания
Год рождения
Дата ЧС
Примечание
Примечание: Отчет представляется еженедельно каждую пятницу до 18.30, с учетом происшествий зарегистрированных в пятницу
* ВСВПР – водно-спасательные и водолазно-поисковые работы
** В данной графе кроме того указывается принадлежность места купания (пляж местных исполнительных органов, пляж организации, необорудованное место купания).
Должность и Ф.И.О. (при его наличии) лица, подписавшего оперативную информацию
_____________________________
Форма ОИ-3.11
Сведения о происшествиях
на водоемах ________ области (города)
по состоянию на "___"_______20__г (ежемесячно)
Месяц
Терпело бедствие/ из них детей
Утонуло/из них детей
Спасено/из них детей
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
1.
Январь
2.
Февраль
3.
Март
4.
Апрель
5.
Май
6.
Июнь
7.
Июль
8.
Август
9.
Сентябрь
10.
Октябрь
11.
Ноябрь
12.
Декабрь
Должность и Ф.И.О. (при его наличии) лица, подписавшего
оперативную информацию
_____________________________
Форма ОИ-3.11-1
Сведения о профилактической работе
Месяц
Интерактивных уроков
Кол-во проведенных бесед /лекции
Кол-во проведенных теле / радио передач
Кол-во напечатанных статьи в газетах/ плакаты.
Обучено детей плаванию
Кол-во совместных рейдов с подразделениями ДВД
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
Прошлый год
Текущий год
1.
Январь
2.
Февраль
3.
Март
4.
Апрель
5.
Май
6.
Июнь
7.
Июль
8.
Август
9.
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Должность и Ф.И.О. (при его наличии) лица, подписавшего оперативную информацию
_____________________________

ЖА-3.10-нысаны
20__ж "___"_______ жай-күйі бойынша облысы (қаласы) су
қоймаларындағы оқиғалар туралы мәліметтер
(апта сайын – жұма сайын)
Мәліметтер санаты
2015 ж "__"_____бастап "__"________ дейінгі аптада
Жыл басынан бері
Шығу жасалды
Барлығы:
1) * СҚСІЖ –
2) басқалары -
Барлығы
1) *СҚСІЖ –
2) басқалары -
Зардап шеккен адамдар саны (апатқа ұшырағаны)
Құтқарылған адамдар саны
Құтқарушылар құтқарғандар
Басқа күштер құтқарғаны (жергілікті тұрғындар, балықшылар және т.б).)
Қаза болғандар (суға кеткен)
Қаза болу себептері
Мас күйінде суға түскен
Жүзе білмеуі және өзінің шамасын бағалай білмеуі
Су айдындары маңында балаларды қараусыз қалдыру
Жазатайым оқиғалар
Жеке құтқару құралдарынсыз балық аулау
Опат болу мән-жайы
Мұзда
Шомылу кезінде
Қайықпен серуендеу кезінде
Балық аулау кезінде
Басқалары (ашып көрсету)
құтқарушылар денелерді алып шығуы
басқа күштердің денелерді алып шығуы (жергілікті тұрғындар, балықшылар және т.б.)
Эвакуацияланғандар
Дәрігерге дейінгі көмек көрсетілгені
Ескертпе: Алымында суда қаза болғандар мен құтқарылғандардың
жалпы саны көрсетіледі. Қорытындысында, соның ішінде 18 жасқа дейінгі
балалар саны көрсетіледі.
Суға кеткендер бойынша деректер
р/с
Т.А.Ә.
тұрғылықты мекенжайы
Туған жылы
ТЖ күні
ТЖ орны**, себептері мен мән-жайы
Ескертпе
Құтқарылғандар бойынша деректер
р/с
Т.А.Ә. тұрғылықты мекенжайы
Туған жылы
ТЖ күні
Ескертпе
Ескертпе: Есеп апта сайын жұма сайын сағ. 18.30-ға дейін жұма
күні тіркелген оқиғалар есебімен ұсынылады.
* СҚСІЖ – суда құтқару және суда іздестіру жұмыстары
** Осы бағанда бұдан басқа суға шомылу орнының тиесілілігі
көрсетіледі (жергілікті атқарушы органдар жағажайы, ұйымның жағажайы,
суға шомылуға арналмаған орын).
Жедел ақпарат қол қойған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____________________________
ЖА-3.11-нысаны
20__ж "___"_______ ________жай-күйі бойынша облыстың
(қалалардың) су айдындарындағы оқиғалар туралы мәліметтер
(ай сайын)
Айы
Апатқа ұшырағаны / оның ішінде балалар
Суға кеткені/оның ішінде балалар
Құтқарылғаны/оның ішінде балалар
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
1.
Қаңтар
2.
Ақпан
3.
Наурыз
4.
Сәуір
5.
Мамыр
6.
Маусым
7.
Шілде
8.
Тамыз
9.
Қыркүйек
10.
Қазан
11.
Қараша
12.
Желтоқсан
Жедел ақпаратқа қол қойған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____________________________
ЖА-3.11-1-нысаны
Профилактикалық жұмыстар жөнінде мәліметтер
Айы
Интерактивтік сабақтар
Жүргізілген сұхбаттар/дәрістер саны
Өткізілген теле / радио бағдарламалар саны
Газеттерде жарияланған мақалалар/ плакаттар саны.
Жүзуге үйретілген балалар
ІІД бөлімшелерімен бірлесіп жүргізілген рейдтер саны
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
өткен жылы
ағымдағы жылы
1.
Қаңтар
2.
Ақпан
3.
Наурыз
4.
Сәуір
5.
Мамыр
6.
Маусым
7.
Шілде
8.
Тамыз
9.
Қыркүйек
10.
Қазан
11.
Қараша
12.
Желтоқсан
Жедел ақпаратқа қол қойылған тұлғаның лауазымы және Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
____________________________

Форма ОИ-3.12
Прохождение сигналов по республиканской системе оповещения
в Департаментах по чрезвычайным ситуациям (далее - ДЧС)
областей, городов Астана, Алматы
Начало проверки: " ___ " _______ 20___ г., время ____ час. _____ мин.
Окончание проверки: " ___ " _____ 20___ г., время _____ час.____ мин.
Проведена техническая проверка с подачей команд:
____________________________________________________________________
Наименование подразделения
Время подачи сигнала
Подтверждение сигнала
Примечание
Ком 1
Ком 2
Ком 3
Ком 4
Ком 5
ДЧС г. Астаны
ДЧС г. Алматы
ДЧС Акмолинской обл.
ДЧС Актюбинской обл.
ДЧС Алматинской обл.
ДЧС Атырауской обл.
ДЧС Восточно-Казахстанской обл.
ДЧС Жамбылской обл.
ДЧС Западно-Казахстанской обл.
ДЧС Карагандинской обл.
ДЧС Костанайской обл.
ДЧС Кызылординской обл.
ДЧС Мангистауской обл.
ДЧС Павлодарской обл.
ДЧС Северо-Казахстанской обл.
ДЧС Южно-Казахстанской обл.
Подтверждение о прохождении сигналов:
____________________________________________________________________
Заключение о прохождении сигналов:
____________________________________________________________________
Данные по работе системы оповещения передал:
Наименование подразделения, должность Ф.И.О. (при его наличии) _____________
(подпись)
Форма ОИ-3.13
Оперативная информация
о приведении в готовность аварийно-спасательных
формирований при запуске космических аппаратов
с космодрома "Байконур"
и позиционного района Домбаровский
1. Место:
Область _______________________________________________________
Уточняющие координаты _________________________________________
Район _________________________________________________________
Населенный пункт (город, село и т.д.) _________________________
2. Формирования:
Вид формирования
Количество ед.
Численность, чел.
Спасательные формирования
Разведывательные формирования
Формирования связи
Медицинские формирования
Инженерные формирования
Аварийно-технические формирования
Формирования радиационной и химической защиты
Формирования материально-технического обеспечения
Транспортные формирования
Формирования защиты животных и растений
Авиационная охрана лесов
Газоспасательная служба
Горноспасательная служба
Ж.д. восстановительно-пожарная служба
Противофонтанная служба
Противопожарная служба
Воинские части НГ РК
Оперативно-спасательные отряды
Формирования охраны общественного порядка
Спецотряд
Нефтепроводная служба

3.12-ЖА нысаны
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының Төтенше жағдайлар
департаменттерінде (бұдан әрі - ТЖД) республикалық
құлақтандыру жүйесі бойынша сигналдардың өтуі
Тексерудің басталуы: 20___ ж. " ___ " ________, _____ сағ. _____ мин.
Тексерудің аяқталуы: 20___ ж. " ___ " ________, _____ сағ. _____ мин.
Команда беріле отырып, техникалық тексеру жүргізілді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бөлімше атауы
Сигнал беру уақыты
Сигналды растау
Ескертпе
Ком
1
Ком
2
Ком
3
Ком
4
Ком
5
Астана қ. ТЖД
Алматы қ. ТЖД
Ақмола обл. ТЖД
Ақтөбе обл. ТЖД
Алматы обл. ТЖД
Атырау обл. ТЖД
Шығыс Қазақстан обл. ТЖД
Жамбыл обл. ТЖД
Батыс Қазақстан обл. ТЖД
Қарағанды обл. ТЖД
Қостанай обл. ТЖД
Қызылорда обл. ТЖД
Маңғыстау обл. ТЖД
Павлодар обл. ТЖД
Солтүстік Қазақстан обл. ТЖД
Оңтүстік Қазақстан обл. ТЖД
Сигналдардың өтуі туралы растау:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сигналдардың өтуі туралы қорытынды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құлақтандыру жүйесінің жұмысы бойынша деректерді берген:
Бөлімше атауы, лауазымы
__________________________________
Т.А.Ә.(бар болған жағдайда) қолы
3.13-ЖА нысаны
"Байқоңыр" ғарыш айлағынан және Домбаровский позициялық
ауданынан ғарыш аппараттарын ұшыру кезіндегі авариялық-құтқару
құралымдарының әзірлікке келтірілуі туралы жедел ақпарат
1. Орны:
Облыс__________________________________________________________
Нақтылау координаттары ________________________________________
Аудан _________________________________________________________
Елді мекен (қала, ауыл және т.б.) _____________________________
2. Құралымдар:
Құралым түрі
Бірлік саны
Саны, адам
Құтқару құралымдары
Барлау құралымдары
Байланыс құралымдары
Медициналық құралымдар
Инженерлік құралымдар
Авариялық-техникалық құралымдар
Радиациялық және химиялық қорғау құралымдары
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету құралымдары
Көлік құралымдары
Жануарлар мен өсімдіктерді қорғау құралымдары
Ормандарды авиациялық қорғау
Газқұтқару қызметі
Тау-кен құтқару қызметі
Темір жол өрт-қалпына келтіру қызметі
Атқыламаға қарсы қызмет
Өртке қарсы қызмет
ҚР ҰҰ әскери бөлімдері
Жедел-құтқару жасақтары
Қоғамдық тәртіпті сақтау құралымдары
Арнайы жасақ
Мұнай құбыры қызметі

3. Оснащение:
Вид оснащения
На какое количество суток
Продовольствие
Горюче-смазочные материалы
Спецодежда
Спецобувь
Палатки
Вагончики
4. Техника: всего ед.______, в том числе:
Виды техники
Количество, ед.
Автотранспорт
Бульдозеры
Автокраны
Экскаваторы
Сварочные агрегаты
Компрессоры
Автономные дизельные источники энергоснабжения Автономные источники теплоэнергии
5. Время приведения в готовность __________ (час, мин.)
6. Должность, Ф.И.О. (при его наличии) оперативного дежурного УЕДДС:__________ (подпись)
Форма ОИ-3.14
Оперативная информация о химических, бактериологических,
радиологических, ядерных инцидентах
Краткое описание происшествия (дата, место происшествия)
Наименование объекта, форма собственности, вид и объемы используемых опасных веществ
Выброс какого опасного вещества произошел и в каком объеме
Площадь розлива/объем облака
Направление и скорость ветра
Количество работников и служащих на объекте
Зона возможного заражения (количество административных зданий, жилых домов, попадающих в зону заражения),
Количество населения, проживающего в зоне возможного заражения
Фактические потери среди персонала и населения
Возможные потери среди персонала и населения (санитарные/ безвозвратные)
Должность, Ф.И.О. (при его наличии) оперативного дежурного УЕДДС:__________ (подпись)
Форма ПД 4.1
Заключение
прогнозной комиссии
На заседании комиссии по прогнозу землетрясений при АО "Национальный центр сейсмологических наблюдений и исследований" Министерства образования и науки Республики Казахстан "___" _____ _____ г. рассмотрены материалы, представленные
_____________________________________________________________________
(кем)
По рассмотренным на комиссии данным:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(вариации прогностических параметров при возникновении аномалий в
произвольной форме)
____________________________________ ___________________
должность подписывающего сообщение Ф.И.О. (при его наличии)
Сообщение передано АО "Национальный центр сейсмологических наблюдений
и исследований" МОН РК "_____"________ _______г., ___.____
(дата) (время)
Форма ПД 4.2
ГУ "КАЗСЕЛЕЗАЩИТА" КЧС МВД РК
ВЕДОМСТВЕННЫЙ ЕЖЕДНЕВНЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ ОПЕРАТИВНОЙ
ИНФОРМАЦИИ СЛУЖБЫ НАБЛЮДЕНИЯ И ОПОВЕЩЕНИЯ
от "___" _________ _____г.
За истекшие сутки сведения об опасных гидрометеорологических явлениях
на территории РК:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Жарақтандыру:
Жарақтандыру түрі
Қанша тәулікке
Азық-түлік
Жанар-жағармай материалдары
Арнайы киім
Арнайы аяқ киім
Палаткалар
Вагондар
4. Техника: барлығы______бірлік, оның ішінде:
Техника түрлері
Саны, бірлік
Автокөлік
Бульдозерлер
Автокрандар
Экскаваторлар
Дәнекерлеу агрегаттары
Компрессорлар
Автономдық дизельдік энергиямен жабдықтау көздері
5. Әзірлікке келтіру уақыты __________ (сағ, мин.)
6. БКДҚБ жедел кезекшісінің Т.А.Ә.(бар болған жағдайда):_____ (қолы)
3.14-ЖА нысаны
Химиялық, бактериологиялық, радиологиялық, ядролық тосын
оқиғалар туралы жедел ақпарат
Оқиғаның қысқаша мазмұны (күні, оқиға орны)
Объект атауы, меншік нысаны, пайдаланатын қауіпті заттардың түрлері мен көлемі
Қандай қауіпті зат төгілді және қандай мөлшерде
Төгілу аумағы/бұлт көлемі
Желдің бағыты және жылдамдығы
Объектідегі жұмысшылар мен қызметшілердің саны
Ықтимал зақымдану аймағы (зақымдану аймағына кіретін әкімшілік ғимараттар, тұрғын үйлер саны)
Ықтимал зақымдану аймағында тұратын халық саны
Персонал мен халық арасындағы нақты шығындар
Персонал мен халық арасындағы ықтимал шығындар (санитарлық/ қайтарусыз)
6. БКДҚБ жедел кезекшісінің Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)_______ (қолы)
4.1-БД нысаны
Болжау комиссиясының қорытындысы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Сейсмологиялық бақылау және зерттеу ұлттық орталығы" АҚ жанындағы
жер сілкінісін болжау бойынша комиссия отырысында _____ ж. "___" ____
_____________________________________________________________________
ұсынылған материалдар қаралды.
Комиссияда қаралған деректер бойынша:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(еркін түрде ауытқушылық туған жағдайдағы болжам параметрлерінің нұсқасы)
_________________________________________ ___________________
(хабарламаға қол қойған адамның лауазымы) (ТАӘ)
Хабарлама Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Сейсмологиялық бақылау және зерттеу ұлттық орталығы" АҚ
"_____"________ _______ж.___.____берілді.
(күні) (уақыты)
4.2-БД нысаны
ҚР ІІМ ТЖК "ҚАЗСЕЛДЕНҚОРҒАУ" ММ
ҚАДАҒАЛАУ ЖӘНЕ ҚҰЛАҚТАНДЫРУ ҚЫЗМЕТІ ЖЕДЕЛ АҚПАРАТЫНЫҢ
ВЕДОМСТВОЛЫҚ АПТАЛЫҚ БЮЛЛЕТЕНІ
_____ж. "___" _________
ҚР аумағындағы өткен тәуліктегі қауіпті гидрометеорологиялық
құбылыстар туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

Нулевая изотерма ___. ____ (день, мес.) в 06.00 час. утра находилась
на высоте:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ПРОГНОЗ ПОГОДЫ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ВЫВОДЫ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Зам. начальника
ГУ "Казселезащита" ___________________ Ф.И.О. (при его наличии)
Форма ПД 4.3-1
РГП "Казгидромет" МЭ РК
Ежедневный гидрологический бюллетень N_____
"____"_______ _____г.
Краткий обзор режима рек ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Прогноз важнейших гидрологических явлений
_____________________________________________________________________
Состояние наполнения водохранилищ
Название водохранилища
Полный объем,
млн. м3
Объем, млн. м3
Дата
20__г.
(на данный момент)
20__г.
(предыдущий год)
Токтогульское (Кыргызстан)
Андижанское (Узбекистан)
Кайраккумское (Таджикистан)
Чарвакское (Узбекистан)
Шардаринское (ЮКО)
Бадамское (ЮКО)
Бугуньское (ЮКО)
Ортотокойское (Кыргызстан)
Ташуткульское (Жамбылская обл.)
Кировское (Кыргызстан)
Капшагайское (Алматинская обл.)
Куртинское (Алматинская обл.)
Бартогайское (Алматинская обл.)
Бухтарминское (ВКО)
Шульбинское (ВКО)
Сергеевское (СКО)
Ириклинское (Российская Федерация)
Форма ПД 4.3-2
Сведения о режиме водных объектов
Водный объект
Пункт
Расходы воды, м3/сек
Уровни воды, см
Температура воды и ледовые явления
Сред
08ч.
Много летние
2 декада августа
Сред
08 ч.
Много- летние
2 декада августа
20__
20__
Сред
Макс
20__
20__
Сред
Макс
t0C
ледовые
Токтог.в-ще
Сброс
Нарын
Учкорган
Андижанск.в-ще
Сброс
Карадарья
Учтепе
Сырдарья
Акжар
Кайракк. в-ще
Сброс
Сырдарья
Кызыл-Кишлак
Сырдарья
Надежденский
Сырдарья
Шыназ
Сырдарья
Кокбулак
Сырдарья
Шардара
Сырдарья
Коктюбе
Сырдарья
Т-Арык
Сырдарья
Тасбогет
Сырдарья
Казалинск
Сырдарья
Каратерень
Чарвакское в-ще
Сброс
Чирчик
Шыназ
Бозсу
Устье
Келес
Устье
Арысь
Арысь
Шу
Благовещенка
Шу
Ташуткуль
Талас
Жасоркен
Иле
164 км
Иле
Капшагай
Иле
Ушжарма
Киши Алматы
Алматы
Кара Ертис
Боран
Усть-Каменогорская
ГЭС сбросы
Ертис
Семей
Ертис
Семиярка
Ертис
Павлодар
Буктырма
Л.Пристань
Ульби
Перевалочная
Оба
Шемонаиха
Есиль
Петропавловск
Урал
Уральск
Урал
Кушум
Кушум
Канал
Урал
Махамбет
Урал
Атырау
Приложение 5
к Правилам координации
деятельности дежурных
диспетчерских служб на территории
Республики Казахстан
Форма 1
Журнал регистрации входящих,
исходящих телефонограмм, распоряжений,
факсов, сообщений
Дата
Время
Текст сообщения
Кто передал/принял
Форма 2
ЖУРНАЛ
учета принятой и переданной информации о чрезвычайных ситуациях
№ п/п
Дата и время поступления информации.
Данные (Ф.И.О., место работы или проживания) лица передавшего информацию
Кому и когда передана информация
Место чрезвычайной ситуации, происшествия
Дата и время происшествия, чрезвычайной ситуации
Количество пострадавших, из них погибших
1
2
3
4
5
6
Вид чрезвычайной ситуации, происшествия
Краткая характеристика чрезвычайной ситуации, происшествия
Силы и средства направленные на аварийно-спасательные работы. Время затраченное на проведение работ
7
8
9
Форма 3
ЖУРНАЛ
регистрации принятых и переданных сигналов
по аппаратуре оповещения
Дата получения сигнала
Опознавательная группа
Содержание сигнала, технической проверки
По каким средствам связи
Время
Получение
Передачи
1
2
3
4
5
6
7
Время
Замечания по прохождению сигнала
Фамилия ОД
Подпись ОД
Доклад руководителю
Доклад ОДС вышестоящего органа
8
9
10
11
12
Форма 4
ЖУРНАЛ
регистрации оповещения населения и органов
управления по вопросам ЧС
№ п/п
Дата
Время
Краткое сообщение по оповещению населения и органов управления
1
2
3
4
Форма 5
ЖУРНАЛ
учета информации по радиационному мониторингу
п/п
Время проведения замера/дата
Уровень радиации, зиверт
ФИО, должность лица, проводившего замер
Подпись лица, проводившего замер
Примечание
Естественный фон окружающей среды
Показания прибора
Превышение
1
2
3
4
5
6
7
Форма 6
ЖУРНАЛ
учета сил и средств ДЧС
Строевая записка ДЧС области на "___"__________ 201__ год
№ п/п
Наименование подразделений
Руководящий состав
Личный состав
по штату
в наличии
на оперативном дежурстве
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
7
8
итого
Оперативный дежурный
Техника
ГСМ
Радиостанции
Средства индивидуальной защиты органов дыхания
Средства индивидуальной защиты (костюмы Л 1 и пр.)
Другие спасательные средства
Основная
Специальная
Вспомогательная
Другая
Бензин
Дизтоплево
На дежурстве (в боевом расчете)
в резерве
На дежурстве (в боевом расчете)
в резерве
На дежурстве (в боевом расчете)
В резерве
На дежурстве (в боевом расчете)
В резерве
В боевом
В боевом
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Форма 7
Журнал
учета неисправностей технических средств и оборудования
№ п/п
Дата
Наименование и тип неисправностей
Наименование подразделения, фамилия лица, сообщившего о неисправностях аппаратуры и оборудования
Фамилия и должность лица, принявшего сообщение о повреждении или участвующего в проверке исправности аппаратуры. Дата вызова специалиста для ремонта (проверки) аппаратуры, направления аппаратуры в мастерскую
Отметка специалиста по спецтехнике о результатах ремонта (проверки). Дата ремонта или возвращения аппаратуры из мастерской
1
2
3
4
5
6
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 декабря 2015 года № 1051
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 февраля 2015 года № 138
Полномочия единой дежурно-диспетчерской службы "112"
на территории Республики Казахстан

Нөлдік изотерма ___. ____ (күні, айы.) таңғы 06.00-де жоғары деңгейде
болды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
АУА РАЙЫ БОЛЖАМЫ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ҚОРЫТЫНДЫ:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"Қазселденқорғау" ММ
бастығының орынбасары ________________ Т.А.Ә.(бар болған
жағдайда)
4.3-1-БД нысаны
ҚР ЭМ "Казгидромет" РМК
№_____ күнделікті гидрологиялық бюллетені
_____ж. "____"_______
Өзендер режиміне қысқаша шолу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Маңызды гидрологиялық құбылыстар болжамы_____________________________
_____________________________________________________________________
Су қоймасының толу жағдайы
Су қоймасының атауы
Толық көлемі, млн. м3
Көлемі, млн. м3
Күні
20__ж. (сол уақытта)
20__ж. (өткен жылы)
Тоқтағұл (Қырғызстан)
Андижан (Өзбекстан)
Кайраққұм (Тәжікстан)
Чарвак (Өзбекстан)
Шардара (ОҚО)
Бадам (ОҚО)
Бөген (ОҚО)
Ортотокой (Қырғызстан)
Ташөткел (Жамбыл обл.)
Киров (Қырғызстан)
Қапшағай (Алматы обл.)
Күрті (Алматы обл.)
Бартоғай (Алматы обл.)
Бұқтырма (ШҚО)
Шульба (ШҚО)
Сергеев (СҚО)
Ириклинское (Ресей Федерациясы)
4.3-2-БД нысаны
Су объектілерінің режимі туралы мәліметтер
Су объектісі
Пункт
Су шығысы, м3/сек
Су деңгейі, см
Су температурасы және мұз құбылыстары
орташа
08 сағ.
көпжылдық тамыздың 2-ші онкүндігі
Орташа
08 сағ.
көпжылдық тамыздың 2-ші онкүндігі
20__
20__
орташа
жоғары
20__
20__
орташа
жоғары
t0C
мұзды
Тоқтұғұл
Су ағызу
Нарын
Үшқорған
Андижан
Су ағызу
Қарадария
Үштепе
Сырдария
Ақжар
Қайрақ
Су ағызу
Сырдария
Кызыл-Кишлак
Сырдария
Надежденский
Сырдария
Шыназ
Сырдария
Көкбұлақ
Сырдария
Шардара
Сырдария
Көктөбе
Сырдария
Тюмень-Арық
Сырдария
Тасбөгет
Сырдария
Қазалы
Сырдария
Қаратерең
Шарбақ су қ.
Су ағызу
Шыршық
Шыназ
Бозсу
Саға
Келес
Саға
Арыс
Арыс
Шу
Благовещенка
Шу
Ташөткел
Талас
Жасөркен
Іле
164 км
Іле
Қапшағай
Іле
Үшжарма
Кіші Алматы
Алматы
Қара Ертіс
Боран
Өскемен
ГЭС су ағызу
Ертіс
Семей
Ертіс
Семиярка
Ертіс
Павлодар
Бұқтырма
Л.Пристань
Үлбі
Перевалочная
Оба
Шемонаиха
Есіл
Петропавловск
Жайық
Орал
Жайық
Күшүм
Күшүм
Канал
Жайық
Махамбет
Жайық
Атырау
Қазақстан Республикасы
аумағында кезекшілік-диспетчерлік
қызметтерінің қызметін үйлестіру
қағидаларына
5-қосымша
1-нысан
Кіріс, шығыс жеделхаттарды хабарламаларды, факстерді,
өкімдерді тіркеу журналы
Күні
Уақыты
Хабарлама мәтіні
Кім берді/қабылдады
2-нысан
Қабылданған және берілген ТЖ туралы ақпараттарды есепке алу
журналы
р/с
Ақпараттың түскен уақыты және күні. Ақпарат берген адамның деректері (Т.А.Ә., жұмыс орны немесе тұрғылықты мекенжайы)
Ақпарат кімге және қашан берілді.
ТЖ, оқиға болған орын
ТЖ, оқиға болған уақыты мен күні
Зардап шеккендер, оның ішінде қаза болғандар.
1
2
3
4
5
6
Төтенше жағдай,оқиға түрі
Төтенше жағдайдың, оқиғаның қысқаша сипаттамасы
Авариялық-құтқару жұмыстарына жолданған күштер мен құралдар. Жұмыс жүргізуге кеткен уақыт
7
8
9
3-нысан
Құлақтандыру аппаратурасымен қабылданған және берілген
сигналдарды тіркеу
ЖУРНАЛЫ
Сигналды алу күні
Тану тобы
Сигналдың, техникалық тексерудің мазмұны
Қандай байланыс құралдарымен
Уақыты
Алу
Беру
1
2
3
4
5
6
7
Уақыт
Сигналдың өтуі бойынша ескертулер.
Жедел кезекшінің тегі
Жедел кезекшінің қолы.
Басшылыққа баяндау
Жоғарғы тұрған органның ЖКҚ баяндау
8
9
10
11
12
4-нысан
ТЖ мәселелері бойынша халықты және басқару органдарын
құлақтандыруды тіркеу
ЖУРНАЛЫ
р/с
Күні
Уақыты
Халықты және басқару органдарын құлақтандыру бойынша қысқаша хабарлама
1
2
3
4
5-нысан
Радиациялық мониторинг бойынша ақпаратты есепке алу ЖУРНАЛЫ
р/с №
Өлшеу жүргізу уақыты/күні
Радиация деңгейі, зиверт
Өлшеу жүргізген тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.
Өлшеу жүргізген тұлғаның қолы.
Ескертпе
Қоршаған ортаның табиғи аясы
Аспап көрсеткіші
Артуы
1
2
3
4
5
6
7
6-нысан
ТЖД күштер мен құралдарын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
201__ жылғы "___"__________ облыстық ТЖД саптық хаты
р/с
Бөлімшелер атауы
Басшылық құрам
Жеке құрам
Штат бойынша
Қолда бары
жедел кезекшілікте
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны:
Жедел кезекшісі
Техника
Жанар-жағармай
Радиостанциялар
Тыныс алу мүшелерін қорғайтын жеке қорғаныс құралдар
Жеке қорғаныс құралдары( костюмдер Л 1 және т.с.с..)
Басқа да құтқару құралдары
Негізгі
Арнайы
Көмекші
Басқа да
Бензин
Дизель отыны
кезекшілікте (жауынгерлік есепте)
Резервте
кезекшілікте (жауынгерлік есепте)
Резервте
кезекшілікте (жауынгерлік есепте)
Резервте
кезекшілікте (жауынгерлік есепте)
Резервте
жауынгерлік есепте
жауынгерлік есепте
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
7-нысан
Жабдықтардың және техникалық құралдардың ақауын есепке алу
журналы
р/с
Күні
Атауы және ақау түрі
Бөлімшенің атауы, жабдықпен аппаратураның жарамсыздығы жөнінде хабарлаған тұлғаның тегі
Жарамсыздығы жөнінде хабарламаны қабылдаған немесе аппаратураның жарамдығын тексеруге қатысқан тұлғаның тегі және лауазымы. Жөндеу (тексеру) үшін маманды шақыртқан күні, аппаратураны шеберханаға жіберу.
Жөндеу (тексеру) қорытындысы туралы арнайы техника маманының белгісі. Жөндеу немесе аппаратураны шеберханадан қайтару күні.
1
2
3
4
5
6
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 1051 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 ақпандағы
№ 138 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында бірыңғай
кезекші-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттігі

Полномочиями единой дежурно-диспетчерской службы "112" (далее –ЕДДС "112") на территории Республики Казахстан являются:
1) прием и обработка сообщений от физических и юридических лиц о предпосылках возникновения или возникновении чрезвычайных ситуаций, пожаров, угроз жизни и причинения вреда здоровью людей и иных случаев, требующих принятия мер экстренной помощи;
2) координация действий по реагированию экстренных служб на чрезвычайные ситуации, пожары, угрозы жизни и причинения вреда здоровью людей и иные случаи, требующие принятия мер экстренной помощи;
3) координация действий экстренных служб уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, аварийно-спасательных формирований сил гражданской защиты при ликвидации чрезвычайных ситуаций и проведении аварийно-спасательных работ;
4) оповещение и информирование физических и юридических лиц о предпосылках или возникновении чрезвычайных ситуаций, в случае угрозы жизни и здоровью населения, а также порядке действий в сложившейся обстановке;
5) руководство в оперативном отношении дежурными службами подведомственных государственных учреждений Департаментов по чрезвычайным ситуациям (далее - ДЧС), подведомственных учреждений и организаций Комитета по чрезвычайным ситуациям (далее - КЧС), дислоцирующихся в области (городе);
6) доведение до подведомственных государственных учреждений ДЧС, подведомственных учреждений и организаций КЧС, дислоцирующихся в области (городе), обязательные к исполнению распоряжения руководства ДЧС и КЧС, по вопросам осуществления неотложных мер оперативного реагирования на чрезвычайные ситуации.

Қазақстан Республикасының аумағында бірыңғай кезекші-диспетчерлік "112" қызметінің (бұдан әрі – 112 БКДҚ) өкілеттіктері мыналар болып табылады:
1) төтенше жағдайлар, өрт туындауының алғышарттары немесе туындағаны, адам өміріне қатер туындағаны және деңсаулығына зиян келтірілгені және шұғыл көмек шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайлар туралы жеке және заңды тұлғалардан түскен хабарламаны қабылдау және өңдеу;
2) төтенше жағдайлар, адам өміріне қатер туындағаны және денсаулығына зиян келтірілгені және шұғыл көмек шараларын қабылдауды талап ететін өзге жағдайларға шұғыл қызметтердің ден қоюы бойынша іс-қимылдарын үйлестіру;
3) төтенше жағдайларды жою және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу кезінде азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның шұғыл қызметтерінің, авариялық-құтқару құрамаларының іс-қимылдарын үйлестіру;
4) халық өмірі мен денсаулығына қатер төнген жағдайда төтенше жағдайлардың алғышарттары немесе туындауы, сондай-ақ орын алған жағдайда іс-қимылдар тәртібі туралы жеке және заңды тұлғаларды құлақтандыру және оларға хабар беру;
5) Төтенше жаңдайлар комитетінің (әрі қарай - ТЖК) облыста (қалада) орналасқан ведомстволық бағынысты мекемелері мен ұйымдарының, Төтенше жағдайлар департаменттері (бұдан әрі - ТЖД) ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің кезекші қызметтеріне жедел қатынаста басшылық ету;
6) ТЖК облыста (қалада) орналасқан ведомстволық бағынысты мекемелері мен ұйымдарының, ТЖД ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің кезекші қызметтеріне төтенше жағдайларға жедел ден қоюдың кезек күттірмейтін шараларын жүзеге асыру мәселелері бойынша ТЖК және ТЖД басшылығының орындалуға міндетті өкімдерін жеткізу.