О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 17 июля 2015 года № 399/55-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 13 августа 2015 года № 933-1. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 12.12.2017 № 221/25-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 250/36-V "О Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июля 2014 года за № 822, опубликовано 31 июля 2014 года в газетах "Астана ақшамы" № 84 и "Вечерняя Астана" № 83) изменения и дополнения согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Т. Егинбаев
И. о. секретаря маслихата
города Астаны
А. Байгенжин
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 17 июля 2015 года
№ 399/55-V
Изменения и дополнения, вносимые в Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны
В Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Астаны:
пункт 1 дополнить подпунктами 26), 27), 28), 29), следующего содержания:
"26) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план) – комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с претендентом мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;

"Астана қаласында әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 17 шілдедегі № 399/55-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 13 тамызда № 933-1 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 221/25-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 12.12.2017 № 221/25-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабының 2-3-тармағына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3) тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Астана қаласында әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидасы туралы" Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 250/36-V шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 23 шілдеде № 822 болып тіркелген, 2014 жылғы 31 шілдеде Вечерняя Астана" газетінің № 83-нөмірінде және "Астана ақшамы" газетінің 84-нөмірінде жарияланған) қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
Т. Егінбаев
Астана қаласы мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
А. Байгенжин
Астана қаласы мәслихатының
2015 жылғы 17 шілдесіндегі
№ 399/55-V шешіміне
қосымша
Астана қаласында әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн
белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына енгізілген өзгерістер мен
толықтырулар
Астана қаласында әлеуметтiк көмек көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тiзбесiн айқындау қағидасында:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 26), 27), 28), 29) тармақшалармен толықтырылсын:
"26) отбасыға көмектің жеке жоспары (бұдан әрі - жеке жоспар) - уәкілетті орган үміткермен бірлесіп жұмыспен қамтуға және (немесе) әлеуметтік бейімделуге ықпал ету жөнінде әзірлеген кешенді іс-шаралар;

27) социальный контракт активизации семьи – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для назначения обусловленной денежной помощи, и Администратором, определяющее права и обязанности сторон;
28) обусловленная денежная помощь (далее – ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60% от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи;
29) претендент – лицо, обращающееся от себя и от имени семьи за назначением ОДП.";
дополнить пунктом 57-1 следующего содержания:
"57-1. Социальная помощь на санаторно-курортное лечение предоставляется:
пенсионерам по возрасту с 35% оплатой стоимости путевки;
пенсионерам по возрасту из числа получателей минимального размера пенсии с 25% оплатой стоимости путевки.";
дополнить главой 6 следующего содержания:
"Глава 6. Социальная помощь на основе социального контракта
98. Социальная помощь на основе социального контракта (ОДП) предоставляется семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения в случае необходимости, социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных, и на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно.
99. Размер ОДП на каждого члена семьи (лица) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60% от величины прожиточного минимума, за исключением получателей адресной социальной помощи, установленной в областях (городе республиканского значения, столице), и пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
100. Среднедушевой доход исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 3 (три) месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на 3 (три) месяца, за исключением получателей адресной социальной помощи, и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.
101. Претендент для назначения ОДП от себя лично либо от имени семьи обращается к Администратору по месту жительства.
В случае согласия претендента на назначение ОДП проводится собеседование с заполнением листа собеседования согласно приложению 5 к Правилам.
102. Претендент, подписавший лист собеседования, заполняет заявление для назначения ОДП, анкету о семейном и материальном положении согласно приложениям 6, 7 к Правилам с приложением:

27) отбасы белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісім-шарты - шартты ақшалай көмекті белгілеу үшін отбасы атынан еңбекке қабілетті жеке тұлға және Әкімші арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін белгілейтін келісім;
28) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі - ШАК) - мемлекет отбасы белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісім-шарты талаптарымен жеке тұлғаларға немесе жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60%-ынан төмен отбасыларға ақшалай түрде беретін төлем;
29) үміткер - ШАК белгілеу үшін өзі және отбасы атынан өтініш білдірген тұлға.";
мынадай мазмұндағы 57-1-тармақпен толықтырылсын:
"57-1. Шипажайлық-курорттық емделуге арналған әлеуметтік көмек:
жолдама құнының 35%-ын төлеумен жасы бойынша зейнеткерлерге;
жолдама құнының 25%-ын төлеумен ең төмен мөлшердегі зейнетақы алушылар санынан жасы бойынша зейнеткерлерге ұсынылады.";
мынадай мазмұндағы 6-тараумен толықтырылсын:
"6-тарау. Әлеуметтік келісім-шарт негізінде көрсетілетін әлеуметтік көмек
98. Әлеуметтік келісім-шарт негізінде көрсетілетін әлеуметтік көмек (ШАК) отбасының (тұлғаның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға ықпал етудің мемлекеттік шараларына қатысу және қажет болған жағдайда еңбекке қабілеттілерді қоса алумен отбасы (тұлға) мүшелерінің әлеуметтік бейімделуден өту шартымен және отбасы белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісім-шарттың күшінде болу мерзіміне отбасыға (тұлғаға) көрсетіледі және ай сайын төленеді.
99. Отбасының әрбір мүшесіне (тұлғаға) арналған ШАК мөлшері отбасының (тұлғаның) жан басына шаққандағы табысы мен облыстарда (республикалық маңызы бар қалада, астанада) белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады және отбасының құрамы өзгерген жағдайда, ШАК мөлшері көрсетілген мән-жайлар орын алған кезден бастап, бірақ оны тағайындаған кезден кейін ғана қайта есептеледі.
100. Жан басына шаққандағы орташа табыс ШАК тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 (үш) айда алынған жиынтық табысты отбасы мүшелерінің санына және 3 (үш) айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.
101. Үміткер ШАК тағайындау үшін жеке өзінің не отбасының атынан тұрғылықты жері бойынша Әкімшіге жүгінеді.
Үміткер ШАК тағайындауға келісім берген жағдайда Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес әңгімелесу парағын толтырумен әңгімелесу жүргізіледі.
102. Әңгімелесу парағына қол қойған үміткер ШАК тағайындау туралы өтінішті, Қағидаға 6, 7-қосымшаларға сәйкес отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнаманы толтырады, оған мынадай құжаттарды қоса береді:

1) документа, удостоверяющего личность;
2) сведений о составе семьи по форме согласно приложению 8 к Правилам;
3) документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости);
4) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства или адресной справки.
103. Представление документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) пункта 102 Правил, не требуется в случаях, если заявитель в момент обращения является получателем государственной адресной социальной помощи и (или) государственного пособия на детей до восемнадцати лет.
104. Администратор в течение 2 (двух) рабочих дней со дня получения документов формирует макет дела и передает участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя.
105. Участковые комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления документов проводят обследование материального положения заявителя, составляют акт обследования по форме согласно приложению 9 к Правилам, готовят заключение участковой комиссии по форме, согласно приложению 10 к Правилам и передают его Администратору.
106. После определения права на социальную помощь на основе социального контракта Администратор приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана помощи семье и заключения социального контракта активизации семьи (далее – индивидуальный план) согласно формам, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 88 "Об утверждении форм социального контракта активизации семьи и индивидуального плана помощи семье".
107. Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и членами его семьи, который включает в себя мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации (в случае присутствия в составе семье лиц, нуждающихся в такой адаптации) и является неотъемлемой частью социального контракта активизации семьи.
108. Социальный контракт активизации семьи содержит обязательства сторон, а также прохождение скрининговых осмотров, приверженность к лечению при наличии социально значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), постановку на учет в женской консультации до 12 недель беременности и наблюдение в течение всего периода беременности.
109. Социальный контракт активизации семьи заключается на 6 (шесть) месяцев с возможностью пролонгации еще на 6 (шесть) месяцев, но не более 1 (одного) года при условиях необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) незавершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер социальной помощи на основе социального контракта не пересматривается.

1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) отбасы мүшесіне (қажет болған кезде) қамқоршылықтың (қорғаншылықтың) белгіленгенін растайтын құжат;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат немесе мекенжай анықтамасы.
103. Егер өтініш беруші жүгінген кезде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы алушы болып табылса, Қағиданың 102-тармағының 1), 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
104. Әкімші құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияларға береді.
105. Учаскелік комиссиялар құжаттар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізеді, Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру актісін жасайды, Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оны Әкімшіге береді.
106. Әлеуметтік келісім-шарт негізінде ШАК-ке құқығы айқындалғаннан кейін Әкімші өтініш берушіні және (немесе) отбасы мүшелерін "Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен отбасыға көмектің жеке жоспары нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 88 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша отбасыға көмектің жеке жоспарын әзірлеу және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау үшін (бұдан әрі - жеке жоспар) шақырады.
107. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шараларды қамтитын (отбасында осындай бейімделуге мұқтаж адам болған жағдайда) жеке жоспар өтініш берушімен және оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының ажырамас бөлігі болып табылады
108. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты тараптардың міндеттемелерін, сондай-ақ скринингтік тексеруден өтуге, әлеуметтік мәні бар аурулардан (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) емделуге бейімділігі, жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер консультациясына тіркеуге тұру және жүктіліктің барлық кезеңінде бақылауда болу бойынша міндеттемелерді қамтиды.
109. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты 6 (алты) айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай 6 (алты) айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда шартты әлеуметтік көмек мөлшері қайта қаралмайды.

110. Участие в государственных мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением случаев:
стационарного, амбулаторного лечения (при предоставлении подтверждающих документов из соответствующих медицинских организаций);
осуществления кроме основного (ых) претендента (ов) на участие в государственных мерах содействия занятости ухода за детьми до трех лет, ребенком-инвалидом до восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.
111. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи Администратор проводит с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" или "Социальная помощь".
112. Выплата ОДП осуществляется Администратором путем перечисления на банковские счета получателей.
113. Администратор прекращает выплату ОДП на основании решения по форме согласно приложению 11 к Правилам в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы города Астаны;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
5) невыполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту.
В случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение ОДП, выплата ОДП лицу (семье) прекращается на период ее назначения. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.".
Приложение 5
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Лист собеседования
для назначения обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя ____________________________________________________
Ф.И.О. специалиста отдела занятости и социальных программ
_____________________________________________________________________
Дата обращения за обусловленной денежной помощью на основе
социального контракта активизации семьи _____________________________
Характеристика семьи (одиноко проживающего гражданина): _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________Трудовая
деятельность взрослых неработающих членов семьи (места работы,
должность, причины увольнения):
Члены семьи
Профессия
Последнее место работы, причины увольнения
Стаж работы общий
Стаж работы на последнем месте
Трудовые навыки и умения
Длительность периода без работы
Заявитель
Супруг (супруга)
Другие взрослые
Возможности трудовой деятельности (мнение):
Заявитель:
_____________________________________________________Супруг(супруга):
_____________________________________________________________________
Другие взрослые члены семьи:
_____________________________________________________________________
Отношения между членами семьи _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сложности в семье ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Возможности (потенциал) семьи – оценка специалиста отдела занятости и
социальных программ__________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемы, беспокойства (трудности на сегодняшний день), что мешает
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Желания семьи (одиноко проживающего гражданина) _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ Другое
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
fs24Подписи сторон
Отдел занятости и социальных программ Участник (и)
___________________ (подпись) ________________ (подпись)
___________________ (дата) _________________(дата)
Приложение 6
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Заявление
для назначения обусловленной денежной помощи В отдел занятости и социальных программ
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ____________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего по адресу ________________
(населенный пункт, район)
_______________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ,
уд. личности № ________________________
_______________________________________
дата выдачи ___________________________
ИИН ___________________________________
Заявление
Прошу принять меня (мою семью) в проект и назначить
обусловленную денежную помощь на основании социального контракта
активизации семьи.
Настоящим выражаю согласие на использование информации о членах
моей семьи (доходы, образование, основные средства) для оценки
правомочности участия в проекте, а также проверку, приведение в
соответствие и обновление соответствующей информации в
государственных органах.
Я информирован(а) о том, что представляемая мной информация
конфиденциальна и будет использоваться исключительно для реализации
социальных программ.
Моя семья (включая меня) состоит из _____ человек.
В случае возникновения изменений в составе семьи обязуюсь в
течение пятнадцати рабочих дней сообщить о них.
Предупрежден(а) об ответственности за представление ложной
информации и недостоверных (поддельных) документов.
Согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными
базы государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и
социальной защиты населения.
Одновременно при наличии права прошу оказать мне и членам моей
семье:
жилищную помощь
специальные социальные услуги
меры реабилитации инвалидов (сурдотехнические, тифлотехнические,
протезно-ортопедические средства, специальные средства для
передвижения, социальные услуги индивидуального помощника,
специалиста жестового языка)
социальную помощь по решению местных представительных органов
"____" __________ 20__ г. __________________
(дата) (подпись заявителя)
Для служебных отметок отдела занятости и социальных программ
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Документы приняты
"____" __________ 20__ г. ______________________________________
(дата) (Ф.И.О. и подпись лица, принявшего документы)
| | Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую комиссию
"__" _____________ 20__ г.
Принято "__"________ 20__ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой
комиссии, принявшего документы.
Подпись заявителя _______________
Отметка уполномоченного органа о дате приема документов от акима
поселка, села, сельского округа "__"_________ 20__ г.,
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы
________________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(линия отреза)
Предупрежден(а) об ответственности за представление ложной информации
и недостоверных (поддельных) документов.
Заявление гр. _________________________ с прилагаемыми документами в
количестве ___ штук, регистрационным номером семьи __________________
принято "____" _____________ 20__ г.
Ф.И.О., должность, подпись лица, принявшего документы __________
________________________________________________________________
Приложение 7
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Анкета
о семейном и материальном положении заявителя
Сведения о заявителе и членах семьи, зарегистрированных по одному адресу:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственные отношения
Основное занятие (работающий, работающий пенсионер, пенсионер по возрасту, инвалид, безработный, в отпуске по уходу за ребенком, домохозяйка, студент, школьник, дошкольник)
Место работы и должность для работающих, место учебы для учащихся в настоящее время
Образование для лиц старше 15 лет (образование, на которое есть подтверждающий документ)
Заявитель
Сведения о членах семьи, зарегистрированных по другому адресу (супруг/супруга, несовершеннолетние дети):
Посещают ли дети дошкольного возраста дошкольную организацию
_____________________________________________________________________
Сведения о доходах заявителя и членов семьи за 12 месяцев,
предшествующих месяцу обращения за обусловленной денежной помощью
(проставьте максимально точную цифру доходов). Основанием для
начисления суммы обусловленной денежной помощи будут являться данные
из информационных систем.
№ п/п
Ф.И.О. заявителя и членов семьи
Место работы, учебы (безработные подтверждают факт регистрации справкой уполномоченного органа по вопросам занятости)
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
от трудовой деятельности
пенсии, пособия
от предпринимательской деятельности
стипендии
алименты
иные доходы
* Жилищно-бытовые условия семьи:
жилая площадь: __________ кв. м; форма собственности: ______________;
число комнат без кухни, кладовых и коридора _________;
качество жилища (в нормальном состоянии, ветхий, аварийный, без
ремонта) нужное подчеркнуть
материал дома (кирпичный, деревянный, каркасно-камышитовый, саманный,
саманный без фундамента, из подручных материалов, времянка, юрта)
нужное подчеркнуть
благоустройство жилища (водопровод, туалет, канализация, отопление, газ, ванна, лифт, телефон и т.д.)____________________________________
нужное подчеркнуть
Сведения о недвижимости и имуществе, принадлежащем членам моей
семьи на праве собственности, владении земельным участком,
крестьянским подворьем, личным подсобным хозяйством:
Вид имущества
Характеристика имущества (число, размер, марка и т.д.)
Принадлежность
Состояние здоровья членов семьи, наличие инвалидности,
заболеваний (когда и где проходил обследование, какое лечение
принимает, состоит ли на диспансерном учете), перенесенных за
последний год операций или травм:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заявитель _____________________________________________________
супруг (супруга) ______________________________________________
дети __________________________________________________________
другие родственники ___________________________________________

110. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу:
стационарлық, амбулаторлық емделу (тиісті медициналық ұйымдардан растайтын құжаттар ұсынған кезде) кезеңінде;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын негізгі үміткерден (үміткерлерден) басқа тұлғалардың үш жасқа дейінгі балаға, он сегіз жасқа толмаған мүгедек балаға, бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтім жасауды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылады.
111. Әкімші "Е - Әлеуметтік қамтамасыз ету" немесе "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдаланумен әлеуметтік көмек ұсынылуына мониторинг және есеп жүргізеді.
112. ШАК төлеуді Әкімші алушылардың банктік шотына аудару арқылы жүзеге асырады.
113. Әкімші ШАК төлеуді Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шешім негізінде мынадай жағдайларда тоқтатады:
1) алушының қайтыс болуы;
2) алушының Астана қаласының шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кетуі;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберу;
4) өтініші беруші ұсынған мәліметтердің жалған болуы;
5) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындамау.
ШАК-ты заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда тұлғаға (отбасына) ШАК төлеу оның тағайындалу кезеңіне тоқтатылады. Артық төленген сомалар ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.".
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
5-қосымша
Шартты ақшалай көмекті тағайындау үшін әңгімелесу парағы
Өтініш берушінің Т.А.Ә.______________________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде
шартты ақшалай көмек алуға жүгінген күн______________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) сипаттамасы:____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының жұмыс істемейтін ересек мүшелерінің еңбек қызметі (жұмыс
орны, лауазымы, жұмыстан шығу себептері):
Отбасы мүшелері
Кәсібі
Соңғы жұмыс орны, жұмыстан шығу себептері
Жалпы жұмыс өтілі
Соңғы жұмыс орнындағы жұмыс өтілі
Еңбек дағдылары мен шеберлігі
Жұмыссыздық кезеңінің ұзақтығы
Өтініш беруші
Зайыбы (жұбайы)
Басқа ересектер
Еңбек қызметінің мүмкіндіктері (пікір):
Өтініш беруші:_______________________________________________________
Зайыбы
(жұбайы):____________________________________________________________
Отбасының басқа да ересек мүшелері:__________________________________
Отбасы мүшелері арасындағы қарым-қатынас
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасындағы қиындықтар_______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының мүмкіндіктері (әлеуеті) – жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі маманының бағасы________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Проблемалар, алаңдаушылық (бүгінгі күннің қиындықтары), не кедергі
келтіреді____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының (жалғыз тұратын азаматтың) қалауы__________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басқа________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тараптардың қолы
Жұмыспен қамту және әлеуметтік Қатысушы(лар)
бағдарламалар бөлімі
___________________ (қолы) _________________ (қолы)
___________________ (күні) _________________ (күні)
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
6-қосымша
Шартты ақшалай көмекті тағайындауға өтініш
_______________________________________
(елді мекені, ауданы, облысы)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне
________________________________________
(елді мекені, ауданы)
________________________________________
(көше, үй және пәтер №, телефон)
мекенжайы бойынша тұратын
________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
жеке куәлік № _______________________________
_____________________________________________
берілген күні _______________________________
ЖСН _________________________________________
Өтініш Мені (менің отбасымды) жобаға қабылдауды және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізінде шартты ақшалай көмек тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы жобаға қатысу заңдылығын бағалау үшін менің отбасымның мүшелері туралы
ақпаратты (табыс, білім, негізгі қаражат) пайдалануға, сондай-ақ тиісті ақпаратты
мемлекеттік органдарда тексеруге, сәйкестікке келтіруге және жаңартуға келісім беремін.
Мен берген ақпараттың құпия екендігі және ол әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру үшін
ғана пайдаланылатыны туралы маған хабарланды.
Менің отбасым (мені қоса алғанда) _____ адамнан тұрады.
Отбасы құрамында өзгерістер болған жағдайда, ол туралы он бес жұмыс күні ішінде
хабарлауға міндеттенемін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық туралы маған
ескертілді.
Менің табыстарымды (менің отбасымның табыстарын) Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму
министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен
салыстырып тексеруге келісемін.
Құқығым болған жағдайда маған және менің отбасымның мүшелеріне бір мезгілде мынадай
көмектерді көрсетуіңізді сұраймын:
тұрғын үй көмегі
арнайы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді жеке оңалту шаралары (сурдотехникалық, тифлотехникалық,
протездік-ортопедиялық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, ымдау
тілі маманының, жеке көмекшінің әлеуметтік қызметтерін көрсету
жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша әлеуметтік көмек
"____" __________20 ___ ж. ___________________
(күні) (өтініш берушінің қолы)
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметтік белгілері үшін
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________ Құжаттар қабылданды
"____" __________ 20___ ж. ______________________________________________________
(күні) (құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы) Отбасының тіркеу нөмірі | | Өтініш қоса берілген құжаттармен "____" _______ 20 ___ ж. учаскелік комиссияға берілді.
"____" _________ 20___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған учаскелік комиссия мүшесінің Т.А.Ә. және
қолы______________________________________________________________;
Өтініш берушінің қолы ____________________________________________
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттардың қабылданған күні туралы уәкілетті органның
белгісі "____"__________ 20___ ж.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы,
қолы______________________________________________________________
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы) Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауаптылық
туралы ескертілді.
Азамат _____________________________ өтініші қоса берілген ______ данадағы құжаттармен,
отбасының ________ тіркеу нөмірімен "____" __________ 20___ ж. қабылданды.
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы,
қолы______________________________________________________________
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
7-қосымша
Өтініш иесінің отбасылық және
материалдық жағдайы туралы сауалнама
Бір мекенжай бойынша тіркелген өтініш беруші мен отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Т.А.Ә.
Туған күні
Туыстық қатынасы
Негізгі қызметі (жұмыс істеуші, жұмыс істейтін зейнеткер, жасына байланысты зейнеткер, мүгедек, жұмыссыз, бала күтімі бойынша демалыста, үй шаруасындағы әйел, студент, оқушы, мектеп жасына дейінгі бала)
Жұмыс істейтін адамдар үшін жұмыс орны және лауазымы, оқушылар үшін қазіргі уақыттағы оқу орны
15 жастан асқан адамдар үшін білімі (растайтын құжаты бар білімі)
Өтініш беруші
Басқа мекенжай бойынша тіркелген отбасы мүшелері туралы мәліметтер
(зайыбы/жұбайы, кәмелеттік жасқа толмаған балалары)
Мектеп жасына дейінгі балалар мектепке дейінгі ұйымға бара ма _______
_____________________________________________________________________
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің шартты ақшалай көмек алуға өтініш берген айдың алдындағы 12 айдағы табыстары туралы мәліметтер (табыстың барынша дәл санын жазыңыз). Ақпараттық жүйелерден алынған деректер шартты ақшалай көмек сомасын есептеу үшін негіз болып табылады.
Р/с
Өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыз адам тіркеу фактісін жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы негізінде растайды)
Құжаттармен расталған табыс сомасы
Өзге де мәлімделген табыстар
еңбек қызметінен түскен табыстар
зейнетақылар, жәрдемақылар
кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар
стипендия
алимент
өзге де табыстар
* Отбасының тұрғын үй-тұрмыстық жағдайы:
тұрғын алаңы: __________ шаршы метр; меншік нысаны: _______________;
ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______;
тұрғын үйдің сапасы (қалыпты жағдайда, ескі, авариялық жағдайда,
жөнделмеген);
қажеттісінің астын сызу
үйдің материалы (кірпіш, ағаш, қаңқа-қамыстан жасалған, саман,
іргетасы жоқ саман, қол астындағы материалдардан салынған, уақытша
баспана, киіз үй);
қажеттісінің астын сызу
тұрғын үйдің жайластырылуы (су құбыры, дәретхана, кәріз, жылу, газ,
жуынатын бөлме, лифт, телефон және т.б.)
қажеттісінің астын сызу
_____________________________________________________________________
Менің отбасымның мүшелеріне меншік құқығында тиесілі жылжымайтын
мүлік пен мүлік, жер учаскесін, шаруа қожалығын, жеке қосалқы
шаруашылықты иеленуі туралы мәліметтер:
Мүліктің түрі
Мүліктің сипаттамасы (саны, көлемі, үлгісі және т.б.)
Тиесілігі
Отбасы мүшелерінің денсаулық жағдайы, мүгедектіктің, аурулардың болуы
(тексеруден қашан және қайдан өтті, қандай ем қабылдайды,
диспансерлік есепте тұра ма), соңғы жылдары болған операциялар немесе
жарақаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
өтініш беруші________________________________________________________
зайыбы (жұбайы)______________________________________________________
балалар______________________________________________________________
басқа да туысқандар__________________________________________________

Получение ребенком-инвалидом до 16 лет (детьми-инвалидами до 16
лет) специальных социальных услуг:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ваша оценка материального положения семьи:
не хватает даже на питание
хватает только на питание
хватает только на питание и предметы первой необходимости
нет возможности обеспечивать детей одеждой, обувью и
школьными принадлежностями
Направления предполагаемой деятельности по выходу из трудной
жизненной ситуации (мнение заявителя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
В каких активных мерах содействия занятости Вы можете принять участие:
трудоустройство на имеющиеся вакансии;
трудоустройство на рабочие места в рамках реализуемых инфраструктурных проектов;
микрокредитование;
профобучение (подготовка, переподготовка, повышение квалификации);
трудоустройство на социальное рабочее место;
участие в "Молодежной практике";
участие в переселении из населенных пунктов с низким
потенциалом соцэкономического развития в населенные пункты с высоким
потенциалом соцэкономического развития и центры экономического
развития.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________ ______________________________ __________
(дата) (Ф.И.О.) (подпись)
Приложение 8
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Регистрационный номер семьи _____
Сведения о составе семьи заявителя
_____________________________ _______________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, тел.)
№ п/п
ИИН
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Дата рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи _________________________
(подпись)
Приложение 9
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
АКТ
обследования участковой комиссией материального
положения заявителя
от "___" ________ 20__ г.
______________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя
____________________________________________________________

16 жасқа дейінгі мүгедек бала (16 жасқа дейінгі мүгедек балалар)
алатын арнаулы әлеуметтік қызметтер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының материалдық жағдайына Сіздің беретін бағаңыз:
тамақтануға да жетпейді
тамақтануға ғана жетеді
тамақтануға және бірінші қажеттіліктегі заттарға ғана жетеді
балаларды киіммен, аяқ киіммен және мектеп керек-жарақтарымен
қамтамасыз етуге мүмкіндік жоқ
Өмірдегі қиын жағдайдан шығуды көздейтін қызметтің бағыттары (өтініш
берушінің пікірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сіз жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің қандай белсенді шараларына қатыса
аласыз:
бос тұрған жұмыс орындарына жұмысқа орналасу;
іске асырылып жатқан инфрақұрылымдық жобалардың шеңберінде жұмыс
орындарына орналасу;
микрокредит беру;
кәсіптік оқу (даярлау, қайта даярлау, біліктілікті арттыру);
әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу;
"Жастар практикасына" қатысу;
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті төмен елді мекендерден
әлеуметтік-экономикалық әлеуеті жоғары елді мекендерге және
экономикалық даму орталықтарына қоныс аударуға қатысу.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________ ____________________ _________________
(күні) (Т.А.Ә.) (қолы)
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
8-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _____
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
____________________________ ____________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.) (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы ____________________ Күні ______________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді растауға
уәкілетті органның лауазымды адамының Т.А.Ә _________________________
(қолы)
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
9-қосымша
Өтініш берушінің материалдық
жағдайын учаскелік комиссияның тексеру
АКТІСІ
20 ___ жылғы "____" ________________
____________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә.___________________________________________

2. Адрес места жительства
____________________________________________________________
3. Дата и место рождения
____________________________________________________________
4. Место работы, должность
____________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина
____________________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи
____________________________________________________________
7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье)
________ человек, в том числе:
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Образование
Занятость, место работы,
учебы
Самостоятельная занятость
Причина незаня тости
Данные о регистрации в органах занятости в качестве безработного
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2
статьи 2 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной
социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения
свободы) ____________ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том
числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____
человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях
на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на
учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта утвержденного Центром
занятости: ___ человек:
1. (Ф.И.О.) ___________________________________________________
2. (Ф.И.О.) ___________________________________________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из общественного
фонда "Бота":
беременные и кормящие женщины __ чел;
дети от 4 до 6 лет __ чел;
дети с ограниченными возможностями __ чел;
молодежь от 16 до 19 лет ___ чел.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное
жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом
или иное
нужное указать
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ______________
Расходы на содержание жилья в месяц ___________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы______________________________________
3. Туған күні және жері______________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы______________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы_____________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы_____________________
7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады)
______________ адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Білімі
Жұмыспен қамту (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыссыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан
Республикасының Заңы 2-бабының 2-тармағының 2) тармақшасында
көзделген себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас бостандығынан
айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
мемлекеттің толық қамтамасыз етуімен оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында
оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту орталығы бекіткен әлеуметтік келісімшарттың
болуы: _____ адам:
1. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
2. (Т.А.Ә.) _________________________________________________________
. "Бота" қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар __________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген тұрғын
үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе
өзге) қажеттісін көрсету
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны________________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

11. Доходы семьи:
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий год
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
12. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий
документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________
____________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные
доходы от его эксплуатации) _________________________________________
____________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья,
электропроводки и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны,
кондиционер, свежий дорогой ремонт и т.д.)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания
____________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии:
____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
________________________ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а):
Ф.И.О. и подпись заявителя ___________________________________
От проведения обследования отказываюсь _______________________
Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования).
Приложение 10
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Заключение участковой комиссии
№ __ ____ ____________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев заявление
и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя),
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования
материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект.
Председатель комиссии: ______________ _____________________
Члены комиссии:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ г.
________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись
акима поселка, или работника отдела занятости и социальных программ,
принявшего документы.
Приложение 11
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся
граждан города Астаны
Решение № ____ от "_________" _______ 20__ г.
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
О приостановлении выплаты обусловленной денежной помощи
Ф.И.О. заявителя ___________________________________________________
Дата рождения "_____" ________ 19__ г.
Приостановить выплату с "______" ______ 20__ г.
по причине
______________________________________________________
(указать причину)
Основание
____________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и
социальных программ:
_______________________________________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
_______________________________________ ______________________
(Ф.И.О.) (подпись)

11. Отбасының табыстары:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен жылғы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны
пайдаланудан түскен табыс)___________________________________________
_____________________________________________________________________
өзге тұрғын үйдің, қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа (оны
пайдаланудан түскен табыс)___________________________________________
_____________________________________________________________________
бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Мұқтаждықтың көрініп тұрған белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің,
электр желілерінің жағдайы және т.б.)________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Әл-ауқатын көрсететін белгілер (жерсеріктік антенна тәрелкесі,
ауа баптағыш, қымбат жаңа жөндеу және т.б.)__________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16.Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары_____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары:_____________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
____________________________ ___________________________
Комиссия мүшелері:
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
____________________________ ___________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы _____________________________
Тексеру жүргізуден бас тартамын _________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә.
және қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
10-қосымша
Учаскелік комиссияның № ____ қорытындысы
"____" ____________ 20___ ж.
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған
құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын
тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы:
_______________________ __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды
"__" ____________ 20__ ж. _______________________________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған кент әкімінің немесе жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы
Астана қаласында әлеуметтiк көмек
көрсету, оның мөлшерлерiн белгiлеу
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тiзбесiн айқындау қағидасына
11-қосымша
"___" ______________ 20__ ж.
№ __________
Шешім
_____________________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Іс № ___________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі,
тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _______________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Жүгінген күні "___" ___________ 20___ ж.
1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде отбасына шартты ақшалай көмек 20__ жылғы _____ бастап 20__
жылғы ____ қоса алғанда _____________ теңге сомасында _______________
(сомасы жазбаша)
тағайындалсын.
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек мөлшері 20__ жылғы ________ бастап
20__ жылғы ________ қоса алғанда өзгертілсін және ___________________
(сомасы жазбаша)
теңге мөлшерінде белгіленсін.
Негіздеме:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының
негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің басшысы
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_______________ ______________________
(Т.А.Ә.) (қолы)