Об утверждении регламентов государственных услуг "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" и "Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях"
Постановление акимата города Астаны от 6 мая 2015 года № 107-688. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 12 июня 2015 года № 914. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 25 августа 2015 года № 107-1485
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 25.08.2015 № 107-1485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2014 года № 633 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере дошкольного и среднего образования», акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» согласно приложению 1;
2) Регламент государственной услуги «Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» согласно приложению 2.
2. Руководителю Государственного учреждения «Управление образования города Астаны» произвести государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       А. Джаксыбеков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 6 мая 2015 года
№ 107-688
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации
дополнительного образования для детей по предоставлению
им дополнительного образования»
1. Общие положения
1) Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования для детей, организациями общего среднего образования (далее – услугодатель). Регламент разработан на основании стандарта государственной услуги «Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2014 года № 633 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере дошкольного и среднего образования» (далее – Стандарт).
2) Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3) Результат оказания государственной услуги – зачисление обучающихся в организацию дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования на основании заявления одного из родителей или законного представителя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1) Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем или его законным представителем (далее – услугополучатель) услугодателю пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – заявление).
2) Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:

"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" және "Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 107-688 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2015 жылы 12 маусымда № 914 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 25 тамыздағы № 107-1485 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 25.08.2015 № 107-1485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Төмендегі:
1) 1-қосымшаға сәйкес «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) 2-қосымшаға сәйкес «Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны кейіннен ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялаумен әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                             Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-688 қаулысына
1-қосымша
«Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) балалар үшін қосымша білім беру және жалпы білім беру ұйымдары көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші). Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 633 «Мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленді (бұдан әрі - Стандарт).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – білім алушыны ата-анасының бірінің немесе заңды өкілінің өтініші негізінде балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымына қабылдау.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимылы тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме – көрсетілетін қызметті алушы немесе оның заңды өкілі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тарапынан көрсетілетін қызметті берушіге осы Стандартың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыру болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбір рәсiмнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

действие 1 – прием, рассмотрение и регистрация заявления работником услугодателя – не более 15 минут, в день подачи документов;
действие 2 – передача заявления руководителю услугодателя – не более 15 минут, в день подачи документов;
действие 3 – рассмотрение заявления руководителем услугодателя, передача документов заместителю руководителя услугодателя – в течение 30 минут, в день подачи документов;
действие 4 – прохождение вступительных экзаменов (прослушивание, просмотр) – в течение 2-12 дней;
действие 5 – подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя и направление в приемную услугодателя – в течение одного рабочего дня;
действие 6 – направление подписанного руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю – в течение одного рабочего дня.
3) Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 6 является направление копии приказа о зачислении обучающихся в организацию дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1) Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
руководитель;
заместитель руководителя;
работник.
2) Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
3) Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного образования
для детей по предоставлению
им дополнительного образования»
Блок-схема
описания последовательности процедур (действий) между
структурными подразделениями (работниками) услугодателя с
указанием длительности каждого действия
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного образования
для детей по предоставлению
им дополнительного образования»
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны

1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен арызды қабылдау, қарау және тіркеу – 15 минуттан аспайды, құжат берілетін күн;
2-іс-қимыл – арызды мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру – 15 минуттан аспайды, құжат берілетін күн;
3-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысымен құжаттарды қарау, құжаттарды мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшының орынбасарына тапсыру – 30 минут ішінде, құжат берілетін күн;
4-іс-қимыл – қабылдау емтихандарынан өту (тыңдалым, көрсетілім) – 2-12 күн ішінде;
5-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау бөліміне жолдау – 15 минуттан аспайды, бір жұмыс күні ішінде;
6-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысымен қол қойған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік көрсетілген қызметті алушыға беру, бір жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша 6-іс-қимыл мазмұнның (іс-әрекеттің) нәтижесі: көрсетілетін қызмет алушыға қосымша білім беру бойынша балалар үшін қосымша білім беру ұйымына оқушыларды қабылдау туралы бұйрығының көшірмесін тапсыру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы, тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
басшы;
басшының орынбасары;
қызметкер.
2. Процедура (іс-қимыл) бірізділігінің сипаттамасы Регламенттің  1-қосымшасына сәйкес әрбір әрекетті (процедураны) орындаудың блок-сызбасында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдердің (әрекеттер) реттілігін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
«Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсiмнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері
(қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігі
сипаттамасының блок-сызбасы
«Балаларға қосымша білім беру
бойынша қосымша білім беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау
және оқуға қабылдау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
Астана қаласы әкімдігінің

от 6 мая 2015 года
№ 107-688
Регламент государственной услуги
«Прием документов и выдача направлений
на предоставление отдыха детям из малообеспеченных
семей в загородных и пришкольных лагерях»
1. Общие положения
1) Государственная услуга «Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением «Управление образования города Астаны» и организациями среднего образования (далее – услугодатель). Регламент разработан на основании стандарта государственной услуги «Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2014 года № 633 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере дошкольного и среднего образования» (далее – Стандарт)».
2) Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3) Результат оказания государственной услуги – направление (путевка) в загородные и пришкольные лагеря.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1) Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем или его законным представителем (далее – услугополучатель) услугодателю пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – заявление).
2) Содержание каждой процедуры (действия) и его результат, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием, рассмотрение и регистрация заявления (в произвольной форме) от услугополучателя работником услугодателя – не более 15 минут, в день подачи заявления;
действие 2 – передача заявления руководителю услугодателя – в течение одного рабочего дня;
действие 3 – рассмотрение заявления руководителем услугодателя, передача заявления заместителю руководителя услугодателя – в течение одного рабочего дня;
действие 4 – подписание результата государственной услуги руководителем услугодателя и направление в приемную услугодателя – в течение 12 рабочих дней;
действие 5 – направление подписанного руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги услугополучателю – в течение 12 рабочих дней.
3) Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 5 является направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.

2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 107-688 қаулысына
2-қосымша
«Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы
және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар
қабылдау және жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламенті 1. Жалпы ережелер
1. «Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Астана қаласының Білім басқармасы» мемлекеттік мекемесі және орта білім беру ұйымдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 маусымдағы № 633 «Мектепке дейінгі және орта білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» қаулысымен бекітілген «Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде әзірленді (бұдан әрі - Стандарт).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі – қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме – көрсетілетін қызметті алушы немесе оның заңды өкілі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тарапынан көрсетілетін қызметті берушіге осы Стандартың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыру болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесінің құрамына кiретiн әрбір рәсiмнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – көрсетілетін қызметті беруші қызметкерімен арызды қабылдау, қарау және тіркеу – 15 минуттан аспайды, құжат берілетін күн;
2-іс-қимыл – арызды мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің басшысына беру – бір жұмыс күні ішінде;
3-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілген қызметті беруші басшысымен құжаттарды қарау, құжаттарды мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшының орынбасарына беру – бір жұмыс күні ішінде;
4-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілген қызметті беруші басшысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы, мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің қабылдау бөліміне жолдау – 12 жұмыс күні ішінде;
5-іс-қимыл – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші басшысымен қол қойған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік көрсетілген қызметті алушыға беру – 12 жұмыс күні ішінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша 5-іс-қимыл мазмұнның (іс-әрекеттің) нәтижесі: көрсетілетін қызмет алушыға жолдама тапсыру.