О бюджете района на 2016-2018 годы
Решение Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 28 декабря 2015 года № 5С 40-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 января 2016 года № 5218
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Егиндыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1107720,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 165652 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1712,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4911 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 935444,2 тысяч тенге;
2) затраты – 1122870,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5819,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 9545,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3726 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 176 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1489 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1313 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21145,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21145,9 тысяч тенге:
поступление займов – 9545 тысяч тенге;
погашение займов – 4872,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 16473,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24.12.2016 № 6С10-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящейся в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

Ауданның 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 5С 40-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 қаңтарда № 5218 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабы 2 тармағына, 75 бабы 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Егіндікөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1107720,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 165652 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1712,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4911 мың теңге;
трансферттер түсімі – 935444,2 мың теңге;
2) шығындар – 1122870,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5819,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9545,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3726 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 176 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1489 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 1313 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21145,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21145,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4872,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 16473,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 24.12.2016 № 6С10-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсетін түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

3) поступлений от продажи основного капитала:
продажи земли;
4) поступлений трансфертов:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрена из областного бюджета субвенция на 2016 год в сумме 647184 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрены суммы погашения основного долга по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета в 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 и 2015 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 3726 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № 6С9-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 14.10.2016 № 6С8-2 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Установить, согласно законодательству Республики Казахстан, специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить бюджетные программы сел, сельских округов на 2016 год, согласно приложению 7.
11. Утвердить на 2016 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 8.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Ж.Алпыспаев
Секретарь районного
маслихата
Р.Муллаянов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Егиндыкольского
района
А.Тайжанов
28 декабря 2015 год
Приложение 1
к решению Егиндыкольского
районного маслихата
от 28 декабря 2015
года № 5С40-2
Бюджет района на 2016 год

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді сату;
4) трансферттер түсімі:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 2016 жылға 647184 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, 4 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталып бөлінеді.
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, 5 қосымшаға сәйкес.
Көрсетілген нысаналы трансферттер сомасы аудан әкімдігінің қаулысымен анықталып бөлінеді.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарыздар сомасын өтеу, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 және 2015 жылдар республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді іске асыру 3726 мың теңге сомасында бөлінгені, ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 24.11.2016 № 6С9-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 14.10.2016 № 6С8-2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Қазақстан Республикасының заңдарына, сәйкес ауылдық жерде қызмет істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
9. 2016 жылға арналған аудан бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауыл, ауылдық округтердің 2016 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2016 жылға арналған трансферттер сомаларын бөлудің көлемдері 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ж.Алпыспаев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Р.Муллаянов
"КЕЛІСІЛДІ"
Егіндікөл ауданының
әкімі
А.Тайжанов
2015 жылғы 28 желтоқсан
Егіндікөл аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 5С40-2 шешіміне 1 қосымша
Ауданның 2016 жылға арналған бюджеті

от 28 декабря 2015
года № 5С40-2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2016 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24.12.2016 № 6С10-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
Наименование
Сумма
тысяч тенге
Всего
238 970,2
Целевые текущие трансферты
229 425,2
в том числе:
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам

2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 5С40-2 шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 24.12.2016 № 6С10-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
Барлығы
238 970,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
229 425,2
оның iшiнде:
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге

от 28 декабря 2015
года № 5С40-2
Бюджетные программы сел и сельских округов на 2016 год
Сноска. Приложение 7 - в редакции решения Егиндыкольского районного маслихата Акмолинской области от 24.12.2016 № 6С10-6 (вводится в действие с 01.01.2016).
Функциональная группа
ВСЕГО
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Всего
130776
01
Государственные услуги общего характера
97780
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 5С40-2 шешіміне 7 қосымша
2016 жылға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Егіндікөл аудандық мәслихатының 24.12.2016 № 6С10-6 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
БАРЛЫҒЫ мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Барлығы
130776
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
97780
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты