О внесении изменений и дополнения в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № С-36/2 "О бюджете района на 2015-2017 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 9 ноября 2015 года № С-42/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 24 ноября 2015 года № 5072
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 21 октября 2015 года № 5С-42-2 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4573, опубликовано 17 января 2015 года в районной газете «Вести» и 17 января 2015 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 980 738 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 676 224 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 831,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 59 439,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 237 242,8 тысяч тенге;
2) затраты – 3 007 636,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 931 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 004 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 073 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 306,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 14 306,4 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-86 135,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 135,7 тысяч тенге.»;
подпункты 1)2)3) пункта 4 изложить в новой редакции:
«1) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 3 525 тысяч тенге;
2) на текущий ремонт автомобильных дорог в сумме 45 044,3 тысяч тенге;
3) на капитальный ремонт водопроводных сетей села Пригородное Шортандинского района в сумме 184 446,3 тысяч тенге;»;

Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 "2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 9 қарашадағы № С-42/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 24 қарашада № 5072 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106111 бабтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 21 қазандағы № 5С-42-2 «Ақмола облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4573 тіркелген, 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 980 738 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 676 224 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 831,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 59 439,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 237 242,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 007 636,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 931 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 004 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 073 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 306,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 14 306,4 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-86 135,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 135,7 мың теңге.»;
4 тармақтың 1)2)3) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 3 525 мың теңге сомасында;
2) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге 45 044,3 мың теңге сомасында;
3) Шортанды ауданының Пригородное ауылының су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге 184 446,3 мың теңге сомасында;»;

подпункт 6) пункта 4 исключить;
подпункты 1)3)4)5) пункта 5 изложить в новой редакции:
«1) на строительство плавательного бассейна в поселке Шортанды в сумме 30 000 тысяч тенге;
3) на реконструкцию водопроводных сетей и подведение водопровода до границы раздела участков жилых домов в селе Бозайгыр (2 очередь) в сумме 26 498,3 тысяч тенге;
4) на увеличение уставного капитала ГКП на ПХВ «Шортанды Су» Шортандинского района в сумме 14 306,4 тысяч тенге;
5) на строительство инженерных сетей к плавательному бассейну в поселке Шортанды в сумме 64 487,6 тысяч тенге;»;
пункт 5 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
«6) на разработку ПСД на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Шортанды Шортандинского района (3 очередь) в сумме 8 708,9 тысяч тенге.»;
подпункты 2)7) пункта 6 изложить в новой редакции:
«2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 120 602 тысяч тенге;
7) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 2 632 тысяч тенге;»;
пункты 81012 изложить в новой редакции:
«8. Учесть в бюджете района на 2015 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 59 004 тысяч тенге.
10. Учесть в бюджете района на 2015 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 23,3 тысяч тенге.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 2 500 тысяч тенге.»;
приложения 15 к решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сорок
второй внеочередной
сессии, секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Шортандинского района                 Г.Садвокасова
«09» 11 2015 г.
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата № С-42/2

4 тармақтың 6) тармақшасы алысын;
5 тармақтың 1)3)4)5) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Шортанды кентінде жүзу хауызының құрылысына 30 000 мың теңге сомасында;
3) Бозайғыр ауылының (2-кезек) су құбырлары желілерін қайта құруға және тұрғын үй учаскелері бөлігінің шекарасына дейін су құбырын жүргізуге 26 498,3 мың теңге сомасында;
4) Шортанды ауданының «Шортанды Су» ШЖҚ МКК жарғылық капиталын көбейтуге 14 306,4 мың теңге сомасында;
5) Шортанды кентінде жүзу хауызының инженерлік желілер құрылысына 64 487,6 мың теңге сомасында;»;
5 тармақ 6) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«6) Шортанды ауданының Шортанды кентінің (3-кезек) су құбырлары желілерін қайта құруға ЖСҚ әзірлеуге 8 708,9 мың теңге сомасында.»;
6 тармақтың 2)7) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«2) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік оқыту тапсырысын жүзеге асыруға 120 602 мың теңге сомасында;
7) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге 2 632 мың теңге сомасында;»;
81012 тармақтар жаңа редакцияда баяндалсын:
«8. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 59 004 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
10. 2015 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 23,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2015 жылға 2 500 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
қырық екінші сессиясының
төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»
Шортанды ауданының әкімі                   Г.Сәдуақасова
«09» 11 2015 ж.
Шортанды аудандық мәслихатының

5238,5
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1725,5
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27418
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14003,5
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
148,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1343,6
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
89040,3
2
Социальная помощь
57432,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6003,1
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6003,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51429,7
002
Программа занятости
15705,1
005
Государственная адресная социальная помощь
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
13305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
703,9
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4398,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
6601,8
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
781
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
9934
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31607,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31549,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
276,4
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
10525,1
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2632
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58

5238,5
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1725,5
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27418
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14003,5
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
148,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1343,6
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
89040,3
2
Әлеуметтiк көмек
57432,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6003,1
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6003,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51429,7
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15705,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
13305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
703,9
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4398,9
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
6601,8
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
781
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
9934
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31607,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31549,5
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
276,4
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10525,1
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2632
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58