О бюджете района на 2016-2018 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2015 года № С-44/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 8 января 2016 года № 5183
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 969 567,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 745 610 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 035,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 244 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 159 678,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 976 624,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82 686,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104 984,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 298,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -89 743,1 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 89 743,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 21.12.2016 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
прочие налоги;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.
4) поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из областного бюджета.
3. Учесть в бюджете района на 2016 год субвенцию в сумме 1 007 208 тысяч тенге.

2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № С-44/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 қаңтарда № 5183 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 969 567,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 745 610 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 035,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 244 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 159 678,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 976 624,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 82 686,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 984,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 298,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -89 743,1 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 89 743,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 21.12.2016 № С-11/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
басқа салықтар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.
4) трансферттердің түсімдері, соның ішінде:
облыстық бюджеттен трансферттер.
3. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 1 007 208 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.

4. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1) на текущий ремонт автомобильных дорог в сумме 20 000 тысяч тенге;
2) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 24 562 тысяч тенге;
3) на возмещение (до 50-ти процентов) стоимости сельскохозяйственных животных, направляемых на санитарный убой в сумме 1 500 тысяч тенге;
4) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.08.2016 № С-6/2 (вводится в действие с 01.01.2016);
5) на оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 1 250 тысяч тенге;
6) дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 14 678 тысяч тенге;
7) на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства в сумме 53 200 тысяч тенге;
8) на строительство плавательного бассейна в поселке Шортанды в сумме 150 013,1 тысяч тенге;
9) на строительство инженерных сетей к плавательному бассейну в поселке Шортанды в сумме 30 000,0 тысяч тенге;
"10) на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды в сумме 5 000,0 тысяч тенге;
11) на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный в сумме 4 000,0 тысяч тенге;
12) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016);
13) на выплату единовременной материальной помощи к 71-годовщине Победы в Великой Отечественной войне в сумме 689,2 тысяч тенге;
14) на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям в сумме 5 000,0 тысяч тенге;
15) на текущий ремонт блока фильтровальной станции воды в селе Дамса в сумме 49 520,0 тысяч тенге;
16) на проведение мероприятий по очагам сибиреязвенных захоронений в сумме 1 294,4 тысяч тенге.
17) для единовременной выплаты к 25-летию Независимости Республики Казахстан в сумме 38 624 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.06.2016 № С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.08.2016 № С-6/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 21.12.2016 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
5. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:

4. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері есепке алынсын:
1) автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге 20 000 мың теңге сомасында;
2) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 24 562 мың теңге сомасында;
3) санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылығы жануарларының құнын өтеуге (50 пайызға дейін) 1 500 мың теңге сомасында;
4) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 04.08.2016 № С-6/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
5) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі электрондық оқулықтармен жарақтандыруға 1 250 мың теңге сомасында;
6) балалар мен жас өспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 14 678 мың теңге сомасында;
7) заңнаманың өзгеруіне байланысты төменгі тұрған бюджеттердің шығыстарын өтеуге 53 200 мың теңге сомасында;
8) Шортанды кентінде жүзу хауызының құрылысына 150 013,1 мың теңге сомасында;
9) Шортанды кентінде жүзу хауызының инженерлік желілер құрылысына 30 000,0 мың теңге сомасында;
10) Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 5 000,0 мың теңге сомасында;
11) Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскелеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 4 000,0 мың теңге сомасында;
12) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен;
13) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71-жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге 689,2 мың теңге сомасында;
14) жылумен жабдықтаушы кәсіпорындарға жылыту кезеңіне дайындыққа 5 000,0 мың теңге сомасында;
15) Дамса ауылында судың сүзгі блок станциясын ағымдағы жөндеуге 49 520,0 мың теңге сомасында;
16) сібір жарасы қорымдарының ошақтары бойынша іс-шаралар өткізуге 1 294,4 мың теңге сомасында;
17) Қазақстан Республикасының Тәуелсіздігінің 25-жылдығына орай бір жолғы төлемдер үшін 38 624 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.06.2016 № С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.08.2016 № С-6/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2016 № С-11/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері есепке алынсын:

1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 140 844 тысяч тенге;
2) на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 78 тысяч тенге;
3) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 6 414,1 тысяч тенге;
4) на новую модель оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 517 076 тысяч тенге;
5) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 3 593 тысяч тенге;
6) на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 53 611 тысяч тенге;
7) на содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния в сумме 1 728 тысяч тенге;
8) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 6 500 тысяч тенге;
9) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области сельского хозяйства в сумме 3 248 тысяч тенге.
10) на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе в сумме 6 478,5 тысяч тенге;
11) на приобретение учебников для 1 класса школ района в сумме 6 625,0 тысяч тенге;
11-1) на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6 944 тысяч тенге;
12) исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 04.08.2016 № С-6/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2016 № С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 14.06.2016 № С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 04.08.2016 № С-6/2 (вводится в действие с 01.01.2016); от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Учесть в бюджете района на 2016 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 104 984,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2016 № С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
7. Учесть в бюджете района на 2016 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 17 997 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016).

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 140 844 мың теңге сомасында;
2) мүгедектерге қызмет етуге бейімделген ұйымдар орналасқан орындарда жол белгілері мен нұсқағыштар орнатуға 78 мың теңге сомасында;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге 6 414,1 мың теңге сомасында;
4) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге жаңа моделі бойынша еңбек ақы төлеуге, сондай-ақ, лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 517 076 мың теңге сомасында;
5) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге 3 593 мың теңге сомасында;
6) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбек ақы төлеу деңгейін арттыруға 53 611 мың теңге сомасында;
7) азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұстауға 1 728 мың теңге сомасында;
8) ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 6 500 мың теңге сомасында;
9) ауыл шаруашылық саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 3 248 мың теңге сомасында.
10) үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 6 478,5 мың теңге сомасында;
11) аудан мектептерінің 1 сыныптары үшін оқулықтар сатып алуға 6 625,0 мың теңге сомасында;
11-1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға 6 944 мың теңге сомасында;
12) алынып тасталды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 04.08.2016 № С-6/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2016 № С-2/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2016 № С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.08.2016 № С-6/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 104 984,9 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2016 № С-2/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 17 997 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7-1. Учесть в бюджете района на 2016 год досрочное погашение бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 4 301,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
8. Учесть в бюджете района на 2016 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 28,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Установить специалистам образования, социального обеспечения, культуры, работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с районным маслихатом.
10. Учесть в бюджете района на 2016 год трансферты органам местного самоуправления в сумме 15 129 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24.11.2016 № С-9/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 15 900 тысяч тенге.
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2016 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2016-2018 годы в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, согласно, приложениям 5, 6 7.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 7 057,8 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2016 года на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджетов в сумме 7 057,8 тысяч тенге, в том числе: в республиканский бюджет 2 240,9 тысяч тенге, в областной бюджет 1,0 тысяч тенге, на расходы администраторам бюджетных программ 4 815,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.03.2016 № С-2/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
13-2. Учесть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 3 000,3 тысяч тенге.

7-1. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттерді мерзімінен бұрын өтеуге 4 301,7 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 28,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет салаларындағы мамандарының лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары, осы қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың лауазымдық ақылары және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылып белгіленсін.
10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті өзін-өзі басқару органдарының трансферттері 15 129 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 24.11.2016 № С-9/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2016 жылға 15 900 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2016 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
13-1. 2016 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 7 057,8 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары республикалық және облыстық бюджеттерден бөлінген 7 057,8 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді кері қайтаруға бағытталсын, оның ішінде: республикалық бюджетке 2 240,9 мың теңге, облыстық бюджетке 1,0 мың теңге, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің шығыстарына 4 815,9 мың теңге.
Ескерту. Шешім 13-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.03.2016 № С-2/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. Республикалық бюджетке 3 000,3 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді кері қайтару есепке алынсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 14.06.2016 № С-5/2 (вводится в действие с 01.01.2016).
14. Утвердить трансферты органам местного самоуправления, согласно приложения 8.
15. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии, секретарь
районного маслихата
Г.Скирда
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата № С-44/2
от 24 декабря 2015 года
Бюджет района на 2016 год

Ескерту. Шешім 13-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 14.06.2016 № С-5/2 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, аудандық
мәслихаттың хатшысы
Г.Скирда
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова
"24" 12 2015 ж.
Шортанды аудандық
мәслихатының 2015 жылғы
24 желтоқсандағы № С-44/2
шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджеті