Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Постановление акимата Актюбинской области от 24 апреля 2015 года № 137. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 4 июня 2015 года № 4338. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 4 мая 2020 года № 187
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 04.05.2020 № 187 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта".
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры и градостроительства Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта".
Аким области А. Мухамбетов
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 24 апреля 2015 года
№ 137
Регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Сноска. В регламенте и в приложениях к нему слова "Республиканскому государственному предприятию "Научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства" (далее – РГП "НПЦзем")", "в Интегрированную информационную систему для Центров обслуживания населения (далее – ИИС ЦОН)", "ИИС ЦОН", "РГП "НПЦзем"", "и РГП "НПЦзем"", "в ЦОН", "работник ЦОНа", "через ЦОН" заменены словами "филиалу Государственной корпорации", "в Интегрированную информационную систему для Государственной корпорации (далее – ИИС ГК)", "ИИС ГК", "филиал Государственной корпорации", "и филиалу Государственной корпорации", "в Государственную корпорацию", "работник Государственной корпорации", "через Государственную корпорацию" постановлением акимата Актюбинской области от 25.03.2016 № 112 (порядок введения в действие см. п. 4).

"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 137 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 4 маусымда № 4338 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 187 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 04.05.2020 № 187 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы" ММ осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.К.Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" бұйрығы қолданысқа енгізілгеннен бұрын емес.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 24 сәуірдегі
№ 137 қаулысымен бекітілген
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламентте және оның қосымшаларында ""Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынға (бұдан әрі – "ЖерҒӨО" РМК)", "халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ХҚКО БЫЖ)", "ХҚКО ЫАЖ", ""ЖерҒӨО" РМК", ""ЖерҒӨО" РМК-ға", "ХҚКО-на", "ХҚКО қызметкері", "ХҚКО арқылы" деген сөздер "Мемлекеттік корпорацияның филиалына", "Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МК ЫАЖ)", "МК ЫАЖ", "Мемлекеттік корпорацияның филиалы", "Мемлекеттік корпорацияның филиалына", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорацияның қызметкері", "Мемлекеттік корпорация арқылы" деген сөздермен ауыстырылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 25.03.2016 № 112 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз).

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами области, районов, города областного значения, акимами городов районного значения, поселков, сел, сельских округов (далее - услугодатели).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 25.03.2016 № 112 (порядок введения в действие см. п. 4).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги решение о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее – Стандарт) и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования (далее – решение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является:
при обращении в Государственную корпорацию – заявление, по форме согласно приложению 4 к Стандарту;
при обращении через Портал – заявление в форме электронного документа по форме согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1 этап:
1) услугополучатель (либо уполномоченный представитель: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) предоставляет документы в Государственную корпорацию согласно пункту 9 Стандарта;

1. Жалпы ережелер
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, аудандық маңызы бар қалалар, кенттердін, ауыл, ауылдық округ әкімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 25.03.2016 № 112 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" (бұдан әрі Стандарт) бұйрығымен бекітілген "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім (бұдан әрі – шешім), жер-кадастр жоспары стандартының 1-қосымшасына сәйкес, уақытша (қысқа мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жер пайдалану шарты немесе Стандарттын 10-тармағымен көзделген себептер мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-әрекетті) бастауға негіз болады:
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде – Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
Портал арқылы жүгінген кезде – электрондық құжат нысанындағы көрсетілетін мемлекеттік қызмет Стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысандағы өтініш.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оларды орындаудың ұзақтығы:
1-кезең:
1) көрсетілетін қызметті алушы (немесе: өкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның өкілі; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлғаның уәкілетті өкілі) Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады;

2) работник Государственной корпорации воспроизводит электронные копии документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю (либо уполномоченному представителю: юридического лица по документу, подтверждающий полномочия; физического лица по нотариально заверенной доверенности) и выдается расписка о приеме соответствующих документов, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к Стандарту;
3) работник Государственной корпорации перенаправляет документы в канцелярию местного исполнительного органа (далее – МИО) в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и предоставляет документы руководителю МИО в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) руководитель МИО накладывает резолюцию и направляет документы руководителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства в течение того же дня;
6) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает документы и передает ответственному исполнителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства в течение 15 (пятнадцати) минут;
7) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства проверяет полноту документов и подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой (далее-акт) в течение 7 (семи) рабочих дней и направляет на согласование всем заинтересованным государственным органам, соответсвующим службам и филиалу Государственной корпорации;
8) заинтересованные государственные органы и соответствующие службы согласовывают акт и представляют соответствующее заключение, филиал Государственной корпорации представляет сведения, согласовывает акт с соответсвтующим заключением и счет (смету) на изготовление земельного-кадастрового плана и передают услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства в течение 12 (двенадцати) рабочих дней.
В случае занятости испрашиваемого земельного участка филиал Государственной корпорации в течение 3 (трех) рабочих дней направляет услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок;
9) при отрицательном заключении ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства готовит заключение и направляет в течение 3 (трех) рабочих дней услугополучателю через Государственную корпорацию;
10) при положительном заключении ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства готовит окончательный акт в течение 5 (пяти) рабочих дней и направляет на согласование услугополучателю через Государственную корпорацию;

2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттардың электронды көшірмелерін жаңғыртады, содан кейін түпнұсқаны көрсетілетін қызметті алушыға (немесе: өкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлғаның уәкілетті өкілі) қайтарады және тиісті құжаттарды қабылдаған туралы қолхат немесе Стандарттың 9-тармағында қарастырылған тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжат пакетін ұсынған жағдайында, Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысанда құжаттарды қабыл алмау туралы қолхат береді;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды жергілікті атқарушы органның кеңсесіне (бұдан әрі - ЖАО) 1 (бір) жұмыс күн ішінде жолдайды;
4) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және ЖАО басшысына 1 (бір) жұмыс күн ішінде ұсынады;
5) ЖАО басшысы бұрыштама қояды және құжаттарды сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына сол күн ішінде жолдайды;
6) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарастырады және сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 15 (он бес) минут ішінде жолдайды;
7) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және 7 (жеті) жұмыс күн ішінде ситуативтік схемасы бар жер учаскесін тандау актісін дайындайды (бұдан әрі – акт) және барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге және Мемлекеттік корпорацияның филиалына келісуге жолдайды;
8) мүдделі мемлекеттік органдар және тиісті қызметтер актіні келіседі және тиісті қорытынды ұсынады, Мемлекеттік корпорацияның филиалы мәліметтерді ұсынады, тиісті қорытындысы бар актіні келіседі және жер-кадастр жоспарын әзірлеуге шот (смета) ұсынады және сәулет және 12 (он екі) жұмыс күн ішінде сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
Сұранылатын жер учаскесі бос болмаған жағдайында Мемлекеттік корпорацияның филиалы 3 (үш) күн ішінде сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушіге жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпарат жолдайды;
9) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы теріс қорытынды қабылдаған жағдайда қорытынды дайындайды және 3 (үш) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорация арқылы жолдайды;
10) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оң қорытынды жағдайында 5 (бес) жұмыс күн ішінде түпкілікті акт дайындайды және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушыға келісуге жолдайды;

11) услугополучатель согласовывает окончательный акт и оплачивает за услуги земельно-кадастровых работ в течение 3 (трех) рабочих дней. Срок действия несогласованного услугополучателем акта составляет 10 (десять) рабочих дней.
2 этап:
1) услугополучатель сдает согласованный окончательный акт в Государственную корпорацию в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) работник Государственной корпорации направляет акт в филиал Государственной корпорации для изготовления земельно-кадастрового плана в течение того же дня;
3) филиал Государственной корпорации изготавливает земельно-кадастровый план и направляет руководителю услугодателю в сфере земельных отношений в течение 10 (десяти) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений направляет земельно-кадастровый план ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений в течение 15 (пятнадцати) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает и готовит приказ на утверждение земельно-кадастрового плана и направляет руководителю услугодателя в сфере земельных отношений в течение 3 (трех) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений утверждает земельно-кадастровый план в течение 15 (пятнадцати) минут и направляет ответственному исполнителю в сфере земельных отношений;
7) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений на основании утвержденного земельно-кадастрового плана готовит проект решения и направляет на согласование руководителю МИО в тот же день;
8) руководитель МИО принимает решение и передает сотруднику канцелярии МИО в течение 5 (пяти) рабочих дней;
9) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и направляет копию решения ответственному исполнителю в сфере земельных отношений в течение 1 (одного) рабочего дня для подготовки договора временного землепользования;
10) ответственный исполнитель в сфере земельных отношений направляет копию решения и договора в двух экземплярах через Государственную корпорацию услугополучателю для подписания в тот же день;
11) услугополучатель в течение 3 (трех) рабочих дней подписывает договор временного землепользования;
12) работник Государственной корпорации направляет второй экземпляр договора временного землепользования, подписанный услугополучателем ответственному исполнителю услугодателя для дальнейшего учета.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:

11) көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті актіні келіседі және 3 (үш) жұмыс күн ішінде жер-кадастр жұмыстар қызметі үшін төлейді. Көрсетілетін қызметті алушының келісілмеген акт қолданысы 10 (он) жұмыс күн құрайды.
2-кезең:
1) көрсетілетін қызметті алушы келісілген түпкілікті актіні Мемлекеттік корпорацияға 15 (он бес) минут ішінде тапсырады;
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері актіні жер-кадастр жоспарын әзірлеу үшін сол күн ішінде Мемлекеттік корпорацияның филиалына жолдайды;
3) Мемлекеттік корпорацияның филиалы жер-кадастр жоспарын әзірлейді және 10 (он) жұмыс күн ішінде жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
4) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы жер-кадастр жоспарын жер қатынастары саласындағы жауапты орындаушысына 15 (он бес) минут ішінде жолдайды;
5) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы жер-кадастр жоспарын қарайды және бекітуге бұйрық дайындайды және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 3 (үш) жұмыс күн ішінде жолдайды;
6) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде жер-кадастр жоспарын бекітеді және жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды;
7) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бекітілген жер-кадастр жоспары негізінде шешім жобасын дайындайды және сол күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің ЖАО басшысына келісуге жолдайды;
8) ЖАО басшысы шешім қабылдайды және 5 (бес) жұмыс күн ішінде ЖАО кеңсе қызметкеріне жолдайды;
9) ЖАО кеңсе қызметкері шешімді тіркейді және шешім көшірмесін уақытша жер пайдалану шартын дайындау үшін 1 (бір) жұмыс күн ішінде жер қатынастары саласындағы жауапты орындаушысына жолдайды;
10) жер қатынастары саласындағы жауапты орындаушысы Мемлекеттік корпорация арқылы сол күні қол қою үшін екі данадағы шешім және шарт көшірмесін көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті алушы 3 (үш) жұмыс күн ішінде уақытша жер пайдалану шартына қол қояды;
12) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері онан әрі есепке алу үшін көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған жер пайдалану шартының екінші данасын көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттер тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:

1) работник Государственной корпорации;
2) сотрудник канцелярии МИО;
3) руководитель МИО;
4) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
5) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
6) заинтересованные государственные органы и соответствующие службы;
7) филиал Государственной корпорации;
8) руководитель услугодателя в сфере земельных отношений;
9) ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений.
4. Описание порядка взаимодействия с порталом населения и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
7. Описание порядка обращения при оказании государственной услуги через веб – портал "электронного правительства" и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
2) процесс 1 – ввод услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері;
2) ЖАО кеңсесінің қызметкері;
3) ЖАО басшысы;
4) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
5) сәулет және қала құрылысы саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
6) мүдделі мемлекеттік органдар және тиісті қызметтер;
7) Мемлекеттік корпорацияның филиалы;
8) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
9) жер қатынастары саласындағы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
4. Тұрғындардың порталмен және (немесе) көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-әрекеттер тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсеткен кездегі өтініш беру тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) және бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - БСН), сондай-ақ парольдің көмегімен (Порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады) Порталда тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызмет алу үшін Порталда ЖСН/БСН мен паролін енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1-шарт – Порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтердің түпнұсқалығын ЖСН/БСН мен пароль арқылы тексеру;
4) 2-үдеріс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының мәліметтеріндегі бұзушылықтарға байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
5) 3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсетуге арналған сұраныс нысанын шығару және көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптар есебімен толтыруы (мәліметтерді енгізу), сұраныс нысанына Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың қажетті көшірмелерін электрондық түрде бекіту, сондай-ақ сұранысты куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті көрсетушінің электрондық цифрлық қолтаңба тіркеу куәлігін (бұдан әрі – ЭЦҚ) таңдауы;
6) 2-шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сәйкестендіру мәліметтерінің (сұраныста көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауымен байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз электронного правительства (далее – ШЭП) в платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП);
9) процесс 6 – через ШЭП поступает в в Интегрированную информационную систему для Государственной корпорации (далее – ИИС ГК);
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в Стандарте и основании для оказания услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
12) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный Порталом. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнесс-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнесс-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление
земельного участка для
строительства объекта в черте
населенного пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Предоставление
земельного участка для
строительства объекта в черте
населенного пункта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

8) 5-үдеріс –электрондық үкіметінің шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "электрондық үкіметтін" төлеу шлюзіне (бұдан әрі – ЭҮТШ) көрсетілетін қызметті алушының куәландырылған (қол қойылған) ЭЦҚ электрондық құжатын (қызмет алушының сұранысы) жіберу;
9) ЭҮШ арқылы Мемлекеттік корпорацияның ықпалдастырылған ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – МК ЫАЖ) түседі;
10) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушымен ұсынған Стандартта көрсетілген құжаттарды және қызмет көрсету үшін негіздің сәйкестігін тексеруі;
11) 7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарындағы бұзушылықтарға байланысты сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының Портал қалыптастырған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету кезіндегі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-әрекеттері осы Регламенттің 1-қосымшасында диаграмма түрінде келтірілген.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекеттері, рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің) реттілігінің толық сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған.
"Елді мекен шегінде объект
салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Портал арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметін іске қосқанда, ақпараттық жүйелердің функционалды әрекеттерінің диаграммасы
"Елді мекен шегінде объект
салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерісінің анықтамалығы