Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 1 октября 2015 года № 351. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 ноября 2015 года № 4560. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 21 февраля 2017 года № 32
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 21.02.2017 № 32 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области".
2. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Искалиева Г.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата
Актюбинской области
от 1 октября 2015 года № 351
Положение о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
Сноска. Положение – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящее Положение о государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" (далее - Положение) разработано в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" определяет статус и полномочия государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области".
2. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" не имеет филиалов и представительств.
3. Государственное учреждение "Управление индустриально- инновационного развития Актюбинской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 351 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 қарашада № 4560 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2017 жылғы 21 ақпандағы № 32 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 21.02.2017 № 32 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17-бабына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының индустриялық – инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Н.Есқалиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 1 қазандағы
№ 351 қаулысымен бекітілді
"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – Ақтөбе облысының әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақтөбе облысының индустриялық - инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі Ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес әзірленді және "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін мәртебесі мен өкілеттіктерін айқындайды.
2. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің филиалдары және өкілдіктері жоқ.
3. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

4. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в государственном учреждении "Департамент Казначейства по Актюбинской области".
5. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 030010 Актюбинская область, город Актобе, проспект Абилкайыр хана, дом 40.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" осуществляется за счет средств местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области".
Если государственному учреждению "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход местного бюджета.

4. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Ақтөбе облысының Қазынашылық департаменті" мемлекеттік мекемесі органдарында шоттары бар.
5. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 030010 Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 40 үй.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақтөбе облысының индустриялық - инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
13. "Ақтөбе облысының индустриялық - инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер жергіліктік бюджеттің кірісіне жіберіледі.

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
14. Миссией государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" является выработка и содействие реализации государственной политики в сфере индустриального, в том числе промышленного, научно-технического, инновационного развития и работ по увеличению казахстанского содержания.
15. Задачи:
1) формирование стратегических целей и приоритетов, участие в реализации основных направлений государственной политики в сфере индустриально-инновационного развития, инвестиционной деятельности и работ по казахстанскому содержанию в области;
2) анализ состояния индустриально-инновационного развития, инвестиционной деятельности и работ по казахстанскому содержанию области;
3) участие в разработке и обеспечение реализации основных направлений научно-технического и технологического развития области в сфере промышленности, формирование инвестиционной политики;
4) активное привлечение отечественных и иностранных потенциальных инвесторов, прямых инвестиций в регион для реализации инвестиционных проектов на территории области, создание благоприятного инвестиционного климата в регионе для увеличения притока прямых инвестиций, оказание содействия;
5) содействие эффективному использованию экспортно-импортного потенциала области, расширению рынков сбыта и географии экспорта продукции товаропроизводителей региона;
6) проведение работы по увеличению доли казахстанского (местного) содержания в закупках товаров, работ и услуг крупных (системообразующих) предприятий и недропользователей.
16. Функции:
1) осуществляет координацию, разработку и реализацию программных документов в сфере индустриально-инновационного развития, инвестиционной деятельности области и работ по увеличению доли казахстанского содержания (местного);
2) осуществляет мониторинг, анализ и прогнозирование индустриально-инновационного развития, инвестиционной деятельности области и в сфере работ по увеличению казахстанского содержания (местного), участвует в подготовке предложений к проектам законодательных и нормативных актов по индустриально-инновационному развитию и инвестиционной деятельности области и в разработке индустриально-инновационной программы и реализации мероприятий по повышению конкурентоспособности выпускаемой продукции, созданию экспортоориентированных производств;
3) осуществляет в пределах компетенции координацию деятельности исполнительных органов, общественных объединений и иных государственных и негосударственных структур в рамках общей стратегии, индустриально-инновационного развития, увеличению казахстанского содержания и инвестиционной деятельности области;

2. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы облыстың индустриалды, оның ішінде өнеркәсіптік, ғылыми-техникалық, инновациялық даму саласындағы және қазақстандық қамтуды арттыру жұмыстары бойынша мемлекеттік саясатты жүргізуге жәрдем көрсету және өндіру болып табылады.
15. Міндеттері:
1) облыстағы индустриялық-инновациялық даму, инвестициялық қызмет саласын және қазақстандық қамту бағыттарын жүзеге асыруға қатысып, стратегиялық мақсаттар мен басымдықтарын қалыптастырады;
2) облыстағы индустриялық-инновациялық дамудың, инвестициялық қызметтің және қазақстандық қамту бойынша жұмыстар жағдайына талдау жасайды;
3) облыстың өнеркәсіп саласындағы ғылыми техникалық және технологиялық дамуының негізгі бағыттарын, инвестициялық саясатын қалыптастыруға қатысады және жүзеге асыруды қамтамасыз етеді;
4) облыс аумағында инвестициялық жобаларды жүзеге асыру үшін аймаққа тікелей инвестицияларды, отандық және шетелдік әулетті инвесторларды белсенді тартады, аймаққа инвестицияның тікелей құйылуын кеңейту үшін қолайлы инвестициялық жағдай туғызады, инвесторларға ықпал етеді;
5) облыстың экспорттық-импорттық әлуетін тиімді пайдалануға, аймақтық тауар өндірушілердің өнімдерін шетке шығару географиясын және өткізу нарығын кеңейтуге ықпал етеді;
6) жер қойнауын пайдаланушылар және ірі (жүйе қалыптастырушы) кәсіпорындардағы тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу кезіндегі қазақстандық (жергілікті) қамтудың үлесін арттыру бойынша жұмыстар жүргізеді.
16. Функциялары:
1) облыстың индустриялық-инновациялық даму, инвестициялық қызмет саласында және қазақстандық (жергілікті) қамтудың үлесін арттыру жұмыстары бойынша бағдарламалық құжаттарды үйлестіру, әзірлеу және орындауды жүзеге асырады;
2) облыстың индустриялық – инвестициялық даму, инвестициялық қызмет және қазақстандық (жергілікті) қамтуды арттыру бойынша жұмыс салаларын талдау, болжау және мониторинг жүргізеді, индустриялық-инновациялық даму, инвестициялық қызметтері бойынша заңнамалық және нормативтік актілер жобасына ұсыныстар дайындауға және индустриялық-инновациялық бағдарламалар дайындауға қатысады және шығарылатын өнімнің бәсекеге қабілеттілігін арттыру бойынша, экспортқа бағытталған өндіріс құру бойынша іс-шараларды жүзеге асырады;
3) облыстың индустриялық-инновациялық даму, инвестициялық қызметтерін және қазақстандық қамтуды арттыруды жалпы стратегия бойынша жергілікті атқарушы органдардың, қоғамдық бірлестіктердің және басқа да мемлекеттік және мемлекеттік емес құрылымдардың қызметтерін үйлестіруді құзырет шеңберінде жүзеге асырады;

4) организует освещение вопросов промышленности, сферы увеличения казахстанского содержания, инвестиционной деятельности в средствах массовой информации и интернет- ресурсах;
5) участвует в организации и проведении форумов, выставок, презентаций, совещаний и семинаров, "круглых столов" по вопросам промышленности, казахстанского содержания и инвестиционной деятельности, а также вносит предложения по их проведению в области, Республике Казахстан и за рубежом;
6) проводит работу по повышению эффективности промышленного производства, конкурентоспособности, стимулирования создания конкурентоспособных и высокотехнологичных экспортоориентированных производств;
7) ведет мониторинг производства продукции по крупным предприятиям промышленности;
8) осуществляет отбор и экспертизу перспективных инвестиционных проектов, разработку технико-экономических обоснований совместно с привлечением проектных институтов, оказывает помощь инвесторам в подборе высокоэффективных проектов для выгодного вложения капитала;
9) ведет перечень действующих предприятий, нуждающихся в привлечении инвестиций с оформлением паспортов инвестиционных проектов, учет и мониторинг финансовых ресурсов, привлекаемых из различных источников финансирования, мониторинг реализации инвестиционных проектов за счет заемных ресурсов;
10) прорабатывает вопросы привлечения инвестиций за счет займов, грантов с международными организациями и институтами, осуществляет мониторинг выполнения условий достигнутых соглашений;
11) содействует укреплению и развитию приграничного сотрудничества, процессам расширения и интеграции, установлению взаимовыгодных межрегиональных связей между хозяйствующими субъектами областей;
12) взаимодействует с совместными и иностранными компаниями-инвесторами, действующими на территории области по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области";
13) готовит проекты договоров и соглашений между государственными органами управления, регионами, различными хозяйствующими субъектами в пределах своей компетенции с соблюдением национальных законодательств и положений международных договоров;
14) создает и ведет банк данных местных, отечественных и иностранных товаропроизводителей – участников внешнеэкономической деятельности, оказывает содействие в создании совместных предприятий;
15) осуществляет мониторинг казахстанского содержания в закупках товаров, работ и услуг крупных (системообразующих) предприятий и недропользователей.

4) өнеркәсіп, қазақстандық қамтуды арттырудың салалары, инвестициялық қызметтерді бұқаралық ақпарат құралдарында және интернет-ресурстарда басылуын ұйымдастырады;
5) өнеркәсіп, қазақстандық қамту және инвестициялық қызмет сұрақтары бойынша форумдар, көрмелер, тұсаукесерлер, кеңестер және семинарлар, "дөңгелек үстелдер" ұйымдастыруға қатысады, сонымен қатар облыста, Қазақстан Республикасында және шетелдерде өткізілу бойынша ұсыныстар енгізеді;
6) өнеркәсіп өндірісінің тиімділігін, бәсекеге қабілеттілігін арттыру бойынша жұмыстар жүргізеді, бәсекеге қабілетті және жоғарғы технологиялық экспортқа бағытталған өндірістерді құруға ықпал етеді;
7) өнеркәсіптің ірі кәсіпорындары бойынша өндіріс өнімдеріне мониторинг жүргізеді;
8) басымды инвестициялық жобалардың іріктеуін, сараптамасын жүргізеді, басымды жобалық институттармен бірігіп техникалық-экономикалық негіздеме дайындайды, тиімді капитал салу үшін инвесторларға аса тиімді жобаларды іріктеуде көмек көрсетеді;
9) инвестициялық жобалардың төлқұжаттарын рәсімдеу мен инвестицияны тартуды қажет ететін жұмыс жасап тұрған кәсіпорындардың тізімін жүргізеді, әр түрлі қаражат көздерінен тартылған қаржы ресурстарына мониторинг және есеп жүргізеді, қарыздық ресурстардың есебінен болған инвестициялық жобалардың жүзеге асыруына мониторинг жүргізеді;
10) халықаралық ұйымдар мен институттардан қарыздар, гранттар алу есебінен инвестиция тарту мәселелерін анықтайды, қол жеткен келісімдердің орындалу шарттарына.мониторинг.жүргізеді;
11) шекаралық ынтымақтастықты нығайтуға және дамуына, кеңейту мен біріктіру процесіне, облыстың шаруашылық субъектілерінің өзара тиімді байланысын орнатуға ықпал етеді;
12) "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін облыс аумағында жұмыс жасайтын біріккен және шетелдік инвестор-компаниялармен өзара тығыз байланыста болады;
13) ұлттық заңнамалар мен халықаралық келісім шарт ережесін сақтай отырып, өздерінің құзыреті шегінде, мемлекеттік органдар басқармаларымен, аймақтармен, әр түрлі шаруашылық субъектілерімен шарттар мен келісімдер жобаларын дайындайды;
14) жергілікті, отандық және шетелдік тауарөндірушілер – сыртқы экономикалық қызметтерге қатынасушылардың деректер жинақтамасын жасайды және жүргізеді, біріккен кәсіпорындар құруға ықпал етеді;
15) жер қойнауын пайдаланушылар және ірі (жүйе қалыптастырушы) кәсіпорындардың тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді сатып алу кезіндегі қазақстандық (жергілікті) қамтудың үлесін арттыру бойынша мониторинг жүргізеді.

17. Права и обязанности:
Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" имеет право:
1) в порядке, установленном законодательством и другими нормативными актами, запрашивать и получать от областных, районных и городских исполнительных органов и иных государственных и негосударственных структур необходимые материалы по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" и вести соответствующую переписку;
2) в установленном законодательством порядке привлекать экспертов, специалистов других исполнительных органов по подготовке аналитических обзоров, составления программ, прогнозов по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области";
3) взаимодействовать с соответствующими структурами других областей, центральных исполнительных органов и соответствующими структурами зарубежных стран с целью налаживания деловых контактов, обмена информацией и опытом работы;
4) участвовать в реализации гендерной и семейно-демографической политики;
5) владеть и пользоваться государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) без права распоряжения.
Обязанности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области":
1) соблюдать действующее законодательство Республики Казахстан при решении вопросов входящих в его компетенцию;
2) вести борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции;
3. Организация деятельности государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
18. Руководство государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Актюбинской области.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление и индустриально-инновационного развития Актюбинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

17. Құқықтары мен міндеттері:
"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) Заңмен, басқа да нормативтік актілермен белгіленген тәртіп бойынша облыстық, қалалық және аудандық атқарушы органдардан және басқа мемлекеттік және мемлекеттік емес құрылымдардан "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін құзыретіне кіретін мәселелер жөнінде қажетті материалдарды сұратып алуға және тиісінше хат жазысуға;
2) "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша болжамдар, бағдарламалар, талдамалы шолулар дайындағанда заңда белгіленген тәртіппен сарапшыларды, басқа атқарушы органдардан мамандарды тартуға;
3) басқа облыстардың, орталық атқару органдарының және шет елдердің тиісті құрылымдарымен жұмыс тәжірибесі мен ақпарат алмасуда іскерлік байланысты реттеу мақсатында өзара іс-қимыл жасауға;
4) гендерлік және отбасы демографиялық саясатты іске асыруға қатысуға;
5) акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) мемлекеттік акция пакеттерін (жарғылық капиталда қатысу үлесіне) билік ету құқығынсыз иемденуге және пайдалануға құқылы.
"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
1) өз құзыретіне жататын мәселелерді шешуде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларын сақтауға;
2) өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізуге міндетті.
3. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметін ұйымдастыру
18. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады....
19. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Ақтөбе облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.

21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области":
1) определяет полномочия и обязанности заместителей, руководителей отделов и других ответственных работников;
2) осуществляет работу по подбору и расстановке специалистов государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области", назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области";
3) представляет государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" во всех органах и организациях в соответствии с действующим законодательством;
4) утверждает структуру и штатное расписание в пределах фонда оплаты труда работников и положения (функциональные обязанности) отделов государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области";
5) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в государственном учреждении "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
23. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

21. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) орынбасарлардың, бөлім басшылары мен басқа да жауапты қызметкерлердің өкілеттіктері мен міндеттерін белгілейді;
2) "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мамандарды іріктеу және орналастыру жөніндегі жұмыстарды жүзеге асырады, "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) қолданыстағы заңнамаға сәйкес, барлық органдар мен ұйымдарда "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сөйлейді;
4) "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі еңбекке ақы төлеу қорының шегінде қызметкерлерінің кұрылымын, штаттық кестесін және бөлімдерінің Ережелерін (функционалдық міндеттерін) бекітеді;
5) "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекетке бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралардың қабылдануына дербес жауапты болады.
"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі бар.
"Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области"
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление индустриально-инновационного развития Актюбинской области", внесение изменений и дополнений в настоящее положение осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақтөбе облысының индустриялық-инновациялық даму басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату, осы қаулыға өзгерістер мен толықтырулар енгізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.