Об утверждении Положения государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области"
Постановление акимата Актюбинской области от 1 октября 2015 года № 358. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 6 ноября 2015 года № 4563. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 22 декабря 2016 года № 538
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 22.12.2016 № 538 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Отменить некоторые постановления акимата Актюбинской области согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Нуркатову С.К.
5. Настоящее постановления вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
Приложение к постановлению
акимата Актюбинской области
от 1 октября 2015 года № 358
Перечень постановлений акимата Актюбинской области, подлежащих отмене
1. Пункт 2 постановление акимата Актюбинской области от 17 апреля 2008 года № 134 "О некоторых вопросах государственного учреждения "Департамент координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
2. Постановление акимата Актюбинской области от 02 августа 2010 года № 247 "О внесении дополнения в постановления акимата области от 17 апреля 2008года № 134".
3. Постановление акимата Актюбинской области от 30 ноября 2010 года № 365 "О внесении дополнения в постановления акимата области от 17 апреля 2008года № 134".
4. Постановление акимата Актюбинской области от 29 декабря 2012 года № 477 "О внесении дополнения в постановления акимата области от 17 апреля 2008года № 134".
5. Постановление акимата Актюбинской области от 05 июня 2013 года № 174 "О внесении дополнения в постановления акимата области от 17 апреля 2008года № 134".

"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 358 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қарашада № 4563 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 538 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 22.12.2016 № 538 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17-бабына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігінің кейбір қаулылары жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары С.Нұрқатоваға жүктелсін.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б.Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 1 қазандағы № 358
қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің жойылды деп танылған қаулылырының тізбесі
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2008 жылғы 17 сәуірдегі № 134 "Ақтөбе облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесінің кейбір мәселелері туралы" қаулысының 2-тармағы.
2. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2010 жылғы 02 тамыздағы № 247 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 17 сәуірдегі № 134 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
3. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 365 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 17 сәуірдегі № 134 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
4. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 477 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 17 сәуірдегі №134 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
5. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2013 жылғы 05 маусымдағы № 174 "Облыс әкімдігінің 17 сәуірдегі 2008 жылғы №134 қаулысыны толықтыру енгізу туралы" қаулысы.

6. Постановление акимата Актюбинской области от 24 июля 2013 года № 225 "О внесении дополнения в постановления акимата области от 17 апреля 2008года № 134".
Утверждено постановлением
акимата Актюбинской области
от 1 октября 2015 года № 358
ПОЛОЖЕНИЕ
Государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных
программ Актюбинской области"
1. Общие положения
1. Настоящее Положение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" (далее - Положение) разработан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан № 410 от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного орган Республики Казахстан и определяет статус и полномичия государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" является исполнительным органом, уполномоченным на обеспечение и проведение государственной политики в сфере занятости населения, социальной защиты населения, инвалидов, оказанием государственной адресной социальной помощи населению, предоставления специальных социальных услуг, государственных услуг оказываемых местными исполнительными органами в сфере социальной защиты населения.
2. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" не имеет филиалов, представительств.
3. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" осуществляют свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штапмы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Уполномоченным органом по руководству и учредителем государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" является государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинской области".

6. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2013 жылғы 24 шілдедегі № 225 "Облыс әкімдігінің 2008 жылғы 17 сәуірдегі №134 қаулысына толықтыру енгізу туралы" қаулысы.
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 1 қазандағы № 358
қаулысымен бекітілді
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің
ЕРЕЖЕСІ
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекеменің Ережесі (бұдан әрі Ереже) Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесіне сәйкес әзірленді және "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекеменің мәртебесі мен өкілеттігін айқындайды.
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламасы" мемлекеттік мекемесі халықты жұмыспен қамту, мүгедектерді, халықты әлеуметтік қорғау, мемлекеттік атаулы әлеуметтік және мемлекеттік қызмет көрсету салаларына байланысты мемлекеттік саясатты қамтамасыз етуге және жүзеге асыратын мемлекеттік атқарушы орган болып табылады.
2. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінде филиалдар мен өкілеттіктер болмайды.
3. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тараптары болуға құқығы бар.

7. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
8. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
9. Структуру и штатную численность государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" утверждает руководитель Управления координации занятости и социальных программ области в соответствии с постановлением акимата области об утверждении структуры местного государственнного управления, лимитов штатной численности местных исполнительных органов Актюбинской области.
10. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 030019, Актюбинская область, город Актобе, улица Маресьева, д.101.
11. Полное наименование государственного органа:
государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
12. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
13. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" осуществляется из областного бюджета.
14. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимаетльства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области".
Если законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от токой деятельности, направляются в доход областного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
15. Миссией государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" является обеспечение содействия социальных гарантий и занятости населения в соответсвии со стратегическим планом управления координации занятости и социальных программ области.

7. "Ақтөбе облысы әкімнің аппараты" мемлекеттік мекемесі "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы және басқару жөніндегі уәкілетті органы болып табылады.
8. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
9. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штаттық санын басқарма басшысы облыс әкімдігінің жергілікті мемлекеттік басқарудың құрылымын, Ақтөбе облысы жергілікті атқарушы органдар штаттық санының лимитін бекіту туралы қаулысына сәйкес бекітіледі.
10. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030019, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі, 101 үй.
11. Мемлекеттік органның толық атауы: "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
12. Осы Ереже "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
13. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
14. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
15. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемелекеттік мекемесінің миссиясы басқарманың стратегиялық жоспарына сәйкес халықтың әлеуметтік кепілдіктерін жұмыспен қамтылуына жәрдемдесуді қамтамасыз ету болып табылады.

16. Задачи:
1) обеспечение и проведение государственной политики в сфере занятости населения;
2) обеспечение государственных гарантий в сфере занятости населения;
3) обеспечение и проведение государственной политики в сфере социальной защиты инвалидов, социальной помощи инвалидам;
4) обеспечение и проведение государственной политики в сфере предоставления специальных социальных услуг;
5) организация социального партнерства на региональном уровне, содействие в укреплении и развитии социального партнерства;
6) обеспечение и проведение государственной политики, связанной с оказанием государственной адресной социальной помощи населению;
7) регулирование правоотношений, связанных с рассмотрением обращений физических и юридических лиц в целях реализации и защиты их прав, свобод и законных интересов;
8) обеспечение информационного обмена и информационных услуг;
9) повышение качества предоставления государственных услуг, развитие "электронных государственных услуг";
10) обеспечение и проведение антикорупционной политики государства;
11) координация организации социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания;
12) обеспечение и проведение принципов бюджетной системы Республики Казахстан, налогового законодательства Республики Казахстан;
13) обеспечение и проведение в пределах своей компетенции государственной политики в области миграции населения.
17. Функции Управления:
1) осуществление своей деятельности в соответствии со стратегическим и операционным планами;
2) осуществляет внутренний контроль по направлениям деятельности Управления с целью повышения качества и производительности его работы;
3) внесение в пределах компетенции представлений к награждению государственными наградами;
4) координирует организацию и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания;
5) организация социального партнерства на региональном уровне;
6) координация работы по ведению переговоров сторонами социального партнерства по подготовке проекта регионального (областного) соглашения, разработки и заключению регионального (областного) соглашения;
7) формирование персонального состава областной трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социльно-трудовых отношений;
8) обеспечивает работу областной трехсторонней комиссии по социальному партнерству и регулированию социльно-трудовых отношений и рабочих групп, ведение протоколов, подготовку проектов решений и контроль за их исполнением;
9) осуществляет регистрацию отраслевых и региональных соглашений, заключенных на городском, районном уровне;

16. Міндеттері:
1) халықты жұмыспен қамту саласында мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету және жүргізу;
2) халықты жұмыспен қамту саласында мемлекеттік кепілдіктерді қамтамасыз ету;
3) мүгедектерді әлеуметтік қорғау, мүгедектерге әлеуметтік көмек көрсету саласында мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету және жүргізу;
4) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласында мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету және жүргізу;
5) өңірлік деңгейде әлеуметтік әріптестікті ұйымдастыру, әлеуметтік әріптестікті нығайтуға және дайындауға ыкпал ету;
6) халыққа мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуге байланысты мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету және жүргізу;
7) жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын, бостандықтарын және олардың заңды мүдделерін іске асыру және қорғау мақсатында, өтініштерін қарауға байланысты, құқықтық қатынастарды реттеу;
8) ақпараттық алмасу және ақпараттық қызметтерді қамтамасыз ету;
9) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету сапасын көтеру, "электрондық көрсетілетін мемлекеттік қызметті" дамыту;
10) мемлекеттің сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясаттын қамтамасыз ету және жүргізу;
11) қылмыстық жаза өтегендерді әлеуметтік бейімдеу және қалпына келтіруді ұйымдастыруды үйлестіру;
12) Қазақстан Республикасының салық заңнамаларын, Қазақстан Республикасының бюджеттік жүйесінің принциптерін қамтамасыз ету және жүргізу;
13) халықтың көші-қон саласындағы мемлекеттік саясаты өзінің құзыреті шегінде қамтамасыз ету және жүргізу.
17. Басқарманың функциялары:
1) өз қызметін стратегиялық және операциялық жоспарларға сәйкес жүзеге асырады;
2) басқарма жұмысының сапасы мен өнiмдiлiгiн арттыру мақсатында оның қызметiнiң бағыттары бойынша iшкi бақылауды жүзеге асырады;
3) мемлекеттiк наградалармен наградтауға құзыреті шегінде ұсынымхат енгізеді;
4) қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыруды және жүзеге асыруды үйлестіреді;
5) өңiрлiк деңгейде әлеуметтiк әрiптестiктi ұйымдастырады;
6) өңірлік (облыстық) келісім жобасын даярлау бойынша әлеуметтік әріптестік тараптарымен келіссөздер жүргізеді, өңірлік (облыстық) келісімді әзірлеу және бекіту жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
7) әлеуметтiк әрiптестiк және әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі облыстық үш жақты комиссияның дербес құрамын қалыптастырады;
8) әлеуметтiк әрiптестiк және әлеуметтік-еңбек қатынастарын реттеу жөніндегі облыстық үш жақты комиссияның, жұмыс топтарының жұмысын, хаттамалар жүргізуді, шешімдер жобаларын даярлауды және олардың орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді;
9) қалалық, аудандық деңгейде жасалған салалық және өңiрлiк келiсiмдердi тiркеудi жүзеге асырады;

10) внесение предложения объединениям, работодателям, объединениям работников, не участвовавшим в заключении регионального (областного) соглашения, присоединиться к региональному (областному) соглашению;
11) осуществляет мониторинг исполнения регионального (областного) соглашения;
12) оказание содействия по подготовке материалов претендентов на республиканский конкурс по социальной ответственности бизнеса "Парыз";
13) рассматривает и согласовывает нормы труда и параметры системы оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов), в порядке установленном уполномоченным государственным органом по труду;
14) разрабатывает и вносит на утверждение представительных органов области региональную программу реабилитации инвалидов, включая поддержку специализированных организаций общественных объединений инвалидов;
15) организует профессиональное обучение (переобучение) инвалидов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации инвалида;
16) организует подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов по реабилитации инвалидов, в том числе специалистов языка жестов, специалистов по чтению и письму рельефно-точечным шрифтом Брайля;
17) организует на соответствующей территории медицинскую, социальную, профессиональную реабилитацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и индивидуальной программой реабилитации инвалида;
18) обеспечивает санаторно-курортное лечение инвалидов и детей-инвалидов в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
19) обеспечивает реализацию комплексных программ реабилитации инвалидов;
20) организует обеспечение инвалидов техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
21) организует совместно с уполномоченными органами в области физической культуры и спорта, культуры и общественными объединениями инвалидов проведение оздоровительных, спортивных, культурно-массовых и просветительских мероприятий среди инвалидов;
22) координирует оказание благотворительной и социальной помощи инвалидам;
23) организация мер по обеспечению социальной защиты инвалидам, направленных на создание им равных с другими гражданами возможностей участия в жизни общества;
24) осуществление контроля за правильностью расходования администрацией медико-социального учреждения пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий и государственных социальных пособий опекаемым, из числа психоневрологических больных, решением суда признанных недееспособными и нуждающимися в опеке;

10) өңірлік (облыстық) келісімді бекітуге қатыспаған бірлестіктерге, жұмыс берушілерге, қызметкерлер бірлестіктеріне өңірлік (облыстық) келісімге қосылуға ұсыныс енгізеді;
11) келiсiмнiң орындалуына өңірлік (облыстық) мониторинг жүргізеді;
12) "Парыз" бизнесінің әлеуметтік жауапкершілігі бойынша республикалық конкурсына үміткерлердің материалдарын даярлауға жәрдемдеседі;
13) көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) мемлекеттiк реттеу енгiзiлетiн ұйымдар қызметкерлерiнiң еңбек нормаларын және еңбегiне ақы төлеу жүйесiнiң параметрлерiн еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген тәртiппен қарайды және келiседi;
14) мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiнiң мамандандырылған ұйымдарын қолдауды қоса алғанда, мүгедектердi оңалтудың өңiрлiк бағдарламаларын әзiрлейдi және облыстың өкiлдi органдарының бекiтуiне ұсынады;
15) "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңға және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi кәсiптiк оқытуды (қайта оқытуды) ұйымдастырады;
16) мүгедектердi оңалту жөнiндегi мамандарды, оның iшiнде ымдау тiлiнiң мамандарын, Брайльдiң бедерлi-нүктелiк қарпi бойынша оқитын және жазатын мамандарды даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады;
17) "Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы" Заңға және мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес тиiстi аумақта медициналық, әлеуметтiк, кәсiптiк оңалтуды ұйымдастырады;
18) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердiң және мүгедек балалардың санаторий-курорттық емделуiн қамтамасыз етедi;
19) мүгедектердi оңалтудың кешендi бағдарламаларының iске асырылуын қамтамасыз етедi;
20) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектердi техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен және (немесе) арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз етудi ұйымдастырады;
21) дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкiлеттi органмен және мүгедектердiң қоғамдық бiрлестiктерiмен бiрлесiп мүгедектер арасында сауықтыру және спорттық iс-шараларды өткiзудi ұйымдастырады;
22) мүгедектерге қайырымдылық және әлеуметтiк көмектiң көрсетiлуiн үйлестiредi;
23) мүгедектердi әлеуметтiк қорғау әлеуметтiк көмек көрсету, медициналық, әлеуметтiк және кәсiптiк оңалту, бiлiм беру және олардың қоғам өмiрiне басқа азаматтармен бiрдей қатысуына мүмкiндiктер жасауға бағытталған шараларды ұйымдастырады;
24) қамқорлықтағылардың Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтан төленетiн зейнетақы төлемдерiн және мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларын медициналық-әлеуметтiк мекеме әкiмшiлiгiнiң дұрыс жұмсауын бақылауды жүзеге асырады;

25) проведение мониторинга вопросов по обеспечению инвалидов доступа к объектам социальной инфраструктуры;
26) осуществляет мониторинг работы по обеспечение занятости инвалидов;
27) реализуют государственную политику в сфере предоставления специальных социальных услуг;
28) осуществляет взаимодействие с физическими и юридическими лицами и государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;
29) обеспечивает создание и деятельность субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в их ведении;
30) обеспечивает предоставление субъектами, предоставляющими специальные социальные услуги, гарантированного объема специальных социальных услуг;
31) обеспечивает проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
32) организуют кадровое обеспечение субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации социальных работников;
33) принимает меры по развитию системы предоставления специальных социальных услуг;
34) разрабатывает и представляет на утверждение местного представительного органа области перечень и порядок предоставления дополнительного объема специальных социальных услуг;
35) осуществляет государственные закупки, а также размещает государственный социальный заказ по предоставлению специальных социальных услуг и услуг по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
36) проведение в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан аттестации руководителей организаций, осуществляющих деятельность в сфере занятости и социального обеспечения;
37) в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан № 849 от 27 сентября 2007 года "Об утверждении Правил поступления на гражданскую службу и проведения конкурса на занятие вакантной должности гражданского служащего" назначает и освобождает от должности руководителей государственных медико-социальных учреждений (дома-интернаты), финансируемых из областного бюджета;
38) обеспечивает реализацию государственной политики занятости населения;
39) выдача разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории области в пределах квоты, распределенной центральным исполнительным органом, а также приостановки и отзыва указанных разрешений;
40) осуществляет методическое руководство работой Актюбинского городского и районных отделов занятости и социальных программ, центров занятости населения г.Актобе и районов области по вопросам продуктивной занятости и поддержки инициативы самообеспечения и самозанятости граждан, сокращению фиксированной безработицы;

25) мүгедектердiң әлеуметтiк инфрақұрылым объектiлерiне кiрiп-шығуын қамтамасыз ету жөніндегі мәселелерге мониторинг жүргізеді;
26) мүгедектердi жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстың мониторингін жүргізуді іске асырады;
27) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асырады;
28) жеке және заңды тұлғалармен және мемлекеттiк органдармен арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету мәселелерi бойынша өзара iс-қимылды жүзеге асырады;
29) арнаулы әлеуметтiк қызметтердi көрсететiн, өз қарамағындағы субъектiлердi құруды және олардың қызметiн іске асырады;
30) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсететiн субъектiлердiң арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiн көрсетуiн іске асырады;
31) халықтың арнаулы әлеуметтiк қызметтерге қажеттiлiктерiне талдау жүргiзудi қамтамасыз етедi;
32) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсететiн субъектiлердi кадрмен қамтамасыз етудi, әлеуметтiк қызметкерлердi кәсiптiк даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастырады;
33) арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету жүйесiн дамыту жөнiнде шараларды қабылдайды;
34) арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнен тыс көрсетiлетiн арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң қосымша көлемiн көрсетудiң тiзбесi мен тәртiбiн әзiрлейдi және оларды жергiлiктi өкiлдi органдарының бекiтуiне ұсынады;
35) арнаулы әлеуметтiк қызметтердi және арнаулы әлеуметтiк қызметтерге қажеттiлiктi бағалау мен айқындау жөнiндегi қызметтердi көрсету бойынша мемлекеттiк сатып алуды жүзеге асырады, сондай-ақ мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты орналастырады;
36) жұмыспен қамту және әлеуметтік қамту саласында қызмет атқаратын ұйымдардың басшыларын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аттестациялауды өткізу;
37) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 27 қыркүйектегі "Азаматтық қызметке кіру және азаматтық қызметтің бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу Ережесін бекіту туралы" № 849 қаулысына сәйкес облыстық бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік медициналық-әлеуметтiк мекеменiң (үй-интернат) басшыларын тағайындайды және қызметінен босатады;
38) халықты жұмыспен қамту мемлекеттік саясатын жүзеге асыруын қамтамасыз етеді;
39) тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң аумағында еңбек қызметiн жүзеге асыру үшiн орталық атқарушы орган бөлген квота шегiнде шетелдiк қызметкерлерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушiлерге шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсаттар береді, сондай-ақ аталған рұқсаттарды тоқтата тұрады және керi қайтарып алады;
40) нәтижелі жұмыспен қамту және азаматтардың өзін-өзі қамтамасыз ету, өз бетінше жұмыспен қамтылу бастамаларында қолдау көрсету, белгіленген жұмыссыздықтың қысқаруының мәселесі бойынша Ақтөбе қалалық және аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдерінің, Ақтөбе қаласының және облыстың аудандары халықты жұмыспен қамту орталықтарының жұмысына әдістемелік басшылық жасауды жүзеге асырады;

41) содействие деятельности учреждений, исполняющих уголовные наказания и оказание содействия в трудоустройстве, профподготовки, переподготовки, лицам отбывшим уголовные наказания;
42) осуществление мониторинга занятости целевых групп населения, разработка мероприятий, направленных на содействие их занятости;
43) осуществление мониторинга спроса и предложения на рынке труда области и отдельных ее регионов, формирование перспективной потребности в квалифицированных кадрах в целом по области;
44) формирование планов профессиональной подготовки безработных граждан и организация их выполнения;
45) осуществление мониторинга реализации областных и республиканских Планов мероприятий по обеспечению занятости населения;
46) разрабатывает с участием представителей работников и работодателей на основе стратегического плана развития области и программы развития территорий программы занятости населения;
47) осуществление других мероприятий, способствующих занятости населения;
48) представляет первичные статистические данные в центральный исполнительный орган в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
49) координирует оказание социальной помощи социально уязвимым слоям населения;
50) мониторинг соблюдения качества предоставления государственных услуг в сфере социальной защиты населения;
51) разработка регламентов государственных услуг в сфере социальной защиты населения, оказываемых местными исполнительными органами;
52) обеспечивает соблюдение стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами;
53) разработка на основе стратегических и программных документов Республики Казахстан, одобренного прогноза социально-экономического развития и бюджетных параметров, стратегического плана Управления и опубликование его в средствах массовой информации;
54) разработка и утверждение операционного плана Управления;
55) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
56) формирование общественной поддержки в курируемой отрасли и взаимодействие с общественными объединениями.
57) осуществляет учет и регистрацию оралманов и трудовых мигрантов;
58) принимает заявление с приложением необходимых документов от этнических казахов на присвоение статуса оралмана, включение в квоту иммиграции оралманов;
59) принимает заявление с приложением необходимых документов от граждан Республики Казахстан на присвоение статуса переселенца и включение в квоту переселенцев внутренних мигрантов;

41) мекемелердің қызметіне септеседі, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыруға, кәсіби даярлауға, кайта даярлау жәрдемдеседі;
42) халықтың нысаналы топтарының жұмыспен қамтылуына мониторинг жүргізеді, олардың жұмыспен қамтылуына бағытталған іс-шаралар әзірлейді;
43) облыстың және оның өңірлерінің еңбек нарығындағы сұраныстар мен ұсыныстарға мониторинг жүргізуді жүзеге асыруды, жалпы облыс бойынша маманданған кадрлардың келешегі бар қажетілігін қалыптастырады;
44) жұмыссыз азаматтардың кәсіптік даярлау жоспарларын қалыптастыруды және олардың орындалуын ұйымдастырады;
45) халықты жұмыспен қамту бойынша іс-шаралардың облыстық және республикалық Жоспарларын іске асырылуына мониторинг жүргізуді жүзеге асырады;
46) жұмысшылар өкілдері мен жұмыс берушiлер өкілдерiнiң қатысуымен облысты дамытудың стратегиялық жоспарлары және аумақтарды дамыту бағдарламасы негiзiнде халықты жұмыспен қамту бағдарламасын дайындайды;
47) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесетiн басқа да iс-шараларды жүзеге асырады;
48) орталық атқарушы органға Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен және мерзiмде мемлекеттiк статистикалық есептiлiк табыс етедi;
49) халықтың әлеуметтiк жағынан дәрменсiз топтарына әлеуметтiк көмек көрсетудi үйлестiредi;
50) халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет көрсету сапасының сақталуына мониторинг жүргізеді;
51) жергілікті атқарушы органдардың халықты әлеуметтік қорғау саласында көрсететін мемлекеттік қызмет регламентін әзірлейді;
52) жергілікті атқарушы органдардың халықты әлеуметтік қорғау саласында көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарының сақталуын қамтамасыз етеді;
53) Қазақстан Республикасының стратегиялық және бағдарламалық құжаттары, әлеуметтiк-экономикалық дамудың және бюджеттiк параметрлердiң мақұлданған болжамы негiзiнде басқарманың стратегиялық жоспары әзiрленедi және ол бұқара ақпараттар құралдарында жарияланады;
54) басқарманың операциялық жоспарын әзiрлейдi және бекітеді;
55) жергiлiктi мемлекеттiк басқару мүддесiнде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергiлiктi атқарушы органдарға жүктелетiн өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады;
56) бақылайтын саладағы қоғамдық қолдауды қалыптастырады және қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-әрекет жасайды;
57) оралмандар мен еңбекші көшіп-қонушыларды есепке алуды және тіркеуді жүзеге асырады;
58) этностық қазақтардан оралман мәртебесін алуға, оралмандардың көшіп келу квотасына енгізуге қажетті құжаттарымен қоса берген өтінішті қабылдайды;
59) Қазақстан Республикасының азаматтарынан қоныс аударушы мәртебесін алуға және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізуге қажетті құжаттарымен қоса берген өтінішті қабылдайды;

60) принимает решение о присвоении статуса оралмана, включении в квоту иммиграции оралманов и назначении выплат единовременных пособий, средств на приобретение жилья оралманам, включенным в квоты иммиграции оралманов;
61) выдает удостоверения оралмана и переселенца;
62) организует деятельность центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения;
63) принимает решения о присвоении статуса переселенца, включении в квоту переселения внутренних мигрантов и назначении выплат единовременных помобий переселенцам, включенным в квоту переселения внутренних мигрантов.
18. Права и обязанности:
Имеет право:
1) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных и негосударственных органов, подведомственных учреждений сведения, необходимые для выполнения возложенных на Управление задач и функций;
2) представительство в установленном законодательством порядке в судах всех инстанций, государственных и общественных организациях, других органах в качестве истца, ответчика;
3) издавать акты в пределах своей компетенции в соответствии с Трудовым Кодексом и иными нормативными правовыми актами;
4) требовать в соответствии с законодательством от работников управления выполнения условий трудового, коллективного договоров, правил трудового распорядка и других актов работодателя;
5) поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым Кодексом, законодательством о государственной службе;
6) вносить на рассмотрение акима области и областного маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к компетенции Управления;
7) рассматривать вопросы формирования и реализации гендерной и семейно-демографической политики;
8) участвовать в подготовке проектов актов акимата и акима области;
Обязанности:
1) принимать законные и обоснованные решения;
2) всемерно развивать государственный язык в Управлении, создавать все необходимые условия для свободного и бесплатного овладения государственным языком работниками Управления;
3) в пределах компетенции вести борьбу с коррупцией;
3. Организация деятельности государственного органа
19. Руководство государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" задач и осуществление им своих функций.

60) оралман мәртебесін беру, оралмандардың көшіп келу квотасына енгізу және оралмандардың көшіп келу квотасына енгізілген оралмандарға біржолғы жәрдемақылар, тұрғын үй сатып алуға қаражат төлемін тағайындау туралы шешім қабылдайды;
61) оралман және қоныс аударушы куәліктерін береді;
62) оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтарының, уақытша орналастыру орталықтарының қызметін ұйымдастырады;
63) қоныс аударушы мәртебесін беру, ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізу және ішкі көшіп-қонушылардың қоныс аудару квотасына енгізілген қоныс аударушыларға біржолғы жәрдемақылар тағайындау туралы шешім қабылдайды.
18. Құқықтары мен міңдеттері:
Мынадай:
1) басқармаға жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті мәліметтерді мемлекеттік, мемлекеттік емес органдардан, ведомствоға қарасты мекемелерден заңда белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
2) талапкер, жауапкер ретінде барлық саладағы соттарда, мемлекеттік және қоғамдық ұйымдарда, басқа органдарда заңда белгіленген тәртіппен өкілдік етуге;
3) Еңбек Кодексінде және өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге сәйкес өз құзыретi шегiнде актiлер шығарады;
4) басқарма қызметкерлерінен еңбек ұжымдық шарттар талаптарының, еңбек тәртiптемесi ережелерiнiң және жұмыс берушiнiң басқа да актiлерiнiң орындалуын талап етуге;
5) Еңбек Кодексінде, мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайларда және тәртiппен қызметкерлердi көтермелеуге, оларға тәртiптiк жаза қолдануға, қызметкерлердi материалдық жауапкершiлiкке тартуға;
6) Басқарма құзыретіне жататын мәселелерді шешу жөніндегі ұсыныстарды облыс әкімі мен облыстық мәслихаттың қарауына енгізуге;
7) гендерлік және отбасылық-демографиялық саясаттын қалыптасыру мәселелерін іске асыруға;
8) облыс әкімдігі мен әкімінің актілерінің жобаларын әзірлеуге қатысуға құқығы бар;
Міндеттері:
1) заңды және негiзделген шешiмдер қабылдайды;
2) басқармада мемлекеттік тілді барынша дамытады, мемлекеттік тілді еркін және тегін меңгеруге жағдай жасайды;
3) өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізеді;
3. Мемлекеттік органың қызметін ұйымдастыру
19. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты басшы жүзеге асырады.

20. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" назначается и освобождается от должности акимом области.
21. Руководитель государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области":
1) организует и руководит работой Управления,
2) несет персональную ответственность за выполнение, возложенных на Управление задач и осуществлении им своих функций;
3) определяет обязанности и круг полномочий заместителей, руководителей подведомственных государственных учреждений Управления;
4) назначает на должности и освобождает от должностей в установленном законодательством порядке работников Управления, руководителей подведомственных государственных учреждений;
5) ведет подбор, расстановку и назначение работников, организует повышение их квалификации;
6) представляет Управление во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) издает приказы;
8) утверждает смету расходов, штатное расписание Управления в пределах установленного фонда оплаты труда и численности работников;
9) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий сотрудников Управления;
10) принимать меры, направленные на противодействие коррупции в Управлении с установлением персональной ответственности руководителя за принятие антикоррупционных мер;
11) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции в соответствии с должностной инструкций, утвержденной распоряжением акима области.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
23. Руководитель Управления определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
24. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" формируется за счет имущества переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

20. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын облыс әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
22. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) Басқарманың жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды;
2) Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына жеке жауап береді;
3) орынбасарлары мен Басқарманың құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерінің шеңберін белгілейді;
4) басқармаға қарасты мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерін және Басқарма қызметкерлерін, заңдарда белгіленген тәртіппен қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) қызметкерлерді іріктейді, орналастырады және тағайындайды, олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
6) қолданыстағы заңдарға сәйкес мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынаста Басқарма атынан өкілдік етеді;
7) бұйрықтар шығарады;
8) белгіленген еңбекақы қорының және қызметкерлер санының шегінде Басқарманың шығыстар сметасын, штаттық кестесін бекітеді;
9) заңдарда белгіленген тәртіппен марапаттау, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жазалар қолдану мәселелерін шешеді;
10) Басқармада сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдау үшін дербес жауапты болады;
11) облыс әкімдігінің өкімімен бекітілген лауазымдық нүсқаулыққа сәйкес өз құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
23. Басқарма басшысы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттіқ органың мүлкі
24. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметті нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

25. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" относится к коммунальной собственности.
Уполномоченным органом государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" по управлению государственным имуществом (далее уполномоченный орган по государственному имуществу) является Управление финансов Актюбинской области.
26. Государственное учреждение "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области", внесение изменений и дополнений в настоящее Положение осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление координации занятости и социальных программ Актюбинской области"
Государственное учреждение "Дом-интернат для инвалидов и престарелых";
Государственное учреждение "Психоневрологический дом-интернат".

25. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлкі коммуналдық меншікке жатады.
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органы (бұдан әрі – мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган) Ақтөбе облысының қаржы басқармасы болып табылады.
26. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату, осы Ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Ақтөбе облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі және оның ведомстволарының қарамағындағы мекемелердің тізбесі
"Қарттар және мүгедектер арналған интернат-үйі" мемлекеттік мекемесі
"Жүйке аурулар үйі интернат" мемлекеттік мекемесі