О переименовании государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе"
Постановление акимата города Актобе Актюбинской области от 4 декабря 2015 года № 4785. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 28 декабря 2015 года № 4656. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 20 декабря 2016 года № 5491
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актобе Актюбинской области от 20.12.2016 № 5491 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 413-IV "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Актобе ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе" в государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
2. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Алимова К.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Б.Сағын
Утверждено постановлением
акимата города Актобе
от 4 декабря 2015 года № 4785
Положение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим деятельность в сфере жилищно-коммунального хозяйства.
2. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в государственном учреждении "Департамент казначейства по Актюбинской области Комитета Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан".

"Ақтөбе қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атауын өзгерту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 4785 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 28 желтоқсанда № 4656 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 5491 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімдігінің 20.12.2016 № 5491 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы № 413-IV "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына сәйкес Ақтөбе қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтөбе қалалық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атауы "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып өзгертілсін.
2. Қоса беріліп отырған "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі бекітілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Қ.М.Әлімовке жүктелсін.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б.Сағын
Ақтөбе қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 4785 қаулысымен бекітілген
"Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында қызметті жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 030007, Актюбинская область, город Актобе, улица Маресьева 4 "А".
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
Если государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия: государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" осуществляет государственную политику в области жилищно-коммунального хозяйства на территории города Актобе.
15. Задачи: осуществление деятельности жилищно-коммунального хозяйства на территории города Актобе.
16. Функции:
1) контроль за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционированием в осенне-зимний период.

5. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 030007, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі 4 "А".
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Ақтөбе қаласының аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы қызметін көрсету бойынша мемлекет саясатын жүзеге асыру.
15. Міндеттері: Ақтөбе қаласы аумағында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы қызметін жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) жылу желілерін дайындауды және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүзеге асыру және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асырады.

2) согласование планового ремонта тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
3) обеспечение включения мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития города, а также осуществляет информационную деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
4) обеспечение проведения государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности;
5) выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов коммунальной собственности города и объектов социально-культурного назначения, дает разрешение на строительство внутригородских коммунальных сетей и сооружений;
6) организует строительство и эксплуатацию водопроводов, очистных сооружений, тепловых и электрических сетей и других объектов инженерной инфраструктуры города;
7) организует распределение жилья коммунального жилищного фонда;
8) организует сохранение коммунального жилищного фонда;
9) проводит инвентаризацию жилищного фонда;
10) организует снос аварийного жилья;
11) обеспечивает жильем отдельные категории граждан в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
12) осуществляет передачу в собственность граждан жилищ из коммунального жилищного фонда на условиях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, и в порядке, определяемым Правительством Республики Казахстан;
13) решает вопросы благоустройства и внешнего оформления общественных мест;
14) в пределах своей компетенции оказывает электронные услуги с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
15) создает инфраструктуру для занятий спортом физических лиц по месту жительства и в местах их массового отдыха;
16) разрабатывает и представляют на утверждение местному представительному органу города нормы образования и накопления коммунальных отходов;
17) разрабатывает и представляют на утверждение местным представительным органам города тарифы на сбор, вывоз, захоронение и утилизацию коммунальных отходов;
18) реализует государственную политику в области обращения с коммунальными отходами;
19) организует работу по благоустройству и озеленению города;
20) организует работу по обеспечению санитарной очистке города;
21) обеспечивает содержание мест хранения и захоронения отходов производства и потребления;
22) обеспечивает организацию мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
23) осуществляет государственный контроль в сфере управления жилищным фондом;

2) жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) жоспарлы жөндеуді келіседі;
3) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы іс-шараларды қаланың даму бағдарламасына енгізуді қамтамасыз ету, сондай-ақ энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында ақпараттық қызметті жүзеге асырады;
4) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында мемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз етеді;
5) қаланың коммуналдық меншік объектілері мен әлеуметтік-мәдени мақсаттағы объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша тапсырыс беруші болады, қалаішілік коммуналдық желілер мен құрылыстарды салуға рұқсат береді;
6) қаланың су құбырларын, тазарту құрылыстарын, жылу мен электр желiлерiн және басқа да инженерлiк инфрақұрылым объектiлерiнiң құрылысын салуды және пайдалануды ұйымдастырады;
7) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін бөлуді ұйымдастырады;
8) коммуналдық тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастырады;
9) тұрғын үй қорына түгендеу жүргізеді;
10) авариялық үй-жайларды бұзуды ұйымдастырады;
11) Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етеді;
12) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген шарттармен және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен тұрғын үйлерді коммуналдық тұрғын үй қорынан азаматтардың меншігіне беруді жүзеге асырады;
13) қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы безендiру мәселелерiн шешедi;
14) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес өз құзыретi шегiнде ақпараттық жүйелердi пайдалана отырып, электрондық қызметтер көрсетедi;
15) жеке адамдардың тұрғылықты жері бойынша және олардың көпшілік демалатын орындарда спортпен шұғылдануы үшін инфрақұрылым жасайды;
16) коммуналдық қалдықтардың пайда болуы мен жинақталуы нормаларын әзірлейді және қаланың жергiлiктi өкілді органына бекітуге ұсынады;
17) коммуналдық қалдықтарды жинау, әкету, көму және кәдеге жарату тарифтерін әзірлейді және қаланың жергiлiктi өкілді органына бекітуге ұсынады;
18) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асырады;
19) қаланы абаттандыру мен көгалдандыру бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
20) қаланы санитарлық тазартуды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастырады;
21) өндiрiс және тұтыну қалдықтарын сақтау мен көму орындарын күтiп ұстайды;
22) тұрғын үй қорын сақтау және тиісінше пайдалану жөнінде іс-шараларды ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
23) тұрғын үй қорын басқару саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;

24) выдает разрешение на санитарную рубку (выборочная, сплошная), вынужденный снос, пересадку, формирование кроны, санитарную обрезку, ландшафтную рубка, подчистку штамба, пересадку зеленых насаждений;
25) организует содержание в надлежащем состоянии городских улиц, парков, скверов, ирригационных сетей, скважин и фонтанов, памятников, фасадов зданий, мест общественного пользования и элементов благоустройства города;
26) осуществляет оформление и выдачу договоров о приватизации жилища из коммунального жилищного фонда;
27) заключает договоров найма, в необходимых случаях принимает меры по признанию нанимателя и членов его семьи утратившими право пользования жилищем из государственного жилищного фонда в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
28) проводит инвентаризацию списков очередности граждан Республики Казахстан, состоящих на учете нуждающихся в жилище из коммунального жилищного фонда;
29) организует работу по изготовлению земельных актов, технических паспортов на объекты находящиеся на балансе государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" и регистрирует их в органах юстиции.
17. Права и обязанности:
1) представлять интересы государства и защищать его имущественные права в судах, организациях всех форм собственности;
2) вносить предложения акиму города и в исполнительные органы о совершенствовании деятельности в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
3) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций информацию, необходимую для осуществления функций, возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе";
4) участвовать в подготовке проектов распоряжений акима, постановлений акимата города, решении маслихата по вопросам, относящимся к компетенции государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе";
5) формирует и реализует единую стратегию в привлечении инвестиций для развития жилищно-коммунального хозяйства.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Актобе.

24) жасыл желектерді санитарлық кесуге (іріктемелік, жаппай) амалсыз алып тастауға, қайта отырғызуға, бөрікбастарын қалыптастыруға, санитарлық кесуге, ландшафтық кесуге, діңгегін тазалауға рұқсат береді;
25) қала көшелерін, саябақтарды, скверлерді, ирригация жүйелерін, ұңғымаларды және фонтандарды, ескерткіштерді, ғимараттардың қасбеттерін, көпшілік пайдаланатын жерлер мен қаланы безендіру элементтерін тиісті дәрежеде күтіп ұстауды ұйымдастырады;
26) коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жекешелендіру туралы шартты рәсімдейді және береді;
27) Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді жалдау шарттарын жасасу, қажет болған жағдайларда жалға алушы мен оның отбасы мүшелерінің мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді пайдалану құқығынан айырылды деп тану бойынша шаралар қабылдайды;
28) коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж адамдардың есебінде тұрған Қазақстан Республикасы азаматтарының кезектілік тізіміне түгендеу жүргізеді;
29) "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесініңбалансында тұрған обьектілерге жер актілерін, техникалық паспорттарын әзірлеу, оларды әділет органдарында тіркеу жұмыстарын ұйымдастырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттің мүдделерін ұсыну және соттарда, барлық меншік нысанындағы ұйымдарда оның мүліктік құқықтарын қорғау;
2) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қызметтерді жетілдіру туралы қала әкіміне және орындаушы органдарға ұсыныстар енгізу;
3) мемелекеттік органдардан және басқада мекемелерден "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды жүзеге асыру мақсатында мәліметтерді сұрату;
4) "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзіретіне қатысты қала әкімнің өкімін, қала әкімдігінің қаулысын, шешімін және маслихат жобаларын даярлауға қатысу;
5) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласын дамытуда инвестицияларды тартуда ортақ стратегияны қалыптастыру және іске асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Ақтөбе қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.

20. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе";
2) в соответствии с действующим законодательством назначает на должности и освобождает от должности работников государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе";
3) в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан и коллективным договором поощряет работников государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе", оказывает материальную помощь и налагает на них дисциплинарные взыскания;
4) представляет государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) обеспечивает сохранность документов для передачи документов на государственное хранение при ликвидации государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе", относится к коммунальной собственности города Актобе.
25. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

20. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне және ұйымдық шартқа сәйкес "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін марапаттайды, материалдық көмек көрсетеді және оларға тәртіптік жаза қолданады;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан әрекет етеді;
5) "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі таратылған кезде құжаттарды мемлекеттік сақтауға тапсыру үшін құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
"Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаларға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бекітілген мүлкі Ақтөбе қаласының коммуналдық меншігіне жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства города Актобе" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.