Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2016-2018 годы
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23 декабря 2015 года № 313. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 15 января 2016 года № 4678. Срок действия решения - до 1 января 2017 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы                                          5 671 471тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                              3 055 363 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                        950 256 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                    21 381 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                              1 644 388,2 тысяч тенге;
2) затраты                                          5 686 679,3 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные изьятия                                    1 426 152 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование                        -190 961 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    18 856 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        209 817 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                              0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                  0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                        175 752,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                  -175 752,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 01.03.2016 № 325 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.06.2016 № 26 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 02.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016).
2. Установить на 2016 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решению областного маслихата № 346 от 11 декабря 2015 года в следующих размерах:

Хромтау ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 313 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 қаңтарда № 4678 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңыңа сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2016 - 2018 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          5 671 471 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша                        3 055 363 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        950 256 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                                    21 381 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                        1 644 388,2 мың теңге;
2) шығындар                                          5 686 679,3 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар                              1 426 152 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        -190 961 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              18 856 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        209 817 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                        0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)                  175 752,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті)
Қаржыландыру                                    -175 752,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 01.03.2016 № 325 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2016 № 26 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 67 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2016 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 346 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленсін:

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
2) по социальному налогу 50 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог, за исключением земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
фиксированный налог;
госпошлина;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступление от продажи основного капитала.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы"
отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлено:

1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз;
3) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабы басшылыққа алынып және ескерілсін:

с 1 января 2016 года:
1) минимальный размер заработной платы 22 859 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 121 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 22 859 тысяч тенге;
6. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, вошедшие в объем районного бюджета, в том числе:
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей 27 316 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года" 14 896 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 38 778 тысяч тенге;
на обеспечение охраны административного здания 3 986 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 20 085 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 5 375 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" установлены с 1 января 2016 года оплата труда гражданских служащих по новой модели системы оплаты труда и выплата им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов;
8. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 234 352 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местного бюджета, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемые из местного бюджета, выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам 681 865,4 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 56 668 тысяч тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами) 4 489 тысяч тенге;

2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 22 859 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 2 121 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 22 859 теңге.
6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер енгізілгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлеуге 27 316 мың теңге;
"2020 жылға дейінгі Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 14 896 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 38 778 мың теңге;
әкімшілік ғимаратын күзетпен қамтамасыз етуге 3 986 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат саны ұлғаюына байланысты 20 085 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға 5 375 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 30 қарашадағы "2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 12 бабына сәйкес 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметкерлерге жаңа модель бойынша еңбек ақы белгіленгені және ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық айлықтарына 10 пайыз қосымша ақы белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын.
8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 234 352 мың теңге;
жаңа модель бойынша еңбек ақысына көшуге жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметкерлердің және ай сайын ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық айлықтарына, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлеріне қосымша ақыға 681 865,4 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақының сатысын арттыруға 56 668 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге) 4 489 мың теңге;

на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния 1 316 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 2 881 тысяч тенге;
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 29.08.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 02.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
9. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на возмещение (50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных туберкулезом, направляемых на санитарный убой 7 812 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита 0,0 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков, оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населения 6 821 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности районной неспециализированной детской юношеской спортивной школы 32 701 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения для новостроящихся жилых домов в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау – 1000,0 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения для новостроящихся жилых домов в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау – 13 519,0 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по "Дорожной карте занятости 2020" по сфере образования – 11 353,3 тысяч тенге;
в том числе:
Аккудукской средней школе – 6 914,0 тысяч тенге и Сарсайской средней школе – 4 709,0 тысяч тенге;
на разработку проектно – сметной документации проекта "Реконструкция водопроводных сетей" и проведения государственной экспертизы села Табантал Хромтауского района – 9 512,8 тысяч тенге;
капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций, в том числе на приобретение: на коммунальное государственное учреждение дополнительного образования детей и юношества по спорту – 1 657,0 тысяч тенге;
на завершение капитального ремонта автомобильной дороги по улице Айтеке би в городе Хромтау – 82 078,9 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по "Дорожной карте занятости 2020", в том числе: по сфере образования – 2 445 тысяч тенге, по сфере культуры – 1 143 тысяч тенге; жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог – 4 747,1 тысяч тенге;
на предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций районного масштаба – 2 000 тысяч тенге;

азаматтық хал ахуал жағдайларын тіркеу бөлімдерінің штат бірліктерін ұстауға 1 316 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқару органдарының бөлімшелерін ұстауға 2 881 мың теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 29.08.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
бруцеллез ауруымен ауырған ауылшаруашылық жануарларды (ірі және ұсақ мүйізді қара) санитарлық жоюға жіберілген малдардың ( 50%) өтемін өтеуге 7 812 мың теңге;
энергетикалық аудит өткізуге 0,0 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге 6 821 мың теңге;
аудандық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз етуге 32 701 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында жаңадан салынып жатқан тұрғын үйлердің газ желілерінің құрылысына – 1000,0 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында жаңадан салынып жатқан тұрғын үйлердің газ желілерінің құрылысына – 13 519,0 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге білім саласы бойынша - 11 353,3 мың теңге;
оның ішінде:
Аққұдық орта мектебіне – 6 914,0 мың теңге және Сарысай орта мектебіне – 4 709,0 мың теңге;
Хромтау ауданының Табантал ауылының "Су құбырларының желілерін қайта жаңғырту" жобасының жобалық - сметалық құжаттамасын әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 9 512,8 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары, оның ішінде сатып алуға: Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 1 657,0 мың теңге;
Хромтау қаласындағы Әйтеке би көшесіндегі автомобиль жолдарының күрделі жөндеу жұмыстарын аяқтауға – 82 078,9 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге, оның ішінде: білім саласы бойынша – 2 445 мың теңге, мәдениет саласы бойынша – 1 143 мың теңге; тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдарына – 4 747,1 мың теңге;
аудан ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жоюға – 2 000 мың теңге;

на обеспечение занятости в летний трудовой период - 15 749,6 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау – 284 001 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций, в том числе на приобретение: на общеобразовательное обучение – 5 952 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 5 000 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах – 5 000 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций, в том числе на приобретение: по сферы культуры – 500 тысяч тенге;
на приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) - 17 537 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, в том числе: по сфере образования – 5 717,3 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов – 1 107,1 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 01.03.2016 № 325 (вводится в действие с 01.01.2016); от 11.04.2016 № 10 (вводится в действие с 01.01.2016); от 08.06.2016 № 26 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2016 № 49 (вводится в действие с 01.01.2016); от 02.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016); от 15.12.2016 № 67 (вводится в действие с 01.01.2016).

жазғы еңбек кезеңінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге – 15 749,6 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында сумен жабдықтау желілерінің құрылысына – 284 001 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары, оның ішінде сатып алуға: жалпы білім беруге – 5 952 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 5 000 мың теңге;
аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 5 000 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары, оның ішінде сатып алуға: мәдениет саласына – 500 мың теңге;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 17 537 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге, оның ішінде: білім саласына – 5 717,3 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 1 107,1 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 01.03.2016 № 325 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.04.2016 № 10 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2016 № 26 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2016 № 49 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.12.2016 № 67 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление кредитов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 18 856 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 02.11.2016 № 60 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 202 тысяч тенге.

10. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 18 856 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 02.11.2016 № 60 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерв сомасы 5 202 мың теңге болып бекітілсін.

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2016 год, согласно приложения 2.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
А.Бекбауов Д.Мулдашев
Приложение № 1
к решению районного маслихата
№ 313 от 23 декабря 2015 года
Бюджет Хромтауского района на 2016 год

12. 2016 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
А.Бекбауов Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 313 шешіміне
№ 1 қосымша
Хромтау ауданының 2016 жылға арналған бюджеті

140 468,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17 283
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 283
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
123 185,6
002
Программа занятости
34 303,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 734
006
Оказание жилищной помощи
1 478
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
63 358
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 712
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
600
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21 498
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21 498
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 767
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
231
021
Капитальные расходы государственного органа
3 500
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
492 045,5
01
Жилищное хозяйство
479 532,7
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
1 143
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
1 143
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 547,1
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
800
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 747,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
19 785,6
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
19 785,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
453 057
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
443 713
074
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020

140 468,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17 283
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
17 283
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
123 185,6
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
34 303,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 734
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 478
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
63 358
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15 712
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
600
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21 498
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21 498
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 767
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
231
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 500
7
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
492 045,5
01
Тұрғын үй шаруашылығы
479 532,7
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
1 143
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
1 143
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 547,1
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
800
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
4 747,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 785,6
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
19 785,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
453 057
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
443 713
074
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу

099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 459
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
16 503
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16 503
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
20 518
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
4 206
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 500
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
7 812
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
7 000
06
Земельные отношения
11 983
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 983
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 483
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 500
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
42 978
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
42 978
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
42 978
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 234
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
22 234
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
22 234
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
10 820
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11 414
12
Транспорт и коммуникация
27 250,1
01
Автомобильный транспорт
27 250,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
10 000
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
10 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17 250,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
16 143
045
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
3 459
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
16 503
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 503
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
20 518
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 206
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 500
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
7 812
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
7 000
06
Жер қатынастары
11 983
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 983
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 483
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 500
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
42 978
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
42 978
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
42 978
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 234
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
22 234
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
22 234
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
10 820
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11 414
12
Көлiк және коммуникация
27 250,1
01
Автомобиль көлiгi
27 250,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 000
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17 250,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
16 143
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

19 788
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7 158
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 158
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 630
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 735
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 895
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
78 306
01
Сельское хозяйство
29 894
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 375
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 375
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
24 519
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 424
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 605
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
7 490
06
Земельные отношения
9 634
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 634
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 029
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 605
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38 778
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
38 778
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 778
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 202
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 202
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города обласного значения)
9 202
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 202
12
Транспорт и коммуникация
253 259
01
Автомобильный транспорт
253 259
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

19 788
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 158
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 158
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 630
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 735
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 895
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
78 306
01
Ауыл шаруашылығы
29 894
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 375
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5 375
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
24 519
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 424
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 605
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
7 490
06
Жер қатынастары
9 634
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 634
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 029
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 605
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
38 778
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
38 778
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38 778
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 202
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 202
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 202
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 202
12
Көлiк және коммуникация
253 259
01
Автомобиль көлiгi
253 259
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі