Об утверждении регламентов государственных усуг в сфере технической инспексии
Постановление акимата Алматинской области от 25 сентября 2015 года № 428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 04 ноября 2015 года № 3524. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02 сентября 2016 года № 453
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 02.09.2016 № 453.
В соответствии с пунктом 1 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-3/421 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";
2) регламент государственной услуги "Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости";
3) регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности";
4) регламент государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков";
5) регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости";

Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 25 қыркүйектегі № 428 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 04 қарашада № 3524 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2016 жылғы 02 қыркүйектегі № 453 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облысы әкімдігінің 02.09.2016 № 453 қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16 - бабы 1- тармағына және "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-3/421 Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі бұйрығына сәйкес, Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
4) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жұріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

6) регламент государственной услуги "Представление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Алматинской области от 19 июня 2014 года № 219 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере сельского хозяйства Алматинской области" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 июля 2014 года за № 2779 и опубликованного в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" 26 августа 2014 года № 99).
3. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области С. Бескемпирова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общее положение
1. Государственная услуга "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" предоставляется государственными учреждениями "Управлением сельского хозяйства Алматинской области" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/421 от 6 мая 2015 года "Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), а также на основании "Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/268 от 30 марта 2015 года. Адреса услугодателей предусмотрены в пункте 13 Стандарта.

6) "Тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті регламенттері бекітілсін.
2. Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 19 маусымдағы "Алматы облысының ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 219 (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2014 жылғы 23 шілдеде № 2779 тіркелген және 2014 жылғы 26 тамыздағы "Жетісу" мен "Огни Алатау" газеттерінің № 99 жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгіленген интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С. Бескемпіровке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Баталов
Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет 2015 жылдың 6 мамырындағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары" (бұдан әрі – Стандарт) негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 30 наурызындағы № 4-3/268 бұйрығымен бекітілген "Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру қағидалары" (бұдан әрі – ереже) негізінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары стандарттың 13-тармағында қарастырылған.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является при обращении:
- к услугодателю - регистрация и выдача свидетельства (дубликата) о государственной регистрации залога в бумажной форме;
- на портал - результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания в услуги
4. Для получения услуги услугополучатель предоставляет документы, определенные в пункте 9 Стандарта..
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и проверка пакета документов, их регистрация, отметка о регистрации на копии заявления, длительность - не более 30 (тридцати) минут, результат - копия заявления с отметкой о получении документов услугополучателю;
2) регистрация залога машин, оформление в течение 2 (двух) рабочих дней, результат – свидетельство (дубликат) залога машин,
3) выдача свидетельства (дубликата) залога машин, не более 30 (тридцати) минут, результат - роспись услугополучателя в журнале залога машин.
6. Справочник бизнес-процессов оказания услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Основанием для отказа является факт не представления документов определенных в пункте 9 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги
8. В процессе оказания государственной услуги взаимодействуют работники:
- специалист канцелярии - осуществляет прием, регистрацию пакета поступивших документов, передает их инженеру-инспектору, получает от него результат оказания государственной услуги и выдает его услугополучателю;
- инженер-инспектор принимает пакет документов от специалиста канцелярии, осуществляет производство государственной услуги и ее результат передает специалисту канцелярии.
Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания услуги не требуется.
4 . Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а так же порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания услуги взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями не предусмотрено.
10 . Схема использования информационной систем в процессе оказания государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
- көрсетілетін қызметті берушіге қағаз нысанда жүгінген жағдайда – машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті (телнұсқасын) беру.
- порталда – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қызмет көрсетуді алу үшін қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) құжаттардың топтамасын қабылдау және тексеру, оларды тіркеу, өтініштің көшірмесіне белгі қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмесін беру;
2) машинаның кепілін тіркеу. Ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде. Нәтижесі – машинаның кепіл куәлігі (телнұсқа);
3) машинаның кепіл куәлігін (телнұсқа) беру. Ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде. Нәтижесі –машинаның кепіл журналында қызмет алушының қолтаңбасы.
нәтижесі – машинаның кепіл журналында қызмет алушының қол қоюы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметкерлер қатысады:
- кеңсе маманы – түскен құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді, оларды инженер-инспекторға жолдайды, одан мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алады және қызмет алушыға береді;
- инженер-инспектор – кеңсе маманынан құжаттар топтамасын қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсетуді орындайды және оны кеңсе қызметкеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде инженер-инспектордан басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы мен басқа қызмет көрсетушілері арасында өзара іс-қимылдары қарастырылмаған.
10. Портал арқылы жүгінгенде қызмет беруші мен қызмет алушының арасындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы артіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бартіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша

Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" (далее - государственная услуга) оказывается государственными учреждением "Управление сельского хозяйства Алматинской области" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее - услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/421 от 6 мая 2015 года "Об утверждении государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), а также на основании "Правил приема экзаменов и выдачи удостоверения тракториста-машиниста на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходным и сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости" утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/270 от 30 марта 2015года.
Адреса услугодателей предусмотрены в приложении 13 Стандарта.
2. Форма оказываемой услуги частично автоматизированная и (или)
бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
- выдача удостоверения (дубликата) на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости, по форме согласно приложения 1 к Правилам, (далее - удостоверение тракториста-машиниста) в бумажной форме;
- на портале - уведомление о готовности удостоверение тракториста-машиниста(дубликата) с указанием адреса, где услугополучатель может его получить.
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет 2015 жылдың 6 мамырындағы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары" (бұдан әрі – стандарт) негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 30 наурызындағы №4-3/270 бұйрығымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидалары" (бұдан әрі –ереже) негізінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары стандарттың 13-тармағында қарастырылған.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
- көрсетілетін қызметті берушіге қағаз нысанда жүгінген жағдайда – тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәлікті (телнұсқаны) беру (бұдан әрі – тракторшы-машинист куәлігі);
- порталда – қызметті алушыға дайындалған тракторшы-машинист куәлігін (телнұсқасын) қайдан алуына болатыны туралы мекен жайы көрсетілген хабарлама беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

4. Для получения государственной услуги услугополучатель либо его
представитель (по нотариально заверенной доверенности) представляет
документы, указанные в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и проверка пакета документов, их регистрация, отметка о
регистрации на копии заявления, длительность - не более 30 (тридцати) минут, результат - копия заявления с отметкой о получении документов услугополучателю;
2) сдача экзамена в течение 30 (тридцати) минут, результат –выдача копии экзаменационного листа;
3) производство удостоверения (тракториста-машиниста(дубликата)- не более 2 (двух) рабочих дней, результат – запись в книге выдачи удостоверений тракториста-машиниста;
4) выдача удостоверения (дубликата) тракториста-машиниста(дубликата), длительность - не более 30 (тридцать) минут, результат - роспись услугополучателя в книге выдачи удостоверений тракториста-машиниста.
6. Справочник бизнес-процессов оказания услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Основанием для отказа является факт не представления документов определенных в пункте 9 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги взаимодействуют работники:
- специалист канцелярии - осуществляет прием, регистрацию пакета поступивших документов, передает их инженеру-инспектору, получает от него результат оказания государственной услуги и выдает его услугополучателю;
- инженер-инспектор принимает пакет документов от специалиста канцелярии, осуществляет производство государственной услуги и ее результат передает специалисту канцелярии.
Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания услуги не требуется.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и(или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания услуги взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями не предусмотрено.
10. Схема использование информационной системы в процессе оказания государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача удостоверения на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости"

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы немесе оның өкілі (нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша) стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) құжаттардың топтамасын қабылдау және тексеру, оларды тіркеу, өтініштің көшірмесіне белгі қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмесін беру;
2) емтихан тапсыру 30 (отыз) минут ішінде. Нәтижесі – емтихан парағының көшірмесін беру.
3) тракторшы-машинист куәлігін (телнұсқа) рәсімдеу. Ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды. Нәтижесі – тракторшы-машинист куәлігін беру кітабындағы жазба;
4) тракторшы-машинист куәлігін (телнұсқа) беру. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – тракторшы-машинист куәлігін беру кітабында қызмет алушының қолтаңбасы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметкерлер қатысады:
- кеңсе маманы – түскен құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді, оларды инженер-инспекторға жолдайды, одан мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алады және қызмет алушыға береді;
- инженер-инспектор – кеңсе маманынан құжаттар топтамасын қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсетуді орындайды және оны кеңсе қызметкеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде инженер-инспектордан басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы мен басқа қызмет көрсетушілері арасында өзара іс-қимылдары қарастырылмаған.
10. Портал арқылы жүгінгенде қызмет беруші мен қызмет алушының арасындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға жүргізу құқығына куәлiктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша

Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходнымисельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительнымимашинами и механизмами, а также специальными машинами повышеннойпроходимости по доверенности"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, управляющих
тракторами изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности" (далее - государственная услуга) оказывается государственными учреждениями "Управление сельского хозяйстваАлматинской области" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее - услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного Приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/421 от 6.05.2015г. "О стандартах государственных услуг в области технической инспекции" (далее Стандарт).
Адреса услугодателей предусмотрены в пункте 13 Стандарта.
2. Форма оказываемой услуги частично автоматизированная и (или)
бумажная.
3. Результатом государственной услуги является:
- при обращений к услугодателю – проставление штампа в доверенности на управление транспортом, либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги;
-при обращении на портал, доверенность направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучательпредоставляет документы, определенные в пункте 9 Стандарта.
5.Содержание каждой процедуры (действия), входящей в составпроцесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1)при обращении к услугодателю прием ипроверка документов 30 (тридцать) минут, результат - копия заявления с отметкой о получении документовуслугополучателю;
2) запись в журнале, проставление штампа в доверенности на управление транспортом, роспись в журнале 30 (тридцать) минут – результат-получение доверенности на управление транспортом в бумажном варианте, а при обращени на портал доверенность направляется в "личный кабинет" услугополучателя подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сроки проведения государственной услуги 1 день.

Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 6 мамырындағы № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – стандарт) көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары стандарттың 13-тармағында қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге қағаз нысанда жүгінген жағдайда – көлік басқаруға арналған сенімхатқа мөртабан қою немесе дәлелді бас тарту;
2) порталда – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) қызмет берушіге жүгінген жағдайда құжаттардың топтамасын қабылдау және тексеру, оларды тіркеу, өтініштің көшірмесіне белгі қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмесін беру;
2) журналға жазба жазу, көлік жүргізуге сенімхатта мөртабан қою, журналға қолтаңба қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – қағаз нысанда көлікті басқаруға сенімхат беру; порталға жүгінгенде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған (бұдан әрі – ЭЦҚ) электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету уақыты – 1 күн.

6. Справочник бизнес-процессов оказания услуги приведен
вприложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Основанием для отказа является факт не представления документов
определенных в пункте 9 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных Подразделений(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги.
В процессе оказания государственной услуги взаимодействуют работники:
- специалист канцелярии - осуществляет прием, регистрацию пакета поступивших документов, передает их инженеру-инспектору, получает от него результат оказания государственной услуги и выдает его услугополучателю;
- инженер-инспектор принимает пакет документов от специалиста канцелярии осуществляет производство государственной услуги и ее результат передает специалисту канцелярии.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и (или) иными услугодателями, а так же порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. В процессе оказания государственной услуги взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями не предусмотрено.
11. Схема использование информационной системы в процессе оказания государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Регистрация лиц управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шассии механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности"
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Регистрация лиц управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шассии механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности"
Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"
1. Общие положения

6. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметкерлер қатысады:
- кеңсе маманы – түскен құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді, оларды инженер-инспекторға жолдайды, одан мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алады және қызмет алушыға береді;
- инженер-инспектор – кеңсе маманынан құжаттар топтамасын қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсетуді орындайды және оны кеңсе қызметкеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде инженер-инспектордан басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы мен басқа қызмет көрсетушілері арасында өзара іс-қимылдары қарастырылмаған.
9. Портал арқылы жүгінгенде қызмет беруші мен қызмет алушының арасындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол- құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол- құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша
Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков" предоставляется государственными учреждениями "Управлением сельского хозяйства" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее - услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/421 от 6 мая 2015 года " Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), а также на основании "Правил регистрации, перерегистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков" утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/267 от 30 марта 2015 года.
Адреса услугодателей предусмотрены в пункте 13 Стандарта.
2. Форма оказываемой услуги электронная частично автоматизированная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой услуги является:
1) при обращении к услугодателю - предусмотренные пунктом 6 Стандарта выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков в бумажной форме;
2) при обращении на портал - уведомление о готовности разрешительного документа (дубликата) с указанием адреса, где услугополучатель может получить регистрационные документы (дубликаты) и государственные номерные знаки.
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги
4. Для получения услуги услугополучатель предоставляет документы, определенные в пункте 9 Стандарта..
5. Описание содержания каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и проверка пакета документов, их регистрация, отметка о регистрации на копии заявления, длительность - не более 30 (тридцати) минут, результат - копия заявления с отметкой о получении документов услугополучателю;

1. "Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 6 мамырындағы № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласындағы көрсетілетін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (бұдан әрі – стандарт) негізінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылдың 30 наурызындағы № 4-3/267 бұйрығымен бекітілген "Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу қағиадалары" негізінде (бұдан әрі – ереже) көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары стандарттың 13-тармағында қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
- көрсетілетін қызметті берушіге қағаз нысанда жүгінген жағдайда – стандарттың 6-тармағында қарастырылған тіркеу құжаттарын (телнұсқа) және мемлекеттік нөмірлік белгілерді беру;
- порталда – қызмет алушыға тіркеу құжаттарын (телнұсқа) және мемлекеттік нөмірлік белгілерді алатын мекен жайы көрсетілген рұқсат қағазының дайындығы туралы хабарлама.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алу үшін қызмет алушы стандарттың 9-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) құжаттардың топтамасын қабылдау және тексеру, оларды тіркеу, өтініштің көшірмесіне белгі қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмесін беру;

2) производство регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков - не более 15 (пятнадцати) рабочих дней, результат – запись в книге регистрации машин;
3) выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков, длительность - не более 30 (тридцати) минут, результат - роспись услугополучателя в книге регистрации машин.
6. Справочник бизнес-процессов оказания услуги приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Основанием для отказа является факт не представления документов определенных в пункте 9 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания услуги
8. В процессе оказания государственной услуги взаимодействуют работники:
- специалист канцелярии - осуществляет прием, регистрацию пакета поступивших документов, передает их инженеру-инспектору, получает от него результат оказания государственной услуги и выдает его услугополучателю;
- инженер-инспектор принимает пакет документов от специалиста канцелярии, осуществляет производство государственной услуги и ее результат передает сотруднику канцелярии.
Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания услуги не требуется.
4. Описание порядка взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями, а так же порядка использования информационной систем в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания государственной услуги взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями не предусмотрено
10. Схема использование информационной систем в процессе оказания государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно- строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков"

2) мемлекеттік нөмірлік белгілерді және тіркеу құжаттарын (телнұсқа) жүргізу. Ұзақтығы – 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды. Нәтижесі – машиналарды тіркеу кітабындағы жазба;
3) мемлекеттік нөмірлік белгілерді және тіркеу құжаттарын (телнұсқа) беру. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – машиналарды тіркеу кітабында қызмет алушының қолтаңбасы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметкерлер қатысады:
- кеңсе маманы – түскен құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді, оларды инженер-инспекторға жолдайды, одан мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алады және қызмет алушыға береді;
- инженер-инспектор – кеңсе маманынан құжаттар топтамасын қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсетуді орындайды және оны кеңсе қызметкеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде инженер-инспектордан басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы мен басқа қызмет көрсетушілері арасында өзара іс-қимылдары қарастырылмаған.
9. Портал арқылы жүгінгенде қызмет беруші мен қызмет алушының арасындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша

Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Проведение ежегодного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков" (далее - государственная услуга) предоставляется государственными учреждениями "Управление сельского хозяйства Алматинской области" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее - услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/421 от 6 мая 2015года " Об утверждении стандартов государственных услуг в области технической инспекции" (далее - Стандарт), а также на основании "Правила проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/269 от 30 марта 2015года.
Адреса услугодателей предусмотрены в приложении 12 Стандарта.
2. Форма оказываемой государственной услуги частично автоматизированная и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является предусмотренные пунктом 6 Стандарта:
1)при обращении к услугодателю- внесение записи "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте) заверенная подписью инженера-инспектора и штампом услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2) в случае обращения на портал – уведомление о готовности инженер-инспектора к проведению ежегодного государственного технического осмотра, с указанием даты, места и времени проведения технического осмотра машины.

Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 6 мамырындағы № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – стандарт), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 30 наурызындағы № 4-3/269 бұйрығымен бекітілген "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу қағидалары" негізінде (бұдан әрі – ереже) көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары Стандарттың 12-тармағында қарастырылған.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі стандарттың 6-тармағында айқындалғандай:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда – инженер-инспектордың қолымен және көрсетілетін қызметті берушінің мөртабанымен куәландырылған тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба;
2) порталда – инженер-инспектордың машинаны техникалық байқаудан өткізу күнін, орны мен уақытын көрсете отырып, жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуге дайын екендігі туралы хабарлама.

2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугадателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения услуги услугополучатель предоставляет документы,
определенные в пункте 9 Стандарта при:
- частично автоматизированной путем подачи документов на портал
www.elicense.kz;
- бумажной - путем личного посещения.
5. Описание последовательности и взаимодействие административных
действий СФЕ с указанием каждого административного действия:
- прием документов, длительность 30 (тридцать) минут, результат - выдача копии заявления с отметкой о приеме документов;
- проверка документов, длительность 2 (два) дня, результат - уведомление о готовности инженер-инспектора к проведению ежегодного государственного технического осмотра, с указанием даты, места и времени проведения.
- проведение технического осмотра машины, длительность в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней, результат - запись "Исправен" либо "Неисправен" в регистрационном документе (техническом паспорте), журнале технического осмотра машин
6. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
7. Основанием для отказа является факт не представления документов
определенных в пункте 9 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги взаимодействуют работники:
- специалист канцелярии - осуществляет прием, регистрацию пакета поступивших документов, передает их инженеру-инспектору, получает от него результат оказания государственной услуги и выдает его услугополучателю;
- инженер-инспектор принимает пакет документов от специалиста канцелярии осуществляет производство государственной услуги и ее результат передает специалисту канцелярии.
Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги не требуется.
4. Описание порядка взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями, а так же порядка использования информационной систем в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания государственной услуги взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями не предусмотрено.
Схема использования информационной системы в процессе оказания государственной услуги через портал приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін қызмет алушы стандарттың 9-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады:
- ішінара автоматтандырылған жолмен www.elicense.kz порталына құжаттарды жіберу арқылы;
- қағаз түрінде – өзінің жеке келуі арқылы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) құжаттардың топтамасын қабылдау, өтініштің көшірмесіне белгі қою. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтініштің көшірмесін беру;
2) құжаттарды тексеру. Ұзақтығы – 30 (отыз) минуттан аспайды. Нәтижесі - инженер-инспектордың машинаны техникалық байқаудан өткізу күнін, орны мен уақытын көрсете отырып, жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізуге дайын екендігі туралы хабарлама;
3) машинаны техникалық байқаудан өткізу. Ұзақтығы – 15 (он бес) жұмыс күнінен аспайды. Нәтижесі – тіркеу құжатында (техникалық паспортта) "Ақаусыз" не "Ақаулы" деген жазба.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
7. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қызметкерлер қатысады:
- кеңсе маманы – түскен құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді, оларды инженер-инспекторға жолдайды, одан мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алады және қызмет алушыға береді;
- инженер-инспектор – кеңсе маманынан құжаттар топтамасын қабылдайды, мемлекеттік қызмет көрсетуді орындайды және оны кеңсе қызметкеріне береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде инженер-инспектордан басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығы мен басқа қызмет көрсетушілері арасында өзара іс-қимылдары қарастырылмаған.
10. Портал арқылы жүгінгенде қызмет беруші мен қызмет алушының арасындағы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша

Утверждено постановлением акимата Алматинской области от "25" 09 2015 года № 428
Регламент государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости" предоставляется государственными учреждениями "Управлением сельского хозяйства" и отделами сельского хозяйства районов и городов Алматинской области (далее Услугодатель).
Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги утвержденного Приказом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан № 4-3/270 от 30.03.2015г. "О стандартах государственных услуг в области технической инспекции" (далее Стандарт).
Адреса услугодателей предусмотренны в пункте 13 Стандарта.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) или бумажная, согласно пункта 5 Стандарта .
Результатом оказываемой услуги является предусмотренные пунктом 6 стандарта выдача - выписки из реестра регистрации залога движимого имущества (далее Выписка).
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания в государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается:
- при непосредственном обращении через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz, при электронном обслуживании (далее – портал);
- при обращении в ЦОН для получения государственной услуги заявитель предоставляет документы, определенные в подпункте1), пункта 9 Стандарта.
5. Основанием для отказа является факт не представления документов определенных в пункте 9 Стандарта.
6. Описание последовательности и взаимодействие административных действий СФЕ с указанием каждого административного действия (процедуры), времени при обращении к услугодателю:
1) при обращении к услугодателю:
- прием пакета документов из ЦОНа или мотивированный отказ, в течение 30 (тридцати) минут;
- производство выписки;
- выдача выписки в течение 30 (тридцати) минут;

Алматы облысының әкімдігінің 2015 жылғы "25" 09 № 428 қаулысымен бекітілген
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалық жоқ (бар) екендігі туралы" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" және Алматы облысының аудандық, қалалық ауыл шаруашылығы бөлімдері мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 6 мамырындағы № 4-3/421 бұйрығымен бекітілген "Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттары " мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты негізінде (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушілердің мекен жайлары стандарттың 13-тармағында қарастырылған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде, стандарттың 5-тармағына сәйкес көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: Ссандарттың 6-тармағында қарастырылғандай жылжымалы мүлік кепілін тіркеу тізімінен көшірме беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4.Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
- электронды жүгінген жағдайда "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады;
- ХҚКО жүгінген жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтініш білдіруші Стандарттың 9-тармағы 1-тармақшасында анықталған құжаттарды ұсынады.
5. Стандарттың 9-тармағында айқындалған дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда:
- ХҚКО-нан құжаттар топтамасын қабылдау немесе дәлелді бас тару 30 (отыз) минут ішінде;
- көшірмені жасау;
- көшірмені беру 30 (отыз) минут ішінде;

2) получении государственной услуги через портал
- представление необходимого пакета документов, заполнить заявку и подписать ее ЭЦП (электронной цифровой подписью);
- получение с портала выписки либо мотивированный ответ об отказе.
- производство выписки ведется в течение одного дня;
7. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при обращении к услугодателю приведен в приложении 1 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка действий и взаимодействия в процессе оказания государственной услуги
8. Взаимодействие структурных подразделений, других работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги не требуется.
4. Описание порядка взаимодействия с центром облуживания населения и (или) иными услугодателями, а так же порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. В процессе оказания государственной услуги ведется взаимодействия с центром облуживания населения.
Пакет документов услугополучателя сотрудник ЦОНа направляет услугодателю.
В приеме пакета документов, оказании государственной услуги и выдачи Выписки услугополучателю участвует инженер-инспектор.
Для получении государственной услуги через портал услугополучатель:
- представляет необходимого пакета документов, заполняет заявку и подписывает ее ЭЦП;
- получает с портала Выписку, либо мотивированный ответ об отказе.
- производство выписки ведется в течение одного дня.
Приложение 1 к Регламенту государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"
Приложение 2 к Регламенту государственной услуги "Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости"

2) мемлекеттік қызметті портал арқылы алу:
- қажет құжаттар топтамасын ұсыну, өтінішті толтыру және оған ЭЦҚ (электрондық цифрлық қолтаңба) қою;
- порталдан көшірмені алу немесе дәлелді бас тарту;
- көшірмені жасау бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде басқа құрылымдық бөлімдердің қызметкерлерінің өзара іс-қимылдары қажет етілмейді.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимылдар жүргізіледі.
Қызмет алушының құжаттар топтамасын ХҚКО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
Құжаттар топтамасын қабылдауда мемлекеттік қызметті көрсету және көшірмені беруде инженер-инспектор қатысады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға портал арқылы жүгінген жағдайда:
- қажет құжаттар топтамасын ұсынады, өтінішті толтырады және оған ЭЦҚ (электрондық цифрлық қолтаңба) қояды;
- порталдан көшірмені алады немесе дәлелді бас тарту туралы жауап алады;
- көшірмені жасау бір жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол- құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтық жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 1-қосымша
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол- құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ өтiмдiлiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтық жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне 2-қосымша